مطالب مرتبط:
چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان /دایره استثنائات قانون کوچک تر شد
استثنائات نباید قانون منع به کارگیری بازنشستگان را زیر سوال ببرد
طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد
استثنائات نباید قانون منع به کارگیری بازنشستگان را زیر سوال ببرد
افشانی و علی عسگری مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 10:152018-09-26سياسي

استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با قانون اساسی در تعارض است


یک وکیل دادگستری با بیان اینکه استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با اصول قانون اساسی تزاحم و تعارض پیدا می کند، گفت: تساوی در حقوق اقتضای این را دارد که قوانینی که موجب اشتغال می شود باید در مورد تمامی مردم اجرا شود نه اینکه بازنشسته ای که 20 یا .

- یک وکیل دادگستری با بیان اینکه استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با اصول قانون اساسی تزاحم و تعارض پیدا می کند، گفت: تساوی در حقوق اقتضای این را دارد که قوانینی که موجب اشتغال می شود باید در مورد تمامی مردم اجرا شود نه اینکه بازنشسته ای که 20 یا 30 سال کار کرده است را مجددا به کار گیرند و اجازه دهند به خدمات شغلی خود ادامه دهند و جوانان و سایر اقشار جامعه امکان اشتغال را پیدا نکنند.

سید محمد رضا فقیهی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب سال 1395 گفت: این قانون ماده واحده ای با 5 تبصره داشت و مضمون این ماده واحده این بود که از تاریخ ابلاغ این قانون، به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا شوند در دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 1386 و کلیه دستگاه هایی که به نحوی از لحاظ بودجه عمومی کل کشور استفاده می کنند ممنوع است.

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی احصاء شده موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری شامل تمامی وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی که ذکر یا تصریح نام آنها لازم است مانند شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک ها و بیمه های دولتی می شوند.

فقیهی گفت: بنابراین چنانچه کسی بازنشسته یا بازخرید شده باشد یا بشود و بخواهد در این دستگاه ها مجددا مشغول به کار شود مشمول ممنوعیت این ماده واحده می شد.

علاوه بر آن علی الاطلاق، اشتغال در هر دستگاهی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می کند نیز ممنوع اعلام شده بود.

وی ادامه داد: نکته مهم تبصره یک ماده واحده مصوب سال 95 این بود که، مستثنیات اجرای این قانون را احصا کرده بود.

در تبصره یک این ماده عنوان شده بود مقامات مذکور در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها، ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه از مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی بودند.

مقامات مذکور مستثنی شده در این تبصره همان سمت هایی بودند که بنا بر ماده 71 قانون خدمات کشوری، مدیریت های سیاسی محسوب شده و دارندگان آن سمت ها به عنوان مقامات مهم کشور از این امتیاز بهره مند بودند تا از اجرای قانون مستثنی شوند.

این سمت ها شامل روسای سه قوه، معاونان اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان رییس جمهور، استانداران، سفرا، معاونان و وزرا می شد.

این وکیل دادگستری با بیان این که به موجب ماده 71 قانون خدمات کشوری صاحبان مشاغل بنا به جایگاه سیاسی که در کشور داشتند از اجرای قانون مستثنی شناخته شده بودند، اظهار کرد: این بدین معنا بود که این افراد می توانستند با وصف این که بازنشسته هستند در این سمت ها شاغل باشند و یا حتی پس از بازنشستگی می توانستند به یکی از این سمت های احصاء شده منصوب شوند.

علت مستثنی شدن این مشاغل از اجرای قانون از حیث جایگاه، رتبه، شان و موقعیت سیاسی شان بود.

فقیهی در رابطه با تبصره های بعدی قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب سال 1395، خاطر نشان کرد: این تبصره ها شاید زیاد محل اعتنا و توجه به معنای خاص نباشد و خارج از شمول این گفت وگو باشد.

در قانون اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان موضوعات جدیدی مورد بحث و بررسی است.

تبصره یک ماده واحده قانون منع به کارگیری بازنشستگان در اصلاحیه جدید مجددا مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح شد.

در قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که در تاریخ 6 /6 /1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی و پس از آن در تاریخ 21 /6 /1397 به تایید شورای نگهبان رسید و در روزنامه رسمی منتشر شد، تبصره یک قانون سابق از ناحیه قانون گذار مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در ماده واحده قانون اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان که ناظر به اصلاح تبصره یک همان ماده واحده قانون 1395 است از عباراتی استفاده شده که بدین شرح است: به کارگیری بازنشستگان در سمت های مذکور در بندهای الف، ب، ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 1386 مجاز است.

همچنین به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا، به کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی در وزارتخانه مذکور، جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت، فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.

فقیهی با بیان اینکه فرازهایی از قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با قانون مصوب 1395 مشابهت دارد، بیان کرد: اما این قانون در بخش هایی با قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان سال 95 تفاوت هایی دارد؛ مانند اینکه در تبصره یک ماده قانون مصوب سال 95 تمامی نهادهای مذکور ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و هم ترازان آنها در بندهای الف، ب، ج که دارای جایگاه های سیاسی بسیار مهم هستند بنابر مصلحت قانونگذار مستثنی شده بودند اما آنچه در اصلاحیه جدید اتفاق افتاده این بود که صاحبان مشاغل بندهای د ، هـ سال 95 از شمول استثنائات خارج شدند.

یعنی استانداران و سفرا که در بند د و معاونین سفرا در بند هـ از تبصره قانون سال 95 مستثنی شده بودند و در حال حاضر از شمول اصلاحیه جدید خارج شدند.

این وکیل دادگستری افزود: پس از تصویب اصلاحیه اخیر دیگر استانداران و سفرا معاونان ذی صلاح بازنشسته یا بازخرید شده که در راس کار هستند باید مشاغل خود را تا حداکثر دو ماهی که اعلام شده ترک کنند و استاندار یا معاون، وزیر و غیره که بازنشسته و بازخرید شوند و سعی بر این باشد که آنها در حوزه استخدام شوند دیگر امکانی برای استخدام آنها و ادامه همکاری ایشان وجود ندارد.

در واقع نمایندگان مجلس شورای اسلامی سعی بر این داشتند که دایره شمول آن قانون را از برخی مشاغل بردارند و برخی از مشاغل را مستثنی کنند.

وی با اشاره به یکی دیگر از تفاوت های قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان سال 95 و قانون اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشتگان، خاطر نشان کرد: در قانون مصوب سال 95 جانبازان 70 درصد و بالاتر را داشتیم اما در اصلاحیه میزان درصد جانبازی به جانبازان بالای 50 درصد تقلیل پیدا کرده است.

در فضای مجازی دیدم که پس از ابلاغ اصلاحیه جدید بسیاری از کسانی که میزان درصد جانبازی شان در این حد نبود با کمال تاسف در صدد بر آمدند با مراجعه به بنیاد جانبازان و بنیاد شهید و ایثارگران میزان درصد جانبازی خود را به بالای 50 درصد برساند تا مشمول این قانون شوند و بتواند به کار خود ادامه دهند.

فقیهی در ادامه ، گفت : تفاوت دیگری که وجود داشت حذف کلمه ایثارگران در اصلاحیه جدید است.

در قانون سال 95 در واقع علی الاطلاق کارمندان وزارت اطلاعات از شمول قانون مستثنی بودند اما قیدی که در اصلاحیه جدید عنوان شده این است که به کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل رسمی وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز به به کارگیری هستند و بیش از آن یک درصد را نمی توان لحاظ کرد.

اسامی فرزندان شهدا در هر دو قانون با تغییری که در خصوص آزادگان بالای سه سال اسارت هستند، ذکر شده است.

در خصوص نیروهای مسلح امکان به کارگیری شان با مجوز فرمانده معظم کل قوا در اصلاحیه جدید وجود دارد.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه در قانون سال 95 نیروهای مسلح از اجرای قانون مستثنی بودند، اظهار کرد: در قانون سال 95 این عبارت وجود دارد که دارندگان اجازه خاصه از مقام معظم رهبری از شمول قانون مستثنی هستند اما در تبصره یک اصلاحی سال 97 این عبارت را نداریم و به جای آن پس از عبارت به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح، فقط عنوان شده است که این امر باید با مجوز فرمانده معظم کل قوا اتفاق بیفتد.

وی در رابطه با فلسفه و علت لحاظ شدن این ممنوعیت ها و اینکه آیا قوانینی از این دست می تواند تأثیری در حال اجتماع و مردم داشته باشد یا نه؟ تصریح کرد: برخی از مقامات سیاسی بنابر جایگاهی که دارند مشمول این قانون هستند اما در مورد برخی از مشاغل این انتقاد وجود داشت که چرا تعداد زیادی از بازنشستگان و بازخرید شدگان با سنین بالا در دستگاه های اجرایی همچنان به خدمات شغلی خود ادامه می دهند در حالی که بسیاری از جوانان کشور امکان اشتغال ندارند؟ این انتقاد موجب شد یک عده از مقامات مشمول استثنائات در اصلاحیه اخیر از استثنا خارج شوند و دیگر امکان ادامه کار یا استخدام در دستگاه های اجرایی را نداشته باشند.

فقیهی با اشاره به اینکه یک قانون استاندارد و قانون خوب قانونی است که حداقل استثنائات ممکن را داشته باشد، گفت: وقتی قانون گذار یک حکم کلی بیان می کند و عده ای را از کاری منع یا عده ای را مشغول انجام کاری می کند غایت مطلوب این است که هیچ استثنایی وجود نداشته باشد.

قانون باید برای تمام شهروندان تسرّی داشته باشد و آنها به صورت برابر و مساوی در شمول مزایای یک قانون یا تحت ممنوعیت های یک قانون باشند.

وقتی مدام افرادی را از اجرای قانون مستثنی می کنید میان گروهی از شهروندان که دارای مشاغل خاص هستند و گروه دیگر از شهروندان تبعیض قائل می شوید.

این وکیل دادگستری همچنین تصریح کرد: با مراجعه به اصل سوم قانون اساسی می بینیم در بند 2 این اصل و در تشریح وظایف دولت برای نیل به اهداف مذکور آن آمده است: رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی.

آیا این تبعیضات نارواست یا نیست؟ البته موافقان عقیده دارند کسانی که برای این آب و خاک زحمت کشیده و جنگیده اند باید از سوی قانونگذار مورد حمایت های تقنینی قرار گیرند اما این حمایت ها نباید در قالب تصویب چنین قوانین و برقراری چنین استثنائاتی باشد بلکه می توان از ایثارگران و خانواده های محترم شهدا و سایر کسانی که برای ایران زحمت کشیده اند با روش های دیگر حمایت کرد.

بنابراین رفع تبعیضات ناروا از وظایف دولت است و منظور از دولت حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران است که تکلیف دارد تبعیضات ناروا را رفع کند.

وی با اشاره به اصول 12، 19 و 43 قانون اساسی، خاطرنشان کرد: استثنائات در قانون منع به کارگیری بازنشستگان با اصول قانون اساسی تزاحم و تعارض پیدا می کند.

تساوی در حقوق اقتضای این را دارد که قوانینی که موجب اشتغال می شود باید در مورد تمامی مردم اجرا شود نه اینکه بازنشسته ای که 20 یا 30 سال کار کرده است را مجددا به کار گیرند و اجازه دهند به خدمات شغلی خود ادامه دهند و جوانان و سایر اقشار جامعه امکان اشتغال را پیدا نکنند.

در نتیجه قوانین خوب و استاندارد قوانینی هستند که یا اساساً استثنائاتی ندارند یا دایره استثنائاتشان بسیار محدود است.

بنابراین اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان از جهت اینکه گروهی از مسئولان به موجب آن باید به خدمت خود خاتمه دهند مثبت است.

ما با قحط الرجال و قحط النسوان رو به رو نیستیم.

اگر به آنها اعتماد شود می توانند در موقعیت مشاغل بسیار حساس قرار گیرند و ایفای نقش و وظیفه کنند.

فقیهی با اشاره به برخی امکان اشتغال قضات بازنشسته و نمایندگان مجلس به وکالت دادگستری نیز، گفت : به موجب بندهای الف و ب ماده 8 لایحه استقلال کانون وکلا کسانی که دارای 10 سال متوالی یا 15 سال متناوب سابقه خدمات قضایی و یا پنج سال ریاست دادگاه باشند و سلب صلاحیت قضایی از طرف دادگاه انتظامی قضات نشده باشند کانون وکلا به تصریح قانونگذار به آنها پروانه وکالت خواهد داد.

این وکیل دادگستری در ادامه ، عنوان کرد: در بندهای ج و د که به ماده 8 لایحه استقلال کانون وکلا الحاق شد گفته شده است به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با گذراندن یک دوره کامل نمایندگی که دارای لیسانس قضایی یا گواهی پایان تحصیلات عالی از حوزه علمیه قم یا پنج سال سابقه کار قضایی در محاکم باشند پروانه وکالت داده می شود.

به موجب بند د به تمامی کسانی که دارای لیسانس حقوقی یا گواهی پایان تحصیلات عالی حوزه علمیه قم و حداقل پنج سال کار متناوب در سمت های اداری و دستگاه های دولتی یا وابسته به دولت با داشتن 30 سال سابقه خدمت، پس از بازنشستگی بدون رعایت شرط سن با انجام نصف مدت مقرر کارآموزی پروانه داده خواهد شد.

وی بیان کرد: ما در شرایطی این مقررات را داریم که ممکن است به زعم کسانی که از این مقررات بهره می برند جنبه حمایتی داشته باشد.

بله اینها قوانینی است که از برخی اقشار و گروه های کشور حمایت می کند.

پرسش این است که این حمایت چگونه شامل حال سایر اقشار خواهد شد؟ سایر اقشار ممکن است بگویند چرا به نماینده مجلس و قاضی بازنشسته پروانه وکالت می دهید ولی به من نمی دهید؟ حتی کسانی که 30 سال در دستگاه های اجرایی و دولتی نهادهای عمومی به عنوان کارشناس حقوق مشغول هستند درخواست پروانه می کنند و کانون وکلا در تمام این سال ها به این بندها عمل کرده است.

این در شرایطی است که بسیاری از فارغ التحصیلان رشته حقوق به دلیل کثرت تعداد تاکنون امکان اخذ پروانه وکالت نداشته اند چرا که باید با دادن آزمون های ورودی و پس از طی شدن مراحل سخت این آزمون ها و عبور از سدهای مربوطه پروانه وکالت بگیرند.

فقیهی در ادامه ، گفت : در نتیجه این قوانین هرچند به زعم کسانی که از آنها بهره می برند حمایتی است اما تبعیض آمیز است.

یک قاضی بازنشسته و حتی یک نماینده که دوره نمایندگی اش تمام شده است و حتی کارمندان که 30 سال کار کرده و بازنشسته شدند در قیاس با سایر اقشار جامعه خصوصیتی ندارند که به آنها تحت ضوابط قانونی یعنی ماده 8 لایحه استقلال کانون وکلا و بندهای آن پروانه وکالت داده شود در حالیکه جوانان پاک نهاد باید در عین شایستگی سال های سال پشت کنکورهای کانون وکلا بمانند.

این وکیل دادگستری با بیان این که برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مدت دو ماهه مقرر شده است، بیان کرد: در حال حاضر طبق گزارش دیوان محاسبات 1970 بازنشسته داریم.

اگر این افراد مقاومت نکنند و دولت و دستگاه های اجرایی به وقت آن را اجرایی کنند خیلی موثر خواهد بود و امکان جایگزینی این تعداد با نیروهای جوانی که از بیکاری رنج می برند فراهم خواهد شد.

14 استاندار، 14 معاون استاندار و 5 فرماندار داریم که بایستی بر اساس این قانون بازنشسته شوند.

آیا در کشور انسان های شایسته و توانمند برای تصدی مشاغل نداریم؟ وی در پایان، عنوان کرد: قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی این امکان را دارند که قوانینی را که قبلا تصویب شده از جمله بندهای لف، ب، ج و د لایحه اصلاح کانون وکلا را اصلاح کنند.

قوه قضاییه هم از طریق لایحه قضایی و تقدیم آن از راه دولت به مجلس شورای اسلامی نیز این امکان را دارد تا شاید منجر شود تبعیضات ناروا را از بین ببرد و از فعالیت، خدمات و دانش کسانی که بازنشسته و بازخرید هستند و برای کشور زحمت کشیدند در سایر موارد استفاده شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: قانون - بازنشستگان - ماده - قانون اساسی - اشتغال - کشور - کشوری - ممنوع - قوانین - مدیریت - دادگستری - مقام معظم رهبری - ممنوعیت - وزارت اطلاعات - هایی - وزارت - فقیهی - بودجه - کلیه - وکیل - مردم - جانبازان - حقوق - بانک - فرزندان - اطلاعات - نوسازی - جوانان - ایسنا - رهبری

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مدیر روابط عمومی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام انیمیشن ساز وموشن گرافیست،مدیر شبکه های مجازی،کارآموز

اگر فریدون تخلف کرده باشد پایان نامه اش باطل می شود/ مجاز به بیان نظراتم نیستم

حلقه های اندیشه ورز علمی درهرمزگان تشکیل شده است

حلقه های اندیشه ورز علمی درهرمزگان تشکیل شده است

انتصاب معاون عمرانی استاندار از لحاظ قانونی مشکلی نداشته است

چرا LPG رفت CNG آمد؟

مباحث مربوط به طلاق جای گفتمان ازدواج را گرفته است

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | یکشنبه 25 آذر 97

اگر بودجه واقعی نباشد به سرنوشت کاغذ پاره دچار می شود/ قانون منع به کارگیری بازنشستگان واکنش مجلس به کارکرد دولت بود/ دولت حقانیت یارانه ها را پذیرفته، اما روی گفتن این موضوع را ندارد

انتصاب معاون عمرانی استاندار از لحاظ قانونی مشکلی نداشته است

توقف سند دخل و خرج 98 در مسیر پاستور - بهارستان/ تکرار تاخیر در پسابرجام

جای خالی پژوهش های قرآنی در مراکز علمی

امام حسن عسکری(ع) در کمک به مردم یگانه روزگار بود

افزایش فاصله میان مردم و مسئولان؛ خطری که نظام را بیش از تحریم تهدید می کند

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه 25 آذر 97

سرعت هواپیمای مسافربری هنگام فرود

رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان در گفت وگو با فارس: تکلیف بسیاری از مسائل با انتخابات اتحادیه ناشران روشن می شود

استخدام برنامه نویس وب، برنامه نویس #C در شرکت دپنا در قم

جلسه شورای امنیت برای بررسی پایبندی ایران به برجام شکست بزرگی برای آمریکا بود

قم بنیانگذار اردوهای جهادی قرآنی در کشور است

2 طرح فناورانه اسفراین به جشنواره ملی شیخ بهایی راه یافت

پرواز های شنبه 25 آذر ماه فرودگاه شهید دستغیب شیراز

حرم امین ولایت نورباران میلاد امام حسن عسکری

نگاه خوشبینانه صنعاء به توافق استکهلم

در واگذاری آلومینیوم المهدی، سرمایه بیت المال به تاراج رفت

دستگیری لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز

برخی کشورهای اسلامی مانع آزادی فلسطین هستند

غیبت 14 عضو مجمع تشخیص در جلسه دیروز

سخنان رحیم پور در نمازجمعه مطابق با تفکرات امام و رهبری بود

متفاوت ترین کنسرت همایون شجریان در مشهد

روزبه چشمی در اینستاگرام جام ملت های آسیا

استخدام منشی خانم مسلط به زبان انگلیسی در تهران

استخدام پشتیبانی پایانه های بانکی آقا در خراسان رضوی

استخدام برنامه نویس اندروید،تکنسین فنی در یک شرکت معتبر- تهران

قم بنیانگذار اردوهای جهادی قرآنی در کشور است

تجارت چند ده میلیارد تومانی برخی با حذف مشق شب از بین می رود

کمک های دولتی به استقلال سمن ها خدشه وارد می کند؟

واکنش یک اصولگرا به سخنان اخیر احمدی نژاد: با طناب او به چاه نمی رویم

واکنش عطاالله مهاجرانی به مصاحبه رضا پهلوی: کم سواد و بی استعداد است!

آیت الله مکارم: FATF در تضاد با قوانین اسلامی است/ روحانی: ای کاش تو اسلام را می فهمیدی

مرگ های ناگوار و مشکوک در سنین جوان جامعه

از گزارش مصدق و یارانش به کمیسیون نفت مجلس تا تحقیق و تفحص از واردات خودرو

تشریفات قانونی تقاضای طلاق غیابی چیست؟

پروژه «روحانی2» روی میز اصولگرایان

توییت زیباکلام: جریان نفوذ یعنی چه؟

جمع بندی روز: شنبه، 24 آذر 1397

کدام نمایندگان در 2 ماه گذشته دیر به مجلس رسیدند؟ + جدول

آیت الله اختری در گفت وگو با فارس: پیروزی های محور مقاومت نمونه عینی وحدت اسلامی/ علمای اسلام برای حل مسأله یمن ورود کنند

2 طرح فناورانه اسفراین به جشنواره ملی شیخ بهایی راه یافت

استخدام حسابدار انبار در یک شرکت مهندسی بازرگانی در تهران

استخدام راننده خانم و آقادر شرکت گردون مهر در تهران

استخدام سرپرست کارگاه،سرپرست اجرا،سرپرست دفتر فنی،نقشه بردار

استخدام فروشنده ماهر در شرکت تولیدی طراحان جامه پارسی در تهران

کمک های دولتی به استقلال سمن ها خدشه وارد می کند؟

مهناز افشار تعهد داد سخنانش را اصلاح کند

صفحه اول روزنامه های اصفهان- یکشنبه 25 آذر

ای که دستت میرسد کاری بکن

واکنش گروه های مقاومت به تخریب خانه شهید فلسطینی در رام الله

8 قانون ست کردن کیف و کفش برای خانم های خوش سلیقه

استخدام وکیل پایه یک دادگستری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سوپروایزر دپارتمان زبان در مجتمع فنی تهران در شهریار

استخدام مامور پخش،تحصیلدار در کرمان و شهرستان های حومه

استخدام الگو ساز ماهر در زمینه ی تریکو و لباس زنانه در تهران

استخدام حسابرس داخلی،کارشناس IT،مسئول تشریفات،مدیر شعبه / بیژن

استخدام کارشناس بازاریابی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فروشنده ( پروموتر )،مسئول دفتر مدیریت در البرز

استخدام حسابدار ارشد،فروشنده ( پروموتر )،مسئول دفتر مدیریت

جشنواره گنجِ 30 ساله چیست؟

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز یکشنبه

فال آنلاین دیوان حافظ یکشنبه 25 آذرماه 97

مالخرها از این پس تبعید می شوند؟

بازتاب گسترده کاربران به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره ی تلویزیونی +ویدئو

استخدام انباردار آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس PHP ، کارآموز برنامه نویسی PHP در اصفهان

استخدام کارمند آشنا به امور حسابداری خانم در تهران

قاضی زاده در گفت وگو با فارس: ایران با تحریم های ظالمانه ترامپ هیچ وقت زیر بار سازش با آمریکا نمی رود

حضور برادر رییس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی/ حسین فریدون در سکوت خبری از پایان نامه اش دفاع کرد!

آثار احترام به کودک

ذوالفقاری: چاپلوسی نباید در دستگاه های اجرایی فراگیر شود

افرادی که پیامبر(ص) می فرمایند خوشا به حالشان

تقویت هویت دینی و فرهنگی نسل جوان از اهداف برگزاری گفتمان دینی است

سیاست و حکومت در سیره امام حسن عسکری(ع)

ای که دستت میرسد کاری بکن

ماجرای انتقال آب خزر به کجا رسید؟

استخدام ادمین حرفه ای شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

استخدام مدیر آژانس هواپیمایی،مدیر فنی بند الف و ب در تهران

ای که دستت میرسد کاری بکن

حجم انبوه؛ 12 هزار قانون، 100 هزار مصوبه در کشور

پنج ضلعی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم/ ائتلاف با اعتدالگرایان در گرو رد صلاحیت ها! +جدول

عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه السلام

وزن کشی دوحه و ریاض در ترازوی دو نشست- سید محمد باقر نوربخش*

ماجرای اعتقاد به بابا نوئل از کجا می آید؟

استخدام منشی در یک فست فود معتبر در تهران

رهایی 25 محکوم به قصاص از اعدام در کرمان

آخرین اخبار حزب اتحاد ملت از زبان سخنگوی حزب

ماجرای اداره جلسه امروز مجمع تشخیص توسط آیت الله جنتی

تصاویر/ قرآن منسوب به امام سجاد(ع) و آثار خطی نادر در موزه حرم حضرت عباس (ع)

فعالیت های امام حسن عسکری (ع) برای حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی

استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با قانون اساسی در تعارض است

استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان با قانون اساسی در تعارض است