مطالب مرتبط:
مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم
آرزوی دختر کاراته کا مدال آور در بازی های آسیایی: دوست دارم بروم آزادی و فوتبال ببینم
قرعه کشی مجدد فوتبال بازی های آسیایی
فوتبال بازی های آسیایی 2018؛ اولین تساوی جام ثبت شد
پورموسوی: هر دو تیم فوتبال خوبی از خوزستان نمایش دادند/ بازی ما با نفت مسجدسلیمان فقط یک گل کم داشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 03:052018-09-25ورزشي

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم


سرمربی تیم بانوان ملوان بندر انزلی گفت: اینکه نگاه ضد زن در باشگاه ملوان وجود ندارد می تواند بزرگترین قراداد زندگی مان باشد.

.

- سرمربی تیم بانوان ملوان بندر انزلی گفت: اینکه نگاه ضد زن در باشگاه ملوان وجود ندارد می تواند بزرگترین قراداد زندگی مان باشد.

به نقل از ایسنا، محکم و استوار روبه رویمان می ایستد تا از سال ها تلاش برای تحقق آرزوهایش می گوید، از حس و حال روزی که بعد از سال ها دوباره پا به زمین فوتبال گذاشت.

مریم ایراندوست سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی ازدویدن هایش برای تشکیل فوتبال بانوان و سختی های راه گفت و همین که به انحلال تیم بانوان ملوان بندرانزلی در مرداد 1395 رسید برای دخترانی که با تمام سختی ها برای حفظ تیمشان تلاش می کردند اشک ریخت.

بانویی که خود را دیوانه ی عاشق فوتبال خطاب می کند حالا پس از تشکیل مجدد تیم بانوان ملوان همراه با بازیکنانش باانگیزه تر و قوی تر از گذشته می دود و تلاش می کند تا باز هم جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

در ادامه متن گفت وگو مریم ایران دوست را با ایسنا می خوانید: تیم فوتبال بانوان ملوان چگونه شکل گرفت؟ از 9 سالگی دیگر امکان حضور در زمین و ورزشگاه فوتبال برایم وجود نداشت و من که از کودکی عاشق ورزش بودم و بسکتبال را انتخاب کردم.

روزی که فوتسال بانوان در کشور شروع شد، تصمیم گرفتم که فوتبال بانوان را راه اندازی کنم.

این موضوع را در خانه مطرح کردم و به پدرم که آن زمان سرمربی ملوان بود گفتم می خواهم به باشگاه ملوان بروم و این درخواست را برای مسئولان باشگاه مطرح کنم اما پدرم با این تصور که این کار را نمی کنم حرفم را جدی نگرفت.

روز بعد به باشگاه ملوان رفتم.

تا آن زمان دفتر باشگاه نرفته بودم و نمی دانستم کجا است.

وقی به دفتر باشگاه رفتم گفتم با آقای سازمند کار دارم او در آن زمان مدیر عامل بود.

همین که در را باز کردم پدرم که جلسه داشت از دیدن من شوکه شد چون فکر نمی کرد حرفم جدی باشد.

در نهایت با این خواسته موافقت کردند.

برای هدفی که داشتم ننشستم و آنقدر تلاش کردم تا نتیجه گرفتم، حتی آن موقع تعهدهای زیادی را امضا کردم تا تیمم تشکیل شود.

سال ها برای تمرین به دامنه کوه می رفتیم و مثل فیلم تارزان که از این درخت به درخت می رود ما هم تارزان هایی بودیم که از این زمین به آن زمین می رفتیم.

برای اینکه فوتبال بازی کنیم و برای اینکه کسی نباید ما را ببیند کیلومترها راه را طی می کردیم.

آدم فضایی نبودیم، دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم.

آن روزها گذشت و ما به اینجا رسیدیم.

پس ایده شکل گیری تیم بانوان ملوان برای شما بوده؟ بله ، پس کدام آدم دیوانه ای تا این حد سختی می کشد و از زندگی اش می زند.

من هر روز 250 کیلومتر رانندگی می کردم، قبل از اینکه ماشین داشته باشم با مینی بوس قسمت به قسمت مسیرها را می رفتم تا به دامنه کوه برسم فقط برای اینکه تمرین کنیم و چقدر این دیوانه از قفس پرید تا توانست پایان خوبی داشته باشد و مثل فیلم های ایرانی پایان باز نداشت.

دلایل انحلال تیم بانوان ملون بندرانزلی در سال 1395 چه بود؟ کسی که در راس کار بود دلش نمی خواست هزینه اضافی برای یک بار اضافی بدهد و در نهایت مدیرعامل وقت باشگاه در آن زمان تصمیم انحلال را هم گرفت و به اجرا درآورد.

نمی خواهم خیلی وارد آن فضا بشوم چون گذشته تمام شده و رفته اما الان در شرایطی هستیم که همه چیز خوب است و خیز بلندی برای احقاق حقمان که قهرمانی و حضور مجدد و موفق در لیگ برتر است برداشتیم تا به همه هواداران ملوان چه در ایران چه در خارج از کشور ثابت کنیم که دختران انزلی چی امیدشان را از دست ندادند و محکم تر و ثابت قدم تر از گذشته برای ملوان و برای عشق و هدف خودشان تلاش می کنند.

دلایل تشکیل و بازگشت مجدد این تیم چیست؟ انزلی شهر کوچکی است ولی دل های مردم این شهر وسعت بزرگی دارد و ملوان جزیی از زندگی شان است، یعنی گوشه به گوشه این شهر را بخواهیم وجب بزنیم از هر وجب آن یک ملوان درمی آید.

همه درباره ملوان صحبت می کنند.

در شهری با این دیدگاه و شرایط اقلیمی و اجتماعی قطعا زن یا مرد بودن فرقی نمی کند به همین دلیل خیلی ها می خواستند که ما باشیم.

وقتی مالک و مدیرعامل باشگاه و نماینده شهر که همه انزلی چی هستند راس کار آمدند این پیشنهاد را دادند.

آن زمان ایران نبودم و پیشنهاد از سمت باشگاه بود.

تشکیل دوباره تیم با حمایت بی چون و چرای مدیران و مالک باشگاه خیلی لذت بخش بود.

ما نباخته بودیم و قعر جدول نبودیم که به لیگ دسته یک سقوط کنیم اما به دلیل آن انحلال با عنوان نایب قهرمانی به لیگ یک سقوط کردیم و تنها دو هفته زمان داشتیم تا در لیگ شرکت کنیم.

بنابراین با 14 بازیکن بومی قهرمان لیگ شدیم.

از حس و حال خودتان و تیم در روز انحلال بگویید آن روز برای خودم ناراحت نبودم بلکه برای زحمت وتلاش بازیکنان ناراحت شدم چون من به چیزهایی که می خواستم رسیده بودم.

در یک خانواده ورزشی متولد شدم و در شرایطی که فوتبال برای یک دختر ممنوع بود با یک دنیا عشق و رویا دنبال هدفم رفتم و توانستم فوتبال را در استان گیلان راه اندازی کنم.

بعد از نه سالگی که دیگر نتوانستم حتی پایم را در زمین فوتبال بگذارم ، آرزویم این بود که بتوانم در زمین چمن فقط راه بروم.

رفتنم به ورزشگاه مصادف شد با زمانی که دوم دبیرستان بودم و آیت الله هاشمی رفسنجانی به بندرانزلی آمد، آن روز در تمام مدت سخنرانی هیچ صدایی را نمی شنیدم و تنها فضای استادیوم را نگاه می کردم.

همان روز تصمیم گرفتم همینگونه که الان توانستم داخل استادیم بیایم باید بتوانم به چیزی که می خواهم برسم.

خیلی تلاش کردم، سال های متمادی با هیئت فوتبال، تربیت بدنی، استانداری و خیلی نهادهای دیگر صحبت کردم.

روزهای سختی بود تا توانستیم تیم بانوان را تشکیل بدهیم.

حسرت روز انحلال برای همین بود، برای سختی هایی که کشیده بودیم.

ناراحت بودم که چه روزهایی را گذراندیم، روزهایی که برای اینکه کسی ما را نبیند و بتوانیم تمرین کنیم، با قایق به زمینی که در دل مرداب پیدا کرده بودیم می رفتیم، دلم برای این روزها سوخت.

پس با این وجود الان که تیم مجدد تشکیل شده انگیزه زیادی دارید تیم ملوان فقط یک هدف دارد و آن موفقیت است.

شاید در لیگ تیم هایی داریم که تنها هدفشان حضور است اما ما حتی با دست بسته هم به جنگ حریف می رویم.

اینگونه نیست که بگویم دست هایمان را از پشت بسته اند پس بنشینیم بلکه ما بلند می شویم و برای هدفمان تلاش می کنیم، و آن را به دست می آوریم، باید به دست بیاوریم و خیلی چیزها را ثابت کنیم و الان تمام هم و غممان این است.

شاید از نظر مهره خیلی از تیم های رقیبمان عقب تر باشیم، این یک واقعیت است، مثلا تیم بم کرمان هفت بازیکن ثابت تیم ملی دارد.

اما ما بازیکنانی را داریم که بومی هستند.

البته عده ای هم که بومی نیستند اما انزلی چی شدند، شش هفت سال کنار تیممان بودند و اگر از خودشان بپرسید می گویند ما انزلی چی هستیم.

می شود گفت با تیمی که دو سال و نیم از فوتبال دور بوده جمع شدیم و پا به لیگ برتر می گذاریم، کارمان خیلی سخت است اما این سختی باعث نمی شود که هدفمان را دنبال نکنیم.

انشاءالله خدا هم کمک کند.

خدا همیشه می گوید از تو حرکت از من برکت، ما حرکت کردیم و باتلاش به آن دست پیدا می کنیم.

به خاطر آن انحلال در تیمتان نوعی محافظه کاری احساس می شود، این ترس و محافظه کاری به نظرتان تا کی ادامه دارد؟ تا ابد این ترس همراه بازیکنان است.

فکر می کنم اگر یک فرد زندان رفته و تازه از زندان آزاد شده باشد دو حالت دارد یکی اینکه کله اش بوی قرمه سبزی می دهد و اصلا چیزی برایش مهم نیست و بی پروا حرف می زند و حالت دوم این است که محافظه کارتر رفتار می کند و می خواهد به هدفش برسد.

در ورزش هم همین است، بازیکنان تیم ما دو سال و نیم در خانه هایشان حبس بودند.

چند نفرشان در تیم های لیگ برتری تقسیم شده و قرارداد بسته بودند یک روز در میان به من پیام می دادند که تیممان حیف بود الان ما در این تیم ها چه شرایطی را می بینیم، استاندارد نیست، غیرحرفه ای است یا خیلی چیزهای دیگر، پس وقتی آن شرایط را تجربه کردند و برمی گردند طبیعی است که محافظه کار باشند و حرفی نزنند که به آقایی برنخورد و نمی توانم به آنها ایراد بگیرم.

به خاطر اینکه فعلا کلید قفل در ما دست آقایان است، آنها باید بگویند ما باشیم یا نباشیم پس ما هم باید خیلی رعایت کنیم .

امیدوارم مسیرمان را درست برویم.

البته الان مسئولان حمایتمان می کنند روزی که تیم دوباره تشکیل شد به مسئولان باشگاه گفتم بازیکنان را آماده می کنم.

اگر هدفتان فقط حضور در لیگ دهم یا یازدهم شدن است و می خواهید تنها بازیکن بومی بگیرید کل هزینه تیم 250 میلیون می شود ولی اگر به دنبال بستن تیم برای قهرمانی هستید حدود 600 میلیون هزینه قرارداد است چون باید بازیکنانی را جذب کنیم.

رفیع نیا و دیگر مسئولان باشگاه اعتماد کردند و گفتند که می خواهیم دختران ملوان مثل گذشته آن شور و نشاط را به شهر بیاورند.

خوشبختانه تا اینجای کار همه چیز خوب است.

با بهترین شرایط به شهرکرد رفتیم.

در حالی که تیم های دیگر از خوابگاه استفاده کردند، ما هتل رفتیم، رفت و آمدمان، تمام هزینه های بازیکنان، لباس و پاداش و همه چیز خوب بوده و نگاه ضد زن وجود نداشته.

اینکه این نگاه وجود نداشته و نخواهد داشت بزرگترین قرارداد زندگی مان می تواند باشد.

به شما حق می دهیم که محافظه کار باشید اما ممکن است درجریان لیگ این موضوع باعث انتقاد رسانه ها شود من نگفتم مریم ایران دوست محافظه کار است، مریم ایراندوست از شش سالگی که خودش را شناخته و در کوچه و خیابان با پسرها فوتبال بازی کرده تا 15 سالگی که جنگیده است تا بگوید دختر هم می تواند در زمین بازی کنند و تا الان که معتقد است بانوان باید داخل استادیوم بروند همیشه کله اش بوی قرمه سبزی می دهد، شاید امسال نمی خواستم به جام جهانی بروم اما در بدترین شرایط به شکلی برنامه ریزی کردم که حداقل یک بازی را بروم، چون حرف داشتم چون می خواستم بگویم بانوان هم به ورزشگاه بروند هیچ اتفاقی نمی افتد.

مطمئن باشید مریم ایراندوست هیچ وقت محافظه کار نیست.

شاید زبانش سرخ باشد ولی برای هدفش می جنگد.

چه تعداد از بازیکنان تیم فعلی در تیمی که منحل شد بازی می کردند؟ تقریبا 90 درصد، 10درصد هم به این دلیل که زمرد سلیمانی دروازه بانمان الان در تیم عراق به عنوان مربی بازیکن فعالیت می کند.

در ایران کسی مثل زمرد نمی آید.

درهای ایران و تیم ملوان همیشه به روی او باز است.

علاوه بر زمرد به افسانه اقبال هم که با بم قرداد داشته پیشنها دادیم به ملوان بیاید اما هنوز رضایت نامه اش را نداند.

افسانه بازیکن خودم بوده و از ده سالگی با او کار کردم و می شود گفت بچه خودم است.

به جز این دو نفر بقیه تیم را برگرداندیم.

چرا در طول تمرین رفتار خیلی سختگیرانه ای دارید؟ روزی که کارمان را شروع کردیم ملوان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بودیم و در یک سالن بتونی آغاز کردیم، پنج سال به این شکل گذشت، اینگونه شکل گرفتیم و اتفاقا خیلی خوب است.

فکر میکنم نظام و قانون تا این حد تیم ما را هدایت کرد.

شاید از تیم های رقیبمان خیلی چیزها کمتر داشتیم ولی انسجام مان باعث می شد که موفق باشیم.

هر سال در کورس قهرمانی بودن خیلی سخت است، الان پرسپولیس بهترین تیم را دارد و دو سال هم قهرمان شده ولی نگران است که امسال نتواند قهرمان شود.

وقتی شما 14 سال اول یا دوم باشی خیلی سخت است و همین انسجام باعث این موضوع است.

گاهی در حین تمرین پیش آمده به بازیکنان تذکر دادید که درست پاس بدهند ، اگر این کار را به خوبی انجام ندهید انگار به دشمن پاس داده اید، آیا نگاهتان به تیم های مقابل همین است؟ خیر، هیچوقت با تیم های دیگر کار ندارم امسال اولین بار است که گفتم دوست دارم اولین بازیمان با بم باشد، همه تیم ها برایم قابل احترام هستند.

حداقل 5 تا 6 درصد بازیکنان تیم های مختلف در تیم های ملی نوجوانان و جوانان شاگردانم بودند و از همه مهمتر وقتی باشگاه ها در شرایط بد اقتصادی اینگونه حمایت می کنند و من حامی زنان فوتبالیست هستم چرا باید دشمن من باشند و این نگاه را داشته باشم؟ عاشق تک تک کسانی هستم که اینگونه در فوتبال و فوتسال از بانوانشان حمایت می کنند.

اما بازی و آن نود دقیقه دقیقا مثل جنگ است، باید ببریم که به هدفمان برسیم پس باید این ذهنیت را داشته باشیم که بازیکن روبه رویم دوستم نیست بلکه دشمن من است و باید شکستش بدهم.

اگر بخواهم همه چیز را ساده بگیرم و بیخیال بشوم که در نهایت به هدفم نمی رسم.

چرا دوست داشتید که بازی اولتان با ملوان باشد؟ به خاطر اینکه خیلی آماده ایم اگر با رقیب سرسخت بیفتیم انگیزه مان چند برابر می شود.

من جنگ ایران و عراق را مثال می زنم ما تنها با عراق نجنگیدیم با کل دنیا که به این کشور سلاح می دادند جنگیدیم.

درست است خیلی شهید دادیم اما چقدر غیرت گذاشتیم؟ ما خواستیم با تیمی بازی کنیم که هفت بازیکن تیم ملی دارد و از همه نظر تا دندان مسلح است و از نظر امکانات، پول ، بودجه، هتل و هرچه بخواید فکر کنید وضعیت مناسبی دارند این موضوع به ما انگیزه می دهد که خودمان را بسنجیم و ببینیم که چند مرده حلاج هستیم.

بهترین نقطه قوت تیمتان چیست؟ نقطه قوت تیم من انگیزه و غیرت است.

انگیزه مان ملوان است و بعد اینکه ما با یاد آتنا محمدی شروع کردیم.

همیشه احساس میکنم روحش کنارم هست و من را به جلو سوق می دهد چون آنقدر دلشکسته شده بودم که فکر نمی کردم این انگیزه را پیدا کنم بنابراین کارمان با یادبودی که برای آتنا برگزار کردیم شروع شد.

او حتی بعد از رفتنش هم شور و شوقی خاصی را به تیم داد.

باز هم به خانواده اش تسلیت می گویم و نارحتم از اینکه نتواسنت به آرزویش برسد.

در حال حاضر شرایط تیمتان چطور است؟ آیا آماده هستید؟ خیلی آماده هستیم، فکر می کردیم شهریور ماه لیگ برگزار می شود و به شکلی برنامه ریزی کردیم که از نیمه دوم شهریور اولین بازی مان را شروع کنیم.

برایمان مهم نبود که به کدام تیم می خوریم.

داخل زمین پادگان من است ولی بیرون زمین همه با هم رفیق هستیم به هر حال من با این بازیکنان هم تیمی بودم و همه با هم بزرگ شدیم و یک خانواده هستیم.

این احترام و دوستی متقابل است، داخل زمین همه سرباز ملوان هستند چون می خواهند یادبگیرند و پیشرفت کنند و می دانند پیشرفتشان مستلزم نظم و انضباط است.

بازی تدارکاتی برای آماده سازی تیم درنظر نگرفتید؟ کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان که از بازیکنان من در تیم ملی بود و خیلی برایش خوشحالم که پله پله موفقیت ها را پشت سر گذاشت و یک مربی با دانش و با اخلاق است، خواسته که یک بازی تدارکاتی با تیم ملی جوانان داشته باشیم، ما هم گفتیم هر زمان که آنها بخواهند قبول می کنیم.

زمان را فدراسیون مشخص می کند.

اما در استان گیلان تیمی نیست که با ما بازی کند، اگر بخواهیم تیم های دیگر را دعوت کنیم به خاطر مسائل مالی نمی آیند.

سعی می کنیم با همین داشته هایمان و همین که بین تیم های خودمان بازی برگزار کنیم، پیش برویم.

اما اگر تیمی برای انجم بازی تدارکاتی اعلام آمادگی کند ما هم قبول می کنیم.

و صحبت پایانی شما؟ از شما به خاطر حمایت هایتان تشکر می کنم، فوتبال و ورزش بانوان چیزی ندارد همین رسانه است که انر‍ژی و انگیزه می دهد که بازیکنان دیده شوند.

می دانم که کار شما هم سختی دارد امیدوارم هم مثل ما دیوانگانی باشید که به راه ادامه بدهید.


کلید واژه ها: فوتبال - ملوان - بانوان - فوتبال بانوان - تیم فوتبال - ملوان بندر انزلی - ملوان بندرانزلی - انزلی - بندر انزلی - ایراندوست - بازی - زمین - بزرگترین - بندر - ایران - فوتسال بانوان - دختر - جام قهرمانی - زندگی - فضایی - ایسنا - درخت - عاشق - ورزش - دفتر - بسکتبال - مسئولان - قهرمانی - ورزشگاه - انتخاب

آخرین اخبار سرویس:
اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیای موی تای تیم ملی موی تای درآوردگاه ماکائو

مقایسه عملکرد دوستاره جوان رئال و بارسا+عکس

پیام تسلیت کی روش و اعضای تیم ملی فوتبال به مناسبت درگذشت دانایی فرد

سردار آزمون سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟

پیام تسلیت کی روش و اعضای تیم ملی فوتبال به مناسبت درگذشت دانایی فرد

منصوریان: با یک سوت سرنوشت تیم ما تغییر کرد!

مرزبان: نقش دلالان در تیم امید چیست؟

قهرمانی خوزستان در مسابقات بوکس کشور پس از 22 سال

داور با سوت هایش ما را عصبی کرد/در ضربات آخر مشکل داریم

کاریکاتور/صعود لیورپول با درخشش صلاح و آلیسون

کار خاصی نکردیم و از تساوی در اصفهان خوشحالم

کاریکاتور/سقوط ایتالیایی ها و صعود انگلیسی ها

ناصرمحمدخانی: خدا به من و همسرم هدیه داد

ایکاردی: اینتر باید به دور بعد صعود می کرد

توضیح ساناک درباره جدایی از استقلال با اتهام افکنی به خطیر (اینستاپست)

آخرین نقل و انتقالات استقلال : فرهاد مجیدی و جپاروف نمی آیند، گرو و نیومایر نمی روند!

پیام تسلیت تیم ملی فوتبال به مناسبت درگذشت دانایی فرد

مراسم تجلیل از قهرمانان و مقام آوران ورزشی دانشگاه رازی + تصاویر

حدادی فر: هیچ وقت درباره داوری صحبت نکردم

آذری: فکری به حال داوری ها بکنند

لیگ قهرمانان در آستانه تغییرات اساسی

عنایتی: استقلال در نیم فصل به دنبال جذب نام ها نرود

پیکان فرصت نزدیک شدن به صدر لیگ والیبال را از دست داد

اولین جدا شده استقلال در نیم فصل مشخص شد

ملاقات محرمانه «شفر» با فرهاد مجیدی: «دلال بدنام آلمانی» واسطه بازگشت شماره 7 به استقلال

سردار آزمون سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟

بناکار: این هفته 20 درصد قراردادها را پرداخت می کنند

فرهاد مجیدی برای کمک به استقلال به ایران آمد

طلایی شدن دانش آموزان یزدی در مسابقات بین المللی روبوکاپ+فیلم

آغازعملیات اجرایی نخستین هتل 7 ستاره کیش

پیام تسلیت تیم ملی فوتبال به مناسبت درگذشت دانایی فرد

6 تیم خارجی مسابقات کشتی آزاد جهان وارد مازندران شد

تهدید شفر بازیکنان استقلال را ترساند؛ تبعیدتان می کنم!

احتمال ایجاد تغییرات گسترده در لیگ قهرمانان اروپا

رهبری فرد: قلعه نویی که پولدار است، برای بازی هایش VAR بخرد!/ این آقا بازیگران سینما را کول می کرد!

برگ برنده تیم والیبال شهرداری تبریز از زبان سرمربی پیکان

دیدار باقری درمنی و بابک زنجانی در زمین بیسبال/چک درمنی به یک کارچاق کن برای فرار زنجانی

درگیری هواداران ذوب آهن با خبرنگاران

30 دلال فوتبال به قوه قضاییه احضار شدند

درگیری در تمرین استقلال جلوی چشمان شفر/عکس

رقیب جدی رحمتی و حسینی!/ عکس

اشک های همسر ستاره آبی ها پس از حذف/عکس

سرمربی پدیده : تعویق بازی کمک زیادی به استقلال کرد

اینفوگرافی؛ نگاهی به عملکرد دیدنی عثمان دمبله در مقابل تاتنهام

اینفوگرافی؛ نگاهی به عملکرد امباپه در مقابل ستاره سرخ بلگراد ؛ یک گل و دو پاس گل تنها بخشی از عملکرد او بود!

خوشحالم در جمع هواداران پرسپولیس هستم ؛ تلاش می کنم تا رو سفید باشم

بازیکن مصدومی که از فهرست پرسپولیس خط خورد

38 رکابزن مستعد کشور شناسایی شدند

اصرار یوونتوس به بازگرداندن پوگبا به تورین

خوزستان بر بام بوکس ایران ایستاد

آبی پوشان در نیم فصل به دنبال جذب نام ها نرود عنایتی: استقلال ابتدای فصل در شوک بود و حالا باانگیزه بازی می کند

بوفون: هیچ تیمی دوست ندارد با یووه و رونالدو بازی کند

حاشیه های دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و نفت مسجد سلیمان

قهرمانی تاریخی خوزستان در بوکس قهرمانی کشور

شکست دور از انتظار پیکان مقابل تبریزی ها و باخت خانگی کاله برابر خاتم اردکان

قطعا در نیم فصل 2-3 تغییر خواهیم داشت/آذری نمی توانست با زور تبریزی را نگه دارد

ملی پوشان استقلال در بیم و اضطراب

مقایسه عملکرد سپاهان، پدیده و پرسپولیس

پرسپولیس خانه من است و فعلا هستم/ گرشاسبی درد باشگاه را می دانست

هجوم هواداران معترض ذوب آهن به میکسدزون

بازگشت پادشاه مصری به روزهای خوب

پیروزی شهروند مقابل سایپا در اراک /شهرداری برنده نبرد ارومیه ای ها

5 مصدوم پرسپولیس به بازی با پارس می رسند؟

آخرین نقل و انتقالات استقلال : فرهاد مجیدی و جپاروف نمی آیند، گرو و نیومایر نمی آیند!

تمرین تیم ملی فوتبال همراه با نونهالان + تصاویر

استخدام برنامه نویس،کارشناس سئو،طراح وگرافیست در استارتاپ

30 دلال در تیررس قوه قضاییه قرار گرفتند

خریدهای جدید برانکو برای پرسپولیس؛ ستاره، فیکس، نیمکت، سکو

تا کی اعتراض هوادار را در گلو خفه کنیم؟

حسینی: مقابل تیمی بازی کردیم که 11 نفره دفاع می کرد

گزینه سرخپوشان برای ترمیم خط دفاعی در نقل و انتقالات!

دست نشان : برخی در حال فاصله انداختن روحی در تیم ما هستند

فیلم/تساوی دیگر برای ذوب آهن علیمنصور

واکنش سرمربی سرخپوشان به دست گل جدید شاگردانش !

پس از 22 سال خوزستان بر بام بوکس ایران ایستاد

سرمربی تیم پارس آرا: می کوشیم تیم دوم جدول را متوقف کنیم

شکست ناباورانه پیکان مقابل تبریزی ها/ شاگردان پیمان اکبری باز هم باختند

برگ برنده تیم والیبال شهرداری تبریز از زبان سرمربی پیکان

مسابقات ورزشهای زورخانه ای زندانیان کشور در مشهد آغاز شد

تیم ما در ضربات نهایی مقابل نفت مسجد سلیمان بی دقت بود

Sohail Saadatmandi گزارش تصویری از دیدار تیم های والیبال پیکان و شهرداری تبریز

تیم والیبال شهروند اراک برابر سایپا تهران پیروز شد

پس از جدایی از المپیاکوس و رد پیشنهادات لیگ چین و MLS یحیی توره: می خواهم به لیگ جزیره باز گردم

واکنش کاپیتان سرخ پوشان به انتقاد اخیر قلعه نویی

خدمات رسانی مترو و اتوبوسرانی به هواداران سرخابی پایتخت

جشنواره بازی های بومی محلی عشایر قطور برگزار شد

شهروند اراک همچنان بدون شکست در خانه

انتقاد گل محمدی از لیست 35 نفره تیم ملی/ کی روش توضیح دهد

ابروی بازیکن استقلال شکست

رهبر هلندی آنفیلد؛ او به حق گران ترین مدافع دنیاست

اختصاصی/ مدافع سابق تراکتور در تیررس سرخ ها

استخدام بازاریاب با مزایا در یک شرکت معتبر در قزوین

بازگشت پادشاه مصری به روزهای خوب

ذوب آهن را نیم فصل دوم ببینید

حدادی فر: نیم فصل دوم تیم متفاوتی را خواهید دید

آذری: هدف این سوت های داوران فقط من هستم

ذوب آهن کشش این اشتباهات داوری را ندارد حسینی: مقابل تیمی بازی کردیم که 11 نفره دفاع می کرد/50 روز فرصت ریکاوری داریم

هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال پیروزی شهروند مقابل سایپا در اراک /شهرداری برنده نبرد ارومیه ای ها

بازگشت پادشاه مصری به روزهای خوب

درگیری هواداران ذوب آهن با خبرنگاران

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم