مطالب مرتبط:
مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم
آرزوی دختر کاراته کا مدال آور در بازی های آسیایی: دوست دارم بروم آزادی و فوتبال ببینم
قرعه کشی مجدد فوتبال بازی های آسیایی
فوتبال بازی های آسیایی 2018؛ اولین تساوی جام ثبت شد
پورموسوی: هر دو تیم فوتبال خوبی از خوزستان نمایش دادند/ بازی ما با نفت مسجدسلیمان فقط یک گل کم داشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 03:052018-09-25ورزشي

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم


سرمربی تیم بانوان ملوان بندر انزلی گفت: اینکه نگاه ضد زن در باشگاه ملوان وجود ندارد می تواند بزرگترین قراداد زندگی مان باشد.

.

- سرمربی تیم بانوان ملوان بندر انزلی گفت: اینکه نگاه ضد زن در باشگاه ملوان وجود ندارد می تواند بزرگترین قراداد زندگی مان باشد.

به نقل از ایسنا، محکم و استوار روبه رویمان می ایستد تا از سال ها تلاش برای تحقق آرزوهایش می گوید، از حس و حال روزی که بعد از سال ها دوباره پا به زمین فوتبال گذاشت.

مریم ایراندوست سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی ازدویدن هایش برای تشکیل فوتبال بانوان و سختی های راه گفت و همین که به انحلال تیم بانوان ملوان بندرانزلی در مرداد 1395 رسید برای دخترانی که با تمام سختی ها برای حفظ تیمشان تلاش می کردند اشک ریخت.

بانویی که خود را دیوانه ی عاشق فوتبال خطاب می کند حالا پس از تشکیل مجدد تیم بانوان ملوان همراه با بازیکنانش باانگیزه تر و قوی تر از گذشته می دود و تلاش می کند تا باز هم جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

در ادامه متن گفت وگو مریم ایران دوست را با ایسنا می خوانید: تیم فوتبال بانوان ملوان چگونه شکل گرفت؟ از 9 سالگی دیگر امکان حضور در زمین و ورزشگاه فوتبال برایم وجود نداشت و من که از کودکی عاشق ورزش بودم و بسکتبال را انتخاب کردم.

روزی که فوتسال بانوان در کشور شروع شد، تصمیم گرفتم که فوتبال بانوان را راه اندازی کنم.

این موضوع را در خانه مطرح کردم و به پدرم که آن زمان سرمربی ملوان بود گفتم می خواهم به باشگاه ملوان بروم و این درخواست را برای مسئولان باشگاه مطرح کنم اما پدرم با این تصور که این کار را نمی کنم حرفم را جدی نگرفت.

روز بعد به باشگاه ملوان رفتم.

تا آن زمان دفتر باشگاه نرفته بودم و نمی دانستم کجا است.

وقی به دفتر باشگاه رفتم گفتم با آقای سازمند کار دارم او در آن زمان مدیر عامل بود.

همین که در را باز کردم پدرم که جلسه داشت از دیدن من شوکه شد چون فکر نمی کرد حرفم جدی باشد.

در نهایت با این خواسته موافقت کردند.

برای هدفی که داشتم ننشستم و آنقدر تلاش کردم تا نتیجه گرفتم، حتی آن موقع تعهدهای زیادی را امضا کردم تا تیمم تشکیل شود.

سال ها برای تمرین به دامنه کوه می رفتیم و مثل فیلم تارزان که از این درخت به درخت می رود ما هم تارزان هایی بودیم که از این زمین به آن زمین می رفتیم.

برای اینکه فوتبال بازی کنیم و برای اینکه کسی نباید ما را ببیند کیلومترها راه را طی می کردیم.

آدم فضایی نبودیم، دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم.

آن روزها گذشت و ما به اینجا رسیدیم.

پس ایده شکل گیری تیم بانوان ملوان برای شما بوده؟ بله ، پس کدام آدم دیوانه ای تا این حد سختی می کشد و از زندگی اش می زند.

من هر روز 250 کیلومتر رانندگی می کردم، قبل از اینکه ماشین داشته باشم با مینی بوس قسمت به قسمت مسیرها را می رفتم تا به دامنه کوه برسم فقط برای اینکه تمرین کنیم و چقدر این دیوانه از قفس پرید تا توانست پایان خوبی داشته باشد و مثل فیلم های ایرانی پایان باز نداشت.

دلایل انحلال تیم بانوان ملون بندرانزلی در سال 1395 چه بود؟ کسی که در راس کار بود دلش نمی خواست هزینه اضافی برای یک بار اضافی بدهد و در نهایت مدیرعامل وقت باشگاه در آن زمان تصمیم انحلال را هم گرفت و به اجرا درآورد.

نمی خواهم خیلی وارد آن فضا بشوم چون گذشته تمام شده و رفته اما الان در شرایطی هستیم که همه چیز خوب است و خیز بلندی برای احقاق حقمان که قهرمانی و حضور مجدد و موفق در لیگ برتر است برداشتیم تا به همه هواداران ملوان چه در ایران چه در خارج از کشور ثابت کنیم که دختران انزلی چی امیدشان را از دست ندادند و محکم تر و ثابت قدم تر از گذشته برای ملوان و برای عشق و هدف خودشان تلاش می کنند.

دلایل تشکیل و بازگشت مجدد این تیم چیست؟ انزلی شهر کوچکی است ولی دل های مردم این شهر وسعت بزرگی دارد و ملوان جزیی از زندگی شان است، یعنی گوشه به گوشه این شهر را بخواهیم وجب بزنیم از هر وجب آن یک ملوان درمی آید.

همه درباره ملوان صحبت می کنند.

در شهری با این دیدگاه و شرایط اقلیمی و اجتماعی قطعا زن یا مرد بودن فرقی نمی کند به همین دلیل خیلی ها می خواستند که ما باشیم.

وقتی مالک و مدیرعامل باشگاه و نماینده شهر که همه انزلی چی هستند راس کار آمدند این پیشنهاد را دادند.

آن زمان ایران نبودم و پیشنهاد از سمت باشگاه بود.

تشکیل دوباره تیم با حمایت بی چون و چرای مدیران و مالک باشگاه خیلی لذت بخش بود.

ما نباخته بودیم و قعر جدول نبودیم که به لیگ دسته یک سقوط کنیم اما به دلیل آن انحلال با عنوان نایب قهرمانی به لیگ یک سقوط کردیم و تنها دو هفته زمان داشتیم تا در لیگ شرکت کنیم.

بنابراین با 14 بازیکن بومی قهرمان لیگ شدیم.

از حس و حال خودتان و تیم در روز انحلال بگویید آن روز برای خودم ناراحت نبودم بلکه برای زحمت وتلاش بازیکنان ناراحت شدم چون من به چیزهایی که می خواستم رسیده بودم.

در یک خانواده ورزشی متولد شدم و در شرایطی که فوتبال برای یک دختر ممنوع بود با یک دنیا عشق و رویا دنبال هدفم رفتم و توانستم فوتبال را در استان گیلان راه اندازی کنم.

بعد از نه سالگی که دیگر نتوانستم حتی پایم را در زمین فوتبال بگذارم ، آرزویم این بود که بتوانم در زمین چمن فقط راه بروم.

رفتنم به ورزشگاه مصادف شد با زمانی که دوم دبیرستان بودم و آیت الله هاشمی رفسنجانی به بندرانزلی آمد، آن روز در تمام مدت سخنرانی هیچ صدایی را نمی شنیدم و تنها فضای استادیوم را نگاه می کردم.

همان روز تصمیم گرفتم همینگونه که الان توانستم داخل استادیم بیایم باید بتوانم به چیزی که می خواهم برسم.

خیلی تلاش کردم، سال های متمادی با هیئت فوتبال، تربیت بدنی، استانداری و خیلی نهادهای دیگر صحبت کردم.

روزهای سختی بود تا توانستیم تیم بانوان را تشکیل بدهیم.

حسرت روز انحلال برای همین بود، برای سختی هایی که کشیده بودیم.

ناراحت بودم که چه روزهایی را گذراندیم، روزهایی که برای اینکه کسی ما را نبیند و بتوانیم تمرین کنیم، با قایق به زمینی که در دل مرداب پیدا کرده بودیم می رفتیم، دلم برای این روزها سوخت.

پس با این وجود الان که تیم مجدد تشکیل شده انگیزه زیادی دارید تیم ملوان فقط یک هدف دارد و آن موفقیت است.

شاید در لیگ تیم هایی داریم که تنها هدفشان حضور است اما ما حتی با دست بسته هم به جنگ حریف می رویم.

اینگونه نیست که بگویم دست هایمان را از پشت بسته اند پس بنشینیم بلکه ما بلند می شویم و برای هدفمان تلاش می کنیم، و آن را به دست می آوریم، باید به دست بیاوریم و خیلی چیزها را ثابت کنیم و الان تمام هم و غممان این است.

شاید از نظر مهره خیلی از تیم های رقیبمان عقب تر باشیم، این یک واقعیت است، مثلا تیم بم کرمان هفت بازیکن ثابت تیم ملی دارد.

اما ما بازیکنانی را داریم که بومی هستند.

البته عده ای هم که بومی نیستند اما انزلی چی شدند، شش هفت سال کنار تیممان بودند و اگر از خودشان بپرسید می گویند ما انزلی چی هستیم.

می شود گفت با تیمی که دو سال و نیم از فوتبال دور بوده جمع شدیم و پا به لیگ برتر می گذاریم، کارمان خیلی سخت است اما این سختی باعث نمی شود که هدفمان را دنبال نکنیم.

انشاءالله خدا هم کمک کند.

خدا همیشه می گوید از تو حرکت از من برکت، ما حرکت کردیم و باتلاش به آن دست پیدا می کنیم.

به خاطر آن انحلال در تیمتان نوعی محافظه کاری احساس می شود، این ترس و محافظه کاری به نظرتان تا کی ادامه دارد؟ تا ابد این ترس همراه بازیکنان است.

فکر می کنم اگر یک فرد زندان رفته و تازه از زندان آزاد شده باشد دو حالت دارد یکی اینکه کله اش بوی قرمه سبزی می دهد و اصلا چیزی برایش مهم نیست و بی پروا حرف می زند و حالت دوم این است که محافظه کارتر رفتار می کند و می خواهد به هدفش برسد.

در ورزش هم همین است، بازیکنان تیم ما دو سال و نیم در خانه هایشان حبس بودند.

چند نفرشان در تیم های لیگ برتری تقسیم شده و قرارداد بسته بودند یک روز در میان به من پیام می دادند که تیممان حیف بود الان ما در این تیم ها چه شرایطی را می بینیم، استاندارد نیست، غیرحرفه ای است یا خیلی چیزهای دیگر، پس وقتی آن شرایط را تجربه کردند و برمی گردند طبیعی است که محافظه کار باشند و حرفی نزنند که به آقایی برنخورد و نمی توانم به آنها ایراد بگیرم.

به خاطر اینکه فعلا کلید قفل در ما دست آقایان است، آنها باید بگویند ما باشیم یا نباشیم پس ما هم باید خیلی رعایت کنیم .

امیدوارم مسیرمان را درست برویم.

البته الان مسئولان حمایتمان می کنند روزی که تیم دوباره تشکیل شد به مسئولان باشگاه گفتم بازیکنان را آماده می کنم.

اگر هدفتان فقط حضور در لیگ دهم یا یازدهم شدن است و می خواهید تنها بازیکن بومی بگیرید کل هزینه تیم 250 میلیون می شود ولی اگر به دنبال بستن تیم برای قهرمانی هستید حدود 600 میلیون هزینه قرارداد است چون باید بازیکنانی را جذب کنیم.

رفیع نیا و دیگر مسئولان باشگاه اعتماد کردند و گفتند که می خواهیم دختران ملوان مثل گذشته آن شور و نشاط را به شهر بیاورند.

خوشبختانه تا اینجای کار همه چیز خوب است.

با بهترین شرایط به شهرکرد رفتیم.

در حالی که تیم های دیگر از خوابگاه استفاده کردند، ما هتل رفتیم، رفت و آمدمان، تمام هزینه های بازیکنان، لباس و پاداش و همه چیز خوب بوده و نگاه ضد زن وجود نداشته.

اینکه این نگاه وجود نداشته و نخواهد داشت بزرگترین قرارداد زندگی مان می تواند باشد.

به شما حق می دهیم که محافظه کار باشید اما ممکن است درجریان لیگ این موضوع باعث انتقاد رسانه ها شود من نگفتم مریم ایران دوست محافظه کار است، مریم ایراندوست از شش سالگی که خودش را شناخته و در کوچه و خیابان با پسرها فوتبال بازی کرده تا 15 سالگی که جنگیده است تا بگوید دختر هم می تواند در زمین بازی کنند و تا الان که معتقد است بانوان باید داخل استادیوم بروند همیشه کله اش بوی قرمه سبزی می دهد، شاید امسال نمی خواستم به جام جهانی بروم اما در بدترین شرایط به شکلی برنامه ریزی کردم که حداقل یک بازی را بروم، چون حرف داشتم چون می خواستم بگویم بانوان هم به ورزشگاه بروند هیچ اتفاقی نمی افتد.

مطمئن باشید مریم ایراندوست هیچ وقت محافظه کار نیست.

شاید زبانش سرخ باشد ولی برای هدفش می جنگد.

چه تعداد از بازیکنان تیم فعلی در تیمی که منحل شد بازی می کردند؟ تقریبا 90 درصد، 10درصد هم به این دلیل که زمرد سلیمانی دروازه بانمان الان در تیم عراق به عنوان مربی بازیکن فعالیت می کند.

در ایران کسی مثل زمرد نمی آید.

درهای ایران و تیم ملوان همیشه به روی او باز است.

علاوه بر زمرد به افسانه اقبال هم که با بم قرداد داشته پیشنها دادیم به ملوان بیاید اما هنوز رضایت نامه اش را نداند.

افسانه بازیکن خودم بوده و از ده سالگی با او کار کردم و می شود گفت بچه خودم است.

به جز این دو نفر بقیه تیم را برگرداندیم.

چرا در طول تمرین رفتار خیلی سختگیرانه ای دارید؟ روزی که کارمان را شروع کردیم ملوان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بودیم و در یک سالن بتونی آغاز کردیم، پنج سال به این شکل گذشت، اینگونه شکل گرفتیم و اتفاقا خیلی خوب است.

فکر میکنم نظام و قانون تا این حد تیم ما را هدایت کرد.

شاید از تیم های رقیبمان خیلی چیزها کمتر داشتیم ولی انسجام مان باعث می شد که موفق باشیم.

هر سال در کورس قهرمانی بودن خیلی سخت است، الان پرسپولیس بهترین تیم را دارد و دو سال هم قهرمان شده ولی نگران است که امسال نتواند قهرمان شود.

وقتی شما 14 سال اول یا دوم باشی خیلی سخت است و همین انسجام باعث این موضوع است.

گاهی در حین تمرین پیش آمده به بازیکنان تذکر دادید که درست پاس بدهند ، اگر این کار را به خوبی انجام ندهید انگار به دشمن پاس داده اید، آیا نگاهتان به تیم های مقابل همین است؟ خیر، هیچوقت با تیم های دیگر کار ندارم امسال اولین بار است که گفتم دوست دارم اولین بازیمان با بم باشد، همه تیم ها برایم قابل احترام هستند.

حداقل 5 تا 6 درصد بازیکنان تیم های مختلف در تیم های ملی نوجوانان و جوانان شاگردانم بودند و از همه مهمتر وقتی باشگاه ها در شرایط بد اقتصادی اینگونه حمایت می کنند و من حامی زنان فوتبالیست هستم چرا باید دشمن من باشند و این نگاه را داشته باشم؟ عاشق تک تک کسانی هستم که اینگونه در فوتبال و فوتسال از بانوانشان حمایت می کنند.

اما بازی و آن نود دقیقه دقیقا مثل جنگ است، باید ببریم که به هدفمان برسیم پس باید این ذهنیت را داشته باشیم که بازیکن روبه رویم دوستم نیست بلکه دشمن من است و باید شکستش بدهم.

اگر بخواهم همه چیز را ساده بگیرم و بیخیال بشوم که در نهایت به هدفم نمی رسم.

چرا دوست داشتید که بازی اولتان با ملوان باشد؟ به خاطر اینکه خیلی آماده ایم اگر با رقیب سرسخت بیفتیم انگیزه مان چند برابر می شود.

من جنگ ایران و عراق را مثال می زنم ما تنها با عراق نجنگیدیم با کل دنیا که به این کشور سلاح می دادند جنگیدیم.

درست است خیلی شهید دادیم اما چقدر غیرت گذاشتیم؟ ما خواستیم با تیمی بازی کنیم که هفت بازیکن تیم ملی دارد و از همه نظر تا دندان مسلح است و از نظر امکانات، پول ، بودجه، هتل و هرچه بخواید فکر کنید وضعیت مناسبی دارند این موضوع به ما انگیزه می دهد که خودمان را بسنجیم و ببینیم که چند مرده حلاج هستیم.

بهترین نقطه قوت تیمتان چیست؟ نقطه قوت تیم من انگیزه و غیرت است.

انگیزه مان ملوان است و بعد اینکه ما با یاد آتنا محمدی شروع کردیم.

همیشه احساس میکنم روحش کنارم هست و من را به جلو سوق می دهد چون آنقدر دلشکسته شده بودم که فکر نمی کردم این انگیزه را پیدا کنم بنابراین کارمان با یادبودی که برای آتنا برگزار کردیم شروع شد.

او حتی بعد از رفتنش هم شور و شوقی خاصی را به تیم داد.

باز هم به خانواده اش تسلیت می گویم و نارحتم از اینکه نتواسنت به آرزویش برسد.

در حال حاضر شرایط تیمتان چطور است؟ آیا آماده هستید؟ خیلی آماده هستیم، فکر می کردیم شهریور ماه لیگ برگزار می شود و به شکلی برنامه ریزی کردیم که از نیمه دوم شهریور اولین بازی مان را شروع کنیم.

برایمان مهم نبود که به کدام تیم می خوریم.

داخل زمین پادگان من است ولی بیرون زمین همه با هم رفیق هستیم به هر حال من با این بازیکنان هم تیمی بودم و همه با هم بزرگ شدیم و یک خانواده هستیم.

این احترام و دوستی متقابل است، داخل زمین همه سرباز ملوان هستند چون می خواهند یادبگیرند و پیشرفت کنند و می دانند پیشرفتشان مستلزم نظم و انضباط است.

بازی تدارکاتی برای آماده سازی تیم درنظر نگرفتید؟ کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان که از بازیکنان من در تیم ملی بود و خیلی برایش خوشحالم که پله پله موفقیت ها را پشت سر گذاشت و یک مربی با دانش و با اخلاق است، خواسته که یک بازی تدارکاتی با تیم ملی جوانان داشته باشیم، ما هم گفتیم هر زمان که آنها بخواهند قبول می کنیم.

زمان را فدراسیون مشخص می کند.

اما در استان گیلان تیمی نیست که با ما بازی کند، اگر بخواهیم تیم های دیگر را دعوت کنیم به خاطر مسائل مالی نمی آیند.

سعی می کنیم با همین داشته هایمان و همین که بین تیم های خودمان بازی برگزار کنیم، پیش برویم.

اما اگر تیمی برای انجم بازی تدارکاتی اعلام آمادگی کند ما هم قبول می کنیم.

و صحبت پایانی شما؟ از شما به خاطر حمایت هایتان تشکر می کنم، فوتبال و ورزش بانوان چیزی ندارد همین رسانه است که انر‍ژی و انگیزه می دهد که بازیکنان دیده شوند.

می دانم که کار شما هم سختی دارد امیدوارم هم مثل ما دیوانگانی باشید که به راه ادامه بدهید.


کلید واژه ها: فوتبال - ملوان - بانوان - فوتبال بانوان - تیم فوتبال - ملوان بندر انزلی - ملوان بندرانزلی - انزلی - بندر انزلی - ایراندوست - بازی - زمین - بزرگترین - بندر - ایران - فوتسال بانوان - دختر - جام قهرمانی - زندگی - فضایی - ایسنا - درخت - عاشق - ورزش - دفتر - بسکتبال - مسئولان - قهرمانی - ورزشگاه - انتخاب

آخرین اخبار سرویس:
واکنش مهاجم استقلال به خبر جدایی اش از این تیم

آیا وظیفه دستگاه قضایی جلوگیری از گناه است؟!

خبر خوش برای پرسپولیسی ها ؛ ستاره السد دیدار با پرسپولیس را از دست داد!

خبری که در مورد رابطه علی پروین با برانکو لو رفت !

حرکت عجیب از مهدی رحمتی پس از حضور حسینی در دروازه استقلال

این استقلالی برای شفر تمام شده است!

پنالتی استقلال درست بود؟

پرونده این ستاره محبوب استقلال بسته شد ؛ شفر یا جباری ؟ کدامیک راست می گویند ؟

شوک بزرگ به پرسپولیسی ها ؛ کاپیتان از میادین خداحافظی می کند !

خبر خوش برای استقلالی ها ؛ آخرین وضعیت بازگشت داریوش شجاعیان مشخص شد!

مصاحبه ای جنجالی از الحاجی گرو ! ادعای عجیب گزینه خروجی استقلال در نیم فصل !

برخورد جالب شفر با حسین حسینی پس از درخشش مقابل سایپا

لو رفت ؛ مربی استقلال دلیل تصمیم عجیب شفر را فاش کرد!

عصبانیت شفر از چشمی : افشای راز مصدومیت روزبه و نیمکت نشینی رحمتی!

اقدام عجیب و جنجالی شفر روی سکو های تختی!

صید جدید استقلال جانشین تیام خواهد شد +تصویر

برپایی ایستگاه رایگان تندرستی در بجنورد

فروش الکترونیک بلیت بازی با السد از 9 صبح

صید جدید استقلال جانشین تیام خواهد شد +عکس

خبری بد برای استقلالی ها ؛ مدافع استقلال بازی بعدی را از دست داد

آرسنال مالکوم را می خواهد

طاهری: استقلال صاحب یک مهاجم تمام عیار می شود/ مهم تر از برد، نوع فوتبال مان بود

واکنش سیدحسین حسینی به بی احترامی به سیدمهدی رحمتی

واکنش سیدمهدی رحمتی به نیمکت نشینی در دیدار استقلال-سایپا (اینستاپست)

دانش آموز معلولی که دست و پا ندارد+عکس

نوه آقای بازیگر در ترکیب اصلی پرسپولیس

آقا علی نژاد: فرهنگ سازی جدی در ورزش صورت نگرفته است

آقا علی نژاد: فرهنگ سازی جدی در ورزش صورت نگرفته است

واکنش خشمگینانه کیمیچ به هواداران آلمانی در فرانسه

منتظری: در هر بازی برای قهرمانی می جنگیم

گاف بزرگ کارشناس دیدار استقلال و سایپا!

سرپرست سایپا: کمک داور گفت خطای هند پنالتی اعلام کرده اند!

ونگر می خواهد سرمربی رئال مادرید یا بایرن مونیخ شود

اهدای پیراهن شماره 6 پرسپولیس به شاهین ایزدیار

دایی: بعد از گل اول استقلال، داور تغییر کرد/ بازی باید مساوی می شد

«مسی» می‎خواهد «پوگبا» در بارسا بازی کند!

وریا غفوری: بهتر و هماهنگ تر خواهیم شد/ پنالتی زن اول تیم هستم

نخبگان ایرانی قهرمان مسابقات جهانی ریاضی شدند

اقدام عجیب و جنجالی شفر روی سکو های تختی!

آلمانی‎ها می‎خواهند مربی‏‏ ‎شان برکنار شود

قائدی: از حواشی فاصله گرفتم

روایت فتح الله زاده از انتقال 7 محبوب استقلال به راپیدوین +عکس

پاسخ محکم ژاوی به مارادونا

پایان هفته دوم لیگ برتر هندبال مردان با غییبت نماینده اراک

واکنش پیشکسوت استقلال به بازی کردن طارق همام و حسینی

بررسی دیدارهای هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال

آلاوس صدرنشین موقت لالیگا

بشیکتاش کاریوس را نمی خواهد

اعلام زمان فروش الکترونیک بلیت بازی پرسپولیس و السد

مهمترین اخبار 8 ساعت گذشته - از نفس های آخر کواچ تا معرفی صدرنشین لالیگا در نیوکمپ

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان روز دوم از هفته نهم

بازتاب ابراز همدردی پرسپولیسی ها با بشار رسن + عکس

گرو: با استقلال قرارداد دارم و به شایعات توجه نمی کنم

دایی: داور به نفع استقلال سوت زد

مرفاوی: استقلال در حال پیشرفت است

خبر بزرگ دکتر نوروزی برای استقلالی ها

فرانکفورت در خانه جشنواره گل به راه انداخت

کاوه برگشت، بروژ به تساوی رضایت داد

همشهری ورزشی| از آدم های بزرگ انتقاد زیاد است

روزنامه های ورزشی شنبه 28 مهر 97

حسن زاده: در زمان مربی گری حجازی و پورحیدری، بزرگ ترها حواس شان به جوان ترها بود

تساوی خانگی کلوب بروژ با پاس گل کاوه رضایی

جشنواره گل اینتراخت فرانکفورت در خانه

لیون با پیروزی خانگی به رده سوم صعود کرد

روزنامه گل| شفر عصبانی از چشمی، روزبه عصبانی از باشگاه

کلوپ: ترکیب مهم است نه احساسات بازیکنان!

صفحه نخست روزنامه های ورزشی کشور، شنبه 28 مهر؛ 72 ساعت تا حضور پرسپولیس در فینال آسیا

ادعای عجیب توخل درباره توپ طلا

خبر خوب برای استقلالی ها پس از برد شیرین مقابل سایپا

ابرار ورزشی| بدون شگفتی

نکاتی که استقلالی ها را به بازگشت امیدوار می کند

تماشاگران استقلال وارد باشگاه پرتماشاگرترین تیم های دنیا شدند

طلسم تکواندوکاران ایران مقابل لی کره ای/ حسینی و مردانی نقره و برنز گرفتند

استوک های بازیکن سایپا روی پای صیادمنش

فروش الکترونیک بلیت بازی پرسپولیس و السد از فردا

ایران ورزشی| این استقلال را دوست داریم

آلاوس، صدرنشین غیرمنتظره لالیگا + عکس

اثبات بی دلیل بودن اعتراض تند دایی مقابل استقلال (عکس)

خبرورزشی

پیروزی

استقلال جوان

ایران ورزشی

63 راس اسب در هفته دوم کورس پاییزه آق قلا مسابقه دادند

بازجویی ترکیه از کارکنان کنسولگری عربستان

قعر نشینی بعثت کرمانشاه لیگ یکی در لیگ دو! /دست پختی بی مزه با طعم جعفری!

آینه خبر؛ صعود استقلال با سایپا و رونمایی از زوج جدید/ سپاهان در یک قدمی صدر/ بارسا در بازار

63 راس اسب در هفته دوم کورس پاییزه آق قلا مسابقه دادند

اعتراض بولت به انجام تست های دوپینگ

طلسم تکواندوکاران ایران مقابل لی کره ای/ حسینی و مردانی نقره و برنز گرفتند

جنگ تمام عیار کشتی ایران و آمریکا/ ادامه کری خوانی تیلور برای یزدانی

بسته خبری اختصاصی مدال/عبور شفر از دایی، مرور خاطرات تلخ تراکتور با نفت

بسته خبری فوتبال ایران/بازگشت کاوه به میادین، کامبک شیرین آبی ها

کی روش: بدون قرارداد با ایران کار می کنم

آغاز مسابقات جهانی کشتی از امروز در مجارستان عنوان قهرمانی آزادکاران پس از 5 سال تکرار می شود؟!

دوقلوهایی که ستاره استقلال شده اند؛جایی برای پیرمردها نیست

جنگ تمام عیار کشتی ایران و آمریکا/ ادامه کری خوانی تیلور برای یزدانی

جنگ تمام عیار کشتی ایران و آمریکا/ ادامه کری خوانی تیلور برای یزدانی

اظهار نظر جالب مرفاوی درباره عملکرد مدافعان استقلال

توصیه هایی برای پرسپولیس و بازیکنانش

شوک خبری در اردوگاه پرسپولیس : خداحافظی شاه ماهی سرخ پوشان از پرسپولیس رسما اعلام شد / دومین بن بست نقل و انتقالاتی برای برانکو و تیم پرسپولیس

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم

مریم ایراندوست: دختر بودیم اما می خواستیم فوتبال بازی کنیم/ آدم فضایی نبودیم