مطالب مرتبط:
نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد
نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار می شود
​فردا؛ برگزاری نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» در خبرگزاری تسنیم
نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی
نشست تخصصی «نقش ارتش در روزهای نخست جنگ تحمیلی»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 01:052018-09-25سياسي

نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد


به مناسبت هفته بزرگداشت هشت سال دفاع مقدس، نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» همراه با رونمایی از کتاب خیانت پیشگان (مروری بر عملکرد سازمان مجاهدین خلق در جنگ تحمیلی) نوشته محمدرضا سرابندی، - به مناسبت هفته بزرگداشت هشت سال دفاع مقدس، نشست نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی همراه با رونمایی از کتاب خیانت پیشگان (مروری بر عملکرد سازمان مجاهدین خلق در جنگ تحمیلی) نوشته محمدرضا سرابندی، برگزار شد.

به نقل از ایسنا،این نشست با سخنرانی سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، کارشناس حوزه تروریسم و فرزند شهید هاشمی نژاد؛ محمدرضا سرابندی، نویسنده و پژوهشگر در حوزه تروریسم، جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر برپا شده و با گفت وگوی کارشناسان در باب تاریخچه سازمان مجاهدین خلق، تقابل منافقین با انقلاب اسلامی، ارتباط منافقین با رژیم بعث عراق، رجوی در عراق، جاسوسی و منابع مالی منافقین، تسلیح منافقین، پایگاه های منافقین در عراق، عملیات مسلحانه منافقین در جنگ تحمیلی، منافقین و اسرای جنگی ایران و مرصاد کمینگاهی برای منافقین همراه بود و در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

سیدمحمد جواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور) در این نشست گفت: سابقه گروهک ها مملو از حوادث گوناگونی است که آنچه امروز در منطقه ملاحظه می کنید، بخشی از این سابقه است.

کشور ما یکی از امن ترین کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی محسوب می شود.

مقابله با این گروهک ها را تجربه کرده و با توجه به امکانات خود در مقابل تروریست ها ایستاده است.

بعد از پیروزی انقلاب حدود 35 گروهک تروریستی علیه مردم ما دست به اقدام تروریستی زدند که همه آن ها عمدتاً در کشورهای اروپایی و آمریکا دفاتر رسمی دارند و اقداماتشان را به صورت رسمی انجام می دهند.

وی ادامه داد: در همین حادثه اخیر و در جنایت شهر اهواز که گروهک الاحوازی مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت، این روند را مشاهده کردیم.

همچنین گروهک حزب دموکرات کردستان که سابقه طولانی علیه کشور ما دارند، در اوایل انقلاب جنایات زیادی علیه مردم ما انجام داد.

قدرت جمهوری اسلامی باعث شد آن ها از منطقه غرب کشور عقب رانده شدند اما می بینیم به محض اینکه شرایط برایشان فراهم می شود، تغییر رویه داده و به صراحت دست به سلاح می برند و دوباره اقدامات خود را شروع می کنند.

تیم ضدایرانی کاخ سفید باعث شده دموکرات ها مجدداً دست به اسلحه ببرند و گروهک هایی همچون الاحوازی جنایاتی انجام داده و آن را رسماً اعلام کنند.

هاشمی نژاد با بیان اینکه در دوره هایی که مسئولان و ریاست های قبلی کاخ سفید حضور داشتند هم جنایات انجام می شد، اضافه کرد: بنابر اسناد آمریکا و منابع بین المللی این جنایات توسط موساد و منافقین انجام شده است و ما شاهدیم طی 40 سال گذشته جنایات تروریستی توسط غربی ها، اروپایی ها و آمریکایی ها کنار گذاشته نشده است.

یکی از بارزترین جانیان که خیانت های آشکاری علیه ما انجام داده است، سازمان منافقین است که حدود 50 سال و اندی از تأسیس آن می گذرد.

از همان ابتدا با حزب بعث عراق مراوداتی داشت.

حضور صدام در رأس رژیم بعث شرایط را برای بقیه منافقین بیشتر فراهم می کرد و کارنامه منافقین مملو از خیانت وجنایات عیان و آشکار است.

وقتی حزب بعث علیه ما می جنگد منافقین درحال دریافت پول و امکانات از آنان هستند فیلم های زیادی از خیانت مجاهدین خلق در زمان جنگ تحمیلی وجود دارد که وقتی حزب بعث علیه مردم ما می جنگد منافقین درحال دریافت پول و امکانات هستند و اعلام می کنند که در اماکن عمومی بمب گذاری کرده و به این وسیله مردم را از بین می برند.

در زمان جنگ کشور ما مورد هجمه قرار گرفته و خاک آن در اختیار دشمن بود و کسانی مثل منافقین دست در دست صدام به این جنایات دامن زدند.

شرایط فعلی شرایطی است که می بایست تلاش کنیم در آن فرزندان این آب و خاک را نسبت به خطراتی که وجود دارد آگاه کنیم.

وی با بیان اینکه تیم امنیتی کاخ سفید از کسانی تشکیل شده که سال ها جیره خوار بودند و به عنوان نسخه دموکراسی شکل منافقین را با این پرونده سیاه پشت سر خود قرار داده اند، یادآور شد: آنچه را که منافقین به عنوان شیوه عمل دموکراتیک منافقین می پسندند، همان چیزی است که سال ها مردم ایران جنایاتش را تجربه کرده اند.

ما وظیفه داریم نسل جدید را نسبت به جنایاتی که امثال این گروهک در دهه 60 انجام داد، آگاه کنیم.

براساس پژوهشی که در این مراکز انجام شده و به طور مستند اعلام شده منافقین فقط 1500 نفر را موظف کردند در جهت ناامید کردن و گمراه کردن مردم ایران برای تولید و نشر اخبار جعلی گمارده اند.

اگر ما وضعیت دیروز منافقین را تبیین کنیم، وضعیت امروزشان مشخص می شود هاشمی نژاد در پاسخ به سوالی در رابطه با نقش و فعالیت امروز منافقین در جامعه ما گفت: اگر ما وضعیت دیروز منافقین را تبیین کنیم، وضعیت امروزشان مشخص می شود.

هر سال هفته دفاع مقدس برنامه های زیادی برگزار می شود اما هیچ سال نقش نفاق را در جنگ تحمیلی به خوبی بیان نمی کنیم.

گروهک منافقین از سال 60 درجهت کمک به صدام نقش پررنگی داشته است.

هیچ کشوری را نمی بینید که در عرض چند ماه عالی ترین مقاماتش توسط این گروهک ترور شود.

اما ایران قربانی این مسئله شده است.

آنچه منافقین در نظر نگرفته بودند، نقش مردم بود/با شعارهای اسلامی حدود 30 هزار نفر از مردم را جذب سازمان کردند وی با بیان اینکه آنچه که منافقین در نظر نگرفته بودند، نقش مردم بوده است، افزود: مردمی که به طور منسجم پشت سر رهبر خود ایستادند و توانستند کمر تروریسم را بشکنند.

فریبکاری بخش مهمی از فعالیت های سازمان منافقین است، سازمانی که صددرصد مارکسیستی است اما وجهه خود را از بیرون طور دیگری نشان می دهد.

این موضوعات اگر درست تبیین نشود نمی توانیم اهداف امروز منافقین را تبیین کنیم.

سازمان منافقین وقتی دید مارکسیست ها در جامعه پذیرش ندارند تلاش کرد شکل دیگری بگیرد و با شعارهای اسلامی توانست حدود 30 هزار نفر از مردم را جذب سازمانش کند.

منافقین مرتب شکل عوض می کنند.

آن ها یک گروهک وابسته بوده و هستند که آن روزها با عملیات نظامی با مردم مواجه می شدند و امروز هرچند مواجهه نظامی با ایران ندارند اما فروپاشاندن جامعه و اتحاد مردم هدف اصلی آن هاست و قدرت های بزرگ دنیا از آن ها حمایت می کنند.

مقالات سران نفاق در رسانه هایی همچون بی بی سی ارائه می شود/تمامی اخبار علیه منافقین در این رسانه ها بایکوت می شود کانال پنج انگلستان مشخصاً این موضوع را بررسی کرده و تیم جدید آمریکایی ضمن اینکه دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی است فعالیت این سازمان را در قالب مورد نظرش تعریف کرده است.

شاکله اصلی سازمان کسانی هستند که در اروپا و آمریکا در اختیار سرویس های اطلاعاتی اسراییل و آمریکا کار می کنند و مقالات سران نفاق عینا در رسانه های مختلفی همچون بی بی سی ارائه می شود.

تمامی اخبار علیه منافقین در این رسانه ها بایکوت می شود و حتی یک خبر از این موضوع را در شبکه های جهانی ملاحظه نمی کنید.

لفظ تروریسم در مورد حادثه اخیر اهواز هم به همین دلیل توسط رسانه های بیگانه به کارگیری نشد.

منافقین تلاش دارند امروزه پیشینه جنایت کارانه شان را پاک کنند و اسناد نشان داده اقداماتشان همیشه بعد از پیروزی انقلاب و بعد از آن در جهتی بوده که نتایجش به جیب استکبار ریخته شده است.

منافقین می خواهند جامعه باور کند رجوی مرده است/ غواصان دست بسته کربلای4 سندی از جنایت منافقین به گفته دبیرکل بنیاد هابیلیان؛ آن ها در گذشته توانستند بسیاری از مردم انقلابی را با خود همراه کنند اما بعد از گذشت سه یا چهار سال که تغییر ایدئولوژی دادند ماهیتشان مشخص شد، هم اکنون نیز تلاش دارند گذشته خود را مخفی کنند.

سرکرده منافقین هفت یا هشت سال است که مخفی شده و زنده است اما منافقین می خواهند جامعه باور کنند او مرده است تا مدارکی که برعلیه او در اختیار است، اسناد یک مرده تلقی شود و هم اکنون می گویند یک زن در رأس کار سازمان است و ما به دنبال حکومت دموکراسی هستیم.

چیزی که در اسناد وزارت خارجه آمریکا هم صراحتا قید شده فریبکاری و نیرنگ این افراد است.

مقام معظم رهبری هم فرمودند: نباید جای شهید و جلاد با هم عوض شود.

وقتی حافظه تاریخی یک ملت تغییر کند این اتفاق خواهد افتاد.

هفته های دفاع مقدس فرصت خوبی برای پرکردن جای خالی این حقایق است.

فراموش نکنیم وقایعی همچون تشییع پیکر غواصان دست بسته شهید نیز سندی بر جنایت منافقین است اما متأسفانه این موضوع را درست تبیین نکردیم.

هرچند خود جریان نفاق در آن موضوع جهت گیری مشخصی را اعلام کرد.

منابع اصلی ما شرح مذاکرات استخبارات رژیم بعث عراق بود/مأموریت اعزام و عزیمت منافقین چه بود؟ محمدرضا سرابندی، نویسنده کتاب، نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه در مورد سازمان مجاهدین خلق (منافقین) تحقیقات زیادی انجام شده اما در حوزه دفاع مقدس و همراهی با دشمن بعثی کارهای عمیق تاریخی نشده است، گفت: زیرا جنایاتی که علیه ملت ایران کرده است، تابویی بوده که افراد ترجیح دادند زیاد به آن نزدیک نشوند.

کار نگارش کتاب خیانت پیشگان دو سال پیش شروع شد.

منابع اصلی ما شرح مذاکرات استخبارات رژیم بعث عراق بود که نشان می داد چه تعاملاتی با رژیم بعث، استخبارات و سران منافقین وجود دارد.

اسناد استخبارات به کرات در شبکه های تلویزیونی منتشر شده و سندها را با استفاده از خاطرات افراد، خاطرات شفاهی و منابع کتابخانه ای، تطبیق داده ایم تا ابعاد این همکاری باز شود.

این نویسنده ادامه داد: خیانت های منافقین در جنگ تحمیلی در اذهان عمومی منحصر به عملیات مرصاد شده است درحالی که ما در کتاب هم بارها گفته ایم این جنایت ابعاد بیشتری داشته است.

از شنود تلفنی گرفته تا سیاه نمایی های پشت جبهه، تحریف اخبار و ترورها را در برمی گیرد.

منافقین مأموریتی را تحت عنوان اعزام و عزیمت داشتند که در آن فرماندهان و رزمندگان ایرانی را در هنگام بازگشت از جبهه ترور می کردند.

تا به این وسیله مردم را از رفتن به جبهه پشیمان و دلسرد کنند.

تا خرداد سال 60 این تبلیغات و سیاه نمایی ها ادامه داشت و وقتی بدنه اصلی به کردستان عراق منتقل شد، مسعود رجوی وارد عراق شد و از سال 64 پایگاه های رسمی در عراق دایر کرد.

بیش از 90 درصد عملیات ها توسط سازمان منافقین شنود و بازگو می شد به گفته سرابندی؛ عناصر سازمان منافقین با توجه به اینکه به زبان فارسی مسلط بودند با تجهیزات رژیم بعث اخبار را شنود کرده و در رمزگشایی کلمات به بعثی ها کمک می کردند همچنین با لباس رزمندگان ایرانی وارد خطوط جبهه می شدند و تخلیه اطلاعات می کردند.

عملیات کربلای 4 به همین شکل لو رفت همچنین عملیات آفتاب در فروردین سال 67 که به زعم سازمان برنامه ریزی و اجرا شد توسط انتقال اطلاعاتی از لشگر 77 خراسان بود که توسط آن بسیاری از رزمندگان ارتشی به شهادت رسیدند.

شاید بیش از 90 درصد عملیات های جنگ توسط سازمان منافقین شنود و بازگو می شد در این میان سیستم اطلاعاتی ایران هم بیکار نبودند و طرح فریب سازمان در چند مورد اجرا شد از جمله عملیات فاو که نیروهای ایرانی با دادن اطلاعات غلط در بی سیم منافقین و ارتش عراق را بین هویزه و اهواز سرگردان کردند.

در حالی که گردان های آماده ایران در آن شرایط به فاو حمله کردند.

این مسئله برای سازمان منافقین خیلی ناگوار بود.

دو سال بعد برای بازپس گیری فاو سازمان خیلی تلاش و در عملیات مشارکت کرد.

بیش از 20 پایگاه رژیم بعث عراق در جنگ در اختیار منافقین قرار داده شده بود وی ادامه داد: منافقین در عراق علاوه بر طرح ایجاد ستون پنجم به صورت آشکار در عملیات های نظامی هم شرکت می کرد.

عملیات های کلاسیکی همچون فروغ جاویدان(مرصاد)، آفتاب، چلچراغ(مهران) از این جمله بودند.

همچنین در عملیات های گردانی فعالیت داشت، شناسایی انجام داده و با پشتیبانی رژیم بعث عراق وارد عملیات می شد.

اما سازمان هیچ وقت تصرف مناطق را در اهداف خود قرار نداده بود.

منافقین به دنبال ضربه زدن و اسیرگرفتن از نیروهای ایرانی بودند تا با کارکردن بر روی اسرا آنها را جذب سازمان کنند.

همچنین آنها در دسته های چند نفره به دیده بان های ایرانی نزدیک شده و آن ها را به شهادت می رساندند.

بیش از 20 پایگاه رژیم بعث عراق در جنگ در اختیار منافقین قرار داده شده بود.

نویسنده کتاب خیانت پیشگان با ارائه توضیحاتی درباره این اثر گفت: این کتاب در 20 سرفصل تقسیم بنده شده و مطالب بررسی شده است.

سرفصلهایی همچون تاریخچه سازمان منافقین، تقابل منافقین با انقلاب اسلامی، انقلاب ایدئولوژیک، منافقین و اسرای جنگ ایران، تحویل منافقین در جنگ و صلح و عملیات مرصاد و .

در این کتاب وجود دارد.

ارزیابی میزان صدمات موشکی و نفوذ در اردوگاه ها به منظور جذب اسرا جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر، نیز در ادامه این نشست با بیان اینکهبه دلیل نبود منابع و اسناد در رابطه با فعالیت های سازمان منافقین در جنگ تحمیلی نتوانسته ایم نقش واقعی منافقین را در این برهه از زمان نشان دهیم و در این موضوع حلقه های مفقوده زیادی وجود دارد، ادامه داد: امیدوارم این کتاب بتواند حلقه های مفقوده را مکشوف کند.

به نظر می رسد سازمان منافقین یکی از تأثیرگذارترین تشکیلات سیاسی در جنگ تحمیلی بوده است و در آن بسیار ایفای نقش کرده است.

نقش منافقین در تضعیف روحیه اسرا از همه موضوعات قابل توجه تر است زیرا وجود انسانی این قضیه زیر سوال رفته و کمتر به آن اشاره شده است.

هرچند در قالب تاریخ شفاهی جنگ از این منظر به موضوع منافقین نگاه شده است.

وی ادامه داد: همکاری همه جانبه با رژیم بعثی در امور فنی از اصلی ترین محورهای فعالیت منافقین در جنگ بوده است که شامل شنود مخابراتی و بی سیمی و ترجمه آن ها به همراه بازجویی از اسرای ایرانی بوده است.

بدست آوردن اطلاعات محرمانه و سری جنگ از طریق عوامل داخلی، رویارویی نظام با عملیات های مختلف و ترور شخصیت ها در ایران برای تضعیف روحیه مردم از دیگر اقدامات منافقین در طول جنگ بوده است که نقطه عطف ترورها در حادثه 6 تیر اتفاق می افتد و در جریان آن مقام معظم رهبری آسیب دیده و از حضور جدی در جبهه ها محروم می شود.

ضمنا اعلام جای اصابت موشک ها و ارزیابی میزان صدمات موشکی و نفوذ در اردوگاه ها به منظور جذب اسرا از دیگر اقدامات مهم منافقین در حمایت از تجاوز رژیم بعث عراق بوده است.

ماجرای نفوذ و سانسور نامه های اسرا یکی از محوری ترین کارهای منافقین در طول جنگ که هنوز به آن پرداخته نشده است نفوذ و سانسور نامه های اسرا بود.

آن ها در جهت شکستن روحیه مقاومت و صبر اسرا نامه ها را تغییر داده و به دستشان می رساندند.

مصداق های زیادی در این رابطه هست که باعث شده خیلی از اسرا دچار مشکلات عدیده روحی و روانی بشوند.

از سال 65 به بعد محوری ترین کار آن ها این بود که افراد درجه یک سازمان منافقین را به اردوگاه ها فرستاده تا برای اسرا صحبت کنند و به آن ها وعده و وعید بدهند.

اگر موفق نمی شدند عمدتا افراد را زیر شکنجه قرار می دادند و با تاکتیک های شکنجه روانی تلاش خود را ادامه می دادند.

به گفته کامور بخشایش؛ میان اسرا ادبیات جدیدی تولید شد که در آن اسرا به استعاره و مجاز روی آوردند که مثلا اگر می خواستند بنویسند به حضرت امام(ره) سلام برسانید، می گفتند به پدربزرگ روح الله سلام برسانید و موضوعات به روشی مطرح می شد که منافقین نتوانند از آن سردربیاورند.

ضمناً اسرایی داشتیم که تحت شرایط جوی و فیزیکی حاکم بر اردوگاه ها نتوانستند دوام بیاورند و با نفوذ منافقین در اردوگاه ها جذب آن ها شدند.

حدود یک سال بعد از پذیرفتن قطعنامه تا آزادی اسرا زمان بود که این یک سال برای اسرا بحرانی ترین شرایط روحی را رقم زد زیرا در بلاتکلیفی به سر می بردند و بهترین فرصت را به سازمان مجاهدین داد تا برای جذب افراد بخصوص جذب اسرای کم سن و سال تلاش کنند.

این پژوهشگر در ادامه ضمن بیان این نکته که در فروغ جاویدان شاهد بودیم که حدود سه هزار نفر از نیروهای سازمان از بین رفته و رجوی با اجازه صدام وارد این فاز شد که کمبود نیروی خود را از اسرای ایرانی تأمین کند، اضافه کرد: به عنوان مثال اسیر 13 ساله ای داشتیم که بعد از سه سال و نیم اسارت جذب منافقین شد.

او امروز به عنوان شاهد عینی تمام رویدادهای داخل اردوگاه اشرف را بیان می کند.

به او گفته شده بود ما شما را از این اردوگاه برده و تسهیلات خوبی برایتان فراهم می کنیم.

اگر هم پسند نکردید مجددا شما را به اردوگاه بازمی گردانیم.

درحالی که این اتفاق نیفتاد.

این شخص اعتراف می کند که 13-14 سال از بهترین سال های عمرش را در پادگان اشرف گذرانده است.

او یک بار اقدام به خودکشی کرد اما از مرگ نجات پیدا کرد و به این دلیل یک سال در زندان ابوغریب زندانی شد.

بعد از حمله آمریکا به عراق با شرایط نامطلوبی به ایران بازگشت.

در این مراسم از کتاب خیانت پیشگان (مروری بر عملکرد سازمان مجاهدین خلق در جنگ تحمیلی) نوشته محمدرضا سرابندی رونمایی نمادین به عمل آمد.

این کتاب در نیمه زمستان امسال وارد بازار خواهد شد.


کلید واژه ها: منافقین - جنگ تحمیلی - سازمان مجاهدین خلق - مجاهدین خلق - کشورهای اروپایی - ترور - کشور - برگزار - تروریست - مجاهدین - شهدای ترور - منطقه - همراه - هاشمی - رونمایی - اروپایی - تروریسم - نویسنده - کارشناس - گروهک تروریستی - جمهوری اسلامی - اسلامی - ایران - خیانت - جنایت - بنیاد - مردم - کتاب - خبرگزاری - برند

آخرین اخبار سرویس:
زنگنه به جلسه کمیسیون عمران نرسید/ پاسخ های اسلامی نمایندگان را قانع کرد

قاضی پور از پاسخ های اردکانیان قانع نشد/ نماینده مردم اهواز سوالش را به تعویق انداخت

سوت پایان-هفته اول بهمن

حماسه دوم بهمن57، نقطه عطف مبازرات مسلحانه

برنامه مرزبانی ناجا برای استخدام نیروهای محلی

استخدام مهندس مکانیک آقا در شرکت نوین ابتکار در یزد

بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی از پژوهشگاه فضایی ایران

جزییات حضور وزرای آموزش و پرورش و علوم در کمیسیون آموزش و تحقیقات

واتس اپ، ارسال پیام وسیع جمعی را محدود کرد

جذاب ترین وسیله برای تفریح آبی + فیلم

نماینده مجلس خبرگان: حل مشکلات اقتصادی نیازمند عزم مسئولان + فیلم

عکس/ خوش وبش با نماینده جنجالی سراوان

همایش نگرش به زیارت و گردشگری در مشهد برگزار شد

بسیاری از مشکلات کشور با استفاده از توان داخلی رفع شدنی است

بررسی طرح کاهش تعداد زندانیان در کمیسیون حقوقی

کرباسچی: تعهد دادم، فعلاً آزاد شدم

امنیت مرزهای کشور دستاورد عظیم انقلاب است

توضیحات اژه ای درباره خروج مرتضوی از کشور

اتمام حجت برجامی شمخانی با اورپا

دادستان کل کشور مامور آزادی مرضیه هاشمی شد

تقاضای صدور بیش از 19هزار سند مالکیت ثبت شد

برگزاری دهه فجر با شکوهی 40 ساله

استاندار تهران: بصورت علمی و کارشناسی جوانان را باور کنیم

شمخانی:اگر اروپا در پرداخت هزینه حفظ برجام مردد است، معطلش نمی مانیم

بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی از پژوهشگاه فضایی ایران

حماسه دوم بهمن 57، نقطه عطف مبازرات مسلحانه

منشأ عشق به حضرت زهرا(س) در باور ایرانیان

خطبه فدکیه جامع ترین خطبه در حکمت و تبیین حقایق است

مهلت یک ماهه قاضی پور به وزارت نیرو

هشدار رییس قضا درباره الگوشدن سلبریتی ها

کرباسچی: تعهد دادم، آزاد شدم

بررسی طرح کاهش تعداد زندانیان در کمیسیون حقوقی

صحنه دردناک زیر گرفتن کودک در حال بازی +فیلم

اظهارات عجیب زنگنه درباره عرضه نفت در بورس انرژی

حضور هر روزه فقدان پلاسکو

جوانان مانند نارنجک در دست مسؤولان هستند/ احداث بیمارستان 1000 تختخوابی در حوالی اتوبان شهید بابایی

گزارش تصویری: تجمع طلاب در مدرسه معصومیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

پاسخگویی بطحایی و غلامی به سؤالات نمایندگان در کمیسیون آموزش

استاندار تهران: جوانان مانند نارنجک در دست مسؤولان هستند/ احداث بیمارستان 1000 تختخوابی در حوالی اتوبان شهید بابایی

فرماندار: تهیه سند آسیب های اجتماعی کاشمر ضروری است

کشورها مراقب باشند آمریکا با «ایران هراسی» سرشان کلاه نگذارد

جزییات حضور وزرای آموزش و پرورش و علوم در کمیسیون آموزش و تحقیقات

بانک توسعه از عموم مردم سپرده پذیری نخواهد داشت

ضرورت شفاف سازی درباره دستاورد های تبریز2018

دستور رییس قوه قضاییه برای آزادی خبرنگار پرس تی وی

ماجرای بازداشت کرباسچی از زبان خودش

جلیقه جدید آمازون از برخورد کارمندان با ربات های انبار جلوگیری می کند

در رادیو ایران 20 بشنوید: روزنامه ایران 25 ساله شد

پاسخگویی بطحایی و غلامی به سؤالات نمایندگان در کمیسیون آموزش

کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

روحانی: درباره فیلترینگ اشتباه کردیم

حماسه 2 بهمن 57 ارومیه، نقطه عطف مبازرات مسلحانه

خط فقر در تهران 4 میلیون و 592 هزار تومان است

مصوبه کمیسیون قضایی برای بازدید مستمر مقامات قضایی هر استان از زندان ها

کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

دو، سوم بودجه شهرداری تهران مبتنی بر فعالیت بخش خصوصی است/ وجود 500 پرونده حقوقی باز بین پیمانکاران و شهرداری تهران

گزارشی ازمصوبات کمیسیون عمران مجلس درخصوص ناوگان حمل و نقل

دولت خواستار استرداد یک لایحه شد

استخدام سالن دار،نگهبان در یک مجموعه معتبر در قزوین

استخدام انباردار در یک شرکت معتبر در تهران

تشکیل کارگروه بررسی مشکلات مربوط به بیمه کارگری

استخدام بازاریاب با مزایا عالی در یک شرکت معتبر در تهران

در دیدار معاون وزیر خارجه لهستان با عراقچی چه گذشت؟

آغاز بررسی اسناد نامزدان انتخابات ریاست جمهوری

افرادی که مادر ایرانی دارند صاحب شناسنامه می شوند

انتقاد نوبخت از صداوسیما/ چرا به تعیین مالیات پزشکان می پردازید؟

گلایه های پر حاشیه «آبی» در کمیسیون امنیت

ضرورت شفاف سازی درباره دستاوردهای تبریز 2018

شکایت جدید روحانی از رسایی

افزایش همکاری های بین المللی دانشگاه علم وفرهنگ در دیدار با عضو گروه توسعه بین المللی آکسفورد

بررسی طرح کاهش تعداد زندانیان در کمیسیون حقوقی

پاسخگویی بطحایی و غلامی به سؤالات نمایندگان در کمیسیون آموزش

دشمنان چهل سال است وعده پایان انقلاب می دهند/ عده ای در لباس مسئولیت خیانت می کنند

انعکاس عملکرد نظام در چهل سالگی انقلاب ضروری است

رفع مشکل جامعه پزشکان از اولویت های استانداری مرکزی است

مجلسی ها و سیاسیون هم باید مدافع حرم باشند

اشتغالزایی معلولان فقط با کم دولت میسر نیست

طرح زنده گیری سگ های ولگرد در خرمشهر اجرا نشد

ملت ها به فرهنگ هایشان زنده اند

کارنامه انقلاب اسلامی در اشتغال زایی موفق نبوده است/ نمره خوب در مجموع اقتصاد

بررسی روند توزیع کالاهای اساسی در وزارت کشور

ماجرای بازداشت کرباسچی از زبان خودش

استخدام کارشناس حسابداری آقا جهت شرکت معتبر در قم

اشتباه جالب روحانی در دیدار با مدیران وزارت ارتباطات +فیلم

جلیل مختار اعلام کرد بررسی وضعیت اجتماعی بیماران مبتلا به ایدز در کمیسیون اجتماعی

موسوی لارگانی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی: کارگروه ویژه برای ستاد احیای زاینده رود و کارون بزرگ در وزارت نیرو تشکیل می شود

ماجرای بازداشت کرباسچی از زبان خودش/ تعهد دادم، آزاد شدم

مشرق: کرباسچی به زندان رفت

ائمه جمعه به جمع مخالفان «فیلترینگ» پیوستند

اعلام ویژه برنامه های یوم الله 12 بهمن در گیلان

قرآن، اولین و آخرین مرجع در اندیشه دینی آیت الله خامنه ای است

در دیدار معاون وزیر خارجه لهستان با عراقچی چه گذشت؟

استخدام کارمند اداری آشنا به حسابداری در شرکت ماکسیم/تهران

ذهن کودکان کار از این همه رنج، پینه بسته است

افرادی که مادر ایرانی دارند صاحب شناسنامه می شوند

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی خانم در تهران

افرادی که مادر ایرانی دارند صاحب شناسنامه می شوند

کرباسچی: تعهد دادم، آزاد شدم

باغ وحشی از هدایای دیپلماتیک به پوتین +فیلم

پس از طی مراحل قضایی کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد

نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد