مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه 24 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه 14شهریورماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه سوم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه دهم مردادماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 00:422018-09-25سياسي

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397


- مدعیان حمایت زیرپای روحانی را در آستانه سخنرانی خالی کردندفضاسازی دیروز برخی محافل سیاسی و رسانه ای در آستانه سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، عجیب و سؤال برانگیز بود.

دیشب دو ساعت مانده به سخنرانی آقای روحانی، حسام الدین آشنا و معصومه ابتکار ویدئویی منتشر کردند با عنوان روحانی نباز ! انگار که قرار است روحانی ببازد!! و این در حالی بود که دست رییس جمهور به اعتبار بدعهدی آمریکا در برجام و حمایتش از تروریست هایی که 25 نفر از هموطنان مان را به شهادت رسانده بود، پر بود.

در واقع آنها تصویری منفعل از روحانی مخابره می کردند.

تصویر کردن چهره ای از پیش باخته از روحانی و دعوت به اینکه نبازد، در حالی است که همین محافل دولتی می گفتند 3 گل به آمریکا زده و 2 گل خورده ایم!چند ساعت قبل از این اقدام آشنا و ابتکار، سایت دولتی خبر آن لاین تیتر زد: روحانی صداقت ایران را نشان ندهد، بازار نا امید می شوند (!)خبر آن لاین ضمنا از قول کارشناس خود نوشت: واقعیت این است که دولت روحانی در یک سال گذشته دو گل خورده و یک گل زده در کارنامه دیپلماسی و اقتصادی خود دارد.

دولت در عدم خروج آمریکا از برجام کوشش جدی موفقی نکرد و دوم اینکه پیش بینی ها و آمادگی های لازم برای مهار تبعات خروج آمریکا از خود نشان نداد.

اما یک موفقیت داشت و آن این بود که تندروهای داخلی را متقاعد کرد که خروج کشور از برجام به سود منافع ملی نیست.

(!)وی می افزاید: با خروج از برجام و تعقیب جدی و فراگیر تحریم ها تمام تلاشها و امیدبخش های تکنوکرات و اصلاح طلب ایران برای عادی سازی به حاشیه رفت اکنون با توجه به نوع تعامل متکبرانه؛ غیرصادقانه و ناعادلانه ترامپ با جامعه ایران، رغبت و انگیزه های اندکی برای جریان داخلی ایران برای گام برداری به سوی روابط عادی باقی گذاشته است ولی با این وجود انتظارات شارع و بازار ایران از دولت روحانی بسیار زیاد است.

این به اصطلاح کارشناس همچنین گفته: ترامپ مغرور؛ خودشیفته و یا غیرقابل اعتماد، یک واقعیت مسلط بر روابط بین الملل است.

باید آزمود و برای صلح و امنیت ملتها حتی با شیطان وارد گفت وگو شد، نباید فرصت گفت وگو را از دست داد چه بسا اگر پارسال پیشقدم شده بودیم امروز ترامپ هنوز در برجام بود و ما چند گام در جهت منافع ملی جلو بودیم و می توانستیم روایت غالب ایران هراسی را یکبار دیگر در جهان شکست و امید به صلح پایدار در خاورمیانه را تقویت کرد.

این حملات در حالی است که رییس جمهور تصریح کرده با عنایت به کارشکنی ها و بدعهدی ها و تخریب پل های موجود، اساسا مذاکره با دولتی با مختصات دولت ترامپ معنا و امکان ندارد.

یادآور می شود دیروز صبح نیز روزنامه زرد و اجاره ای آرمان از قول زیباکلام تیتر زد: روحانی با شاخه زیتون، آمریکا را منفعل کند .

زیباکلام البته عمدا به یاد نمی آورد که دکتر مصدق نخست وزیر سکولار و کراواتی دوران نهضت ملی شدن نفت، با شاخه زیتون به نیویورک و ملاقات رییس جمهور وقت آمریکا رفت اما به فاصله کوتاهی، سیلی غفلت خود را با کودتای 28 مرداد خورد.

همچنین یاسر عرفات نخست وزیر دولت خودگردان فلسطین نیز معتقد به کنار گذاشتن مقاومت و دست گرفتن شاخه زیتون صلح بود.

او حتی مشترکا با صهیونیست ها نامزد جایزه صلح نوبل شد.

اما هر مذاکره و توافق وی، باعث از دست رفتن بخشی از حاکمیت ملی فلسطینی ها، اشغالگری بیشتر صهیونیست ها و کاریکاتوری شدن دولت خودگردان فلسطین شد.

با این وجود صهیونیست ها، همین عرفات سازشکار شاخه زیتونی را ترور بیولوژیک کردند و او با سرطان از بین رفت.

آمریکا با جنایت تروریستی اهواز به راهبرد خود شلیک کردارتکاب تحرکات تروریستی کور نشان می دهد پروژه آشوب جواب نداده و دشمن مرتکب رفتارهایی می شود که ناقض راهبرد اختلاف افکنی است.

روزنامه فرهیختگان با اشاره به جنایت تروریستی در اهواز نوشت: پیام آشکار حمله تروریستی در اهواز آن هم توسط گروهکی جدایی طلب که آشکارا از ارتباطش با دولت های مرتجع منطقه می گوید، در وهله اول تغییر راهبرد محور ضدایرانی از آشوب داخلی به حمله تروریستی است.

تصمیم سازان و تصمیم گیران هیئت حاکمه ایالات متحده در مواجهه 40 ساله با جمهوری اسلامی احتمالا به تجربه مهمی رسیده اند، اینکه مواجهه سخت و فیزیکال اعم از جنگ یا اقدام تروریستی با جمهوری اسلامی عموما منجر به ایجاد وحدت داخلی، انسجام در ادبیات مسئولان و کم شدن فاصله مردم و مسئولان می شود.

آثار پسینی تجربه انباشته جنگ تحمیلی و اقدامات مسلحانه سازمان منافقین در دهه 60 در همین پارادایم بازخوانی می شود.

اما چه شد که محور ضدایرانی به چنین نقطه ای رسید؟ تحولات داخلی ایالات متحده و چالش های آن در سیاست خارجه با چین، کره شمالی و حتی اروپا و البته چالش های درون حاکمیتی عربستان سعودی و البته اوضاع دراماتیک سعودی ها در یمن نوعی شتاب زدگی را در رفتار آنها با ایران پدید آورده که ممکن است اشتباهات محاسباتی این چنینی را پدید آورد.

البته دلیل مهم تر برای این خطای محاسباتی بزرگ محور غیرایرانی عدم نتیجه گیری مطلوب آنها از راهبرد ایجاد آشوب از دی ماه 96 تا شهریور 97 است.

امروز برای بخش های زیادی از مردم روشن شد آنچه ربات ها و لشکر اجیر شده سایبری در توییتر و .

از مبارزه طرح می کنند دقیقا چیست؟ جسد شهید چهارساله اهوازی تابلوی دقیقی از خروجی مطلوب این تروریست های سایبری است.

اثر دیگر این اقدام ایجاد سوالات جدی درخصوص برخی معیارهای دوگانه نظام بین الملل است، حالا که بحث کارگروه FATF داغ است یک سوال مهم این است که نسبت این کارگروه با تروریست هایی مانند الاحوازیه چیست؟ آیا کارگروه FATF که ادعای شفاف سازی منابع مالی گروه های تروریستی را دارد از منابع این گروه تروریستی خبر دارد؟ اگر خبر ندارد که نشان می دهد این مجموعه کارایی ندارد و کار کردن با آن اقدامی عبث است و اگر خبر دارد حالا که دولت ایران داوطلبانه بخش های عمده ای از درخواست های این کارگروه را اجرا می کند.

FATF حاضر است منشأ و مبدأ منابع این گروه وگروه های مشابه تروریستی را که در غرب و جنوب شرق ایران علیه مردم اقدام تروریستی می کنند دراختیار افکار عمومی ایران و دنیا قرار دهد؟نقض عهد بی هزینه شرکت های اروپایی برخلاف وعده مقامات دولتیبرخلاف ادعای متعدد مقامات دولتی، شرکت های اروپایی طرف قراردادهای پسابرجامی، نه به تعهدات خود عمل کردند و نه خسارت پرداخت کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه قدس، حداقل تا یک ماه پیش، بیشتر از 53 شرکت خارجی، کشورمان را از ترس تحریم های آمریکا و پیش از آغاز این تحریم ها ترک کردند.

این شرکت ها در هشت صنعت عمده ایران یعنی نفت، حمل و نقل، خودرو، بانک و بیمه، برق، هواپیمایی، معدن و فلزات و فناوری ارتباطات فعال بوده اند.

در این میان صنعت نفت بالاترین سهم رااز تعداد این شرکت ها داشته و صنایع حمل و نقل و خودرو در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

از میان 53 شرکت از 21 کشور جهان، 9 شرکت فرانسوی و هشت شرکت آلمانی بوده اند که در مقایسه با سایر کشورها بالاترین سهم را در توقف مناسبات اقتصادی با ایران داشته اند.

این در حالی است که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و از مذاکره کنندگان برجام در برنامه تلویزیونی رودررو شبکه چهار سیما در تاریخ 14 شهریور ماه درباره ضرر ناشی از خارج شدن شرکت های خارجی و قطع ادامه همکاری آن ها با ایران گفته بود: به همین دلیل است که اروپایی ها حاضر به خروج از ایران و خروج از برجام نیستند چرا که ضرر و زیان ناشی از خروج از برجام در قرارداد شرکت های اروپایی پیش بینی شده و هر شرکتی که خارج شود، خسارت پیش بینی شده را پرداخت می کند و خارج می شود.

این ادعا در حالی توسط معاون وزیر امور خارجه مطرح شد که بیژن زنگنه، وزیر نفت در تاریخ 28 اردیبهشت ماه درباره خروج توتال از ایران صراحتاً گفت: در قرارداد جریمه ای وجود ندارد، اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی شود.

مسئله مهم تر از پرداخت جریمه توسط شرکت های خارج شده از ایران، این است که این جریمه ها در اصل ابزاری برای جلوگیری از خروج این شرکت ها در صورت اعمال تحریم و متعاقب آن رها کردن قراردادها و تکرار تجربه دوره قبلی تحریم ها بوده است.

این موضوعی است که عراقچی در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی صراحتاً به آن اشاره کرد و گفت: شرکت های دیگر هم که از قرارداد با ایران خارج شوند، براساس قواعد و عرف حاکم، خسارت می پردازند و پرداخت این خسارت به مراتب کمتر از جریمه های تحمیلی از سوی آمریکایی هاست که بخواهند به تحریم علیه ایران بی اعتنا باشند و با همکاری با ایران ادامه دهند.

البته کارشناسان در زمان عقد این قراردادها با شرکت های خارجی بخصوص اروپایی ها هم درباره این موضوع به مسئولان دولتی هشدار داده بودند، ولی از آنجا که این مسئولان نسبت به غرب خوش بین بودند، به این هشدارها بی توجهی کردند و اکنون شاهد خروج بی دردسر این شرکت ها هستیم.

به عنوان مثال، بیژن زنگنه، وزیر نفت در جلسه 21 تیر ماه 1396 صحن علنی مجلس درباره قرارداد توتال درباره این موضوع گفت: برخی مطرح می کنند با تحریم ها این شرکت ایران را ترک می کند در حالی که تعدد حضور این شرکت ها موجب می شود تحریم ها هرگز اتفاق نیفتد زیرا خود آن ها ضرر می کنند.

واقعیت ها برخلاف ادعای حفظ برجام ازطریق الحاق به FATF استدرحالی مقامات اروپایی و برخی نهادهای حامی دولت از اهمیت بالای تصویب لوایح مرتبط با FATF برای بقای برجام صحبت می کنند که از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم ها، بسیاری از شرکت ها و بانک های اروپایی ایران را ترک کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه فرهیختگان مسئولان اروپایی برای بقای برجام و حفظ ارتباطات تجاری با ایران، به صورت مداوم از ضرورت پذیرش خواسته های FATF (بخوانید تصویب لوایح مرتبط با FATF) سخن گفته اند.

همنوا با موضع گیری این مقام اروپایی، افراد و نهادهای حامی دولت بر اهمیت تصویب لوایح مرتبط با FATF برای حفظ برجام تاکید کرده اند.

این درحالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام، بسیاری از شرکت ها و بانک های اروپایی با تاکید بر اهمیت تحریم های آمریکا برای ادامه فعالیت هایشان در ایران، کشورمان را ترک کردند.

ازجمله زیمنس، توتال، اوبربانک اتریش و بانک بی سی پی سوییس.

موارد فوق به خوبی نشان می دهد که تحریم ها برای شرکت ها و بانک های اروپایی، وزن بسیار بیشتری در مقایسه با FATF دارد.

در ابتدای مذاکرات ایران و اروپا برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از این توافق بین المللی، قرار بود بانک سرمایه گذاری اروپا، تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط اروپایی را در ایران برعهده بگیرد؛ اما این امر به خاطر نگرانی درباره تحریم های آمریکا محقق نشد.

روایت روزنامه الیاس حضرتی از نقش دولت در گرانی دلاریک روزنامه اصلاح طلب دولت را مقصر افزایش قیمت دلار معرفی کرد.

روزنامه تعادل (وابسته به الیاس حضرتی) نوشت: التهابات دو هفته گذشته بازار ارز به هیچ وجه عادی نبود.

شاید در زمستان 96 دولت افزایش قیمت ارز را غیرطبیعی می نامید اما واقعیت این است که از نظر اکثر اقتصاددانان و فعالان اقتصادی این اتفاق دیر یا زود رخ می داد و روند حوادث هرچند برای عموم جامعه تلخ بود ولی با منطق اقتصادی تطابق کامل داشت.

سناریوی بدبینانه ای در تشریح دلیل اتفاقات دو هفته اخیر بین فعالان اقتصادی وجود دارد که بعضی در لفافه از آن با رسانه ها سخن گفته اند.

با توجه به اینکه بیش از 80 درصد ارز در اختیار دولت است) با احتساب نفت، گاز، میعانات گازی، پتروشیمی و معادن بزرگ (بعضی معتقد هستند دولت خود در دو هفته اخیر به شکل مصنوعی قیمت را افزایش و سپس کاهش داده است.

چندین دلیل این شک را تقویت می کند.

دولت برای پرداخت هزینه های ریالی خود نیاز به فروش ارز دارد و در عین حال شرایط تورمی به گونه ای است که باید از فروش ارز به بانک مرکزی و افزایش پایه پولی اجتناب کند پس بهترین روش ایجاد تقاضا برای خرید ارزهای گران قیمت در داخل است.

زمزمه افزایش حقوق کارکنان از هم اکنون آغاز شده است و در عین حال پس از تشدید تحریم ها در آبان ماه مسئله انتقال ارز و تأمین حقوق کارکنان بحثی جدی خواهد بود و اگر دولت منابع ارزی خود را با دلار 15 هزار تومانی بفروشد بخش قابل توجهی از منابع لازم را تأمین کرده است.

نقدینگی زیادی در دست مردم وجود دارد که حرکت آن در بازارهای مختلف مشکل ساز است.

تصور کنید این نقدینگی دلارهای پانزده هزار تومانی خریداری کنند و سپس قیمت دلار به 10 یا 12 هزار تومان کاهش یابد.

عملا بخشی از این نقدینگی مشکل ساز از بین رفته است.

شرایط سیاسی دولت به گونه ای است که می تواند چند هفته انتقاد را تحمل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی استیضاح شده و اگر انتقادی از عدم عملکرد صحیح این وزارتخانه شود دولت توپ را به زمین مجلس می اندازد.

رییس کل بانک مرکزی تازه تغییر کرده است و طبیعتا همه می گویند به وی فرصت دهیم.

بعد از چند هفته هم قیمت ارز کاهش یافته است و دولتمردان ژست موفق بودن سیاست ها را می گیرند.

اگر چنین فرضیه ای صحیح باشد باید گفت دولت دست به قمار بزرگی زده است.

فراموش نکنیم که آغاز التهابات ارزی سال 96 به خاطر دستکاری های کوچک هر ساله به منظور تأمین کسری بودجه بود اما در شرایط خاص سال 96 مانند اختلاف شدید نرخ ارز واقعی و اسمی و همچنین خروج سرمایه قابل توجهی که در سال قبل رخ داده بود و در نهایت عدم دسترسی دولت به منابع حاصل از صادرات عملا فنر ارزی در رفت.

در این برهه زمانی دیگر فنر جمع شده ارزی وجود ندارد اما اگر واقعا دولت به شکل مصنوعی نرخ را دستکاری کند ممکن است عواقب غیرقابل پیش بینی به بار بیاید که در این باب باید گفت: آزموده را آزمودن خطاست.


کلید واژه ها: روحانی - ایران - رییس جمهور - آمریکا - دولت - دولت روحانی - سخنرانی - خروج - حسام الدین آشنا - کارشناس - معصومه ابتکار - امید - ابتکار - واقعیت - بازار ایران - امروز - تصویر - روابط - حمایت - بازار - خاورمیانه - اصلاح طلب - لاین - ساعت - چهارشنبه - دیپلماسی - آشنا - نشان - پیش بینی - کارنامه

آخرین اخبار سرویس:
دولت وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد را شنبه یا یکشنبه به مجلس معرفی می کند

وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می ترسانند

تلاش الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تبدیل مهارتهای بومی به فناوری های صنعتی

حواسمان باشد چه چیزی را در پوشش علم به ما تحویل می دهند/ در حوزه انسانی باید شاخص های پیشرفت مخصوص خودمان را داشته باشیم

تبیین های تشکل های دانشجویی عالمانه باشد نه احساسی

چگونه اعتماد دیگران را به دست بیاوریم؟

وزرای نیرو و جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به مجلس می آیند

سارقان مسلح به بانکی در لردگان دستبرد زدند

عروس حساب بانکی خانواده شوهر را خالی کرد !

ازدواجی که با چانه زنی شروع شود به طلاق ختم می شود/مشکل طلاق خود ما هستیم

توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانی

نشست بررسی الگوی اسلامی، ایرانی پیشرفت

ملت و یک دولت، در وجود شما، خلاصه شده بود

شهردار مستعفی بابلسر بازداشت شد

انتخاب دانشگاه لرستان به عنوان «دستگاه برتر»

ثبت نام 20 هزار زائر برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین 97

همدلی دستگاه ها موجب آرامش در استان شده است

از سلفی گرفتن با موگرینی در مجلس تا عکس انداختن با تتلو

معرکه گیری علیه دو رییس قوه به شیوه ی کریمی قدوسی

تفکیک املاک چیست؟

کاهش شفافیت با برگزاری مناقصه در خدمات حسابرسی

عملیات زنده گیری گور خر!

تغییرات کابینه دولت

آقای روحانی شما چرا؟

وزارت خارجه برای حل مشکل قراردادهای خارجی بر زمین مانده فعال شود

«مهدی نژاد نوری» جایگزین «طهرانچی» در معاونت علمی آستان قدس شد

17 عضو کابینه به مجلس پاسخ می دهند

تشریح اقدامات ستاد اربعین ارتش

18 استارتاپ ایرانی به نمایشگاه استارتاپ های پرتغال می روند

از پلمب کتابفروشی های تهران تا داستان خوانی اتریشی ها

مشکلات اقتصادی با جابه جایی وزرا حل نمی شود

الزامات تعاملات علمی بین المللی دانشگاه ها چیست؟

خبر دقیقی از مکان گروگان های مرزبانی ایران به دست نیامده است

سپاه 10 هزار خانه برای نیازمندان می سازد

مسئولان برای تسهیل سفر زائران اربعین تلاش کنند

فضانوردان برای استفراغ در فضا چه کار می کنند؟

5 مرحله خواب را بشناسید تا بهتر بخوابید

صحبت های مهم حجت الاسلام و المسلمین پناهیان درباره راهپیمایی اربعین

بیش از 30 درصد برنامه توسعه ششم در تهران محقق شده است

دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند

نماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است

195 میلیون بار مراجعه سالانه به 45 هزار ارائه دهنده خدمات سلامت

جهانگیری: گرفتار فرسایش سرمایه اجتماعی شده ایم؛ یک شایعه اقبال بیشتری از حرف یک مقام رسمی دارد

ضرب و شتم پدر شهید «بازگیر» توسط اراذل و اوباش در دهدشت

اشکالات وارد شده به پیاده روی اربعین و پاسخ به آن ها

6 هشدار جدی اربعینی +عکس

تعبیر خواب قاشق و چنگال و دیدن آن ها در خواب چیست؟

سوال و جواب های جالب از مارادونا

داستان سرمربیگری در اروپا

تفسیر آیه 60 سوره توبه

نشست مطالبه گری «به وقت مردم» در بابلسر برگزار شد

ارسال کالاهای جمع آوری شده ستاد اربعین میاندورود به سمت کربلا

برگزاری مسابقات تنیس روی میز جانبازان و معلولین در میاندورود

نمایشگاه عکس سفر به قطب شمال

شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش انتخاب شدند

حکم دادگاه لاهه درباره رفع تحریم ها لازم الاجراست

آیا بر فرض تشدید بیماری در سفر اربعین، می توان به این سفر رفت؟

دشمنان دست به هر ترفندی می زنند که راهپیمایی 13 آبان کم فروغ باشد

سردار نقدی: اگر مشکلی در کشور وجود دارد گردن انقلاب نیست بلکه به خاطر انتخاب مردم است/

اعتراض وزیر راه به رییس مجلس

پایان عصر شبکه های اجتماعی دور از تصور نیست

وقتی که 6ساعت تمام در «چمدان» هستید!

جلسات قرائت قرآن را همیشه برگزار کنید

ضرب و شتم یک روحانی دیگر در قم

اشکالات وارد شده به پیاده روی اربعین و پاسخ به آن ها

حضور پرشور یک (زن)

امیرعبدالهیان: عربستان در بازی آمریکایی صهیونیستی گرفتار شده است

همه خصلت های خوب آخرین بازمانده از شاگردان علامه دهخدا

راه اندازی مجمع ملی خانواده در آینده نزدیک

قتل خاشقجی ذات عقب مانده و خشن آل سعود را برای جهانیان آشکار کرد/ واکنش آمریکا؛ دوشیدن بیشتر «گاو شیرده»

جزییات بخشنامه رییس قوه قضاییه درباره مهریه

مسئولیت جدید آیت الله جنتی در مجلس خبرگان رهبری

گذر از شرایط اقتصادی به همکاری همه نهادها نیاز دارد

آیات 75-96 سوره واقعه+صوت

دسترسی به اطلاعات کامل شهدای تهران و البرز در سامانه گلزار

همایش تحولات و چشم اندازهای بازرگانی تهران - لندن با حضور مقامات ارشد انگلیس

تصاویر/ مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) در قم

تاسیس دانشگاه ادیان آرزوی مؤسس حوزه علمیه قم بود/با خشونت و تکفیر دیگران کار به جایی نمی رسد

کلنگ زنی و افتتاح دو پروژه در بخش های سلامت و راه سازی در شهرستان شوش

«سامانه تدبیر حسینی» راهی بازار کتاب شد

قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند

روابط اقتصادی ایران و انگلیس اهمیت راهبردی پیدا کرده است

همایش تحولات و چشم اندازهای بازرگانی تهران - لندن با حضور مقامات ارشد انگلیس

قیمت ترشی بادمجان در بازار

آخوندی خواستار ورود مجلس به اظهار نظر سخنگوی شورای نگهبان شد

بزرگترین راهپیمایی جهان به واسطه رهبری مقتدر و ملتی وفادار انجام می شود

لازمه نقد برنامه 50 ساله کشور آسیب شناسی 40 سال گذشته است

مردم کشورمان الگوی مقاومت ملت های مسلمانند

قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند

ضرب و شتم پدر شهید عنایت الله بازگیر در دهدشت

خیز دموکرات ها برای ترغیب مردم آمریکا به شرکت در انتخابات کنگره + فیلم

تمرینات نظامی قوای دریایی روسیه

وحدت دعوت انبیاء چگونه بر توحید دلالت می کند؟

مشکلات خروج کامیون های حامل وسایل موکب های اربعین در مرز مهران + فیلم

ششمین یادواره سردار شهید لک زایی

وزیر بهداشت: فرهنگ سلامت به اندازه تجهیزات پزشکی ضرورت دارد

ماجرای عکس یادگاری با امام(ره) بعد از عملیات اچ3

دونرخی کردن بنزین از سوی دولت ممنوع است

تنگه هرمز را باید ‎اقتصادی بست/ طرحی را به رهبر انقلاب و سران سه قوه ارائه دادیم

فتاح: همه موظفیم به دولت روحانی کمک کنیم

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397