مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه 24 مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه 14شهریورماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه سوم مردادماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه دهم مردادماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 مهر 1397 ساعت 00:422018-09-25سياسي

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397


- مدعیان حمایت زیرپای روحانی را در آستانه سخنرانی خالی کردندفضاسازی دیروز برخی محافل سیاسی و رسانه ای در آستانه سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، عجیب و سؤال برانگیز بود.

دیشب دو ساعت مانده به سخنرانی آقای روحانی، حسام الدین آشنا و معصومه ابتکار ویدئویی منتشر کردند با عنوان روحانی نباز ! انگار که قرار است روحانی ببازد!! و این در حالی بود که دست رییس جمهور به اعتبار بدعهدی آمریکا در برجام و حمایتش از تروریست هایی که 25 نفر از هموطنان مان را به شهادت رسانده بود، پر بود.

در واقع آنها تصویری منفعل از روحانی مخابره می کردند.

تصویر کردن چهره ای از پیش باخته از روحانی و دعوت به اینکه نبازد، در حالی است که همین محافل دولتی می گفتند 3 گل به آمریکا زده و 2 گل خورده ایم!چند ساعت قبل از این اقدام آشنا و ابتکار، سایت دولتی خبر آن لاین تیتر زد: روحانی صداقت ایران را نشان ندهد، بازار نا امید می شوند (!)خبر آن لاین ضمنا از قول کارشناس خود نوشت: واقعیت این است که دولت روحانی در یک سال گذشته دو گل خورده و یک گل زده در کارنامه دیپلماسی و اقتصادی خود دارد.

دولت در عدم خروج آمریکا از برجام کوشش جدی موفقی نکرد و دوم اینکه پیش بینی ها و آمادگی های لازم برای مهار تبعات خروج آمریکا از خود نشان نداد.

اما یک موفقیت داشت و آن این بود که تندروهای داخلی را متقاعد کرد که خروج کشور از برجام به سود منافع ملی نیست.

(!)وی می افزاید: با خروج از برجام و تعقیب جدی و فراگیر تحریم ها تمام تلاشها و امیدبخش های تکنوکرات و اصلاح طلب ایران برای عادی سازی به حاشیه رفت اکنون با توجه به نوع تعامل متکبرانه؛ غیرصادقانه و ناعادلانه ترامپ با جامعه ایران، رغبت و انگیزه های اندکی برای جریان داخلی ایران برای گام برداری به سوی روابط عادی باقی گذاشته است ولی با این وجود انتظارات شارع و بازار ایران از دولت روحانی بسیار زیاد است.

این به اصطلاح کارشناس همچنین گفته: ترامپ مغرور؛ خودشیفته و یا غیرقابل اعتماد، یک واقعیت مسلط بر روابط بین الملل است.

باید آزمود و برای صلح و امنیت ملتها حتی با شیطان وارد گفت وگو شد، نباید فرصت گفت وگو را از دست داد چه بسا اگر پارسال پیشقدم شده بودیم امروز ترامپ هنوز در برجام بود و ما چند گام در جهت منافع ملی جلو بودیم و می توانستیم روایت غالب ایران هراسی را یکبار دیگر در جهان شکست و امید به صلح پایدار در خاورمیانه را تقویت کرد.

این حملات در حالی است که رییس جمهور تصریح کرده با عنایت به کارشکنی ها و بدعهدی ها و تخریب پل های موجود، اساسا مذاکره با دولتی با مختصات دولت ترامپ معنا و امکان ندارد.

یادآور می شود دیروز صبح نیز روزنامه زرد و اجاره ای آرمان از قول زیباکلام تیتر زد: روحانی با شاخه زیتون، آمریکا را منفعل کند .

زیباکلام البته عمدا به یاد نمی آورد که دکتر مصدق نخست وزیر سکولار و کراواتی دوران نهضت ملی شدن نفت، با شاخه زیتون به نیویورک و ملاقات رییس جمهور وقت آمریکا رفت اما به فاصله کوتاهی، سیلی غفلت خود را با کودتای 28 مرداد خورد.

همچنین یاسر عرفات نخست وزیر دولت خودگردان فلسطین نیز معتقد به کنار گذاشتن مقاومت و دست گرفتن شاخه زیتون صلح بود.

او حتی مشترکا با صهیونیست ها نامزد جایزه صلح نوبل شد.

اما هر مذاکره و توافق وی، باعث از دست رفتن بخشی از حاکمیت ملی فلسطینی ها، اشغالگری بیشتر صهیونیست ها و کاریکاتوری شدن دولت خودگردان فلسطین شد.

با این وجود صهیونیست ها، همین عرفات سازشکار شاخه زیتونی را ترور بیولوژیک کردند و او با سرطان از بین رفت.

آمریکا با جنایت تروریستی اهواز به راهبرد خود شلیک کردارتکاب تحرکات تروریستی کور نشان می دهد پروژه آشوب جواب نداده و دشمن مرتکب رفتارهایی می شود که ناقض راهبرد اختلاف افکنی است.

روزنامه فرهیختگان با اشاره به جنایت تروریستی در اهواز نوشت: پیام آشکار حمله تروریستی در اهواز آن هم توسط گروهکی جدایی طلب که آشکارا از ارتباطش با دولت های مرتجع منطقه می گوید، در وهله اول تغییر راهبرد محور ضدایرانی از آشوب داخلی به حمله تروریستی است.

تصمیم سازان و تصمیم گیران هیئت حاکمه ایالات متحده در مواجهه 40 ساله با جمهوری اسلامی احتمالا به تجربه مهمی رسیده اند، اینکه مواجهه سخت و فیزیکال اعم از جنگ یا اقدام تروریستی با جمهوری اسلامی عموما منجر به ایجاد وحدت داخلی، انسجام در ادبیات مسئولان و کم شدن فاصله مردم و مسئولان می شود.

آثار پسینی تجربه انباشته جنگ تحمیلی و اقدامات مسلحانه سازمان منافقین در دهه 60 در همین پارادایم بازخوانی می شود.

اما چه شد که محور ضدایرانی به چنین نقطه ای رسید؟ تحولات داخلی ایالات متحده و چالش های آن در سیاست خارجه با چین، کره شمالی و حتی اروپا و البته چالش های درون حاکمیتی عربستان سعودی و البته اوضاع دراماتیک سعودی ها در یمن نوعی شتاب زدگی را در رفتار آنها با ایران پدید آورده که ممکن است اشتباهات محاسباتی این چنینی را پدید آورد.

البته دلیل مهم تر برای این خطای محاسباتی بزرگ محور غیرایرانی عدم نتیجه گیری مطلوب آنها از راهبرد ایجاد آشوب از دی ماه 96 تا شهریور 97 است.

امروز برای بخش های زیادی از مردم روشن شد آنچه ربات ها و لشکر اجیر شده سایبری در توییتر و .

از مبارزه طرح می کنند دقیقا چیست؟ جسد شهید چهارساله اهوازی تابلوی دقیقی از خروجی مطلوب این تروریست های سایبری است.

اثر دیگر این اقدام ایجاد سوالات جدی درخصوص برخی معیارهای دوگانه نظام بین الملل است، حالا که بحث کارگروه FATF داغ است یک سوال مهم این است که نسبت این کارگروه با تروریست هایی مانند الاحوازیه چیست؟ آیا کارگروه FATF که ادعای شفاف سازی منابع مالی گروه های تروریستی را دارد از منابع این گروه تروریستی خبر دارد؟ اگر خبر ندارد که نشان می دهد این مجموعه کارایی ندارد و کار کردن با آن اقدامی عبث است و اگر خبر دارد حالا که دولت ایران داوطلبانه بخش های عمده ای از درخواست های این کارگروه را اجرا می کند.

FATF حاضر است منشأ و مبدأ منابع این گروه وگروه های مشابه تروریستی را که در غرب و جنوب شرق ایران علیه مردم اقدام تروریستی می کنند دراختیار افکار عمومی ایران و دنیا قرار دهد؟نقض عهد بی هزینه شرکت های اروپایی برخلاف وعده مقامات دولتیبرخلاف ادعای متعدد مقامات دولتی، شرکت های اروپایی طرف قراردادهای پسابرجامی، نه به تعهدات خود عمل کردند و نه خسارت پرداخت کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه قدس، حداقل تا یک ماه پیش، بیشتر از 53 شرکت خارجی، کشورمان را از ترس تحریم های آمریکا و پیش از آغاز این تحریم ها ترک کردند.

این شرکت ها در هشت صنعت عمده ایران یعنی نفت، حمل و نقل، خودرو، بانک و بیمه، برق، هواپیمایی، معدن و فلزات و فناوری ارتباطات فعال بوده اند.

در این میان صنعت نفت بالاترین سهم رااز تعداد این شرکت ها داشته و صنایع حمل و نقل و خودرو در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

از میان 53 شرکت از 21 کشور جهان، 9 شرکت فرانسوی و هشت شرکت آلمانی بوده اند که در مقایسه با سایر کشورها بالاترین سهم را در توقف مناسبات اقتصادی با ایران داشته اند.

این در حالی است که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و از مذاکره کنندگان برجام در برنامه تلویزیونی رودررو شبکه چهار سیما در تاریخ 14 شهریور ماه درباره ضرر ناشی از خارج شدن شرکت های خارجی و قطع ادامه همکاری آن ها با ایران گفته بود: به همین دلیل است که اروپایی ها حاضر به خروج از ایران و خروج از برجام نیستند چرا که ضرر و زیان ناشی از خروج از برجام در قرارداد شرکت های اروپایی پیش بینی شده و هر شرکتی که خارج شود، خسارت پیش بینی شده را پرداخت می کند و خارج می شود.

این ادعا در حالی توسط معاون وزیر امور خارجه مطرح شد که بیژن زنگنه، وزیر نفت در تاریخ 28 اردیبهشت ماه درباره خروج توتال از ایران صراحتاً گفت: در قرارداد جریمه ای وجود ندارد، اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی شود.

مسئله مهم تر از پرداخت جریمه توسط شرکت های خارج شده از ایران، این است که این جریمه ها در اصل ابزاری برای جلوگیری از خروج این شرکت ها در صورت اعمال تحریم و متعاقب آن رها کردن قراردادها و تکرار تجربه دوره قبلی تحریم ها بوده است.

این موضوعی است که عراقچی در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی صراحتاً به آن اشاره کرد و گفت: شرکت های دیگر هم که از قرارداد با ایران خارج شوند، براساس قواعد و عرف حاکم، خسارت می پردازند و پرداخت این خسارت به مراتب کمتر از جریمه های تحمیلی از سوی آمریکایی هاست که بخواهند به تحریم علیه ایران بی اعتنا باشند و با همکاری با ایران ادامه دهند.

البته کارشناسان در زمان عقد این قراردادها با شرکت های خارجی بخصوص اروپایی ها هم درباره این موضوع به مسئولان دولتی هشدار داده بودند، ولی از آنجا که این مسئولان نسبت به غرب خوش بین بودند، به این هشدارها بی توجهی کردند و اکنون شاهد خروج بی دردسر این شرکت ها هستیم.

به عنوان مثال، بیژن زنگنه، وزیر نفت در جلسه 21 تیر ماه 1396 صحن علنی مجلس درباره قرارداد توتال درباره این موضوع گفت: برخی مطرح می کنند با تحریم ها این شرکت ایران را ترک می کند در حالی که تعدد حضور این شرکت ها موجب می شود تحریم ها هرگز اتفاق نیفتد زیرا خود آن ها ضرر می کنند.

واقعیت ها برخلاف ادعای حفظ برجام ازطریق الحاق به FATF استدرحالی مقامات اروپایی و برخی نهادهای حامی دولت از اهمیت بالای تصویب لوایح مرتبط با FATF برای بقای برجام صحبت می کنند که از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم ها، بسیاری از شرکت ها و بانک های اروپایی ایران را ترک کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه فرهیختگان مسئولان اروپایی برای بقای برجام و حفظ ارتباطات تجاری با ایران، به صورت مداوم از ضرورت پذیرش خواسته های FATF (بخوانید تصویب لوایح مرتبط با FATF) سخن گفته اند.

همنوا با موضع گیری این مقام اروپایی، افراد و نهادهای حامی دولت بر اهمیت تصویب لوایح مرتبط با FATF برای حفظ برجام تاکید کرده اند.

این درحالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام، بسیاری از شرکت ها و بانک های اروپایی با تاکید بر اهمیت تحریم های آمریکا برای ادامه فعالیت هایشان در ایران، کشورمان را ترک کردند.

ازجمله زیمنس، توتال، اوبربانک اتریش و بانک بی سی پی سوییس.

موارد فوق به خوبی نشان می دهد که تحریم ها برای شرکت ها و بانک های اروپایی، وزن بسیار بیشتری در مقایسه با FATF دارد.

در ابتدای مذاکرات ایران و اروپا برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از این توافق بین المللی، قرار بود بانک سرمایه گذاری اروپا، تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط اروپایی را در ایران برعهده بگیرد؛ اما این امر به خاطر نگرانی درباره تحریم های آمریکا محقق نشد.

روایت روزنامه الیاس حضرتی از نقش دولت در گرانی دلاریک روزنامه اصلاح طلب دولت را مقصر افزایش قیمت دلار معرفی کرد.

روزنامه تعادل (وابسته به الیاس حضرتی) نوشت: التهابات دو هفته گذشته بازار ارز به هیچ وجه عادی نبود.

شاید در زمستان 96 دولت افزایش قیمت ارز را غیرطبیعی می نامید اما واقعیت این است که از نظر اکثر اقتصاددانان و فعالان اقتصادی این اتفاق دیر یا زود رخ می داد و روند حوادث هرچند برای عموم جامعه تلخ بود ولی با منطق اقتصادی تطابق کامل داشت.

سناریوی بدبینانه ای در تشریح دلیل اتفاقات دو هفته اخیر بین فعالان اقتصادی وجود دارد که بعضی در لفافه از آن با رسانه ها سخن گفته اند.

با توجه به اینکه بیش از 80 درصد ارز در اختیار دولت است) با احتساب نفت، گاز، میعانات گازی، پتروشیمی و معادن بزرگ (بعضی معتقد هستند دولت خود در دو هفته اخیر به شکل مصنوعی قیمت را افزایش و سپس کاهش داده است.

چندین دلیل این شک را تقویت می کند.

دولت برای پرداخت هزینه های ریالی خود نیاز به فروش ارز دارد و در عین حال شرایط تورمی به گونه ای است که باید از فروش ارز به بانک مرکزی و افزایش پایه پولی اجتناب کند پس بهترین روش ایجاد تقاضا برای خرید ارزهای گران قیمت در داخل است.

زمزمه افزایش حقوق کارکنان از هم اکنون آغاز شده است و در عین حال پس از تشدید تحریم ها در آبان ماه مسئله انتقال ارز و تأمین حقوق کارکنان بحثی جدی خواهد بود و اگر دولت منابع ارزی خود را با دلار 15 هزار تومانی بفروشد بخش قابل توجهی از منابع لازم را تأمین کرده است.

نقدینگی زیادی در دست مردم وجود دارد که حرکت آن در بازارهای مختلف مشکل ساز است.

تصور کنید این نقدینگی دلارهای پانزده هزار تومانی خریداری کنند و سپس قیمت دلار به 10 یا 12 هزار تومان کاهش یابد.

عملا بخشی از این نقدینگی مشکل ساز از بین رفته است.

شرایط سیاسی دولت به گونه ای است که می تواند چند هفته انتقاد را تحمل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی استیضاح شده و اگر انتقادی از عدم عملکرد صحیح این وزارتخانه شود دولت توپ را به زمین مجلس می اندازد.

رییس کل بانک مرکزی تازه تغییر کرده است و طبیعتا همه می گویند به وی فرصت دهیم.

بعد از چند هفته هم قیمت ارز کاهش یافته است و دولتمردان ژست موفق بودن سیاست ها را می گیرند.

اگر چنین فرضیه ای صحیح باشد باید گفت دولت دست به قمار بزرگی زده است.

فراموش نکنیم که آغاز التهابات ارزی سال 96 به خاطر دستکاری های کوچک هر ساله به منظور تأمین کسری بودجه بود اما در شرایط خاص سال 96 مانند اختلاف شدید نرخ ارز واقعی و اسمی و همچنین خروج سرمایه قابل توجهی که در سال قبل رخ داده بود و در نهایت عدم دسترسی دولت به منابع حاصل از صادرات عملا فنر ارزی در رفت.

در این برهه زمانی دیگر فنر جمع شده ارزی وجود ندارد اما اگر واقعا دولت به شکل مصنوعی نرخ را دستکاری کند ممکن است عواقب غیرقابل پیش بینی به بار بیاید که در این باب باید گفت: آزموده را آزمودن خطاست.


کلید واژه ها: روحانی - ایران - رییس جمهور - آمریکا - دولت - دولت روحانی - سخنرانی - خروج - حسام الدین آشنا - کارشناس - معصومه ابتکار - امید - ابتکار - واقعیت - بازار ایران - امروز - تصویر - روابط - حمایت - بازار - خاورمیانه - اصلاح طلب - لاین - ساعت - چهارشنبه - دیپلماسی - آشنا - نشان - پیش بینی - کارنامه

آخرین اخبار سرویس:
بازتاب گسترده کاربران به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره ی تلویزیونی +ویدئو

استخدام انباردار آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس PHP ، کارآموز برنامه نویسی PHP در اصفهان

استخدام کارمند آشنا به امور حسابداری خانم در تهران

قاضی زاده در گفت وگو با فارس: ایران با تحریم های ظالمانه ترامپ هیچ وقت زیر بار سازش با آمریکا نمی رود

حضور برادر رییس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی/ حسین فریدون در سکوت خبری از پایان نامه اش دفاع کرد!

آثار احترام به کودک

ذوالفقاری: چاپلوسی نباید در دستگاه های اجرایی فراگیر شود

افرادی که پیامبر(ص) می فرمایند خوشا به حالشان

تقویت هویت دینی و فرهنگی نسل جوان از اهداف برگزاری گفتمان دینی است

سیاست و حکومت در سیره امام حسن عسکری(ع)

ای که دستت میرسد کاری بکن

ماجرای انتقال آب خزر به کجا رسید؟

استخدام ادمین حرفه ای شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

استخدام مدیر آژانس هواپیمایی،مدیر فنی بند الف و ب در تهران

ای که دستت میرسد کاری بکن

حجم انبوه؛ 12 هزار قانون، 100 هزار مصوبه در کشور

پنج ضلعی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم/ ائتلاف با اعتدالگرایان در گرو رد صلاحیت ها! +جدول

عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه السلام

وزن کشی دوحه و ریاض در ترازوی دو نشست- سید محمد باقر نوربخش*

ماجرای اعتقاد به بابا نوئل از کجا می آید؟

استخدام منشی در یک فست فود معتبر در تهران

رهایی 25 محکوم به قصاص از اعدام در کرمان

آخرین اخبار حزب اتحاد ملت از زبان سخنگوی حزب

ماجرای اداره جلسه امروز مجمع تشخیص توسط آیت الله جنتی

تصاویر/ قرآن منسوب به امام سجاد(ع) و آثار خطی نادر در موزه حرم حضرت عباس (ع)

فعالیت های امام حسن عسکری (ع) برای حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی

توافق دیپلمات های 200 کشور برای حفظ معاهده آب و هوایی پاریس

چگونه انسانی منصف باشیم؟

رستمی: توجه جدی به ازدواج دانشجویی دستور کار نهاد رهبری از مقدمه تا نتیجه است/ مسئله خوابگاه متأهلین برای دانشگاه ها بحران تلقی نمی شود

حمایت های بلاعوض دانشگاه امام خمینی در حوزه کارآفرینی/ رویداد «خوشمزه پول در بیار» فرصتی برای ایده پردازی دانشجویان

پرونده پیام رسان تلگرام در کمیسیون صنایع جمع بندی می شود

سگ های ولگرد جع آوری می شوند

عکسی که خانم بازیگر کم پیدا مننتشر کرد

مهمترین اخبار نظامی در هفته گذشته + لینک

اوقات شرعی بیست و پنجم آذر در سمنان

عکسی که خانم بازیگر کم پیدا مننتشر کرد

رونمایی دادستان تهران از املاک سلطان سکه/ 17 ملک، بی ام و که در یک برج مخفی بود

دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

تمام جناح ها به دور از حاشیه سازی برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی متحد شوند

پناه بردن امام عسکری(ع) به خدا از دست این افراد

انتقاد باهنر از بی توجهی نمایندگان مجلس به منافع ملی

آخرین اخبار حزب اتحاد ملت از زبان سخنگوی حزب

طالع: مرکز پژوهش های مجلس نیازمند تقویت است

نفتی ها خواستار دریافت مطالباتشان از درمنی شدند

نامزدهای نهایی 2 گروه دیگر جشنواره نقدکتاب معرفی شدند

رشداخلاقی زمینه ساز رشد علمی و معنوی در حوزه است

ساداتی نژاد در گفت وگو با فارس: طراحان سازش با آمریکا برجام را برای خودشان مرور کنند/یکبار به آمریکا اعتماد کردیم برایمان بس است

کسانی که آیات خدا را نادیده گرفتند

سروری: اختلاف کارگزاران و اصلاحات جنگ قدرت است

مسئولان در نمازهای جمعه اعتماد 2 سویه میان مردم و حاکمیت را تقویت سازند

نشست هم اندیشی امیر موسوی با جمعی از درجه داران ارتش برگزار شد

وضع معیشت بازنشستگان از کارگران هم بدتر است!

حذف دریافت کپی مدارک کاغذی با اجرای دولت الکترونیک

زمان؛ تعیین تکلیف استعفای نمایندگان استان اصفهان

استخدام کارشناس پشتیبانی متخصص در وب و سرویس های اینترنتی

طالع: مرکز پژوهش های مجلس نیازمند تقویت است

از برگزاری همایش های کشوری تا خلق آثار فاخر پژوهشی

خسارت های برجام را تسویه کنید بعدا بروید سراغ بزک FATF

استیضاح وزیر علوم فضای آرام دانشگاه ها را برهم می زند

از تغییر سهم صندوق توسعه ملی تا مالیات

2 برابر شدن پهنای باند پیام رسان های داخلی از هفته آینده

تشریح بنیادی ترین شاخص های مدیریت در پلیس

مرکز اسلامی فایرفاکس، مجوز برپایی نمازهای صبحگاهی را به دست آورد

وزیر خارجه جمهوری آفریقای مرکزی برکنار شد

وضعیت سفرهای خارجی ایرانی ها +اینفوگرافی

دولت با کلیات ابوالبقاء از مطالبات اقتصادی مردم طفره نرود

حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب

سوالات ارشد مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل - دولتی 92

روند تخلیه زباله در جنگل های مازندران متوقف شود

انصارالله: زمان برقراری آتش بس در الحدیده یمن27 آذر تعیین شد

چرا پیشنهاد یارانه 900 هزار تومانی مردود است؟ /هدف احمدی نژاد از تبلیغ «آنارشیسم اداری ـ. حاکمیتی» در ایران چیست؟ /متوهم نباشیم که باهوش ترین مردم دنیاییم

هاشم زایی: امروز مهم ترین وظیفه مجلس نظارت است

پاسخ پرکنایه حسام الدین آشنا به رحیم پور ازغدی

راز جسد سوخته زن جوان در کوه های مشهد

هشتگردی ها نام جدید شهرشان را می دانند؟

کاریکاتور: احمدی نژاد درخواست ویدئو چک داد!

نمایش 10 کاریکاتور با موضوع «امضای کری تضمین است»

حوزه باید خود را برای پاسخگویی به سیل نیازهای حال و آینده آماده کند

نحوه نظارت بر صداوسیما تغییر می کند

وقت اصلاح دانشگاه | حذف کنکور راه حل مشکلات نظام آموزشی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 25 آذر 97

با اصرار نمایندگان مجلس صورت گرفت طرح جدید ایجاد 90منطقه ویژه اقتصادی / وقتی به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام بی محلی می شود

جریان آزاد ارتباطات در غرب یک دروغ بزرگ است

کتاب‏‎نویسی و علم‎اندوزی که با مساله آغاز نشود، پژوهش نیست

فراستی پول گرفته بود و سوال با او هماهنگ شده بود

خط شلوغ فقر در ایران کجاست؟

تصاویر/ تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز تخصصی مهدویت

ابزارهای نظارتی مجلس کارآمدتر می شود

استاندار خراسان جنوبی از تیپ 177 متحرک هجومی در زیرکوه بازدید کرد

تصاویری دیدنی از پاییز رویایی سواد کوه

استاندار خراسان جنوبی از تیپ 177 متحرک هجومی در زیرکوه بازدید کرد

«علی ضیا» بازیچه دست یارشد/عکس

«علی ضیا» بازیچه دست یارشد/عکس

استاندار خراسان جنوبی از تیپ 177 متحرک هجومی در زیرکوه بازدید کرد

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با رییس جمهوری

تصاویر/ رویداد فرش اصفهان 21 ساله شد

بررسی همه جانبه زندگی پیامبر(ص) در کتاب «حیات، حکمت و حکومت پیامبر(ص)»

دوسوم بودجه در جعبه دربسته!

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397