مطالب مرتبط:
مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند
فرصت ثبت نام در طرح جریمه مشمولان غایب پایان امسال به اتمام می رسد
اجرای قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان امسال
طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان امسال اجرا می شود
برای ثبت نام در طرح جریمه مشمولین غایب تا پایان سال فقط فرصت باقی است / تدابیر ستاد کل برای حضور مشمولان در پیاده روی اربعین حسینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 17:402018-09-25اجتماعي

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند


رییس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی (ناجا) گفت: مشمولان خدمت سربازی که بیش از هشت سال غیبت دارند، فقط تا پایان امسال می توانند با پرداخت جریمه نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

- دفاع > امنیت - همشهری آنلاین:رییس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی (ناجا) گفت: مشمولان خدمت سربازی که بیش از هشت سال غیبت دارند، فقط تا پایان امسال می توانند با پرداخت جریمه نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سردار بهرام نوروزی روز سه شنبه در یک نشست خبری افزود: دستورالعمل های نظام وظیفه ناجا در سراسر کشور برای ارائه خدمات به جوانان، مشمولان و خانواده آنها صادر شده است.

وی اظهار داشت: امروز دغدغه تمام دست اندرکاران سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای رفع مشکلات و پاسخگویی به آنها است و از جمله این دغدغه ها می توان از مشکلات ازدواج، اسکان، تحصیلات و اشتغال مشمولان نام برد که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در تلاش است با راه اندازی سامانه نسبت به کاهش مشکلات این دسته از افراد گام های موثری بردارد.

نوروزی تصریح کرد: اربعین حسینی نزدیک است و از کسانی که جزو مشمولان وظیفه عمومی هستند، درخواست می شود اگر قصد عزیمت به کربلا دارند، به سامانه این سازمان مراجعه و با پرداخت وثیقه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در این نشست که سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نیز حضور داشت، سردار نوروزی افزود: مشمولانی که مشکل پزشکی یا کفالت دارند و دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند برای تحصیل به خارج از کشور عزیمت کنند، باید با مراجعه به پایگاه فرهنگی سرباز www.

vazifeh_ir نسبت به قوانین و مقررات خدمت و معافیت های درنظر گرفته شده کسب اطلاع کنند.

وی نسبت به تعویض کارت های پایان خدمت گفت: افرادی که از سال های 62 تا 90 کارت پایان خدمت عمومی دریافت کرده اند باید با مراجعه به سایت یا مراجعه به دفاتر سازمان در سراسر کشور برای دریافت کارت های پایان خدمت جدید اقدام کنند.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی اظهار داشت: تا به این لحظه تعداد 10 میلیون کارت پایان خدمت جدید که کارت هوشمند است، تعویض شده است.

سردار نوروزی در خصوص جریمه مشمولانی که بالای هشت سال غیبت دارند، اظهار داشت: این مشمولان طبق قانون تنها تا پایان سال جاری برای تعیین تکلیف خود فرصت دارند و باید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 ضمن تکمیل اطلاعات شخصی با دریافت پیامک از طریق تلفن همراه نسبت به مابقی امور خود اقدام لازم را به عمل آورند.

وی ادامه داد: این آمادگی برای پاسخگویی به تمام مشمولان غایب وجود دارد و هیچگونه دلیل دیگری برای سرپیچی از دستورالعمل های نظام وظیفه وجود ندارد.

چنانچه این دسته از افراد از طریق صنوف، شرکت های دولتی یا غیردولتی و همچنین شرکت های خصوصی جذب بازار کار شوند، کارفرمایان آنان در وهله اول برای هر فرد مشمول غایب به مبلغ پنج میلیون و 200 هزار تومان و در مرحله بعدی 15 میلیون و 600 هزار تومان جریمه خواهند شد.

سردار نوروزی گفت: طی چهار سال گذشته بعد از اعلام قانون بخشیدن غیبت سربازان مشمول بالای هشت سال تاکنون بالغ بر 600 هزار نفر اقدام به پرداخت جریمه غیبت سربازی خود کرده و کارت پایان خدمت دریافت کرده اند و مبالغ درآمدی این موضوع به خزانه دولت واریز شده است.

وی در خصوص دانشجویان، دانش آموزان و طلاب حوزه های علمیه که خدمت سربازی انجام نداده و مشمول به حساب می آیند، اظهار داشت: با هماهنگی وزارت علوم، آموزش و پرورش و حوزه علمیه سامانه ای در سازمان نظام وظیفه برای این منظور طراحی شده که درخواست اعزام این افراد پس از ثبت نام با ارجاع به وزارتخانه و مراکز متبوع برای کسب استعلام و اطلاعات و مشخصات و همچنین گرفتن تضمین خروج افراد مشمول اقدامات بعدی به سرعت انجام می شود.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: شماره تلفن مشاور 096480 و پیامک 110206010 آماده پاسخگویی به تمام مشمولان نظام وظیفه عمومی است.

سردار ابراهیم کریمی بیان کرد: فرآیند برخورد با افراد غایب شامل محدودیت ها به صورت الکترونیک در تمام کشور راه اندازی شده است و باید این افراد را مجاب کرد تا فرصت باقی است نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند؛ در غیر این صورت این افراد غایب محسوب شده و حتی در دریافت وام و تسهیلات بانکی و معاملات و استخدام رسمی، فرد قانونی به شمار نمی روند.

وی گفت: سال گذشته چهار و نیم میلیون پیامک برای مشمولان شناسایی شده ارسال شد و افرادی که شامل این قانون شده و در خارج از کشور بسر می برند نیز باید نسبت به تعیین تکلیف خود تا وقت هست اقدام کنند و مشمولان غایب برای پرداخت جریمه غیبت می توانند 30 درصد آن را به صورت نقد و مابقی را تا پایان سال 97 به صورت قسطی پرداخت کنند.

سردار ابراهیم کریمی نسبت به مبالغ جریمه برای مشمولان غایب گفت: مبلغ جریمه با توجه به مدرک تحصیلی افراد از دیپلم گرفته تا دکتری تعیین می شود و حداقل آن 10 میلیون تومان و حداکثر تا 50 میلیون تومان طبق قانون درنظرگرفته شده است.

وی نسبت به تعیین نرخ حقوق سربازان وظیفه گفت: مبلغ حقوق سربازان وظیفه عمومی در اختیار ستادکل نیروهای مسلح است و مبلغ ودیعه برای خروج مشمولان خدمت سربازی از کشور 15 میلیون تومان و برای تحصیل 20 میلیون تومان تعیین شده است.

سردار نوروزی ادامه داد: تاکنون تعداد هزار و 884 کارت پایان خدمت جعلی که بیشتر هم مربوط به کارت های قدیمی می شود، کشف و ضبط شده و در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است تا اقدامات بعدی برای شناسایی آنها انجام شود.

وی نسبت به کسری خدمت فرزندان مشمول ایثارگران، آزادگان، جانبازان و رزمندگان گفت: طبق قانون برای هر یک ماه اسارت فرد آزاده، برای جانبازان به ازای هر یک درصد جانبازی و برای رزمندگان به ازای هر ماه حضور داوطلبانه در مناطق جنگی 12 روز کسری خدمت برای فرزندان مشمولی که در حال انجام خدمت سربازی هستند، در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون معافیت خدمت سربازی برای تعداد 20 هزار سربازی که پدران آنها حدود 28 ماه خدمت داوطلبانه در مناطق جنگی داشتند همچنان برپا است و در این راستا تاکنون هشت هزار نفر در سازمان ثبت نام کرده اند.

وی توضیح داد: خانواده های دارای دو یا چند فرزند مشمول سربازی توجه داشته باشند چنانچه فرد سربازی در حال انجام خدمت باشد و این قانون شامل آنان شود، پس از پایان خدمت، مابقی ماه های کسری خدمت باقی مانده این افراد در صورت تمایل می تواند به فرزند دیگر آن خانواده که مشمول است، ارجاع داده شود ولی نمی توان کسری خدمت سربازی را در بین افرد مشمول تقسیم کرد.

سردار نوروزی گفت: دولت برای خدمت سربازی هزینه می کند و امروز نیاز است که خانواده ها از این طرح ملی حمایت کنند و تلاش سازمان نظام وظیفه برای راه اندازی سیستم یکپارچه غیرحضوری کردن مشمولان در ادارات و پاسخگویی به سوالات بی شمار خانواده ها ادامه دارد و از رسانه ها درخواست می شود این سازمان را در کاهش دغدغه های سازمان و خانواده ها یاری کنند.


کلید واژه ها: سازمان نظام وظیفه عمومی - سازمان نظام وظیفه - وظیفه عمومی - کارت پایان خدمت - نظام وظیفه - مشمولان - وظیفه - نظام - نیروی انتظامی - ناجا - نوروزی - تعویض کارت های پایان خدمت - خدمت سربازی - سردار - مشکلات - مشکل - سرباز - جریمه - سربازی - کشور - اربعین حسینی - کارت هوشمند - تحصیل - اطلاع - تلفن همراه - دانشجویان - نشست خبری - جدید - تحصیلات - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
ورود دوچرخه های هوشمند به خیابانهای پایتخت

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 86

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 90

برگزاری کارگاه آموزشی طرح تعالی مدرسه در جرقویه علیا

عضو شورای اسلامی شهر:کارگاه های آلاینده باید بروند

اجرای طرح شهید بهنام محمدی برای دانش آموزان نوده خاندوز

87 گونه مهره دار کشور در معرض تهدید قرار دارد

شب چره ازطرشت تا فرحزاد

نشانی بی خانمان ها کجاست؟

برف و کولاک از امشب در آذربایجان غربی

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 89

فعالیت کتابخانه سیارِ کانون پرورش فکری نرماشیر

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 88

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 87

پلمپ مدارس نا ایمن در سیستان و بلوچستان

گشتی در کشور چهار فصل با عکس های اختصاصی روزیاتو [قسمت اول]

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 84

سوالات ارشد مجموعه فیزیک - دولتی 82

پلمپ مدارس ناایمن در سیستان و بلوچستان

تکذیب ضرب و شتم برادران افاغنه توسط سرباز ناجا

مکارم شیرازی: هر روز صدقه خود را در صندوق صدقات کمیته امداد می اندازم

برف و کولاک از امشب در آذربایجان غربی

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 89

اخطاریه مهم سازمان هواشناسی به مردم

برف و کولاک از امشب در آذربایجان غربی/ اختلال تردد در مناطق کوهستانی

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 88

تکذیب ضرب و شتم برادران افغان توسط سرباز ناجا

ضرب و شتم افاغنه توسط سرباز ناجا تکذیب شد

لباس هایی که حتما باید در کمد یک خانم امروزی پیدا شود

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 87

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 86

جایگاه سی ان جی شهرداری دوگنبدان بازگشایی شد

برف و کولاک از امشب در آذربایجان غربی/ اختلال تردد در مناطق کوهستانی

ضرب و شتم برادران افاغنه توسط سرباز ناجا تکذیب شد

نوسروده افشین علا برای حضرت معصومه(س)

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 84

کولاک شدید در گردنه الماس خلخال

سوالات ارشد مجموعه شیمی - دولتی 82

جدید ترین سوالات ضمن خدمت فرهنگ و اداب پوشش

سوالات ضمن خدمت آموزه ها و معارف قرآنی+پاسخ نامه تستی

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 90

سوالات ضمن خدمت آموزش سبک زندگی(سوالات جدید رسید)

سوالات ضمن خدمت برنامه تدبیر (مدیریت مدرسه )

36 میلیمتر میانگین بارش های سامانه اخیر در استان کرمانشاه

راهکارهایی ساده برای پالایش هوای خانه

تشکری هاشمی: حذف زوج و فرد به صلاح شهر نیست

سوالات ضمن خدمت فرهنگ و اداب پوشش (سوالات جدید رسید )

ذرت دامی در دو برند معروف اسنک پف کرده/ ورود دوچرخه های هوشمند به خیابان های پایتخت

استخدام مهندس برق در دانش سپهر نوین آرین در اصفهان

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 89

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 88

تهران برفی می شود؛ بدون آمادگی به جاده نزنید

آشنایی با شب چله و آشنایی با رسوم دیرینه ی شب یلدا

تنها شهر ایران که بانوان چادر سفید بر سر می کنند! + تصویر

دستورالعمل آزمون المپیادهای علمی ابلاغ شد+ جزییات

آسمان 10 استان برفی و بیشتر محورهای ارتباطی لغزنده است

ذرت دامی در دو برند معروف اسنک پف کرده/ ورود دوچرخه های هوشمند به خیابان های پایتخت

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 87

گلایه وزیر از آموزش اندازه گردن زرافه در مدارس

ذرت دامی در دو برند معروف اسنک پف کرده/ ورود دوچرخه های هوشمند به خیابان های پایتخت

بارش برف در تهران و 10 استان دیگر

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 86

تنبیه بدنی دانش آموز توسط معاون مدرسه در قزوین + فیلم

رتبه 19 ایران در پژوهش و فناوری در دنیا

تجیل از دانش آموزان پژوهشگر

طبیعت امروز کلات به روایت تصویر

قم، سوگوار بانوی کرامت

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 84

سوالات ارشد مجموعه ژئوفیزیک وهواشناسی - دولتی 82

راه ارتباطی 80 روستای کردستان بازگشایی شد

تقدیر از پژوهشگران برتر فارس

اخطاریه سازمان هواشناسی درباره لغزندگی جاده ها و کاهش دید

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 82

بارش برف راه دسترسی به سه روستای عشایری اندیکا رامسدود کرد

گزارش / شلمچه؛ قرارِ دل های بیقرار

پرواز یوزپلنگ به سمت شکار+ عکس

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 84

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 86

شلمچه؛ قرارِ دل های بیقرار

ارتفاع برف در مناطق کوهستانی کرج به 40 سانتی متر رسید

پژوهش رمز تربیت دانش آموزان خلاق و متفکر است

گردنه تیوان در خراسان رضوی برفی شد

سرشماری پاییزه حیات وحش منطقه هلالی

2 سرداب جدید در حرم حضرت عباس (ع)

مردان صاحبان اصلی فضاهای شهری اند!

هنوز هم با آتش، مدرسه، معلم، دانش آموز و مرگ می شود جمله ساخت!

اخطاریه سازمان هواشناسی درباره لغزندگی جاده ها و کاهش دید

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 87

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 88

استیضاح بطحایی از دستور کار خارج شد

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 89

میزگرد «ترویج فرهنگ سواد آموزی» در ایرنا سمنان برگزار شد

دیدار شهردار جدید مشهد با تولیت آستان قدس رضوی

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در یزد

سوالات ارشد مجموعه زمین شناسی - دولتی 90

وضع آب و هوا و راههای کشور

ناکارآمدی سازوکار های اقتصاد آب در کشاورزی

بارش برف در تهران و 10 استان دیگر/ مردم به تامین زنجیر چرخ و امکانات زمستانی اقدام کنند

سوالات ارشد مجموعه مدرسی معارف اسلامی - دولتی 82

سوالات ارشد مجموعه مدرسی معارف اسلامی - دولتی 86

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند