مطالب مرتبط:
مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند
فرصت ثبت نام در طرح جریمه مشمولان غایب پایان امسال به اتمام می رسد
اجرای قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان امسال
طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان امسال اجرا می شود
برای ثبت نام در طرح جریمه مشمولین غایب تا پایان سال فقط فرصت باقی است / تدابیر ستاد کل برای حضور مشمولان در پیاده روی اربعین حسینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 17:402018-09-25اجتماعي

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند


رییس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی (ناجا) گفت: مشمولان خدمت سربازی که بیش از هشت سال غیبت دارند، فقط تا پایان امسال می توانند با پرداخت جریمه نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

- دفاع > امنیت - همشهری آنلاین:رییس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی (ناجا) گفت: مشمولان خدمت سربازی که بیش از هشت سال غیبت دارند، فقط تا پایان امسال می توانند با پرداخت جریمه نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سردار بهرام نوروزی روز سه شنبه در یک نشست خبری افزود: دستورالعمل های نظام وظیفه ناجا در سراسر کشور برای ارائه خدمات به جوانان، مشمولان و خانواده آنها صادر شده است.

وی اظهار داشت: امروز دغدغه تمام دست اندرکاران سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای رفع مشکلات و پاسخگویی به آنها است و از جمله این دغدغه ها می توان از مشکلات ازدواج، اسکان، تحصیلات و اشتغال مشمولان نام برد که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در تلاش است با راه اندازی سامانه نسبت به کاهش مشکلات این دسته از افراد گام های موثری بردارد.

نوروزی تصریح کرد: اربعین حسینی نزدیک است و از کسانی که جزو مشمولان وظیفه عمومی هستند، درخواست می شود اگر قصد عزیمت به کربلا دارند، به سامانه این سازمان مراجعه و با پرداخت وثیقه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در این نشست که سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نیز حضور داشت، سردار نوروزی افزود: مشمولانی که مشکل پزشکی یا کفالت دارند و دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند برای تحصیل به خارج از کشور عزیمت کنند، باید با مراجعه به پایگاه فرهنگی سرباز www.

vazifeh_ir نسبت به قوانین و مقررات خدمت و معافیت های درنظر گرفته شده کسب اطلاع کنند.

وی نسبت به تعویض کارت های پایان خدمت گفت: افرادی که از سال های 62 تا 90 کارت پایان خدمت عمومی دریافت کرده اند باید با مراجعه به سایت یا مراجعه به دفاتر سازمان در سراسر کشور برای دریافت کارت های پایان خدمت جدید اقدام کنند.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی اظهار داشت: تا به این لحظه تعداد 10 میلیون کارت پایان خدمت جدید که کارت هوشمند است، تعویض شده است.

سردار نوروزی در خصوص جریمه مشمولانی که بالای هشت سال غیبت دارند، اظهار داشت: این مشمولان طبق قانون تنها تا پایان سال جاری برای تعیین تکلیف خود فرصت دارند و باید با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 ضمن تکمیل اطلاعات شخصی با دریافت پیامک از طریق تلفن همراه نسبت به مابقی امور خود اقدام لازم را به عمل آورند.

وی ادامه داد: این آمادگی برای پاسخگویی به تمام مشمولان غایب وجود دارد و هیچگونه دلیل دیگری برای سرپیچی از دستورالعمل های نظام وظیفه وجود ندارد.

چنانچه این دسته از افراد از طریق صنوف، شرکت های دولتی یا غیردولتی و همچنین شرکت های خصوصی جذب بازار کار شوند، کارفرمایان آنان در وهله اول برای هر فرد مشمول غایب به مبلغ پنج میلیون و 200 هزار تومان و در مرحله بعدی 15 میلیون و 600 هزار تومان جریمه خواهند شد.

سردار نوروزی گفت: طی چهار سال گذشته بعد از اعلام قانون بخشیدن غیبت سربازان مشمول بالای هشت سال تاکنون بالغ بر 600 هزار نفر اقدام به پرداخت جریمه غیبت سربازی خود کرده و کارت پایان خدمت دریافت کرده اند و مبالغ درآمدی این موضوع به خزانه دولت واریز شده است.

وی در خصوص دانشجویان، دانش آموزان و طلاب حوزه های علمیه که خدمت سربازی انجام نداده و مشمول به حساب می آیند، اظهار داشت: با هماهنگی وزارت علوم، آموزش و پرورش و حوزه علمیه سامانه ای در سازمان نظام وظیفه برای این منظور طراحی شده که درخواست اعزام این افراد پس از ثبت نام با ارجاع به وزارتخانه و مراکز متبوع برای کسب استعلام و اطلاعات و مشخصات و همچنین گرفتن تضمین خروج افراد مشمول اقدامات بعدی به سرعت انجام می شود.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: شماره تلفن مشاور 096480 و پیامک 110206010 آماده پاسخگویی به تمام مشمولان نظام وظیفه عمومی است.

سردار ابراهیم کریمی بیان کرد: فرآیند برخورد با افراد غایب شامل محدودیت ها به صورت الکترونیک در تمام کشور راه اندازی شده است و باید این افراد را مجاب کرد تا فرصت باقی است نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند؛ در غیر این صورت این افراد غایب محسوب شده و حتی در دریافت وام و تسهیلات بانکی و معاملات و استخدام رسمی، فرد قانونی به شمار نمی روند.

وی گفت: سال گذشته چهار و نیم میلیون پیامک برای مشمولان شناسایی شده ارسال شد و افرادی که شامل این قانون شده و در خارج از کشور بسر می برند نیز باید نسبت به تعیین تکلیف خود تا وقت هست اقدام کنند و مشمولان غایب برای پرداخت جریمه غیبت می توانند 30 درصد آن را به صورت نقد و مابقی را تا پایان سال 97 به صورت قسطی پرداخت کنند.

سردار ابراهیم کریمی نسبت به مبالغ جریمه برای مشمولان غایب گفت: مبلغ جریمه با توجه به مدرک تحصیلی افراد از دیپلم گرفته تا دکتری تعیین می شود و حداقل آن 10 میلیون تومان و حداکثر تا 50 میلیون تومان طبق قانون درنظرگرفته شده است.

وی نسبت به تعیین نرخ حقوق سربازان وظیفه گفت: مبلغ حقوق سربازان وظیفه عمومی در اختیار ستادکل نیروهای مسلح است و مبلغ ودیعه برای خروج مشمولان خدمت سربازی از کشور 15 میلیون تومان و برای تحصیل 20 میلیون تومان تعیین شده است.

سردار نوروزی ادامه داد: تاکنون تعداد هزار و 884 کارت پایان خدمت جعلی که بیشتر هم مربوط به کارت های قدیمی می شود، کشف و ضبط شده و در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است تا اقدامات بعدی برای شناسایی آنها انجام شود.

وی نسبت به کسری خدمت فرزندان مشمول ایثارگران، آزادگان، جانبازان و رزمندگان گفت: طبق قانون برای هر یک ماه اسارت فرد آزاده، برای جانبازان به ازای هر یک درصد جانبازی و برای رزمندگان به ازای هر ماه حضور داوطلبانه در مناطق جنگی 12 روز کسری خدمت برای فرزندان مشمولی که در حال انجام خدمت سربازی هستند، در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون معافیت خدمت سربازی برای تعداد 20 هزار سربازی که پدران آنها حدود 28 ماه خدمت داوطلبانه در مناطق جنگی داشتند همچنان برپا است و در این راستا تاکنون هشت هزار نفر در سازمان ثبت نام کرده اند.

وی توضیح داد: خانواده های دارای دو یا چند فرزند مشمول سربازی توجه داشته باشند چنانچه فرد سربازی در حال انجام خدمت باشد و این قانون شامل آنان شود، پس از پایان خدمت، مابقی ماه های کسری خدمت باقی مانده این افراد در صورت تمایل می تواند به فرزند دیگر آن خانواده که مشمول است، ارجاع داده شود ولی نمی توان کسری خدمت سربازی را در بین افرد مشمول تقسیم کرد.

سردار نوروزی گفت: دولت برای خدمت سربازی هزینه می کند و امروز نیاز است که خانواده ها از این طرح ملی حمایت کنند و تلاش سازمان نظام وظیفه برای راه اندازی سیستم یکپارچه غیرحضوری کردن مشمولان در ادارات و پاسخگویی به سوالات بی شمار خانواده ها ادامه دارد و از رسانه ها درخواست می شود این سازمان را در کاهش دغدغه های سازمان و خانواده ها یاری کنند.


کلید واژه ها: سازمان نظام وظیفه عمومی - سازمان نظام وظیفه - وظیفه عمومی - کارت پایان خدمت - نظام وظیفه - مشمولان - وظیفه - نظام - نیروی انتظامی - ناجا - نوروزی - تعویض کارت های پایان خدمت - خدمت سربازی - سردار - مشکلات - مشکل - سرباز - جریمه - سربازی - کشور - اربعین حسینی - کارت هوشمند - تحصیل - اطلاع - تلفن همراه - دانشجویان - نشست خبری - جدید - تحصیلات - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
یادی از غواصان خط شکن

کمیته محیط زیست یک ضرورت است

ملزومات ضروری برای پیاده روی اربعین

سامانه سماح تا 2 روز قبل از اربعین باز است

زائران با مدارک رسمی و معتبر به مرز شلمچه مراجعه کنند

پدیده، فولادراهم برد و به صدرجدول چسبید

زائران اربعین خودروها ی خود را در حاشیه شهر ها رها نکنند

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه/ خلیج فارس مواج است/ در کدام استانی‎ها باران می‎بارد؟

زائران از رها کردن خودرو ها ی خود در حاشیه شهر ها خودداری کنند

اخبار کوتاه از استان سمنان

صدور 770 هزار روادید برای زائران اربعین

اخبار کوتاه از استان سمنان

صدور 770 هزار روادید برای زائران اربعین

فرماندار: سایت های دفن زباله خرامه ساماندهی شود

رونمایی از سامانه اوقات فراغت

ضوابط سفر با خودروی شخصی به عتبات عالیات

سامانه سماح تا 2 روز قبل از اربعین باز است

دوخت پرده های حرم حضرت ابوالفضل (ع) توسط بانوان کاشمری

چگونه آلودگی صوتی به شنوایی آسیب می زند؟

توسعه مترو تنها راهکار رفع ترافیک تهران است

فرماندار: سایت های دفن زباله خرامه ساماندهی شود

بارش های رگباری در فارس

باران رگباری و جاری شدن روان آب در فارس+فیلم

مارها چه کمکی به ما می کنند؟

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه

جاده چالوس فردا یک طرفه می شود

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه/ خلیج فارس مواج است/ در کدام استانی‎ها باران می‎بارد؟

باران رگباری و جاری شدن روان آب در فارس

هشدار پلیس فتا به زائران اربعین: از مکانهای ارائه خدمات رایانه ای عمومی و رایگان استفاده نکنید

دود آتش هورالعظیم دوباره به خوزستان آمد

رییس جهاد دانشگاهی مازندران:
 چرا قوانین منجر به حفظ محیط زیست ایران نشده است؟

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه

برپایی همایش آموزش امدادگران خودرو

پای حرف دل اعضای شوراهای شهر استان فارس

اشک های یک شهروند برای قطع درخت از سوی شهرداری بندرترکمن

همایش ما رایت الا جمیلا در قزوین برگزار شد

گستردن خانه، شایان شکوه جان های اربعینی

دوخت پرده های حرم حضرت ابوالفضل (ع) در کاشمر

700 هزار کیلومتر از جاده های کشور زیر پوشش آنتن دهی تلفن همراه

تشییع پیکر مطهر شهید تفحص دفاع مقدس فرمانعلی قربانی در تهران

مهران میزبان زائران اربعین حسینی

پای حرف دل اعضای شوراهای شهر استان فارس

23هزار دانش آموز فسایی در المپیادهای ورزشی مدارس شرکت دارند

پای حرف دل اعضای شوراهای شهر استان فارس

گستردن خانه، شایان شکوه جان های اربعینی

همایش ما رایت الا جمیلا در قزوین برگزار شد

ورود سامانه بارشی به استان

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان را برای مقابله با هجمه های فرهنگی آماده می کنیم

دود آتش هورالعظیم دوباره به خوزستان آمد

مهر ویزای ایران در گذرنامه اتباع خارجی درج نمی شود

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه

معلمان در بخش معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند

تکلیف سرای سیگارچی مشخص شد

تمهیدات پارک علم و فناوری برای رفع آسیب های ثبت اختراع + فیلم

حضور 700 زائر از استان در پیاده روی اربعین

پیشنهاد سفر پاییزی متفاوت برای زوج ها

این سنگ های زنده را کباب کنید و بخورید ! + عکس

سیاهگوش در چهار محال و بختیاری ثبت ملی شد

مهدویت،اجتماع اربعین

تجلیل از تعدادی واحد نمونه تولیدی در یزد+ تصاویر

معلمان در بخش معیشت، منزلت اجتماعی و سلامت، با مشکلات جدی روبرو هستند

ورود سامانه بارشی تازه از شنبه/ خلیج فارس مواج است

همایش بزرگ ورزش صبحگاهی در بجنورد

در هنگام مواجهه با حیوانات وحشی چکار کنیم؟

تصاویر/ هم اندیشی علمی زیارت اربعین، روابط میان ایران و عراق

زائران از رها کردن خودرو خودداری کنند

دود آتش سوزی هورالعظیم نوار غربی خوزستان را فرا می گیرد

گستردن خانه ،شایان شکوه جان های اربعینی

دود آتش سوزی هورالعظیم نوار غربی خوزستان را فرا می گیرد

معلمان در بخش معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند

گردان نانوایان ، در راه کربلا

پرداخت روزی یک میلیارد تومان از سوی یک موسسه کنکور به صداوسیما برای تبلیغات

نام نویسی بیش از 38 هزار زائر حسینی در مازندران

نشست هم اندیشی رفع مشکل نابینایان در یزد

وزیر آموزش و پرورش : کنکور حذف می شود

آغاز مرحله جدید آسفالت معابر و جدول گذاری خیابان های یاسوج

دود آتش هورالعظیم دوباره به خوزستان آمد

دود آتش هورالعظیم دوباره به خوزستان آمد

تامین اجتماعی هیچگونه محدودیتی برای بیمه اتباع ندارد

اولین سامانه هوشمند قطع اضطراری آب مخازن افتتاح شد

صدور 42 هزار روادید در فارس

رییس دانشگاه مازندران در افتتاحیه چهارمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست

بزرگترین کاروانسرای جاده ابریشم+عکس

تصاویر / دنیای زیبای پروانه ها

شرایط تردد در مرز مهران به خوبی فراهم است

ضرورت احداث بزرگراه در شمال استان اردبیل

وزیر آموزش و پرورش: کنکور به تدریج حذف خواهد شد

شرایط تردد در مرز مهران به خوبی فراهم است

ارسال کمک واقفان آذربایجان شرقی به موکب اربعین در سامراء

بارش باران در شیراز

حذف تدریجی کنکور

دانلود طرح جابر برای تمامی مقاطع ابتدایی - آماده و قابل ویرایش

مشکل جدی در اجرای رتبه بندی معلمان

پرداخت حق مهدکودک به زنان فرهنگی

زیر سازی و آسفالت محله شرف آباد یاسوج

خروج زائران اربعین حسینی از مرز مهران افزایش یافت

دود آتش هورالعظیم دوباره به خوزستان آمد

ورود بیش از 2000 زائر خارجی برای پیاده روی اربعین حسینی به مرز بازرگان

تردد زائران اربعین از محور شوش - چذابه تسهیل می شود

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند

مشمولان غایب فقط امسال برای دریافت کارت پایان خدمت فرصت دارند