مطالب مرتبط:
نحوه خروج دانشجویان از کشور برای شرکت در مراسم اربعین
یاشار قبل از خروج از کشور دستگیر شد + جزییات
خروج دانشجویان از کشور ضرورتی ندارد
راهپیمایی اربعین پاسخ محکمی به شایعات در مورد روابط ایران و عراق است/ هیچ اراده تفرقه افکنانه ای نمی تواند خللی در روابط دو کشور ایجاد کند.
زائران زمینی اربعین عوارض خروج از کشور پرداخت نمی کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 14:092018-09-25دانش

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند


دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

- جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند از خدمت معافند " سردار کریمی گفت: دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار ابراهیم کریمی جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری که امروز (سه شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با خرید جریمه خدمت سربازی تا امروز حدود 444 هزار نفر کارت معافیت دریافت کرده اند و مشمولان غایب می توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند، زیرا این مهلت تا پایان سال به اتمام می رسد و دیگر تمدید نمی شود.

وی افزود: طبق تفاهم نامه ای که با بانک مرکزی داشتیم از یک سال گذشته مشمولان غایب دیگر نمی توانند وام و تسهیلات دریافت کنند و اگر هر واحد صنفی خصوصی، فردی که دارای غیبت سربازی است را استخدام کند، برای بار اول به میزان 5 میلیون و 200 هزار تومان و اگر برای بار دوم این کار را تکرار کند، به مبلغ 15 میلیون و 600 هزار تومان جریمه می شود.

سردار کریمی گفت: مشمولان غایب مجاز به دریافت گذرنامه هم نیستند و با وزارت کار هم در حال انعقاد تفاهم نامه هستیم که مشمولان غایب به کار گرفته نشوند.

وی گفت: در حال حاضر نیازمندی به سرباز به گونه ای نیست که فرد غایبی را دستگیر کنیم، اما سال گذشته به 4.

5 میلیون نفر مشمول غایب پیامک ارسال کردیم که این افراد شناسایی شده اند و باید هرچه سریع تر برای تعیین و تکلیف خدمت سربازی اقدام کنند و به آن ها نیز زمان دادیم.

سردار کریمی در رابطه با خروج دانشجویان مشمول از کشور برای شرکت در مراسم اربعین گفت: دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

وی افزود: اگر فردی می خواهد ضمانت خروج از کشور را خودش پرداخت کند، باید مبلغ 3 میلیون تومان واریز و مجوز خروج از کشور را دریافت کند.

گروه دوم افراد می توانند با دریافت یک کد از دفتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی و واریز مبلغ 100 هزار تومان مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

سردار کریمی گفت: یک روز بعد از ورود مشمولان به کشور، پول واریزی به عنوان ضمانت خروج به حساب آن ها باز می گردد.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: سال گذشته تعدادی از مشمولان برای شرکت در مراسم اربعین مجوز خروج از کشور دریافت و از آن استفاده نکردند، اگر این افراد امسال قصد شرکت در مراسم اربعین را دارند، ابتدا باید ورود به کشور را در سیستم ثبت و مجدد در خواست خروج را ارسال کنند.

سردار کریمی گفت: سیستم ثبت نام برای دریافت مجوز خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین از روز شنبه شروع به کار می کند و باید افراد در نظر داشته باشند که کار ثبت نام را به روز های آخر موکول نکنند.

وی گفت: سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که سال گذشته مجوز خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین گرفته اند پیامک یادآروی ارسال می کند.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: مشمولان می توانند برای دریافت مشاوره تلفنی در ساعات اداری با شماره 096480 تماس بگیرند و یا از سامانه پیامکی 110201060 استفاده کنند.

سردار کریمی گفت: افراد مشمول دارای غیبتی که در خارج از کشور هستند و قصد دارند وارد کشور شوند، ابتدا باید جریمه غیبت خود را واریز کنند، در غیر این صورت مجاز به ورود به کشور نیستند.

وی بیان کرد: مشمولانی هم که غیبت ندارند و قصد دارند به صورت طولانی از کشور خارج شوند باید 20 میلیون به عنوان ضمانت خروج از کشور پرداخت کنند و اگر سفر آن ها کوتاه مدت باشد، ضمانت خروج به 15 میلیون تومان کاهش پیدا می کند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: تاکنون 20 هزار نفر وارد کشور شده اند که نام آن ها در سامانه نظام وظیفه عمومی ثبت نشده است.

وی گفت: مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند تا پایان امسال فرصت دارند برای خرید غیبت سربازی اقدام کنند و می توانند 30 درصد ملبغ را نقد و مابقی را تا پایان سال به صورت اقساطی پرداخت کنند.

سردار کریمی بیان کرد: مشمولان از زمان فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارند که برای اعزام به سربازی و یا ادامه تحصیل اقدام کنند، در غیر این صورت غایب محسوب می شوند و به هر فردی فرصت داده می شود که یکبار در یک کنکور سراسری شرکت کند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در رابطه با هزینه خرید غیبت سربازی گفت: مشمولان دارای پایین ترین مدرک تحصیلی باید 10 میلیون تومان و مشمولان دارای بالاترین مدرک تحصیلی 50 میلیون تومان برای خرید غیبت سربازی بپردازند.

سردار کریمی تصریح کرد: به افرادی که زمان فوت پدر آن ها و یا ازدواجشان با زمان اعزام به خدمت مقارن می شود، طبق ضوابط معافیت چند ماهه داده می شود، به عنوان مثال به مشمولانی که در زلزله کرمانشاه حضور داشتند، معافیت داده شد.

وی در رابطه با کسر خدمت ایثارگری گفت: طبق قانون به ازای هر ماه حضور در جبهه 12 روز، به ازای هر یک درصد ایثارگری 12 روز و به ازای هر یک ماه اسارت 12 روز کسری خدمت به فرزندان آن ها داده می شود.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی با بیان اینکه سال گذشته برای دست پیدا کردن به آمار دقیق ایثارگران ثبت نام به عمل آمد که حدود 350 هزار نفر در مهلت یک ماهه ثبت نام کردند، گفت: براساس مصوبه مجلس تا سقف 20 هزار نفر می توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند که تاکنون بین 7 تا 8 هزار نفر برای استفاده از معافیت ایثارگری ثبت نام کرده اند.

سردار کریمی بیان کرد: افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند، از خدمت معاف هستند.

وی تاکید کرد: طبق قانون یک پدر نمی تواند سنوات ایثارگری خود را بین فرزندانش تقسیم کند، اما در این مورد یک استثنا وجود دارد که اگر پدری دارای 8 ماه معافیت باشد و فرزند اول او 4 ماه از خدمتش باقی مانده باشد، می تواند 4 ماه بعدی را به فرزند دوم خود انتقال دهد.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: افراد برای استفاده از معافیت ایثارگری حتما باید در حال خدمت باشند.

سردار کریمی گفت: براساس مصوبه ای که تصویب شده است، ماموران دولتی که در مناطق جنگی خدمت کردند هم می توانند از معافیت کسر خدمت استفاده کنند، اما هنوز هیچ مصوبه ای برای استفاده فرزندان مدافعان حرم از کسری خدمت تصویب نشده است.

وی افزود: طرحی هم در نیرو های مسلح به نام طرح امام حسن مجتبی (ع) وجود دارد که برای استفاده از کسر خدمت ایثارگری در مناطق و بازده زمانی خاص است.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در رابطه با کارت های جعلی پایان خدمت گفت: با تغییر کارت امکان جعل آن ها وجود ندارد، برخی هم با مدارک جعلی طلاق والدین قصد استفاده از معافیت داشتند که قرار است به این گونه درخواست های معافیت با دقت بیشتری رسیدگی شود.

وی گفت: با وزارت بهداشت نیز تفاهم نامه ای امضا کردیم تا پرونده افرادی را که قصد دارند از معافیت بیماری خاص استفاده کنند، برای ما ارسال کنند.

سردار کریمی در خصوص مهرداد فولادی که به علت غیبت سربازی به کشور بازنگشته است، گفت: تمام افرادی که غیبت دارند، نمی توانند از کشور خارج شوند و فرقی هم نمی کند چه کسی باشد.

شنیده ها حاکی از آن است که فولادی اعلام کرده است که قصد دارد به کشور بیاید و مثل یک فرد عادی خدمت کند.


کلید واژه ها: دانشجو - خروج از کشور - دانشجویان - مشمولان غایب - راهپیمایی - دانشگاه - ثبت نام - اربعین - کشور - خروج - مشمولان - سازمان نظام وظیفه عمومی - خدمت سربازی - کریمی - سرباز - سردار - سربازی - سازمان نظام وظیفه - برگزار - نامه - پلیس - وظیفه عمومی - کارت معافیت - امروز - رابطه - جریمه - نظام وظیفه - مشمول غایب - بانک مرکزی - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
ثبت نام غیرقانونی داوطلبان علوم پزشکی سرپرست دانشگاه آزاد را به مجلس کشاند

دانشگاه صنعتی اراک سرباز امریه می پذیرد

ستاری: کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

سرنوشت دانشجویان پزشکی رییس دانشگاه آزاد را به مجلس کشاند

پارک کارآفرینی دانشگاه منابع طبیعی گرگان افتتاح می شود

ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی غیرقانونی است

کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

​برکناری 7 مدیر متخلف پذیرش رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

دانشگاه علمی کاربردی: ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز دولتی علمی کاربردی غیرقانونی است

هنر رسانه ملی صیانت از ارزش ها است

ماجرای یک بازی که از دل کتابخانه دانشگاه بیرون آمد/ ژانر وحشت به سبک «زار»

فرصت های تحصیلی و بورسیه در دانشگاه لوزان سوییس

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1397

اولین همایش فناوری های جدید مدیریت آب در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

غربالگری سرطان پستان 2 هزار و 500 دانشجو در مشهد در حال اجرا است

نگرانی علمی کاربردی ها برای رسیدن به سهم 30 درصدی از آموزش های مهارتی/ مهارت آموزی مسئله حساس کشور است

دومین کنفرانس مهندسی مکانیک کاربردی در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

تکمیل ظرفیت دانشگاه های علمی کاربردی به زودی آغاز می شود

وسیله پوشیدنی که دویدن را تندتر و آسان تر می کند

بازدید وزیر ارتباطات از برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ممنوعیت پذیرش دانشجو درمراکز دولتی علمی کاربردی غیرقانونی است/آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه بزودی

دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان 3 سال می شود

مصوبه شورای عالی اداری درباره تعطیلی مراکز علمی-کاربردی؛ غیرقانونی

مغناطیس هوای کربلا و دل های عاشق

محمد اسلامی، گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت راه کیست؟ + سوابق

هدف انجمن علمی کامپیوتر ارتقاء سطح علمی دانشجویان است/ برگزاری مسابقات داده کاوی از برنامه های آینده ماست

مصوبه انحلال مراکز علمی کاربردی وجاهت قانونی ندارد

کشف پروتیینی که کشاورزی در فضا را ممکن می کند

نشست خبری دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان

تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی

دانشگاه از پس خودش برمی آید

بسته اختصاصی خدمات بیمه برای آزمایشگاه ها با تخفیف ویژه ارائه شد

برکناری 7 مدیر متخلف واحدهای دانشگاه آزاد به دلیل پذیرش غیرقانونی داوطلبان پزشکی

تفاوت مدارک دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی فرشچیان

30 مهرماه دانشگاه استاد «فرشچیان» افتتاح می شود

زمان دور انداختن این وسایل شده است!

دانشجویان دانشگاه تهران تجارت کارت جوان می گیرند

سمپوزیوم بررسی «ظهور و روند رشد و بالندگی نثر کردی» در دانشگاه کردستان برگزار می شود

«چالش های علوم انسانی اسلامی با تمرکز بر علم اقتصاد اسلامی» بررسی می شود

با حضور ولایتی و غلامی دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می شود

ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد از امروز آغاز شد

درسنامه سیره تربیتی پیامبر اکرم و اهل بیت منتشر شد

جزییات تامین اعتبار پروژه ارتقاء دانشگاه ها به تراز بین المللی اعلام شد

افزایش دانشجویان المپیادی دانشگاه امیرکبیر

طرح تعدیل واحدهای دوره کارشناسی پیوسته اجرایی می شود

وجود انواع سبک های فرزند پروری؛ مشکل بزرگ در کشور

سفر وزیر علوم تحقیقات و فناوری به کرمانشاه

شگفتی های خلقت، الهام بخش مهندسان پروازی شد/ ساخت پهباد بدون نیروی برق

7 مدیر متخلف واحدهای دانشگاه آزاد برکنار شدند

جذب افراد خلاق از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

تلاش برای انطباق هنرهای سنتی با سیستم آموزش عالی

تجمع شماری از دانشجویان دکتری مقابل وزارت علوم

400 دانشجوی ایرانی به دلیل مشکلات ارزی به داخل کشور منتقل شدند

نشت گاز در واحد مسکونی فاجعه آفرید

وزیر علوم: 400 دانشجوی ایرانی به دلیل مشکلات ارزی به داخل کشور منتقل شدند

آشپزخانه های خوابگاه های دانشجویی صنعتی شدند

برکناری7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل پذیرش غیرقانونی داوطلبان پزشکی

پیگیری سیاست های ضد تبعیض

برکناری 7 نفر از مدیران دانشگاه آزاد

ضرورت مطالبه گری دانشجویان برای ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه

7 مدیر متخلف در پذیرش رشته های پزشکی دانشگاه آزاد برکنار شدند

تسهیلات ویژه برای پذیرفته شدگان پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

تجمع شماری از دانشجویان در مقابل وزارت علوم

وسیله ای که دویدن را تندتر و آسان تر می کند

اردوی فرهنگی و آموزشی دانشجویان نو ورود دختر دانشگاه لرستان برگزار شد

گشایش نمایشگاه گل های داوودی در محلات

7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد عزل شدند

شاهانی از ریاست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برکنار شد

وقتی کتابخانه، خوابگاه دانشجویان سیدجمال الدین می شود

سفر به شرط خدمت به کشور

تمایز مدرک دانشگاه استاد فرشچیان با سایر مدارک دانشگاهی

7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد اسلامی با دستور طهرانچی برکنار شدند

نمایشگاه گل های داوودی در محلات گشایش یافت

اعلام نتیجه تصمیمات اتخاذ شده در مراجعات حضوری داوطلبان پزشکی/ خانواده ها نگران نباشند

دانشجویان دکتری مقابل وزارت علوم تجمع کردند

دانشگاه فرشچیان با سیستمی ویژه راه اندازی می شود

برگزاری جلسه مدیرمجتمع مس آذربایجان و ریاست دانشگاه تبریز

دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان 3 سال می شود

مبارزه با تحریم های آمریکا با ارایه خدمات تخصصی رایگان به شرکت های تحریم شده

درخشش پیام نور ی های تهران در جشنواره کشوری قرآن و عترت

نشست خبری افتتاح دانشگاه هنرهای ایرانی-اسلامی استاد فرشچیان

کوتاه از دانشگاه آزاد

تدوین آیین نامه ارتقای ویژه اعضای هیات علمی فنی و حرفه ای

تجمع شماری از دانشجویان دوره دکتری در مقابل وزارت علوم

دریافت 6 مقام برتر در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور

دور جدید مسمومیت الکلی در بندرعباس/ یک نفر فوت شد

نظام ترمی واحدی خلاقیت را به مسلخ می برد

مسئولان دانشگاه کوثر بجنورد ویروس غذا را تکذیب کرده اند/ دانشجویان: دیگر غذای سلف را نمی خوریم

بازدید وزیر ارتباطات از برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیرکبیر ‎

ادامه تلاش برای یافتن دانشجوی گمشده در کو ه های دماوند

105 دانشجو در بجنورد به درمانگاه مراجعه کرده اند

دانشجوی مومن می تواند در راه ماندگارتر کردن انقلاب قدم بردارد

دانشجوی مومن انقلابی می تواند در راه ماندگارتر کردن انقلاب قدم بردارد

گشایش دانشگاه هنر های اسلامی ایرانی استاد فرشچیان

برگزاری دوره «حیات طیبه» در دانشگاه آزاد همدان

نحوه ثبت نام وام عتبات ویژه دانشجویان زائر اربعین/ مهلت ثبت درخواست تا یکم آبان ادامه دارد

ماموریت تدوین سند تحول دیجیتال به دانشگاه تهران سپرده شد/ 2 ماهواره دانشگاهی آماده پرتاب است

افتتاح دانشگاه استاد «فرشچیان» به زودی

افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه های بزرگ

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند