مطالب مرتبط:
نحوه خروج دانشجویان از کشور برای شرکت در مراسم اربعین
یاشار قبل از خروج از کشور دستگیر شد + جزییات
خروج دانشجویان از کشور ضرورتی ندارد
راهپیمایی اربعین پاسخ محکمی به شایعات در مورد روابط ایران و عراق است/ هیچ اراده تفرقه افکنانه ای نمی تواند خللی در روابط دو کشور ایجاد کند.
زائران زمینی اربعین عوارض خروج از کشور پرداخت نمی کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 14:092018-09-25دانش

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند


دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

- جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند از خدمت معافند " سردار کریمی گفت: دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار ابراهیم کریمی جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری که امروز (سه شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با خرید جریمه خدمت سربازی تا امروز حدود 444 هزار نفر کارت معافیت دریافت کرده اند و مشمولان غایب می توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند، زیرا این مهلت تا پایان سال به اتمام می رسد و دیگر تمدید نمی شود.

وی افزود: طبق تفاهم نامه ای که با بانک مرکزی داشتیم از یک سال گذشته مشمولان غایب دیگر نمی توانند وام و تسهیلات دریافت کنند و اگر هر واحد صنفی خصوصی، فردی که دارای غیبت سربازی است را استخدام کند، برای بار اول به میزان 5 میلیون و 200 هزار تومان و اگر برای بار دوم این کار را تکرار کند، به مبلغ 15 میلیون و 600 هزار تومان جریمه می شود.

سردار کریمی گفت: مشمولان غایب مجاز به دریافت گذرنامه هم نیستند و با وزارت کار هم در حال انعقاد تفاهم نامه هستیم که مشمولان غایب به کار گرفته نشوند.

وی گفت: در حال حاضر نیازمندی به سرباز به گونه ای نیست که فرد غایبی را دستگیر کنیم، اما سال گذشته به 4.

5 میلیون نفر مشمول غایب پیامک ارسال کردیم که این افراد شناسایی شده اند و باید هرچه سریع تر برای تعیین و تکلیف خدمت سربازی اقدام کنند و به آن ها نیز زمان دادیم.

سردار کریمی در رابطه با خروج دانشجویان مشمول از کشور برای شرکت در مراسم اربعین گفت: دانشجویانی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین دارند باید در سایت پلیس ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام درخواست دانشجو به دانشگاه ارسال می شود و بعد از تایید دانشجو توسط دانشگاه فرد باید ضمانت خروج از کشور ارائه دهد.

وی افزود: اگر فردی می خواهد ضمانت خروج از کشور را خودش پرداخت کند، باید مبلغ 3 میلیون تومان واریز و مجوز خروج از کشور را دریافت کند.

گروه دوم افراد می توانند با دریافت یک کد از دفتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی و واریز مبلغ 100 هزار تومان مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

سردار کریمی گفت: یک روز بعد از ورود مشمولان به کشور، پول واریزی به عنوان ضمانت خروج به حساب آن ها باز می گردد.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: سال گذشته تعدادی از مشمولان برای شرکت در مراسم اربعین مجوز خروج از کشور دریافت و از آن استفاده نکردند، اگر این افراد امسال قصد شرکت در مراسم اربعین را دارند، ابتدا باید ورود به کشور را در سیستم ثبت و مجدد در خواست خروج را ارسال کنند.

سردار کریمی گفت: سیستم ثبت نام برای دریافت مجوز خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین از روز شنبه شروع به کار می کند و باید افراد در نظر داشته باشند که کار ثبت نام را به روز های آخر موکول نکنند.

وی گفت: سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که سال گذشته مجوز خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین گرفته اند پیامک یادآروی ارسال می کند.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: مشمولان می توانند برای دریافت مشاوره تلفنی در ساعات اداری با شماره 096480 تماس بگیرند و یا از سامانه پیامکی 110201060 استفاده کنند.

سردار کریمی گفت: افراد مشمول دارای غیبتی که در خارج از کشور هستند و قصد دارند وارد کشور شوند، ابتدا باید جریمه غیبت خود را واریز کنند، در غیر این صورت مجاز به ورود به کشور نیستند.

وی بیان کرد: مشمولانی هم که غیبت ندارند و قصد دارند به صورت طولانی از کشور خارج شوند باید 20 میلیون به عنوان ضمانت خروج از کشور پرداخت کنند و اگر سفر آن ها کوتاه مدت باشد، ضمانت خروج به 15 میلیون تومان کاهش پیدا می کند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: تاکنون 20 هزار نفر وارد کشور شده اند که نام آن ها در سامانه نظام وظیفه عمومی ثبت نشده است.

وی گفت: مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند تا پایان امسال فرصت دارند برای خرید غیبت سربازی اقدام کنند و می توانند 30 درصد ملبغ را نقد و مابقی را تا پایان سال به صورت اقساطی پرداخت کنند.

سردار کریمی بیان کرد: مشمولان از زمان فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارند که برای اعزام به سربازی و یا ادامه تحصیل اقدام کنند، در غیر این صورت غایب محسوب می شوند و به هر فردی فرصت داده می شود که یکبار در یک کنکور سراسری شرکت کند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در رابطه با هزینه خرید غیبت سربازی گفت: مشمولان دارای پایین ترین مدرک تحصیلی باید 10 میلیون تومان و مشمولان دارای بالاترین مدرک تحصیلی 50 میلیون تومان برای خرید غیبت سربازی بپردازند.

سردار کریمی تصریح کرد: به افرادی که زمان فوت پدر آن ها و یا ازدواجشان با زمان اعزام به خدمت مقارن می شود، طبق ضوابط معافیت چند ماهه داده می شود، به عنوان مثال به مشمولانی که در زلزله کرمانشاه حضور داشتند، معافیت داده شد.

وی در رابطه با کسر خدمت ایثارگری گفت: طبق قانون به ازای هر ماه حضور در جبهه 12 روز، به ازای هر یک درصد ایثارگری 12 روز و به ازای هر یک ماه اسارت 12 روز کسری خدمت به فرزندان آن ها داده می شود.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی با بیان اینکه سال گذشته برای دست پیدا کردن به آمار دقیق ایثارگران ثبت نام به عمل آمد که حدود 350 هزار نفر در مهلت یک ماهه ثبت نام کردند، گفت: براساس مصوبه مجلس تا سقف 20 هزار نفر می توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند که تاکنون بین 7 تا 8 هزار نفر برای استفاده از معافیت ایثارگری ثبت نام کرده اند.

سردار کریمی بیان کرد: افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند، از خدمت معاف هستند.

وی تاکید کرد: طبق قانون یک پدر نمی تواند سنوات ایثارگری خود را بین فرزندانش تقسیم کند، اما در این مورد یک استثنا وجود دارد که اگر پدری دارای 8 ماه معافیت باشد و فرزند اول او 4 ماه از خدمتش باقی مانده باشد، می تواند 4 ماه بعدی را به فرزند دوم خود انتقال دهد.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: افراد برای استفاده از معافیت ایثارگری حتما باید در حال خدمت باشند.

سردار کریمی گفت: براساس مصوبه ای که تصویب شده است، ماموران دولتی که در مناطق جنگی خدمت کردند هم می توانند از معافیت کسر خدمت استفاده کنند، اما هنوز هیچ مصوبه ای برای استفاده فرزندان مدافعان حرم از کسری خدمت تصویب نشده است.

وی افزود: طرحی هم در نیرو های مسلح به نام طرح امام حسن مجتبی (ع) وجود دارد که برای استفاده از کسر خدمت ایثارگری در مناطق و بازده زمانی خاص است.

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در رابطه با کارت های جعلی پایان خدمت گفت: با تغییر کارت امکان جعل آن ها وجود ندارد، برخی هم با مدارک جعلی طلاق والدین قصد استفاده از معافیت داشتند که قرار است به این گونه درخواست های معافیت با دقت بیشتری رسیدگی شود.

وی گفت: با وزارت بهداشت نیز تفاهم نامه ای امضا کردیم تا پرونده افرادی را که قصد دارند از معافیت بیماری خاص استفاده کنند، برای ما ارسال کنند.

سردار کریمی در خصوص مهرداد فولادی که به علت غیبت سربازی به کشور بازنگشته است، گفت: تمام افرادی که غیبت دارند، نمی توانند از کشور خارج شوند و فرقی هم نمی کند چه کسی باشد.

شنیده ها حاکی از آن است که فولادی اعلام کرده است که قصد دارد به کشور بیاید و مثل یک فرد عادی خدمت کند.


کلید واژه ها: دانشجو - خروج از کشور - دانشجویان - مشمولان غایب - راهپیمایی - دانشگاه - ثبت نام - اربعین - کشور - خروج - مشمولان - سازمان نظام وظیفه عمومی - خدمت سربازی - کریمی - سرباز - سردار - سربازی - سازمان نظام وظیفه - برگزار - نامه - پلیس - وظیفه عمومی - کارت معافیت - امروز - رابطه - جریمه - نظام وظیفه - مشمول غایب - بانک مرکزی - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
تصویب سندملی توسعه­ علوم و فناوری های شناختی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی تاسیس شد

جلسات دوره ای طهرانچی با دانشجویان

تصویب سند ملی توسعه­ علوم و فناوری های شناختی

در گفت و گو با فارس مطرح شد جلسات دوره ای طهرانچی با دانشجویان

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ پس از یک ماه ‏

سوالات ارشد مجموعه علوم تربیتی 3 - دولتی 89

آیامیدانستید؛ تار عنکبوت قدرت تحمل وزن یک هواپیمای بویینگ را دارد؟!

ثبت نام بدون کنکور دانشجو در 16 رشته

گفت وگو با سه تن از نجات یافتگان اتوبوس مرگ دانشگاه

سرپرست دانشگاه سیستان و بلوچستان منصوب شد

کنگره ملی شهید «حسن باقری» در دانشگاه آزاد تبریز برگزار می شود

سرپرست دانشگاه ولایت منصوب شد

ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور در خوزستان

نبود کلان طرح و کار تیمی در پژوهش های قرآنی/ وقتی دانشجو صرفاً اصطلاح دان می شود

دانشگاه و صنعت یکدیگر را باور کنند

بیش از 72 هزار دانشجو در دانشگاه های استان قم تحصیل می کنند

طولانی شدن فرآیند جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد/ فراخوانی که به سرانجام رسید!

رگ خونی جدید در استخوان ها شناسایی شد

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ دانشگاه آزاد| پایان غم‎انگیز یک دوستی 15 ساله

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ

40 درصد بیکاران دانش آموخته های دانشگاه هستند

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ

مراکز نیکوکاری 78 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از پروژه های عمرانی، زیربنایی و فرهنگی

نیوشپرد پس 6 ماه تاخیر به فضا می رود

جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور

غلامرضا رضایی سرپرست دانشگاه سیستان و بلوچستان شد

ثبت نام بدون کنکور دانشجو در 16 رشته

روزیاتو: آشنایی با انواع بورس های تحصیلی در ایتالیا

مسابقات قهرمانی سه گانه دانشجویان علمی و کاربردی سراسر کشور

40 درصد بیکاران بالای 20 سال تحصیلات دانشگاهی دارند | تناسب 45 درصدی شغل و رشته ایرانیان

استاندار قم: پژوهش های دانشگاهی کاربردی باشند

میزان دقیق هر شبانه روز در سیاره زحل مشخص شد

ثبت نام دانشجویان میهمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد

مسابقات قهرمانی سه گانه دانشجویان علمی و کاربردی سراسر کشور در کیش

«سرپرست دانشگاه ولایت» منصوب شد

83 انجمن دانشجویی نانو در دانشگاه پیام نور فعال هستند

نقد کتاب «تاریخ دانشگاه در ایران» برگزار می شود تاریخ دانشگاه در بوته نقد

6 راه حل ساده برای انتخاب بهترین رنگ روتختی

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان منصوب شد

ثبت نام هفتمین دوره جشنواره ملی رویش آغاز شد

گفتگوی ویژه خبری

با حضور مسئولان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر معرفی شد

سرپرست دانشگاه سیستان و بلوچستان منصوب شد

نجفی آشتیانی به سمت «سرپرست دانشگاه ولایت» منصوب شد

ورودی دوم شمالی ترین ایستگاه خط سه متروی تهران افتتاح می شود

دبیرخانه پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی افتتاح شد

سرپرستان دو دانشگاه منصوب شدند

انتصاب سرپرست دانشگاه سیستان و بلوچستان

هفتمین دوره توان افزایی مروجین نانو آغاز شد/ استقبال خوب نهاد های ترویجی دانشگاهی از این دوره+ عکس

سلامت جامعه و رسیدن به یک نظام سلامت کارآمدتر دغدغه دانشجویان است

رسانه ای شدن نامه 8 وزیر به رهبر انقلاب پروژه ای تکراری است

استخدام ورودی های 97 دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

دبیرخانه و پوستر پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع رونمایی شد

مجوز 5 نشریه جدید دانشگاه تربیت مدرس صادر شد

صدور مجوز برای 5 نشریه دانشگاه تربیت مدرس

عملکرد مراکز مشاوره دانشجویی ارزیابی می شود

اشتغال دانش آموختگان؛ معیار رتبه بندی دانشگاه ها

رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس اشتغال دانش آموختگان آن ها

دیدار جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب

دیدار جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب

دانشگاه آزاد چهارمحال و بختیاری در بیش از 100 رشته تحصیلی دانشجو می پذیرد

مانور مسمومیت گوارشی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد

افتتاح نخستین آزمایشگاه انسان شناسی زیستی کشور

لحظه ای پس از اصابت گلوله به صورت شاه! +عکس

دیدار مسئولان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب

مشاهده لحظات نفس گیر پرش یک فضانورد از ایستگاه فضایی به زمین را از دست ندهید + فیلم

تکذیب تعطیلی دانشگاه پیام نور واحد نوش آباد

چه کسی جانشین امیری می شود؟/ قدوس و چشمی، محتمل ترین گزینه ها

استخدام کارشناس غربالگری(اندام مصنوعی و وسایل کمکی) در تهران

واکنش تند رییس دانشگاه از وضعیت نامناسب بودجه

کشف شواهد انکار ناپذیر حیات در زیر یخ های قطب جنوب

دیدار محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب

ربات لئوناردو با رهبری یک محقق ایرانی ساخته شد

2رشته تحصیلی جدید به رشته های دانشگاه آزاد بروجرد افزوده شد

دو اردوی متفاوت شریفی ها/ از جهاد در نهبندان تا تفریح در زیباکنار

حمایت از رساله های دکتری دانشگاه های استان

جوکوویچ در آستانه شکستن رکورد رویایی فدرر

برگزاری گردهمایی گروه های معارف دانشگاه ها در مشهد

لحظه ترور شاه در 15 بهمن1327 در دانشگاه تهران +عکس

توضیح درخصوص عدم موفقیت پرتاب ماهواره امید

نادری، گزینه جدید برانکو برای هافبک دفاعی

اعطای جایزه یادگیری الکترونیکی به استاد دانشگاه تربیت مدرس

40 درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان بالای 20 سال هستند

40 درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان بالای 20 سال هستند

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در واحد اهواز راه اندازی می شود

توسعه فناوری بازیافت برای پایگاه های مریخ و ماه

حمایت از تولید دارو های جدید، اولویت ستاد توسعه زیست فناوری/ در حال حاضر 30 داروی جدید زیستی تولید می کنیم

گردهمایی گروه های معارف دانشگاه ها در مشهد

کمیته ای علمی کار نگارش رساله دانشجوی دکتری را رصد می کند

برنامه جامع توسعه دانشگاه مازندران با افق 20 ساله تدوین شد

تحصیل 1500 دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مازندران

نانوحسگر های بومی تشخیص متان مبتنی بر فناوری نانو ساخته شد

ثبت نام خادمین رسانه ای راهیان نور دانشجویان زنجانی شروع شد

یک دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر درگذشت

استخدام دندانپزشک،کارشناس بینایی سنج و شنوایی سنج

به دنبال حیات فرازمینی در بزرگترین قمر زحل

ثبت نام دانشجویی خادمین رسانه ای راهیان نور دانشجویان زنجانی شروع شد

تجهیزات تصویربرداری نوری ایران ساخت به خدمت محققان کشور درآمد

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند

جزییات نحوه خروج دانشجویان از کشور برای راهپیمایی اربعین/ افرادی که تا 27 ماه ایثارگری دارند ازخدمت معافند