مطالب مرتبط:
تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام
نخستین بیانیه ایران و 4+1 درباره برجام پس از خروج آمریکا / حمایت از «ساز و کار ویژه» برای تسهیل پرداخت های نفتی و واردات ایران
حمایت آلمان از برجام و حفظ روابط تجاری و مالی با ایران
اعزام تیمی از بغداد به آمریکا برای مذاکره درباره مبادلات مالی با ایران/ برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درباره ادلب/ اظهارات بی اساس متیس درباره ایراه
نخستین بیانیه ایران و 4+1 درباره برجام پس از خروج آمریکا / حمایت از «ساز و کار ویژه» برای تسهیل پرداخت های نفتی و واردات ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 12:022018-09-25بين الملل

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: سازوکار ویژه ای برای تسهیل مبادلات مالی براساس برجام برای ایران ایجاد می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا، فدریکا موگرینی به همراه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با قرائت بیانیه پایانی کمیسیون مشترک برجام ؛ گفت: نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) از پیشنهادهای عملی برای حفظ و توسعه کانالهای پرداخت و به طور مشخص ابتکار افتتاح یک ساز وکار ویژه برای تسهیل پرداختهای مربوط به صادارت شامل نفت و همچنین واردات ایران استقبال کردند که به فعالان اقتصادی اطمینان خاطر می دهد که به دنبال تجارت مشروع با ایران هستند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) مجددا بر اراده قوی خود بر حمایت از فعالیتهای بیشتر برای عملیاتی کردن این سازوکار ویژه در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) بر تصمیم خود برای حمایت از راهکارهای عملیاتی در خصوص موارد فوق تاکید و توافق کردند پیشرفتهای حاصل را با دقت بررسی کنند و جلسه کمیسیون مشترک را ازجمله در سطح وزیران به نحو متقضی برای پیشبرد تلاش های مشترک تشکیل بدهند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) خاطر نشان کردند این ابتکارها با هدف حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که در جهت منافع بین المللی است.

موگرینی در ادامه افزود: در اینجا بیانیه مشترک نشست وزرای (کمیسیون مشترک برجام) پایان یافت و می خواهم در خصوص ساز و کار ویژه نکته ای عرض کنم زیرا فکر می کنم این مسئله برای شما سئوال خواهد شد.

تصمیم برای ایجاد این ساز و کار اتخاذ شده است و این کار پس از تعاملات گسترده ای انجام شده است که متعاقب تشکیل کمیسیون مشترک در ششم ژوییه بوده است.

در ادامه کار، نشست کارشناسان فنی کشورهای عضو (کمیسیون برجام) برگزار خواهد شد تا این کار پیش برود و ساز و کار ویژه در سطح فنی عملیاتی شود.

از نظر عملی، این کار به معنای آن است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا (در کمیسیون برجام) یک تشکیلات حقوقی ایجاد خواهند کرد تا مبادلات مالی مشروع با ایران را تسهیل کنند و این کار به شرکتهای اروپایی اجازه خواهد داد تا مطابق قوانین اتحادیه اروپا با ایران روابط تجاری داشته باشند و این امکان برای دیگر شرکاء در جهان نیز باز خواهد بود.

با استمرار کارهای فنی در روزهای آتی، به اطلاعات فنی بیشتری دست خواهید یافت.

تصویر کامل سخنان موگرینیدر ادامه این نشست خبری مشترک وزیر امورخارجه کشورمان متن فارسی بیانیه را قرائت کردظریف گفت: عطف به روند کارها در زمان مذاکرات برای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بنده دقیقا همین متن را به زبان فارسی قرائت خواهم کرد.

ظریف بیانیه نشست را قرائت کرد که به دلیل تفاوت برخی از کلمات از نظر ترجمه ای با نسخه انگلیسی، عین سخنان وزیر خارجه کشورمان آمده است.

نشست وزیران چهار بعلاوه یک متشکل از چین ، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه ، انگلیس به اضافه نماینده عالی اتحادیه اروپا برای امور خارجه و امنیتی و جمهوری اسلامی ایران به عنوان اعضای برنامه جامع اقدام مشترک در دوم مهر ماه 1397 در نیویورک برگزار شد.

اعضاء مسیرها پیش روی برای اجرای کامل و موثر توافق هسته ای در تمامی ابعاد آن را بررسی کردند.

آنها همچنین فرایند یافتن و عملیاتی کردن راههای عملی برای مسائل ناشی از خروج یکجانبه ایالات متحده از این توافق و وضع مجدد تحریمهایی که وفق برجام و پیوست شماره 2 آن رفع شده بود ، موضوعی که عمیقا موجب تاسف است را مورد مداقه قرار دادند.

نشست به ریاست خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپایی و با حضور اعضای برجام در سطح وزرای خارجه برگزار شد.

اعضای برجام مجددا بر تعهد خود نسبت به اجرای کامل و موثر آن در کمال حسن نیت و در یک فضای سازنده تاکید نمودند.

آنها خاطر نشان نمودند برجام یک عنصر کلیدی در ساختار جهانی عدم اشاعه بوده و یک دستاور بسیار مهم در حوزه دیپلماسی چندجانبه است که براساس قطعنامه 2231 با اتفاق آراء مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفته است.

اعضاء تصدیق کردند همانطور که دوازده گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرده است ایران به اجرای کامل و موثر تعهدات هسته ای خود ادامه داده و بر ضرورت تداوم این عملکرد تاکید کرد.

اعضاء کماکان پروژه مدرن سازی رئاکتور تحقیقاتی اراک به عنوان بخشی از برجام و طرح تبدیل تاسیسات فردو به یک مرکز هسته ای، فیزیک و فناوری را مورد حمایت قرار خواهند داد.

اعضاء همچنین مجددا حمایت خود را از پروژه هایی که در حوزه همکاری هسته ای صلح آمیز درچارچوب پیوست سه برجام قرار دارد اعلام کردند.

اعضاء اذعان نمودند که در کنار اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران، رفع تحریمها و ازجمله برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصل از آن، یک بخش حیاتی از برجام است.

اعضاء بر اراده خود برای حمایت از فعالان اقتصادی در تعقیب کسب و کار مشروع با ایران در تطابق کامل باقطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند.

اعضاء همچنین فعالیتهای فشرده و پیشرفتهای ماهوی که تاکنون صورت گرفته است ، تشدید گفتگوهای فنی، تلاشهایی که برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه اقتصادی انجام می شود، بسیج منابع قابل توجه توسط همه اعضاء ازجمله باکشورهای ثالث علاقه مند به حمایت از برجام و پیگیری به موقع و موثر عادی سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران را موردتاکید مجدد قرار دادند.

در این زمینه، اعضاء از به روزرسانی قانون انسداد اتحادیه اروپا و اعطای مجوز به بانک سرمایه گذاری اروپا برای اینکه ایران نیز واجد شرایط برای وامهای خارجی محسوب شود و اینکه به روز رسانی در شانزده مرداد اجرایی شده است استقبال کردند.

اعضاء تداوم تعهد خود به اهداف مندرج در بیانیه وزرای جلسه کمیسیون مشترک در پانزده تیر 1397 بویژه پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانالهای پرداخت با ایران و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و نفتی را مجددا موردتاکید قراردادند.

نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، اعضاء از پیشنهادهای عملی برای حفظ و توسعه کانالهای پرداخت و به طور مشخص افتتاح یک سازوکار ویژه برای تسهیل پرداختهای مربوط به صادارت شامل نفت و واردات ایران که فعالان اقتصادی را در تعقیب تجارت مشروع با ایران مساعدت نموده و به آنها اطمینان مجدد می دهد استقبال کردند.

اعضاء مجددا بر اراده قوی خود برای حمایت از فعالیتهای بیشتر برای عملیاتی کردن این سازوکار ویژه در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تصریح نمودند.

اعضاء بر تصمیم خود برای حمایت از راهکارهای عملیاتی در خصوص مواردفوق تاکید و توافق کردند پیشرفتهای حاصله را به دقت زیرنظر داشته باشند و جلسه کمیسیون مشترک را ازجمله در سطح وزیران به نحو متقضی برای پیشبرد تلاش های مشترک تشکیل بدهند.

اعضای برجام خاطر نشان نمودند این ابتکارها با هدف حفظ برجام صورت می گیرد که در جهت منافع بین المللی است.


کلید واژه ها: اتحادیه اروپا - ایران - موگرینی - اروپا - وزیر امور خارجه ایران - بین المللی - وزیر امور خارجه - سازمان ملل متحد - فدریکا موگرینی - محمد جواد ظریف - ابتکار - مالی - بیانیه - برگزار - واردات ایران - سیاست خارجی - تصمیم - حمایت - سازمان ملل - خبرنگاران - نشست خبری - جواد ظریف - خبرگزاری - وزیر - نیویورک - اروپایی - اطلاعات - اقتصادی - قوانین - افتتاح

آخرین اخبار سرویس:
آلمان از برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت حمایت کرد

بیشترین ساعت کاری متعلق به کدام کشور است؟

حمله نظامیان صهیونیست به اسیران فلسطینی در زندان عوفر

اسراییل دستگاه دفاع راکتی Arrow را آزمایش کرد

مهاجرت بین المللی – برندگان و باخته گان

کابلوف: مسکو آماده نشست جدید با خلیلزاد می باشد

مذاکرات مخفیانه آمریکا و کره شمالی

آزمایش سامانه موشکی ضد بالستیک رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی سیستم موشکی «پیکان 3» را آزمایش کرد

انتقال 215 نفر محکوم افغانستانی به کشور متبوعشان

سخنگوی وزارت خارجه حمله انتحاری در کابل را محکوم کرد

چرا ما را دور می زنند؟

پیست اسکی ارتفاعات جولان به دلیل شرایط پرالتهاب نظامی بسته شد

پشت پرده فعالیت های زنجانی: در سال 90 بابک زنجانی در کردستان عراق مشغول جابجایی ارز و طلا بود

تأکید لاوروف و پدرسون بر لزوم آغاز به کار سریع کمیته قانون اساسی سوریه

سفر آتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مغرب ­

چگونه بریدگی ها و جوش های حاصل از تیغ اصلاح را برطرف کنیم

گزارش وزارت خارجه روسیه از جزییات دیدار لاوروف و پدرسون

افتتاح اولین مرکز مغز پژوهی ایران + تصاویر

ساندرز:ترامپ نژادپرست است

تصویری از جای پای دزد خانه بهاره رهنما!

نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای بررسی اوضاع جبهه شمالی

پمپئو از طریق ویدئویی برای اجلاس داووس سخنرانی می کند

ورزقان ، سردترین شهر ایران

کشته شدن چهل و چهار فرد مسلح در غرب مصر

یک مقام روسیه : حملات اسراییل به سوریه نقض قوانین بین المللی است

اخبار ضد و نقیض از ترور پسر ملا عمر در پاکستان

کردهای سوریه: دمشق گفته های خود را عملی کند/ منطقه تحت کنترل ترکیه امن نخواهد بود

مشاور امنیت ملی رییس جمهور پیشین عراق: ایران هیچ پایگاه یا انبار تسلیحاتی در عراق ندارد

دموکراسی را خوردند، حقوق بشر را قی کردند!

زمان گفتگوهای برگزیت تمدید نمی شود

ادای احترام ترامپ به مارتین لوتر کینگ

تشدید روند نقض آتش بس در الحدیده

پل ولان در دادگاه حضور یافت

نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

ایران با کدام ابزار میتواند ناوهای آمریکایی را غرق کند؟

یخ زدن آبشار کرسنت در آلبرتا کانادا

شهر «السوسه» از کنترل داعش خارج شد

ذوق زدگی مقامات آمریکایی از اقدام ضد ایرانیِ آلمان

سایه سنگین بحران های سیاسی و اقتصادی آمریکا و اروپا بر نشست داووس 2019

واکنش قزاقستان به حبس خانگی شهروندانش در سینکیانگ

پل پیلار: فشار به ایران هیچ دستاوردی نداشته است

اتحاد آمریکا و ژاپن برای مهار عناصر تقویت کننده قدرت اقتصادی و نظامی چین است

پسر مارتین لوترکینگ به مایک پنس: پدرم سازنده پل بود نه سازنده دیوار

قدردانی مقامات دولت آمریکا از آلمان برای تحریم ماهان ایر

چاپ پرزه جات هواپیما در امریکا

میزان ذوب یخ های گرینلند به حد بحرانی رسیده است

واکنش رسانه های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

تل آویو سیستم موشکی «پیکان 3» را آزمایش کرد

افشای ماجرای دستگیری مرضیه هاشمی روی آنتن تلویزیون

الجمهوریه گزارش داد دلایل اهمیت سفر ژنرال آمریکایی به لبنان در برهه کنونی

در حمله صهیونیست ها به زندان 100 فلسطینی مصدوم شدند

کاراکاس، اکوادور را به بیگانه هراسی متهم کرد

سلاح های ساخت آمریکا و فرانسه در انبار مهمات تروریستها

ایران رتبه اول رشد علمی جهان

ترامپ: عصای جادویی برای ایجاد شغل پیدا کردم

مقام ارشد سابق سیا: ترامپ تمام سیاست خارجی را در ایران خلاصه کرده/ او هیچ دستاوردی نداشته است

واکنش نتانیاهو به اظهارات فرمانده نیروی هوایی ایران

روایتی جدید از داعش و ساخت سلاح شیمیایی با هدف «ارعاب»

آزمایش سامانه دفاع موشکی ارو 3 اسراییل

وزیر خارجه ترکیه: کشورهای غربی تلاش کردند تا بر قتل خاشقچی سرپوش بگذارند

دانشمند چینی نوزادان تراریخته را به صورت غیرقانونی تولید کرد!

کارمندان دولت آمریکا در حال استعفا کردن هستند

یک دانشمند عراقی به داعش برای ساخت سلاح های شیمیایی کمک می کرد

42 مورد تیراندازی در شبانه روز گذشته با 40 کشته و زخمی

ادعای اسراییل در تماس با روسیه پیش از حمله به سوریه

رقابت 6 هزار دانش آموز برای مدال طلا

از کیک های تجسمی تا دستگیری سارق 45 میلیاردی

عکس ولادمیر پوتین بر روی دستمال توالت ! +عکس

جزییات مذاکره وزرای خارجه روسیه و مصر

عصای جادویی ترامپ

اردوغان فردا به روسیه می رود

3 عامل موثر در موشک پرانی های نتانیاهو

تل آویو پیکان 3 را آزمایش کرد

واشنگتن پست: تمدن آمریکا با خطر فروپاشی مواجه است

غربی ها برای پول، روی قتل خاشقچی سرپوش می گذارند

اردن از رژیم صهیونیستی به سازمان هوانوردی بین المللی شکایت کرد

عمرالبشیر به قطر سفر می کند

تاسک: سیاست احمقانه دیوید کامرون گریبان خودش را گرفت

امدادرسانی ارتش پاکستان به مسافران گرفتار در برف

جلسه کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای بررسی وضعیت جبهه شمالی

رونالدو در دادگاه / عکس

انتقال 215 نفر محکوم افغانستانی به کشور متبوعشان

معطل اروپا نمی مانیم/ ایران، رژیم اشغالگر صهیونیستی را نامشروع می داند و هیچگونه ارتباطی با آن نخواهد داشت/ اخبار موثقی از «مخالفت ها با اجرای معامله قرن» داریم/ کوتاه نمی آییم

استفاده از سرمایه ایرانی های خارج از ایران برای پروژه های نفتی

دموکراسی را خوردند، حقوق بشر را قی کردند!

جلیقه زردها درکمین ثروتمندان افسانه ای و رهبران کشورها

وزیر خارجه آلمان: لغو مجوز فعالیت ماهان ایر بر اساس منافع امنیتی کشور بود/ به برجام پایبندیم

شمخانی: معطل اروپا نمی مانیم/ صهیونیست ها نمی توانند ضعف و نگرانی خود را خود در برابر موشک های مقاومت پنهان کنند/ اخبار موثقی از «مخالفت ها با اجرای معامله قرن» داریم

ترامپ: عصای جادویی برای ایجاد شغل پیدا کردم

5 سنت بسیار عجیب و غریب هندوها!! /عکس

باتری خودروهای تسلا چینی می شود؟

فیسبوک: روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می کنیم

ذوق زدگی مقامات آمریکایی از اقدام ضد ایرانیِ آلمان

فعالان رسانه در جمهوری آذربایجان خواهان آزادی خبرنگار شبکه تلوزیونی « پرس تی وی » در آمریکا شدند

اذعان حمله به سوریه، غیرمسئولانه و با اهداف انتخاباتی است

خودداری عربستان از همکاری در پرونده خاشقجی

هدیه دختر لاله صبوری برای مادرش/عکس

آلمان از برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت حمایت کرد

شهر «السوسه» از کنترل داعش خارج شد

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام