مطالب مرتبط:
تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام
نخستین بیانیه ایران و 4+1 درباره برجام پس از خروج آمریکا / حمایت از «ساز و کار ویژه» برای تسهیل پرداخت های نفتی و واردات ایران
حمایت آلمان از برجام و حفظ روابط تجاری و مالی با ایران
اعزام تیمی از بغداد به آمریکا برای مذاکره درباره مبادلات مالی با ایران/ برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درباره ادلب/ اظهارات بی اساس متیس درباره ایراه
نخستین بیانیه ایران و 4+1 درباره برجام پس از خروج آمریکا / حمایت از «ساز و کار ویژه» برای تسهیل پرداخت های نفتی و واردات ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 12:022018-09-25بين الملل

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: سازوکار ویژه ای برای تسهیل مبادلات مالی براساس برجام برای ایران ایجاد می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا، فدریکا موگرینی به همراه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با قرائت بیانیه پایانی کمیسیون مشترک برجام ؛ گفت: نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) از پیشنهادهای عملی برای حفظ و توسعه کانالهای پرداخت و به طور مشخص ابتکار افتتاح یک ساز وکار ویژه برای تسهیل پرداختهای مربوط به صادارت شامل نفت و همچنین واردات ایران استقبال کردند که به فعالان اقتصادی اطمینان خاطر می دهد که به دنبال تجارت مشروع با ایران هستند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) مجددا بر اراده قوی خود بر حمایت از فعالیتهای بیشتر برای عملیاتی کردن این سازوکار ویژه در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) بر تصمیم خود برای حمایت از راهکارهای عملیاتی در خصوص موارد فوق تاکید و توافق کردند پیشرفتهای حاصل را با دقت بررسی کنند و جلسه کمیسیون مشترک را ازجمله در سطح وزیران به نحو متقضی برای پیشبرد تلاش های مشترک تشکیل بدهند.

شرکت کنندگان (در نشست کمیسیون برجام) خاطر نشان کردند این ابتکارها با هدف حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که در جهت منافع بین المللی است.

موگرینی در ادامه افزود: در اینجا بیانیه مشترک نشست وزرای (کمیسیون مشترک برجام) پایان یافت و می خواهم در خصوص ساز و کار ویژه نکته ای عرض کنم زیرا فکر می کنم این مسئله برای شما سئوال خواهد شد.

تصمیم برای ایجاد این ساز و کار اتخاذ شده است و این کار پس از تعاملات گسترده ای انجام شده است که متعاقب تشکیل کمیسیون مشترک در ششم ژوییه بوده است.

در ادامه کار، نشست کارشناسان فنی کشورهای عضو (کمیسیون برجام) برگزار خواهد شد تا این کار پیش برود و ساز و کار ویژه در سطح فنی عملیاتی شود.

از نظر عملی، این کار به معنای آن است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا (در کمیسیون برجام) یک تشکیلات حقوقی ایجاد خواهند کرد تا مبادلات مالی مشروع با ایران را تسهیل کنند و این کار به شرکتهای اروپایی اجازه خواهد داد تا مطابق قوانین اتحادیه اروپا با ایران روابط تجاری داشته باشند و این امکان برای دیگر شرکاء در جهان نیز باز خواهد بود.

با استمرار کارهای فنی در روزهای آتی، به اطلاعات فنی بیشتری دست خواهید یافت.

تصویر کامل سخنان موگرینیدر ادامه این نشست خبری مشترک وزیر امورخارجه کشورمان متن فارسی بیانیه را قرائت کردظریف گفت: عطف به روند کارها در زمان مذاکرات برای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بنده دقیقا همین متن را به زبان فارسی قرائت خواهم کرد.

ظریف بیانیه نشست را قرائت کرد که به دلیل تفاوت برخی از کلمات از نظر ترجمه ای با نسخه انگلیسی، عین سخنان وزیر خارجه کشورمان آمده است.

نشست وزیران چهار بعلاوه یک متشکل از چین ، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه ، انگلیس به اضافه نماینده عالی اتحادیه اروپا برای امور خارجه و امنیتی و جمهوری اسلامی ایران به عنوان اعضای برنامه جامع اقدام مشترک در دوم مهر ماه 1397 در نیویورک برگزار شد.

اعضاء مسیرها پیش روی برای اجرای کامل و موثر توافق هسته ای در تمامی ابعاد آن را بررسی کردند.

آنها همچنین فرایند یافتن و عملیاتی کردن راههای عملی برای مسائل ناشی از خروج یکجانبه ایالات متحده از این توافق و وضع مجدد تحریمهایی که وفق برجام و پیوست شماره 2 آن رفع شده بود ، موضوعی که عمیقا موجب تاسف است را مورد مداقه قرار دادند.

نشست به ریاست خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپایی و با حضور اعضای برجام در سطح وزرای خارجه برگزار شد.

اعضای برجام مجددا بر تعهد خود نسبت به اجرای کامل و موثر آن در کمال حسن نیت و در یک فضای سازنده تاکید نمودند.

آنها خاطر نشان نمودند برجام یک عنصر کلیدی در ساختار جهانی عدم اشاعه بوده و یک دستاور بسیار مهم در حوزه دیپلماسی چندجانبه است که براساس قطعنامه 2231 با اتفاق آراء مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفته است.

اعضاء تصدیق کردند همانطور که دوازده گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرده است ایران به اجرای کامل و موثر تعهدات هسته ای خود ادامه داده و بر ضرورت تداوم این عملکرد تاکید کرد.

اعضاء کماکان پروژه مدرن سازی رئاکتور تحقیقاتی اراک به عنوان بخشی از برجام و طرح تبدیل تاسیسات فردو به یک مرکز هسته ای، فیزیک و فناوری را مورد حمایت قرار خواهند داد.

اعضاء همچنین مجددا حمایت خود را از پروژه هایی که در حوزه همکاری هسته ای صلح آمیز درچارچوب پیوست سه برجام قرار دارد اعلام کردند.

اعضاء اذعان نمودند که در کنار اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران، رفع تحریمها و ازجمله برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصل از آن، یک بخش حیاتی از برجام است.

اعضاء بر اراده خود برای حمایت از فعالان اقتصادی در تعقیب کسب و کار مشروع با ایران در تطابق کامل باقطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند.

اعضاء همچنین فعالیتهای فشرده و پیشرفتهای ماهوی که تاکنون صورت گرفته است ، تشدید گفتگوهای فنی، تلاشهایی که برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه اقتصادی انجام می شود، بسیج منابع قابل توجه توسط همه اعضاء ازجمله باکشورهای ثالث علاقه مند به حمایت از برجام و پیگیری به موقع و موثر عادی سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران را موردتاکید مجدد قرار دادند.

در این زمینه، اعضاء از به روزرسانی قانون انسداد اتحادیه اروپا و اعطای مجوز به بانک سرمایه گذاری اروپا برای اینکه ایران نیز واجد شرایط برای وامهای خارجی محسوب شود و اینکه به روز رسانی در شانزده مرداد اجرایی شده است استقبال کردند.

اعضاء تداوم تعهد خود به اهداف مندرج در بیانیه وزرای جلسه کمیسیون مشترک در پانزده تیر 1397 بویژه پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانالهای پرداخت با ایران و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و نفتی را مجددا موردتاکید قراردادند.

نظر به فوریت و ضرورت حصول به نتایج ملموس، اعضاء از پیشنهادهای عملی برای حفظ و توسعه کانالهای پرداخت و به طور مشخص افتتاح یک سازوکار ویژه برای تسهیل پرداختهای مربوط به صادارت شامل نفت و واردات ایران که فعالان اقتصادی را در تعقیب تجارت مشروع با ایران مساعدت نموده و به آنها اطمینان مجدد می دهد استقبال کردند.

اعضاء مجددا بر اراده قوی خود برای حمایت از فعالیتهای بیشتر برای عملیاتی کردن این سازوکار ویژه در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تصریح نمودند.

اعضاء بر تصمیم خود برای حمایت از راهکارهای عملیاتی در خصوص مواردفوق تاکید و توافق کردند پیشرفتهای حاصله را به دقت زیرنظر داشته باشند و جلسه کمیسیون مشترک را ازجمله در سطح وزیران به نحو متقضی برای پیشبرد تلاش های مشترک تشکیل بدهند.

اعضای برجام خاطر نشان نمودند این ابتکارها با هدف حفظ برجام صورت می گیرد که در جهت منافع بین المللی است.


کلید واژه ها: اتحادیه اروپا - ایران - موگرینی - اروپا - وزیر امور خارجه ایران - بین المللی - وزیر امور خارجه - سازمان ملل متحد - فدریکا موگرینی - محمد جواد ظریف - ابتکار - مالی - بیانیه - برگزار - واردات ایران - سیاست خارجی - تصمیم - حمایت - سازمان ملل - خبرنگاران - نشست خبری - جواد ظریف - خبرگزاری - وزیر - نیویورک - اروپایی - اطلاعات - اقتصادی - قوانین - افتتاح

آخرین اخبار سرویس:
گزارش آسوشیتد پرس از حضور شرکت های ایرانی در «اکسپو بغداد»

تصاویر و جزییات اسنادی که ظریف برای پمپئو رو کرد

باغ های باشکوه چینی در مجموعه کاخ تابستانی + تصاویر

فیلم/ ترامپ، نتیجه لیبرال دمکراسی است

غول نفتی آلمان از ایران رفت

نیجریه خواستار استرداد اولین رییس زن اوپک از انگلیس شد

چین اولین محموله گاز طبیعی آمریکا را از زمان جنگ تجاری دریافت کرد

حریری حزب الله را به ممانعت از تشکیل دولت در لبنان متهم کرد

بال های بن سلمان قیچی شد

اگر نتانیاهو به دنبال پایان حملات است، لیبرمن را برکنار کند

بازتاب پاسخ معاون عملیات ارتش به هشدارهای پوشالی «برایان هوک» درباره نفتکش های ایرانی

دارو های رادیواکتیو هم مشمول تحریم شدند

کمک 36 میلیون دالری امریکا به بیجا شدگان اخیر افغانستان

خزانه داری آمریکا چند فرد را به بهانه ارتباط با حزب الله تحریم کرد

با توجه به تحولات جمعیتی رژیم صهیونیستی تا 20 سال دیگر نابود می شود

ادعای جدید روح الله زم، سوژه طنز کاربران فضای مجازی +عکس

مرکل پارلمان اروپا را دموکراتیک ترین پارلمان جهان دانست

تصاویر و جزییات اسنادی که ظریف برای پامپئو رو کرد

حماس: اسراییلی ها روی امنیت را نخواهند دید

پر ترافیک ترین شهر جهان کجاست!؟

فیلم | توضیحات محسن هاشمی درباره انتخاب حناچی به عنوان شهردار جدید تهران

لحظه به لحظه با تحولات سرزمین های اشغالی | 260 شهید و زخمی در نوار غزه

فرار شهرک نشینان از ترس موشک های مقاومت

هشدار روسیه درباره استقرار موشک های آمریکایی در اروپا

دیدار معاون وزیر خارجه هلند با ظریف

واکنش اتحادیه عرب به حملات اسراییلی به غزه

حملات اسراییل به غزه در چارچوب هیچ قانونی نمی گنجد

بولتون، ریاض را از دخالت در قتل خاشقچی تبرئه کرد

یک کارشناس مسائل جمعیتی: با توجه به تحولات جمعیتی رژیم صهیونیستی تا 20 سال دیگر نابود می شود

لوموند:سیاست اروپا درباره ایران، مانع سناریوهای آمریکا است

پست معنادار خبرنگار گاردین پس از حذف توییت هایش درباره ایران اینترنشنال! +عکس

هشدار ترامپ به فرانسه: پیش از آنکه آمریکا وارد عمل شود، آنها داشتند زبان آلمانی می آموختند

تاکید حزب الله عراق بر مقاومت و دفاع از مردم فلسطین

نظامیان اسلوونی در نروژ یخ زدند

خزانه داری آمریکا چند فرد را به بهانه ارتباط با حزب الله تحریم کرد

حملات صهیونیست ها به غزه 7 شهید و ده ها زخمی برجای گذاشت

«سی ان ان» از ترامپ و دستیارانش شکایت کرد

مسی 78 گل برای رسیدن به «پله»/عکس

دشمنانی برای تخریب روابط ایران و اروپا فعالیت دارند/ علاقه مند به نشستن بر سر میز مذاکره با عربستان هستیم

سانتری فیوژهایی که قدرت مقاومت می دهند

هشدار درباره بازگرداندن آوارگان روهینگیا به میانمار

مقام انگلیسی: ظرف 24 تا 48 ساعت آینده توافق نامه برگزیت امضا می شود

اردوغان: فایل صوتی قتل خاشقجی هولناک است

گرانی تحصیل در روسیه و بالا گرفتن اعتراض دانشجویان

 حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان تلویزیون الاقصی

در تجاوز اسراییل به غزه چه گذشت؟

تصمیم کابینه امنیتی اسراییل برای ادامه حملات به غزه

شرط حماس برای برقراری آتش بس در غزه

من پدر اهل سنت لبنان هستم

مکرون: ترامپ برجام را پذیرفت

حملات جدید صهیونیست ها 7 شهید و ده ها زخمی برجای گذاشت

الجزیره مدعی شد: گروههای فلسطینی و رژیم صهیونیستی بر سر آتش بس به توافق رسیدند

اتحادیه عرب اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف حملات به غزه را خواستار شد

رؤیت بشقاب پرنده در ایرلند

شمار قربانیان آتش سوزی کالیفرنیا به 44 نفر رسید

مدودف در مورد تحریم مجمع اقتصادی داووس هشدار داد

فیلم | شرایط حسن عباسی برای مذاکره با آمریکا: مسلمان شوند، حجاب بگذارند و بساط ربا را جمع کنند

الجزیره: توافق گروههای فلسطینی و اسراییل برای آتش بس

گروههای فلسطینی و اسراییل بر سر آتش بس به توافق رسیدند

حماس: اسراییلی ها روی امنیت را نخواهند دید

فرانسه بدون کمک آمریکا در جنگ های جهانی شکست می خورد/

عفو بین الملل جایزه «سفیر وجدان» را از آنگ سان سوچی پس گرفت

بال های بن سلمان قیچی شد

تصمیم کابینه امنیتی اسراییل برای ادامه حملات به غزه/ فلسطین: شورای امنیت تشکیل جلسه دهد

واکنش ایران به اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی

شبکه سی ان ان از ترامپ شکایت می کند

الجزیره: گروههای فلسطینی و اسراییل بر سر آتش بس به توافق رسیدند

حملات صهیونیست ها 7 شهید و ده ها زخمی برجای گذاشت

سی ان ان از ترامپ و دستیارانش شکایت کرد

فشار را آن قدر افزایش می دهیم تا صدای خرد شدن استخوان ایرانی ها در بیاید

ناتوانی آمریکا در مهار آتش سوزی تاکنون جان 42 نفر را گرفته است

فیلم | توضیحات محسن هاشمی درباره انتخاب پیروز حناچی به عنوان شهردار جدید تهران

انتقال غیر قانونی 700 میلیارد روپیه از پاکستان به 10 کشور

انفجار انتحاری در مالی

شبکه سی ان ان از ترامپ شکایت می کند

ترامپ بار دیگر از پیشنهاد تشکیل ارتش اروپایی مکرون انتقاد کرد

در حمله هوایی متجاوزان به حدیده 8 یمنی به شهادت رسیدند

موشک های مقاومت پاسخی بود به «عادی سازی»

هزینه 32 میلیارد دلاری جمهوری آذربایجان برای احداث خط لوله دهلیز جنوبی گاز

اردن خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به غزه شد

کریستیانو رونالدو و خانواده اش تهدید به مرگ شدند

ظریف؛ از ساده انگاری در مذاکرات هسته ای تا حقارت در مواضع دیپلماتیک

انتقاد از فشار دولت ترامپ به سوییفت برای قطع سیستم بانکی ایران| آمریکا تبدیل به دولتی سرکش شده

بازی جدید آمریکا؛ تعیین جایزه برای سران «پ ک ک»/ تحلیل

سفیر بلاروس در روسیه منصوب شد

تصمیم کابینه امنیتی اسراییل برای ادامه حملات به غزه/ فلسطین: شورای امنیت تشکیل جلسه دهد

واکنش فرانسه به توییت های جنجالی ترامپ

حملات جدید صهیونیست ها 7 شهید و ده ها زخمی برجای گذاشت

احیای داعش با اسامی جدید در استراتژی جدید آمریکا

سفیر اتحادیه اروپا از عربستان فرا خوانده شود

چمدان های تیم قتل خاشقجی محتوی سرنگ و قیچی بود

چپ چپ نگاه کردن ترامپ به پادشاه مراکش حین چرت زدن کنار ملانیا + فیلم

پیرزنی که سعی در تغییر هویت صدر اعظم آلمان دارد! +فیلم

الحریری: من پدر اهل سنت لبنان هستم

مفتی وهابی ازدواج اهالی یک روستا در پاکستان را باطل اعلام کرد

حمله دوباره ترامپ به ماکرون در توییتر

ترامپ: مشکل ماکرون محبوبیت پایین او است

آمریکا با خروج از برجام همه قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است

هشدار مقام روس درباره بازی موشکی جدید آمریکا

اتحادیه عرب اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف حملات به غزه را خواستار شد

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام

تسهیل مبادلات مالی ایران براساس برجام