مطالب مرتبط:
وزارت اطلاعات وجود رانت و تخلف را در وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودرو تایید کرد
وزارت اطلاعات بر وجود رانت و تخلف درثبت سفارش خودرو مُهر تایید زد
متن کامل گزارش مجلس از تخلف وزارت صنعت؛ وزارت اطلاعات وجود رانت و تخلف درثبت سفارش خودرو را تایید کرد
ایران خودرو و سایپا 160 هزار خودرو احتکار کرده اند/ رانت های ثبت سفارش، واردات خودروهای خارجی و مشکلات بازار خودرو همه ناشی از عملکرد وزارت صنعت است
هزار و یک سوال از ثبت سفارش 6400 خودرو اطلاع دیرهنگام دستگاه قضا اهمال یا تعمد؟/ همه محرمان و نامحرمان وزارت صمت برای لاپوشانی یک تخلف!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 11:232018-09-25اقتصادي

مُهر تایید وزارت اطلاعات بر وجود رانت در ثبت سفارش خودرو


کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس با تدوین گزارشی در خصوص «توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات» اعلام کرد: وزارت اطلاعات و گمرک، وجود رانت و تخلف در ثبت سفارش خودرو را تأیید کرده اند.

- کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس با تدوین گزارشی در خصوص توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات اعلام کرد: وزارت اطلاعات و گمرک، وجود رانت و تخلف در ثبت سفارش خودرو را تأیید کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه خبری تهران نیوز"، کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس با تدوین گزارشی در خصوص توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات اعلام کرد: وزارت اطلاعات و گمرک، وجود رانت و تخلف در ثبت سفارش خودرو را تأیید کرده اند.

کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، گزارشی را در موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو تدوین کردند.

در این گزارش اعلام شده است: عدم امکان اجازه ثبت سفارش از اسفندماه 1396 تاکنون، تصویب طرح افزایش اخذ مالیات از واردکنندگان بر اساس مصوبه مجلس، سوء استفاده از آشفتگی بازار توسط کسانی که خودروی خارجی در حد انبوه وارد کرده بودند و نیز افرادی که قریب به 17000 دستگاه خودرو در گمرک دپو کرده بودند، موجب التهاب بازار و افزایش قیمت خودروهای وارداتی و به تبع آن موجب افزایش قیمت خودروهایی که به صورت C.

K.

D و S.

K.

D (قطعات و مجموعه های منفصله) وارد و در ایران مونتاژ می شوند، شده است .

متن کامل این گزارش به شرح زیر است: گزارش کمیسیون صنایع و معادن طبق ماده 236 آیین نامه داخلی با همکاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسیدر خصوص موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو ماده (236) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامیهیأت رییسه محترم مجلس شورای اسلامیبا سلام و احترامپیرو درخواست جمعی از اعضای محترم کمیسیون صنایع و معادنو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44از هیئت رییسه محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص تقاضای بررسی مشترک با کمیسیون صنایع و معادن پیرامون موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس و همچنین درخواست تعداد دیگری از نمایندگان محترم مجلس ، هیئت رییسه محترم مجلس طی نامه ای به کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44، بررسی موضوع توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات را طبق ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس به این دو کمیسیون ارجاع نمود؛ اینک گزارش آن جهت قرائت در صحن و اخذ رای نمایندگان محترم مجلس بشرح ذیل تقدیم می گردد.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن طبق ماده 236 آیین نامه داخلی با همکاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درخصوص موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو بخش اولطرح مسأله:به دنبال اتفاقات و سیر حوادثی که در موضوع واردات خودرو، ثبت سفارشات و اعمال تعرفه های جدید از دی ماه 1395 تا دی ماه 1396 به وقوع پیوست و تأثیرات شگرفی هم در بازار خودرو (قیمت خودروهای خارجی و داخلی) و نیز در بازار ارز گذاشته و بی انضباطی و تخلفات گسترده ای را به دنبال داشت، تقاضای بررسی موضوع بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی توسط جمعی از نمایندگان محترم و کمیسیون های صنایع و معادن و ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 به تصویب هیئت رییسه مجلس رسیده و جهت رسیدگی مشترک به این دو کمیسیون ارجاع شد و چون عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون در این موضوع به صراحت اتفاق افتاده است، تقاضای رسیدگی و اخذ رأی از نمایندگان محترم را داریم.

بخش دوماقدامات کمیسیون های صنایع و معادن و ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 مجلس شورای اسلامی:ابتدا جلسه مشترک کارگروه تولید داخل کمیسیون ویژه و کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن با حضور معاونین وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت)، (آقای دکتر خسرو تاج، رییس سازمان توسعه و تجارت و مهندس صالحی نیا، معاون امور صنایع) و نمایندگانی از سازمان گمرک، انجمن وارد کنندگان خودرو و اتاق بازرگانی و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل گردید و پس از اخذ گزارش شفاهی مسئولین مذکور، مقرر گردید گزارش های کتبی ارسال نموده و موضوع در کارگروه های دو کمیسیون مذکور با دعوت از کارشناسان مربوطه به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد.

1.

انجمن واردکنندگان خودرو اقدام به صدور نامه ای به شماره 96112304/م/خ مورخ 23 بهمن سال 96 خطاب به رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مبنی بر گزارش سیر حوادث اتفاق افتاده نمود و در جلسات کارگروه صنعت کمیسیون صنایع نیز همین گزارش ارائه گردید.

خلاصه نظرات انجمن واردکنندگان به شرح زیر است:الف: پس از انسداد رسمی سایت، حدود 15000 دستگاه خودروی خارجی از طریق برخی نمایندگی های رسمی و غیر رسمی، در فاصله زمانی تیرماه تا دی ماه 1396 وارد کشور شده است که نیاز به شفاف سازی دارد.

ب: انجمن وارد کنندگان از سال 1394 تا دی ماه 1396 حق ورود به این موضوع را نداشتند که ناگهان در دی ماه 1396 سایت برای واردکنندگان رسمی و غیر رسمی باز شده است.

ج: در سال 1396 تعداد 68700 دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و 768 میلیون دلار و با ترکیب 35 درصد 2500-2000 سی سی، 47 درصد 1500-2000 سی سی، 8 درصد 1500- 1000 سی سی و 10 درصد خودروی هیبریدی وارد کشور شده است و در سال 1395 ، 76800 دستگاه به ارزش حدود دو میلیارد دلار واردات خودرو صورت گرفته است.

د: در سال 1396 ، سه میلیارد و 700 میلیون دلار قطعات وارد گردیده که 56 درصد آن از کشور چین بوده است؛ البته در حدود 40 درصد هم به صورت قاچاق واردات قطعات صورت گرفته است.

هـ: سایت ثبت سفارش واردکننده از اسفند 1396 فقط برای نمایندگی ها باز شده و تا آخر خرداد 1397 اعتبار داشته، لیکن درعمل سیستم اجازه ورود برای ثبت سفارش را نمی داد.

و: دلایل التهاب بازارو افزایش قیمت خودرو:1-عدم اجازه ورود برای ثبت سفارش از اسفند 1396 تا کنون.

2- افزایش اخذ مالیات از واردکنندگان با مصوبه مجلس که این امر، موجب کاهش انگیزه واردکنندگان گردیده است.

3- وجود حدود 17000 دستگاه خودرو ثبت سفارش شده در گمرکات که با افزایش تعرفه، وجه بیشتری توسط واردکنندگان پرداخت و از خریداران اخذ گردیده است.

4- سوء استفاده از بازار آشفته توسط کسانی که خودروی وارداتی با تعرفه قبلی داشته اند؛ این افراد بلافاصله قیمت ها را افزایش داده و از این طریق به سود کلانی دست یافته و افزایش قیمت جدید را به مصرف کننده تحمیل کرده اند.

پیشنهادات انجمن واردکنندگان خودرو برای تعدیل قیمت فروش و التهاب بازار:1- انجام واردات به صورت منصفانه در کنار تولید داخلی با ایجاد رقابت سالم، موجب افزایش بهره وری تولید و کیفیت محصول نهایی می شود.

"2- واردات خودرو به موضوع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده کمک شایانی می کند؛ مشروط بر اینکه تولیدکنندگان نیز موظف به خروج خودروهای فرسوده شوند.

3- ملاک تشخیص خودروهای لوکس بر اساس مدل جهانی 50485 دلار سوخت بالای 7 لیتر و 59454 دلار برای مصرف سوخت کمتر از 7 لیتر در صد کیلومتر می باشد؛ لذا اعمال فرمول جهانی برای مالیات خودروهای لوکس ضروری می باشد.

قابل ذکر است انجمن وارد کنندگان خودرو در 22 بند تأثیر دخالت مستقیم دولت در بازار خودروهای وارداتی و در 6 بند اصلاحات لازم در طرح ساماندهی خودرو را به طور مکتوب ارائه کرده اند.

2- پس از آن، جلسه ای به ریاست آقای مهندس ملکی رییس کارگروه صنعت، با حضور برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن، معاونین وزیر صمت، نمایندگان وزارت اطلاعات، نماینده گمرک ج.

ا.

ا و نماینده مرکز پژوهش های مجلس در کمیسیون صنایع و معادن تشکیل و مباحث مفصلی در ارتباط با موضوع ثبت سفارش خودرو و دلایل افزایش تعرفه و نیز التهاب بازار خودروهای وارداتی صورت گرفت.

اعضای مشترک دو کمیسیون بعضاً در این جلسات حضور یافته و نقطه نظرات خود را ارائه می نمودند.

همچنین جلسه ای با حضور رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و معاون و مدیرکل ذیربط وزارت صمت در کمیسیون ویژه تشکیل و مباحث مربوط به توقف ثبت سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

در این بین، کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی کارگروهی متشکل از مشاورین کمیسیون و کارشناسان صنعت خودرو برای بررسی این موضوع تشکیل داد که نتایج آن طی 3 گزارش مبه کمیسیون ویژه ارائه گردید.

3- وزارت صمت طی نامه شماره 53601/60 مورخ 26 اردیبهشت 97 پیگیری ها و اقدامات انجام شده در رابطه با این موضوع را به اطلاع کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی رساند که اهم مباحث مطروحه به شرح زیر می باشد:در تیرماه 1395 معاون اول رییس جمهور، وزیر صمت را ملزم به تدوین دستورالعملی برای ایجاد محدودیت و مدیریت واردات خودرو به منظور کنترل افزایش واردات و الزام شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در تولید داخل کشور نمودند.

در مردادماه 1395 دستورالعمل تهیه شده و به کمیسیون امور زیربنایی و محیط زیست ارجاع می شود که به علت طولانی شدن فرآیند رسیدگی به موضوع، در آبان ماه، وزیر محترم نفت به منظور تصمیم گیری عاجل درخواست قرارگرفتن موضوع در دستور کار هیئت وزیران را مطرح می کند.

معاون اول محترم رییس جمهور طبق بند 6 ابلاغیه شماره 1256125/887/53 مورخ 12 دی ماه 95، شرط ثبت سفارش خودرو را منوط به داشتن نمایندگی مجاز و خدمات پس از فروش می نماید.

لذا از تاریخ 13 دی ماه 95 لغایت28 تیر 96 ثبت سفارش برای نمایندگی های رسمی صورت گرفته است.

به دلیل تداوم روند افزایش ثبت سفارش و پیش بینی تصویب دستورالعمل مدیریت واردات و مدیریت بازار ارز، وزیر محترم وقت در تیرماه 1396 بدلیل احتمال دسترسی اشخاص به اطلاعات اولیه و ثبت سفارش دستور توقف ثبت سفارش را صادر می کند.

از تاریخ 28 تیر ماه 96 لغایت 9 دی ماه 96 ثبت سفارش متوقف و هرگز تمدید نگردیده است؛ لیکن تعداد 6481 دستگاه به طور غیر قانونی و بدون دخالت وزارت صمت ثبت گردیده و احتمال ثبت در سایر کالاها نیز وجود دارد.

موضوع در تاریخ 25 بهمن 96 به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

براساس تصویب نامه شماره 12557/ت54803 مورخ 9 دی ماه 96 هیئت وزیران ثبت سفارش برای نمایندگان رسمی و افراد حقیقی و حقوقی غیر نماینده از تاریخ10 دی 96 فعال گردیده است و بر اساس تصویب نامه شماره 165272/ت55186 هـ مورخ 22 اسفند 96 ثبت سفارش برای افراد حقیقی و حقوقی غیرنماینده از تاریخ 24/12/1396 متوقف گردیده است.

درحال حاضر ثبت سفارش خودرو سواری از محل تصویب نامه شماره 166223/ت 55066 هـ مورخ 22 اسفند 96 هیئت محترم وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرکات، مشروط به داشتن قبض انبار به تاریخ9 دی ماه 96 و قبل از آن می باشد.

(زمان مجاز ثبت سفارش از تاریخ24 اسفند 96 لغایت 224 خرداد 97 است.

) تبصره: ثبت سفارش برای جانبازان و معلولین از موضوع محدودیت های فوق مستثنی بوده با معرفی بنیاد شهید و سازمان بهزیستی و با رعایت آیین نامه فنی واردات خودرو در بازه زمانی موقت ثبت سفارش از29/4/1396 لغایت 9/10/1396 تعداد 324 دستگاه ثبت شده است.

دلایل دولت در افزایش تعرفه واردات خودروالف) ضرورت مدیریت واردات خودروی سواری (خصوصاً خودروهای لوکس)ب) کاهش تقاضای واردات خودرو و مدیریت منابع ارزیج) تشویق برای جذب سرمایه گذاری در تولید خودرو و قطعات و ایجاد انگیزه برای مشارکت در تولید به منظور تحول در صنعت خودرو و قطعات و ارتقای کیفی آنپس از بحث و بررسی در جلسات کارشناسی با حضور مسئولین گمرک و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، کمیسیون اقتصادی دولت و معاونت تخصصی وزارت صمت در نهایت با استناد به ماده 22 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور ، ابزار تعرفه ای برای واردات و کاهش تقاضا و جلوگیری از رانت ناشی از افزایش قیمت حاصل شده مورد تایید قرار گرفت و به دولت پیشنهاد شد.

"افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی:در این بین با مصوبه دولت در دی ماه 1396 تعرفه های جدیدی بر واردات خودرو اعمال گردید و تعرفه واردات خودروهای هیبریدی افزایش یافت.

شایان ذکر است خودروهای هیبریدی کامل (plug in)، به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم فعلاً در کشور قابل استفاده نیست و خودروهای هیبریدی پایه بنزین وارد می شود که این خودروها تا سال 1392 فاقد تعرفه بوده و از ابتدای سال 1393 برای آنها حداقل حقوق ورودی تعیین شد.

بعلت اینکه مصرف خودروی هیبریدی 40-30 درصد کمتر از خودرو بنزینی بوده و قیمت آن نیز40-30 درصد گرانتر بوده، لذا برای ایجاد تناسب، حقوق ورودی جدید را برای پوشش اختلاف قیمت و معنی دار کردن آن تعیین می نمایند؛ البته پس از دخالت مجلس، نسبت به کاهش حقوق ورودی و رساندن خودروهای با حجم موتورهای 1500 سی سی به نرخ قبل اقدام نموده و سایر حقوق ورودی نیز 20 درصد کاهش یافت.

قابل ذکر است که خودروهای بنزینی نیم درصد کل خودروهای وارداتی بوده و نقش چندانی در کاهش آلایندگی ندارند.

الف: در دوره زمانی 13 دی ماه 95 لغایت22 دی 95به علت برداشت های متفاوت از بند 6 ابلاغیه معاون اول رییس جمهور، تعداد 34000 دستگاه خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ثبت شده لیکن در تاریخ23 دی 95 به علت مغایرت، غیر فعال و ابطال شده استبخش سومجمع بندی نهایی و ارائه پیشنهاد:الف- در بررسی های انجام شده مشخص گردید که حداقل تعداد 6481 دستگاه خودروی خارجی به اذعان وزارت صنعت، معدن و تجارت از تاریخ24 تیر 96 لغایت 9 دی 96 در زمان توقف ثبت سفارش به روش های غیر قانونی ثبت سفارش شده اند که لازم است پیگیری جدی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، وزارت اطلاعات، سازمان تعزیرات حکومتی و گمرک ج.

ا.

ا به عمل آمده و ضمن معرفی متخلفین به دستگاه قضایی، افکار عمومی در جریان این پیگیری و اعاده سودهای نامشروع و غیرقانونی برخی افراد قرار گیرند و مقصرین در هر دستگاهی معرفی و با پایمال کنندگان حقوق ملت، برخورد لازم به استناد ماده (1) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ماده (13) قانون مبارزه با جرایم رایانه ای و ماده (543) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات های بازدارنده) صورت پذیرد، چون موارد مذکور، از مصادیق تخلف در قوانین فوق الذکر می باشد.

ب) وجود ایرادات در سامانه مهم ثبت سفارش و عدم کنترل صحیح این سامانه و اعلام عدم اطلاع از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت پذیرفته نیست و نیز با توجه به نحوه صدور دستورالعمل های مکرر ضروری است برای ایجاد ثبات در بازار و جلوگیری از هرگونه شائبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت نسبت به بالابردن ضریب ایمنی سامانه ثبت سفارش و شناسایی عوامل پشت پرده واردشوندگان به سامانه اقدام جدی نماید و تا تعیین تکلیف رسیدگی قانون در بند الف، از شماره گذاری این خودروها، نقل و انتقال و ثبت در دفاتر رسمی خودداری کند.

ج) عدم امکان اجازه ثبت سفارش از اسفندماه 1396 تا کنون، تصویب طرح افزایش اخذ مالیات از واردکنندگان بر اساس مصوبه مجلس، سوء استفاده از آشفتگی بازار توسط کسانی که خودروی خارجی در حد انبوه وارد کرده بودند و نیز افرادی که قریب به 17000 دستگاه خودرو در گمرک دپو کرده بودند، موجب التهاب بازار و افزایش قیمت خودروهای وارداتی و به تبع آن موجب افزایش قیمت خودروهایی که به صورت C.

K.

D و S.

K.

D (قطعات و مجموعه های منفصله) وارد و در ایران مونتاژ می شوند، گردیده است.

بنابراین ضرورت دارد واردات خودرو فقط از طریق نمایندگان رسمی و اشخاصی که زیرساخت لازم برای ارائه خدمات پس از فروش را دارند انجام پذیرد.

همچنین با توجه به فشار تحریم های آمریکا بر صنعت خودروی کشور پیشنهاد می شود طرح ساماندهی بازار خودرو پس از طی دوره مسکوتی 6 ماهه، با رویکرد حمایت از تولید ملی و کاهش فشارهای بین المللی بر صنعت خودرو بصورت کاملاً کارشناسی بازنگری گردد.

"د) لازم است با توجه به تنوع خودروهای هیبریدی بر اساس نوع سوخت در چند گروه و نیز حجم اندک نیم درصدی خودروهای هیبریدی از کل خودروهای وارداتی و در نتیجه تأثیر اندک آنها در کاهش آلایندگی، موضوع افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی در شرایط ارزی فعلی مورد بررسی مجدد و کارشناسانه قرار گیرد.

هـ) به هم خوردن تعادل در واردات خودرو ضمن تحمیل هزینه زیاد برای خریداران و تورم در بازار خودرو، جریان اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده را با چالش جدی مواجه ساخته است بطوریکه در حدود 200 مرکز اسقاط خودرو با 6000 پرسنل اینک با ده درصد ظرفیت فعالیت دارند و اغلب موجب بیکاری کارگران و عدم پرداخت چندین ماهه حقوق و مزایای آنها گردیده و همچنین با توقف مراکز اسقاط، آلودگی هوای کلان شهرها بیش از پیش خطرآفرین خواهد بود.

لذا لازم است در اسرع وقت نسبت به اجرایی کردن برنامه اسقاط خودرو و فعال کردن مراکز اسقاطی اقدام لازم به عمل آید.

در این راستا خودروسازان داخلی نیز همکاری لازم را به عمل آورند.

وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و کشور نیز نسبت به اجرایی کردن مفاد تبصره 2 ماده 8 قانون هوای پاک اقدام نمایند.

لذا توقف و یا اخلال در روند اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و ابطال مصوبات هیات وزیران توسط وزارت صمت از مصادیق بارز تخلف و استنکاف از اجرای قانون محسوب می گردد و عدم اجرای تکالیف قانونی مذکور، مصداق تخلفات در ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است.

و) در آخرین روزهای تهیه این گزارش، بخشنامه جدید دولت مبنی بر توقف واردات خودروهای خارجی به منظور ساماندهی بازار ارز، صادر گردید که مجال پرداختن آن در این گزارش نمی باشد و تاثیرات آن در گزارش دیگری بررسی خواهد شد و نیز طبق دستور ریاست جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت مسئول رسیدگی به این تخلفات و معرفی متخلفین به قوه قضاییه گردیده است.

در خاتمه تقاضای اخذ رأی از نمایندگان محترم طبق ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس در موارد تخلفات بندهای الف، ب و هـ جمع بندی مذکور را داریم .


کلید واژه ها: خودرو - کمیسیون صنایع - افزایش - صنایع و معادن - تعرفه واردات خودرو - وزارت اطلاعات - مجلس شورای اسلامی - مجلس - واردات - گزارش - تولید - حمایت - تعرفه - واردات خودرو - اطلاعات - معادن - افزایش قیمت - نامه - قیمت خودروهای وارداتی - وزارت - اسلامی - آیین - ماده - سلام - گمرک - رانت - خودروهای وارداتی - شورای - تخلف - سوء استفاده

آخرین اخبار سرویس:
بانک مرکزی موظف به ارائه پیشنهادات برای اصلاح نظام بانکی شد

واکنش وزارت نفت به اظهارات عضو کمیسیون انرژی مجلس

110 درصد تحقق اشتغالزایی در رودبار جنوب انجام شد

اختصاص 70 هزار میلیارد برای احیای بافت فرسوده

ارائه خدمات شرکت گاز خراسان رضوی واگذار شد

خدمات پزشکی غیرضروری در خراسان جنوبی کاهش یافت

ارز تخصیصی به زائران اربعین 100 هزار دینار است

تولید سیب در مهاباد به دلیل سرما 80 هزار تُن کاهش یافت

داده های آماری کشور تا پایان سال به 2 پتابایت می رسد

120 تن سیب زمینی از مزارع مهاباد برداشت شد

سه هزار تن خرما در خرمشهر خریداری شد

قطار عقاب طلایی به فارس رسید

راهداری اردبیل برای اجرای طرح زمستانی آماده است

کارگران قراردادهای سفید امضا را گزارش کنند

زنگ خطر بیابان زایی مراتع برای مردم و مسئولان به صدا درآمده است

توجه به استعدادها چگونه ضمن توسعه اقتصادی از فرار مغزها می کاهد؟

30 درصد مدارس ساوه نیازمند مقاوم سازی است

اعلام تعرفه تلفن همراه و ثابت در اربعین امسال

96، امن ترین سال حوادث معدنی

آغاز کاشت زعفران در بهاباد

کمبودی در بخش مواد غذایی مردم همدان نداریم

97 درصد بهای گندم خریداری شده در فارس پرداخت شده است

هرمزگان سومین استان خشک کشور است

روز جهانی برج مراقبت

301 درخواست رونق تولید در قزوین ثبت شد

ایرانی ها سالانه 800 هزار ریال صرف خرید گل می کنند

توقیف خودروی بدهکاران بیش از یک میلیون طرح ترافیک

برداشت زرشک از مزارع خراسان جنوبی

والدین گول ظاهر سالم چشم را نخورند

باز هم صف های خرید و هیجان در بورس

سومین هفته طلایی طلا رقم خورد

ورود موتور سیکلت بنزینی به محدوده تاریخی اصفهان ممنوع خواهد شد

شاخص بورس 5646 واحد رشد کرد

سازنده لامبورگینی ایرانی: فقط 4 سال زمان بُرد + عکس

7شب اقامت در پاتایا چقدر آب می خورد؟

خانه های فروشی در تهران چه قیمتی دارند؟

بسته های ترکیبی و دیتای رومینگ همراه اول به مناسب اربعین

ثبات قیمت طلاو سکه با آرامش در نرخ ارز

بنرهای چند معترض در حاشیه نمازجمعه تهران+عکس

عملکرد شعب تحت پوشش مدیریت شعب استان گیلان بررسی شد

آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

قیمت بلیت اتوبوس برای اربعین چند است؟

صنعت گردشگری، راهبرد موفق در زمان بحران؛این بار با رویکرد اجتماعی

آیفون 10 آر نیامده نایاب شد

ایران خودرو با هیچ شرکت متفرقه قرارداد ندارد

آموزش و نظارت، عوامل موثر در تحقق برنامه های بخش ایمنی معادن

خرید موتورسیکلت کارکرده چقدر هزینه دارد؟

20 هزار نفر 3 ساعته از سایپا خودرو خریدند

سوریه کانال صادرات کالای ایرانی به کشورهای عربی می شود

دفترچه های تأمین اجتماعی تا پایان امسال حذف می شود

مسکن مهر مدرسه ندارد

لزوم شکستن آقاییِ و سروری دلار در مبادلات تجاری و بازارهای داخلی

جایگزین آخوندی از مازندران می آید/ انتصاب سرپرست وزارت راه به زودی

دلار ارزان شد؛ طلا صعود کرد

نوبخت: از همه ظرفیت ها برای خنثی سازی تحریم استفاده می‎کنیم| بیش از 100 هزار واحدمسکونی در بافت های فرسوده نوسازی خواهد شد| نهاوندیان: پیمانکاران نگران تغییر قیمت ها نباشند| وزیر راه: ساخت مسکن در بیابان راهکار نیست

ارائه گزارش درباره چالش های نظام بانکی

بدهکاران مهریه با افزایش قیمت سکه بازداشت نخواهند شد

حمایت گسترده بانک شهر از بزرگترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور

دو راهکار بخش خصوصی برای عبور از شرایط فعلی اقتصاد

با پیامک دست بدحسابان رو می شود

فتاح: تورم، اعتبار وام ضروری مددجویان کمیته امداد را افزایش داد

96، امن ترین سال حوادث معدنی

آیا کی روش را از تمدید با ایران پشیمان کرده اند؟

هرمزگان سومین استان خشک کشور است

97 درصد بهای گندم خریداری شده در فارس پرداخت شده است

روش برخورد با تخلف بازرسان تامین اجتماعی

کمبودی در بخش مواد غذایی مردم همدان نداریم

عشق آباد و ریاض در زمینه نفت و گاز همکاری می کنند

فاضلاب های اطراف رودخانه کرج ساماندهی می شود

30 درصد مدارس ساوه نیازمند مقاوم سازی است

گزارش تصویری/ بازدید از کارخانجات ساخت قطعات خودرو

تمدید24پروانه استاندارد اجباری

بسته های ترکیبی و دیتای رومینگ همراه اول به مناسبت اربعین

استخدام مدیر داخلی جهت شرکت حمل و نقل کالا در تهران

نام نویسی یک میلیون و 300 هزار زائر اربعین در سامانه سماح تا امروز

اولویت کمیته امداد؛ ایجاد اشتغال برای مددجویان است

استخدام کارشناس کنترل پروژه در شرکت معتبر پیمانکاری نفت و گاز

صدور مجوز 430 پرواز فوق العاده اربعین

هشدار ایران خودرو در خصوص فروش غیر قانونی خودرو

استخدام کارشناس فروش

مقام نخست جذب تسهیلات اشتغال کمیته امداد از آن کرمان شد

4000 پروژه نیمه تمام راه سازی در کشور وجود دارد

جزییات تأمین ارز اربعین/ هر زائر 100 هزار دینار با نرخ 96 ریال

تولید سیب در مهاباد به دلیل سرما 80 هزار تُن کاهش یافت

کارگران قراردادهای سفید امضا را گزارش کنند

120 تن سیب زمینی از مزارع مهاباد برداشت شد

سه هزار تن خرما در خرمشهر خریداری شد

ممنوعیت ساخت خوابگاه دانشجویی در برنامه ششم برداشته شد

ارائه خدمات شرکت گاز خراسان رضوی واگذار شد

لبخند در دل بیابان

چرخ های که به زندگی 35 بانوی ایرانشهری رونق بخشید

تولید سیب در مهاباد به دلیل سرما 80 هزار تُن کاهش یافت

واحدهای برتر بانک رفاه در حوزه خدمت رسانی مورد تجلیل واقع شدند

نمایشگاه گل های داوودی در محلات گشایش یافت

768 شرکت و موسسه در کرمان ثبت شد

ارائه خدمات شرکت گاز خراسان رضوی واگذار شد

رضایت مندی اصلی ترین عامل افزایش سرمایه اجتماعی است

سه هزار تن خرما در خرمشهر خریداری شد

120 تن سیب زمینی از مزارع مهاباد برداشت شد

کارگران قراردادهای سفید امضا را گزارش کنند

مُهر تایید وزارت اطلاعات بر وجود رانت در ثبت سفارش خودرو

مُهر تایید وزارت اطلاعات بر وجود رانت در ثبت سفارش خودرو