مطالب مرتبط:
فیلم/ پاسخ عجیب وزیر بهداشت به یک بیمار!
پاسخ های دختر وزیر سابق به ادعای «احتکار دارو»
​دادن نمره قبولی به دختر وزیر بهداشت با استفاده از امتیاز ژن خوب؟! +عکس
پاسخ قالیباف به اظهارات جنجالی وزیر بهداشت
پاسخ حیرت آور وزیر بهداشت به بیمار دردمندی که تقاضای کمک دارد: فیزیوتراپی کاری ندارد باید بمالید! +فیلم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 مهر 1397 ساعت 02:322018-09-24سياسي

پاسخ 2مسئول درباره آزمون دختر وزیر بهداشت


وزیر بهداشت که این روزها بنا به دلایل مختلف در فضای مجازی خبرساز شده است، این بار باید درباره نتایج دخترش در یک آزمون پزشکی پاسخگو باشد.

- شصت و پنجمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی با حضور 3 هزار و 902 داوطلب صبح 15 شهریور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

پس از اعلام نتیجه کتبی، داوطلبان واجد شرایط در آزمون شفاهی نیز شرکت کردند.

  تصویر دردسرساز یک آزمون برای آقای وزیر در حالی که نتیجه نهایی این آزمون هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است، در روزهای اخیر تصویری در شبکه های اجتماعی و برخی سایت ها منتشر شده است که حاوی لیست ریز نمرات آزمون بورد تخصصی در رشته روانپزشکی است.

در این فهرست نام مریم قاضی زاده هاشمی دختر وزیر بهداشت، با نمره آزمون کتبی پایین و نمره شفاهی بالا شائبه هایی را در مورد آزمون شفاهی و تاثیر ژن خوب در این نمره ایجاد کرده است.

در این فهرست مریم قاضی زاده هاشمی با نمره آزمون کتبی 122 و نمره آزمون شفاهی 136.

825 و نمره نهایی 126.

942 در رده هشتم فهرست قرار دارد.

این فهرست نشان دهنده 10 درصد برتر اول دانشنامه تخصصی این دوره است.

تعداد داوطلب در این دوره نیز 176 نفر بوده است.

در این فهرست دو نفر دارای نمره آزمون کتبی 122 هستند که پایین ترین نمره کتبی است و اتفاقا هر دو نفر نمره آزمون شفاهی بالاتر از بقیه را کسب کرده اند.

همین موضوع شائبه هایی را در مورد رعایت عدالت آموزشی در زمان آزمون شفاهی مطرح کرده است.

در فضای مجازی پرسش هایی با این موضوع که آیا واقعا اساتید به صرف توانمندی فرد نمره شفاهی را داده اند یا می دانسته اند که نامبرده دختر وزیر است و این نمره را گرفته، مطرح شده است.

منتقدان تاکید کرده اند که چطور انتظار دارید باور کنیم شما و همکارانتان هیچ فرقی بین فرزند وزیر و دیگران نگذاشته اید و هیچ فشاری هم برای نمره دادن بر شما نبوده است؟ و چه تضمینی وجود دارد که در آزمون های شفاهی، عدالت رعایت می شود؟ مسئله ژن خوب که چندی است در فضای مجازی باب شده، موضوعی است که حساسیت های زیادی را برانگیخته است و انتشار تصویر نمرات آزمون دانشنامه به خصوص در فضای مجازی گروه های پزشکی و روانپزشکی نیز بر این مسئله صحه گذاشته است که مسئولان وزارت بهداشت باید توضیحی در این زمینه ارائه دهند.

تاکنون صحت و کذب این تصویر از سوی وزارت بهداشت اعلام نشده است.

دستورالعمل اجرایی آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی اما آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی چیست؟ آزمون دانشنامه یک آزمون اعتباری برای افرادی است که دوره تخصص خود را گذرانده و گواهینامه تخصصی خود را دریافت کرده اند.

اما شرط لازم برای ورود به هیات علمی علوم پزشکی، داشتن دانشنامه تخصصی است.

این آزمون هر ساله در شهریورماه برگزار می شود.

  آزمون دانشنامه تخصصی در دو قسمت کتبی و شفاهی برگزار می شود، حدنصاب نمره قبولی جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصی 70 درصد کل نمره آزمون کتبی و 70 درصد کل نمره آزمون شفاهی خواهد بود.

افرادی که موفق به کسب 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی می شوند (نمره 105 از نمره کل 150) به عنوان قبول شده آزمون کتبی دانشنامه تخصصی محسوب و مجاز به شرکت در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی خواهند بود.

جهت تعیین نفرات برتر، نمره آزمون کتبی دانشنامه تخصصی با ضریب 2 و نمره آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی با ضریب 1 و با توجه به تبصره ذیل بند ماده 6 دستورالعمل دانشنامه تخصصی محاسبه خواهد شد.

آزمون شفاهی به صورت MMI و OSCE و PMP و KFP و سایر روش های ارزشیابی شفاهی و یا مبتنی بر رایانه برگزار می شود.

پاسخ یک مسئول: هنوز در حال رسیدگی به اعتراضات هستیم یکی از مسئولان دبیرخانه شورای تخصصی و پزشکی وزارت بهداشت که خواست نامش فاش نشود، در زمینه فهرست منتشر شده در فضای مجازی گفت: ما این تصویر را ندیده ایم و باید سئوال کرد آیا این فهرست رسمی است یا خیر ؟ مهر وزارت بهداشت دارد یا خیر ؟ وی افزود: همچنین ما هنوز به اعتراضات آزمون دانشنامه رسیدگی نکرده ایم و هیچ نمره ای قطعی نیست.

هنوز تعدادی از داوطلبان به نمرات آزمون کتبی و شفاهی اعتراض داشته اند که در حال رسیدگی به این اعتراضات هستیم.

نتایج همه ساله 18 مهرماه اعلام می شود و هر فردی برای مشاهده نتایج اولیه خود می تواند با کدملی آن را مشاهده کند اما هیچ نمره ای اعلام نشده است.

این مسئول وزارت بهداشت تاکید کرد: هیات ممتحنه در زمان امتحان شفاهی نمره هیچ کس را ندارد.

حتی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی هم نمرات افراد را در اختیار ندارد.

در زمان امتحانات تنها گفته می شود که این تعداد داوطلب با این میزان کف نمره قبول می شوند.

ما نمره فردی را در اختیار نداریم.

وی گفت: قطعا می توانم بگویم که هیات بورد در تمام رشته ها، به هیچ عنوان نمره کتبی داوطلب را در اختیار ندارند.

نمرات شفاهی در سنجش با نمرات کتبی جمع بندی می شود و 10 درصد برتر بر اساس حروف الفبا اعلام می شود.

وی افزود: در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی هیچ فایلی تولید و منتشر نشده است و این دبیرخانه هیچ فهرستی هم تهیه نکرده است.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی نامه ای از دبیر هیات بورد روانپزشکی در مورد این موضوع دریافت کرده است، گفت: دبیر هیات بورد روانپزشکی نیز اگر به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی نامه بنویسد و در این زمینه توضیحی لازم باشد، حتما رسیدگی می شود.

وی گفت: هیات بورد هیات مورد اعتماد دبیرخانه شورای تخصصی است و هر موقع عملکرد آن مورد نقد قرار گیرد ما موظف هستیم از آنها دفاع قانونی انجام دهیم و ببینیم که چه تقاضایی از ما دارند و به آن رسیدگی خواهیم کرد.

تصویری که در فضای مجازی منتشر شده را ندیدیم این مقام آگاه تاکید کرد: ضمن اینکه ما هنوز تصویری که درباره آن صحبت می شود را ندیده ایم.

ما درباره موضوعاتی که وجود خارجی دارند سخن می گوییم هزاران موضوع در فضای مجازی ممکن است مطرح شود ما نمی توانیم به آنها واکنش نشان دهیم.

هنوز مشخص نیست که این فهرست واقعی است یا خیر.

وی درباره تعیین 10 درصد اول هر رشته گفت: تعیین 10 درصد اول مبنای اولویت برای توزیع نیروهای تخصصی در معاونت درمان وزارت بهداشت است.

از یکی دو سال قبل نفرات برتر را اعلام نمی کنند که یکی نفر اول یا سوم شده است زیرا رده بندی هیچ امکاناتی را برای فرد فراهم نمی کند.

وی گفت: داشتن دانشنامه تخصصی حتی از شرط ورود به دوره های فوق تخصصی نیز برداشته شده است و افراد با گواهینامه هم می توانند در دوره های فوق تخصصی شرکت کنند.

مدرک بورد تخصصی یک مدرک اعتباری است که اعتبار فرد بیشتر می شود.

یکی از شرایط ورود به هیات علمی دارا بودن دانشنامه است اما به این معنی نیست که هر فردی که دانشنامه گرفت به عضویت هیات علمی در می آید.

وی افزود: هر متخصصی ممکن است یک سال بعد از آزمون گواهینامه یا چند سال بعد از آن در آزمون دانشنامه شرکت کند.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت یادآور شد: مزیتی که آزمون دانشنامه دارد در زمان گذراندن تعهدات است.

همه افرادی که نمرات لازم را گرفتند برای گذراندن تعهدات خودشان به معاونت درمان وزارت بهداشت معرفی می شوند و 10 درصد اول ممکن است بتوانند در تعهدات خود جای بهتری را انتخاب کنند.

همچنین مزیت دیگر اینکه برای ضریب کا (K) برحسب نیاز آموزشی دانشگاه ها می توانند تعهدات خود را در فیلد آموزشی بگذرانند.

توضیحات دبیر هیات بورد تخصصی روانپزشکی پس از انتشار تصویر مذکور، دکتر احمد نوربالا به عنوان دبیر هیات بورد تخصصی روانپزشکی از سوی جامعه پزشکی و روانپزشکی مورد توجه قرار گرفت و این گروه از او خواستند که توضیحی در این زمینه بدهد.

دکتر نوربالا در پاسخ به خبرنگار در خصوص این موضوع، تنها به گفتن اینکه مصاحبه نمی کنم و توضیحاتم را در فضاهای مجازی مرتبط با گروه های روانپزشکی اعلام کرده ام، اکتفا کرد.

وی در این پیام گفته است که هیات ممتحنه از نمرات کتبی داوطلبان اطلاع نداشته است و افراد با شماره داوطلبی در آزمون شفاهی حاضر شده اند.

در توضیحات دکتر نوربالا آمده است: با دیدن نامه فوق که متاسفانه به سرعت در فضای مجازی منتشر شد برای جامعه ای که شاهد افول ارزش های اخلاقی هستیم و افت اعتماد عمومی و کاهش سرمایه اجتماعی را در پژوهش ها می بینیم برای اینجانب خیلی غیر منتظره نبود.

اما تهیه و نشر آن در فضای مجازی متعلق به گروه های پزشکی وبه ویژه روانپزشکی که از ارکان سرمایه های اجتماعی و اعتماد کشور باید باشند حیرت آور بود! اعضای بورد از نمره کتبی داوطلبان به نام افراد اطلاع ندارند اما حقیر به عنوان دبیر هیات ممتحنه بورد روانپزشکی به اطلاع علاقمندان حقیقت جو می رسانم که اولا اعضای محترم بورد از نمره کتبی داوطلبین به نام افراد، مطلع نبوده اند و نیستند.

ثانیا برای امتحان شفاهی هیچ فردی با اساتید خود امتحان نمی دهد و همه افراد هم با شماره داوطلبی و نه نام و فامیل خود در امتحان آسکی و شفاهی شرکت می کنند که شناخته شده نباشند.

هیچ حب و بغضی نداشتیم ثالثا شهادت می دهم که مطلقا از ناحیه تک تک اعضای بورد روانپزشکی برای هیچ فردی حب و بغضی اعمال نشده و نمی شود.

رابعا در مورد خانم دکتر مریم قاضی زاده هاشمی، طبق اظهار برخی اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران قبل از برگزاری امتحان بورد، او را جز دستیاران خوب و باسواد و شایسته رتبه اول تا سوم می دانستند.

خامسا من هنوز نمره کتبی ایشان را نمی دانم ولی نمره شفاهی ایشان بدون شناخت قبلی و اعمال جانبدارانه افراد ممتحن، رتبه اول شفاهی شد.

در پایان به نیابت از اعضای بورد روانپزشکی انتظار دارم که دبیرخانه شورای آموزش پزشکی به موضوع رسیدگی و رفع اتهام از اعضای بورد روانپزشکی به عمل آورد.

در ضمن خاضعانه از همکاران پزشکی و روانپزشکی استدعا دارم برای حداقل حفظ و ارتقای اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی، از این به بعد تا از خبر و یا نوشته ای اطمینان ندارند جهت جلوگیری از تشویش افکار عمومی از نشر آن مطلب اجتناب کنند.

حال با این توضیحات باید تا زمان اعلام نتایج نهایی صبر کرد تا در نهایت تاثیر ژن خوب را در اعلام نتایج نهایی به واقع مشاهده کرد.

همچنین شخص وزیر بهداشت و معاونان وی نیز باید برای شفافیت هر چه بیشتر در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.


کلید واژه ها: آزمون - فضای مجازی - پزشکی - وزیر بهداشت - بهداشت - قاضی زاده هاشمی - وزیر - وزارت بهداشت - هایی - تصویر - مجازی - دانشگاه علوم پزشکی - دختر - شبکه های اجتماعی - هاشمی - وزارت - قاضی - زاده - مسئولان - منتقدان - اجتماعی - دانشگاه - انتظار - برگزار - شهریور - تصویری - حساسیت - منتشر - فرزند - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
وزرای نیرو و جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به مجلس می آیند

سارقان مسلح به بانکی در لردگان دستبرد زدند

عروس حساب بانکی خانواده شوهر را خالی کرد !

ازدواجی که با چانه زنی شروع شود به طلاق ختم می شود/مشکل طلاق خود ما هستیم

توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانی

نشست بررسی الگوی اسلامی، ایرانی پیشرفت

ملت و یک دولت، در وجود شما، خلاصه شده بود

شهردار مستعفی بابلسر بازداشت شد

انتخاب دانشگاه لرستان به عنوان «دستگاه برتر»

ثبت نام 20 هزار زائر برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین 97

همدلی دستگاه ها موجب آرامش در استان شده است

از سلفی گرفتن با موگرینی در مجلس تا عکس انداختن با تتلو

معرکه گیری علیه دو رییس قوه به شیوه ی کریمی قدوسی

تفکیک املاک چیست؟

کاهش شفافیت با برگزاری مناقصه در خدمات حسابرسی

عملیات زنده گیری گور خر!

تغییرات کابینه دولت

آقای روحانی شما چرا؟

وزارت خارجه برای حل مشکل قراردادهای خارجی بر زمین مانده فعال شود

«مهدی نژاد نوری» جایگزین «طهرانچی» در معاونت علمی آستان قدس شد

17 عضو کابینه به مجلس پاسخ می دهند

تشریح اقدامات ستاد اربعین ارتش

18 استارتاپ ایرانی به نمایشگاه استارتاپ های پرتغال می روند

از پلمب کتابفروشی های تهران تا داستان خوانی اتریشی ها

مشکلات اقتصادی با جابه جایی وزرا حل نمی شود

الزامات تعاملات علمی بین المللی دانشگاه ها چیست؟

خبر دقیقی از مکان گروگان های مرزبانی ایران به دست نیامده است

سپاه 10 هزار خانه برای نیازمندان می سازد

مسئولان برای تسهیل سفر زائران اربعین تلاش کنند

فضانوردان برای استفراغ در فضا چه کار می کنند؟

5 مرحله خواب را بشناسید تا بهتر بخوابید

صحبت های مهم حجت الاسلام و المسلمین پناهیان درباره راهپیمایی اربعین

بیش از 30 درصد برنامه توسعه ششم در تهران محقق شده است

دنیا باید در مقابل تضییع حقوق فلسطینیان مقاومت کند

نماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است

195 میلیون بار مراجعه سالانه به 45 هزار ارائه دهنده خدمات سلامت

جهانگیری: گرفتار فرسایش سرمایه اجتماعی شده ایم؛ یک شایعه اقبال بیشتری از حرف یک مقام رسمی دارد

ضرب و شتم پدر شهید «بازگیر» توسط اراذل و اوباش در دهدشت

اشکالات وارد شده به پیاده روی اربعین و پاسخ به آن ها

6 هشدار جدی اربعینی +عکس

تعبیر خواب قاشق و چنگال و دیدن آن ها در خواب چیست؟

سوال و جواب های جالب از مارادونا

داستان سرمربیگری در اروپا

تفسیر آیه 60 سوره توبه

نشست مطالبه گری «به وقت مردم» در بابلسر برگزار شد

ارسال کالاهای جمع آوری شده ستاد اربعین میاندورود به سمت کربلا

برگزاری مسابقات تنیس روی میز جانبازان و معلولین در میاندورود

نمایشگاه عکس سفر به قطب شمال

شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش انتخاب شدند

حکم دادگاه لاهه درباره رفع تحریم ها لازم الاجراست

آیا بر فرض تشدید بیماری در سفر اربعین، می توان به این سفر رفت؟

دشمنان دست به هر ترفندی می زنند که راهپیمایی 13 آبان کم فروغ باشد

سردار نقدی: اگر مشکلی در کشور وجود دارد گردن انقلاب نیست بلکه به خاطر انتخاب مردم است/

اعتراض وزیر راه به رییس مجلس

پایان عصر شبکه های اجتماعی دور از تصور نیست

وقتی که 6ساعت تمام در «چمدان» هستید!

جلسات قرائت قرآن را همیشه برگزار کنید

ضرب و شتم یک روحانی دیگر در قم

اشکالات وارد شده به پیاده روی اربعین و پاسخ به آن ها

حضور پرشور یک (زن)

امیرعبدالهیان: عربستان در بازی آمریکایی صهیونیستی گرفتار شده است

همه خصلت های خوب آخرین بازمانده از شاگردان علامه دهخدا

راه اندازی مجمع ملی خانواده در آینده نزدیک

قتل خاشقجی ذات عقب مانده و خشن آل سعود را برای جهانیان آشکار کرد/ واکنش آمریکا؛ دوشیدن بیشتر «گاو شیرده»

جزییات بخشنامه رییس قوه قضاییه درباره مهریه

مسئولیت جدید آیت الله جنتی در مجلس خبرگان رهبری

گذر از شرایط اقتصادی به همکاری همه نهادها نیاز دارد

آیات 75-96 سوره واقعه+صوت

دسترسی به اطلاعات کامل شهدای تهران و البرز در سامانه گلزار

همایش تحولات و چشم اندازهای بازرگانی تهران - لندن با حضور مقامات ارشد انگلیس

تصاویر/ مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) در قم

تاسیس دانشگاه ادیان آرزوی مؤسس حوزه علمیه قم بود/با خشونت و تکفیر دیگران کار به جایی نمی رسد

کلنگ زنی و افتتاح دو پروژه در بخش های سلامت و راه سازی در شهرستان شوش

«سامانه تدبیر حسینی» راهی بازار کتاب شد

قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند

روابط اقتصادی ایران و انگلیس اهمیت راهبردی پیدا کرده است

همایش تحولات و چشم اندازهای بازرگانی تهران - لندن با حضور مقامات ارشد انگلیس

قیمت ترشی بادمجان در بازار

آخوندی خواستار ورود مجلس به اظهار نظر سخنگوی شورای نگهبان شد

بزرگترین راهپیمایی جهان به واسطه رهبری مقتدر و ملتی وفادار انجام می شود

لازمه نقد برنامه 50 ساله کشور آسیب شناسی 40 سال گذشته است

مردم کشورمان الگوی مقاومت ملت های مسلمانند

قضات مکلف هستند از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند

ضرب و شتم پدر شهید عنایت الله بازگیر در دهدشت

خیز دموکرات ها برای ترغیب مردم آمریکا به شرکت در انتخابات کنگره + فیلم

تمرینات نظامی قوای دریایی روسیه

وحدت دعوت انبیاء چگونه بر توحید دلالت می کند؟

مشکلات خروج کامیون های حامل وسایل موکب های اربعین در مرز مهران + فیلم

ششمین یادواره سردار شهید لک زایی

وزیر بهداشت: فرهنگ سلامت به اندازه تجهیزات پزشکی ضرورت دارد

ماجرای عکس یادگاری با امام(ره) بعد از عملیات اچ3

دونرخی کردن بنزین از سوی دولت ممنوع است

تنگه هرمز را باید ‎اقتصادی بست/ طرحی را به رهبر انقلاب و سران سه قوه ارائه دادیم

فتاح: همه موظفیم به دولت روحانی کمک کنیم

ژنرال رازق، فرمانده قدرتمند جنوب افغانستان کشته شد+عکس

فرماندار: تعامل مردم و مسئولان اقتصاد ابرکوه را شکوفا می کند

دچار فرسایش سرمایه های کشور شده ایم

نجات پرنده شکاری توسط دوستدار محیط زیست+فیلم

مردم کشورمان الگوی مقاومت ملت های مسلمانند

پاسخ توییتری حسام الدین آشنا به سعید جلیلی درباره هلو و لولو

پاسخ 2مسئول درباره آزمون دختر وزیر بهداشت

پاسخ 2مسئول درباره آزمون دختر وزیر بهداشت