مطالب مرتبط:
یش بینی اتفاقات پس از آزادسازی قیمت خودرو
یش بینی اتفاقات پس از آزادسازی قیمت خودرو
ابزارهای آزادسازی قیمت خودرو
راه حل یک نماینده برای آزادسازی قیمت خودرو
شرط آزادسازی قیمت گذاری خودرو
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 17:322018-09-24اقتصادي

​یش بینی اتفاقات پس از آزادسازی قیمت خودرو


درصورت آزادسازی قیمت خودرو، مصرف کننده نهایی کالای مورد تقاضای خود را بدون واسطه دریافت خواهد کرد و خودروساز نیز حداقل قیمت تمام شده محصول تولیدی خود را دریافت خواهد کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب، درصورت آزادسازی قیمت خودرو، مصرف کننده نهایی کالای مورد تقاضای خود را بدون واسطه دریافت خواهد کرد و خودروساز نیز حداقل قیمت تمام شده محصول تولیدی خود را دریافت خواهد کرد و دچار مشکلات جدید ناشی از قیمت دستوری خودرو نخواهد شد علی رغم ایجاد ظرفیت تولید بیش از دو میلیونی خودرو طی دو دهه منتهی به سال 90 و تولید بیش از یک میلیون و 650 هزار دستگاه در آن سال، سرمایه گذاری های صورت گرفته از عمق لازم برخوردار نبوده، به طوری که ساختار این صنعت در ایران مونتاژ محور شده است.

بدین معنی که حتی مجموعه های شکل گرفته تحت عنوان قطعه سازی نیز بخشی از نیازمندی های خود را از طریق واردات تامین می کنند.

وابستگی صنعت خودرو ایران به نرخ ارز در واقع صنعت خودرو ایران به واردات قطعات خارجی و نرخ ارز وابستگی بالایی دارد و به همین دلیل با نمایان شدن اولین نشانه های تحریم، به صنعت خودرو آسیب های جدی وارد شد، به طوری که طی سال های 91 و 92 علاوه بر کاهش بیش از 55 درصدی تولید و رسیدن آن به سطح 740 هزار دستگاه، قیمت تمام شده خودرو های تولیدی نیز به دلیل افزایش چند صد درصدی نرخ ارز، با جهش قیمتی مواجه شد.

به طور کلی در اقتصاد ایران، سهم کالا های واسطه ای و مواد اولیه وارداتی حدود 20 درصد تولید ناخالص داخلی برآورد می شود، که بسته به نوع صنعت، سهم واردات از ارزش افزوده آن صنعت نیز متفاوت میباشد، لیکن این نسبت در صنعت خودرو سهم بالایی دارد، به طوری که در بخش مونتاز، فقط 14 درصد ارزش خودرو (مونتاژ بعلاوه رنگ) داخلی محسوب شده و مابقی وارداتی محسوب می شود.

در این خصوص حتی در خودرو هایی مثل پراید یا سمند که داخلی محسوب می شوند، بخشی از مواد اولیه، وارداتی است.

به طور کلی مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که سهم قطعات از ارزش خودرو های تولیدی 60 درصد است و از این سهم 60 درصدی قطعات، حدود 50 درصد آن مربوط به قطعات خارجی است، به عبارت دیگر 30 درصد ارزش خودرو مربوط به قطعات خارجی است و این نشان دهنده حساسیت بالای قیمت خودرو به تغییرات نرخ ارز است.

گفتنی است با توجه به این که عمده مواد اولیه نظیر فلزات پایه و محصولات شیمیایی که توسط قطعه ساز های مختلف برای تولید و تکمیل قطعات تولیدی خود مورد استفاده قرار می گیرد، با نرخ ارز آزاد قیمت گذاری می شود و همچنین در تامین قطعات خارجی خود بر خلاف خودرو ساز ها که از ارز ترجیحی بهره مند هستند، عمدتا با ارز آزاد تامین می کنند، لذا با جهش نرخ ارز، افزایش قیمت قطعات تولید داخل بیشتر از افزایش قیمت قطعات خارجی تامین شده توسط خودرو ساز است.

در واقع قیمت خودرو از افزایش نرخ ارز در بخش غیرمستقیم بیشتر از بخش مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرد.

علاوه بر این قطعات وارد شده در یک بستر تثبیت شده تولید می شود، این در حالی است که تولید در ایران در بستر نااطمینانی، نرخ سود و تورم بالای 20 درصد، کمبود نقدینگی، کمبود مواد اولیه که در شرایط تحریم و جهش نرخ ارز و با تشدید مشکلات انجام می شود که همه عوامل فوق در بالا بودن قیمت تمام شده موثر هستند.

صنعت خودرو ایران بعد از اجرایی شدن برجام و گشایش در تامین قطعات و گشایش اعتبار به دلیل کندی فرایند رفع تحریم ها، نبود استراتژی مشخص، دولتی بودن و دخالت دولت در بنگاه داری و ارکان حاکمیت شرکتی و مشکلات فضای کسب و کار در ایران دچار تغییرات بنیادی نشده است و به غیر از چند قرارداد که با زمزمه تحریم ها بلافاصله از ایران خارج شدند، کار خاصی طی پنج سال گذشته برای توسعه صنعت و نوآوری آن صورت نگرفته است و صنعت خودرو ایران همچنان با چالش هایی نظیر ضعف دانش فنی، شکاف تکنولوژی و سهم پایین از زنجیره تولید جهانی برخوردار است.

به عبارت دیگر عمده محصولات تولیدی در کشور قدیمی و وابسته به واردات قطعات خارجی است.

گفتنی است که صنعت خودرو از اوایل تابستان سال جاری همانند سال های نخستین دهه جاری به دنبال شوک ارزی ناشی ازتحریم ها و تشدید آن در ماه های آتی، به چالش ها و مشکلات همان دوران دچار شده است: 1: تعیین دستوری قیمت خودرو علی رغم افزایش چند صد درصدی نرخ ارز به ویژه افزایش چند برابری قیمت قطعات تولید داخل 2: مشکلات و چالش های مربوط به تحریم نظیر خروج شرکای تجاری، مشکل تامین قطعات و گشایش Lc 3: افزایش شکاف قیمت کارخانه و بازار آزاد و در نتیجه ایجاد زمینه های فساد و رانت و افزایش نارضایتی 4: کاهش کیفیت خودرو های تولید داخل کاهش تولید، افزایش قیمت، افت کیفیت، دپو انبار ها از خودرو های ناقص و کاهش عرضه خودرو به بازار به همراه سفته بازی ناشی از شرایط تورمی اقصاد و جهش نرخ ارز (حفظ قدرت خرید از طریق خرید کالای مصرفی بادوام) منجر به افزایش بیشتر قیمت خودرو می شود.

راه حل چیست؟ در چنین شرایطی پا فشاری دولت بر دخالت در قیمت گذاری خودرو، وضعیت بنگاه های فعال در این صنعت را از لحاظ مالی و اعتباری با چالش اساسی مواجه می کند و خودروساز برای ادامه حیات بخشی از فشار مالی خودرو را به قطعه ساز منتقل می کند و قطعه ساز نیز در این شرایط برای ادامه حیات، متوسل به تولید محصول با کیفیت پایین می شود که نتیجه چنین وضعیتی عرضه محصول با کیفیت پایین به بازار است.

طی هفته های اخیر مجموعه دولت تصمیم گرفته است، به منظور کنترل بازار خودرو و تثبیت نوسانات قیمت، مجموعا 40 هزار خودرو توسط خودرو سازان به بازار عرضه کند.

لازم به ذکر است که با توجه به محیط ملتهب اقتصاد کلان ایران، حجم انبوه نقدینگی و فضای نااطمینانی ناشی از التهابات نرخ ارز و تشدید تحریم ها به همراه اشباع عمده بازار های موازی، به نطر نمی رسد که عرضه مشخصی خودرو به بازار به تثبیت بازار خودرو کمکی بکند.

چرا که کاهش تولید خودرو طی ماه های اخیر و همچنین تشدید تحریم ها و خروج شرکای تجاری از ایران به همراه افزایش نرخ ارز به فعالان این بخش و مشتریانی که به دنبال حفط قدرت خرید خود هستند، این نوید را می دهد که خرید خودرو و انبار آن برای ماه های آتی یک سرمایه گذاری جذاب محسوب می شود، لذا هرگونه عرضه خودرو به بازار بلعیده خواهد شد و ممکن است چند روزی قیمت کاهش یابد، لیکن دوباره قیمت ها بر خواهند گشت.

در صورت آزادسازی قیمت خودرو، مصرف کننده نهایی کالای مورد تقاضای خود را بدون واسطه دریافت خواهد کرد و خودروساز نیز حداقل قیمت تمام شده محصول تولیدی خود را دریافت خواهد کرد و دچار مشکلات جدید ناشی از قیمت دستوری خودرو نخواهد شد و مشکلات خودروساز به بخش های دیگر صنعت سرایت نخواهد کرد و تامین کننده و قطعه ساز خود را در وضعیت تحمیل بار مالی نخواهند دید و مصرف کننده نهایی نیز از پرداخت قیمت اضافی (مبلغی که عمدتا ناشی از سفته بازی است و بالاتر از قیمت واقعی خودرو است) معاف خواهد شد.

گفتنی است اگر این آزاد سازی قیمت خودرو توام با واگذاری صنعت به بخش خصوصی واقعی در قالب اصل 44 انجام شود و دولت بستر های قانونی لازم را برای توسعه صنعت خودرو فراهم بکند که در آن محصول بر اساس اصول اقتصادی و صرفه های ناشی از مقیاس تولید شود و در عین حال در مدیریت آن ارکان حاکمیت شرکتی رعایت شود، نتیجتا محصول نهایی با قیمت رقابتی و با کیفیت قابل قیاس با مدل های خارجی عرضه خواهد شد.

به نظر می رسد با توجه به تجربه بنگاه داری دولت در صنعت خودرو و کارنامه مشخص صنعت خودرو، وقت آن رسیده باشد که دولت این صنعت را در کنار صنایع دیگر به بخش خصوصی واگذار کند، چرا که دولت بنگاه دار خوبی نیست.


کلید واژه ها: خودرو - تولید - قیمت - صنعت خودرو - قیمت خودرو - قیمت تمام شده - واردات - نرخ ارز - درصد - صنعت - ایران - صورت - آزاد - وابستگی - نشان - هایی - سرمایه گذاری - ارزش افزوده - تامین - قطعه سازی - خبرگزاری - مصرف - ارز آزاد - شیمیایی - ساختار - متفاوت - حساسیت - سرمایه - مشکلات - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
افزایش60 تا 90 درصدی قیمت بازار خودروهای سایپا

قاچاق روزانه 11/5 میلیون لیتر سوخت به خارج کشور

برنامه ریزی کوتاه مدت مهمترین اقدام برای عبور از مشکلات

چرا طلا در جهان گران شد و در ایران ارزان؟

بهای نفت در بازار نیویورک بیش از سه دلار کاهش یافت

به محصولات ارگانیک کد 18رقمی اعطا می شود

ثروتمند ترین آمریکایی ها چه کسانی هستند؟

فاز دوم خانه صنعت و جامعه در دانشگاه شیراز گشایش یافت

نخستین سیستم هوشمند ملی پایش کندو در یاسوج ساخته شد

راه اندازی اولین جایگاه پرورش شتر شیری در سراوان

مه شبانگاهی دید افقی در اهواز را به 20 متر کاهش داد

تامین لوازم یدکی موردنیاز کامیون داران تسهیل شود

قاچاق روزانه 11 و نیم میلیون لیتر سوخت به خارج از کشور

تفویض اختیار وزارت صمت به استان ها آغاز شد

پتروشیمی ایران فقط شش دهم درصد از سهم بازار جهان را دارد

جایگاه پژوهشی زنان در حوزه علم و فناوری ارتقاء می یابد

تصمیم دیرهنگام برای تنظیم بازار میوه شب عید

بخش خصوصی برای شیرین سازی آب دریا دست به کار می شود

اولین لوکوموتیو با موتور ملی به دستور وزیر راه و شهرسازی حرکت کرد

وضعیت دستیابی به آب های ژرف در سیستان همچنان در هاله ای از ابهام است

استفاده از کارت سوخت از اول دی ماه اجرایی می شود

نگاه ساختاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی باید به تجاری سازی باشد

پنج سرفصل برنامه وزارت نیرو برای پایان تنش آبی تا سال 1400

از 19 پروژه بندری با سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره برداری می شود

ابهام در سرنوشت وام 500 میلیون یورویی تأمین دارو و تجهیزات پزشکی

انتقاد از اسراف در ساخت یک دکور عجیب در برنامه تلویزیونی

صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 28آذر

با نمک ترین استان ایران کجاست؟+تصاویر

اراده های فولادی در آذین فورج اسفراین

دوربرگردان نفت بعد از اجلاس اوپک

قیمت طلا قیمت سکه و قیمت دلار امروز 27 آذر

یک صادرکننده متخلف فرآورده های نفتی در تهران بازداشت شد

هم مواد اولیه هست، هم نقدینگی؛ کارگران اجازه فعالیت کارخانه را نمی دهند!

500 گلدان بذر بومی درجنگلهای کهگیلویه و بویراحمد کشت شد

جرائم اقساط معوق وام مسکن مددجویان بخشیده می شود

صنعت اسقاط خودرو در خراسان رضوی در حال خاموشی است

آب خزر مرهمی بر تشنگی سمنان

ایران در حلقه ترانزیتی جهان، جایگاهی پایدار و ثابت دارد

علمی کردن تولید آبزیان پرورشی از برنامه اصلی شیلات هرمزگان است

حوادث طبیعی 9500 میلیارد ریال به آذربایجان غربی خسارت زد

پتروشیمی خراسان 33 میلیارد ریال در تامین قطعات صرفه جویی کرد

دمای تورم در 188 کشور

قیمت پیشنهادی آپارتمان در منطقه مصرفی غرب تهران

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 27 آذر 97

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 28آذر

عوامل تکنیکی و کاهش قیمت نفت

تاکید وزیر کشور بر ضرورت اطلاع رسانی آگاهی بخش و کارشناسانه دستگاه های مسؤول درباره بودجه 98

آینده نامعلوم بریگزیت، اقتصاد انگلستان را فلج می کند

نرخ فروش میوه های شب یلدا (جدول)

آدرس گره های تجارت با همسایگان

اعمال نفوذ و خلاء قانونی مانع از تخریب ساختمان های احداثی در اراضی کشاورزی نمی شود

کاهش تولید نفت روسیه مطابق با توافق اوپک

تقاضای جهانی برای زغال سنگ بالاتر می رود

رقابت های ناسالم می تواند صنعت بیمه را ورشکسته کند

استاد دانشگاه: از هر 30 نفر یک نفر مهاجرت می کند

تأمین مالی بنگاه های تولیدی

قیمت خودروهای داخلی در 1307/9/27

قیمت مرسدس chr(8211) ای ام جی جی تی 4 درب کوپه اعلام شد

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 27 آذر

تایم لپس ساخت استخر

ارزیابی میزان پیشرفت طرح های اقتصاد مقاومتی رودبار جنوب

واردات قراضه به ترکیه کاهش می یابد

کاهش صادرات و واردات بیلت کره جنوبی

افزایش تولید پی وی سی روسیه

روند صعودی قیمت طلا تا پایان 2018 سریعتر خواهد شد

چشم انداز هفتگی قیمت طلا و فلزات گرانبها

روند معاملات شمش روی در آخرین روزهای سال 2018

پردرآمدترین تور موسیقی2018 به نام «اِد شیرِن» ثبت شد

تفاوت بودجه ایران با عربستان

تعویق حقوق کارکنان ادارات و دستگاه ها، ممنوع!

بیش از 70 درصد از درآمد مالیاتی ایران محقق شده است

زیر پای کشاورزان خالی شد

ابطال بیش از 8 هزار کارت سوخت غیرقانونی مهاجر با آغاز ثبت نام کارت سوخت المثنی

مصوبه مثبت مجلس برای شرکت های خدمات پرداخت بورسی و بانک ها

نرخ جدید سود سپرده بانک های خصوصی به 20 درصد کاهش یافت

رکود اقتصادی در راه آمریکا؟

ابلاغ شریعتمداری برای شفاف سازی قراردادها +سند

چرا امروز طلا در جهان گران شد و در ایران ارزان؟

جدیدترین خودروی چینی وارد بازار ایران شد (+قیمت)

تولید روزانه نفت شیل آمریکا از 8 میلیون بشکه گذشت

کدام کشورها بیشترین اکتشافات نفتی را داشتند؟

اوپک منحل می شود؟

رکود مسکن در انتظار شهرستان ها

قیمت نفت کاهش یافت

لاریجانی: توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

جدول نرخ سکه و ارز در 1397/9/27

جزییات ساخت گلوله های بارورسازی ابرها در ایران

احتمال کاهش تولید نفت روسیه در 2019

پول زیادی نداریم

مهم سهم کشاورزی از آب نیست

سفره یلدای امسال چقدر از پارسال گران تر شده؟

احداث 10 هزار واحد مسکن محرومین در کشور

رییس سازمان بسیج مستضعفین در گفت وگو با فارس خبر داد احداث 10 هزار واحد مسکن محرومین در کشور

بازار سنندج در آستانه شب یلدا

اقدامات انجام شده در توسعه ریلی و حمل و نقل کشور

درآمدزایی 7 تا 9 میلیون ریال روستایی ها با نصب نیروگاههای خورشیدی

3 هزار و 800 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارد

تداوم روند همگرایی

تشکیل کارگروه بررسی قیمت بلیت قطار در دولت

حمایت از بخش خصوصی در توسعه صنعت تبلیغات

​یش بینی اتفاقات پس از آزادسازی قیمت خودرو

​یش بینی اتفاقات پس از آزادسازی قیمت خودرو