مطالب مرتبط:
15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال
15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال
15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال
قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال
هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین نگرفته ایم/ بسیج 15 هزار ناوگان اتوبوسی برای جابه جایی زائران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 15:022018-09-24اقتصادي

15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال


با توجه به افزایش قیمت بلیت هواپیما در اربعین امسال نسبت به سال قبل و همچنین احتمال افزایش 10 درصدی زائران، پیش بینی می شود حجم گسترده تری از مسافران با حمل و نقل جاده ای به مرزها بروند.

- مهر: اگرچه تا آغاز مراسم بزرگ پیاده روی اربعین کمتر از یک ماه باقی مانده و تا چند روز پس از خودِ اربعین نیز به طول می انجامد، اما به دلیل بزرگی اجرای آن و پیش بینی سفر حدودا 2.

5 میلیون نفر به عتبات عالیات، از یک ماه قبل بسیاری از دستگاه ها و نهادهای عضو ستاد مرکزی اربعین خود را برای انجام آن آماده می کنند.

با توجه به پیش بینی سفر حدودا 90 درصدی زائران عتبات از طریق مرزهای زمینی ایران و عراق، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان دستگاه هماهنگ کننده و مدیریت کننده ناوگان حمل و نقل عمومی مسافران و نیز سازمان متولی پایانه های مرزی سه گانه (یا احتمالا چهارگانه) شامل مهران، شلمچه و چذابه (یا به احتمال زیاد مرز خسروی) با همسایه غربی ایران، یکی از مهم ترین نهادهای نظارتی و تصمیم گیر ـ به خصوص در زمینه تعیین قیمت بلیت اتوبوس ها ـ در ستاد مرکزی اربعین محسوب می شود.

گرانی بلیت هواپیما و پیش بینی اقبال گسترده مردم به ناوگان جاده ای با توجه به اینکه امسال نرخ بلیت هواپیما برای سفرهای اربعین 2.

2 و 2.

8 میلیون تومان برای پروازهای (به ترتیب) تهران ـ نجف ـ تهران و مشهد ـ نجف ـ مشهد تعیین شده که نرخ بسیار بالایی است، به نظر می رسد عمده زائران عتبات عالیات امسال با استفاده از حمل و نقل جاده ای به عراق بروند که این مسأله سبب افزایش اهمیت و توجه به رعایت نرخ کرایه مصوب اتوبوس ها شده است.

معاون سازمان راهداری: رفع نقاط حادثه خیز منتهی به سه پایانه مرزی خداداد مقبلی، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اخیرا در بازدید از پایانه های مرزی شلمچه و چذابه بر اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای تسهیل خروج و ورود زائران اربعین از سه گذرگاه مرزی کشور تأکید کرده است.

همچنین با توجه به اینکه این سازمان متولی حفظ و نگهداری فنی جاده هاست، مقبلی لزوم شناسایی، رفع و ایمن سازی نقاط پرحادثه مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی استان های خوزستان و ایلام تا قبل از اربعین را مورد اشاره قرار داده است.

وی با بیان اینکه مرز شلمچه دومین مرز پرحجم از نظر خروج و ورود زائران اربعین حسینی بعد از مرز مهران است اعلام کرد: پیش بینی می شود تردد زائران اربعین حسینی (ع) در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان راهداری، مرز شلمچه تنها گذرگاه خروج اتباع خارجی در اربعین حسینی است و تا قبل از اربعین، گیت های خروج و ترمینال مجاز برای اتباع خارجی در این پایانه مرزی آماده می شود.

بنابر اعلام دستگاه های مسئول، در اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون زائر از مرزهای چذابه و شلمچه و بیش از یک میلیون نفر نیز از مرز مهران به کشور عراق سفر کردند.

ضمن اینکه کمتر از 100 هزار نفر نیز از مرز هوایی وارد فرودگاه های بغداد و نجف شدند.

معاون وزیر راه: سه فاکتور تعیین نرخ تعادلی کرایه اتوبوس های اربعین در همین ارتباط، عبدالهاشم حسن نیا، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره سقف نرخ کرایه اتوبوس در ایام اربعین برای جابجایی زائران تا مرزهای ایران و عراق اظهار کرد: هنوز بر سر کرایه اتوبوس های اربعین با شرکت های مسافری و صنف اتوبوسرانان جلسه ای برگزار نکرده ایم و این کار هفته آینده انجام خواهد شد و نرخ بلیت اتوبوس های اربعین اعلام خواهد شد وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست مرز خسروی در مراسم امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت یا خیر، افزود: اگر امنیت این مرز از سمت عراق مورد تأیید نیروهای امنیتی عراقی قرار گیرد، کلیه زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این پایانه مرزی در ایام اربعین سال جاری از جمله گیت های خروج و ورود زائران و نیز پارکینگ بزرگ خودروهای شخصی و عمومی فراهم است.

حسن نیا با پیش بینی سفر دو میلیون و 500 هزار زائر در ایام اربعین امسال به عراق، از آمادگی کامل ناوگان اتوبوسرانی برای انتقال بخش مهمی از زائران خبر داد و تصریح کرد: بخش کوچکی از این زائران با گونه های حمل و نقلی ریلی (از طریق مرز شلمچه) و هوایی جابه جا خواهند شد اما بخش عمده ای که به حدود 90 درصد زائران می رسد، از طریق حمل و نقل جاده ای اعم از عمومی و خصوصی عازم عراق خواهند شد.

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که 80 درصد زائران اتوبوس و حمل و نقل عمومی را برای رسیدن به مرزهای عراق انتخاب کنند و حدود 10 درصد نیز با خودروی شخصی به پایانه های مرزی سفر کنند.

با این حال باز هم به زائران اربعین پیشنهاد می کنیم از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و کمتر با خودروی شخصی به مرزها مراجعه داشته باشند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه حدود 15 هزار ناوگان اتوبوسرانی جاده ای آماده جا به جایی زائران به مرزهای ایران و عراق هستند، گفت: قرار است در تعیین نرخ کرایه اتوبوس های اربعین امسال، سه فاکتور عرضه و تقاضا، پیشنهادات صنف حمل و نقل جاده ای مسافری و رضایت و منافع مردم در نظر گرفته شود و نهایتا نرخی که به نقطه تعادل رسیده باشد را اعلام کنیم.

عامری: قطعات اتوبوس گران شده اما رضایت زائران مهم است احمدرضا عامری، رییس اتحادیه سراسری شرکت های تعاونی حمل و نقل مسافر در گفت وگو با خبرنگار مهر در خصوص نرخ پیشنهادی شرکت های مسافری جاده ای برای سفرهای اربعین امسال در زمان رفت و برگشت مسافران به مرزهای مهران، شلمچه و چذابه گفت: در جلسه ای که قرار است با حضور صنف رانندگان اتوبوس و شرکت های حمل و نقل مسافری با سازمان راهداری برگزار شود، در خصوص کرایه اتوبوس های اربعین و قیمت بلیت به مرزهای استان های ایلام و خوزستان با در نظر گرفتن شرایط قیمتی قطعات یدکی و لوازم اتوبوس در سال جاری تصمیم گیری می شود.

وی با اشاره به افزایش چند برابری قیمت قطعات یدکی اتوبوس از جمله لاستیک و روغن موتور در پی نوسانات ارزی چند ماه گذشته، افزود: سال قبل رانندگان اتوبوس از شرایط سفرها از جمله نرخ کرایه و قیمت بلیت راضی بودند.

اما امسال شرایط کمی فرق کرده است با این حال ما نیز به دنبال رضایت مسافران و زائران هستیم.

عامری با بیان اینکه برخی واردکنندگان قطعات و برخی شرکت های تولیدکننده اتوبوس، قطعات آن را با ارز دولتی وارد کرده و در حال حاضر با ارز آزاد به فروش می رسانند گفت: لازم است برای رسیدن به نرخ تعادلی کرایه اتوبوس های اربعین امسال، علاوه بر حمایت دولت از تأمین قطعات و لوازم با نرخ مناسب، موضوع تردد یک سر خالی ناوگان اتوبوسرانی بین جاده ای هم در نظر گرفته شود.

به گفته عامری ناوگان اتوبوس بین شهری کشور در حدود 16 هزار و 500 دستگاه است که بخش عمده ای از این ناوگان فرآیند جابه جایی زائران عتبات عالیات در اربعین امسال را اجرایی خواهد کرد.

کرایه اتوبوس ها سال گذشته چقدر بود؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر، سال گذشته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پی توافق با شرکت های مسافربری بین شهری نرخ کرایه اتوبوس ها را دو برابر کرایه معمولی سفر جاده ای از هر شهر به مرزهای مهران، شلمچه و چذابه اعلام کرد.

داوود کشاورزیان، رییس وقت این سازمان در گفت وگو با خبرنگار مهر در تاریخ 7 مهر ماه 1396 درباره قیمت بلیت اتوبوس های ویژه جابه جایی زائران اربعین از شهرهای مختلف به سمت مرز ایران و عراق و بالعکس گفته بود: با توجه به اینکه این اتوبوس ها، چه در زمان رفت و چه در زمان بازگشت زائران، باید یک سر خالی حرکت کنند نظر سازمان راهداری با توافق با انجمن های شرکت های حمل و نقل مسافر این است که هزینه بلیت اتوبوس دو برابر محاسبه شود.

اگرچه کرایه اتوبوس تهران ـ مهران در شرایط عادی در سال گذشته 64 هزار تومان بود، اما با توافق شرکت های مسافری و سازمان راهداری، در ایام سفرهای اربعین 130 هزار تومان تعیین شد.

با این حال سال گذشته هر چه به روز اربعین نزدیک می شدیم، با توجه به کاهش تعداد متقاضیان سفر به مرزهای مهران و شلمچه، نرخ کرایه اتوبوسها هم به تدریج از سقف قیمتی تعیین شده، کمتر شده بود به خصوص که بخش نسبتا مهمی از زائران از یکی دو روز قبل از اربعین اقدام به برگشت به کشور کردند.

کرایه فعلی اتوبوس تهران-مهران و نرخ احتمالی اربعین گفتنی است در حال حاضر کرایه اتوبوس تهران ـ مهران (از پایانه غرب) برای اتوبوس های وی آی پی (25 صندلی) 76 هزار تومان و برای اتوبوس های معمولی (44 صندلی)، 46 هزار تومان است که با نرخ های سال گذشته تفاوت چندانی ندارد.

به نظر می رسد امسال نیز علی رغم افزایش قیمت لاستیک، قطعات یدکی لوازم جانبی خودروهای سنگین، تفاوت قیمتی چندانی برای کرایه اتوبوس های اربعین با سال گذشته را شاهد نباشیم.

در صورتی که امسال نیز بر سر افزایش دو برابری کرایه های اتوبوس توافق شود، احتمالا بلیت اتوبوس تهران ـ مهران برای اربعین امسال از 90 تا 150 هزار تومان برای اتوبوس های با شرایط مختلف در نوسان خواهد بود.


کلید واژه ها: اربعین - سازمان راهداری - زائران - حمل و نقل - پیش بینی - بلیت هواپیما - افزایش - جاده - اتوبوس - عتبات عالیات - اربعین حسینی - هواپیما - بلیت اتوبوس - بینی - شلمچه - مرز شلمچه - قیمت بلیت هواپیما - معاون برنامه ریزی - عتبات - نرخ بلیت هواپیما - مسافران - حمل و نقل عمومی - نقاط حادثه خیز - اتوبوس اربعین - قیمت - ناوگان - افزایش قیمت - برنامه ریزی - حسینی - حادثه

آخرین اخبار سرویس:
میلیاردها دلار ارز دولتی از کشور خارج شد تا مکمل دارویی وارد کنند

تسویه حساب با چایکاران تا هفته آینده

1.5 میلیون پوشک کشف شده هنوز وارد بازار نشده!

ممنوعیت خریدو فروش ارز در خیابان

ممنوعیت خریدو فروش ارز در خیابان/خروج مدیر 2 شرکت لیزینگی کلاهبردار از کشور

چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها

برایان هوک: هم چنان سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران را دنبال می کنیم

پیشنهاد احمد توکلی برای تهیه بسته ای از مایحتاج ضروری

عبور از تحریم ها با رونق صنعت گردشگری

ممنوعیت خریدو فروش ارز در خیابان/خروج مدیر 2 شرکت لیزینگی کلاهبردار از کشور

منتظر توافقات جدید نفتی باشیم؟

استخدام بازاریاب حرفه ای و تحصیل کرده در تهران و البرز

استخدام مهندس(برق قدرت و الکترونیک)در شرکت پیمانکاری نفت و گاز

هیچ کس توان تولید بیشتر ندارد/ ترامپ با گردن کلفتی نمی تواند قیمت را پایین بیاورد

استخدام کارمند بیمه

خرید و فروش ارز در خیابان ممنوع است

افزایش تولید بنزین ایران مانع از اقدام آمریکا برای تحریم آن شد

بیش از 56میلیون تردد درجاده های استان اردبیل ثبت شد

کشمش ها توسعه کشور را کُند کرده است/دنبال مچ گیری نباشیم

تدابیر ژاپن برای جلوگیری از زیان کشاورزان/تصویب بسته های حمایتی

تنزل یک پله ای ایران در شاخص رقابت پذیری جهانی

کاهش چشم گیر سرمایه گذاری در امریکا

کسری بودجه آمریکا در بالاترین سطح شش سال اخیر

22میلیاردریال تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان لالی پرداخت شد

ترامپ نمی تواند با گردن کلفتی قیمت را پایین بیاورد/ درباره مذاکره با اروپا اطلاعاتی به آمریکا نمی دهم

خبر خوش برای محکومین به پرداخت سکه مهریه

پلیس: 85 نفر از دلالان و مخلان بازار ارز طی یک هفته دستگیر شدند / این افراد در طرح های قبلی هم دستگیر شده بودند؛ اما آزاد شده و دوباره به این کار روی آورده بودند / خریدو فروش ارز در کوچه و خیابان ممنوع است / خروج مدیران 2 شرکت لیزینگ غیرمجاز از کشور

ساخت مخازن اضطراری لازم اما دیر هنگام است

شستشوی تجهیزات برق در شرق خوزستان

عرضه نفت خام در بورس قطعی شد

خط مشی مدیریت انرژی بانک ملّی ابلاغ شد

خیز طلا برای رکوردزنی جدید

بازار ارز آبان ماه به کدام سو می رود؟

درج نماد نفت خام درسامانه پس از معاملات / قیمت پایه هر بشکه 79.15 دلار

نرخ خرید تضمینی گندم افزایش می یابد

واردات از روسیه 100 درصد افزایش یافت/ رشد 20 درصدی صادرات

وزرای نفت ایران و روسیه دیروز حول چه محوری گفتگو کردند؟

سالانه 6 درصد در بهره وری آب کشاورزی افزایش داریم

خارشتر منبع جدید اقتصادی علوفه برای دام

آب مایه حیات است

صادرات ماهانه 20تن محصولات سلولزی از سمنان

پلیس: برخورد با فروشندگان ارز و سکه درخیابان ها

بازدید سفیر و رییس خانه حراج تمبر و سکه نیوزیلند از موزه بانک سپه

ممنوعیت خرید و فروش ارز در خیابان

فرایندپرداخت حق تمبر سفته ارزی

واگذاری 13 میلیارد ریال سهم دولتی در بورس

توتال: تقاضا برای نفت کمتر و عرضه بالاتر می شود

جزییات عرضه نفت خام در بورس مشخص شد

تیر نخست تحریم ها همواره به صنعت هوایی خورده است

17 میلیارد تومان نیاز نوسازی مسجد جامع ساری

هزینه 10 میلیارد تومانی بازسازی پیست دیزین

مردم ندارند گوشت بخرند، حبوبات می خورند

برای مقابله با تحریم، به پتانسیل های داخلی اعتماد کنیم

نوآوری و بهره وری را اولویت کاری سایپا قرار می دهیم

استخدام دو ردیف شغلی در شرکت صنعت غذایی کورش

باید با ساماندهی مدیریت بنگاه ها به بهره وری برسیم

حمایت همه جانبه دولت و مجلس از صنعت خودروسازی کشور

پیگیری بدعهدی شرکای خارجی از طریق قوانین بین المللی

استخدام مشاور مبتدی و حرفه ای مسکن در تهران

زمان واریز یارانه مهر ماه مشخص شد

محمدرضا سروش مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا شد

فراز و فرود یک روزه دلار

تامین مستمر، قیمت رقابتی و کیفیت پایدار از اهداف اصلی شرکت رنا است

مکرمی:معادن و کارخانه های طلا باید سهم بیشتری در ایجاد اشتغال در منطقه داشته باشند

متن کامل بخشنامه فوق العاده مهم رییس قوه قضاییه درباره مهریه

اخذ سفته ارزی مالیاتی امکانپذیر شد

استخدام رستوران سنتی آب و آتش

پسته در بازار تهران کیلویی 10 دلار

ریزش پاییزی نرخ دلار/ سقوط قیمت ها ادامه دارد

استخدام فروشنده خانم در فروشگاه لوازم خانگی

دلار باز هم ارزان می شود؟

رگبار و احتمال سیلابی شدن 7 استان کشور

استخدام تحصیلدار آقا آشنا به مسائل حقوقی در یک شرکت پخش

مردم ندارند گوشت بخرند، حبوبات می خورند

استخدام منشی فروش در شرکت آسانبربام زنجان

مافیای سیگار در کوچه پس کوچه های بازار تهران

خریدو فروش ارز در خیابان ممنوع شد

احداث پلاسکوی جدید مغایر مصوبات شورای عالی شهرسازی است

تولید کارخانه فولاد چهارمحال و بختیاری 90 درصد افزایش یافت

جهشی درخشان برای زنان سیستان و بلوچستانی

پلیس پایتخت با فروشندگان ارز و سکه درخیابان ها برخورد می کند

راهبردهای آبخیزداری در عرصه های کشور تقویت شد

پروژه زده هستیم/ اولین تیر تحریم ها به صنعت هوانوردی اصابت می کند

صادرات 170 تن سیب به قزاقستان

مزیت های نگهداری کاکتوس در آپارتمان

افتتاح سومین مخزن تأمین اضطراری آب شرب تهران

22میلیاردریال تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان لالی پرداخت شد

ضرورت تشکیل صندوق تعاون روستایی

افزایش سهم لرستان از اشتغال روستایی

250 تن گوشت گرم گوسفندی در البرز توزیع شد

مافیای سیگار در کوچه پس کوچه های بازار تهران

نصب تابلویی به خط بریل جهت استفاده نابینایان در ایستگاه های اتوبوس

رقم دقیق سود سهام عدالت 30 مهر مشخص می شود

برنامه حمایتی دولت از خانواده های کم درآمد

صادق عبداللهی درگذشت

زمان واریز یارانه مهر ماه مشخص شد

صدور انواع ضمانت نامه بانکی در شعب بانک پاسارگاد

استخدام کارشناس فروش حضوری آقادر شرکت تولیدی معتبر/خراسان رضوی

نمایشگاه عرضه تولیدات زنان کارآفرین در یاسوج برپا شد

راهبردهای آبخیزداری در عرصه های کشور تقویت شد

15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال

15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال