مطالب مرتبط:
ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد
توضیحات چمران در مورد تازه ترین فعالیت های جبهه مردمی / جمنا ارتباطش را با قالیباف و رییس قطع نکرده است/ در حال بررسی چگونگی ورود به انتخابات مجلس هستیم
توضیحات چمران در مورد تازه ترین فعالیت های جبهه مردمی / جمنا ارتباطش را با قالیباف و رییس قطع نکرده است/ در حال بررسی چگونگی ورود به انتخابات مجلس هستیم
دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی طی نامه ای به لاریجانی: مصوبه مجلس در تعیین شروط برای بکارگیری رزمندگان و جانبازان قدرنشناسی است
جمنا توان ایجاد اجماع در اردوگاه اصولگرایی را دارد؟ / واعظ آشتیانی: به تشکلی نیاز داریم که یار باشد نه باری بر دوش اصولگرایی/جمنا موتور محرک قوی ندارد/قدرت گفتمانی جمنا با مردم باید تقویت شود/ جبهه مردمی نیازمند اصلاحات جدی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 12:462018-09-24اقتصادي

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد


وقتی ما در شفافیت سانسور می گذاریم و اجازه می دهیم برخی در شفافیت در حاشیه امن قرار بگیرند نتیجه این است که آن شفافیت به ضد شفافیت تبدیل می شود و اعتماد عمومی را مختل می کند.

- به نقل از نامه نیوز، پرویز سروری درباره فساد اقتصادی و مبارزه با آن گفت: زمانی که دولت به هر دلیلی مجبور می شود نرخ ارز را متفاوت تعریف کند و ما چندنرخی در کشور داشته باشیم، زمینه های رانت و فساد به طور طبیعی فراهم می شود.

در این زمان دولت اگر راه چاره دیگری ندارد، قطعا باید موضوع نظارت و کنترل را به عنوان یک اصل مهم مدنظر داشته باشد که جلوی سوءاستفاده، فساد و انحراف از موضوع گرفته شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه ما شاهد یک ولنگاری اقتصادی در سطح کشور هستیم و اساسا دولت اقدام خاصی در جهت نظارت و کنترل و تطبیق راهکارهای مناسب ندارد که منجر به رسیدن به هدف شود.

یکی از موضوعاتی که می تواند به عنوان اهرم نظارتی استفاده شود، شفافیت است.

انتشار لیستی که خود رییس جمهور هم وعده آن را داده بود یکی از مطالبات واقعی مردم است.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: وقتی ما در شفافیت سانسور می گذاریم و اجازه می دهیم برخی در شفافیت در حاشیه امن قرار بگیرند، نتیجه این است که آن شفافیت به ضدشفافیت تبدیل می شود و اعتماد عمومی را مختل می کند.

دولت در حال حاضر باید این ملاحظات را کنار بگذارد و شاید مردم این طور فکر کنند که امکان دارد برخی از مدیران سطح بالای دولتی نامشان در این لیست ها وجود دارد و به همین دلیل دست هایی جلوی انتشار لیست ها را می گیرد.

این عضو جمعیت رهپویان عنوان کرد: ضرر منتشر نشدن لیست و اسامی کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند از قبل بیشتر است، یعنی اگر وعده نمی دادند بهتر بود تا اینکه وعده بدهند و اسامی منتشر نشود.

ذهنیت مردم مرتبا به این سمت می رود که دست های دولتی و صاحبان قدرت در این امر وجود دارد.

وی درباره عملکرد دستگاه قضایی کشور در ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد گفت: به نظر من موضوع شفافیت بیشتر به دولت بر می گردد و قوه قضاییه زمانی وارد می شود که اقدامی صورت گرفته و آن گاه ورود می کند اما بحث اصلی این است که باید جلوی سرمنشا فساد را گرفت تا زمینه سوءاستفاده و رانت ایجاد نشود.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در زمینه برخورد قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی، اقدامات دستگاه قضا تناسبی با وضعیت نابسامان اقتصادی کشور ندارد و روندها و فرآیندهای بسیار طولانی وجود دارد و بعضا دست های آلوده ای هم وجود دارد که خود قوه قضاییه هم تاکنون چند مورد آن را اعلام کرده و مردم منتظرند تا اسامی بیشتری از قضات و کسانی که دست های آلوده دارند و با جریان فساد همراهی دارند، افشا بشود تا سطح اعتماد عمومی مردم بالا برود.

وی با اشاره به استجازه رییس دستگاه قضا از مقام معظم رهبری برای برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: این نامه دلالت بر این داشت که بتوانند این فرایند را سرعت بدهند و مردم همچنان منتظر و متوقع هستند تا ببینند این اجازه ای که رییس دستگاه قضا از مقام معظم رهبری داشتند چقدر می تواند در برخورد با سوداگران و مفسدان تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: این برآیند معیوب در سه قوه وجود دارد یعنی مجلس امروز با قوانین پرحجمی که خود تولید فساد می کند، مواجه است که قوانین را پراثر نکرده است و نظارتش معیوب بوده و نتیجه این شده که ما در قوه مقننه دست مایه های قوی را در اختیار قوای دیگر بگذاریم و از طرف دیگر دولت هم به نظر می رسد که تلاش لازم را ندارد و به نظر می رسد نوعی همراهی هم با عوامل سودجو وجود داشته باشد و قوه قضاییه هنوز به وعده هایی که در مورد برخورد جدی با مفسدان داده است به بار ننشانده که امیدواریم شاهد برخوردهای قاطع و دقیق باشیم.

وی درباره عملکرد قوه قانون گذاری و رییس مجلس هم گفت: در دوره های مختلفی که آقای لاریجانی ریاست مجلس را برعهد داشته عده زیادی از نمایندگان معتقدند که آقای لاریجانی ممیزی می کند و به تعبیری پیشنهادات نمایندگان را در قالب طرح به شکلی مدیریت می کند تا به آن صورتی که نظر دارد در مجلس طرح شود که این می تواند جلوی قدرت نمایی مجلس را بگیرد و قطعا دویست و نود نفر برابر با یک نفر نیست.

سروری با بیان اینکه نمایندگان باید عصاره ملت باشند، تصریح کرد: می توان گفت نمایندگان کسانی هستند که رای مردم را دارند و مردم نشان داده اند که روی رای خود حساس هستند و ما هم حداقل در این دوره شاهد کم تحرکی مجلس هستیم که بعضی از نمایندگان این کم تحرکی را به مدیریت مجلس دلالت می کنند.

حال مجلس این روزها خوب نیست و من فکر می کنم مجلس فعلی بیشتر مجلسی در حاشیه است که اگر خود را از حاشیه به متن منتقل کند، فکر می کنم که می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

وی درباره مانیفست قالیباف که با نام نواصولگرایی مطرح شده است، گفت: من در این زمان از اینکه نخبگان و مسئولان از هر حرکتی که نقطه نظرات هرچند نادرست را بیان کنند، مثبت می بینم ما باید شاهد ورود نخبگان و شخصیت ها و کسانی که در کار اجرایی سابقه دارند و به نوعی مدعی طرح هایی هستند که می توانند کشور را به قله های شکوفایی برساند باشیم و از این روند استقبال کنیم.

دولت هم باید صبر داشته باشد و این نقطه نظرات را مورد بررسی قرار دهد.

سروری با بیان اینکه کشور شرایط سختی را طی می کند، عنوان کرد: ما امروز در قله های فرصت و تهدید قرار داریم که هر حرکت اشتباهی می تواند هزینه های زیادی را برای کشور ایجاد کند و هر حرکت درستی می تواند گام های بلندی را برای برون رفت از وضعیت کنونی و رسیدن به اهداف متعالی انقلاب سوق دهد ما امروز نیازمند صبر و گپ و گفت مسئولان هستیم.

این عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: جریان اصولگرا راهی جز این ندارد که طیف های مختلف اصولگرایی وضعیت موجود را آسیب شناسی کنند و ضمن این کار نقطه نظرات خود را بیان کنند که می تواند به بالندگی و خلاقیت و پوست اندازی جریان انقلاب منجر بشود و ما باید بپذیریم که آسیب هایی وجود داشته که اگر شناسایی و برطرف نشود می تواند باعث کندی حرکت نیروهای انقلاب شود.

وی درباره فعالیت های جمنا و ابراهیم رییسی برای انتخابات مجلس در سال آینده هم گفت: جریان انقلاب باید روندی را در پیش بگیرد که به بهره برداری از نقطه نظراتی که مردم برای برون رفت از وضعیت کنونی دارند ختم شود تا بتواند برای کشور گره گشایی کند.

سروری گفت: کشور ما پز احزاب را می دهد ولی این احزاب بیشتر درون مایه های انتخاباتی دارند و رسالت واقعی خود را انجام نمی دهند.

به عنوان مثال احزاب خود را به مردم معرفی نمی کنند تا مردم به برنامه های آنان رای بدهد و چون این مهم وجود ندارد در کشور ما متاسفانه انتخابات مبتنی بر برنامه شکل نگرفته هرچند که ادعای آن وجود داشته است در نتیجه در این دو مجموعه حالتی پدرسالارانه شکل گرفته که همیشه ادعا دارند نقطه نظرات مردم را می خواهند بیان کنند و عده ای از بالا خواسته اند برای مردم تعیین تکلیف کنند.

برداشت من این است که جریان انقلاب در دوره بعدی باید بتواند گام های موثری را بردارد و متفاوت با گذشته ظهور و بروز پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جمعیت رهپویان با جمنا ائتلاف می کند یا خیر گفت: ما در گذشته این روند را داشتیم اما طبیعتا به رفتاری برمی گردد که خود جمنا بروز دهد هرچند که الان زود است که ما فضای انتخاباتی را در کشوری که الان شرایط بسیار حاد اقتصادی دارد وارد کنیم که این سمی مهلک است اما جمعیت رهپویان به موقع وضعیت خود را مشخص خواهد کرد.


کلید واژه ها: دولت - اقتصادی - سوءاستفاده - فساد - قضایی - قوه قضاییه - کشور - مردم - لیست - نظارت - سانسور - مبارزه - وعده - دستگاه قضایی - فساد اقتصادی - رسیدن به هدف - منتشر - حاشیه - جمعیت - سیاسی - رییس جمهور - رانت - لاریجانی - مطالبات - نرخ ارز - ائتلاف - متفاوت - طولانی - مدیران - ممیزی

آخرین اخبار سرویس:
آیا مرگ زن، مهریه را ساقط می کند؟

قیمت طلا و سکه افت کرد + جدول آخرین قیمت

کدام بانکها 23درصد سود سپرده می دهند؟

دلالان خودرو فروشنده شدند

20 پرسش ارزی در سرمقاله دنیای اقتصاد

خودروسازان حق افزایش قیمت ندارند

بسته حمایتی دولت برای بازنشستگانی که زیر 3میلیون حقوق می گیرند

نوسانات بازار دلار قطعا ادامه دار است

بازار خودرو به نقطه تعادل قیمتی نزدیک می شودا

قیمت روز مسکن امروز 1397/7/28/قیمت خانه در خاوران متری 3 میلیون

چین و روسیه دلار را از مبادلات تجاری دوجانبه حذف می کنند

مقدونیه یک گام دیگر برای تغییر نام خود برداشت

عسگر اولادی: دور دوم روحانی از دوره احمدی نژاد بدتر بود

خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ها را ندارند

خودروسازان حق افزایش قیمت ندارند

چالش های اجرای طرح تحول صنایع دریایی/غفلت صنعت ایران از تجربه تحریم ها

سهام آسیایی ضررها را جبران کرد

واحدهای برتر بانک رفاه در حوزه خدمت رسانی مورد تجلیل واقع شدند

تبعات نوسانات ارزی دامن گیر دانشجویان دکتری متقاضی فرصت مطالعاتی

امسال طغیان آنفلوانزای پرندگان نخواهیم داشت

فاضلی: دولت هزینه‎های نانوایان را کاهش دهد

نسخه لوکس اپل واچ با قیمت یک میلیون دلار در راه است

خودروهای ساخت مشترک ایران و آذربایجان به روسیه صادر می شود

نوسازی بیش از هزار تاکسی فرسوده

ثروتمندان جهان در هر ساعت چه قدر درآمد دارند؟

برداشت انار از باغ های خوزستان

میرسلیم: دولت با گرانی ارز بدهی خود را داد

بسته حمایتی برای بازنشستگان زیر 3میلیون حقوق

صادرات خودروهای ساخت ایران و آذربایجان به روسیه

ایجاد تسهیلات برای ورود ارز و طلا به کشور روی میز مجلس

بازار خودرو به نقطه تعادل قیمتی نزدیک می شودا

نتیجه جالب یک تحقیق؛ خودروهای بنزینی و دیزلی پاک تر از خودروهای برقی هستند

کاهش قابل توجه قیمت بلیت هواپیمایی خارجی

رویترز: اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند

آیا بازی های ویدیویی گران تر می شوند؟

طوفان مایکل 3 میلیارد دلار به صنعت چوب آمریکا خسارت وارد کرد

رشد اقتصادی چین به پایین ترین سطح 9 ساله خود می رسد

افت یک پله ای کشور در گزارش مجمع جهانی اقتصاد

نخستین کمپ یک هفته ای کارآفرینی کشور در آمل برپا شد

متقاضیان مسکن مهر را جریمه نمی کنیم

سکان وزارتخانه های اقتصادی به چه کسانی سپرده شود

حقوق 95 درصد بازنشستگان کشور کمتر از سه میلیون تومان است

با تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات زیتون تولید ملی این محصول ضربه خورد

تعرفه های بندری بر اساس نرخ سامانه نیما محاسبه می شود

جذب نقدینگی با معامله حواله های نفتی

اعلام قیمت بلیت اتوبوس تهران تا مهران برای اربعین

چرا نوسان نرخ ارز آجیل و خشکبار را گران کرد؟

FATF چگونه ایران را دچار خود تحریمی سیستمی می کند؟

نرخ بلیت اتوبوس تهران تا مهران برای اربعین

قاچاقچیان سوخت هر دقیقه 138 تا 277 میلیون تومان به جیب می زنند!

دولتِ پیر وعده می دهد و فراموش می کند

سهم کشورهای مختلف از اقتصاد جهانی

کشت 6میلیون هکتار گندم پاییزه در کشور

چرا نوسان نرخ ارز آجیل و خشکبار را گران کرد؟

جزییات طرح ویژه بخش خصوصی برای مدیریت سوخت

اجرای سیزدهمین مرحله آمایش اتباع و مهاجران خارجی

رویترز: اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند

اجرایی شدن مدیریت پایدار جنگل تا یک ماه آینده

چند پرواز خارجی به طور ناگهانی کنسل شد

افزایش دارایی های ارزی بانک مرکزی امارات به 329 میلیارد درهم

بازنشستگان بسته حمایتی دولت را دریافت می کنند

استقبال سازمان ملل از عدم حضور فعالان اقتصادی در کنفرانس ریاض

روایتی جدید از فروش نفت توسط بابک زنجانی

افزایش 151.1 درصدی خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه

انصراف ایرباس ودویچه بانک از کنفرانس اقتصادی عربستان

نخستین کمپ یک هفته ای کارآفرینی کشور در آمل برپا شد

تناقض به سبک وزارت صمت: صادرات را دوست داریم،صادرکننده را نه!

پیش فروش آیفون XR در بازارهای جهانی آغاز شد

نخستین کمپ یک هفته ای کارآفرینی کشور در آمل برپا شد

اطلاعیه ایدرو درمورد افزایش قیمت خودرو

ناکامی اوپک در افزایش تولید نفت

انصراف ایرباس ودویچه بانک از حضور در کنفرانس اقتصادی عربستان

خودروهای ساخت مشترک ایران و آذربایجان به روسیه صادر می شود

دعوای شهرداری ها و ایرلاین ها بر سر عوارض/ قانون در دست اصلاح است

شرایط جدید پیش فروش سایپا از فردا؛ تحویل تابستان 98

استخدام مامور خرید خانم در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

قیمت بلیت اتوبوس تهران تا مهران برای اربعین

ایران 11 سال است که درگیر خشکسالی است

خودروهای ساخت مشترک ایران و آذربایجان به روسیه صادر می شود

عسگراولادی در دستخط : به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم

گزینه روحانی برای وزارت صنعت انصراف داد

خودروهای ساخت مشترک ایران و آذربایجان به روسیه صادر می شود

باید چه کار کنیم، وقتی می خواهیم آبلیمو سالم بماند

اضافه شدن 100 پرواز فوق العاده به پروازهای اربعین

استخدام کارشناس فروش بامزایا در شرکت طلوع سبز اصفهان

استخدام کارشناس مالیاتی در یک شرکت معتبر محدوده شریعتی

اطلاعیه «ایدرو» درمورد افزایش قیمت خودرو

کاهش قیمت خودرو سرعت گرفت

آش ماشاب قم ؛ یک خوشمزه پاییزی

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج برای بیمه شدگان تامین اجتماعی

کنترل خودرو با امواج مغز

شرط افزایش سن فرسودگی تاکسیها

خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند/قیمت های فعلی کاذب است

خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند/ قیمت های بازار آزاد خودرو باید کاهش یابد

روزیاتو: فرصت های بورس تحصیلی در هلند، دانمارک و چک

طول عمر انسان بیشتر از 120 سال می شود؟

عسگراولادی: رییس جمهور با من مشورت کند، 5-6 مهره می گویم بچیند و داستان را تمام کند!

افزایش قیمت جهانی طلا در بازار امروز

ایدرو: خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند/ قیمت های بازار آزاد خودرو باید کاهش یابد

آزادسازی دوباره نرخ سود بانکی

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد