مطالب مرتبط:
ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد
توضیحات چمران در مورد تازه ترین فعالیت های جبهه مردمی / جمنا ارتباطش را با قالیباف و رییس قطع نکرده است/ در حال بررسی چگونگی ورود به انتخابات مجلس هستیم
توضیحات چمران در مورد تازه ترین فعالیت های جبهه مردمی / جمنا ارتباطش را با قالیباف و رییس قطع نکرده است/ در حال بررسی چگونگی ورود به انتخابات مجلس هستیم
دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی طی نامه ای به لاریجانی: مصوبه مجلس در تعیین شروط برای بکارگیری رزمندگان و جانبازان قدرنشناسی است
جمنا توان ایجاد اجماع در اردوگاه اصولگرایی را دارد؟ / واعظ آشتیانی: به تشکلی نیاز داریم که یار باشد نه باری بر دوش اصولگرایی/جمنا موتور محرک قوی ندارد/قدرت گفتمانی جمنا با مردم باید تقویت شود/ جبهه مردمی نیازمند اصلاحات جدی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 12:462018-09-24اقتصادي

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد


وقتی ما در شفافیت سانسور می گذاریم و اجازه می دهیم برخی در شفافیت در حاشیه امن قرار بگیرند نتیجه این است که آن شفافیت به ضد شفافیت تبدیل می شود و اعتماد عمومی را مختل می کند.

- به نقل از نامه نیوز، پرویز سروری درباره فساد اقتصادی و مبارزه با آن گفت: زمانی که دولت به هر دلیلی مجبور می شود نرخ ارز را متفاوت تعریف کند و ما چندنرخی در کشور داشته باشیم، زمینه های رانت و فساد به طور طبیعی فراهم می شود.

در این زمان دولت اگر راه چاره دیگری ندارد، قطعا باید موضوع نظارت و کنترل را به عنوان یک اصل مهم مدنظر داشته باشد که جلوی سوءاستفاده، فساد و انحراف از موضوع گرفته شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه ما شاهد یک ولنگاری اقتصادی در سطح کشور هستیم و اساسا دولت اقدام خاصی در جهت نظارت و کنترل و تطبیق راهکارهای مناسب ندارد که منجر به رسیدن به هدف شود.

یکی از موضوعاتی که می تواند به عنوان اهرم نظارتی استفاده شود، شفافیت است.

انتشار لیستی که خود رییس جمهور هم وعده آن را داده بود یکی از مطالبات واقعی مردم است.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: وقتی ما در شفافیت سانسور می گذاریم و اجازه می دهیم برخی در شفافیت در حاشیه امن قرار بگیرند، نتیجه این است که آن شفافیت به ضدشفافیت تبدیل می شود و اعتماد عمومی را مختل می کند.

دولت در حال حاضر باید این ملاحظات را کنار بگذارد و شاید مردم این طور فکر کنند که امکان دارد برخی از مدیران سطح بالای دولتی نامشان در این لیست ها وجود دارد و به همین دلیل دست هایی جلوی انتشار لیست ها را می گیرد.

این عضو جمعیت رهپویان عنوان کرد: ضرر منتشر نشدن لیست و اسامی کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند از قبل بیشتر است، یعنی اگر وعده نمی دادند بهتر بود تا اینکه وعده بدهند و اسامی منتشر نشود.

ذهنیت مردم مرتبا به این سمت می رود که دست های دولتی و صاحبان قدرت در این امر وجود دارد.

وی درباره عملکرد دستگاه قضایی کشور در ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد گفت: به نظر من موضوع شفافیت بیشتر به دولت بر می گردد و قوه قضاییه زمانی وارد می شود که اقدامی صورت گرفته و آن گاه ورود می کند اما بحث اصلی این است که باید جلوی سرمنشا فساد را گرفت تا زمینه سوءاستفاده و رانت ایجاد نشود.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در زمینه برخورد قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی، اقدامات دستگاه قضا تناسبی با وضعیت نابسامان اقتصادی کشور ندارد و روندها و فرآیندهای بسیار طولانی وجود دارد و بعضا دست های آلوده ای هم وجود دارد که خود قوه قضاییه هم تاکنون چند مورد آن را اعلام کرده و مردم منتظرند تا اسامی بیشتری از قضات و کسانی که دست های آلوده دارند و با جریان فساد همراهی دارند، افشا بشود تا سطح اعتماد عمومی مردم بالا برود.

وی با اشاره به استجازه رییس دستگاه قضا از مقام معظم رهبری برای برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: این نامه دلالت بر این داشت که بتوانند این فرایند را سرعت بدهند و مردم همچنان منتظر و متوقع هستند تا ببینند این اجازه ای که رییس دستگاه قضا از مقام معظم رهبری داشتند چقدر می تواند در برخورد با سوداگران و مفسدان تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: این برآیند معیوب در سه قوه وجود دارد یعنی مجلس امروز با قوانین پرحجمی که خود تولید فساد می کند، مواجه است که قوانین را پراثر نکرده است و نظارتش معیوب بوده و نتیجه این شده که ما در قوه مقننه دست مایه های قوی را در اختیار قوای دیگر بگذاریم و از طرف دیگر دولت هم به نظر می رسد که تلاش لازم را ندارد و به نظر می رسد نوعی همراهی هم با عوامل سودجو وجود داشته باشد و قوه قضاییه هنوز به وعده هایی که در مورد برخورد جدی با مفسدان داده است به بار ننشانده که امیدواریم شاهد برخوردهای قاطع و دقیق باشیم.

وی درباره عملکرد قوه قانون گذاری و رییس مجلس هم گفت: در دوره های مختلفی که آقای لاریجانی ریاست مجلس را برعهد داشته عده زیادی از نمایندگان معتقدند که آقای لاریجانی ممیزی می کند و به تعبیری پیشنهادات نمایندگان را در قالب طرح به شکلی مدیریت می کند تا به آن صورتی که نظر دارد در مجلس طرح شود که این می تواند جلوی قدرت نمایی مجلس را بگیرد و قطعا دویست و نود نفر برابر با یک نفر نیست.

سروری با بیان اینکه نمایندگان باید عصاره ملت باشند، تصریح کرد: می توان گفت نمایندگان کسانی هستند که رای مردم را دارند و مردم نشان داده اند که روی رای خود حساس هستند و ما هم حداقل در این دوره شاهد کم تحرکی مجلس هستیم که بعضی از نمایندگان این کم تحرکی را به مدیریت مجلس دلالت می کنند.

حال مجلس این روزها خوب نیست و من فکر می کنم مجلس فعلی بیشتر مجلسی در حاشیه است که اگر خود را از حاشیه به متن منتقل کند، فکر می کنم که می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

وی درباره مانیفست قالیباف که با نام نواصولگرایی مطرح شده است، گفت: من در این زمان از اینکه نخبگان و مسئولان از هر حرکتی که نقطه نظرات هرچند نادرست را بیان کنند، مثبت می بینم ما باید شاهد ورود نخبگان و شخصیت ها و کسانی که در کار اجرایی سابقه دارند و به نوعی مدعی طرح هایی هستند که می توانند کشور را به قله های شکوفایی برساند باشیم و از این روند استقبال کنیم.

دولت هم باید صبر داشته باشد و این نقطه نظرات را مورد بررسی قرار دهد.

سروری با بیان اینکه کشور شرایط سختی را طی می کند، عنوان کرد: ما امروز در قله های فرصت و تهدید قرار داریم که هر حرکت اشتباهی می تواند هزینه های زیادی را برای کشور ایجاد کند و هر حرکت درستی می تواند گام های بلندی را برای برون رفت از وضعیت کنونی و رسیدن به اهداف متعالی انقلاب سوق دهد ما امروز نیازمند صبر و گپ و گفت مسئولان هستیم.

این عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: جریان اصولگرا راهی جز این ندارد که طیف های مختلف اصولگرایی وضعیت موجود را آسیب شناسی کنند و ضمن این کار نقطه نظرات خود را بیان کنند که می تواند به بالندگی و خلاقیت و پوست اندازی جریان انقلاب منجر بشود و ما باید بپذیریم که آسیب هایی وجود داشته که اگر شناسایی و برطرف نشود می تواند باعث کندی حرکت نیروهای انقلاب شود.

وی درباره فعالیت های جمنا و ابراهیم رییسی برای انتخابات مجلس در سال آینده هم گفت: جریان انقلاب باید روندی را در پیش بگیرد که به بهره برداری از نقطه نظراتی که مردم برای برون رفت از وضعیت کنونی دارند ختم شود تا بتواند برای کشور گره گشایی کند.

سروری گفت: کشور ما پز احزاب را می دهد ولی این احزاب بیشتر درون مایه های انتخاباتی دارند و رسالت واقعی خود را انجام نمی دهند.

به عنوان مثال احزاب خود را به مردم معرفی نمی کنند تا مردم به برنامه های آنان رای بدهد و چون این مهم وجود ندارد در کشور ما متاسفانه انتخابات مبتنی بر برنامه شکل نگرفته هرچند که ادعای آن وجود داشته است در نتیجه در این دو مجموعه حالتی پدرسالارانه شکل گرفته که همیشه ادعا دارند نقطه نظرات مردم را می خواهند بیان کنند و عده ای از بالا خواسته اند برای مردم تعیین تکلیف کنند.

برداشت من این است که جریان انقلاب در دوره بعدی باید بتواند گام های موثری را بردارد و متفاوت با گذشته ظهور و بروز پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جمعیت رهپویان با جمنا ائتلاف می کند یا خیر گفت: ما در گذشته این روند را داشتیم اما طبیعتا به رفتاری برمی گردد که خود جمنا بروز دهد هرچند که الان زود است که ما فضای انتخاباتی را در کشوری که الان شرایط بسیار حاد اقتصادی دارد وارد کنیم که این سمی مهلک است اما جمعیت رهپویان به موقع وضعیت خود را مشخص خواهد کرد.


کلید واژه ها: دولت - اقتصادی - سوءاستفاده - فساد - قضایی - قوه قضاییه - کشور - مردم - لیست - نظارت - سانسور - مبارزه - وعده - دستگاه قضایی - فساد اقتصادی - رسیدن به هدف - منتشر - حاشیه - جمعیت - سیاسی - رییس جمهور - رانت - لاریجانی - مطالبات - نرخ ارز - ائتلاف - متفاوت - طولانی - مدیران - ممیزی

آخرین اخبار سرویس:
فارس گزارش می دهد بلندپروازی سازمان محیط زیست در ارائه تعهدات ایران به توافق پاریس

اجرایی نشدن طرح اخذ مالیات از خانه های خالی تخطی از قانون است

آلمان 6 میلیون یورو برای مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود سرمایه گذاری کرد

صرفه جویی 575 میلیون لیتری واحد های تجدیدپذیر در مصرف آب/کاهش 803 هزار تن گاز گلخانه ای

نوبت بعدی عرضه نفت خام در بورس کی است؟

ارائه شناسه کالا برای ترخیص تبلت و ساعت هوشمند وارداتی اجباری شد

مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو

قیمت تلفن همراه کاهش می یابد

آبرسانی 8 هزار روستا با تانکر

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

«حلقه دوم طرح ترافیک» آلودگی هوا را کاهش نمی دهد

زیرپوست بازار املاک بافت فرسوده

اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند

تلفن همراه؛ عامل افزایش 37 درصدی موارد بستری در بیمارستان

10 دسامبر؛ زادروز مردی که به کتابخانه ها نظم داد

راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

استخدام فروشنده مجرب در فرشگاه برند پوشاک آقایان

مدل قیمت گذاری اینترنت تغییر می کند/ آزادسازی نرخ اتصال اولیه

واردات هر میزان ارز به کشور آزاد شد

استخدام مسئول دفتر و منشی خانم در یک شرکت معتبر

تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو چیست؟

استخدام تعدادی فروشنده خانم در کافه شیرینی 10

تیک افزایش قیمت، اقتصاد ایران را رها می کند؟

ماجرای کلیه فروشی پرسنل بیمارستانی در کرج

استخدام کارشناس مسلط به شبکه برای شرکتی در اصفهان

استخدام کارشناس کامپیوتر در شرکت فناوران شبکه چهلستون

فارس گزارش می دهد اما و اگرهای معافیت جدید مناطق آزاد / 5 ابهام درباره معافیت جدید در مناطق آزاد

روزنامه شوت| یک امتیاز به قیمت سنگ و فحاشی

افزایش 20 درصدی قیمت در ارتقای کیفیت نان در گیلان موثر است

«حلقه دوم طرح ترافیک» آلودگی هوا را کاهش نمی دهد

رشد قیمت مسکن به جنوب شهر سرایت کرد+ آمار

فراز و وفرود یارانه از89 تا97

معاملات نیمایی در آستانه 11 میلیارد یورو

کهن ترین جنگل های دنیا با انتقال آب خزر چه بلایی سرش می آید؟

فکر می کردید روزی البرز هم کانون ریزگرد شود؟!

سهم آب نخیلات غارت نشود/ نخل داران چشم انتظار تدبیر مسئولان

مظنه آپارتمان در محدوده نارمک

متخلف بهداشتی عرضه شیرخام در سبزوار به زندان محکوم شد

دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما

حسابرسی نشدن حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی

از حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی، حسابرسی نشده است

یادداشت/محمد حسین زاده پاریس در آتش «معاهده پاریس»

کسری تجاری آمریکا رکورد 10 ساله زد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می دوند

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

گام دوم بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود

قیمت انواع دستمال مرطوب در بازار

مظنه فروش دنا در بازار چقدر است؟

قیمت هر کیلو خاموت در بازار آهن چقدر است؟

قیمت خدمات خشکشویی ویژه آقایان

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

برنامه ریزی برای استقرار دومین شرکت خودروسازی در خراسان رضوی

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

احیا و راه اندازی مجدد 3000 واحدصنعتی تا پایان سال

ارزانی 7 تا 11 درصدی لبنیات از فردا

آخرین وضعیت بارش های ایران

چه کسانی «ترکِ کار» می کنند؟

غرفه ایران در نمایشگاه خیریه بلگراد نمونه شد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

اینفوگرافی / نگاهی به وضعیت اقتصاد سلامت در ایران

معاملات نیمایی به 11 میلیارد یورو رسید

بی توجهی به مشکلات اقتصادی آسیب های جدی به همراه دارد

راهکارهای پرداخت آنلاین ارزی با نیک پرداخت

8 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود

معاون دریایی سازمان بنادر در گفت وگو با فارس عنوان کرد برگزاری نشست 5جانبه ارتقای ایمنی تردد شناورها در خزر

نکاتی راجع به فرانسه و اعتراضات اخیر/ اینها هیچ ربطی به طرح نقدی سازی یارانه بنزین در ایران ندارد

50 درصد مواد اولیه فرش فرش وارداتی است

کسانی که برای سود خودرو ثبت نام کردند ضرر هنگفتی خواهند کرد

فروش نفت که نشد کار!

تنها سنگ ریزه هایی یافت شده از ماه به قیمت 855 هزار دلار فروش رفتند

خودروسازی که لیاقت حمایت ندارد!

پرداخت وام 110 میلیونی به انبوه سازان مسکن

کپی برداری چین به محصولات ایرانی هم رسید‍!

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی اعلام شد

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

دستور جهانگیری برای تامین کالا های مورد نیاز شب عید

تماشا کنید: مک لارن 720S اسپایدر معرفی شد

آغاز مجدد تعاملات بانکی ایران و چین

نتایج یک نظرسنجی: چهره های محبوب ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

رییس جمهور ونزوئلا از فروش نفت این کشور با ارز دیجیتال پترو خبر داد

انتشار ویدیویی مبنی بر امکان «دوبار خرج کردن» در بیت کوین SV !

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

فروش گوشی مبتنی بر بلاک چین HTC با ارزهای دیجیتال آغاز شد

پرداخت سومین حقوق معوقه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه تا آخر هفته

64 واحد تولیدی قزوین با حدود 6هزارکارگر وضعیت بحرانی دارد

پیام های نگران کننده بودجه برای مردم/سال 98 سخت ترین سال بودجه ای است

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی

خبر خوش برای کارکنان هفت تپه

برند Honor مراسم رونمایی از خاص ترین میان رده سامسونگ را خراب می کند؟

قیمت برخی خودروهای تولید داخل + جدول

تفاوت اوراق قرضه و اوراق مشارکت چیست؟

صف خرید برای پسته 200 هزار تومانی!

سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه این هفته پرداخت می شود

نخستین ارز دیجیتال بومی در آذربایجان غربی به زودی عمومی می شود

بررسی یک الگوی تاریخی تکرارشونده سقوط قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تقریباً تمام ارزهای دیجیتال بزرگ شاهد سقوط 90 درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ خود بوده اند

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد

سروری : ممیزی های لاریجانی جلوی قدرت نمایی مجلس را می گیرد/ ائتلاف جمعیت رهپویان با جبهه مردمی به رفتار جمنا بستگی دارد