مطالب مرتبط:
حضور روحانی در مجمع سازمان ملل بی تاثیر است/ مشکلات از جای دیگری است!
رییس جمهور باید امسال در سازمان ملل حضور فعال تری داشته باشد
حسین شریعتمداری: روحانی به ترامپ پاسخ قاطع بدهد،اما نه در جلسه سازمان ملل، در تهران!/خودداری روحانی از شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل می تواند پاسخ دندان شکنی به اهانت های ترامپ به باشد/حضور همه ساله روحانی در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است؟
با توجه به شرایط موجود حضور روحانی در سازمان ملل لازم است/ زمین بازی را به ترامپ واگذار نکنیم
رییس جمهور باید امسال در سازمان ملل حضور فعال تری داشته باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 08:562018-09-24سياسي

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم


ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما چهارچوب های جدید مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای .

- --> کد خبر: 670301 1397/07/02 08:49:20 یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما چهارچوب های جدید مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای دیگر و عناصر تاثیرگذار و مخصوصا کشورهای قدرتمندی که در رابطه با برجام همچنان در کنار ما قرار گرفته اند برای تخفیف تهدیدهای موجود وارد مذاکره شویم.

نصرت الله تاجیک در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به سفر رییس جمهور به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: فعالیت های دیپلماتیک باید بتواند برای کشور ظرفیت خلق کند؛ این به معنی آن است که این فعالیت ها شرایطی را به وجود بیاورد که ما بتوانیم از آن شرایط برای پیشبرد اهداف یا بیان نقطه نظرات، سیاست ها و تبیین درست و شفاف منافعمان استفاده کرده و حتی هیچ ابایی هم نداشته باشیم که از اهدافمان در خصوص مناطق مختلف و منافعی که در پی این اهداف دنبال می نماییم، صحبت کنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در سیاست خارجی این است که بدلیل جدایی نظام بورکراتیک اجرای سیاست خارجی و مراکز عملیاتی با دانشگاه و مراکز مطالعاتی مستقل که دست به نظریه پردازی می زنند، کمتر به طراحی هایی توجه می کنیم که به ما فرصت می دهد تا بطور شفاف و واضح اهداف و منافع خود را درنامه هایمان در سیاست خارجی بیان کنیم.

این طراحی ها و نحوه نسخه های پیشنهادی برای اجرای آنها معمولا به دانش روابط بین لمللی، آگاهی به تاریخ تحولات سیاست خارجی و بین الملل، ظرفیت ها و چالش های کشورها در صحنه بین المللی مخصوصا کشورهای تاثیرگذار، بصیرت و عقل سیاسی، فرصت ها و تهدیدات کشورمان درکنار نقاط ضعف و قوت، شجاعت و جامع نگری برای اصلی فرعی کردن اهداف مرحله و دراز مدت و استراتژیک نیاز دارد.

این دیپلمات پیشین ادامه داد: از همه مهم تر اینکه ما در هدف گذاری مرحله ای دچار غفلت شده ایم و به همین سبب هم متاسفانه نمی توانیم از ظرفیت هایی که در صحنه بین المللی به وجود می آید به نحو احسن استفاده کنیم.

من معتقد هستم ما در هر شرایطی باید در بستر تحولاتی که در سیاست خارجی اتفاق می افتد، حضور فعال، موثر و تاثیرگذار داشته باشیم.

وی افزود: قهر، خالی کردن صحنه و یا انفعال در برابر تحولات را بنده به دو دلیل نمی پسندم؛ نخست آنکه اینگونه رفتارها عموما مبنای تئوریک و نظری نداشته و منجر به تامین منافع حداکثری نمی شود و دوم اینکه موقعیت ژئوپلیتیک ایران به گونه ای است که نمی توانیم نه در سیاست خارجی و نه در سیاست بین الملل انزواگرایی پیشه کنیم.

مهمترین عامل این موضوع هم این است که متاسفانه ما یک کشور تک محصولی و نفت خیز هستیم و تحولات سیاسی و اقتصادی این صنعت و فروش نفت رابطه تنگاتنگی با اقتصاد و معیشت مردم دارد و بنابراین ما باید در همه صحنه های بین المللی حضور فعال، با برنامه و با هدف داشته باشیم و دائما دوره کنیم که چه دستاوردهایی از این حضور فعال داشته ایم و اگر در جایی غفلت کرده ایم چه زیان های مادی و معنوی بر سیاست انزواگرایی و منافع ملی مان وارد شده است.

سفیر پیشین ایران در اردن گفت: در خصوص حضور آقای رییس جمهور در مجمع عمومی امسال سازمان ملل و یا احتمالا شورای امنیت، معتقد هستم حضور امسال را باید در چهارچوب جدیدی ببینیم؛ نخست آنکه اولین سال خروج ترامپ از برجام است، در ثانی شکایت ما از عدم پایبندی آمریکا به عهدنامه مودت در دادگاه لاهه ثبت و صحبت هایی پیرامون آن صورت گرفته است که در خصوص دو نکته فوق می توانیم با حضور موثر نه تنها این دو بعد را پیگیری کنیم بلکه می توانیم هرچه بهتر موضوع خروج ایالات متحده از برجام را در صحن و دیدارهای جداگانه موشکافی کنیم.

وی افزود: نکته بعدی که در چهارچوب حضور امسال رییس جمهور در نیویرک حائز اهمیت است این است که ما در منطقه خاورمیانه در حال گذار به دوران پسا داعش هستیم که با سرمایه گذاری مادی و معنوی زیاد ایران انجام شده است؛ بر همین مبنا باید بتوانیم ضمن ایجاد گفت و گو با جامعه بین الملل در این خصوص از اهداف کاخ سفید نیز برای ایجاد تنش در منطقه پرده برداری کنیم.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی ادامه داد: چهارمین عامل در این چهارچوب هم آغاز فعالیت گسترده ائتلاف عبری، عربی و آمریکایی علیه ایران است که با استفاده از تمامی ابزارهای جنگ روانی شکل گرفته است و برای ایجاد بحران های داخلی به صورت نرم تلاش می کند.

توضیح این چهارمین عامل این است که کشور ما در حال حاضر با یک هجمه اطلاعاتی و روانی روبرو است که تلاش می کند از هرگونه مسائل داخلی برای تبدیل به تنش های سیاسی و اجتماعی بهره بگیرد.

وی افزود: شکافتن این محور چهارم سناریوسازی هایی را برملا می کند که معمولا با هدف بحران سازی علیه جمهوری اسلامی توسط آمریکا و هم پیمانانش صورت می گیرد.

بنابراین اگر ما همه این موارد را در این چهارچوب ها در یک ترازنامه بگذاریم و مزایایش را بررسی کنیم خواهیم دید که یقینا حضور با برنامه، تصمیم و با طراحی جدید در هر اجلاس بین المللی به نفع ما خواهد بود.

رایزن فرهنگی پیشین ایران در انگلستان گفت: ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما این چهارچوب های فوق الذکر مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای دیگر و عناصر تاثیرگذار و مخصوصا کشورهای قدرتمندی که در رابطه با برجام همچنان در کنار ما قرار گرفته اند برای تخفیف تهدیدهای موجود وارد مذاکره شویم.

وی افزود: پس این حضور اگر با یک اجماع داخلی میان نخبگان و سیاستمداران و دستورالعمل مشخص حکومتی که ناشی از بررسی همه جانبه موضوع در نهادهای بالادستی ذیربط و یک طراحی جدید باشد و این چهارچوب ها نیز به ما تحکم کند می توانیم حضور موثر و قدرتمندی را در این صحنه بین المللی تجربه کنیم.

البته ممکن است یک تحلیلگر و یا یک نخبه برخی از ابعادی را که من برشمردم قبول نداشته باشد و یا وزن آن را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرد؛ ولی اگر هرکسی حداقل وزن را به این ابعاد بدهد و یا ابعاد دیگری را نیز اضافه کند بر این عقیده صحه خواهد گذاشت که ما امسال باید با پیشنیازهای برشمرده شده در فوق با یک طراحی جدید وارد صحنه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و یا شورای امنیت شویم.

تاجیک گفت: البته ما در این مسیر از یک سو نیازمند اجماع داخلی در میان نخبگان ، محافل دانشگاهی ، رسانه ها، دستگاه های تصمیم ساز هستیم و از سوی دیگر نیز دولت و حاکمیت باید یک تصمیم جدی راجع به خواست جامعه اتخاذ کنند.

ما نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم؛ مذاکره نخستین قدم در دنیای ارتباطات است در این دنیا همه ما به صورت تارعنکبوتی به هم وصل هستیم.

وی افزود: این شرایط در خصوص کشور ما به مراتب صادق تر است؛ چراکه در یک موقعیت ژئوپلیتیکی و حساس در صحنه بین المللی قرار گرفته، نقش آفرینی می کند و قدرت منطقه ای است.

قدرت منطقه ای باید اهداف، منافع، رویکردها و سیاست هایش را با قدرت و بدون ترس و بدون دنبال کردن تئوری های توطئه و یا انفعال دنبال کند.

این دیپلمات پیشین گفت: ما باید در کنار عقل گرایی و خرد جمعی، واقع گرایی را هم به سیاست خارجی خود بیفزاییم؛ یعنی در این مسیر ضمن آنکه دنبال اهداف بلند پروازانه خود هستیم اما در کنارش موقعیت جهانی، واقعیت امکانات خودمان و توانمندی ها و نقاط آسیب پذیرمان برای تحقق آن اهداف را هم در نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: در کنار اینکه نباید از اهداف بلندپروازانه عدول کنیم و باید به آن به عنوان چشم اندازهای وسیع نگاه کنیم اما منافع ، توانمندیها و نقاط ضعف خود و مخصوصا مشکلات داخلی را نیز ترسیم کرده و حرف های جدید بزنیم.

ما باید یک واقعیت را در روابط بین الملل در نظر بگیریم؛ پایه روابط بین الملل قدرت است و تاثیرات قدرت نرم بیش از قدرت سخت است.

در این میان کسی دارای قدرت نرم است که ضمن انسجام داخلی و اتحاد ملی زیر ساخت و توانمندی اقتصادی داشته باشد.

اگر کشوری چنین ویژگی هایی داشته باشد طبیعی است که بتواند اهدافش را به پیش ببرد.

اگر می بینیم آمریکا درصدد سلطه گری و ایجاد هژمونی برمی آید به این دلیل است که دارای یک اقتصاد قوی بوده که دنیا به آن اقتصاد و پول آمریکا وابسته است.

تاجیک افزود: بنابراین با شرایط موجود؛ به عقیده من واقع گرایی قدم اول است که ما بتوانیم طراحی سیاست خارجی خودمان را براساس توانمندی ها و شرایطی که در داخل کشور با آن روبرو هستیم و آسیب پذیری ها روی میز ریخته، بررسی کنیم و ببینیم واقعا از این معجون چه چیزی به دست می آوریم.

برهمین اساس، فرمول شرکت امسال آقای رییس جمهور در سازمان ملل چه مجمع عمومی و چه احتمالا شورای امنیت یقینا باید با سال های گذشته متفاوت باشد.

وی ادامه داد: نکته ای که ما در سیاست خارجی شاید کمتر به آن دقت می کنیم دغدغه های طرف موثر و طرف مقابل ما است؛ متاسفانه فرمول ما در مذاکرات این است که تنها دغدغه های خود را مطرح کرده و دغدغه های طرف مقابل را نادیده می گیریم.

در صورتیکه ما باید بصورت شفاف دغدغه های خود را بیان کنیم و به طرف مقابل نیز این پیام را بدهیم که دغدغه های او را نیز درک کرده ایم و حاضریم در مذاکرات جدی برای توجه به دغدغه های طرفین راه حل پیدا کنیم.

سفیر پیشین کشورمان در اردن ادامه داد: به عقیده من یکی از مهمترین نکاتی که باید در نطق پیش روی رییس جمهور مورد توجه قرار بگیرد توجه به همین امر است؛ یعنی ضمن واقع گرایی و توجه به دغدغه ها باید فرمول پیشنهادی خود را هم برای مرتفع ساختن آن دغدغه ها بیان کنیم که اگر بتوانیم این را جا بیندازیم منافعمان را نیز در همین راستا تبیین کرده ایم.

وی افزود: برای مثال مادر خاورمیانه سرمایه گذاری کرده ایم و منافعی هم داریم که در پی تحقق این منافع هستیم؛ اگر این منافع با منافع سایر کشورها چه منطقه ای و چه فرامنطقه ای در تضاد است؛ پشت میز مذاکره بنشینیم و صحبت و بررسی کنیم تا راه حل پیدا شود.

ما در خاورمیانه سرمایه گذاری کردیم و سایه تروریسم و خشونت را از منطقه و غرب زدودیم ولی الان نمی توانیم از منافع این سرمایه گذاری استفاده کنیم؛ باید طلبکار باشیم و از طریق مذاکره و تعامل سازنده این موضوعات و مطالبه را بطور شفاف بیان کنیم.

تاجیک گفت: ما باید بتوانیم با یک اعتماد به نفس و اراده قوی و با یک قدرت ناشی از دولتی که توانسته چنین سرمایه گذاری را به نتیجه مطلوب برساند در اجلاس امسال شرکت کنیم.

طبیعی است که در اجلاس پیش رو از همین الان هم هجمه ها علیه ایران آغاز شده است.

باید خودمان را آماده کنیم تا با یک طراحی جدید شرایطی را به وجود بیاوریم که بهترین دستاورد را از این سفر و حضور چه در سخنرانی مجمع، یا شورا و چه در دیدارهای دوجانبه داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته مهمترین بحث امسال انتظاری است که ترامپ برای ملاقات با رییس جمهور کشورمان دارد که تاکنون نیز بارها بدون هیچ ابایی آن را مطرح کرده است.

در همین رابطه من معتقدم ما باید برای جلوگیری از انفعال و بدهکار شدن به او جامعه جهانی و دادن کارت مظلومیت و تایید ژست صلح خواهی به ترامپ، یک طراحی شفاف و مدون داشته باشیم.

نباید خودمان را منفعل کنیم و در نقطه آسیب پذیر و گوشه رینگ قرار دهیم.

باید بتوانیم کلیه سناریوهای آینده را در نظر گرفته و بر مبنای آن ترامپ را با ابتکار عمل منفعل کنیم.

تاجیک تاکید کرد: دستاورد خوب امسال ما در پرتو اجرای استراتژی بی ضرر کردن اقدامات ترامپ خصوصا در رابطه با تحریم ها خواهد بود که می تواند بر مشکلات داخلی نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

زیرا با توجه به اهداف، شخصیت، رویکرد و سیاست های ترامپ بعید است ما بتوانیم یک تفاهم مفید و پایدار با وی داشته باشیم اما باید اهرم های تبلیغاتی و اجرایی را نیز از دست وی گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این را هم همیشه مدنظر داشته باشیم که ما بعنوان یک قدرت تاثیرگذار و منطقه ای در صورت وجود اجماع داخلی در مورد مساله ای و طراحی سیاست تبیین شده در سطوح بالای کشور بر اساس همان اجماع عمومی در کنار تبیین صحیح منافع و اهدافمان در سیاست خارجی هیچ گاه در مذاکره ضرر نمی کنیم.

یکی از سناریوهای بازی مثبت و قاعده مند ما می تواند طرح این موضوع باشد که بدلیل بی اعتمادی مفرط بین ایران و آمریکا، هرگونه مذاکره باید با حضور قدرت های تاثیرگذار جهانی باشد و چون برجام یک موافقتنامه بین المللی است مذاکره ایران و آمریکا فقط زمانی میسر است که همچنان برجام پله اول حرکت باشد و لازمه این امر بازگشت آمریکا به برجام و تدوین نقشه راهی برای ادامه مذاکرات برای شنیدن دغدغه ها و دستیابی به راه حل آنهاست.

تاجیک گفت: ترامپ مشکلات داخلی و خارجی زیادی دارد و معلوم نیست تا دوسال آینده در چه وضعیتی است؟ اما اقداماتش در ضدیت با موافقتنامه چند جانبه و بین المللی وجاهتی برای او باقی نگذاشته است و چه بسا اقداماتش باعث بهم ریختن دنیا شود و اینگونه مسائل باید در نطق مجمع عمومی و یا ملاقات های دوجانبه بیاید ولی در جلسه احتمالی شورای امنیت بسته به دستور جلسه و مطالبی که ترامپ مطرح می کند.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد بسیاری از نخبگان و سیاستمداران بین المللی متوجه خطراتی شده اند که متوجه صلح و امنیت بین المللی شده و نقش شخصیت و سیاست های ترامپ که این حق را برای خود قائل است که با اقداماتش جهان را در آستانه ناامن سازی قرار دهد.

لذا باید اینگونه موارد با جامعه بین المللی در میان گذاشته شود و یا اذعان و اعتراف افراد و گروه های مخالف حکومت ایران به اینکه از کمک های مادی و معنوی آمریکا برای سرنگونی و ترویج خشونت در ایران و اینکه آمریکا محل فعالیت های براندازانه علیه ایران شده را باید هم مطرح و هم راه حل حقوقی و قضایی پیدا نمود.


کلید واژه ها: سیاست خارجی - مجمع عمومی سازمان ملل - مجمع عمومی سازمان ملل متحد - سازمان ملل - سازمان ملل متحد - کشور - بین المللی - شرایط - دیپلمات - سفر رییس جمهور - مذاکره - طراحی - سیاسی - تصمیم - رییس جمهور - جدید - شفاف - هایی - خبرنگار - نیویورک - کارشناس - دانشگاه - مشکلات - متفاوت - روحانی - جدایی - رابطه - تاریخ - روابط - تخفیف

آخرین اخبار سرویس:
دریاچه مصنوعی پارک تندرستی قربانی گرفت

فریبرز عرب نیا :من را با اردنگی هم نمی توانند از کار بازیگری بیرون کنند

ابتکار: مهریه یک نوع پشتوانه است و برای زنان طرفیت دارد

سناریوی تنبیه کوچکترها

آخوندی را استعفا دادند

لاریجانی مصوبات شورای هماهنگی سران قوا را تشریح کرد

برای موزه هنرهای معاصر اهواز طرح دعوی اساسی نشده است

نقشه های GIS آبرسانی روستایی در قاینات تهیه شد

نامه روحانی برای معرفی 4 وزیر در صحن مجلس قرائت شد

ظرفیت ها برای به کارگیری جوانان نخبه تقویت شود

حافظان بی حفاظ طبیعت

جایی برای همه مادران جهان

رییس جمهور چهار وزیر پیشنهادی به مجلس را معرفی کرد

مقصر شرایط موجود مردم نیستند

دیدار امیرعبداللهیان با مدیرکل منطقه ای کمیته صلیب سرخ

تجمع بزرگ عزاداران اربعین حسینی در همدان

اهتمام مؤسسات به ارائه گزارش عملکرد تا سنجش کیفی/ نبود محتوای غنی؛ مشکل تشکل های قرآنی

برپایی موکب دانشگاهیان خوزستان در مرز چذابه

آخرین پیامی که قاتل ارسال کرد

جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سؤال از اردکانیان در دستور کار قرار گرفت

افزایش حضور دانشجویان در پیاده روی اربعین با فعالیت ستاد دانشگاهیان/ دانشجویان بدون دغدغه به سفر می روند

مراجعه 29 مسموم الکلی بندرعباس به بیمارستان/ 15 نفر ترخیص شدند

تمدید تعلیق از لیست سیاه FATF نشان دهنده دیپلماسی موفق ایران است

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد

روحانی 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

استخدام نیروی خانم با حداقل لیسانس جهت امور اداری در مشهد

معرفی چهار وزیر پیشنهادی برای اخذ رأی اعتماد

برگزاری همایش دوچرخه سورای در باشت

شاخص یابی بیانات در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی

روحانی 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

نیمی از کالاهای ساخت یزد در گستره ملی و جهانی توزیع می شود

مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در دهه فجر امسال افتتاح شود

گلایه تابش از دولت به دلیل عدم مشورت با فراکسیون امید در معرفی وزرا

درگیری های «شاهرخ استخری» در شغل دومش+عکس

اردوغان: عربستان باید تمام ابهامات درباره خاشقجی را رفع کند

صفحه نخست روزنامه های امروز یکشنبه 29 مهر

برخورد مرگبار یک خودرو با خرس قهوه ای

روحانی 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

استخدام نیروی ظرفشوی جهت رستورانی در محدوده جهانشهرِ کرج

دو عکس متفاوت یک شهید مدافع حرم در پیاده روی اربعین

استخدام راننده به همراه نیسان یخچالدار در شرکت عطر آگین

آغاز جلسه علنی مجلس/ دستورکار نمایندگان

ماهینی: فکر کردم مهدی طارمی می خواهد با خانم بازیگر ازدواج کند / تحت هیچ شرایطی پیراهن استقلال را نمی پوشم

استخدام تعدادی روانشناس خانم و آقا در اصفهان

اربعین، مشق حضور

استخدام منشی با حقوق مکفی در محدوده احمد آباد مشهد

«بن بست نمایی» ریشه در اوّل انقلاب دارد/ جزییات تدوین الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت

دزد بدشانسی که در لوله بخاری به دام افتاد +فیلم

چهار وزیر دولت معرفی شدن

الحاق به «کنوانسیون بین ­المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» تبعاتِ خسارت بار امنیتی و تحریمی ایجاد می کند

نیمی از کالاهای ساخت یزد در گستره ملی و جهانی توزیع می شود

رییس جمهور وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی، اقتصاد و امور دارایی، کار تعاون و رفاه اجتماعی و صنعت را به مجلس معرفی کرد

تخلف و بزه از کارگزار جمهوری اسلامی پذیرفته نیست

رییس‎جمهور 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد| متن نامه روحانی+اسامی وزرا

صدور کیفرخواست برای 8 مدیر که باعث تضییع اموال دولتی شده اند

28 مهرماه، روز اراک

همایش دوچرخه سورای درشهر باشت

بیست و دومین سالروز ملی صادرات

90 درصد مشکلات منابع طبیعی اردبیل و آذربایجان شرقی حل شد

روحانی چهار وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

حضور هیات نظارت مجمع در فرآیند قانون گذاری خلاف است

خبر ویژه: پشت پرده استعفای آخوندی از کابینه

متن نامه معرفی وزرا از سوی رییس جمهور

روحانی چهار وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

پرهیز از حرکت های تدافعی در مواجهه با مستشرقان/ در ترجمه آثار دینی معکوس عمل کرده ایم

انتقاد پزشکیان از حضور نیافتن وزیر فرهنگ و ارشاد در نمایشگاه کتاب تبریز

گلایه یک عضو فراکسیون امید از دولت به دلیل عدم مشورت در معرفی وزرا

واگذاری کشت و صنعت را قبول نداریم/مذاکره با مسئولان کشور در هفته آینده

اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق

سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

قرائت نامه معرفی وزرای پیشنهادی رییس جمهور به مجلس

90 درصد مشکلات منابع طبیعی اردبیل و آذربایجان شرقی حل شد

روحانی چهار وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

داستان ابراهیم و آتش این بار در زمانه ما

تخلف و بزه از کارگزار جمهوری اسلامی پذیرفته نیست

نمایندگان مخالف و موافق FATF استدلال های خود را دارند/ این بحث را به کف خیابان نکشید

استخدام کارشناس برنامه ریزی آموزش در یک موسسه آموزش عالی آزاد

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

استعفای شریعتمداری و آخوندی از وزارتخانه های صمت و راه/ معرفی چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهور به مجلس

خبر امیر حاتمی از رونمایی دستاوردهای بزرگ دریایی

چهار ساله عاشق خانم دکتری شده ام و با او دوستم، ولی بیکارم و زنم نمی دهند!

مبارزه تن به تن با یک کوسه +تصاویر

درخواست اتحادیه اروپا برای ادامه تحقیقات شفاف در پرونده قتل خاشقجی

انتخابات پارلمانی افغانستان با طعم انفجار

زن انگلیسی شوهرش را با چاقو کشت+عکس

العبادی: نباید اجازه نفوذ تروریسم را بدهیم

استخدام مهد کودک فیلک

استخدام راننده پایه یک جهت کار بر روی جرثقیل در گیلان

روحانی 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

اصلاح طلبان؛ شورای عالی سیاستگذاری یا پارلمان اصلاحات/ ساختاری برای پایان دادن به اختلافات درون جناحی

روند قانونی FATF به دور از تصمیمات احساساتی طی شود/ نیازی به کف خیابان کشاندن این مباحث نیست

استخدام مدیر داخلی برای دفتر املاک مانسا موسا در تهران

حزب دموکرات در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان پیروز شد

استخدام طراح گرافیک در شرکت بازاریابان مستقیم دمن DMN

استخدام مدرس مجرب جهت آموزشگاه شمیم نیکان در تهران

جامعه در انتظار اصلاحات بنیادین است

استخدام تعدادی کارشناس عمران، معماری و نقشه کش آقا در تهران

اقدام عجیب مرد هندوستانی در زنده به گور کردن خودش! +فیلم

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم