مطالب مرتبط:
حضور روحانی در مجمع سازمان ملل بی تاثیر است/ مشکلات از جای دیگری است!
رییس جمهور باید امسال در سازمان ملل حضور فعال تری داشته باشد
حسین شریعتمداری: روحانی به ترامپ پاسخ قاطع بدهد،اما نه در جلسه سازمان ملل، در تهران!/خودداری روحانی از شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل می تواند پاسخ دندان شکنی به اهانت های ترامپ به باشد/حضور همه ساله روحانی در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل چه دستاوردی داشته است؟
با توجه به شرایط موجود حضور روحانی در سازمان ملل لازم است/ زمین بازی را به ترامپ واگذار نکنیم
رییس جمهور باید امسال در سازمان ملل حضور فعال تری داشته باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 08:562018-09-24سياسي

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم


ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما چهارچوب های جدید مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای .

- --> کد خبر: 670301 1397/07/02 08:49:20 یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما چهارچوب های جدید مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای دیگر و عناصر تاثیرگذار و مخصوصا کشورهای قدرتمندی که در رابطه با برجام همچنان در کنار ما قرار گرفته اند برای تخفیف تهدیدهای موجود وارد مذاکره شویم.

نصرت الله تاجیک در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به سفر رییس جمهور به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: فعالیت های دیپلماتیک باید بتواند برای کشور ظرفیت خلق کند؛ این به معنی آن است که این فعالیت ها شرایطی را به وجود بیاورد که ما بتوانیم از آن شرایط برای پیشبرد اهداف یا بیان نقطه نظرات، سیاست ها و تبیین درست و شفاف منافعمان استفاده کرده و حتی هیچ ابایی هم نداشته باشیم که از اهدافمان در خصوص مناطق مختلف و منافعی که در پی این اهداف دنبال می نماییم، صحبت کنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در سیاست خارجی این است که بدلیل جدایی نظام بورکراتیک اجرای سیاست خارجی و مراکز عملیاتی با دانشگاه و مراکز مطالعاتی مستقل که دست به نظریه پردازی می زنند، کمتر به طراحی هایی توجه می کنیم که به ما فرصت می دهد تا بطور شفاف و واضح اهداف و منافع خود را درنامه هایمان در سیاست خارجی بیان کنیم.

این طراحی ها و نحوه نسخه های پیشنهادی برای اجرای آنها معمولا به دانش روابط بین لمللی، آگاهی به تاریخ تحولات سیاست خارجی و بین الملل، ظرفیت ها و چالش های کشورها در صحنه بین المللی مخصوصا کشورهای تاثیرگذار، بصیرت و عقل سیاسی، فرصت ها و تهدیدات کشورمان درکنار نقاط ضعف و قوت، شجاعت و جامع نگری برای اصلی فرعی کردن اهداف مرحله و دراز مدت و استراتژیک نیاز دارد.

این دیپلمات پیشین ادامه داد: از همه مهم تر اینکه ما در هدف گذاری مرحله ای دچار غفلت شده ایم و به همین سبب هم متاسفانه نمی توانیم از ظرفیت هایی که در صحنه بین المللی به وجود می آید به نحو احسن استفاده کنیم.

من معتقد هستم ما در هر شرایطی باید در بستر تحولاتی که در سیاست خارجی اتفاق می افتد، حضور فعال، موثر و تاثیرگذار داشته باشیم.

وی افزود: قهر، خالی کردن صحنه و یا انفعال در برابر تحولات را بنده به دو دلیل نمی پسندم؛ نخست آنکه اینگونه رفتارها عموما مبنای تئوریک و نظری نداشته و منجر به تامین منافع حداکثری نمی شود و دوم اینکه موقعیت ژئوپلیتیک ایران به گونه ای است که نمی توانیم نه در سیاست خارجی و نه در سیاست بین الملل انزواگرایی پیشه کنیم.

مهمترین عامل این موضوع هم این است که متاسفانه ما یک کشور تک محصولی و نفت خیز هستیم و تحولات سیاسی و اقتصادی این صنعت و فروش نفت رابطه تنگاتنگی با اقتصاد و معیشت مردم دارد و بنابراین ما باید در همه صحنه های بین المللی حضور فعال، با برنامه و با هدف داشته باشیم و دائما دوره کنیم که چه دستاوردهایی از این حضور فعال داشته ایم و اگر در جایی غفلت کرده ایم چه زیان های مادی و معنوی بر سیاست انزواگرایی و منافع ملی مان وارد شده است.

سفیر پیشین ایران در اردن گفت: در خصوص حضور آقای رییس جمهور در مجمع عمومی امسال سازمان ملل و یا احتمالا شورای امنیت، معتقد هستم حضور امسال را باید در چهارچوب جدیدی ببینیم؛ نخست آنکه اولین سال خروج ترامپ از برجام است، در ثانی شکایت ما از عدم پایبندی آمریکا به عهدنامه مودت در دادگاه لاهه ثبت و صحبت هایی پیرامون آن صورت گرفته است که در خصوص دو نکته فوق می توانیم با حضور موثر نه تنها این دو بعد را پیگیری کنیم بلکه می توانیم هرچه بهتر موضوع خروج ایالات متحده از برجام را در صحن و دیدارهای جداگانه موشکافی کنیم.

وی افزود: نکته بعدی که در چهارچوب حضور امسال رییس جمهور در نیویرک حائز اهمیت است این است که ما در منطقه خاورمیانه در حال گذار به دوران پسا داعش هستیم که با سرمایه گذاری مادی و معنوی زیاد ایران انجام شده است؛ بر همین مبنا باید بتوانیم ضمن ایجاد گفت و گو با جامعه بین الملل در این خصوص از اهداف کاخ سفید نیز برای ایجاد تنش در منطقه پرده برداری کنیم.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی ادامه داد: چهارمین عامل در این چهارچوب هم آغاز فعالیت گسترده ائتلاف عبری، عربی و آمریکایی علیه ایران است که با استفاده از تمامی ابزارهای جنگ روانی شکل گرفته است و برای ایجاد بحران های داخلی به صورت نرم تلاش می کند.

توضیح این چهارمین عامل این است که کشور ما در حال حاضر با یک هجمه اطلاعاتی و روانی روبرو است که تلاش می کند از هرگونه مسائل داخلی برای تبدیل به تنش های سیاسی و اجتماعی بهره بگیرد.

وی افزود: شکافتن این محور چهارم سناریوسازی هایی را برملا می کند که معمولا با هدف بحران سازی علیه جمهوری اسلامی توسط آمریکا و هم پیمانانش صورت می گیرد.

بنابراین اگر ما همه این موارد را در این چهارچوب ها در یک ترازنامه بگذاریم و مزایایش را بررسی کنیم خواهیم دید که یقینا حضور با برنامه، تصمیم و با طراحی جدید در هر اجلاس بین المللی به نفع ما خواهد بود.

رایزن فرهنگی پیشین ایران در انگلستان گفت: ما هرسال بنا به دلایل و ضروریات خاص هر زمان تصمیم به حضور و یا عدم حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می گرفتیم اما این چهارچوب های فوق الذکر مانند یک دستورالعمل است که به ما می گوید می توانیم در مجمع عمومی امسال در ارتباط با کشورهای دیگر و عناصر تاثیرگذار و مخصوصا کشورهای قدرتمندی که در رابطه با برجام همچنان در کنار ما قرار گرفته اند برای تخفیف تهدیدهای موجود وارد مذاکره شویم.

وی افزود: پس این حضور اگر با یک اجماع داخلی میان نخبگان و سیاستمداران و دستورالعمل مشخص حکومتی که ناشی از بررسی همه جانبه موضوع در نهادهای بالادستی ذیربط و یک طراحی جدید باشد و این چهارچوب ها نیز به ما تحکم کند می توانیم حضور موثر و قدرتمندی را در این صحنه بین المللی تجربه کنیم.

البته ممکن است یک تحلیلگر و یا یک نخبه برخی از ابعادی را که من برشمردم قبول نداشته باشد و یا وزن آن را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرد؛ ولی اگر هرکسی حداقل وزن را به این ابعاد بدهد و یا ابعاد دیگری را نیز اضافه کند بر این عقیده صحه خواهد گذاشت که ما امسال باید با پیشنیازهای برشمرده شده در فوق با یک طراحی جدید وارد صحنه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و یا شورای امنیت شویم.

تاجیک گفت: البته ما در این مسیر از یک سو نیازمند اجماع داخلی در میان نخبگان ، محافل دانشگاهی ، رسانه ها، دستگاه های تصمیم ساز هستیم و از سوی دیگر نیز دولت و حاکمیت باید یک تصمیم جدی راجع به خواست جامعه اتخاذ کنند.

ما نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم؛ مذاکره نخستین قدم در دنیای ارتباطات است در این دنیا همه ما به صورت تارعنکبوتی به هم وصل هستیم.

وی افزود: این شرایط در خصوص کشور ما به مراتب صادق تر است؛ چراکه در یک موقعیت ژئوپلیتیکی و حساس در صحنه بین المللی قرار گرفته، نقش آفرینی می کند و قدرت منطقه ای است.

قدرت منطقه ای باید اهداف، منافع، رویکردها و سیاست هایش را با قدرت و بدون ترس و بدون دنبال کردن تئوری های توطئه و یا انفعال دنبال کند.

این دیپلمات پیشین گفت: ما باید در کنار عقل گرایی و خرد جمعی، واقع گرایی را هم به سیاست خارجی خود بیفزاییم؛ یعنی در این مسیر ضمن آنکه دنبال اهداف بلند پروازانه خود هستیم اما در کنارش موقعیت جهانی، واقعیت امکانات خودمان و توانمندی ها و نقاط آسیب پذیرمان برای تحقق آن اهداف را هم در نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: در کنار اینکه نباید از اهداف بلندپروازانه عدول کنیم و باید به آن به عنوان چشم اندازهای وسیع نگاه کنیم اما منافع ، توانمندیها و نقاط ضعف خود و مخصوصا مشکلات داخلی را نیز ترسیم کرده و حرف های جدید بزنیم.

ما باید یک واقعیت را در روابط بین الملل در نظر بگیریم؛ پایه روابط بین الملل قدرت است و تاثیرات قدرت نرم بیش از قدرت سخت است.

در این میان کسی دارای قدرت نرم است که ضمن انسجام داخلی و اتحاد ملی زیر ساخت و توانمندی اقتصادی داشته باشد.

اگر کشوری چنین ویژگی هایی داشته باشد طبیعی است که بتواند اهدافش را به پیش ببرد.

اگر می بینیم آمریکا درصدد سلطه گری و ایجاد هژمونی برمی آید به این دلیل است که دارای یک اقتصاد قوی بوده که دنیا به آن اقتصاد و پول آمریکا وابسته است.

تاجیک افزود: بنابراین با شرایط موجود؛ به عقیده من واقع گرایی قدم اول است که ما بتوانیم طراحی سیاست خارجی خودمان را براساس توانمندی ها و شرایطی که در داخل کشور با آن روبرو هستیم و آسیب پذیری ها روی میز ریخته، بررسی کنیم و ببینیم واقعا از این معجون چه چیزی به دست می آوریم.

برهمین اساس، فرمول شرکت امسال آقای رییس جمهور در سازمان ملل چه مجمع عمومی و چه احتمالا شورای امنیت یقینا باید با سال های گذشته متفاوت باشد.

وی ادامه داد: نکته ای که ما در سیاست خارجی شاید کمتر به آن دقت می کنیم دغدغه های طرف موثر و طرف مقابل ما است؛ متاسفانه فرمول ما در مذاکرات این است که تنها دغدغه های خود را مطرح کرده و دغدغه های طرف مقابل را نادیده می گیریم.

در صورتیکه ما باید بصورت شفاف دغدغه های خود را بیان کنیم و به طرف مقابل نیز این پیام را بدهیم که دغدغه های او را نیز درک کرده ایم و حاضریم در مذاکرات جدی برای توجه به دغدغه های طرفین راه حل پیدا کنیم.

سفیر پیشین کشورمان در اردن ادامه داد: به عقیده من یکی از مهمترین نکاتی که باید در نطق پیش روی رییس جمهور مورد توجه قرار بگیرد توجه به همین امر است؛ یعنی ضمن واقع گرایی و توجه به دغدغه ها باید فرمول پیشنهادی خود را هم برای مرتفع ساختن آن دغدغه ها بیان کنیم که اگر بتوانیم این را جا بیندازیم منافعمان را نیز در همین راستا تبیین کرده ایم.

وی افزود: برای مثال مادر خاورمیانه سرمایه گذاری کرده ایم و منافعی هم داریم که در پی تحقق این منافع هستیم؛ اگر این منافع با منافع سایر کشورها چه منطقه ای و چه فرامنطقه ای در تضاد است؛ پشت میز مذاکره بنشینیم و صحبت و بررسی کنیم تا راه حل پیدا شود.

ما در خاورمیانه سرمایه گذاری کردیم و سایه تروریسم و خشونت را از منطقه و غرب زدودیم ولی الان نمی توانیم از منافع این سرمایه گذاری استفاده کنیم؛ باید طلبکار باشیم و از طریق مذاکره و تعامل سازنده این موضوعات و مطالبه را بطور شفاف بیان کنیم.

تاجیک گفت: ما باید بتوانیم با یک اعتماد به نفس و اراده قوی و با یک قدرت ناشی از دولتی که توانسته چنین سرمایه گذاری را به نتیجه مطلوب برساند در اجلاس امسال شرکت کنیم.

طبیعی است که در اجلاس پیش رو از همین الان هم هجمه ها علیه ایران آغاز شده است.

باید خودمان را آماده کنیم تا با یک طراحی جدید شرایطی را به وجود بیاوریم که بهترین دستاورد را از این سفر و حضور چه در سخنرانی مجمع، یا شورا و چه در دیدارهای دوجانبه داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته مهمترین بحث امسال انتظاری است که ترامپ برای ملاقات با رییس جمهور کشورمان دارد که تاکنون نیز بارها بدون هیچ ابایی آن را مطرح کرده است.

در همین رابطه من معتقدم ما باید برای جلوگیری از انفعال و بدهکار شدن به او جامعه جهانی و دادن کارت مظلومیت و تایید ژست صلح خواهی به ترامپ، یک طراحی شفاف و مدون داشته باشیم.

نباید خودمان را منفعل کنیم و در نقطه آسیب پذیر و گوشه رینگ قرار دهیم.

باید بتوانیم کلیه سناریوهای آینده را در نظر گرفته و بر مبنای آن ترامپ را با ابتکار عمل منفعل کنیم.

تاجیک تاکید کرد: دستاورد خوب امسال ما در پرتو اجرای استراتژی بی ضرر کردن اقدامات ترامپ خصوصا در رابطه با تحریم ها خواهد بود که می تواند بر مشکلات داخلی نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

زیرا با توجه به اهداف، شخصیت، رویکرد و سیاست های ترامپ بعید است ما بتوانیم یک تفاهم مفید و پایدار با وی داشته باشیم اما باید اهرم های تبلیغاتی و اجرایی را نیز از دست وی گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این را هم همیشه مدنظر داشته باشیم که ما بعنوان یک قدرت تاثیرگذار و منطقه ای در صورت وجود اجماع داخلی در مورد مساله ای و طراحی سیاست تبیین شده در سطوح بالای کشور بر اساس همان اجماع عمومی در کنار تبیین صحیح منافع و اهدافمان در سیاست خارجی هیچ گاه در مذاکره ضرر نمی کنیم.

یکی از سناریوهای بازی مثبت و قاعده مند ما می تواند طرح این موضوع باشد که بدلیل بی اعتمادی مفرط بین ایران و آمریکا، هرگونه مذاکره باید با حضور قدرت های تاثیرگذار جهانی باشد و چون برجام یک موافقتنامه بین المللی است مذاکره ایران و آمریکا فقط زمانی میسر است که همچنان برجام پله اول حرکت باشد و لازمه این امر بازگشت آمریکا به برجام و تدوین نقشه راهی برای ادامه مذاکرات برای شنیدن دغدغه ها و دستیابی به راه حل آنهاست.

تاجیک گفت: ترامپ مشکلات داخلی و خارجی زیادی دارد و معلوم نیست تا دوسال آینده در چه وضعیتی است؟ اما اقداماتش در ضدیت با موافقتنامه چند جانبه و بین المللی وجاهتی برای او باقی نگذاشته است و چه بسا اقداماتش باعث بهم ریختن دنیا شود و اینگونه مسائل باید در نطق مجمع عمومی و یا ملاقات های دوجانبه بیاید ولی در جلسه احتمالی شورای امنیت بسته به دستور جلسه و مطالبی که ترامپ مطرح می کند.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد بسیاری از نخبگان و سیاستمداران بین المللی متوجه خطراتی شده اند که متوجه صلح و امنیت بین المللی شده و نقش شخصیت و سیاست های ترامپ که این حق را برای خود قائل است که با اقداماتش جهان را در آستانه ناامن سازی قرار دهد.

لذا باید اینگونه موارد با جامعه بین المللی در میان گذاشته شود و یا اذعان و اعتراف افراد و گروه های مخالف حکومت ایران به اینکه از کمک های مادی و معنوی آمریکا برای سرنگونی و ترویج خشونت در ایران و اینکه آمریکا محل فعالیت های براندازانه علیه ایران شده را باید هم مطرح و هم راه حل حقوقی و قضایی پیدا نمود.


کلید واژه ها: سیاست خارجی - مجمع عمومی سازمان ملل - مجمع عمومی سازمان ملل متحد - سازمان ملل - سازمان ملل متحد - کشور - بین المللی - شرایط - دیپلمات - سفر رییس جمهور - مذاکره - طراحی - سیاسی - تصمیم - رییس جمهور - جدید - شفاف - هایی - خبرنگار - نیویورک - کارشناس - دانشگاه - مشکلات - متفاوت - روحانی - جدایی - رابطه - تاریخ - روابط - تخفیف

آخرین اخبار سرویس:
بسیج برای طرح های خود حساب ویژه ای روی جوانان باز کرده است

تحریم ها با وجود دانشجویان بیدار بی اثر است

نگران مواد حذف شده لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه هستیم

دیدار غریب آبادی با معاونان آمانو

فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مورد ارث زن و شوهر

عملکرد ضعیف غرب کشور در حوزه ریلی

فراخوان جشنواره شعر دفاع مقدس فارس اعلام شد

سیاست برندسازی گفت وگو ها را در اردکان دنبال می کنیم

ابتکار زیبای دانشجویان دانشگاه هنر در محوطه تاریخی مقابل وزارت امور خارجه + تصاویر

توضیح سرحدی زاده درباره مصاحبه اش با ایلنا

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین منصوب شد

برگزاری مراسم تجدید بیعت بسیجیان با شهدای مدافع حرم

نشست علمی «مسیح در سینما» برگزار می شود

اعتماد نمایندگان به یکدیگر، روال امضاء طرح ها در مجلس است

موسوی لارگانی: باید نفت را در بورس عرضه کنیم

کدخدایی اشکالات فنی مصوبه CFT را بررسی کرد

جمله پرمعنای تولیت آستان قدس رضوی بر روی تمبر یادبود کنگره شهدا

رهبران آزادی خواه کشمیر خواستار ایفای نقش سازمان ملل در کشمیر شدند

خدمت به مردم هویت روحانیت است/ به روحانی بودن افتخار می کنم

برپایی تورهای رایگان «ری گردی» در هفته فرهنگی ری

علی مطهری: باید موشک داشته باشیم اما نباید روز امضای برجام آن را هوا کنیم

​محمدعلی بهمنی مهمان محفل شعر «قرار» می شود

تصویربرداری از پلنگ ایرانی در پارک ملی گلستان + فیلم

تخریب زنان مسلمان راه یافته به کنگره آمریکا

ترفند جدید زنجانی

ایجاد 100 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد مهاباد

دولت افغانستان شورای ویژه صلح با طالبان تشکیل داد

اجرایی شدن صد طرح اشتغال زایی حمایتی در اژیه اصفهان

جزییات طرح حذف سطل زباله از سطح شهر تهران

لایحه تامین امنیت زنان توسط 18 قاضی بررسی شده است

اقدام جالب مکزیک برای برقراری عدالت اجتماعی

آغاز برنامه «بنیامین بهادری» در شبکه سه/ «تب تاب» از امشب روی آنتن می رود

اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره جام جم منصوب شدند

تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات فرهنگی و اخلاقی درجامعه

مقابله قضایی با مفاسد اقتصادی | 1700 نفر احضار شدند ؛ 133 نفر بازداشت

بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر عامل رشد معضلات اجتماعی است

سومین کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم برگزار می شود

اینکه آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند خیالی بیش نیست

استقبال ایران از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

تقدیر عراقچی از ابتکار دانشجویان دانشگاه هنر

برای اجرایی شدن لایحه تامین امنیت زنان نیازمند زیرساخت ها و نیروی متخصص هستیم

زنان بیشتر مورد خشونت قرار می گیرند

60 درصد افراد مبتلا به اچ آی وی از بیماری خود بی اطلاع هستند

انتصاب اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره جام جم

بسیج برای طرح های خود حساب ویژه ای روی جوانان باز کرده است

زیبایی اصلی با حجاب مشخص می شود/ احساس امنیت زنان در کشور های اسلامی با حجاب کامل

مشکل آب دشتستان پیش از بحرانی شدن، حل شود

پایانی برای آغاز - عصمت برزجی*

گزارش: دیدار فرمانده مرزبانی ایران با مقامات جمهوری آذربایجان

دانلود آهنگ جدید خشایار عظیمی بنام جادوی این روزها

حضرت آیت الله جوادی آملی: اگر مسئولان به پاسخگویی بعد از مرگ باور داشته باشند بیراهه نمی روند

ستاد فرمان امام 1111 مدرسه ساخت

کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول اسفند امسال برگزار می شود

توضیحات کدخدایی درباره اشکالات فنی مصوبه CFT

اجرایی شدن صد طرح اشتغالزایی حمایتی در اژیه اصفهان

مقابله با تهاجم فرهنگی چه شد؟

مطهری: تنها راه رفع حصر ورود مجلس خبرگان است

آیین نامه حذف یارانه پردرآمد ها به هیئت دولت رفت

خاشقچی شخصیت سال شد

سردار محمدرضا یزدی: دشمن به دنبال منفعل کردن جوانان است/دشمن به جوانان ما آدرس غلط می دهد

صورت های مالی بانک سامان به تصویب سهامداران رسید

بررسی عوامل تمایل به خودکشی و جلوگیری از آن

برای اجرایی شدن لایحه تامین امنیت زنان نیازمند زیرساخت ها و نیروی متخصص هستیم

کدخدایی اشکالات فنی مصوبه CFT را بررسی کرد

استقبال ایران از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

سردار یزدی: دشمن می خواست ایران را هم شبیه سوریه کند

رحمانی فضلی: هیچ حکومتی بدون انتقاد باقی نمی ماند

برخی اعضای شورا بالوایح شهرداری فردیس ابزاری برخورد می کنند

اگر خامسی می توانست استاندار شود، در شهرداری می ماند

هماهنگی مسئولان استانی برای توسعه سمنان قابل تقدیر است

انتصاب اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره جام جم

میزگرد بررسی چالشهای فراروی مناطق حفاظت شده در ایران

گلایه مردم از نابسامانی های پروژه های مرکز شهر

استقبال قاسمی از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

مطالبه گری فقط مسائل صنفی، شأن دانشجوی تراز انقلاب نیست

سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج شد

پایان بخش رقابتی جایزه بین المللی قرآن تونس

سومین کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم در برج میلاد برگزار می شود

ذائقه شناسی سلیقه مخاطب و ارتباط با رسانه؛ راه حل مشکلات مالی موسسات قرآنی

استقبال ایران از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

بدون توجه به حاشیه سازی ها ادامه می دهیم

ظریف: هیچ ممنوعیتی برای تست موشک نداریم

تقویت همکاری های بانک ملت و صندوق بازنشستگی کارکنان سازمان صدا و سیما

تقدیر عراقچی از ابتکار دانشجویان دانشگاه هنر

سومین یادواره شهدای مدافع حرم «فاتحین»

نقش «انتظار» در مقابله با توطئه های اقتصادی ترامپ

هدیه جالب دانشجویان به نماینده مجلسی که با موگرینی سلفی گرفته بود +فیلم

اعتبارهای بهزیستی پاسخگوی درمان معتادان اردستان نیست

چهار کتابخانه عمومی در نقده فعال است

همه باید برای کاهش تصادف ها در قم مشارکت کنند

با حکم معاون سیما اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره جام جم منصوب شدند

تنیسور خراسانی بر سکوی سوم کشور ایستاد

مراقب آسیب های فضای مجازی باشیم

برای اجرایی شدن لایحه تامین امنیت زنان نیازمند زیرساخت ها و نیروی متخصص هستیم

واکنش ایران به برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

فارس دزدی که خود را کارآفرین معرفی کرد!

هماهنگی مسئولان استانی برای توسعه سمنان قابل تقدیر است

شاپرکی که چهره اصلی دختران خیابان انقلاب را نمایان کرد/ از خیرخواهی دروغین زنان ایرانی تا درخواست تحریم وطن میان دشمنان

جانباز 70 درصد ارتش آسمانی شد

مطهری: برخی در داخل کشور، کارهایی کردند که برجام به سرانجام نرسد|آنها می خواستند آمریکا از برجام خارج شود| باید موشک داشته باشیم اما نباید روز امضای برجام آن را هوا کنیم| در این چهل سال هیچگاه شرایط به این سختی نبوده

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم

فرمول حضور امسال روحانی در سازمان ملل با سال های گذشته متفاوت باشد/ نباید از باز کردن باب مذاکره ترسی به خودمان راه دهیم