مطالب مرتبط:
آیین «گذر از دبیرستان به دانشگاه» در علوم پزشکی تهران برگزار شد
درباره امام راحل قصور زیادی داشته ایم / باید کرسی امام شناسی در دانشگاه ها ایجاد کنیم
واعظی: لزوم آسیب شناسی و به روز کردن برنامه های فرهنگی دانشگاه ها با توجه به تحولات اخیر جامعه
دانشگاه اسلامی پیشاور مرکز حافظ شناسی راه اندازی می کند
گردهمایی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 08:522018-09-24دانش

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!


پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ «تیپ شناسی ورودی جدیدها» را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

- تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه! " پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ تیپ شناسی ورودی جدیدها را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ باز آمد بوی ماه مدرسه برای بچه مدرسه ای ها که هیچ، برای دانشجوها هم ترانه ای هولناک است و مثل شیپور مرگ، خبر از پایان ایام شاد فراغت و آغاز درس و کلاس می دهد.

گذر از هجده سالگی و رفتن به دانشگاه، با همه تفاوت هایی که در سبک زندگی آدم ایجاد می کند، هیچ تغییری در میزان دلهره، خشم و حسرتِ پایان تابستان ندارد و حتی این حس نفرت از پاییز، گاهی تا سال ها پس از فارغ التحصیلی هم در گوشت و پوست می ماند و رسوب می کند.

اصلاً همین که ساعت ها به عقب کشیده می شوند و ساعتِ ششِ تا پیش از این روشن، به تاریکی شب می پیوندد خودش دلیلی کافی برای دوست نداشتن پاییز و دلتنگی از رفتن تابستان است.

باقیِ دلیل ها بماند! امروز دوم مهر است و این یعنی سال تحصیلی جدید دانشگاه ها دست کم یک روز است که آغاز شده.

ایامی که برای ورودی های 96 و 95 و 94 به قبل یک اتفاق تکراری، و برای ورودی های 97 یک تجربه تازه و احتمالاً به یاد ماندنی است.

هنوز اثبات علمی ندارد اما تقریباً همه ی دانشجویان بر این گزاره باور دارند که: ورودی ها از فاصله بیست کیلومتری و با چشم غیرمسلح هم از غیرورودی ها قابل تشخیص اند.

همه جیزِ یک ورودی جدید، با بقیه دانشجویان تفاوت دارد و توی چشم است.

از نحوه راه رفتن و کوله به دوش انداختن و پیراهن توی شلوار کردن و کتانی را با کت شلوار سِت کردن، تا هول شدن و گم کردن کلاس ها و فراهم کردن بساط سوژه خنده برای سال بالایی ها.

اما اگر کمی به دنیای ورودی ها وارد شویم و ذره بین روی رفتارهایشان بگذاریم، تفاوت ها و تمایزهای جذابی در میان شان پیدا می شود که سوژه گزارش ماست.

پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ تیپ شناسی ورودی جدیدها را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

توضیح ضروری: هیچ ارتباط معناداری میان تصاویر و مطالب وجود ندارد و به عبارت بهتر، عکس ها کاملاً تزیینی است! دبیرستان زده ها: هنوز در تب کنکور مثل نجات یافته ای که تازه چند ساعت است از کشتی نوح پیاده شده، این ها هنوز در شوکِ طوفان اند و حالاحالاها نمی توانند خودشان را از حجم و فشارِ درس خواندن های دوران دبیرستان رها کنند.

هنوز به دنبال کتاب nهزار تست و دور دنیا در n ساعت می گردند و هنوز منتظرند یک نفر در همین روزهای اول دانشگاه، یک جا جمع شان کند و متدهای جمع بندی در ماه های آخر را توی مغزشان بریزد.

اینها هنوز جمعه ها با کابوس آزمون آزمایشی از خواب بلند می شوند و دفتر برنامه ریزی هفتگی شان را برای تایید پیش استاد راهنما می برند.

دبیرستان زده ها را عموماً در دانشگاه های اسم و رسم دار می شود پیدا کرد.

اینها معمولاً هیچ کاری جز درس خواندن بلد نیستند و دانشگاه را به چشم دبیرستانی می بینند که بزرگتر است و ناهارخوری اش شده سلف و نمازخونه اش مسجد.

دبیرستان زده ها از همان اولین ساعتِ اولین روز آغاز کلاس ها، سر کلاس هستند و در چشم استاد خیره شده اند و منتظرِ کوچکترین دُر و گوهری هستند که از دهان استاد بتراود تا بی کم و کاست آن را بر روی کاغذ بیاورند.

این گروه از ورودی ها را جز در ردیف های اول کلاس نمی شود دید.

گزارش موثقی از دیده شدن لبخند بر لب این دانشجوها هم مخابره نشده و تنها حالت ممکن برای خندیدن این عزیزان، بیان یک نکته مطایبه آمیز و نغز از جانب استاد است که دبیرستان زده ها را تا حد مرگ خندانده و به دیوار می پاشانَد.

جزوه هایشان، مرزهای کامل بودن را گسترش داده و هیچ نکته و مساله ای از چشم این دوستان پنهان نمی ماند.

از همین رو، جزوه هایشان در بازه زمانی یکم تا دهم دی ماه و یکم تا دهم خردادماه، حکم دلار در بازار آزاد را پیدا می کند و رسماً نایاب می شود.

دختر و پسر هم ندارد و اساساً جزوه نویسی در این تیپ دانشجویان، یک سنت است.

گفتن از نمره هایشان هم که تکرار بدیهیات است.

رتبه 1 تا 3 مال آن هاست و جواز پذیرش بدون کنکور مقطع بعدی را هم از حالا در جیب شان بدانید.

ویژگی های ظاهری: عینک در تیپ آن ها قطعی و بخشی از شکل کار است.

پسرهایشان عموماً پیراهن هایشان را توی شلوار می کنند و با شلوارِ لی و کفش کتانی در دانشگاه می پلکند.

دخترهایشان هم عموماً پوششی بهتر از نُرم دانشگاه ها دارند.

کوله پشتی از پشت شان نمی افتد و محال است در کلاسی بدون کاغذ و قلم بنشینند.

جملات کلیدی: استاد میشه اینو یه بار دیگه بگید؟ ، استاد فلان مبحث هم توی امتحان میاد؟ ، استاد قرار بود امروز کوییز بگیرید.

ارتباط بگیرها: همنشین اساتید فکر بد به سرتان نزند؛ این ژانر ورودی ها اساساً به دنبال ارتباط هستند اما نه آن ارتباطی که به فکر شما مخاطبین عزیز خطور می کند! این ها دانشگاه را نه توقف گاه، که گذرگاهی برای رفتن به سوی بازار کار یا دانشگاه های آن ورِ آب می دانند.

برای همین، از همان روز اول می افتند دنبال اساتید و تلاش می کنند با استفاده از مهارت های ارتباطی، خیلی زود تبدیل به پسرخاله/دخترخاله های اساتید شوند.

همه چیز ابتدا با چند سوال درسی و مراجعات مکرر به دفتر استادِ هدف آغاز می شود.

سپس از دل سوال ها و رفع اشکال ها، به چند پروژه مشترک(از جنس ترجمه و سرچ) می رسند و دست آخر می بینی ترم 2 تمام نشده، فلان رفیقِ ارتباط بگیرِ هم ورودی ات شده TA استاد مزبور و ضمن جمع کردن رزومه، دارد قاپِ استاد را برای نوشتن یک ریکامِ اساسی و یا معرفی به یک شرکت بزرگ، می دزدد.

برای ارتباط بگیرها آن‎ چه که اصالت دارد درس نیست، پروژه و کارنوشت و تحقیق و مقاله و اینطور چیزهاست.

هرچیزی که بشود زیرش با فونت درشت نام استاد راهنما: جناب آقای/سرکار خانم دکتر فلانی را نوشت.

از نظر این دسته از دوستان، استاد یا یک عابربانک است که آینده مالی دانشجو را تضمین می کند، یا یک ماشین امضا که نامه معرفی اش به موسسات و شرکت های بزرگ را امضا بزند.

ارتباط بگیرها با وجود اینکه از دبیرستان زده ها کمتر سر کلاس حاضر می شوند، اما ارتباط صمیمی تری با اساتید دارند و علت این مساله، توجه ویژه آن ها به زمان های ارزشمند پس از کلاس است.

فی الواقع ارتباط بگیرها معتقدند اگر استاد تنها در اتاقش باشد، نفر دوم شیطان است و لذا همواره- با بهانه و بی بهانه- به استاد سری می زنند تا هم او از تنهایی در بیاید و هم به همین بهانه طرح یک کار یا پروژه ای را با استاد هماهنگ کنند.

ویژگی های ظاهری: چشم هایشان همواره برق دارد و با دیدن هر استادی از هر دانشکده ای، این برق بیشتر می شود.

چندان اهل رسیدگی به ویژگی های ظاهری شان نیستند و ساده لباس می پوشند.

البته یک گونه بسیار نادر از ارتباط بگیرها هستند که این ویژگی را ندارند و ویژگی های بدتری دارند و عموماً به دنبال خارج رفتن هستند و ما درباره شان چیز خاصی نداریم که بگوییم! اما عموم شان ساده پوش اند و معمولاً با تی شرت های ساده و حتی صندل های تابستانی در دانشگاه تردد می کنند.

جملات کلیدی: دارم میرم پیش استاد ، الان پیش استاد بودم ، یه جلسه با استاد دارم عاشق پیشه ها: سبز در سبز! از عنوان شان پیداست که در چه اوضاع و احوالی سیر می کنند.

این ها اساساً از دانشگاه نه مدرک می خواهند، نه نمره و نه ارتباط با بازار کار.

برای اینها دانشگاه یک بنگاه همسریابی است و از همان لحظه ی اول روزِ اولی که وارد دانشگاه می شوند به دنبال شریک زندگی شان می گردند.

برای اینها دانشگاه نه در کلاس و نه در اساتید، که در فضاهای سبز خلاصه می شود.

گونه ای از این ژانر ورودی ها البته برای رسیدن به مقاصدشان به جای فضای سبز به سراغ انجمن های اسلامیِ سبز می روند و در بیشتر موارد، خیلی زودتر به هدف شان-یا چیزی شبیه هدف شان- می رسند.

ورودی های عاشق پیشه البته در ابتدای مسیر هم ناشی اند و هم ناآگاه، و از این رو عموماً با بالا آوردن یک گند، به عاشق پیشگی شان پایان می دهند و برای فیصله دادن قضیه، به نهاد رهبری مراجعه می کنند تا خیلی آرام و بدون حاشیه به مراد دلشان برسند.

دسته ای دیگر از عاشق پیشه ها اما چنان به گند بالا آوردن عادت می کنند که می بینی سه ماه از سال تحصیلی نگذشته ، شهره ی کل جنس مخالف های دانشکده شده اند و هرروز با دسته گلی تازه، دانشگاه را آبیاری می کنند.

بهترین کار در مواجهه با عاشق پیشه ها، نصیحت آن هاست و در گام بعد، فاصله گرفتن از آن ها.

ویژگی های ظاهری: موهای پریشان، بلند و آشفته، البسه نامرتب، بی اعتنایی کامل به درس و دنیا و مافیها جملات کلیدی: ببخشید میشه چند لحظه وقت تون رو بگیرم؟ امروز توی نشریه مقاله تون رو خوندم.

وای خیلی عالی بود.

میشه برای برنامه 16 آذر با هم کار کنیم؟ ، ببخشید میشه شماره تون رو داشته باشم؟ بپیچان ها: بیا بریم صفاسیتی! درست در مقابل دبیرستان زده ها قرار می گیرند و از همان لحظات اول و با غیبت مستمر و مداوم در کلاس های درسی، نشان می دهند که تارکِ درس و مافیها هستند و از دانشگاه جز یک مدرک فرمالیته، چیز بیشتری نمی ‎خواهند.

معمولاً از چند روز مانده به آغاز سال تحصیلی، طی عملیات های منظم شناسایی، کلیه مناطق جذاب اطراف دانشگاه اعم از کافه، گیم نت، اسکیپ روم و سینماها را شناخته و برای بهره مندی حداکثری از همه آن ها یک برنامه منظم دارند.

کلاس را جز در جلسات نزدیک امتحان میان ترم/ پایان ترم حرام می دانند و معتقدند دانشجویی که درس بخواند، دانشجو نیست.

کارشان را معمولاً با یکی دو جزوه که از دبیرستان زده ها می ‎گیرند ، در یکی دو هفته منتهی به امتحان راه می اندازند و باقی سال تحصیلی را به شادخواری در اماکن تفریحی، فرهنگی و غیرفرهنگی می پردازند.

پولِ بابا اصلی ترین منبع درآمد این حضرات است و مادامی که شیرِ جیبِ بابا وصل باشد، بساط عیش آن ها هم به راه است.

بپیچان ها خودشان به دو دسته قابل وصف و غیرقابل وصف ها تقسیم می شوند.

قابل وصف ها عموماً اکیپ های تفریحیِ تک جنسینی ای دارند که برنامه هایشان از سینما و شهربازی و رستوران فراتر نمی رود.

اهل خوراکی ها و پوشاکی(!) ها و شنیدنی های مجاز هستند و معمولاً هر دفعه نوبت یک نفرشان است که سوییچ را از بابایش بپیچاند و برنامه را روال کند.

غیرقابل وصف ها هم همان طور که از اسم شان مشخص است، قابل وصف نیستند! ویژگی ‎های ظاهری: عموماً به لباس ارزان و یا ساده اعتقاد ندارند.

ساعت مچیِ لوکس و انگشترهای خفن و همه نوع زینت آلات را بر خود واجب می دانند و بوی عطرشان فضای دانشگاه را پر کرده و عرصه را برای عاشق پیشه ها تنگ ساخته! جملات کلیدی: حاجی برنامه این هفته چیه؟ ، برنامه کنیم بریم فلان جا ، رواله؟ کارکُن ها: محصولات غلبه ی اصرار بر انکار این ها عموماً اشتباهی اند.

یعنی انتخاب رشته شان حاصل غلبه ی اصرار شدید خانواده بر انکارهایشان است و بنابراین، با حداقل علاقه در دانشگاه حاضر شده اند و درس را در حد رفع مردودی می خوانند.

شرکت شان در کلاس ها یکی در میان است و مابقی عمر را به کار کردن می گذرانند.

کاری که در راستای علاقه شان است و بودنش، دوران تحصیل در رشته ای که دوستش ندارند را قابل تحمل می کند.

البته گونه ای از کارکّن های علاقمند به رشته هم داریم که برایشان ثروت بسیار بیش از علم اصالت دارد و از همان روزهای اول به دنبال کسب مال می روند.

علم و مدرک برای آن ها یک وسیله است و کاربردی بیش از پر کردن رزومه در هنگام استخدام و پر کردن دهان در هنگام خواستگاری، ندارد.

کارکُن ها معمولاً با تدریس و مشاوره کنکور و اینها شروع می کنند و آرام آرام در یکی دو شرکت/ موسسه، کارهای حاشیه ای و پروژه ای انجام می دهند و بعد از 4 سال می بینی کسب و کار خودشان را راه انداخته اند.

اگر دانشگاه برای ارتباط بگیرها حکم گذرگاه را دارد، برای کارکُن ها صرفاً یک پل است.

پُلی که باید همراه با وسیله نقلیه از روی آن رد شد تا به کار و زندگی رسید.

ویژگی های ظاهری: ظاهر شان عموماً شیک و منطبق بر عرف جامعه است.

تیپی مرتب و اداری پسند دارند و از نوک سر تا کف پا، با البسه ی رسمی تردد می کنند.

جملات کلیدی: تدریس دارم ، اون تایم یه جلسه ای دارم ، شما برید، من اگه کارم تموم شد میام .


کلید واژه ها: دانشگاه - جدید - سال تحصیلی جدید دانشگاه ها - سال تحصیلی جدید دانشگاه - دانشجویان - تفاوت - سال تحصیلی جدید - تابستان - ساعت - به یاد ماندنی - پاییز - مدرسه - سبک زندگی - خبرگزاری - عاشق - دور دنیا - کشتی نوح - تصاویر - پیراهن - امروز - پیاده - سالگی - کنکور - طوفان - کتانی - تشخیص - میزان - گزارش - زندگی - هایی

آخرین اخبار سرویس:
غلامی در حاشیه جلسه هیات دولت: امسال حذف مرحله ای کنکور اجرایی می شود

ویژه برنامه «مقام دانشجو» در دانشکده فنی کرمانشاه برگزار شد+ تصاویر

حوزه علوم و اعصاب یک علم جدید با ماهیت بین رشته ای است

کنکور بی کنکور!/ حذف 80 درصدی کنکور در سال 98

آقای بطحایی؛ موضع گیری تان در قبال گزارش تخریبی خبر 20:30 و دفاع از معلمان قابل تقدیر است/ با مدیریت ناحیه 2 شهر همدان برخورد کنید

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه

17 کتاب منتشر شده دانشگاه گلستان رونمایی شد

مسابقات پاورلیفتینگ موسسات آموزش عالی کشور در اراک آغاز شد

بررسی اوقات فراغت جوانان دختر بین 15- 24

بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2019 معرفی شدند

آموزش هوش مصنوعی برای تشخیص اشیا در تاریکی مطلق

زناکار و شراب خواری در جبهه داشتیم که به عنوان غواص شهید شدند

برنامه بنیاد ایرانشناسی برای هفته پژوهش

حضور وزیر دفاع در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر

توسعه همکاری دانشگاه تهران و پوترای مالزی

این مورچه سریع ترین حیوان جهان است!

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه با بندآورنده های نانوالیاف پپتیدی

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه با بندآورنده های نانو الیاف پپتیدی

برنامه بنیاد ایرانشناسی برای هفته پژوهش

استخدام کارشناس دامپروری در شرکت نیکان دام آروین در البرز

​معضل دانشجویان رشته صنایع دستی چیست؟

میزان علاقه مندی دانشجویان رشته علوم تربیتی به رشته خود

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور خراسان رضوی

دانشجوی دانشگاه شهرکرد رتبه نخست رویداد ملی کار آفرینی

فراخوان چاپ مقاله در فصلنامه علمی و پژوهشی اعتیاد پژوهی

جزییات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98

معاون علمی رییس جمهور با وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی دیدار کرد

جزییات سربازی فارغ التحصیلان دکتری در حوزه صنعت

دزدی ملایم چیست؟

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه

مخبر دزفولی خبر داد توجه ویژه به فرهنگ عمومی اولویت دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی

وزارتخانه های علوم و بهداشت ملزم به اجرای سند آمایش شدند

رونمایی از 3 داروی دامی در هفته پژوهش

نقش دانشجویان درانتقال ارزشهای فرهنگی درجامعه

وزارت علوم و دانشگاه آزاد به سند آمایش آموزش عالی عمل کنند

دومین گردهمایی بزرگ هیات های دانشجویی دختر در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود

تردد آزاد و ترافیک روان

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه پیام نور با بیش از 52 هزار داوطلب

توکلی در گفت وگو با فارس: جزییات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98

وزارتخانه های علوم و بهداشت ملزم به اجرای سند آمایش آموزش عالی شدند

رییس انجمن علوم اعصاب ایران: مرکز آموزشی تحقیقاتی «علم مغز» به زودی افتتاح می شود

وزارتخانه های علوم و بهداشت ملزم به اجرای سند آمایش شدند

دیدار معاون علمی و فناوری رییس جمهور با وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی

جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه

هفدهمین جشنواره «قرآن و عترت» در میبد آغاز شد

بندآورنده های نانویی خون کمتر از 10 ثانیه جلوی خونریزی را می گیرند

الحاق بیمارستان قدیمی مشگین شهر به محوطه تاریخی «کهنه قلعه»

توسط محقق دانشگاه امیرکبیر صورت پذیرفت جلوگیری از خونریزی در کمتر از 10 ثانیه با بندآورنده های نانو الیاف پپتیدی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد صومعه سرا منصوب شد

برگزاری برنامه های هفته پژوهش در یک ماه

بسیاری از استادان حق التدریس فردوسی از دانشگاه طلبکارند/ رییس دانشگاه برای درک دانشجویان یک هفته در خوابگاه زندگی کند!

کانادا مدیر مالی هواوی را آزاد کرد

دانشگاههای خصوصی خلاء نیازهای تحصیلی کشورها را تامین می کنند

بررسی اوقات فراغت دختران جوان بین 15- 24 سال

هفدهمین جشنواره «قرآن و عترت» در دانشکده علوم قرآنی میبد آغاز شد

ارسال تصاویر مریخی توسط «اینسایت»

ساخت کفی کفش ماساژور با قابلیت درمان درهای عصبی بدن

نخستین سلفی اینسایت در مریخ

انقلاب در عرصه کشاورزی با پرواز زنبورهای کوله به دوش

سند آمایش آموزشی اقدام مناسبی برای توسعه زیست بوم های نوآوری و فناوری می شود

آغاز به کار نخستین همایش ملی انجمن سنجش از دور زمین شناختی ایران

جلوگیری از خونریزی با بندآورنده های نانوالیاف پپتیدی

معاون دانشگاه علوم پزشکی فسا اعلام کرد ثبت 2 گونه مخمری برای اولین بار در کشور

کانون وفاق از جشن 17 آذر دانشگاه آزاد مشهد اعلام برائت می کند/ دفاتر فرهنگ اسلامی به اسلام و انقلاب توهین نکنند

200 دانشجوی فردوسی مشهد غذای سلف خود را به مردم حاشیه شهر مشهد اهدا کردند

فرصت ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا 25 آذر ادامه دارد

استخدام مهندس مکانیک مسلط به Solid Works با مزایا- تهران

حمایت از تحصیل فرزندان زندانیان در زابل

کلید گشایش مساله آب کشور در مشهد است

بیش از 109 هزار نفر در کنکور ارشد 98 ثبت نام کردند/ داوطلبان تا 25 آذر فرصت دارند

مسئولان شورای امنیت ملی پرتاب ماهواره «شریف» را لغو کردند/ امیدواریم امسال بتوانیم ماهواره را پرتاب کنیم+ فیلم

بیش از 109 هزار نفر در کنکور ارشد 98 ثبت نام کردند

رشد 73 درصدی بودجه پارک ها در سال98/ گرنت فناوری اعطا می شود

نمایشگاه دستاورد های پژوهشی فناوری در دانشگاه پیام نور قزوین برگزار می شود

آخرین دستاورد های پژوهشی دانشگاه پیام نور اعلام شد/ ارتقای دانشگاه در بخش ارتباط با صنعت و کارآفرینی

گزارش تصویری/ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

ساماندهی اعطای مدرک به شهدای طلبه

شتاب توسعه علمی کشور نیازمند ثبات مدیریت کلان آموزش عالی است

مدیر مالی هوآوی آزاد شد

لغو ممنوعیت حجاب در دانشگاه ها و مدارس ترکیه

روایت فتح جبهه های علم با اراده ایرانی/5 آقایی تیم های رباتیک ایران در جهان / ربات امدادگر کاملا ایرانی است

پیگیری سوژه مردم: سوءاستفاده از دانشجویان دکتری در دانشگاه ها فارس من/«تدریس یاری» دانشجویان دکتری عُرف دانشگاهی است؛ نه سوءاستفاده از دانشجو

دادگاه عالی کانادا مدیر مالی شرکت هوواوی را با قرار وثیقه آزاد کرد

شفافیت مالی؛ چراغ اول را دانشجویان علوم پزشکی همدان روشن کردند/ بودجه های دانشجویی کجا می رود؟!

نقش آفرینی جریان دانشجویی در ساختارسازی های نظام بی بدیل است/ایسنا مولود انقلاب اسلامی است

تولید داروی ضد سرطان پوست از جلبک های جزیره قشم

اخذ کد شناسگر بین المللی دیجیتالی

شورای عالی انقلاب فرهنگی یادگار امام راحل (ره)

شورای عالی انقلاب فرهنگی یادگار ارزشمند امام راحل (ره)

معضل دانشجویان رشته صنایع دستی چیست؟

شرایط حاکم در کشور در بی رغبتی دانشجو به فعالیت های سیاسی نقش اساسی دارد + فیلم

ویدئو / نقد صریح به شیوه دانشجویان شریف

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور ؛ اخذ کد شناسگر بین المللی دیجیتالی برای نشریات علمی

در بیستم ژانویه آینده، اسرا آزاد خواهند شد

فاش شد ! یک گزینه جدید در لیست خرید برانکو

آب مشهد تا 20 سال آینده قابل شرب نخواهد بود

دزدی ملایم و سه پیشنهاد کاربردی

روحانی: قدرت علمی، باعث غرور ملی است

آیین تجلیل از فعالان علمی و پژوهشی در اردبیل

تقدیر عراقچی از ابتکار دانشجویان دانشگاه هنر

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!