مطالب مرتبط:
آیین «گذر از دبیرستان به دانشگاه» در علوم پزشکی تهران برگزار شد
درباره امام راحل قصور زیادی داشته ایم / باید کرسی امام شناسی در دانشگاه ها ایجاد کنیم
واعظی: لزوم آسیب شناسی و به روز کردن برنامه های فرهنگی دانشگاه ها با توجه به تحولات اخیر جامعه
دانشگاه اسلامی پیشاور مرکز حافظ شناسی راه اندازی می کند
گردهمایی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 08:522018-09-24دانش

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!


پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ «تیپ شناسی ورودی جدیدها» را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

- تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه! " پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ تیپ شناسی ورودی جدیدها را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ باز آمد بوی ماه مدرسه برای بچه مدرسه ای ها که هیچ، برای دانشجوها هم ترانه ای هولناک است و مثل شیپور مرگ، خبر از پایان ایام شاد فراغت و آغاز درس و کلاس می دهد.

گذر از هجده سالگی و رفتن به دانشگاه، با همه تفاوت هایی که در سبک زندگی آدم ایجاد می کند، هیچ تغییری در میزان دلهره، خشم و حسرتِ پایان تابستان ندارد و حتی این حس نفرت از پاییز، گاهی تا سال ها پس از فارغ التحصیلی هم در گوشت و پوست می ماند و رسوب می کند.

اصلاً همین که ساعت ها به عقب کشیده می شوند و ساعتِ ششِ تا پیش از این روشن، به تاریکی شب می پیوندد خودش دلیلی کافی برای دوست نداشتن پاییز و دلتنگی از رفتن تابستان است.

باقیِ دلیل ها بماند! امروز دوم مهر است و این یعنی سال تحصیلی جدید دانشگاه ها دست کم یک روز است که آغاز شده.

ایامی که برای ورودی های 96 و 95 و 94 به قبل یک اتفاق تکراری، و برای ورودی های 97 یک تجربه تازه و احتمالاً به یاد ماندنی است.

هنوز اثبات علمی ندارد اما تقریباً همه ی دانشجویان بر این گزاره باور دارند که: ورودی ها از فاصله بیست کیلومتری و با چشم غیرمسلح هم از غیرورودی ها قابل تشخیص اند.

همه جیزِ یک ورودی جدید، با بقیه دانشجویان تفاوت دارد و توی چشم است.

از نحوه راه رفتن و کوله به دوش انداختن و پیراهن توی شلوار کردن و کتانی را با کت شلوار سِت کردن، تا هول شدن و گم کردن کلاس ها و فراهم کردن بساط سوژه خنده برای سال بالایی ها.

اما اگر کمی به دنیای ورودی ها وارد شویم و ذره بین روی رفتارهایشان بگذاریم، تفاوت ها و تمایزهای جذابی در میان شان پیدا می شود که سوژه گزارش ماست.

پس از تیپ شناسی اساتید و تشکل های دانشجویی، این بار آشِ تیپ شناسی ورودی جدیدها را برایتان پخته ایم، بدون یک وجب روغن.

توضیح ضروری: هیچ ارتباط معناداری میان تصاویر و مطالب وجود ندارد و به عبارت بهتر، عکس ها کاملاً تزیینی است! دبیرستان زده ها: هنوز در تب کنکور مثل نجات یافته ای که تازه چند ساعت است از کشتی نوح پیاده شده، این ها هنوز در شوکِ طوفان اند و حالاحالاها نمی توانند خودشان را از حجم و فشارِ درس خواندن های دوران دبیرستان رها کنند.

هنوز به دنبال کتاب nهزار تست و دور دنیا در n ساعت می گردند و هنوز منتظرند یک نفر در همین روزهای اول دانشگاه، یک جا جمع شان کند و متدهای جمع بندی در ماه های آخر را توی مغزشان بریزد.

اینها هنوز جمعه ها با کابوس آزمون آزمایشی از خواب بلند می شوند و دفتر برنامه ریزی هفتگی شان را برای تایید پیش استاد راهنما می برند.

دبیرستان زده ها را عموماً در دانشگاه های اسم و رسم دار می شود پیدا کرد.

اینها معمولاً هیچ کاری جز درس خواندن بلد نیستند و دانشگاه را به چشم دبیرستانی می بینند که بزرگتر است و ناهارخوری اش شده سلف و نمازخونه اش مسجد.

دبیرستان زده ها از همان اولین ساعتِ اولین روز آغاز کلاس ها، سر کلاس هستند و در چشم استاد خیره شده اند و منتظرِ کوچکترین دُر و گوهری هستند که از دهان استاد بتراود تا بی کم و کاست آن را بر روی کاغذ بیاورند.

این گروه از ورودی ها را جز در ردیف های اول کلاس نمی شود دید.

گزارش موثقی از دیده شدن لبخند بر لب این دانشجوها هم مخابره نشده و تنها حالت ممکن برای خندیدن این عزیزان، بیان یک نکته مطایبه آمیز و نغز از جانب استاد است که دبیرستان زده ها را تا حد مرگ خندانده و به دیوار می پاشانَد.

جزوه هایشان، مرزهای کامل بودن را گسترش داده و هیچ نکته و مساله ای از چشم این دوستان پنهان نمی ماند.

از همین رو، جزوه هایشان در بازه زمانی یکم تا دهم دی ماه و یکم تا دهم خردادماه، حکم دلار در بازار آزاد را پیدا می کند و رسماً نایاب می شود.

دختر و پسر هم ندارد و اساساً جزوه نویسی در این تیپ دانشجویان، یک سنت است.

گفتن از نمره هایشان هم که تکرار بدیهیات است.

رتبه 1 تا 3 مال آن هاست و جواز پذیرش بدون کنکور مقطع بعدی را هم از حالا در جیب شان بدانید.

ویژگی های ظاهری: عینک در تیپ آن ها قطعی و بخشی از شکل کار است.

پسرهایشان عموماً پیراهن هایشان را توی شلوار می کنند و با شلوارِ لی و کفش کتانی در دانشگاه می پلکند.

دخترهایشان هم عموماً پوششی بهتر از نُرم دانشگاه ها دارند.

کوله پشتی از پشت شان نمی افتد و محال است در کلاسی بدون کاغذ و قلم بنشینند.

جملات کلیدی: استاد میشه اینو یه بار دیگه بگید؟ ، استاد فلان مبحث هم توی امتحان میاد؟ ، استاد قرار بود امروز کوییز بگیرید.

ارتباط بگیرها: همنشین اساتید فکر بد به سرتان نزند؛ این ژانر ورودی ها اساساً به دنبال ارتباط هستند اما نه آن ارتباطی که به فکر شما مخاطبین عزیز خطور می کند! این ها دانشگاه را نه توقف گاه، که گذرگاهی برای رفتن به سوی بازار کار یا دانشگاه های آن ورِ آب می دانند.

برای همین، از همان روز اول می افتند دنبال اساتید و تلاش می کنند با استفاده از مهارت های ارتباطی، خیلی زود تبدیل به پسرخاله/دخترخاله های اساتید شوند.

همه چیز ابتدا با چند سوال درسی و مراجعات مکرر به دفتر استادِ هدف آغاز می شود.

سپس از دل سوال ها و رفع اشکال ها، به چند پروژه مشترک(از جنس ترجمه و سرچ) می رسند و دست آخر می بینی ترم 2 تمام نشده، فلان رفیقِ ارتباط بگیرِ هم ورودی ات شده TA استاد مزبور و ضمن جمع کردن رزومه، دارد قاپِ استاد را برای نوشتن یک ریکامِ اساسی و یا معرفی به یک شرکت بزرگ، می دزدد.

برای ارتباط بگیرها آن‎ چه که اصالت دارد درس نیست، پروژه و کارنوشت و تحقیق و مقاله و اینطور چیزهاست.

هرچیزی که بشود زیرش با فونت درشت نام استاد راهنما: جناب آقای/سرکار خانم دکتر فلانی را نوشت.

از نظر این دسته از دوستان، استاد یا یک عابربانک است که آینده مالی دانشجو را تضمین می کند، یا یک ماشین امضا که نامه معرفی اش به موسسات و شرکت های بزرگ را امضا بزند.

ارتباط بگیرها با وجود اینکه از دبیرستان زده ها کمتر سر کلاس حاضر می شوند، اما ارتباط صمیمی تری با اساتید دارند و علت این مساله، توجه ویژه آن ها به زمان های ارزشمند پس از کلاس است.

فی الواقع ارتباط بگیرها معتقدند اگر استاد تنها در اتاقش باشد، نفر دوم شیطان است و لذا همواره- با بهانه و بی بهانه- به استاد سری می زنند تا هم او از تنهایی در بیاید و هم به همین بهانه طرح یک کار یا پروژه ای را با استاد هماهنگ کنند.

ویژگی های ظاهری: چشم هایشان همواره برق دارد و با دیدن هر استادی از هر دانشکده ای، این برق بیشتر می شود.

چندان اهل رسیدگی به ویژگی های ظاهری شان نیستند و ساده لباس می پوشند.

البته یک گونه بسیار نادر از ارتباط بگیرها هستند که این ویژگی را ندارند و ویژگی های بدتری دارند و عموماً به دنبال خارج رفتن هستند و ما درباره شان چیز خاصی نداریم که بگوییم! اما عموم شان ساده پوش اند و معمولاً با تی شرت های ساده و حتی صندل های تابستانی در دانشگاه تردد می کنند.

جملات کلیدی: دارم میرم پیش استاد ، الان پیش استاد بودم ، یه جلسه با استاد دارم عاشق پیشه ها: سبز در سبز! از عنوان شان پیداست که در چه اوضاع و احوالی سیر می کنند.

این ها اساساً از دانشگاه نه مدرک می خواهند، نه نمره و نه ارتباط با بازار کار.

برای اینها دانشگاه یک بنگاه همسریابی است و از همان لحظه ی اول روزِ اولی که وارد دانشگاه می شوند به دنبال شریک زندگی شان می گردند.

برای اینها دانشگاه نه در کلاس و نه در اساتید، که در فضاهای سبز خلاصه می شود.

گونه ای از این ژانر ورودی ها البته برای رسیدن به مقاصدشان به جای فضای سبز به سراغ انجمن های اسلامیِ سبز می روند و در بیشتر موارد، خیلی زودتر به هدف شان-یا چیزی شبیه هدف شان- می رسند.

ورودی های عاشق پیشه البته در ابتدای مسیر هم ناشی اند و هم ناآگاه، و از این رو عموماً با بالا آوردن یک گند، به عاشق پیشگی شان پایان می دهند و برای فیصله دادن قضیه، به نهاد رهبری مراجعه می کنند تا خیلی آرام و بدون حاشیه به مراد دلشان برسند.

دسته ای دیگر از عاشق پیشه ها اما چنان به گند بالا آوردن عادت می کنند که می بینی سه ماه از سال تحصیلی نگذشته ، شهره ی کل جنس مخالف های دانشکده شده اند و هرروز با دسته گلی تازه، دانشگاه را آبیاری می کنند.

بهترین کار در مواجهه با عاشق پیشه ها، نصیحت آن هاست و در گام بعد، فاصله گرفتن از آن ها.

ویژگی های ظاهری: موهای پریشان، بلند و آشفته، البسه نامرتب، بی اعتنایی کامل به درس و دنیا و مافیها جملات کلیدی: ببخشید میشه چند لحظه وقت تون رو بگیرم؟ امروز توی نشریه مقاله تون رو خوندم.

وای خیلی عالی بود.

میشه برای برنامه 16 آذر با هم کار کنیم؟ ، ببخشید میشه شماره تون رو داشته باشم؟ بپیچان ها: بیا بریم صفاسیتی! درست در مقابل دبیرستان زده ها قرار می گیرند و از همان لحظات اول و با غیبت مستمر و مداوم در کلاس های درسی، نشان می دهند که تارکِ درس و مافیها هستند و از دانشگاه جز یک مدرک فرمالیته، چیز بیشتری نمی ‎خواهند.

معمولاً از چند روز مانده به آغاز سال تحصیلی، طی عملیات های منظم شناسایی، کلیه مناطق جذاب اطراف دانشگاه اعم از کافه، گیم نت، اسکیپ روم و سینماها را شناخته و برای بهره مندی حداکثری از همه آن ها یک برنامه منظم دارند.

کلاس را جز در جلسات نزدیک امتحان میان ترم/ پایان ترم حرام می دانند و معتقدند دانشجویی که درس بخواند، دانشجو نیست.

کارشان را معمولاً با یکی دو جزوه که از دبیرستان زده ها می ‎گیرند ، در یکی دو هفته منتهی به امتحان راه می اندازند و باقی سال تحصیلی را به شادخواری در اماکن تفریحی، فرهنگی و غیرفرهنگی می پردازند.

پولِ بابا اصلی ترین منبع درآمد این حضرات است و مادامی که شیرِ جیبِ بابا وصل باشد، بساط عیش آن ها هم به راه است.

بپیچان ها خودشان به دو دسته قابل وصف و غیرقابل وصف ها تقسیم می شوند.

قابل وصف ها عموماً اکیپ های تفریحیِ تک جنسینی ای دارند که برنامه هایشان از سینما و شهربازی و رستوران فراتر نمی رود.

اهل خوراکی ها و پوشاکی(!) ها و شنیدنی های مجاز هستند و معمولاً هر دفعه نوبت یک نفرشان است که سوییچ را از بابایش بپیچاند و برنامه را روال کند.

غیرقابل وصف ها هم همان طور که از اسم شان مشخص است، قابل وصف نیستند! ویژگی ‎های ظاهری: عموماً به لباس ارزان و یا ساده اعتقاد ندارند.

ساعت مچیِ لوکس و انگشترهای خفن و همه نوع زینت آلات را بر خود واجب می دانند و بوی عطرشان فضای دانشگاه را پر کرده و عرصه را برای عاشق پیشه ها تنگ ساخته! جملات کلیدی: حاجی برنامه این هفته چیه؟ ، برنامه کنیم بریم فلان جا ، رواله؟ کارکُن ها: محصولات غلبه ی اصرار بر انکار این ها عموماً اشتباهی اند.

یعنی انتخاب رشته شان حاصل غلبه ی اصرار شدید خانواده بر انکارهایشان است و بنابراین، با حداقل علاقه در دانشگاه حاضر شده اند و درس را در حد رفع مردودی می خوانند.

شرکت شان در کلاس ها یکی در میان است و مابقی عمر را به کار کردن می گذرانند.

کاری که در راستای علاقه شان است و بودنش، دوران تحصیل در رشته ای که دوستش ندارند را قابل تحمل می کند.

البته گونه ای از کارکّن های علاقمند به رشته هم داریم که برایشان ثروت بسیار بیش از علم اصالت دارد و از همان روزهای اول به دنبال کسب مال می روند.

علم و مدرک برای آن ها یک وسیله است و کاربردی بیش از پر کردن رزومه در هنگام استخدام و پر کردن دهان در هنگام خواستگاری، ندارد.

کارکُن ها معمولاً با تدریس و مشاوره کنکور و اینها شروع می کنند و آرام آرام در یکی دو شرکت/ موسسه، کارهای حاشیه ای و پروژه ای انجام می دهند و بعد از 4 سال می بینی کسب و کار خودشان را راه انداخته اند.

اگر دانشگاه برای ارتباط بگیرها حکم گذرگاه را دارد، برای کارکُن ها صرفاً یک پل است.

پُلی که باید همراه با وسیله نقلیه از روی آن رد شد تا به کار و زندگی رسید.

ویژگی های ظاهری: ظاهر شان عموماً شیک و منطبق بر عرف جامعه است.

تیپی مرتب و اداری پسند دارند و از نوک سر تا کف پا، با البسه ی رسمی تردد می کنند.

جملات کلیدی: تدریس دارم ، اون تایم یه جلسه ای دارم ، شما برید، من اگه کارم تموم شد میام .


کلید واژه ها: دانشگاه - جدید - سال تحصیلی جدید دانشگاه ها - سال تحصیلی جدید دانشگاه - دانشجویان - تفاوت - سال تحصیلی جدید - تابستان - ساعت - به یاد ماندنی - پاییز - مدرسه - سبک زندگی - خبرگزاری - عاشق - دور دنیا - کشتی نوح - تصاویر - پیراهن - امروز - پیاده - سالگی - کنکور - طوفان - کتانی - تشخیص - میزان - گزارش - زندگی - هایی

آخرین اخبار سرویس:
ممنوعیت پذیرش دانشجو درمراکز دولتی علمی کاربردی غیرقانونی است

انتقال تجارب و درس های زلزله کرمانشاه ضروری است

ثبت نام غیرقانونی داوطلبان علوم پزشکی سرپرست دانشگاه آزاد را به مجلس کشاند

دانشگاه صنعتی اراک سرباز امریه می پذیرد

ستاری: کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

سرنوشت دانشجویان پزشکی رییس دانشگاه آزاد را به مجلس کشاند

پارک کارآفرینی دانشگاه منابع طبیعی گرگان افتتاح می شود

ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی غیرقانونی است

کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

کارآفرینی در دانشگاه ها با فعالیت بخش دولتی ممکن نیست

​برکناری 7 مدیر متخلف پذیرش رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

دانشگاه علمی کاربردی: ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز دولتی علمی کاربردی غیرقانونی است

هنر رسانه ملی صیانت از ارزش ها است

ماجرای یک بازی که از دل کتابخانه دانشگاه بیرون آمد/ ژانر وحشت به سبک «زار»

فرصت های تحصیلی و بورسیه در دانشگاه لوزان سوییس

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1397

اولین همایش فناوری های جدید مدیریت آب در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

غربالگری سرطان پستان 2 هزار و 500 دانشجو در مشهد در حال اجرا است

نگرانی علمی کاربردی ها برای رسیدن به سهم 30 درصدی از آموزش های مهارتی/ مهارت آموزی مسئله حساس کشور است

دومین کنفرانس مهندسی مکانیک کاربردی در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

تکمیل ظرفیت دانشگاه های علمی کاربردی به زودی آغاز می شود

وسیله پوشیدنی که دویدن را تندتر و آسان تر می کند

بازدید وزیر ارتباطات از برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ممنوعیت پذیرش دانشجو درمراکز دولتی علمی کاربردی غیرقانونی است/آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه بزودی

دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان 3 سال می شود

مصوبه شورای عالی اداری درباره تعطیلی مراکز علمی-کاربردی؛ غیرقانونی

مغناطیس هوای کربلا و دل های عاشق

محمد اسلامی، گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت راه کیست؟ + سوابق

هدف انجمن علمی کامپیوتر ارتقاء سطح علمی دانشجویان است/ برگزاری مسابقات داده کاوی از برنامه های آینده ماست

مصوبه انحلال مراکز علمی کاربردی وجاهت قانونی ندارد

کشف پروتیینی که کشاورزی در فضا را ممکن می کند

نشست خبری دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان

تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی

دانشگاه از پس خودش برمی آید

بسته اختصاصی خدمات بیمه برای آزمایشگاه ها با تخفیف ویژه ارائه شد

برکناری 7 مدیر متخلف واحدهای دانشگاه آزاد به دلیل پذیرش غیرقانونی داوطلبان پزشکی

تفاوت مدارک دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی فرشچیان

30 مهرماه دانشگاه استاد «فرشچیان» افتتاح می شود

زمان دور انداختن این وسایل شده است!

دانشجویان دانشگاه تهران تجارت کارت جوان می گیرند

سمپوزیوم بررسی «ظهور و روند رشد و بالندگی نثر کردی» در دانشگاه کردستان برگزار می شود

«چالش های علوم انسانی اسلامی با تمرکز بر علم اقتصاد اسلامی» بررسی می شود

با حضور ولایتی و غلامی دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می شود

ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد از امروز آغاز شد

درسنامه سیره تربیتی پیامبر اکرم و اهل بیت منتشر شد

جزییات تامین اعتبار پروژه ارتقاء دانشگاه ها به تراز بین المللی اعلام شد

افزایش دانشجویان المپیادی دانشگاه امیرکبیر

طرح تعدیل واحدهای دوره کارشناسی پیوسته اجرایی می شود

وجود انواع سبک های فرزند پروری؛ مشکل بزرگ در کشور

سفر وزیر علوم تحقیقات و فناوری به کرمانشاه

شگفتی های خلقت، الهام بخش مهندسان پروازی شد/ ساخت پهباد بدون نیروی برق

7 مدیر متخلف واحدهای دانشگاه آزاد برکنار شدند

جذب افراد خلاق از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

تلاش برای انطباق هنرهای سنتی با سیستم آموزش عالی

تجمع شماری از دانشجویان دکتری مقابل وزارت علوم

400 دانشجوی ایرانی به دلیل مشکلات ارزی به داخل کشور منتقل شدند

نشت گاز در واحد مسکونی فاجعه آفرید

وزیر علوم: 400 دانشجوی ایرانی به دلیل مشکلات ارزی به داخل کشور منتقل شدند

آشپزخانه های خوابگاه های دانشجویی صنعتی شدند

برکناری7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل پذیرش غیرقانونی داوطلبان پزشکی

پیگیری سیاست های ضد تبعیض

برکناری 7 نفر از مدیران دانشگاه آزاد

ضرورت مطالبه گری دانشجویان برای ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه

7 مدیر متخلف در پذیرش رشته های پزشکی دانشگاه آزاد برکنار شدند

تسهیلات ویژه برای پذیرفته شدگان پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

تجمع شماری از دانشجویان در مقابل وزارت علوم

وسیله ای که دویدن را تندتر و آسان تر می کند

اردوی فرهنگی و آموزشی دانشجویان نو ورود دختر دانشگاه لرستان برگزار شد

گشایش نمایشگاه گل های داوودی در محلات

7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد عزل شدند

شاهانی از ریاست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برکنار شد

وقتی کتابخانه، خوابگاه دانشجویان سیدجمال الدین می شود

سفر به شرط خدمت به کشور

تمایز مدرک دانشگاه استاد فرشچیان با سایر مدارک دانشگاهی

7 مدیر متخلف واحد های دانشگاه آزاد اسلامی با دستور طهرانچی برکنار شدند

نمایشگاه گل های داوودی در محلات گشایش یافت

اعلام نتیجه تصمیمات اتخاذ شده در مراجعات حضوری داوطلبان پزشکی/ خانواده ها نگران نباشند

دانشجویان دکتری مقابل وزارت علوم تجمع کردند

دانشگاه فرشچیان با سیستمی ویژه راه اندازی می شود

برگزاری جلسه مدیرمجتمع مس آذربایجان و ریاست دانشگاه تبریز

دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان 3 سال می شود

مبارزه با تحریم های آمریکا با ارایه خدمات تخصصی رایگان به شرکت های تحریم شده

درخشش پیام نور ی های تهران در جشنواره کشوری قرآن و عترت

نشست خبری افتتاح دانشگاه هنرهای ایرانی-اسلامی استاد فرشچیان

کوتاه از دانشگاه آزاد

تدوین آیین نامه ارتقای ویژه اعضای هیات علمی فنی و حرفه ای

تجمع شماری از دانشجویان دوره دکتری در مقابل وزارت علوم

دریافت 6 مقام برتر در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور

دور جدید مسمومیت الکلی در بندرعباس/ یک نفر فوت شد

نظام ترمی واحدی خلاقیت را به مسلخ می برد

مسئولان دانشگاه کوثر بجنورد ویروس غذا را تکذیب کرده اند/ دانشجویان: دیگر غذای سلف را نمی خوریم

بازدید وزیر ارتباطات از برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیرکبیر ‎

ادامه تلاش برای یافتن دانشجوی گمشده در کو ه های دماوند

105 دانشجو در بجنورد به درمانگاه مراجعه کرده اند

دانشجوی مومن می تواند در راه ماندگارتر کردن انقلاب قدم بردارد

دانشجوی مومن انقلابی می تواند در راه ماندگارتر کردن انقلاب قدم بردارد

گشایش دانشگاه هنر های اسلامی ایرانی استاد فرشچیان

برگزاری دوره «حیات طیبه» در دانشگاه آزاد همدان

نحوه ثبت نام وام عتبات ویژه دانشجویان زائر اربعین/ مهلت ثبت درخواست تا یکم آبان ادامه دارد

ماموریت تدوین سند تحول دیجیتال به دانشگاه تهران سپرده شد/ 2 ماهواره دانشگاهی آماده پرتاب است

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!

تیپ شناسی ورودی های جدید دانشگاه ها/ از دبیرستان زده تا عاشق پیشه!