مطالب مرتبط:
انتقام خون شهدای اهواز ، سیلی سخت به ریاض
بیانیه حجت الاسلام انصاریان: اهواز قهرمان را به خون پاک شهدای این واقعه رنگین کردند
سلبریتی های بی سواد مسؤول خون شهدای مظلوم اهواز هستند
اهواز قهرمان را به خون پاک شهدای این واقعه رنگین کردند
تصویب FATF را خیانت برجام گونه به مردم و رهبری می دانیم/ نمایندگان حامی را به مردم معرفی می کنیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 مهر 1397 ساعت 00:022018-09-23سياسي

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز


رییس مجلس و وزرای خارجه و اطلاعات به همراه برخی از نمایندگان مجلس همزمان با اقدام تروریستی اهواز، جلسه ویژه ای با موضوع FATF برگزار کردند.

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است.

- "، صبح شنبه یک تیم تروریستی وابسته به بیگانگان که ارتباطات آشکار آن با برخی رژیم های مرتجع منطقه و برخی کشورهای اروپایی قابل کتمان نیست، در شهر اهواز و در حین برگزاری رژه نیروهای مسلح، در اقدامی رذیلانه مردم را به رگبار بست.

در پی این اقدام تروریستی 25 نفر از هموطنانمان شهید و حدود60 نفر نیز مجروح شدند.

نشست ویژه!بعدازظهر شنبه، سخنگوی هیئت رییسه مجلس از نشست ویژه رییس مجلس و برخی نمایندگان با وزرای خارجه و اطلاعات خبر داد.

در ابتدای امر آنچه به ذهن خطور می کند این است که موضوع جلسه، بررسی ابعاد مختلف اقدام تروریستی اهواز و هماهنگی و تصمیم گیری درباره آن در سطح دو قوه است.

اما با کمال تأسف موضوع جلسه هیچ ارتباطی با این حادثه تلخ ندارد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رییسه مجلس، روز شنبه از نشست مشترک رییس مجلس با وزرای امور خارجه و اطلاعات برای بررسی لایحه الحاق به کنوانسیون منع تامین مالی تروریسم(CFT) خبر داد.

نشستی که عصر شنبه در دفتر علی لاریجانی برگزار شد تا ابعاد مختلف این لایحه بررسی و درباره آن جمع بندی شود.

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) یکی از همان لوایح چهارگانه است که با FATF (گروه ویژه اقدام مالی) پیوند و اتصال تام دارد.

نعمتی در مصاحبه با مهر گفته بود: این نشست از آن جهت برگزار می شود که مهلت دو ماهه مسکوت ماندن لایحه مورد اشاره مدتی است به پایان رسیده و باید سریع تر در مجلس تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: در نشست مذکور روسای کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و حقوقی و قضایی، روسای سه فراکسیون اصلی سیاسی مجلس و تعدادی از نمایندگان منتخب از فراکسیون ها حضور داشتند.

خیانت به خون شهدارییس مجلس و وزرای خارجه و اطلاعات به همراه برخی از نمایندگان مجلس درخصوص برگزاری جلسه ویژه با موضوع FATF آن هم فقط چند ساعت پس از اقدام تروریستی اهواز، کاری نسنجیده و تامل برانگیز است.

به عبارت دیگر، این کج فهمی و بی غیرتی است که درست در روز جنایت تروریست های وابسته به غرب، یکی از مطالبات مافیای FATF در سطح دو قوه بررسی شود!این در حالی است که نمایندگان مجلس باید در اعتراض به جنایت مزدوران دولت های صحنه گردان FATF لایحه مذکور را از دستور خارج کنند.

کارگروه FATF کجاست؟!کشورهای سلطه گر غربی در نمایشی مضحک کارگروه FATF را با عنوان ادعایی نهاد مبارزه با پولشویی و تروریسم تشکیل داده اند.

کارگروهی که مقر اصلی آن در فرانسه است.

کشوری که میزبان گروهک تروریستی منافقین است.

گروهکی که دستش به خون 17 هزار ایرانی آلوده است.

بزک کنندگان FATF در داخل کشور به این سؤالات پاسخ دهند؛در حال حاضر کارگروه FATF کجاست؟! چرا با تامین کنندگان مالی تروریست های الاحوازیه برخورد نمی کند؟! چرا برخوردی با قاتلان 17 هزار شهید ایرانی که مورد حمایت فرانسه قرار دارد، انجام نمی دهد؟! آیا آمریکا، انگلیس و فرانسه خبر ندارند سرکردگان و اعضای این گروهک ها در کدام خیابان از کدام شهرهای اروپا و آمریکا اقامت دارند؟! چرا FATF فقط برای مقابله با سپاه قدس و حزب الله لبنان و محور مقاومت که کمر گروهک تکفیری تروریستی داعش را شکسته، ساخته شده است؟!در حال حاضر سرکرده های گروهک های تروریستی ضدایرانی از جمله گروهک الاحوازیه تحت حمایت برخی دولت های اروپایی (گردانندگان FATF) قرار داشته و به راحتی در این کشورها کنفرانس خبری و میتینگ برگزار می کنند و در مصاحبه با شبکه های تلویزیونی ضدایرانی مستقر در اروپا نحوه ترور مردم ایران را شرح می دهند!جالب اینجاست که فرانسه و انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی با وجود حمایت گستاخانه و بی ملاحظه از قاتلان 17 هزار شهروند ایرانی و تروریست های تجزیه طلب، به عنوان مالکان مافیای FATF از ما می خواهند در راستای شفافیت و صداقت(!) و برای استفاده از مزایای برجام، تعهدات جدیدی را ذیل FATF و ملحقات آن بپذیریم که وجه مشترک آنها ادعای مبارزه با تروریسم و پولشویی حمایت های مالی از تروریست ها می باشد!FATF در خدمت خزانه داری آمریکاگفتنی است مارشال بیلینگسلیا دستیار معاون وزارت خزانه داری آمریکا(اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران)، تیرماه سال جاری رییس FATF شد.

وی همزمان پیگیر تحریم های ضدایرانی است.

بیلینگسلیا در هفته های گذشته گفته بود: با اسراییل علیه ایران همکاری نزدیک داریم .

حال به نظر شما، FATF حامیان غربی تروریست هایی مثل الاحوازیه و منافقین را تحت فشار می گذارد؟!براساس FATF ایران باید تراکنش های مالی سپاه قدس به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، وزارت دفاع، وزارت اطلاعات، مراکز علمی از جمله دانشگاه صنعتی شریف و گروه های مقاومت را به آمریکایی ها تحویل بدهد.

از سوی دیگر بنابر مستندات موجود، تعریف تروریسم از سوی کشورهای عضو FATF باید مطابق تعریف وزارت خزانه داری آمریکا صورت گیرد.

بر همین اساس FATF در خدمت وزارت خزانه داری آمریکا در جهت تسهیل اجرای تحریم های آمریکاست.

به عبارت دیگر آمریکا برای دقیق تر شدن تحریم ها نیاز بسیار زیادی به اجرای استانداردهای FATF در ایران دارد و اتاق جنگ اقتصادی این کشور (در وزارت خزانه داری) ازFATF به عنوان یک بازوی قدرتمند در این راستا استفاده می کند.

تصویب FATF و کنوانسیون های وابسته به آن، ریل گذاری برای تسلیم سازی کشور در جنگ اقتصادی است.

FATF و افزایش قیمت ارز موسی شهبازی غیاثی کارشناس مسائل اقتصادی در مصاحبه با فارس در پاسخ به این سؤال که گفته می شود اطلاعات 400 صرافی در شرایط تحریمی در قالب FATF به طرف های خارجی ارائه شده است، گفت: برخی می گویند در قالب پازل FATF جلو رفته اند و صرافی ها را محدود کرده اند؛ چون FATF روی صرافی ها دست گذاشته بود که مبادلاتشان شفاف نیست.

غیاثی در پاسخ به این سؤال که آیا افشای اطلاعات صرافی ها برای آوردن ارز به داخل کشور از طریق سیستم بانکی و پر کردن فرم مربوط به مبارزه با پولشویی که در قالب FATF مطرح است منجر به مسدود شدن کانال های ارزی خارج از کشور نمی شود، تصریح کرد: این حرف درست است.

متأسفانه پیش از شوک ارزی برای اینکه می خواستیم در بستر شفافیتی که FATF مدنظر داشت حرکت کنیم مبادلات بانکی به خارج از کشور اعم از حواله، ضمانت نامه و ال سی باید در بستر سوییفت انجام می شد.

وی توضیح داد: پیش از سامانه سپام ارزی بانک مرکزی و قبل از تحریم، حتی مبادلات داخلی بانک ها نیز با سوییفت انجام می شد و پس از آن سپام راه افتاد.

قبل از آنکه بیانیه خزانه داری آمریکا برای تحریم سوییفت منتشر شود کار با سوییفت انجام می شد و بانک خارجی اطلاعات مشتری را درخواست می کرد و سؤال می پرسید که رویه های پولشویی در کشور ما چگونه است؛ متأسفانه از این طریق ضربه خوردیم و امر مسلمی است.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: ارائه اطلاعات صرافی ها باعث افزایش قیمت ارز شد.

هوشمندتر شدن تحریم هابرخلاف برخی ادعاها در داخل کشور، آمریکا نه تنها از اجرای دستورات FATF توسط ایران ناراحت نمی شود، بلکه این اقدام را تکمیل کننده پازل تحریم های بانکی و هوشمندتر شدن تحریم ها می داند.

آخرین شاهد این مدعا، سخنان چندی پیش سیگال مندلکر معاون خزانه داری آمریکا- اتاق جنگ اقتصادی آمریکا- است که جزییات درخواست های FATF از ایران را مطرح کرده و حتی نسبت به طولانی شدن روند تصویب لوایح استعماری در مجلس ایران از جمله کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) معترض شد.

اقتصاد و امنیتحمله تروریستی اهواز نشان داد دشمن پس از اقتصاد، امنیت کشور را نشانه رفته است.

امنیت ایران به اعتراف دوست و دشمن نظیر ندارد.

دشمن با این گونه حملات کور به دنبال گرفتن این مولفه رشک برانگیز از مردم است.

پذیرش FATF و به عبارتی پذیرش قانون مطلوب آمریکا و اروپا نسبت به مبارزه با تامین مالی تروریسم، به معنای خط بطلان کشیدن بر محور مقاومت، بازگذاشتن دست اسراییل و آمریکا در منطقه، دست کشیدن از عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی ایران، محصور نمودن ملت ایران در مرزهای خودش و بازگذاشتن دست دشمنان برای اعزام گروهک های تروریستی و حمله به ملت ایران است.

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است.

لازم و ضروری است که نمایندگان مجلس به جای برگزاری نشست ویژه برای تسریع در تصویب لوایح مرتبط با FATF، در اعتراض به جنایت مزدوران دولت های صحنه گردان FATF لوایح مرتبط را از دستور خارج کنند.


کلید واژه ها: مجلس - تروریست - نمایندگان مجلس - رییس مجلس - وزرای خارجه - اهواز - برگزار - هیئت رییسه مجلس - اطلاعات - خارجه - شنبه - خیانت - کشورهای اروپایی - تروریسم - جمهوری اسلامی - مالی - علی لاریجانی - سیاست خارجی - جنایت - همراه - تصمیم گیری - دولت - لاریجانی - ارتباطات - بیگانگان - مطالبات - اروپایی - مصاحبه - اسلامی - اعتراض

آخرین اخبار سرویس:
تصمیم نهایی درباره داوطلبان علوم پزشکی در اولین فرصت اعلام می شود/معترضان حضوری مراجعه نکنند

دفاع کیهان از ازدواج دختران در سن زیر18سال

بازبینی دولت در سیاست های حوزه مسکن و بازآفرینی شهری

زرآبادی: آمریکا نمی تواند اینترنت را قطع کند/ مردم حق دارند به شبکه های داخلی اعتماد نکنند

کیهان:چرا روحانی وزرای خود را از قرارگاه خاتم سپاه پاسداران نمی آورد؟

عطریانفر:جهانگیری در دولت،قدرت کافی دارد/عبور اصلاح طلبان از روحانی کاملا اشتباه است

عباس عبدی: جهانگیری بعد از دلار4200 تومانی که مطرح کرد، حق انتقاد از دولت را ندارد

هدیه رهبر انقلاب به 120 نفر از جوانان زائر اولی استان هرمزگان

کالاهای ورود موقت مشمول ثبت سفارش نمی شوند

دیدار مقام های نظامی دو کره در مرز مشترک

دیدگاه منوچهر آذری درباره کار پس از بازنشستگی

وجود 23 هزار کلاس فرسوده در شهر تهران

گلایه های کیانوش عیاری :با من مشکل دارند فیلم هایم را توقیف می کنند

انتقاد تند سفیر کانادایی از قانون «احمقانه» کشورش درباره ایران

ارسال پرونده قتل خانم وکیل به دادگاه

عکس هایی دیدنی از انتخابات پارلمانی در افغانستان

چرا کیفیت ساختمان در ایران پایین است؟/ خانه هایی که جوانمرگ می شوند

زانو زدن یک تاجر مقابل جهانگیری! +عکس

اعلام آخرین مهلت ثبت نام در سامانه سماح

روزانه 2500 زائر خارجی اربعین در موکب امامزادگان اردبیل اسکان می یابند

استخدام مدیر بازاریابی و تبلیغات با مزایا در تهران

مجمع تشخیص مصلحت، مجلس سنا نیست

احمد مازنی: جو مجلس برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی مشخص نیست/ همه چیز به تعامل دولت و مجلس بستگی دارد

ظهور احمدی نژادی دیگر؛ ممکن نیست

مجلس ایران خواستار برکناری شهردار تهران

جلسه غیرعلنی مجلس درباره CFT با حضور ظریف و عراقچی

زنان تأثیرگذار در عاشورا؛ بانو ام سلمه همسر پیامبر(ص)

CFT عواقب ناخوشایندی برای نهادهای ارزشی کشور دارد/ تضمینی برای پایبند بودن به منافع ایران وجود ندارد

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

شهرداران هم مشمول قانون بازنشستگی می شوند

پاسخ جانشین محسن رضایی به نامه اخیر وزیر مستعفی راه و شهرسازی

پاسخ رهبر انقلاب به سوالی درباره «عمل جراحی برای الحاق فرد خنثی به زن یا مرد»

حجتی برای حل مشکلات کشاورزان تلاش جدی نکرد/ هر وزیری که برای استیضاح فراخوانده شود؛ رای نخواهد آورد

نخستین تصویر از 12 مرزبان ربوده شده در میرجاوه + عکس و اسامی

تکذیب ادعای کریمی قدوسی درباره درخواست نمایندگان دولت از مراجع تقلید

تیمی از قوه قضاییه در حال بررسی لایحه تامین امنیت زنان است

تکلیف ترمیم حقوق کارکنان دولت این هفته روشن می شود

50 مورد حمله جدی به منطقه مرزی میرجاوه صورت گرفته است

نخستین مرکز مشاوره دینی چهارمحال و بختیاری در شهرستان کیار راه اندازی می شود

مسئولان در ورود به عرصه های مختلف اجتماعی به ارزش ها توجه کنند

«اشک سرخ»؛ روایتی متفاوت از غربت امام حسین(ع)

«علی رنجبر» جانباز زنجانی به همرزمان شهیدش پیوست

خودکشی؛ نتیجه ذلت نفس/ توانمندی های خود را باور داشته باشیم

عبدی: جهانگیری بعد از طرح دلار 4200 حق انتقاد از دولت را ندارد

کیهان:چرا روحانی وزرای خود را از قرارگاه خاتم سپاه پاسداران نمی آورد؟

تصمیم نهایی درباره داوطلبان علوم پزشکی در اولین فرصت اعلام می شود/داوطلبان حضوری مراجعه نکنند

خجسته: وضعیت دانشگاه آزاد نگران کننده است

پاسخ جانشین دبیر مجمع به نامه اخیر وزیر مستعفی راه و شهرسازی

علت جبهه رفتن ناصر از زبان خودش

پاسخ جانشین محسن رضایی به نامه آخوندی درباره ی اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام

نمیتوان از کنار این واژه های تحقیر کننده به سادگی گذشت

راز هشدار رهبر انقلاب درباره تشکیل نهادهای موازی

برنامه ا ی برای دونرخی کردن بنزین از سوی دولت و مجلس دنبال نمی شود

با پیوستن به CFT پول کنترل نشده در سیستم بانکی نخواهیم داشت

ضرورت اصلاح معیارهای سلیقه ای درجه بندی هتل ها

رشته های علوم پایه به چه دلیل مغفول مانده اند؟

شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

طرح آموزش مهارت از تولید تا فروش در هنرستان ها مفید است اگر...

واکنش یک مجری زن به مواضع جدید ضرغامی

افزایش عملیات تروریستی در افغانستان با هدف کاهش مشارکت در انتخابات

اهالی موصل امسال به دریای عظیم اربعین پیوستند

تولید یک کاغذ A4 چقدر آب لازم دارد؟

ریشه همسرکشی فقر است

دستور شورای شهر تهران برای شفافیت نوسازی

تداوم همکاری های نظامی ترکیه و آذربایجان

پاسخ ظریف به اظهارات ضد ایرانی نماینده جمهوری آذربایجان

استخدام دو نفر فروشنده ماهر آقا جهت مصنوعات MDF در قم

استخدام نظافت و تمیزکار خانم جهت هتل در اصفهان

استخدام حسابدار مجرب ترجیحا آشنا به برنامه هلو در قم

استخدام خانم با حقوق ثابت جهت کار مدیریت داخلی در خراسان رضوی

استخدام کمک انباردار با حداقل مدرک دیپلم در قم

استخدام همکار با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر یا گرافیک در شهرکرد

استخدام خانه مبل لیماک

استخدام تابلوساز حرفه ای جهت کار در تابلوسازی و لیزر

استخدام کارشناس بهداشت در مرکز جراحی سهروردی

استخدام گرافیست در مرکز چاپ و تبلیغات

استخدام شرکت تولیدی صنعتی صدرا در قم

دعوت به همکاری mdf کار ماهر بصورت کارمزد در اصفهان

فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس با حضور ظریف و عراقچی درباره CFT

شغل جدید ضرغامی لو رفت!

سرلشکر باقری انتصاب رییس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه را تبریک گفت

شورای اسلامی شهر تهران

برگزاری همایش ملی «انقلاب اسلامی، کارآمدی، فرصت ها و چالش ها» در دانشگاه تبریز

حمایت فرانسه از متصل ماندن نظام بانکی ایران به سوییفت

چابهار، میزبان نخستین جشنواره ملی ساحل نشینان

عکس جالب و بامزه به شرط خنده

پوستر مجموعه مستند «چهره های ایرانی» رونمایی می شود

فقدان برنامه محوری در جریان اصلاحات

امید درمانی و مشکلات جامعه

آیت الله غرویان: هویت ایرانی و اسلامی در هم تنیده است

نکاتی درباره عدم درج روادید و مهر ورود و خروج به کشور برای گردشگران خارجی

خط قرمز دستگاه قضایی استان امنیت مردم

روند صدور ویزای اربعین نهایتا 72 ساعت خواهد بود/ ثبت نام تا 16 ماه صفر ادامه می یابد

مطهرنیا: مهلت FATF به ایران، یک پیروزی محسوب می شود

دولت 2 ماه برای عزل مدیران بازنشسته مهلت دارد

سند ارتقای فرهنگ سلامت به اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری ها کمک می کند

پیام جالب پاکبان مسیر زائران اربعین حسینی

ضرغامی جاده بهشت را اینگونه می سازد! +عکس

بهشتی فردا از سازمان میراث فرهنگی خداحافظی می کند

شکرخدا اوضاع قاچاق خوب است! +عکس

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز