مطالب مرتبط:
سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی
7 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری می شود
7 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری می شود
سرمایه گذاری 700میلیاردی در بخش صنایع کشاورزی مازندران
فراهم کردن زمینه ها و زیرساخت های جذب سرمایه گذاری، باعث رفع مشکلات می شود/ 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 مهر 1397 ساعت 23:352018-09-23اقتصادي

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی


صاحب نظران و کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را بیان کردند.

- شعارسال": کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را ارائه دادند.

کشاورزی به واسطه نقش مهمی که در ایجاد اشتغال و تأمین مواد غذایی مردم دارد همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در شرایطی که خشکسالی به طور مستقیم بر این مؤلفه مهم تأثیر گذاشته، باید بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد.

در این راستا صاحب نظران و کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را بیان کردند.

محمد جاده گی رییس نظام مهندسی و منابع طبیعی کشاورزی خراسان جنوبی در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار کرد:کمبود آب به علت تغییر اقلیم یکی از مشکلات جدی جامعه ما است که برای رفع آن باید چاره جویی کرد.

وی اظهار کرد: برای رفع این مشکل در استان خراسان جنوبی از سوی متولیان و مسئولان پیشنهاداتی چون انتقال آب از خلیج فارس و کشورهای همسایه شده است تا بتوانیم آب شرب و بخشی از آب بخش صنعت را تأمین کنیم.

رییس نظام مهندسی و منابع طبیعی خراسان جنوبی ادامه داد: باروری ابرها از جمله پیشنهادات جدی است که برای رفع مشکل کمبود آب پیشنهاد شده که باید بررسی شود کدام روش باروری ابرها برای منطقه ما مناسب تر است.

برخی روش های باروری ابرها مقرون به صرفه نیست جاده گی افزود: برخی از روش های باروری ابرها از جمله به وسیله هواپیماها از آنجایی که تکنولوژی آن در اختیار ما نبوده و در دراز مدت نیز مقرون به صرفه نیست، مطلوب نخواهد بود.

وی با اشاره به روش باروری ابرها از طریق یون منفی گفت: برای استفاده از این روش می توان آنتن هایی را در مساحت 300 متری در مناطقی که از قبل مشخص شده نصب کرد و آن را به یک سیستم مرکزی مادر متصل نمود.

رییس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار کرد: این آنتن ها انرژی خود را از طریق پنل های خورشیدی همان اطراف می گیرد و از طریق وصل شدن به سیستم کامپیوتری با ایستگاه های هواشناسی اتصال برقرار می کند.

جاده گی یادآور شد: در نهایت باروری ابرهایی که بالای آنتن ها قرار دارند با روش های علمی صورت می گیرد.

حسین امامی مدیر عامل شرکت آّب منطقه ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در شورای حفاظت و سازگاری با کم آبی سند سازگاری با کم آبی به تصویب رسید که یک گام مثبت ارزیابی می شود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون باید سالی 260 میلیون متر مکعب صرفه جویی داشته باشیم که با توجه به برخی دغدغه ها در نظر گرفته شده این رقم در نهایت در طول 6 سال، هر سال 44 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی صرفه جویی باید باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: در جهت سازگاری با کم آبی شهرداری ها باید جداسازی آب فضای سبز را به صورت کامل انجام دهند.

تلاش ویژه برای پایداری منابع آب استان امامی بیان کرد: امیدواریم با انجام مجموع این اقدامات به تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی و پایداری منابع آب خراسان جنوبی و صیانت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کمک شایانی شود.

وی ادامه داد: در بخش باروری ابرها نیز مهمترین تجربه جهانی استفاده از روش یون های نقره است و کشورهای صاحب تکنولوزی چون آلمان، روسیه و چین و بخش عمده ای از کشورهای خاورمیانه از این روش استفاده می کنند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی افزود: در مرکز تحقیقات آب جلسه ای با متخصصین آلمانی در سال های قبل داشتیم و آنها نیز روش یونازیزاسیون را برای باروری ابرها پیشنهاد می دادند و البته برخی دیگر از کارشناسان نظرات دیگری دارند.

برنامه عملیاتی برای باروری ابرها در سال جاری وجود دارد وی با اشاره به اینکه در روش پروازی برای باروری ابرها مشکل اصلی نبود رادار هواشناسی در خراسان جنوبی است، یادآور شد: در سال جاری برنامه عملیاتی برای باروری ابرها در خراسان جنوبی وجود دارد.

در نهایت در این جلسه تصمیم گرفته شده که روش مد نظر برای باروری ابرها به مرکز تحقیقات ارسال شده و اگر بر اساس نظر کارشناسان مقرون به صرفه بود، اقدامات بعدی برای اجرایی شدن آن صورت گرفته و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

حسین خیریه رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در زمینه عدم توان پرداخت وام های دریافتی و کمبود سرمایه در گردش در بخش کشاورزی گفت: وام هایی که به بخش کشاورزی اختصاص داده شده با مشکلاتی رو به رو است.

وی اظهار کرد: این مشکلات به خاطر موضوعاتی چون خشکسالی و مؤلفه هایی چون تحریم و افزایش نرخ ارز که تولید را تحت الشعاع قرار داده، به وجود آمده است.

مشکلات فعالان بخش طیور رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: این مشکلات در بخش طیور جدی تر است و به طور میانگین در هر جوجه بین 500 تا 700 تومان نسبت به قیمت تمام شده زیان می بینیم.

خیریه ادامه داد: وقتی که تولید کننده مسئولیت و وظایف خود را به درستی انجام می دهد ولی شرایط جامعه موجب به وجود آمدن ضرر و زیان برای او می شود دولت باید از او حمایت کند تا بتواند همچنان فعالیت خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به مشکلات تولید کنندگان در بخش وثیقه های بانکی گفت: یکی از مشکلات این است که وقتی بخشی از وام پرداخت می شود، بانک وثیقه را آزاد نمی کند.

عدم توان حفظ بازارهای صادراتی مشکل زا است رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار کرد: عدم توان حفظ بازارهای صادراتی یکی دیگر از مشکلات در حوزه کشاورزی است که در این زمینه نیز باید تدبیری اندیشیده شود.

خیریه با اشاره به بحث بازگشت ارز از طریق صادرات، بیان کرد: در بخش نامه های قبلی تجاری که با کشورهای عراق و افغانستان در ارتباط بودند از این مقوله مستثنی شدند ولی در بخش نامه های اخیر کل صادرکنندگان موظف به بازگشت ارز از طرق مختلف شده اند.

وی یادآور شد: تجاری که با آن دسته از کشورها ارتباط دارند که جنس صادر می کنند و دلار می گیرند مشکلی ندارند ولی تجاری که با افغانستان و عراق مراوده دارند و در قبال صادرات ارز نمی گیرند مشکلات عدیده ای در این زمینه دارند.

وی پیشنهاد کرد: قیمت پایه جهت اظهار بر مبنای ارز آزاد و قیمت فروش محصول در نظر گرفته شود .

در صورتیکه قیمت پایه کنونی بر مبنای ارز قبل از افزایش قیمت در نظر گرفته شده و اختلاف زیادی با واقعیت دارد و جهت حفظ صادرات هر چه سریعتر این قیمت باید اصلاح شود.

در غیر اینصورت هیچ کدام از صادرکنندگان قادر به صادرات نخواهند بود و بازار که چندین سال جهت ایجاد آن زحمت کشیده شده را به راحتی از دست خواهند داد.

بهدانی مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث وام های دریافتی و کمبود سرمایه در گردش در حوزه کشاورزی مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

وی بیان کرد: حدود 64 قانون در بخش های مختلف کشاورزی مشکلاتی را برای سرمایه گذاران در این بخش به وجود می آورند که برای اصلاح آن باید تدابیری اندیشیده شود.

اصلاح سیستم بانکی نقش مهمی در بهبود سرمایه گذاری دارد مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: اگر مشکل نظام بانکی در ارتباط با بخش کشاورزی در خراسان جنوبی را حل کنیم گره های بزرگی را در حوزه سرمایه گذاری بخش کشاورزی باز کرده ایم.

حدود 64 قانون در بخش های مختلف کشاورزی مشکلاتی را برای سرمایه گذاران در این بخش به وجود می آورند که برای اصلاح آن باید تدابیری اندیشیده شود بهدانی با اشاره به قانون عدم الزام سپردن وثیقه های ملکی گفت: متأسفانه این قانون آنگونه که باید در سیستم بانکی مراعات نمی شود.

وی اظهار کرد البته لازم به ذکر است که بخش دولتی در حد توان خود توانسته اند در حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی اقدامات مثبتی را انجام دهد که نمونه آن تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط است.

مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به برخی اصلاحات در حوزه قوانین بانکی مرتبط با تولید، بیان کرد: همچنین در مجمع استانداران دو مورد مهم برای خراسان جنوبی به تصویب رسید که یک مورد افزایش تسهیلات سامانه کارانه در طرح ها از 6 میلیارد به 10 میلیارد تومان افزایش یافت.

بهدانی ادامه دارد : بر اساس این مصوبه تا سقف 10 میلیارد تومان نیازی به ارسال طرح به کارگروه ملی نیست و در استان پیرامون آن تصمیم گیری می شود.

وی یادآور شد: مصوبه مهم دیگر این بود که طرح های اولویت دار برای پرداخت تسهیلات در خود استان مشخص می شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 31 شهریور 1397 ، کدخبر:4408897 ،www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: کشاورزی - خراسان جنوبی - اتاق بازرگانی - خراسان - مشکلات - مشکل - منابع طبیعی - نظام مهندسی - بیرجند - پیشنهاد - اتاق - طبیعی - کمبود آب - معادن - کمیسیون کشاورزی - کشورهای همسایه - نظام - جاده - سرمایه گذاری - مواد غذایی - هواپیماها - خلیج فارس - هایی - تکنولوژی - هواشناسی - خشکسالی - خورشیدی - مسئولان - انتقال - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
حسابرسی نشدن حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی

از حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی، حسابرسی نشده است

یادداشت/محمد حسین زاده پاریس در آتش «معاهده پاریس»

کسری تجاری آمریکا رکورد 10 ساله زد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می دوند

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

گام دوم بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود

قیمت انواع دستمال مرطوب در بازار

مظنه فروش دنا در بازار چقدر است؟

قیمت هر کیلو خاموت در بازار آهن چقدر است؟

قیمت خدمات خشکشویی ویژه آقایان

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

برنامه ریزی برای استقرار دومین شرکت خودروسازی در خراسان رضوی

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

احیا و راه اندازی مجدد 3000 واحدصنعتی تا پایان سال

ارزانی 7 تا 11 درصدی لبنیات از فردا

آخرین وضعیت بارش های ایران

چه کسانی «ترکِ کار» می کنند؟

غرفه ایران در نمایشگاه خیریه بلگراد نمونه شد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

اینفوگرافی / نگاهی به وضعیت اقتصاد سلامت در ایران

معاملات نیمایی به 11 میلیارد یورو رسید

بی توجهی به مشکلات اقتصادی آسیب های جدی به همراه دارد

راهکارهای پرداخت آنلاین ارزی با نیک پرداخت

8 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود

معاون دریایی سازمان بنادر در گفت وگو با فارس عنوان کرد برگزاری نشست 5جانبه ارتقای ایمنی تردد شناورها در خزر

نکاتی راجع به فرانسه و اعتراضات اخیر/ اینها هیچ ربطی به طرح نقدی سازی یارانه بنزین در ایران ندارد

50 درصد مواد اولیه فرش فرش وارداتی است

کسانی که برای سود خودرو ثبت نام کردند ضرر هنگفتی خواهند کرد

فروش نفت که نشد کار!

تنها سنگ ریزه هایی یافت شده از ماه به قیمت 855 هزار دلار فروش رفتند

خودروسازی که لیاقت حمایت ندارد!

پرداخت وام 110 میلیونی به انبوه سازان مسکن

کپی برداری چین به محصولات ایرانی هم رسید‍!

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی اعلام شد

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

دستور جهانگیری برای تامین کالا های مورد نیاز شب عید

تماشا کنید: مک لارن 720S اسپایدر معرفی شد

آغاز مجدد تعاملات بانکی ایران و چین

نتایج یک نظرسنجی: چهره های محبوب ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

رییس جمهور ونزوئلا از فروش نفت این کشور با ارز دیجیتال پترو خبر داد

انتشار ویدیویی مبنی بر امکان «دوبار خرج کردن» در بیت کوین SV !

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

فروش گوشی مبتنی بر بلاک چین HTC با ارزهای دیجیتال آغاز شد

پرداخت سومین حقوق معوقه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه تا آخر هفته

64 واحد تولیدی قزوین با حدود 6هزارکارگر وضعیت بحرانی دارد

پیام های نگران کننده بودجه برای مردم/سال 98 سخت ترین سال بودجه ای است

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی

خبر خوش برای کارکنان هفت تپه

برند Honor مراسم رونمایی از خاص ترین میان رده سامسونگ را خراب می کند؟

قیمت برخی خودروهای تولید داخل + جدول

تفاوت اوراق قرضه و اوراق مشارکت چیست؟

صف خرید برای پسته 200 هزار تومانی!

سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه این هفته پرداخت می شود

نخستین ارز دیجیتال بومی در آذربایجان غربی به زودی عمومی می شود

بررسی یک الگوی تاریخی تکرارشونده سقوط قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تقریباً تمام ارزهای دیجیتال بزرگ شاهد سقوط 90 درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ خود بوده اند

درباره همکارانتان تجدیدنظر کنید آقای رییس جمهور/ وزرایی که گرانی های بی حد و مرز آنها را تکان نمی دهد، نمی توانند مشکلات پیچیده کشور را حل کنند/ فرصت چندانی باقی نمانده است

گران فروشی سیلندر گاز با مجوز دولت

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی اعلام شد

آمار عجیب کتک کاری زنان سمنانی

معاملات نیمایی به 11 میلیارد یورو رسید

سود سهام عدالت واریز شد+توضیحات

مصوبه مهم شورای عالی اقتصادی ابلاغ شد/ورود بدون محدودیت ارز به کشور

چرایی عدم موفقیت در بهبود فضای کسب و کار

بازار خرید خودروهای دست دوم دوباره داغ شد

واکنش تمسخرآمیز به جریمه 70میلیاردی تعزیرات

به گرانفروشی ادامه می دهیم!!!

2720 نفر عضو هیئت مدیره شرکت های جانبی ایران خودرو و سایپا هستند

صلاحیت مدیران بانکی باید توسط بانک مرکزی تایید شود

تعاملات بانکی ایران و چین دوباره از فردا آغاز می شود

سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه این هفته پرداخت می شود

مواضع مخالفان و موافقان افزایش قیمت خودرو

هند خرید یک میلیون بشکه نفت از ایران را به دلیل مشکلات بیمه لغو کرد

ثبت اظهارنامه شناسه رهگیری برای رجیستری موبایل الزامی شد

چابهار، 25 سال پس از بعد

جزییات پروژه انتقال آب خزر به فلات مرکزی

گردشگران خارجی چرا صنایع دستی نمی خرند

اتلاف آب در ایران 3برابر میانگین جهانی است

خبر خوش مدیرعامل برای کارگران هفت تپه سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه این هفته پرداخت می شود

بانک های ملت، صادرات، ملی، تجارت، مسکن، پاسارگاد در صدر بانک های برتر اسلامی منطقه

بزرگترین زیرگذر کربلا با همت ستادبازسازی عتبات گشایش می یابد

سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه در هفته جاری پرداخت می شود

خبر خوش مدیرعامل برای کارگران هفت تپه سومین حقوق معوقه کارکنان نیشکر هفت تپه در هفته جاری پرداخت می شود

آلمان 6 میلیون یورو برای مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود سرمایه گذاری کرد

«داده باز شهر تهران» سامانه ای که به یاری شهروندان می آید

صف خرید برای پسته 200 هزار تومانی! +عکس

دانلود پاورپوینت خانه سالمندان نورسینگ

یک میلیون بشکه نفت عربستان از بازار کنار می رود

8 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود

8 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود

9 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

آلمان 6 میلیون یورو برای مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود سرمایه گذاری کرد

معاملات نیمایی به 11 میلیارد یورو رسید

ورود ارز به کشور بدون محدودیت آزاد شد

10 میلیون مالک وسایل نقلیه فاقد کارت سوخت

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی