مطالب مرتبط:
سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی
7 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری می شود
7 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری می شود
سرمایه گذاری 700میلیاردی در بخش صنایع کشاورزی مازندران
فراهم کردن زمینه ها و زیرساخت های جذب سرمایه گذاری، باعث رفع مشکلات می شود/ 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 مهر 1397 ساعت 23:352018-09-23اقتصادي

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی


صاحب نظران و کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را بیان کردند.

- شعارسال": کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را ارائه دادند.

کشاورزی به واسطه نقش مهمی که در ایجاد اشتغال و تأمین مواد غذایی مردم دارد همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در شرایطی که خشکسالی به طور مستقیم بر این مؤلفه مهم تأثیر گذاشته، باید بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد.

در این راستا صاحب نظران و کارشناسان بخش کشاورزی خراسان جنوبی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند به تبادل نظر درباره مشکلات موجود بخش کشاورزی پرداختند و راه حل های خود برای رفع این مشکلات را بیان کردند.

محمد جاده گی رییس نظام مهندسی و منابع طبیعی کشاورزی خراسان جنوبی در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار کرد:کمبود آب به علت تغییر اقلیم یکی از مشکلات جدی جامعه ما است که برای رفع آن باید چاره جویی کرد.

وی اظهار کرد: برای رفع این مشکل در استان خراسان جنوبی از سوی متولیان و مسئولان پیشنهاداتی چون انتقال آب از خلیج فارس و کشورهای همسایه شده است تا بتوانیم آب شرب و بخشی از آب بخش صنعت را تأمین کنیم.

رییس نظام مهندسی و منابع طبیعی خراسان جنوبی ادامه داد: باروری ابرها از جمله پیشنهادات جدی است که برای رفع مشکل کمبود آب پیشنهاد شده که باید بررسی شود کدام روش باروری ابرها برای منطقه ما مناسب تر است.

برخی روش های باروری ابرها مقرون به صرفه نیست جاده گی افزود: برخی از روش های باروری ابرها از جمله به وسیله هواپیماها از آنجایی که تکنولوژی آن در اختیار ما نبوده و در دراز مدت نیز مقرون به صرفه نیست، مطلوب نخواهد بود.

وی با اشاره به روش باروری ابرها از طریق یون منفی گفت: برای استفاده از این روش می توان آنتن هایی را در مساحت 300 متری در مناطقی که از قبل مشخص شده نصب کرد و آن را به یک سیستم مرکزی مادر متصل نمود.

رییس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار کرد: این آنتن ها انرژی خود را از طریق پنل های خورشیدی همان اطراف می گیرد و از طریق وصل شدن به سیستم کامپیوتری با ایستگاه های هواشناسی اتصال برقرار می کند.

جاده گی یادآور شد: در نهایت باروری ابرهایی که بالای آنتن ها قرار دارند با روش های علمی صورت می گیرد.

حسین امامی مدیر عامل شرکت آّب منطقه ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در شورای حفاظت و سازگاری با کم آبی سند سازگاری با کم آبی به تصویب رسید که یک گام مثبت ارزیابی می شود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون باید سالی 260 میلیون متر مکعب صرفه جویی داشته باشیم که با توجه به برخی دغدغه ها در نظر گرفته شده این رقم در نهایت در طول 6 سال، هر سال 44 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی صرفه جویی باید باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: در جهت سازگاری با کم آبی شهرداری ها باید جداسازی آب فضای سبز را به صورت کامل انجام دهند.

تلاش ویژه برای پایداری منابع آب استان امامی بیان کرد: امیدواریم با انجام مجموع این اقدامات به تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی و پایداری منابع آب خراسان جنوبی و صیانت از سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کمک شایانی شود.

وی ادامه داد: در بخش باروری ابرها نیز مهمترین تجربه جهانی استفاده از روش یون های نقره است و کشورهای صاحب تکنولوزی چون آلمان، روسیه و چین و بخش عمده ای از کشورهای خاورمیانه از این روش استفاده می کنند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی افزود: در مرکز تحقیقات آب جلسه ای با متخصصین آلمانی در سال های قبل داشتیم و آنها نیز روش یونازیزاسیون را برای باروری ابرها پیشنهاد می دادند و البته برخی دیگر از کارشناسان نظرات دیگری دارند.

برنامه عملیاتی برای باروری ابرها در سال جاری وجود دارد وی با اشاره به اینکه در روش پروازی برای باروری ابرها مشکل اصلی نبود رادار هواشناسی در خراسان جنوبی است، یادآور شد: در سال جاری برنامه عملیاتی برای باروری ابرها در خراسان جنوبی وجود دارد.

در نهایت در این جلسه تصمیم گرفته شده که روش مد نظر برای باروری ابرها به مرکز تحقیقات ارسال شده و اگر بر اساس نظر کارشناسان مقرون به صرفه بود، اقدامات بعدی برای اجرایی شدن آن صورت گرفته و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

حسین خیریه رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در زمینه عدم توان پرداخت وام های دریافتی و کمبود سرمایه در گردش در بخش کشاورزی گفت: وام هایی که به بخش کشاورزی اختصاص داده شده با مشکلاتی رو به رو است.

وی اظهار کرد: این مشکلات به خاطر موضوعاتی چون خشکسالی و مؤلفه هایی چون تحریم و افزایش نرخ ارز که تولید را تحت الشعاع قرار داده، به وجود آمده است.

مشکلات فعالان بخش طیور رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: این مشکلات در بخش طیور جدی تر است و به طور میانگین در هر جوجه بین 500 تا 700 تومان نسبت به قیمت تمام شده زیان می بینیم.

خیریه ادامه داد: وقتی که تولید کننده مسئولیت و وظایف خود را به درستی انجام می دهد ولی شرایط جامعه موجب به وجود آمدن ضرر و زیان برای او می شود دولت باید از او حمایت کند تا بتواند همچنان فعالیت خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به مشکلات تولید کنندگان در بخش وثیقه های بانکی گفت: یکی از مشکلات این است که وقتی بخشی از وام پرداخت می شود، بانک وثیقه را آزاد نمی کند.

عدم توان حفظ بازارهای صادراتی مشکل زا است رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار کرد: عدم توان حفظ بازارهای صادراتی یکی دیگر از مشکلات در حوزه کشاورزی است که در این زمینه نیز باید تدبیری اندیشیده شود.

خیریه با اشاره به بحث بازگشت ارز از طریق صادرات، بیان کرد: در بخش نامه های قبلی تجاری که با کشورهای عراق و افغانستان در ارتباط بودند از این مقوله مستثنی شدند ولی در بخش نامه های اخیر کل صادرکنندگان موظف به بازگشت ارز از طرق مختلف شده اند.

وی یادآور شد: تجاری که با آن دسته از کشورها ارتباط دارند که جنس صادر می کنند و دلار می گیرند مشکلی ندارند ولی تجاری که با افغانستان و عراق مراوده دارند و در قبال صادرات ارز نمی گیرند مشکلات عدیده ای در این زمینه دارند.

وی پیشنهاد کرد: قیمت پایه جهت اظهار بر مبنای ارز آزاد و قیمت فروش محصول در نظر گرفته شود .

در صورتیکه قیمت پایه کنونی بر مبنای ارز قبل از افزایش قیمت در نظر گرفته شده و اختلاف زیادی با واقعیت دارد و جهت حفظ صادرات هر چه سریعتر این قیمت باید اصلاح شود.

در غیر اینصورت هیچ کدام از صادرکنندگان قادر به صادرات نخواهند بود و بازار که چندین سال جهت ایجاد آن زحمت کشیده شده را به راحتی از دست خواهند داد.

بهدانی مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث وام های دریافتی و کمبود سرمایه در گردش در حوزه کشاورزی مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

وی بیان کرد: حدود 64 قانون در بخش های مختلف کشاورزی مشکلاتی را برای سرمایه گذاران در این بخش به وجود می آورند که برای اصلاح آن باید تدابیری اندیشیده شود.

اصلاح سیستم بانکی نقش مهمی در بهبود سرمایه گذاری دارد مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: اگر مشکل نظام بانکی در ارتباط با بخش کشاورزی در خراسان جنوبی را حل کنیم گره های بزرگی را در حوزه سرمایه گذاری بخش کشاورزی باز کرده ایم.

حدود 64 قانون در بخش های مختلف کشاورزی مشکلاتی را برای سرمایه گذاران در این بخش به وجود می آورند که برای اصلاح آن باید تدابیری اندیشیده شود بهدانی با اشاره به قانون عدم الزام سپردن وثیقه های ملکی گفت: متأسفانه این قانون آنگونه که باید در سیستم بانکی مراعات نمی شود.

وی اظهار کرد البته لازم به ذکر است که بخش دولتی در حد توان خود توانسته اند در حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی اقدامات مثبتی را انجام دهد که نمونه آن تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط است.

مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به برخی اصلاحات در حوزه قوانین بانکی مرتبط با تولید، بیان کرد: همچنین در مجمع استانداران دو مورد مهم برای خراسان جنوبی به تصویب رسید که یک مورد افزایش تسهیلات سامانه کارانه در طرح ها از 6 میلیارد به 10 میلیارد تومان افزایش یافت.

بهدانی ادامه دارد : بر اساس این مصوبه تا سقف 10 میلیارد تومان نیازی به ارسال طرح به کارگروه ملی نیست و در استان پیرامون آن تصمیم گیری می شود.

وی یادآور شد: مصوبه مهم دیگر این بود که طرح های اولویت دار برای پرداخت تسهیلات در خود استان مشخص می شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 31 شهریور 1397 ، کدخبر:4408897 ،www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: کشاورزی - خراسان جنوبی - اتاق بازرگانی - خراسان - مشکلات - مشکل - منابع طبیعی - نظام مهندسی - بیرجند - پیشنهاد - اتاق - طبیعی - کمبود آب - معادن - کمیسیون کشاورزی - کشورهای همسایه - نظام - جاده - سرمایه گذاری - مواد غذایی - هواپیماها - خلیج فارس - هایی - تکنولوژی - هواشناسی - خشکسالی - خورشیدی - مسئولان - انتقال - اشتغال

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مهندس الکترونیک جهت کارخانه بزرگ صنعتی شیراز

کاهش وصول مطالبات بانک های مازندران

2350 تن پسته از باغهای نیشابور برداشت شد

کارگاه 30هزار لیتری تولید سرکه در ریگان راه اندازی شد

گشت شبانه (عکس)

پیمانکاران آبخیزداری خراسان شمالی 19 میلیارد ریال طلب دارند

یارانه مهرماه پنجشنبه واریز می شود

توفان و تگرگ به مزارع دیر بوشهر خسارت وارد کرد

معطلی ده ها کامیون حامل کالا در مرز مهران

شکایت از شهرداری برای کالابرگ به دیوان عدالت

2350 تن پسته از باغهای نیشابور برداشت شد

آغاز طرح پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو از 29 مهرماه (+جدول)

قیمت خرید دلار در بانک‎ها امروز 97/07/25

احساس تنهایی دستاورد تجرد قطعی (گفت و گو با نیره توکلی، جامعه شناس)

نفس نفت شیل آمریکا به شماره افتاد

از قیمت نفت حرف نزنید!

صدور کیفرخواست برای مدیران مسئول «شرق» و «شهروند»/ دستگیری مدیر ایرتویا و یک کارمند گمرک

صرف 70 درصد اعتبار دارویی بیمه سلامت تهران در 10 داروخانه

اعلام شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو

رشد سهم تعاونی های حوزه پتروشیمی در معاملات بورس کالا

تدابیر اورژانسی برای جنگ اقتصادی

افزایش 4 برابری دوربین های نظارتی

ارایه پوشش گارانتی مازاد به صاحبان خودروهای جدید

خودرو مسابقه ای که با امواج مغز کنترل می شود

تلاش برای تولید کشتی های باری خودران بالا گرفت

قیمت محصولات هیوندای دربازار + جدول

استخدام فروشنده حقوق،پورسانت،بیمه خانم/فروشگاه پوشاک پیرویسی

استخدام سرپرست فروش در شرکت هاتک در تهران

استخدام حسابدار آقا دریک واحد تولیدی معتبر در حومه کهریزک

استخدام کارآموز حسابداری با حقوق،کارشناس فروش و بازاریابی

صندوق خطرپذیر جدید به فرابوس می آید

استخدام کارشناس فروش خانم با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه

استخدام مدیر فروش و بازاریابی در یک شرکت معتبر محدوده ونک

بررسی 7 پرونده در دادسرای بانکی/ شناسایی 9 سایت مشابه سکه ثامن

انبار احتکار کالا در پیرانشهر کشف شد

فراهم شدن امکان تولید سالانه 70 میلیون قطعه سرنگ در یزد

اختصاص 600 میلیون تومان اعتبار به جاده های گرمی

سهمیه بندی بنزین نیاز به مصوبه مجلس دارد

جزییات جلسه اقتصاددانان با رییس جمهور

دریافت گواهینامه بنیاد جهانی انرژی و جامعه سبز اروپا برای طرح «حذف فلزات سنگین با ظرفیت 10 لیتر در ثانیه به روش کاویتاسیون پلاسمایی»

ورود 9 میلیون تن کالای اساسی به کشور

طرح پیش فروش جدید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای صفر شدن صادرات نفت ایران / یک بلوف سیاسی که نگرفت

استفاده 100 درصدی شرکت اسکاتلندی از نیروگاه بادی

آخرین وضعیت آب آبادان و خرمشهر

هیجانات بازار مسکن با ثبات نرخ دلار فروکش می کند

پایان حبس مردان بدهکار مهریه؟

چرا رامک خودرو هنوز نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند؟

یارانه مهرماه پنجشنبه واریز می شود

پیمانکاران آبخیزداری خراسان شمالی 19 میلیارد ریال طلب دارند

جرعه های مرگ و تابوهای رسانه ای

انبار احتکار کالا در پیرانشهر کشف شد

خراسان رضوی بیشترین جمعیت بیمه شدگان سلامت را در کشور دارد

فروش قانونی ماده مخدر در کانادا/ صف طولانی خرید در سرمای شدید شب +عکس

همزمان با افزایش نرخ دلار رخ داد: کاهش قیمت جهانی طلا

آئودی به خاطر دستکاری موتور خودرو 800 میلیون یورو جریمه شد

پیش بینی برداشت 240 تن آفتابگردان

افزایش مصرف موادمخدر بین زنان و دختران تا سال 1404

شاخص با رشد 95 واحدی به استراحت رفت

رامک خودرو هنوز نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند

جزییات سامانه حمایتی وزارت رفاه برای کارگران ساختمانی

شرایط جدید فروش ایران خودرو + جدول

آغاز فاز دوم طرح کاهش از آبان

افزایش یواشکی سود برخی بانک ها تا 23 درصد

بانک ها دلار را چند می خرند؟

مرسدس بنز S560؛ هیولای پلاگین هیبرید

افزایش قیمت نفت در پی کاهش ذخایر آمریکا

خودرو با سقوط دلار، ارزان شد

گزارش سازمان اموری و استخدامی درباره سامانه حقوق و مزایا ارائه شد

ادامه سیر نزولی قیمت مرغ در بازار/ نرخ به 9800 تومان رسید

سایت گردشگری رگبه در شادگان کلنگ‎زنی شد

قیمت طلا و ارز در بازار امروز استانبول

کاهش 18 درصدی آمارطلاق درمازندران/ از وضعیت حاد در بخش اعتیاد خارج شدیم

تلاش بانک مرکزی برای خروج از سوییفت تا قبل از تحریم آبان

صدور کیفرخواست برای «شرق» و «شهروند»/ بازداشت 53 نفر در رابطه با خرید و فروش ارز در خارج از صرافی ها

ضرورت پیگیری مغایرت ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی/برون سپاری برخی اقدامات به اتحادیه تعاونی تاکسیرانان

ایجاد خطوط سیار معاینه فنی، کنترل معاینه فنی خودروها از طریق دوربین های مداربسته

مؤسسه روشندلان اصفهان؛ مبدع تهیه چاپ های آسان قرآن و ادعیه بریل

وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گذاری گندم وظیفه شورای اقتصاد است

کارگاه 30هزار لیتری تولید سرکه در ریگان راه اندازی شد

25 نیروگاه برق وارد مدار می شود

آغاز رکود کاهشی چندساله بازار مسکن

امکان خروج زوار با خودروهای شخصی

آغاز کشت گندم در بویین زهرا

آخرین دفاع 5 متهم پرونده واردکنندگان تلفن همراه با ارز دولتی اخذ شد

افزایش مصرف موادمخدر بین زنان و دختران تا سال 1404/مشکلات ایران با قانونی شدن مصرف ماری جوانا

دلار و یورو مسافرتی در بانک ها چند؟

برنگشتن 16 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور

رونمایی از بسته حمایتی دولت: اعطای 34 هزار میلیارد تومان وام با بهره 10درصد به صنایع

افزایش قیمت نفت در پی کاهش ذخایر آمریکا

استخدام دو نفر نیروی کار در کارگاه تولیدی درب و پنجره دو جداره

حضور بیمه آسیا در نمایشگاه بین المللی بورس،بانک ،بیمه و خصوصی سازی

استخدام آهنگر و رابیتس کار ماهر و نیمه ماهر با جای خواب

استخدام کارمند و کارآموز در آژانس هواپیمایی

آغاز طرح پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو از 29 مهرماه

فیلم | بلایی که پله برقی سر کودک کنجکاو آورد!

اشتباهات مالی که جوانان مرتکب می شوند

موانعی بر سر راه هدایت نقدینگی به پروژه های عمرانی وجود دارد

حق بیمه تولیدی به183.3هزار میلیارد ریال رسید/ کاهش سهم بیمه ایران

طرح پیش فروش جدید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

قوانین مخل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی