مطالب مرتبط:
رد و بدل هایی از جنس مواد مخدر و خانه های فساد/ گزارش «شفقنا» از باید ها و نباید های ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار
خروج 21215 زائر خانه خدا از کشور/دستگیری 18 مرد و زن به دلیل حمل مواد مخدر
دستگیری 1600 سارق، مالخر و خرده فروش مواد مخدر؛ توصیه هایی به شهروندان
رییس پلیس فرودگاه های کشور خبر داد خروج 21215 زائر خانه خدا از کشور/دستگیری 18 مرد و زن به دلیل حمل مواد مخدر
خروج 21215 زائر خانه خدا از کشور/ تاکنون 18 نفر به دلیل جاسازی مواد مخدر از سفر بازماندند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 مهر 1397 ساعت 15:012018-09-23سياسي

رد و بدل هایی از جنس مواد مخدر و خانه های فساد


شورای اسلامی شهر تهران اخیرا یک فوریت «طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران» را به تصویب رسانده است؛ اما موضوعات اقتصادی و البته امنیتی بسیاری از فروش مواد مخدر تا انجام ردوبدل هایی از جنس خانه های فساد در خصوص این نوع مشاغل مطرح است.

- شورای اسلامی شهر تهران اخیرا یک فوریت طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران را به تصویب رسانده است؛ اما موضوعات اقتصادی و البته امنیتی بسیاری از فروش مواد مخدر تا انجام ردوبدل هایی از جنس خانه های فساد در خصوص این نوع مشاغل مطرح است.

آن چنان که در حال حاضر کمیسیون های فرعی شورای تامین استان تهران در حال بررسی ابعاد امنیتی این موضوع است.

در بهترین حالت ممکن حتی درصورتی که تمامی مراجع ذی ربط با این موضوع بر سر یک میز بنشینند و در این خصوص و نحوه ساماندهی این مشاغل اقدام کنند، هنگامی که از سر میز برخاستند، هر یک در خصوص توافق صورت گرفته مرجعیت شهرداری را به رسمیت می شناسد یا همچنان چشمِ فرمان به سلسله مراتب اداری خود دارند؟ قدیم ترها افرادی بودند که با یک تارِ سیمی در کوچه و خیابان راه می افتادند و مدام تکرار می کردند: آهای لحاف دوزی؛ آهای لحاف دوزی .

به آن ها پنبه زن می گفتند؛ برخی دیگر سیب قندکی می فروختند، افرادی بودند که آلبالو فروش بودند یا چاقاله بادام می فروختند.

آهن پاره ای، کاسه بشقابی، چینی بندزن، بلورفروش و غیره هر یک با جارآوا مخصوص خود کوچه و خیابان را گَز می کردند تا نانی بر سر سفره خانواده شان ببرد.

قانونی وجود نداشت اما قواعد جاری در عرف و ساختار اقتصادی آن روزها، ارتباطی مسالمت آمیز بین این نوع فروشندگان و مردم ایجاد کرده بود.

بااین حال تعدادشان آن قدر زیاد نبود و شیوه های جلب مشتری شان برای مردم سرسام آور نبود.

گوش شهر را کَر می کنند اما امروزه تعدادشان زیاد شده؛ با استفاده از وانت یا موتورسیکلت هایی که به کابین عقب مجهز شده به محله های بیشتری سر می زنند و بلندگوهایی را به دست می گیرند که گوش شهر را کَر می کنند.

این مشاغل گاه به شکل ون کافه ها و نیز خودروهایی که صندوق عقب خود را به ویترین مغازه تبدیل کرده اند در خیابان های شهر یا نزدیک به مجتمع های تجاری دیده می شوند.

مشاغلی که امروزه از آن ها تحت عنوان مشاغل سیار و بی کانون نام می برند و آن ها همانند دست فروش ها در اقتصاد بی سامان امروز در پی نان هستند.

افرادی که از یک سو تضادها و تعارض های قانونی بی شمار در ارتباط با آن ها وجود دارد و از سوی دیگر نمی توان در شرایط کنونی اقتصادی آن ها را که اکثرا دارای سرمایه اندک هستند از کار و فعالیتی که روزی شان را تامین می کند منع کرد.

حضور فعالان های اقتصادی سیار نیز همانند دست فروش ها شرایطی را برای تصمیم گیران حوزه شهری به وجود می آورده است که نه می توانند آن ها را پذیرند و نه می توانند آن را حذف کنند.

با توجه به اینکه کشور در حال حاضر در شرایط بحران اقتصادی قرار دارد و متاسفانه طول این دوره نیز طولانی است به نظر می رسد تعداد افرادی که با سرمایه های ناچیز می خواهند به کسب درآمد بپردازند افزایش می یابد.

به گفته میثم هاشم خانی، محقق حوزه فقر زدایی و مدیرعامل موسسه پژوهشی حامیان فردا: نیمه دوم شهریور و نیمه اول مهر 97 کشور، وارد یک بحران اقتصادی تمام عیار می شود .

او این موضوع را در گفت وگو با خبرنگار شفقنا می گوید.

از سوی دیگر با کاهش قدرت خرید مردم شاهد افزایش تمایل برای خرید از دست فروش ها و مشاغل سیار هستیم.

این بحران اقتصادی دست تصمیم گیران و مجریان را برای هر نوع اقدام قانونی در خصوص دست فروش ها و فعالان اقتصادی سیار بسته است.

این در حالی است که بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها به جهت حمایت و صیانت از حقوق کسبه مجاز هر نوع سد معبر صنفی و دست فروشان و بساط کنان ممنوع است و رفع آن ها باید توسط عوامل شهرداری صورت پذیرد .

از سوی دیگر برخورد با فعالان های اقتصادی سیار با یک خلاء قانونی بسیار بزرگ مواجه است.

این مشاغل هنگامی که درحرکت هستند هر نوع برخورد یا ممانعت از فعالیت آن ها بر عهده پلیس راهور است و هنگامی که در وضعیت ثابت هستند، برخورد با آن ها بر عهده شهرداری ها است؛ اما عبور و مرور فعالان اقتصادی سیار از الگوی حرکتی خاصی پیروی نمی کند.

تهرانی ها عاصی از صدای بلندگوی وانتی های سیار از سوی دیگر به گفته محمدصادق زمانی، مدیر روابط عمومی شهربان و حریم بان شهرداری تهران در گفت وگو با شفقنا یکی از بیشترین شکایت های شهروندان تهرانی در تماس با سامانه 137 شکایت از آن دسته از مشاغل سیار و بی کانون است که با استفاده از بلندگو در سطح محله ها و خیابان ها نسبت به فروش اقلام خود اقدام می کنند.

درواقع شکایت اصلی شهروندان نسبت به صدای آزاردهنده است که این افراد با استفاده از بلندگوهای خود در فضا منتشر می کنند.

درنتیجه شهرداری ها با یک باید اجتماعی از سوی شهروندان، مبنی بر برخورد با آلودگی صوتی و ترافیکی ناشی از فعالیت فعالان اقتصادی سیار و حتی در مواردی دست فروش هایی که با صدای بلند در پیاده روها و معابر اقدام به فروش می کنند، مواجه هستند.

این باید در بعد اقتصادی نیز وجود دارد؛ از این جهت که شهرداری ها در شرایط حال حاضر اقتصادی باید وضعیت افرادی که با سرمایه اندک به دنبال کسب معاش هستند را باید درک کنند؛ اما از سوی دیگر در ارتباط با دست فروش ها یک وظیفه قانونی دارد و در ارتباط با مشاغل سیار و بی کانون با یک ابهام و خلاء قانونی مواجه هستند.

اما نکته ای که از تمام این موارد مهم تر است آسیب های اجتماعی و تخلف هایی است که برخی از سودجویان در زیر نقاب دست فروش و مشاغل سیار و بی کانون نسبت به آن اقدام می کنند.

پلاک برخی وانت بارهای سیار عمده مخدوش می شود زمانی، ضمن آن که از وجود 38 وانت بار متعلق به یک شخص سخن می گوید، عنوان می کند: نباید از یاد برد که تمام مشاغل سیار و بی کانون افراد دارای سرمایه اندک نیستند.

بسیاری از آن ها می خواهند از مالیات و عوارضی که مغازه دارها می پردازند، فرار کنند.

نکته قابل توجه در خصوص برخی از وانتی های سطح شهر مخدوش کردن عمدی پلاک های خودرو است.

اقدامی که مسئولان حوزه شهری و انتظامی را برای بررسی های قانونی با مشکل مواجه می کند.

اما چرا باید برخی از وانت بارهای سیار باید به صورت عمدی پلاک خودروی خود را مخدوش کنند؟ به دنبال پاسخ به این سوال به جستجوهای میدانی در خصوص فعالیت برخی از مشاغل سیار و بی کانون پرداختیم.

در برخی موارد مشاهده می شد در صورت احساس خطر نسبت به حضور پلیس و حتی نیروهای شهربان، موتورسوارهایی دورادور مراقب برخی از فعالان اقتصادی سیار که اصطلاحاً به آن ها به پا می گویند، بودند.

به گفته افراد محلی برخی از این بادیگاردها در محله های متراکم در صورت درگیری از چاقو و قمه نیز استفاده می کنند، به گونه ای که حتی برخی از کسبه و شهروندان محدوده محل فروش این فعالان اقتصادی سیار از آن ها حساب می بردند و باوجود ضرر اقتصادی یا ایجاد ترافیک و مزاحمت از سوی آن ها اعتراض آشکار نمی کردند.

اما سؤال اصلی این است مگر این افراد نسبت به چه نوع فعالیت هایی مشغول هستند که نیاز به بادیگارد دارند؟ در جستجوی پاسخ به این سوال یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار شفقنا عنوان می کند: بسیاری از وانتی هایی که در سطح شهر تحت عنوان مشاغل سیار و بی کانون مشاهده می کنید اقدام به فروش مواد مخدر، مشروبات الکلی و حتی در برخی موارد اقدام به خریدوفروش های مرتبط با خانه های فساد می کنند.

برخی از وانتی ها حتی دارای اسلحه هستند.

شاید به همین دلیل است که شهرداری به تنهایی نمی تواند نسبت به ساماندهی و کنترل آن ها اقدام کند.

این مقام آگاه از برخوردهای احساسی حتی در صداوسیما نسبت به این مشاغل انتقاد می کنند و می گوید: قبول دارم که طیف وسیعی از فعالان اقتصادی به دلیل نیاز مالی اقدام به فعالیت به صورت سیار یا دست فروش می کنند، اما نباید از یاد برد که برای برخی از وانتی هایی که در سطح شهر مشاهده می کنید، فروش اقلام مصرفی شهروندان صرفاً یک روکش برای اقدامات خلاف قانون است.

درواقع بسیاری از وانتی ها به صورت باندی عمل می کنند و محافظ هایی دارند.

لذا موضوع از چنان اهمیتی برخوردار است که به نظر می رسد باید نهادهای مرتبط و مراجع ذی ربط به سرعت نسبت به ساماندهی آن ها ازجمله وانتی ها اقدام کنند.

هرچند در حال حاضر موضوع ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در کمیسیون های فرعی شورای تامین استان تهران مطرح است.

شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ 7 مرداد نسبت به تصویب یک فوریت طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران اقدام کرد.

اقدامی که بر اساس آن می خواهد نظارت خود را بر فعالیت این نوع مشاغل افزایش دهد.

صدور مجوز برای فعالان اقتصادی سیار و بی کانون حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و نیز رییس کمیته مشارکت های این شورا در خصوص این طرح به خبرنگار شفقنا می گوید: برای ساماندهی این مشاغل 2 کمیته در نظر گرفته ایم.

اولین کمیته به برنامه ریزی و درنتیجه سیاست گذاری و نظارت در این خصوص می پردازد و شامل چند معاون شهردار، 2 رییس سازمان و نیز چند نفر از اعضای شورای شهر است.

همچنین کمیته های اجرایی در سطح شهر فعال هستند و بر اساس فضاهایی که از پیش طراحی شده یا ظرفیت هایی که ممکن است در یک منطقه استفاده شود و نیز سایر معیارهایی که در کمیته اجرایی در خصوص آن تصمیم گیری می شود نسبت به صدور مجوز برای فعالان اقتصادی سیار و بی کانون اقدام می کند.

نظری می گوید: ما در حال طراحی سیستمی هستیم که اگر متقاضی فعالیت اقتصادی سیار بخواهد هرروز در یک منطقه از شهر به فعالیت بپردازد، بتواند این اقدام را انجام دهد.

این سیستم می تواند شرایطی را فراهم کند که بتوان از این مشاغل نیز عوارض دریافت کرد زیرا این افراد درهرصورت از فضاهای شهری استفاده می کنند و باید هزینه آن را بپردازند.

برخی اعتقاددارند دلیل اینکه مشاغل سیار و بی کانون و حتی دست فروش ها در قبال ساماندهی هایی که شهرداری قصد انجام آن را دارد، مقاومت می کنند این است که آن ها نمی خواهند مبالغی را تحت عنوان عوارض به شهرداری پرداخت کنند؛ اما جالب است بدانید در حال حاضر از این افراد نیز مبالغی دریافت می شود با این تفاوت که مشخص نیست توسط چه افرادی و با چه منطقی دریافت و در کجا هزینه می شود.

برخلاف تصور عموم بر اساس یک مطالعه صورت گرفته بسیاری از دست فروش ها حاضر هستند مبالغی را بین 300 تا 400 هزار تومان به صورت ماهانه پرداخت کنند اما به صورت قانونی فعالیت کنند؛ لذا نه اموال آن ها مصادره می شود و نه هیچ شخصی از آن ها طلب رشوه می کند.

در این صورت احتمال نزاع و درگیری نیز کاهش می یابد.

این موضوعی است که میثم هاشم خانی از آن سخن می گوید.

استفاده از بلندگو ممنوع به گفته نظری طرحی که توسط شورای شهر تهران در حال بررسی است شامل ممنوعیت هایی نیز می شود.

ازجمله اینکه این مشاغل باوجودآنکه نام سیار دارند اما سیار بودن آن به معنای آن نیست که اجازه دارند به صورت چرخشی در محله ها و کوچه ها با ایجاد آلودگی صوتی و ترافیکی نسبت به فروش اقلام خود اقدام کنند.

اما آیا این اولین بار است که برای ساماندهی مشاغلی همانند دست فروشی یا مشاغل سیار به قانون گذاری دست زده ایم؟ بدون شک شرایط حال حاضر اقتصادی و احتمال افزایش فعالان شاغل در این بخش که البته جزیی از اقتصاد غیررسمی هستند نیاز به باز تنظیم قوانین و مقررات را دارد اما ابهام هایی در این میان مطرح است؛ مثلا این که آیا صدور مجوز برای این افراد به معنای این است که این مشاغل به رسمیت ازنظر سیستم اقتصادی شناخته می شوند؟ همچنین نباید از یاد برد که سیاست گذاری خوب، سیاست گذاری است که شرایط تمام گروه های ذینفع یا ثابت بماند یا بهبود یابد؛ اما به گفته هاشم خانی به عنوان یک محقق حوزه فقر: ما تصور می کنیم سیاست گذاری به معنای افزایش بروکراسی اداری است.

هاشم خانی از مصوبه ای در سال 85 سخن می گوید که: در آن مصوبه دقیقاً همان کمیته هایی که در حال حاضر در شورای شهر تهران در قالب طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در حال بررسی است، تعیین و تصویب شده بود، اما امروز مشخص نیست آیا این کمیته تشکیل شد یا خیر؟ و اگر تشکیل شد خروجی آنچه بوده است؟ همچنین کمیته دیگری با مأموریت مشابه بر اساس ابلاغیه ماده 16 قانون بهبود محیط کسب وکار مصوب سال 1390 در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

بر اساس این قانون شهرداری ها مکلف شدن کار گروهی را برای نظم بخشی و فعالیت دست فروش ها و نیز اجاره دادن مکان هایی به آن ها تشکیل و به صورت مرتب گزارش دهند.

هرچند این کارگروه به گفته هاشم خانی هیچ گاه وجود خارجی نداشته است، این در حالی است که در اردیبهشت 1394 پیرو مصوبه سال 90 اسحاق جهانگیری از آیین نامه ای در هیئت دولت سخن می گوید که بر اساس آن شهرداری ها و شورای شهر در کلان شهرها، کارگروهی را برای نظم بخشی به فعالیت دست فروش ها باید ایجاد می کردند.

این کارگروه ها باید هر 6 ماه یک مرتبه گزارش سایت قطره و به نقل ازکار خود را به اطلاع می رساند.

تکرار طرح های گذشته این قانون گذاری های ناکام در حالی است که هاشم خانی عنوان می کند: بر اساس آنچه بنده در طرح اولیه شورای شهر در ارتباط با مشاغل سیار و بی کانون مشاهده کردم به نظر می رسد نمی توان معضلات و مشکلات مرتبط با این مشاغل را با این طرح برطرف کرد.

با توجه به اینکه ساماندهی دست فروش ها و مشاغل سیار و بی کانون امری بین بخشی است، به نظر می رسد در این طرح تنها حضور راهور و شهرداری پررنگ است.

این در حالی است که کسب وکارهایی که از آن در این گزارش سخن می گوییم جزء مشاغل غیررسمی هستند.

به نظر نمی رسد این طرح بخواهد این نوع مشاغل را به رسمیت بشناسد زیرا هنگامی که با نظری در خصوص نحوه تراکنش مالی و مبادله پولی توسط این مشاغل سخن می گوییم، عنوان می کند: نحوه تراکنش مالی مشاغل بر عهده شهرداری نیست و به نظر نمی رسد در این خصوص ورود داشته باشیم.

بنگاه های مالی همانند بانک ها حتی بانک مرکزی باید در خصوص نحوه ساماندهی شیوه مبادله مالی دست فروش ها و مشاغل سیار ورود کنند.

اما آیا درحالی که بارها کسبه و در مراتب بالاتر کسب وکارهای متوسط از ضربه مالی که حضور بی نظم و انضباط دست فروش ها و مشاغل سیار به کسب وکارشان سخن گفته اند، پیشبرد طرح پیش روی شورای شهر در خصوص مشاغل سیار، بدون حضور بنگاه های مالی امکان پذیر است؟ بارها برای هر یک از شهروندان پیش آمده که پس از خرید از دست فروش ها و نیز مشاغل سیار و استفاده از دستگاه های کارت خوان (P.

O.

S)، کاغذی که تراکنش مالی آن ها را نشان می دهد مرتبط با صنفی دیگر است.

شما پرتقال می خرید و در بالای برگه تراکنش نوشته شده است: آرایشگاه زنانه.

آیا پذیرفتنی است که امکان هیچ نوع آمارگیری اقتصادی در خصوص صنف و حجم فروش مشاغل سیار و دست فروش ها وجود نداشته باشد؟ این افراد چگونه می توانند بانام یک بنگاه مالی دیگر یا کسب وکار دیگر دستگاه P.

O.

S دریافت کنند؟ از سوی دیگر به نظر می رسد این طرح در خصوص موضوعات امنیتی مرتبط با برخی از مشاغل سیار که در ابتدای گزارش به آن اشاره شد، تدبیری نیندیشیده باشد؛ زیرا نظری در پاسخ به این موضوع نیز می گویند: قبول دارم این موضوع باید به صورت بین بخشی بررسی شود اما درصورتی که مدیریت شهری جدیت کامل در خصوص انجام وظایف خود داشته باشد؛ به طور طبیعی آن بخش از فعالان اقتصادی که امور غیرقانونی و نامشروع می پردازند، خودبه خود مشخص خواهند شد.

در این صورت نیروهای نظامی و امنیتی راحت تر می توانند متخلفان و مجرمان را شناسایی و دستگیر کنند؛ اما در شرایط حال حاضر تفکیک فعالیت اقتصادی سالم و ناسالم توسط مشاغل سیار سخت است.

این تصور که انجام وظیفه توسط شهرداری می تواند به صورت خودبه خود منجر به غربال گری فعالیت سالم و ناسالم در میان فعالان اقتصادی سیار شود، دور از واقعیت است.

از سوی دیگر این مشاغل و تعداد زیاد آن ها باعث می شود شهرداری با هر تعداد نیرو نتواند نسبت به نظارت و کنترل دقیق آن ها اقدام کند.

درنتیجه باید مکانیسمی را طراحی کرد که ضمن سریع و آسان بودن، برای تعدادی از افراد منافع اقتصادی ایجاد شود تا به دلیل منفعت اقتصادی نظارت دقیق و مستمر نسبت به نوع و جزییات فعالیت اقتصادی سیار در سطح شهر داشته باشد.

هاشم خانی پیشنهاد می کند: باید روند اداری صدور مجوز بسیار کوتاه باشد.

از سوی دیگر باید مناطقی تحت عنوان مناطق مجاز برای دست فروشی تعیین و همراه با دلایل منطقی به اطلاع عموم برسد که کدام یک از نقاط شهر به چه دلیل در خصوص دست فروشی و نیز فعالیت فعالان اقتصادی سیار غیرمجاز است.

او در ادامه عنوان می کند: به نظر می رسد درصورتی که شهرداری از بخش خصوصی در هدایت و نظارت مشاغل سیار و نیز دست فروش ها استفاده کند، می تواند موفق تر باشد.

این محقق حوزه فقر پیشنهاد می کند: شرکت های تعاونی این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

شورای شهر می تواند تعداد افراد شاغل در این بخش برای هر شرکت و نیز مکان های موردنظر را به تصویب برساند.

آن شرکت می تواند در ازای مبلغی که از شاغلان در این بخش دریافت می کند، مبلغی را به شهرداری اختصاص دهد، بخشی را صرف امکانات رفاهی این افراد کند و مابقی را تحت عنوان درآمد برای خود نگاه دارد.

این فرآیند حتی امکان کنترل های جزیی تر اما مهم را فراهم می کند.

به طور مثال فروشندگان می توانند با درج اطلاعات تماس خود بر روی سایه بان ها یا وسیله نقلیه خود امکان پیگیری انتقادات و شکایات را برای شهروندان فراهم کنند.

نظارت بدون پذیرش بی معنا است به نظر می رسد در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد نیاز نیست شهرداری به صورت جداگانه با تک تک دست فروش ها و فعالان اقتصادی سیار سروکله بزند، بلکه با مدیران تعاونی ها و شرکت هایی که نسبت به ساماندهی آن ها اقدام کرده اند، طرف است.

در این صورت می تواند بایدها و نبایدهای وضع شده را به خوبی اجرا کند.

به طور مثال باید: در نقاط مشخصی فعالیت داشته باشند مجوز داشته باشند تا شعاع مشخصی از محل فعالیت آن ها فعالیت اقتصادی مشابه وجود نداشته باشد.

ابزار مالی غیر نقدی استفاده شده توسط آن ها یعنی دستگاه های O.

S توسط دستگاه های ذی ربط تایید شده باشد.

جالب است بدانید در بسیاری از شهرهای دنیا یکی از ویژگی هایی که برای ارائه مجوز به دست فروش ها و مشاغل سیار در نظر می گیرند لباس های استاندارد و یکدست است.

به این معنی که حتی مجموعه ای از سیاست های کوچک این چنینی نیز برای ساماندهی دست فروش ها و مشاغل سیار در شهرهای بزرگ دنیا در نظر گرفته می شود و این هیچ معنایی جز به رسمیت شناختن آن ها ندارد؛ زیرا تنها راه ساماندهی و نظارت پذیرش این نوع مشاغل به صورت قانونی است.

اما اینکه تصور کنیم چون ساماندهی دستگاه های pos در اختیار این مشاغل بر عهده شهرداری نیست نباید ردی از بانک مرکزی درروند تدوین و اجرایی شدن این طرح باشد، یا اینکه تصور کنیم همین که شهرداری خوب به وظیفه اش عمل کند، می تواند بستری برای شناسایی فعالان اقتصادی سیار که موضوعات امنیتی در خصوص آن ها مطرح است، باشد؛ باعث نمی شود این طرح سرنوشتی همانند سایر طرح های موجود در این حوزه داشته باشد؟ اگر این طرح بخواهد به صورت موفقیت آمیز عمل کند آیا می تواند بدون در نظر گرفتن ماهیت بین بخشی آن اجرایی شود؟ درنهایت اینکه حتی درصورتی که تمامی مراجع ذی ربط با این موضوع بر سر یک میز بنشینند و در خصوص چگونگی و نحوه ساماندهی و سیاست گذاری مشاغل سیار و بی کانون و نیز دست فروش ها اقدام کنند، هنگامی که از سر میز برخاستند، هر یک در خصوص توافق صورت گرفته مرجعیت شهرداری را به رسمیت می شناسد یا همچنان چشمِ فرمان به سلسله مراتب اداری خوددارند؟ سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری شفقنا تاریخ انتشار 1 مهر97، کدمطلب: 633230، www.

shafaqna.

com
کلید واژه ها: شورای اسلامی شهر تهران - شهر تهران - اقتصاد - اقتصادی - مواد مخدر - تهران - هایی - فروش - خیابان - شورای - امروز - اسلامی - مخدر - خانه - فساد - چاقاله بادام - استان تهران - موتورسیکلت - مردم - صورت - خانواده - شهرداری - بهترین - سرمایه - ساختار - توافق - مشتری - صندوق - اداری - استان

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کافی من ماهر جهت کافی شاپ در محدوده میردامادِ تهران

استخدام راسته دوز حرفه ای جهت تولیدی تریکو در کرج

حرکت جالب برای به دست آوردن قهرمانی!

تشخیص سرطان ریه با هوش مصنوعی

استخدام صندوقدار خانم جهت رستوران معتبر در محدوده پونکِ تهران

انتظار فرهنگیان در مورد پرداخت به موقع مطالبات به حق آنها

مسکن مهر پردیس را زیر 400 میلیون تومان بفروشید، ضرر کردید

استخدام نیروی خانم و آقا مسلط به تایپ و امور کامپیوتر در تهران

ترامپ: می توانم 5 دوره رییس جمهور آمریکا شوم!

استخدام کمک برشکار آقا مسلط به دوخت در تهران

فروش نسخه قاچاق متری شیش و نیم قبل از پایان اکران

استخدام فروشنده خانم و آقا جهت یک بوفه در قم

استخدام مهندس متالورژی و نقشه کشی صنعتی در هرمزگان

روحانی: طرفدار مذاکره ام، اما نه در شرایط کنونی

استخدام مربی و خدمه جهت مهد کودک در حوالی صادقیهِ تهران

استخدام منشی خانم جهت جوابگویی به تلفن جهت املاک در تهران

استخدام قیچی کار ماهر جهت شلوار کتان در تهران

دعوت به همکاری نیروی وسط کار آقا جهت تولیدی در تهران

شگرد 2 جوان برای سرکیسه کردن بیمه ها و رانندگان!

استخدام دبیرخانه انجمن مکانیک خاک و بتن استان قم

استخدام فروشنده آقا در فروشگاه پارچه رو مبلی خلیج فارس

مراسم جزخوانی قرآن کریم در امامزاده ابراهیم بن موسی بن جعفر

یک فعال اصولگرا: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

مواضع رسمی کشور را چه کسی بیان می کند؟

چاق ها بیشتر سرطان می گیرند

رییس پارلمان زنان شوشتر انتخاب شد

پیگیری پل یک طرفه مسیر طارم – منجیل

حمایت از 1400 یتیم توسط مؤسسه دارالایتام مهدیه

همایش بین المللی ماه مستور، هفت مهرماه برگزار می شود

چالش های نظام بانکی فراتر از اجرای بانکداری بدون رباست/ دنبال مچ گیری از بانک مرکزی نباشیم

مواضع رسمی کشور را چه کسی بیان می کند؟

راه اندازی 1400 کرسی تلاوت در مساجد کشور

راهپیمایی روز قدس در البرز با شکوه تر از گذشته برگزار می شود

سومین جلسه دادگاه سیدهادی رضوی آغاز شد

سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه آغاز شد

شاخصه های معماری ایرانی ـ اسلامی چیست؟/ عدم توجه معماری امروز کشور به بوم و اقلیم

نقش سمن ها در مناطق حاشیه نشین گسترده تر می شود

محفل انس با قرآن و عمامه گذاری طلاب در اهواز

نمایشگاه قرآن قالب فروشگاهی دارد/ ضرورت تقویت بخش بین الملل

استاندار خراسان رضوی: قرآن کریم می تواند در حوزه اقتصاد نیز حرفی برای گفتن داشته باشد

جا دارد نهادهای امنیتی بر روی عقبه جریان استیضاح ها تمرکز داشته باشند

اوضاع مثل همیشه نیست

حرفه ای عمل کردن مطبوعات به توسعه جامعه کمک می کند

مردم آستارا روز اکرام را گرامی داشتند

فرماندار: زیرساخت های رودسر در حوزه راهسازی مناسب نیست

نهادینه کردن فرهنگ اهدای عضو در جامعه ضروری است

لحظه پرتاب تاکسی سمند پس از منفجر شدن در مکانیکی

رستمی: دانشگاه باید مهارت های زندگی را بیاموزد

جزییات 4 برابر شدن ظرفیت غنی سازی اورانیوم توسط ایران

لاریجانی و عارف در مشکلات اقتصادی و شکست برجام شریک روحانی هستند

سرنوشت یک لایحه «زنانه» در دست قوه قضاییه/ لایحه قوانین مربوط به زنان در مجلس اولویت ندارد

استخدام طراح خانم مسلط به اتوکد و 3D و فتوشاپ در تهران

بازگشت از یک قدمی مرگ با پیوند عضو

پشت پرده سفر ناگهانی وزیر امور خارجه عمان به ایران

موسم انتخابات برخی را از خواب سه ساله بیدار می کند/نمایندگان از روش های دیگر برای جذب رای استفاده کنند!

چمران: احتمال دارد ترامپ جنگ راه بیندازد/استانی شدن انتخابات مجلس به نفع افراد دارای پول و قدرت است

مجازات اسید پاشی مشمول هیچگونه تخفیفی نمی شود

کمالوندی: از امروز تولید اورانیم غنی شده در نطنز 4 برابر شد

کجا، چی بپوشم؟

سرنوشت یک لایحه «زنانه» در دست قوه قضاییه

کدام مدل زدن رژگونه مناسب صورت تان است ؟

نظر مثبت رییس قوه قضاییه درباره معرفی نماینده حقوقی بخش خصوصی

در نهمین جلسه محاکمه متهمان شرکت پدیده چه گذشت؟

موافقت مجلس با طرح مرمت بافت های تاریخی

ترامپ به جو بایدن تاخت

ترامپ: اگر ایران آماده بود، تماس بگیرد / اگر جنگی رخ دهد با قدرت زیاد پاسخ می دهیم

وزارت اقتصاد هنوز سامانه ثبت حقوق مدیران را تحویل نگرفته است

غلبه اومانیسم و نگاه غربی در علوم انسانی فعلی کشور نگران کننده است/ از رویکرد تحولی آیت الله اعرافی حمایت شود

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز کاشف "نوار قلب"

گروه های جهادی با حداقل هزینه با کیفیت ترین کارها را انجام می دهند

تصاویر/ ضیافت افطاری شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در امامزاده علی بن جعفر (ع)

مجازات معاونت در جرائم اسیدپاشی مشخص شد

ضرورت تشکیل نظام صنفی معلمان در کشور

رونمایی از اولین پشت صحنه فلم «دختر شیطان» + ویدیو

جبراییل و میکاییل آن روز به یاری شما نمی آیند

وقتی نوید محمدزاده کوچ می کند/ عکس

مجازات معاونت در اسیدپاشی تعیین شد

سلطان راک به صحنه برمی گردد

تاکید امسال روز جهانی تنوع زیستی بر غذا و سلامتی انسان ها

سیاست وزارت تعاون استفاده از مدیران بومی و کارآمد است

سرپرست اداره کل پست مازندران منصوب شد

آموزش بلاک کردن در واتس آپ

وکیل سابق ترامپ: وکیل فعلی ترامپ مرا تشویق به شهادت دروغ در کنگره آمریکا کرد

دین ادب آموز و دینداران ادب گریز/ سروش محلاتی: تعارف ، ادب تصنعی و نوعی دروغ است / روحانیون باید در ادب و احترام نگاه یکسانی به مردم داشته باشند

جدل توییتری ظریف و ترامپ به تیترها آمد/علت ارزان شدن «دلار» را در سیاست روز بخوانید

ایران رتبه نخست اهدای عضو را در آسیا دارد

مجازات معاونت در جرائم اسیدپاشی تعیین شد

هیچ تغییری در ارائه انسولین ایجاد نشده است

فعالان حوزه نماز به اصل فروتنی و گفتمان سازی در اشاعه این فریضه الهی توجه کنند

کلبه مهربانی با هدف ترویج فرهنگ افطاری ساده برای روزه داران زنجانی

برپایی ضیافت افطار  700 نفری مهر در اسفدن

دست بر زانوی خورشید

حضور 260 طلبه و روحانی خراسان جنوبی در مناطق سیل زده لرستان

محافل رمضانیه در جوار دریاچه هامون

سفر وزیر اطلاعات به کرمانشاه

برگزاری افطاری ساده در حاشیه شهر همدان

محفل انس با قرآن در شرکت گاز مازندران برگزار شد

تجمع مالباختگان پروژه مسکونی مجلس در مقابل مجلس

معاون آموزشی پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها تعیین شد

سایه تهران بر سر «ری»

رد و بدل هایی از جنس مواد مخدر و خانه های فساد

رد و بدل هایی از جنس مواد مخدر و خانه های فساد