مطالب مرتبط:
12.5 میلیارد دلار پیمان نامه ارزی؛ 72 هزار میلیارد قرارداد ریالی/ نقش کلیدی بانک سپه در تبدیل نفت به ثروت و سرمایه پایدار در کشور
نقش آفرینی بانک سپه در عرصه اقتصاد
خزانه دار کل کشور سرپرست وزارت اقتصاد شد + سوابق
12.5 میلیارد دلار پیمان نامه ارزی؛ 72 هزار میلیارد قرارداد ریالی/ نقش کلیدی بانک سپه در تبدیل نفت به ثروت و سرمایه پایدار در کشور/ اجرای بزرگ ترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور با محوریت بانک سپه
خزانه دار کل کشور به عنوان سرپرست وزارت اقتصاد منصوب شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 شهریور 1397 ساعت 07:052018-09-22اقتصادي

سرپرست وزارت اقتصاد: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد


- خبرگزاری آریا - سرپرست وزارت اقتصاد پس از تصویب صورتهای مالی بانک گفت: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، دکتر سید رحمت الله اکرمی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سپه، بررسی عملکرد سال منتهی 29 اسفند 1396، بابیان اینکه برخی بانک ها مانند بانک سپه دارای ویژگی های خاصی هستند، اظهار داشت: بانک سپه به عنوان اولین بانک ایرانی، باسابقه ای بیش از 90 سال به این کشور خدمت کرده و بخشهای مختلف اقتصادی ازجمله بخشهای مولد و زیربنایی ، بازارهای بین المللی و.

شاهد حضور اثرگذار این بانک است.

* حمایت بانک سپه از سیاست های اقتصاد مقاومتیوی بابیان اینکه آنچه از بانک سپه می توان یادکرد، ویژگی هایی است که آن را نسبت به دیگر بانک ها متفاوت می کند گفت: بانک سپه با توجه به قدمت تاریخی خود، خدمات قابل توجهی به نیروهای مسلح ارائه داده و حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی ازجمله برنامه های کاری آن بوده است.

* اجرای طرح های مورد تأکید مقام معظم رهبری توسط بانک سپهدکتر اکرمی اضافه کرد: برخی از طرح های بزرگ ملی مانند تخصیص منابع مالی طرح ملی مهار آب های مرزی توسط بانک سپه به انجام رسیده.

این اقدام، کار بسیار بزرگی است، مقام معظم رهبری نیز نسبت به این طرح و موضوع، توجه ویژه ای دارند.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه ایران در شرایط خطیر و حساس قرار دارد اظهار داشت: شرایط ایجاب می کند در برابر موج تحریم های جدی، برنامه ریزی مسنجم و دقیقی داشته باشیم تا بتوانیم از تمام ظرفیت هایی که در داخل و خارج داریم، برای خنثی کردن این تحریم ها استفاده کنیم.

وی با تشکر از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و همکاران بانک سپه به سبب تلاش های صورت گرفته در این بانک گفت: این بحث حاکمیت شرکتی باید موردتوجه بانک ها باشد.

* املاک مازاد واگذار شوددکتر اکرمی اضافه کرد: دومین مطلب ، واگذاری اموال و املاک مازاد است که باید به طورجدی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: در جلسه ای که اجزای هیئت دولت با مقام معظم رهبری داشتند بحث فروش املاک و اموال مازاد بانک ها مورد تأکید جدی معظم له بود.

* شعب و باجه های مازاد و زیان ده تعطیل شوندوی با تأکید بر لزوم تعطیل کردن شعب و باجه های مازاد و زیان ده گفت: این کار نیازمند برنامه است.

همچنان که فروش اموال و املاک مازاد نیز به برنامه روشن و شفاف نیاز دارد.

دکتر پورمحمدی: دولت نگاه ویژه ای به بانک سپه دارددکتر حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه وبودجه سازمان برنامه وبودجه ضمن تقدیر از عملکرد بانک سپه گفت: دولت نگاه ویژه ای به بانک سپه دارد.

وی که در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سپه برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 و در جمع سرپرست و معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاون وزارت جهاد کشاورزی، معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، حسابرسان نمایندگانی از سازمان برنامه وبودجه، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد بانک سپه سخن می گفت، اظهار داشت: رشد کفایت سرمایه بانک سپه، نقش مؤثر در پروژه مهار آب های مرزی، ارتباط با صندوق توسعه ملی و تسویه بخشی از بدهی های دولت ازجمله مواردی است که باعث شده همواره دولت توجه ویژه ای به بانک سپه داشته باشد.

بانک سپه مدبرانه به سمت درآمد کارمزدی پیش می رودوی تعامل بانک سپه با دولت، تعامل با بخش خصوصی و رعایت نظم و انضباط بانکی را از دیگر شاخصه های عملکرد خوب بانک سپه برشمرد و تصریح کرد: بانک سپه بین منابع و مصارف تعادل ایجاد کرده و مدبرانه به سمت درآمدهای کارمزدی حرکت کرد.

بانک سپه از معدود بانک هایی است که نظام پولی را آزار نداد و باعث افزایش نقدینگی نشدمعاون سازمان برنامه وبودجه با اشاره به نقش مؤثر بانک سپه در بازار بین بانکی خاطرنشان کرد: بانک سپه از معدود بانک هایی است که نظام پولی کشور را آزار نداد و موجب نقدینگی و افزایش پایه پولی در کشور نشد.

دکتر پورمحمدی در ادامه افزود: درحالی که شرکت های دولتی همواره در جهت افزایش تعداد شعب و پرسنل حرکت می کنند بانک سپه بانکی است که در جهت کاستن از تعداد شعب و کم کردن نیروی انسانی اقدام جدی کرده است.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه بانک سپه گفت: بانک سپه تنها بانک کشور بود که مورد تحریم سازمان ملل و شورای امنیت به صورت هم زمان قرار گرفت و خوشبختانه با بیرون آمدن از تحریم ها توانست نقش مؤثری را در نظام ارزی کشور ایفا کند.

معاون سازمان برنامه وبودجه با تشکر از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و کارکنان بانک سپه اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور امیدوارم سال جاری و سال آینده، بانک سپه سال پرفروغی را برای نقش آفرینی در اقتصاد کشور رقم بزند.

معاون وزیر کار: ادغام شعب و توجه به فروش دارایی های مازاد مزیت مهم بانک سپه دکتر علی سرزعیم، معاون امور اقتصاد و برنامه ریزی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ادغام شعب و توجه به فروش دارایی های مازاد را دو مزیت ویژه بانک سپه برشمرد.

وی از اهتمام این بانک به ادغام شعب و تأکید بر فروش دارایی های مازاد قدردانی کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت مسکن و سایر دارایی ها در سال جاری، فروش دارایی های مازاد باعث شفافیت صورت های مالی بانک خواهد شد.

دکتر سرزعیم با اشاره به لزوم تبدیل بدهی های دولت به اوراق بهادار اظهار داشت: تبدیل بدهی های دولت به اوراق بهادار با مطالبه خود بانک ها باعث ایجاد جریان نقدی برای بانک ها خواهد شد.

معاون وزیرجهادکشاورزی: بانک سپه همواره کنار بخش کشاورزی بوده استدکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد و کشاورزی گفت: بانک سپه همواره در کنار بخش کشاورزی بوده و همکاری مطلوبی با این بخش دارد.

وی با اشاره به اهمیت مهار آب های غربی کشور اظهار داشت: تاکنون 8 میلیارد دلار منابع مالی این پروژه در ده استان مرزی که عمدتاً نقاط بسیار محروم هستند برای مهار و انتقال آب و نیز احداث شبکه های آبیاری و زهکشی توسط وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو هزینه شده است که بانک سپه برای تأمین مالی این پروژه ها نقش مهمی داشته است.

دکتر بخشنده افزود: با اجرای این پروژه بیش از 5.

7 میلیارد مترمکعب آب مهار و برای استفاده در بخش های مختلف اقتصادی بکار گرفته خواهد شد.

معاون وزارت جهاد کشاورزی ضمن تشکر از تعامل مطلوب بانک سپه با بخش کشاورزی، تجهیز 227 هزار هکتار از اراضی کشور در استان های غربی به سیستم های نوین آبیاری را از پروژه های مهم این وزارتخانه برشمرد که با همکاری بانک سپه تاکنون 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.


کلید واژه ها: بانک - اقتصاد - مقام معظم رهبری - برنامه - اقتصاد مقاومتی - وزارت اقتصاد - امور اقتصادی - اقتصادی - دکتر - پایگاه اطلاع رسانی - پورمحمدی - رهبری - وزارت - اکرمی - سازمان برنامه - کشور - نیروهای مسلح - برنامه ریزی - اطلاع رسانی - تعطیل - شرایط - تحریم - ایران - حمایت - بین المللی - فروش - زیان - بزرگ - دولت - صورت

آخرین اخبار سرویس:
واکنش واعظی به گمانه زنی ها درباره رایگان شدن آب و برق در بودجه 98

اعتراض مشتریان رامک خودرو و نگین خودرو

شرکت آب: دیگر نیازی به ساخت سدهای بزرگ نداریم

متن نامه وزیر بهداشت به رحمانی

مسئول تامین ایمنی کارگاهها با کارفرمایان است

استخدام ویزیتور جهت پخش لبنیات و مواد غذایی در اصفهان

ادامه سکته نصف و نیمه سامانه معاملاتی فرابورس در روز جاری

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر پلی استر کاری در خراسان رضوی

استخدام چند نفر مخراجکار ماهر و نیمه ماهر در تهران

محمدولی: طلا بازهم ارزان می شود

سوژه مردم؛ جولان مافیای آرد و نان در سیستان و بلوچستان فارس من| تخلفات حوزه آرد و نان در سیستان به دستگاه های نظارتی ارجاع شده است

سکه طرح جدید 3 میلیون و 580 هزار تومان+ جدول

افزایش حضور فروشندگان ارز خانگی در بازار فردوسی

افزایش وام ازدواج به 30 میلیون تومان ضروری و امکانپذیر است/اگر دولت پیشقدم نشود مجلس اقدام می کند

پرداخت 20 میلیارد تومان وام کارگشایی به نیازمندان فارس

چهار هزار میلیارد ریال برای طرح های راهسازی ایلام انعقاد قرارداد شد

برخورد قانونی با متخلفان سلامت مردم

طرز تهیه ته چین

صادرات کالا از سیستان و بلوچستان 90 درصد رشد داشته است

بازدید مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از کارخانجات نساجی بروجرد‎

تورم 5.1 درصدی تاجیکستان در سال 2018

قیمت مرغ حدود 10 هزار تومان است

صادرات صنایع نساجی 28 درصد افزایش یافت

اولویت اصلی استان فارس بهبود فضای کسب و کاراست

داخل هواپیمای جدید لیونل مسی را دیده بودبد؟ + عکس

بهره برداری از سه طرح آبیاری تحت فشار فردا در شهرستان گلپایگان

امضای چند تفاهم نامه میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و آفریقایی

چهارشنبه 21 آذر | قیمت طلا، سکه و ارز

91 درصد سهم سمنان از تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

مشکلی در تامین گاز مایع سیستان و بلوچستان وجود ندارد

حمل بار از مبدا راه آهن لرستان 67 درصد افزایش یافت

ادامه ریزش قیمت در بورس و فرابورس

منطقه 17 ، رتبه چهارم بافت های فرسوده در پایتخت

آغاز نوسازی 26 پلاک فرسوده در منطقه 17

رونمایی از قیمت های نجومی موردپسند خودروسازان با فرمول تأیید شده توسط وزیر صنعت/ خرید خودرو های بی کیفیت، با قیمت بالا و در شرایط انحصاری

از «اقتصاد خر» چه می دانید؟

دلار 9900 تومان / قیمت سکه نزولی شد +جدول

ماجرای برداشت های بدون اجازه از حساب مشتریان

یک پنجم هزینه توافقنامه پاریس؛ یارانه32سال مردم/گرای غلط به مجلس

سوخوی مسافری مورد تأیید است/ شاید به برخی اصلاحات نیاز داشته باشد

قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در بازار باید نزدیک 10 هزار تومان باشد

سکه 3 میلیون و 570 هزار تومان/طلای 18 عیار 310 هزار و 500 تومان

آمار نشر کتاب در مهرماه سال 97و 96 / پیشتازی کتاب های کمک درسی و ادبیات

آماری عجیب از نرخ تورم در عراق و افغانستان

قرارداد 1000 میلیارد تومانی قرارگاه خاتم در مسکن مهر نهایی شد

قیمت طلا، سکه و ارز

دو هزار تومان نرخ خرید هر لیتر شیر از دامداری ها/ قیمت هر کیلو مرغ حول و حوش 10 هزار تومان است/ تایید عرضه گوشت یارانه ای با ارائه کارت ملی

قیمت اجناسی که بی جهت افزایش یافته است باید پایین بیاید

ظرف دو هفته آینده اولین محموله گاز CNG به منطقه سیستان می رسد

اجرای تله کابین در کرمانشاه توجیه اقتصادی دارد

جایگزینی آبزیان در سبد غذایی خانوار نیازمند فرهنگ سازی است

آثار تحریم برصادرات فرش دستباف ایران/تدابیر برای عبور ازمحدودیتها

ادغام راه و مسکن کار به جایی بود/ سیاست آخوندی را تعقیب می کنم

در نامه شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به رییس جمهور مطرح شد افزایش وام ازدواج به 30 میلیون تومان ضروری و امکان پذیر است/ اگر دولت پیش قدم نشود مجلس اقدام می کند

تراز آب در سد امیرکبیر همچنان منفی است

2 پرواز فرودگاه اهواز به تاخیر افتاد

235 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام پرداخت شد

سامانه «دادور» پنجره واحد خدمات به سرمایه گذاران است

40هکتار اراضی ملی استان فارس رفع تصرف شد

برنامه جامع برای حفاظت از منابع آب و خاک دیده شده است

سامانه دادور پنجره واحد خدمات به سرمایه گذاران است

وضعیت قاچاق سوخت و احشام در کرمانشاه نگران کننده است

احیای بافت های فرسوده را به مطالبه مردمی تبدیل کنیم/لزوم تقویت نقش بانک ها در جذب سرمایه گذار

تسهیلات ازدواج باید به موقع پرداخت شود

در گفت و گوی فارس با مدیر عامل فرابورس؛ دلیل اختلال هسته معاملات فرابورس مشخص شد/آغاز تخصیص عرضه اولیه امروز به 260 هزار تقاضا

فرماندار شوش: سومین حقوق معوق کارگران نیشکــر هفت تپه پرداخت شد

اجرای توافق کاهش تولید از ژانویه 2019

قیمت نفت با افت تولید لیبی 61 دلاری شد

جلیقه زرد های فرانسه به تلویزیون ایران رسیدند

طرح مقابله با افت پسیل پسته در کرمان به مرحله اجرا در آمد

سومین حقوق معوق کارگران نیشکــر هفت تپه پرداخت شد

فیلم/ روحانی: قیمت ها در بازار باید متعادل باشد تا به مردم اجحاف نشود

اجرای تله کابین در کرمانشاه توجیه اقتصادی دارد

افزایش وام ازدواج به 30 میلیون تومان ضروری است

واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!

پروژه قطار مشهد - گلبهار در انتظار ابلاغ اعتبار است

لیست شرکای برتر تجاری آمریکا

انتشار اطلاعات تخصصی و حرفه ای عملکرد خودروهای داخلی در لیست سریع ترین خودروها

جهادکشاورزی: نوسان نرخ ارز ارتباطی به گرانی پسته ندارد

با چالش های طرح شناورسازی نرخ بنزین چه باید کرد!؟

مخترع متهم سازنده دلار 4200 تومانی کیست

قیمت ارز در سراشیبی سقوط

منوی جذاب ایرانی در دوران خشکسالی

تکمیل پروژه های ناتمام فرصتی برای اشتغالزایی

تاثیر فیلترینگ بر کسب و کارهای آنلاین

هواوی با Window به بازار تلویزیون هوشمند وارد می شود؟

شوک دوباره ریزش قیمت ها در بازار دلار

انتشار یک خبر خودرو را گران کرد

استخدام اپراتور فروش خانم در یک مجموعه بازرگانی معتبر

طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا ویژه آذرماه 97

تولید ملی با همت و کیفیت رونق می گیرد

سهم ایران از توسعه انرژی های تجدیدپذیر

ارتقای درآمد ملی در پرتو حمایت از کالای ایرانی

خرید کالای ایرانی، اشتغال جوانان ایرانی

انتشار جزییات جدیدی از پرونده ابرمفسد اقتصادی

تعصب ملی، تعصب به کالای ایرانی

دست دولت در جیب خالی کشاورزان برای پرداخت یارانه نان

تست برزیلی به شکل روسی: استحکام سوخت هسته ای آزمایش شد

وضعیت قاچاق سوخت و احشام در کرمانشاه نگران کننده است

تازه ترین قیمت مسکن در خیابان آزادی+ جدول

سرپرست وزارت اقتصاد: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد

سرپرست وزارت اقتصاد: بانک سپه در اقتصاد کشور نقش اساسی دارد