مطالب مرتبط:
پناهیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران: طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد
طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد
با مخالفت کواکبیان طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستورکار مجلس خارج شد
طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستورکار مجلس خارج شد
رنجبرزاده در گفت وگو با فارس: موضوع از دستورکار خارج شدن طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در هیأت رییسه مجلس بررسی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 شهریور 1397 ساعت 06:322018-09-22سياسي

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران، گفت: در یک چهارشنبه ای طرح مبارزه با رانت و فساد بنا بود در مجلس تصویب شود و ما مارش پیروزی بزنیم که یکباره توسط یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزازی تقریب، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت: جامعه همانند فرد نیاز به امید دارد و اگر امید در جامعه از بین برود اگر تک و توک افرادی هم امیدی داشته باشند امید آنها کارایی نخواهد داشت و به مرور امید این افراد هم که برای خود ساخته و پرداخته کرده اند به یأس تبدیل خواهد شد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: جامعه برای اینکه حرکت و پویایی داشته باشد و مشکلات را پشت سر بگذارد نیاز به امید دارد و اگر امید در جامعه نباشد مشکلات مضاعف دیده می شود و راه حل ها برای عبور از مشکلات دیده نمی شود و احساس یأس و سرخوردگی جامعه را فرا می گیرد.

وی افزود: شیطان بزرگ آمریکا و شیطانک های زیادی در سطح جهان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سعی دارند با تولید پیام هایی در جامعه ما ایجاد یأس کنند و به گونه ای هم عمل می کنند که مردم ما فکر کنند تعدادی از افراد جامعه خودمان دست به این کار زده اند و در شبکه های ماهواره ای آنها حتی یک خبر هم دیده نمی شود که حاوی یأس، تفرقه و جدایی نباشد.

پناهیان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال شبکه خبیث بی بی سی چند سال قبل در روز تاسوعای اباعبدالله الحسین (ع) تاسوعا را این گونه تحلیل کرده بود امروز روز عزاداری برای برادر ناتنی اباعبدالله الحسین (ع) است و اگر این شبکه بتواند می خواهد بین امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) نیز اختلاف بیندازد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: ظاهراً یک راه بیشتر برای ایجاد امید در جامعه وجود ندارد و آن راه مقاومت است.

اگر ما برنامه ای برای مقاومت داشته باشیم و مسئولینی داشته باشیم که اهل مقاومت باشند از ایدئولوژی مقاومت خبردار باشیم در دانشگاه های ما مقاومت تئوریزه شده باشد قطعاً در چنین شرایطی امید خواهیم داشت و اگر خداوند بخواهد در برابر ابلیس امید بدهد فقط در صورت استقامت و مقاومت امید خواهد داد.

وی افزود: ما در حوزه فرهنگ باید فرهنگ مقاومت را افزایش دهیم، سال ها قبل مقام معظم رهبری چفیه را که نماد مقاومت جبهه ها شده بود به گردن آویختند و این کار برای تقویت فرهنگ مقاومت برای ایشان انجام شد و این یعنی امید دادن به جامعه که البته ایشان موفق هم شدند و فرهنگ مقاومت را در جامعه تقویت کنند.

شهدای عرصه مقاومت در سطح منطقه فرهنگ مقاومت را تقویت کردند و به عنوان مثال در روز تشییع پیکر شهید حججی در یک روز غیرتعطیل 2 میلیون نفر با اشتیاق در تشییع پیکر این شهید حضور یافتند و این یعنی مقاومت.

مقاومت فرهنگی ایجاد شده است پناهیان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تقریباً کمترین تأثیر را در تقویت فرهنگ مقاومت دارد شیوه تعلیم آموزش دین و شیوه تعلیم آموزش تاریخ در آموزش و پرورش برای دانش آموزان بسیار ضعیف است و بنده از مسئولین آموزش و پرورش می خواهم که فرهنگ مقاومت را افزایش دهند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: اگر ما درس اخلاقی بدهیم که در این اخلاق و در این معنویت افراد مهربان بشوند اما قوی نشوند این درس اخلاق حتماً به ضرر جامعه است.

اخلاقی که بر اثر ضعف نفس باشد برایش ارزشی قائل نیستیم.

معنویتی که بر اثر ضعف باشد نیز برای ما ارزشی ندارد.

وی افزود: آموزش و پرورش می تواند استقامت را با انگیزه قوی شدن و با انگیزه حماسه ساز شدن در جوان های ما افزایش دهد.

با بهانه های مختلف و البته غیرمنطقی حماسه قدرتمند شدن، روحیه قوی داشتن که محور و شاخصه اصلی رشد انسانی است در کتاب های درسی متأسفانه ضعیف می شود.

پناهیان خاطرنشان کرد: تحریف دین کاری ندارد و در طول تاریخ انجام شده است می شود از اصول و عقاید و فروع دین حرف زد اما به صورتی که حتی افراد را ضعیف کرد و می شود از همین معارف در جهت قوت و قدرت بخشیدن به انسان ها استفاده کرد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: درصد امید برای حل مشکلات کاملاً وابسته به این است که سیاسیون و مدیران کشور تا چه اندازه اهل استقامت هستند وقتی یک نماینده مجلس بیانیه ای را می خواند که ما در سال های بعد از انقلاب هر چه استقامت کرده ایم اشتباه بوده و دیگران را به عدم استقامت در مقابل دیگر کشورها دعوت می کند و دشمن را به جهان تعبیر می کند و می گوید ما در مقابل جهان رفتارمان چگونه بوده تعریضی به حضرت امام و تعریضی به مقاومتی که همین الان در سطح منطقه است این فرد تولید یأس می کند.

آیا این نماینده مجلس از دانش و از عقل به قدر کافی برخوردار است که تاریخ پرحماسه 40 ساله جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال می برد؟ وی افزود: اگر یک شخصیت سیاسی بگوید ما با کوتاه آمدن در مقابل دشمن می توانیم حقمان را بگیریم سرچشمه یأس است.

خداوند متعال قطعاً ملتی را که مسئولان سیاسی اش اهل استقامت نباشند زمین خواهد زد و باید برای آن ملت دل سوزاند.

پناهیان خاطرنشان کرد: حتماً نماینده ای که 40 سال مقاومت مردم را محکوم می کند باید از مردم عذرخواهی کند و حتماً نمایندگان دیگر باید او را نسبت به غفلتی که دارد متوجه کنند که آن هم اگر در جایی و در اتاق فکری به وی نگفته باشند که بیا وسط این همه بحران این حرف را بگو.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: اگر سیاسیون از رفراندوم حرف بزنند یعنی جامعه به بن بست رسیده، رفراندوم برای زمانی است که جامعه به بن بست رسیده باشد و بخواهیم بازی را به هم بزنیم و بازی خراب شده را از نو شروع کنیم.

در حالی که بسیاری از بندهای قانون اساسی هنوز درست اجرا نشده دولت و مجلس هنوز نتوانسته اند سیاست های اصل 44 قانون اساسی را به خوبی اجرا کنند و جاهایی است که ما مجریان خوبی نداریم چه بن بستی.

اگر همین کارهای عادی خودمان را انجام دهیم بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد و وقتی کسی از رفراندوم حرف بزند جامعه را مأیوس کرده است و کاری را انجام داده که خوارج انجام داده اند.

وی افزود: کسانی که می گویند رفراندوم از این جهت شبیه خوارج هستند که می خواهند بازی را به هم بزنند یعنی راه حل های عادی و قانونی جواب نمی دهد.

باید به این افراد گفت که صدها راه حل است که شما آنها را نرفته اید و حتی وظایف قانونی شان را درست اجرا نمی کنند.

اینها انجام شود و اگر مشکلی باقی ماند به سراغ رفراندوم بروند.

البته رفراندوم در قانون اساسی پیش بینی شده نه برای کسی که وظایف قانونی خود را انجام نمی دهد.

پناهیان خاطرنشان کرد: این اقدام، اقدام بی خردانه ای است که وقتی راه حل برای رفع مشکلات وجود دارد فردی بازی و همچنین ثبات جامعه را به هم بزند، ثبات جامعه اهمیت زیادی دارد.

کسانی که فرهنگ مقاومت در ادبیاتشان نیست و مقاومت را محکوم می کنند موجب ایجاد یأس می شود.

کسانی که جامعه را در بن بست تلقی می کنند و همچنین کسانی که می گویند راه ما از سازش می گذرد موجب ایجاد یأس می شود.

اینها تحت تأثیر ابلیس هستند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: یأس پراکنی به صورت شیک امروز در جامعه سخن گفتن از سازش و سخن نگفتن از استقامت است.

یأس پراکنی امروز در جامعه به نپرداختن به اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: مردم اگر موانع اشتغال از سر راهشان برداشته و فعال شوند اگر گرفتاری جوانان برای ایجاد کار و شغل و درآمد رفع شود و جوانان تحصیل کرده ما بتوانند صنایع دانش بنیان را به سهولت راه اندازی کنند و موانع قانونی بر سر راه آنها را مجلس شورای اسلامی اصلاح کند مقاومت اقتصادی افزایش یافته و در نتیجه امید در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد.

پناهیان خاطرنشان کرد: در یک چهارشنبه ای طرح مبارزه با رانت و فساد بنا بود در مجلس تصویب شود و ما مارش پیروزی بزنیم که یکباره توسط یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد و بعضی از رانت خواری ها قانوناً در کشور ما جرم نیست و بنا بود در این قانون رانت خواری هایی که می توان جرم تلقی کرد، جرم تلقی شود و جلوی رانت خواری گرفته شود که متأسفانه مجلس نه تنها آن را تصویب نکرد بلکه از دستور کار هم خارج کرد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران در پایان گفت: پیروزی در جنگ اقتصادی به این معناست که اقتصاد مقاومتی اجرایی شود و اجرای آن افزایش پیدا کند و اقتصاد مقاومتی با جلوگیری از رانت خواری ها افزایش پیدا می کند.


کلید واژه ها: خطبه های نماز جمعه - مقاومت - جامعه - امید - نماز جمعه - امروز - تهران - فرهنگ - مشکلات - شبکه های ماهواره ای - نماز - جمعه - شبکه - شبکه های اجتماعی - شبکه های ماهواره - مقام معظم رهبری - پناهیان - علیرضا پناهیان - حضرت ابوالفضل - تاسوعا - مجلس - مبارزه - سیاسی - شیطان - فضای مجازی - امام حسین - چهارشنبه - بی بی سی - عزاداری - اجتماعی

آخرین اخبار سرویس:
حمایت تعجب برانگیز برخی از نمایندگان از رفتار نماینده سراوان/ میرزایی نیکو: درِ آن اداره را باید ‏گل گرفت

سرنوشتی بدتر از صدام در انتظار آل سعود است

تأکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در زمینه تامین امنیت بین المللی اطلاعات

آیت الله مکارم شیرازی: باید دولت بودجه کمیته امداد را افزایش دهد

روحانی روز ملی قطر را تبریک گفت

بیانیه ستاد پشتیبانی کمک های مردمی یمن در محکومیت جنایات سعودی

ایران و روسیه در خصوص تامین امنیت بین المللی اطلاعات رایزنی کردند

تعداد زنان درپست معاونت دانشگاه ها از انگشتان دست کمتر است

رشد شاخص های پژوهش از نمادهای بالندگی فرهنگی در جامعه است

محمد علی موحد: نظام آموزشی ایران، سترون و اشتیاق کش است

عذرخواهی رییس سازمان راهداری از راننده ها

بررسی سؤال از وزیر دادگستری در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

نشست ظریف، لاوروف، چا ووش اوغلو و دی میستورا درباره کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

زندگی هاشمی رفسنجانی را در دوم شخص ورق بزنید

ایران، روسیه و ترکیه بر استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند

مکارم شیرازی: هر روز صدقه خود را در صندوق صدقات کمیته امداد می اندازم

دو کاریکاتور در مورد فاجعه قطار آنکارا

با حکم شریعتمداری ؛ « دستیار وزیر و رییس امورپیگیریهای ویژه حوزه وزارتی» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

اعتماد مردم به کمیته امداد بیشتر شده است

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح چهارشنبه 28 آذر 97

استخدام نیروی آقا در موسسه حسابداری مالیاتی امجد حساب

در تقویم دفاع مقدس، 4دی ماه روز کازرون است/تقدیم 80 شهید در کمتر از 8ساعت به نظام جمهوری اسلامی، از افتخارات کازرون است

طرح جایگزین زندان در افغانستان به اجرا گذاشته می شود

غرب راهکار تحت رهبری سوری ها را پذیرفته

توافق سه کشور درمورد کمیته قانون اساسی سوریه

فرصت یک روزه مجلس برای بررسی پرونده جنجالی فیلم نماینده سراوان

اهدای نشان عالی یونسکو به محمدعلی موحد

ستاد احیای زاینده رود تشکیل می شود

بیادی:جوسازی ها را کثیف می دانم/ واعظ آشتیانی:موضوع «داماد» با «ژن خوب»متفاوت است

دستور رییس جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده رود

برگزاری نشست وحدت حوزه و دانشگاه در اردبیل

تکریم معاون سابق تشریفات دفتر رییس جمهور

هدفمندسازی پژوهشی راهکار حل مشکلات و کلید توسعه استان است

سه قانون الهی در وقایع یمن

قشر ضعیف جامعه وضعیت مطلوبی ندارد

ترکیه از طرح سازمان ملل برای کمیته قانون اساسی سوریه حمایت می کند

روحانی روز ملی قطر را تبریک گفت

بیانیه مشترک وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در پی نشست ژنو

تاکید ایران و روسیه بر اهمیت همکاری های دوجانبه در حوزه تامین امنیت بین المللی اطلاعات

چگونه زنگ موبایل خود را تغییر دهیم؟

15 طرح برای بازآفرینی مسیر راه آهن تهران - تبریز نهایی شد

فشار هندوهای افراطی برای ساخت معبد در مکان مسجد بابری

آیت الله مکارم شیرازی: قشر ضعیف جامعه وضعیت مطلوبی ندارد

دستور رییس جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده رود

حمایت تعجب برانگیز برخی از نمایندگان از رفتار و سخنان رکیک نماینده سراوان / میرزایی نیکو: درِ آن اداره را باید ‏گل گرفت / مافی: رفتار مراجعه کننده با نماینده سراوان بسیار بسیار زشت بود

استخدام حسابدار با ظاهری آراسته در هرمزگان

گام نخست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای توسعه صنایع دریایی درکیش

استخدام منشی با فن بیان بالا در هرمزگان

استخدام کارشناس منابع انسانی در شرکت ماشین سازی آسیا کار باختر

نماینده سراوان ول کن ماجرا نیست: تا پای استیضاح وزیر ایستاده ام

سرقت آشکار بیش از 9000 دلار پول نقد در فرودگاه+فیلم

آیت الله اختری: سرنوشتی بدتر از صدام در انتظار آل سعود است

کنایه ای جالب به سخنان اخیر رضا پهلوی +عکس

تازه ترین جزییات مذاکرات حج 98

باید از ساخت وسازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها جلوگیری شود

حوزه و دانشگاه باید با یکدیگر به توافق برسند

علم الهدی: باید با فمینیسم اسلامی مقابله کرد

ارسال اعاده دادرسی باقری درمنی به دیوان عالی کشور

جزییات آتش سوزی در مجلس

جزییات جلسه نمایندگان اصفهان با نوبخت

استخدام نماینده و بازاریاب فعال شرکت فرانوگرایان در کرمان

استخدام فروشنده آقا با مدرک حداقل مدرک دیپلم در احمد آباد

دستور رییس جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده رود

«بنیاد خیریه» ترامپ منحل می شود

حقوق عقب افتاده کارکنان شهرداری زنجان پرداخت می شود

نظام آموزشی ایران، سترون و اشتیاق کش است

یادواره شهدای انتظامی و مدافع حرم ملایر

هنر دستان بانوان آران و بیدگل در نجف اشرف

تکریم معاون سابق مراسم و تشریفات دفتر رییس جمهور

ادامه خط 4 مترو تهران بعد از یکسال تکمیل نشد

هزینه غیر باغ بودن را به گردن شورا نیاندازید

گزارش دیوان محاسبات از عملکرد مالی مجلس بررسی شد

استیضاح حجتی برای بررسی در صحن علنی به هیات رییسه ارسال شد

حضرت آیت الله جوادی آملی: مردم هرگز خدمت صادقانه را فراموش نمی کنند

فجایع یمن ذبح ادیان، انسانیت و ایمان است/ یمن پیروز است همان طور که حزب الله پیروز شد

پرداخت معوقات کارکنان، کارگران و نگهبانان شهرداری زنجان تا شب یلدا

دولت آبادی: اتمام تحقیقات از مدعی تقلب در انتخابات سال 88

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار عراقچی و برایان هوک

استخدام طراح وبسایت،کارشناس سیستم ها و روش ها در خراسان رضوی

استخدام طراح گرافیست،کارشناس سئو SEO در خراسان رضوی

اتمام تحقیقات از خاتمی/ماجرای احضار خانم بازیگر

نامه نمایندگان اصفهان به رییس جمهور +متن

95 درصد دستگاه های کشور آمادگی ورود به تحول دیجیتال را ندارند

حضرت معصومه (س) نقش ویژه ای در بین زنان متعلق به خاندان عصمت و طهارت دارد

بدون عنوان

لحظه فوت پدر شهیدان «فناخسرو» حین سخنرانی +فیلم

واکنش نیروی انتظامی به کلیپ ضرب وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز

مجلس به سرعت حادثه زاهدان را پیگیری می کند/ مسؤولان گفتند هیچ مدرسه نفتی در کشور وجود ندارد!

هنر گرافیک بخاطر زبان بین المللی اش برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی حائز اهمیت است/ هنر در اینجا باید به میدان بیاید

خیرین به هر یتیم ماهانه 220 هزار تومان کمک می کنند

نظام بانکی کشور نیازمند حضور متخصصان علوم انسانی است

بازدید «سعید جلیلی» از نمایشگاه کارتون-گرافیک

ایتام اهل سنت تحت سرپرستی حامیان شیعه قرار دارند

ظریف: غرب راهکار سیاسی تحت رهبری سوری ها را پذیرفته است

ریزش ساختمان در حال ساخت یاسوج توسط متولیان بررسی شود

جلسه مشترک با وزیر کشور برای توسعه مرزهای شرقی و غربی

اعتماد مردم به کمیته امداد بیشتر شده است

استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد

رییس بیمارستان امام رضا(ع) آمل به دلیل توهین به بیمار برکنار شد

روحانی روز ملی قطر را تبریک گفت

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد