مطالب مرتبط:
پناهیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران: طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد
طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد
با مخالفت کواکبیان طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستورکار مجلس خارج شد
طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستورکار مجلس خارج شد
رنجبرزاده در گفت وگو با فارس: موضوع از دستورکار خارج شدن طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در هیأت رییسه مجلس بررسی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 شهریور 1397 ساعت 06:322018-09-22سياسي

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران، گفت: در یک چهارشنبه ای طرح مبارزه با رانت و فساد بنا بود در مجلس تصویب شود و ما مارش پیروزی بزنیم که یکباره توسط یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزازی تقریب، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت: جامعه همانند فرد نیاز به امید دارد و اگر امید در جامعه از بین برود اگر تک و توک افرادی هم امیدی داشته باشند امید آنها کارایی نخواهد داشت و به مرور امید این افراد هم که برای خود ساخته و پرداخته کرده اند به یأس تبدیل خواهد شد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: جامعه برای اینکه حرکت و پویایی داشته باشد و مشکلات را پشت سر بگذارد نیاز به امید دارد و اگر امید در جامعه نباشد مشکلات مضاعف دیده می شود و راه حل ها برای عبور از مشکلات دیده نمی شود و احساس یأس و سرخوردگی جامعه را فرا می گیرد.

وی افزود: شیطان بزرگ آمریکا و شیطانک های زیادی در سطح جهان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سعی دارند با تولید پیام هایی در جامعه ما ایجاد یأس کنند و به گونه ای هم عمل می کنند که مردم ما فکر کنند تعدادی از افراد جامعه خودمان دست به این کار زده اند و در شبکه های ماهواره ای آنها حتی یک خبر هم دیده نمی شود که حاوی یأس، تفرقه و جدایی نباشد.

پناهیان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال شبکه خبیث بی بی سی چند سال قبل در روز تاسوعای اباعبدالله الحسین (ع) تاسوعا را این گونه تحلیل کرده بود امروز روز عزاداری برای برادر ناتنی اباعبدالله الحسین (ع) است و اگر این شبکه بتواند می خواهد بین امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) نیز اختلاف بیندازد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: ظاهراً یک راه بیشتر برای ایجاد امید در جامعه وجود ندارد و آن راه مقاومت است.

اگر ما برنامه ای برای مقاومت داشته باشیم و مسئولینی داشته باشیم که اهل مقاومت باشند از ایدئولوژی مقاومت خبردار باشیم در دانشگاه های ما مقاومت تئوریزه شده باشد قطعاً در چنین شرایطی امید خواهیم داشت و اگر خداوند بخواهد در برابر ابلیس امید بدهد فقط در صورت استقامت و مقاومت امید خواهد داد.

وی افزود: ما در حوزه فرهنگ باید فرهنگ مقاومت را افزایش دهیم، سال ها قبل مقام معظم رهبری چفیه را که نماد مقاومت جبهه ها شده بود به گردن آویختند و این کار برای تقویت فرهنگ مقاومت برای ایشان انجام شد و این یعنی امید دادن به جامعه که البته ایشان موفق هم شدند و فرهنگ مقاومت را در جامعه تقویت کنند.

شهدای عرصه مقاومت در سطح منطقه فرهنگ مقاومت را تقویت کردند و به عنوان مثال در روز تشییع پیکر شهید حججی در یک روز غیرتعطیل 2 میلیون نفر با اشتیاق در تشییع پیکر این شهید حضور یافتند و این یعنی مقاومت.

مقاومت فرهنگی ایجاد شده است پناهیان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تقریباً کمترین تأثیر را در تقویت فرهنگ مقاومت دارد شیوه تعلیم آموزش دین و شیوه تعلیم آموزش تاریخ در آموزش و پرورش برای دانش آموزان بسیار ضعیف است و بنده از مسئولین آموزش و پرورش می خواهم که فرهنگ مقاومت را افزایش دهند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: اگر ما درس اخلاقی بدهیم که در این اخلاق و در این معنویت افراد مهربان بشوند اما قوی نشوند این درس اخلاق حتماً به ضرر جامعه است.

اخلاقی که بر اثر ضعف نفس باشد برایش ارزشی قائل نیستیم.

معنویتی که بر اثر ضعف باشد نیز برای ما ارزشی ندارد.

وی افزود: آموزش و پرورش می تواند استقامت را با انگیزه قوی شدن و با انگیزه حماسه ساز شدن در جوان های ما افزایش دهد.

با بهانه های مختلف و البته غیرمنطقی حماسه قدرتمند شدن، روحیه قوی داشتن که محور و شاخصه اصلی رشد انسانی است در کتاب های درسی متأسفانه ضعیف می شود.

پناهیان خاطرنشان کرد: تحریف دین کاری ندارد و در طول تاریخ انجام شده است می شود از اصول و عقاید و فروع دین حرف زد اما به صورتی که حتی افراد را ضعیف کرد و می شود از همین معارف در جهت قوت و قدرت بخشیدن به انسان ها استفاده کرد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: درصد امید برای حل مشکلات کاملاً وابسته به این است که سیاسیون و مدیران کشور تا چه اندازه اهل استقامت هستند وقتی یک نماینده مجلس بیانیه ای را می خواند که ما در سال های بعد از انقلاب هر چه استقامت کرده ایم اشتباه بوده و دیگران را به عدم استقامت در مقابل دیگر کشورها دعوت می کند و دشمن را به جهان تعبیر می کند و می گوید ما در مقابل جهان رفتارمان چگونه بوده تعریضی به حضرت امام و تعریضی به مقاومتی که همین الان در سطح منطقه است این فرد تولید یأس می کند.

آیا این نماینده مجلس از دانش و از عقل به قدر کافی برخوردار است که تاریخ پرحماسه 40 ساله جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال می برد؟ وی افزود: اگر یک شخصیت سیاسی بگوید ما با کوتاه آمدن در مقابل دشمن می توانیم حقمان را بگیریم سرچشمه یأس است.

خداوند متعال قطعاً ملتی را که مسئولان سیاسی اش اهل استقامت نباشند زمین خواهد زد و باید برای آن ملت دل سوزاند.

پناهیان خاطرنشان کرد: حتماً نماینده ای که 40 سال مقاومت مردم را محکوم می کند باید از مردم عذرخواهی کند و حتماً نمایندگان دیگر باید او را نسبت به غفلتی که دارد متوجه کنند که آن هم اگر در جایی و در اتاق فکری به وی نگفته باشند که بیا وسط این همه بحران این حرف را بگو.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: اگر سیاسیون از رفراندوم حرف بزنند یعنی جامعه به بن بست رسیده، رفراندوم برای زمانی است که جامعه به بن بست رسیده باشد و بخواهیم بازی را به هم بزنیم و بازی خراب شده را از نو شروع کنیم.

در حالی که بسیاری از بندهای قانون اساسی هنوز درست اجرا نشده دولت و مجلس هنوز نتوانسته اند سیاست های اصل 44 قانون اساسی را به خوبی اجرا کنند و جاهایی است که ما مجریان خوبی نداریم چه بن بستی.

اگر همین کارهای عادی خودمان را انجام دهیم بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد و وقتی کسی از رفراندوم حرف بزند جامعه را مأیوس کرده است و کاری را انجام داده که خوارج انجام داده اند.

وی افزود: کسانی که می گویند رفراندوم از این جهت شبیه خوارج هستند که می خواهند بازی را به هم بزنند یعنی راه حل های عادی و قانونی جواب نمی دهد.

باید به این افراد گفت که صدها راه حل است که شما آنها را نرفته اید و حتی وظایف قانونی شان را درست اجرا نمی کنند.

اینها انجام شود و اگر مشکلی باقی ماند به سراغ رفراندوم بروند.

البته رفراندوم در قانون اساسی پیش بینی شده نه برای کسی که وظایف قانونی خود را انجام نمی دهد.

پناهیان خاطرنشان کرد: این اقدام، اقدام بی خردانه ای است که وقتی راه حل برای رفع مشکلات وجود دارد فردی بازی و همچنین ثبات جامعه را به هم بزند، ثبات جامعه اهمیت زیادی دارد.

کسانی که فرهنگ مقاومت در ادبیاتشان نیست و مقاومت را محکوم می کنند موجب ایجاد یأس می شود.

کسانی که جامعه را در بن بست تلقی می کنند و همچنین کسانی که می گویند راه ما از سازش می گذرد موجب ایجاد یأس می شود.

اینها تحت تأثیر ابلیس هستند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: یأس پراکنی به صورت شیک امروز در جامعه سخن گفتن از سازش و سخن نگفتن از استقامت است.

یأس پراکنی امروز در جامعه به نپرداختن به اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: مردم اگر موانع اشتغال از سر راهشان برداشته و فعال شوند اگر گرفتاری جوانان برای ایجاد کار و شغل و درآمد رفع شود و جوانان تحصیل کرده ما بتوانند صنایع دانش بنیان را به سهولت راه اندازی کنند و موانع قانونی بر سر راه آنها را مجلس شورای اسلامی اصلاح کند مقاومت اقتصادی افزایش یافته و در نتیجه امید در جامعه افزایش پیدا خواهد کرد.

پناهیان خاطرنشان کرد: در یک چهارشنبه ای طرح مبارزه با رانت و فساد بنا بود در مجلس تصویب شود و ما مارش پیروزی بزنیم که یکباره توسط یک باند سیاسی از دستور کار مجلس خارج شد و بعضی از رانت خواری ها قانوناً در کشور ما جرم نیست و بنا بود در این قانون رانت خواری هایی که می توان جرم تلقی کرد، جرم تلقی شود و جلوی رانت خواری گرفته شود که متأسفانه مجلس نه تنها آن را تصویب نکرد بلکه از دستور کار هم خارج کرد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران در پایان گفت: پیروزی در جنگ اقتصادی به این معناست که اقتصاد مقاومتی اجرایی شود و اجرای آن افزایش پیدا کند و اقتصاد مقاومتی با جلوگیری از رانت خواری ها افزایش پیدا می کند.


کلید واژه ها: خطبه های نماز جمعه - مقاومت - جامعه - امید - نماز جمعه - امروز - تهران - فرهنگ - مشکلات - شبکه های ماهواره ای - نماز - جمعه - شبکه - شبکه های اجتماعی - شبکه های ماهواره - مقام معظم رهبری - پناهیان - علیرضا پناهیان - حضرت ابوالفضل - تاسوعا - مجلس - مبارزه - سیاسی - شیطان - فضای مجازی - امام حسین - چهارشنبه - بی بی سی - عزاداری - اجتماعی

آخرین اخبار سرویس:
بزرگ ترین پرچم اربعین حسینی در شلمچه بر افراشته شد

مدیر ارشد اجرایی استان گیلان به جرم اخذ رشوه دستگیر شد

اگر مرا بپذیرند، برای مشاوره هستم!/ چرا باید موقع انتقاد صدایتان بلرزد؟

پیروزی در عملیات والفجر4 ماحصل اتحاد نیروهای مسلح بود

کامیل کریمیان به عنوان فرماندار ویژه شهرستان سقز منصوب شد

استقرار سه بانک برای تبدیل ریال به دینار در عراق/ 480 هزار ویزای اربعین صادر شد

13 مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه های بجنورد معارفه شدند

خدمات ویژه آستان قدس به زائران روشندل حرم مطهر رضوی

حقوق بنده حدود 3 میلیون تومان است/ عاشورایی بودن به معنای انقلابی ماندن است

امام جمعه ای که با عصا به جبهه می رفت/ توصیه هایی برای مثل «اشرفی» شدن

بهره برداری از 10 طرح زیربنایی فرودگاهی

برگزاری کنفرانس بین المللی فلسفه و هویت نژادی در سیدنی

پاسخ به ابهامات بنیادی جدید التأسیس در امور قرآنی/ موقوفه ای غیر دولتی اما وابسته

برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟

هندسه فکری رهبری بر استفاده از جوانان در همه عرصه هاست

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه 24 مهر 97

استخدام کارمند طراح و گرافیست در شرکت آرایش بهداشتی درتهران

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر حوالی خیابان شهید مطهری

استخدام کارشناس فنی آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در شرکت تاکسی ماکسیم در ملایر

استخدام برنامه نویس سمت سرور،برنامه نویس UI در تهران

قیمت انواع میوه

معاون وزیر کشور: چیزی به نام کولبر نداریم

آغاز پروژه ماست مالیزاسیون...

مخالفت شورا با هزینه کرد شهرداری برای اربعین

2 فراکسیون جدید در مجلس اعلام موجودیت کردند

حکم حبس قطعی حسن عباسی ابلاغ شد

فراخوان شرکت در «سوگواره عکس اربعین»

مردم به احزاب و گروه های سیاسی اعتماد ندارند

توصیه حضرت مهدی(ع) برای به خاک مالیدن بینی شیطان

استخدام نیروی فست فود در یک فست فود معتبر در کیش

استخدام مشاور تحصیلی در کانون فرهنگی آموزش(قلم چی) در مشهد

استخدام جوشکار مونتاژکار و برشکار و نیروی کمکی در هرمزگان

استخدام برنامه نویس React Native در شرکت نانو تراشه در تهران

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 24 مهرماه 97

ائتلاف فراماسون و نیروهای اهریمنی برای مجازات کسینجر ایران/ حسن عباسی به زندان می رود؟

آمریکا از انقلاب اسلامی سیلی خورده است، از انقلاب اسلامی کینه در دل دارد

آخرین خبر از رفتگری با مدرک دکترا در کرمانشاه

جامعه ما مدگرا است

آپارتمان در منطقه جنت آباد چند؟

طرح کوهورت شناختی نیروهای مسلح رونمایی شد

استخدام نماینده علمی و مشاور فروش ملزومات پزشکی در تهران

استخدام کارشناس ورود داده در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فرمانده کشتی در یک شرکت خدمات دریایی معتبر

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز سه شنبه

تایید حکم حبس 3 ساله محمد مرسی در دادگاه فرجام خواهی مصر

گمراه شد گمراه کرد

واردات 145 هزار تن باک بنزین موتورسیکلت به کشور

مدعیان دروغین مهدویت را چگونه بشناسیم؟

سازمان ملل پروژه توافق ملی یمن را کلید بزند

قیمت انواع گرم کن شیشه شیر در بازار

آقای سیف! در این سال ها کدام چک دولت را پاس نکردید؟!

شفر در مورد بازیکن محبوب استقلال ریسک نمی کند

«مریم معصومی» با چادر رنگی در حرم امام رضا(ع) /عکس

خوشرو: آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده است

دادستانی ترکیه: برای پاسخ نهایی پرونده خاشقجی 2 تا 3 روز زمان نیاز داریم

جناح های مختلف می توانند حرفشان را بزنند

پیشکسوتان، شناسنامه رادیو هستند

دشمن می خواهد مشهد را از قداست بیندازد

هیئت دولت برنامه حمایتی از خانوارهای کم درآمد را بررسی کرد

گشت و گذار خانم وآقای بازیگر در پشت صحنه «دلدادگان»/عکس

حسین انتظام: نباید به دنبال تولید آثار باشیم

گردهمایی ائمه جمعه و جماعات شیعه سوریه برگزار می شود

تصمیم گیری مجلس درباره 2 نرخی شدن بنزین

گروگان گیری در ایستگاه قطار شهر کلن

وزیر نفت کشورمان به روسیه رفت

مجلس به دوتابعیتی ها رای اعتماد نمی دهد

رشت از خلاق ترین شهر های خوراک شناسی جهان شناخته شد

شاگرد آیت الله خویی از معجم رجال الحدیث می گوید

6 نکته مهمی که امام صادق (ع) از پدرشان آموختند

بیشترین اسامی نوزادان در 6 ماه اول سال/ اینفوگرافیک

برج مراقبت سیار + عکس

مهارت بزها در بالا رفتن از دیوار صاف/ عکس

نجات کشور در بازگشت به ارزش های دفاع مقدس است

ذوالفقاری: 710 هزار نفر تاکنون برای پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند / تمهیدات ویژه برای تامین امنیت زائران

«دنیای وارونه» و یک یادداشت دیگر

استمهال وام های کشاورزی مهمترین مشکل کشاورزان مه ولات است

یا پای قدرت های فرامنطقه ای از دمشق قطع می شود؟

ایران از ناتوی عربی هراسی ندارد /با رفتن بازنشسته ها چگونه رفتار کنیم؟ /منزلت اجتماعی معلمان چگونه تامین می شود؟

صحبت های مهم آیت الله ری شهری درباره برخورد نیروی انتظامی با ضد ارزش ها

پیشسکوتان شناسنامه رادیو هستند

ماجرای توییت های ضدایرانی رییس جمهور عراق

تفسیر آیات 50-52

شهیدی که برای نماز صبح با صلوات مادر از خواب بلند می شد

مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو

استخدام حسابدار جهت شرکت پخش مواد غذایی در گیلان

قلیچ خانی درگذشت !

تفتیش کنسولگری عربستان در استانبول

باران کوثری ؛ دائم الممنوع التصویر!

واقعیت شرایط اقتصادی باید به مردم گفته شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس: دشمن دنبال تضعیف امید در کشور است/ رسانه در خط مقدم جنگ روانی قرار دارند

نخبگان جوان در سلوک علمی خود به امام خمینی اقتدا کنند

روحانی: علت کاهش تورم، انضباط مالی دولت بود

دادستانی کل ترکیه: برای پاسخ نهایی تحقیقات پرونده خاشقجی دو تا سه روز زمان نیاز داریم

ماجرای جمال خاشقچی به زودی فراموش می شود/ آل سعود با پول های کلان ماجرای جمال خاشقجی را فیصله می دهد

استخدام کارشناس فن آوری اطلاعات خانم در موسسه پزشکی معتبر

گزینه های احتمالی دولت برای 4 وزارتخانه +اسامی

جزییات واژگونی تریلی نفتکش عراقی در جاده پلدختر- اندیمشک !

خبرنگار شی ء نیست، به او احترام بگذار!

اختلاف میان کلیساهای ارتدوکس بالا گرفت

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد

طرح مبارزه با مفاسد توسط یک باند سیاسی از دستورکار مجلس خارج شد