مطالب مرتبط:
انتقاد نتانیاهو از موضع اسراییلی های مخالف قانون کشور یهود
مامور مخالف ترامپ در FBI اخراج شد
مخالف تحریم های یک جانبه آمریکا هستیم
رهبر حزب مخالف دولت ترکیه نیز اقدام آمریکا در تحریم وزرای دولت ترکیه را نکوهش کرد
­رهبر حزب مخالف زیمبابوه نتایج انتخابات را جعلی دانست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 شهریور 1397 ساعت 02:452018-09-21سياسي

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم


استاندار فردی را انتخاب نمایند که از گیلان شناخت داشته باشد نه اینکه 6 ماه به آن معاون وقت دهیم؛ همانطور که حدودا یکسال طول کشید تا آقای جمشیدنژاد بداند، - مثلا رودسر کجاست! نماینده رودسر با اعلام اینکه حد ومرزها مشخص است و مردم ما را انتخاب کردند که ما به وظایف مان درست عمل کنیم، گفت: مردم می خواهند اگر مدیر و مسئولی در جایی ضعیف کارمی کند و یا قانون را زیر پا می گذارد، ما آنجا بتوانیم هشدار و تذکر دهیم وممانعت کنیم تا خطا و اشتباهات فاحش انجام ندهند.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به حواشیِ اظهارات استاندار گیلان در پی انتقادات صورت گرفته اظهارکرد: ما نباید بحث ها و گفتگوها را شعله ور کنیم و هرکدام از ما ماموریت هایمان مشخص است؛ چه نماینده ها و چه قوه مجریه، ماموریت های مشخصی دارند.

وی با بیان اینکه قوه ی مجریه متولیِ اجرای قوانینی است که ما درحال تدوین هستیم، افزود: کار نماینده ها، همان ریل گذاری است و نباید دولت از ریل و مسیر خارج شود و از چهار چوبِ قانون عدول کند.

نماینده رودسر با اعلام اینکه حد ومرزها مشخص است و مردم ما را انتخاب کردند که ما به وظایف مان درست عمل کنیم، گفت: مردم می خواهند اگر مدیر و مسئولی در جایی ضعیف کارمی کند و یا قانون را زیر پا می گذارد، ما آنجا بتوانیم هشدار و تذکر دهیم وممانعت کنیم تا خطا و اشتباهات فاحش انجام ندهند.

دکتر عباسی تصریح کرد: ما الان چوب یک سری ناکارآمدی هایی را می خوریم که بعضی از افراد تصمیم گیرنده در اقتصاد کشور داشتند ودارند؛ و این بسیار سخت و جبران ناپذیر است.

نماینده رودسر گفت: ما نماینده ها وظیفه داریم برای مردم ودرخدمتِ مردم جلویِ مفاسد ومشکلاتی را که اشاره شد، بگیریم.

وی با بیان اینکه استان گیلان دیگر تحمل آسیب دیدن ندارد و آستانه تحمل استان ما در خصوص مباحث سیاسی به سر رسیده است، افزود: ما باید وحدت، انسجام وهمدلی ایجاد کنیم، یعنی الان اصلا نباید حاشیه سازی سیاسی داشته باشیم و باید یک سره کار انجام بدهیم و آقای استاندار و مسئولان اجرایی نمی توانند، برای ما تعیین تکلیف کنند و نه ما در کار اجرایی دخالت کنیم.

نمانیده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی برلزوم انجام وظیفه ازسویِ مسئولان تاکید کرد وگفت: اگر جایی، مدیرِ ناکارآمد وضعیف دارد، می توانیم به آقای استاندار و وزیر تذکر دهیم و بگوییم این مدیر شما ضعیف است و خوب کار نمی کند و مردم ناراضی هستند، تا یک نفر را منصوب کند که بتواند بر اساس آن اهدافی که وجود دارد، انجام وظیفه کند.

اسدالله عباسی با بیان اینکه ما برنامه، قانون و برنامه ی بودجه سالانه داریم، تصریح کرد: مدیرِمسئول درسطح اداره گرفته تا درسطح شهرستانها، فرمانداری ها و بخشداری ها باید با قانون گذار ونماینده هماهنگ باشند و نمی شود که آنها راه خودشان را بروند و ماهم راه خودمان را برویم و مردم شاهد یک سری دعواهای سیاسی باشند وبیشتر از این، آسیب ببینند.

وی با تاکید براینکه نه آقای استاندار حق دارد برای ما تعیین تکلیف کند و نه ما حق داریم برای آقای رییس جمهور تعیین تکلیف کنیم، افزود: آقای رییس جمهور اختیار دارد و مردم به ایشان رای دادند و یک استاندار انتخاب کرده و حالا که استاندار آمده است، ما باید با همدیگر بنشینیم و مسیر را چنان طراحی و کار کنیم که به نفع مردم، و نه به ضرر مردم باشد.

نماینده رودسر با بیان اینکه در زمانِ کنونی درگیری لفظی به نفع مردم نیست و من ازآقایِ سالاری و دوستان دیگر می خواهم که خویشتن داری کنند، گفت: باید همانطور که جلسات هماهنگی داشتیم، بنشینیم با همدیگر وبا همدلی، تفاهم و تعاملِ سازنده کار را پیش ببریم؛ چرا که ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم در این اوضاع اقتصادی کشور و جنگ روانی- رسانه ای و اقتصادی که دشمن را انداخته، با یکدیگر جنگ سیاسی راه بیاندازیم.

عباسی با بیان اینکه در انتصابات باید دقت شود، نیروهای کارآمد، با اصالت و ریشه دارِ مقبول و مورد قبول مردم را منصوب کنیم و نباید مجددا بیاییم و طیف های سیاسی را دسته بندی کنیم، اعلام کرد: نباید بگوییم شما مقابل دولت یا شما پشتیبان دولت هستید و با لج بازی افرادی را انتخاب کنیم که آن افراد نه کارایی، نه تدبیر و نه مدیریت و کار آمدی داشته باشند و ضعیف بوده و باعث شوند، کارها معطل شود و لنگ بماند و باید همه ی این نارسایی ها با تعامل درست و منطقی حل و فصل شود وی افزود: به نظرمن بهترین روش و راه این است که هرکس از ما، وظیفه مان را درست انجام دهیم و درعین حال نمایندگان مجلس انتظار دارند، مدیران اجرایی استان از آقای استاندار گرفته تا بقیه، هماهنگی، تعامل، تفاهم و همراهی لازم را داشته باشند تا با کمک همدیگر گیلان را از این وضعیت بیرون بیاوریم.

نماینده رودسر با بیان اینکه ظرفیت هایِ انسانیِ گیلان فقط در عرصه سیاسی نهفته نیست، گفت: با توجه به این موضوع ما نمی توانیم بگوییم که آن طیف سیاسی چون در انتخابات برنده شده است، پس همه ی ویژگی های مثبت را به عنوان یک مدیر دارد و بقیه بایستی کنار بروند و حق ندارند همکاری و مدیریت کنند.

عباسی تاکید کرد: ما نباید تقابل وشکاف بیشتر را در بحث سیاسی و اجتماعی دامن بزنیم و بخواهیم آب را گل آلود کنیم تا بعضی بخواهند از آب گل آلود ماهی صید کنند.

وی برلزومِ نشست مدیران ونمایندگان بایکدیگر دراسرع وقت، درموردِ انتصابات و تاخیردرآن، تاکید کرد و افزود: بعضی ازمدیرانِ ناکارآمد و متاسفانه برخی از جریاناتِ سیاسیِ به اصطلاح طرفدارِ دولت آمدند و در تلاش هستند که به دلیل ضعف در معاونت سیاسی امنیتیِ استانداری و چالشی که ما در این زمینه از قبل نیز داشتیم و هنوزهم داریم، نظرخود را در عرصه سیاسی اعمال کنند نماینده رودسرگفت: آقای استاندارباید سریعا همانطور که معاون برنامه ریزی اقتصادی را منصوب کردند معاون امنیتی سیاسی را تعیین تکلیف وسعی کنند، فردی را انتخاب نمایند که از گیلان شناخت داشته باشد نه اینکه 6 ماه به آن معاون وقت دهیم؛ همانطور که حدودا یکسال طول کشید تا آقای جمشیدنژاد بداند، مثلا رودسر کجاست! عباسی ادامه داد: اگر دوباره یک نفر از بیرون بیاید تا بخواهد جغرافیای اینجا را بشناسد، بداند چه کسی چه کاره است، دراین بین ممکن است بعضی از جریانات سیاسی، سوء استفاده کنند تا افرادی را به کار بگیرند که هیچ تجربه مدیریتی و هیچ سابقه ای نداشته و جدید الاستخدام هم باشند که در این صوت، اگر بخواهیم قضاوت منصفانه داشته باشیم، نگاه مردم نسبت به مدیران نگاه درستی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه انتظارِ ما این است که استاندار پتانسیل، نیرو و انرژی که دارد، صرف امورِ عمرانی و توسعه استان و امور کشاورزان کند، افزود: چایکاران مطالباتِ خود را دریافت نکرده اند، درحالیکه میخواهند بچه هایشان را به مدرسه ودانشگاه بفرستند یا طبق برنامه ای، ازقبل نذری برای امام حسین کرده بودند که الان دستشان در جیبشان نمی رود اما فقیر و بی پول نیستند، بلکه از دولت طلب دارند و حاصل رنجشان را به دولت دادند.

نمانیده رودسر با بیان اینکه استاندارونماینده ها باید با همدیگربرای دریافت مطالبات چایکاران تلاش کنیم، گفت: به جای ژستهای سیاسی و اجتماعی و مدیریتی بیاییم در کنار همدیگر کار کنیم و مطالبات چایکاران را بیاوریم، جلوی واردات برنج را بگیریم که برنج دست کشاورزان نماند و از بخش برنجکاری و کشاورزان حمایت کنیم.

عباسی با تصریح براینکه دراشتغال، تولید و سرمایه گذاری دربخشِ تولید، ما درحالِ ازدست دادنِ ظرفیت ها و فرصت هایی هستیم، تصریح کرد: با این شیوه نمی توانیم به نتیجه برسیم و تقاضای من از شما که رسانه خوبی هستید و نیزسایرین این است که به جای تحریک احساسات، ضمن تذکر نقاط ضعفی که در مدیران، درمورد سرعت عمل و مشکلات انتصابات دقیق و غیر سیاسی و انتصاب براساس توان مدیریتی وجود دارد، فضا را آرام کنید.

وی با اشاره به اینکه از آقای استاندار و مدیران انتظار داریم که در این زمینه هماهنگی و همراهی لازم را داشته باشند، افزود: تنها درشرایط آرام و بستر مناسب می توانیم، آن کاری که باید انجام بدهیم را با کمک یکدیگر انجام دهیم.

نماینده رودسر درپاسخ به این پرسش که با توجه به غیربومی بودن آقای استاندار، شنیده شده که قرار است، آقای استاندار شخص دیگری را از خارج استان برای معاونت سیاسی بیاورند، باعنایت به ظرفیت هایی که در گیلان وجود دارد، شما موافق معاون سیاسی غیربومی هستید؟ گفت: این در اختیار استاندار است؛ و معاونان را خودشان انتخاب می کنند، ما فقط می توانیم به ایشان پیشنهاد بدهیم که سعی کنند تا اولویت را به نیروهای بومی بدهند.

عباسی عنوان کرد: اگر نیروهای مورد نظر بومی، ازنظر استاندار وجود نداشته باشد، در قلمرو سیاسی چاره ای جزاین نیست که غیربومی انتخاب کنند وآقایِ استانداریکسال است که با مدیران بومی وغیربومی دست و پنجه نرم می کند و بخش زیادی از انرژی استاندار صرف همین مباحث سیاسی و انتصابات سیاسی می شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی معاونت سیاسی کار کشته وکار آمدی در کنار استاندار باشد، شاید بخشی از این مشکلات بر طرف شود، افزود: ارتباط با نمایندگان و سایرمسئولان می تواند بخشی از مشکلات استان را کاهش دهد و شاهد رشد و پیشرفت استان ما باشیم سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد گیلان تاریخ انتشار 27شهریور 97، کدمطلب: 13601، www.

rooydadegilan.

ir
کلید واژه ها: استاندار - مردم - استان - قانون - انتخاب - مجلس شورای اسلامی - مدیر - وظیفه - عباسی - گیلان - مسئولان - برنامه - تذکر - سیاسی - هشدار - درست - انتصابات - دکتر - اسلامی - اقتصاد - تصمیم - منصوب - معاون - شورای - حاشیه - بودجه - دولت - صورت - کشور - هایی

آخرین اخبار سرویس:
اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

حمله تهیه کننده لاتاری به نماینده سراوان

روحانی به آنکارا رفت

فیل با استعداد هندی ساز می نوازد + ویدیو

زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مشخص شد

چرا ایسلندی ها یخ وارد می کنند؟

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد

بیانیه مشترک وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه

قانون اساسی یک طرفه نیست/ روش بررسی شورای نگهبان درخصوص مسائل متن خوانی است

مدیرعامل بیمه میهن به تایید بیمه مرکزی رسید

مادر یمنی توانست برای دیدار کودک در حال مرگش ویزای امریکا بگیرد

چه عواملی باعث آتش سوزی مدرسه زاهدانی شد؟

خریدهای تسلیحاتی عربستان در پیچ و خم کنگره امریکا

محتوابخشی و خلق آثار فاخر پژوهشی در مدارس علمیه

گزارش نماینده ویژه وزیر از حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان

استخدام کارمند بازرسی و نظارت در یک شرکت معتبر در کرج

انتقال دفتر سید محمد خاتمی به محل جدید طی 2 هفته آینده/ طرف حساب ما نهاد ریاست جمهوری است/ آدرس جدید را به زودی اعلام می کنیم

ارقام کلی منابع و مصارف لایحه بودجه سال 98 بازنگری شد/ تعیین طرح های جامع منطقه آزاد اروند

باید کمیته ای برای کنترل گرانی ها تشکیل شود

باید بر اساس قانون با نماینده مجلس و کارمند گمرک برخورد شود/ پخش کلیپ ناقص سوءتفاهم هایی را در جامعه و مجلس ایجاد کرد

آذری جهرمی: مردم به زودی از فعالیت های حوزه فضایی که در اوج تحریم های ظالمانه و بدون همکاری های بین المللی انجام شده، استفاده می کنند

گزارش نماینده ویژه وزیر از حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان

کشف ماسک سنگی 9000 ساله در کرانه غربی رود اردن

وابستگان یک شخصیت سیاسی چه باید بکنند؟

میرمحمدصادقی: مجمع تشخیص نمی تواند شورای نگهبان دوم باشد

انتقاد شدید آیت الله مکارم از رحیم پورازغدی و ستاد نمازجمعه

شخصیت درونی خود را بشناسید + تست روانشناسی

حکم باقری درمنی با رضایت شکات هم اجرا می شود

افتتاح آکادمی ساز قانون ایرانی و چنگ های باستان

6 سال حبس و دوسال محرومیت از مطبوعات برای مدیرمسوول «ورزش سه»

آیت الله مومن: وظیفه علما ایستادگی در برابر ستمگران است

حضور گشت تعزیرات در میدان میوه و تره بار/ عکس

تزیینات کریسمس در توکیو

سازمان ملل: اشتباه در انتخابات ریاست جمهوری نباید تکرار شود

روحانی عازم آنکارا شد

برنامه ملی آموزش حقوق شهروندی تدوین شد

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره برخورد ما مقصران آتش سوزی مدرسه

جزییات حواشی حضور نماینده سراوان در گمرک

هم اکنون / اختتامیه طرح مسیر کسب و کار من

استخدام کارمند اداری آقا در شرکت پخش پگاه در تهران

چرا مردم آثار ارزانی ارز را نمی بینند؟

ثبت نام ششمین آزمون استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی به زودی

حقیقت جنگ نیازی به غلو ندارد/ اوباما می دانست که باید به ایران امتیاز بدهد

حمله مار بالای مارگیر حرفه ای هنگام نمایش + ویدیو

روحانی: مواضع اردوغان در برابر توطئه تحریم آمریکا علیه ایران قاطعانه بود

رحیمی: تشکیل فراکسیون حقوقدانان و قضات مجلس کلید خورد

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

شمخانی: ایران بینی ترامپ را به خاک می مالد/جنگ اقتصادی مهم ترین اولویت ماست

تا زمانی که ذره ای از خاک فلسطین در اشغال صهیونیست ها باشد آرام نمی نشینیم

رسانه ها دستاوردهای رباط کریم را انعکاس دهند

استخدام دستگاه اجرایی کل کشور(ازمون به زودی )

عضویت 700هزار ایثارگر در سامانه خدمات الکترونیکی ایثار

نتیجه بررسی لایحه CFT به زودی اعلام می شود / اخبار خوبی از لایحه قانون جامع انتخابات به گوش نمی رسد

وزیر اقتصاد: از نماینده سراوان عذرخواهی نکردم و فقط گفتم که این موضوع بررسی می شود

برگزاری پویش خون قهرمان با حضور عوامل اورژانس

دریادار سیاری: نسل چهارم انقلاب از نسل اولی ها، انقلابی تر است

«خندوانه» شب یلدا را ویژه جشن می گیرد

شمخانی: آمریکا با تشدید تحریم ها به دنبال جدایی مردم از نظام است

ارسال 521 اثر طلاب لرستانی به دومین جشنواره استانی علامه حلی

وزیر آموزش و پرورش به مجلس احضار شد

کاهش 50 درصدی تبلیغات کنکوری در صدا و سیما

بهترین مسیر برای پیوند علم و دین، مدرسه علمیه معصومیه است

استخدام کارگر ساده در یک گلفروشی معتبر در تهران

ترامپ؛ رییس جمهور "رقم پریش"

کریس رونالدو خانه اش را 3 میلیون و 250 هزار پوند می فروشد

حمله های جلیلی به روحانی و تیم برجام برای زنده ماندن در صحنه سیاسی ایران است

بازدید وزیر دفاع از خط تولید بالگرد طوفان

7 رستوران در فرحزاد تخریب شده است

انتشار تصاویر جدید از تیم ترور خاشقجی در ترکیه

خواب مجلس سنا را برای مجمع تشخیص دیده اند

آیت الله علم الهدی: راهپیمایی نهم دی یک برنامه بصیرتی است

​پیشنهاد یک نماینده برای افزایش یارانه نقدی در سال آینده

چرا بعضی مذهبی ها فرزندان غیرمذهبی دارند؟

​واگذاری حذف یارانه 3 دهک بالا به استانداری ها در لایحه بودجه 98

جزییات جدید از حواشی حضور نماینده سراوان در ساختمان گمرک

حضور نمایندگان استان اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس با حاشیه هایی همراه بود.

باید شرایط سختگیرانه ای برای استفاده از خودروهای شهری ایجاد شود

منبع آگاه: نماینده سراوان با لکسوز، همراه با یک وارد کننده خودرو قصد دیدار با رییس گمرک را داشته

آل هاشم: مطالبه عدالت در سایه وحدت حوزه و دانشگاه به بهترین شکل عملیاتی می شود

60 نفر از مفسدان اقتصادی دستگیر شدند/ آخرین اخبار از مرزبانان ربوده شده

استخدام کارشناس مسئول پلتفرم نانوپوشش ها (PVD) در تهران

بازیگران زن درکنار زوج مشهور تلویزیون/ عکس

حمله های جلیلی به روحانی و تیم برجام برای زنده ماندن در صحنه سیاسی ایران است / به جای این هجمه ها، جلیلی بگوید چرا از رییس سابق خود دفاع می کند / او باید پاسخ دهد چه رابطه ای با احمدی نژاد دارد

3 نفر در حمله با سلاح سرد در لندن زخمی شدند

غلامی: با کپی کارهای پایان نامه ای با جدیت برخورد می کنیم

حناچی: حدود 4 هزار نفر در اثر آلودگی در یک روز در لندن از بین رفتند

اموال عمومی در اهواز به سرقت می رود / معابر شهر ایمن نیستند

باز آفرینی علوم دینی نیاز امروز جامعه و قشر جوان است

آخرین وضعیت لایحه قانون جامع انتخابات

حجت الاسلام عزت زمانی، مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان قم شد

آیا طارمی جایگزین منشا در پرسپولیس می شود؟/ شرط برانکو!

برگزاری ویژه برنامه یلدای سپید در شهر زیر زمینی پایتخت

موسوی لاری: تلخ ترین رویداد دوره مسئولیتم، انحلال نخستین شورای شهر تهران بود

عرضه محصولات با کلمه عبور ضعیف غیرقانونی می شود

واکنش زاکانی به انتشار فیلم برخورد نماینده سراوان با مامور گمرک

ماجرای دیدار ناشران کمک آموزشی با آیت الله سبحانی چه بود؟

هیات رییسه مجلس درباره استعفای نمایندگان اصفهانی ملاحظه کاری می کند

​کمیسیون امنیت ملی قطعنامه ضد حقوق بشری سازمان ملل را محکوم کرد

سازمان ملل در طرح ابتکاری خود در سوریه نباید یک بعدی حرکت کند

لزوم تمرکز بر موضوع آب در بودجه 98 قبل از تقدیم به مجلس

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم