مطالب مرتبط:
انتقاد نتانیاهو از موضع اسراییلی های مخالف قانون کشور یهود
مامور مخالف ترامپ در FBI اخراج شد
مخالف تحریم های یک جانبه آمریکا هستیم
رهبر حزب مخالف دولت ترکیه نیز اقدام آمریکا در تحریم وزرای دولت ترکیه را نکوهش کرد
­رهبر حزب مخالف زیمبابوه نتایج انتخابات را جعلی دانست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 شهریور 1397 ساعت 02:452018-09-21سياسي

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم


استاندار فردی را انتخاب نمایند که از گیلان شناخت داشته باشد نه اینکه 6 ماه به آن معاون وقت دهیم؛ همانطور که حدودا یکسال طول کشید تا آقای جمشیدنژاد بداند، - مثلا رودسر کجاست! نماینده رودسر با اعلام اینکه حد ومرزها مشخص است و مردم ما را انتخاب کردند که ما به وظایف مان درست عمل کنیم، گفت: مردم می خواهند اگر مدیر و مسئولی در جایی ضعیف کارمی کند و یا قانون را زیر پا می گذارد، ما آنجا بتوانیم هشدار و تذکر دهیم وممانعت کنیم تا خطا و اشتباهات فاحش انجام ندهند.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به حواشیِ اظهارات استاندار گیلان در پی انتقادات صورت گرفته اظهارکرد: ما نباید بحث ها و گفتگوها را شعله ور کنیم و هرکدام از ما ماموریت هایمان مشخص است؛ چه نماینده ها و چه قوه مجریه، ماموریت های مشخصی دارند.

وی با بیان اینکه قوه ی مجریه متولیِ اجرای قوانینی است که ما درحال تدوین هستیم، افزود: کار نماینده ها، همان ریل گذاری است و نباید دولت از ریل و مسیر خارج شود و از چهار چوبِ قانون عدول کند.

نماینده رودسر با اعلام اینکه حد ومرزها مشخص است و مردم ما را انتخاب کردند که ما به وظایف مان درست عمل کنیم، گفت: مردم می خواهند اگر مدیر و مسئولی در جایی ضعیف کارمی کند و یا قانون را زیر پا می گذارد، ما آنجا بتوانیم هشدار و تذکر دهیم وممانعت کنیم تا خطا و اشتباهات فاحش انجام ندهند.

دکتر عباسی تصریح کرد: ما الان چوب یک سری ناکارآمدی هایی را می خوریم که بعضی از افراد تصمیم گیرنده در اقتصاد کشور داشتند ودارند؛ و این بسیار سخت و جبران ناپذیر است.

نماینده رودسر گفت: ما نماینده ها وظیفه داریم برای مردم ودرخدمتِ مردم جلویِ مفاسد ومشکلاتی را که اشاره شد، بگیریم.

وی با بیان اینکه استان گیلان دیگر تحمل آسیب دیدن ندارد و آستانه تحمل استان ما در خصوص مباحث سیاسی به سر رسیده است، افزود: ما باید وحدت، انسجام وهمدلی ایجاد کنیم، یعنی الان اصلا نباید حاشیه سازی سیاسی داشته باشیم و باید یک سره کار انجام بدهیم و آقای استاندار و مسئولان اجرایی نمی توانند، برای ما تعیین تکلیف کنند و نه ما در کار اجرایی دخالت کنیم.

نمانیده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی برلزوم انجام وظیفه ازسویِ مسئولان تاکید کرد وگفت: اگر جایی، مدیرِ ناکارآمد وضعیف دارد، می توانیم به آقای استاندار و وزیر تذکر دهیم و بگوییم این مدیر شما ضعیف است و خوب کار نمی کند و مردم ناراضی هستند، تا یک نفر را منصوب کند که بتواند بر اساس آن اهدافی که وجود دارد، انجام وظیفه کند.

اسدالله عباسی با بیان اینکه ما برنامه، قانون و برنامه ی بودجه سالانه داریم، تصریح کرد: مدیرِمسئول درسطح اداره گرفته تا درسطح شهرستانها، فرمانداری ها و بخشداری ها باید با قانون گذار ونماینده هماهنگ باشند و نمی شود که آنها راه خودشان را بروند و ماهم راه خودمان را برویم و مردم شاهد یک سری دعواهای سیاسی باشند وبیشتر از این، آسیب ببینند.

وی با تاکید براینکه نه آقای استاندار حق دارد برای ما تعیین تکلیف کند و نه ما حق داریم برای آقای رییس جمهور تعیین تکلیف کنیم، افزود: آقای رییس جمهور اختیار دارد و مردم به ایشان رای دادند و یک استاندار انتخاب کرده و حالا که استاندار آمده است، ما باید با همدیگر بنشینیم و مسیر را چنان طراحی و کار کنیم که به نفع مردم، و نه به ضرر مردم باشد.

نماینده رودسر با بیان اینکه در زمانِ کنونی درگیری لفظی به نفع مردم نیست و من ازآقایِ سالاری و دوستان دیگر می خواهم که خویشتن داری کنند، گفت: باید همانطور که جلسات هماهنگی داشتیم، بنشینیم با همدیگر وبا همدلی، تفاهم و تعاملِ سازنده کار را پیش ببریم؛ چرا که ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم در این اوضاع اقتصادی کشور و جنگ روانی- رسانه ای و اقتصادی که دشمن را انداخته، با یکدیگر جنگ سیاسی راه بیاندازیم.

عباسی با بیان اینکه در انتصابات باید دقت شود، نیروهای کارآمد، با اصالت و ریشه دارِ مقبول و مورد قبول مردم را منصوب کنیم و نباید مجددا بیاییم و طیف های سیاسی را دسته بندی کنیم، اعلام کرد: نباید بگوییم شما مقابل دولت یا شما پشتیبان دولت هستید و با لج بازی افرادی را انتخاب کنیم که آن افراد نه کارایی، نه تدبیر و نه مدیریت و کار آمدی داشته باشند و ضعیف بوده و باعث شوند، کارها معطل شود و لنگ بماند و باید همه ی این نارسایی ها با تعامل درست و منطقی حل و فصل شود وی افزود: به نظرمن بهترین روش و راه این است که هرکس از ما، وظیفه مان را درست انجام دهیم و درعین حال نمایندگان مجلس انتظار دارند، مدیران اجرایی استان از آقای استاندار گرفته تا بقیه، هماهنگی، تعامل، تفاهم و همراهی لازم را داشته باشند تا با کمک همدیگر گیلان را از این وضعیت بیرون بیاوریم.

نماینده رودسر با بیان اینکه ظرفیت هایِ انسانیِ گیلان فقط در عرصه سیاسی نهفته نیست، گفت: با توجه به این موضوع ما نمی توانیم بگوییم که آن طیف سیاسی چون در انتخابات برنده شده است، پس همه ی ویژگی های مثبت را به عنوان یک مدیر دارد و بقیه بایستی کنار بروند و حق ندارند همکاری و مدیریت کنند.

عباسی تاکید کرد: ما نباید تقابل وشکاف بیشتر را در بحث سیاسی و اجتماعی دامن بزنیم و بخواهیم آب را گل آلود کنیم تا بعضی بخواهند از آب گل آلود ماهی صید کنند.

وی برلزومِ نشست مدیران ونمایندگان بایکدیگر دراسرع وقت، درموردِ انتصابات و تاخیردرآن، تاکید کرد و افزود: بعضی ازمدیرانِ ناکارآمد و متاسفانه برخی از جریاناتِ سیاسیِ به اصطلاح طرفدارِ دولت آمدند و در تلاش هستند که به دلیل ضعف در معاونت سیاسی امنیتیِ استانداری و چالشی که ما در این زمینه از قبل نیز داشتیم و هنوزهم داریم، نظرخود را در عرصه سیاسی اعمال کنند نماینده رودسرگفت: آقای استاندارباید سریعا همانطور که معاون برنامه ریزی اقتصادی را منصوب کردند معاون امنیتی سیاسی را تعیین تکلیف وسعی کنند، فردی را انتخاب نمایند که از گیلان شناخت داشته باشد نه اینکه 6 ماه به آن معاون وقت دهیم؛ همانطور که حدودا یکسال طول کشید تا آقای جمشیدنژاد بداند، مثلا رودسر کجاست! عباسی ادامه داد: اگر دوباره یک نفر از بیرون بیاید تا بخواهد جغرافیای اینجا را بشناسد، بداند چه کسی چه کاره است، دراین بین ممکن است بعضی از جریانات سیاسی، سوء استفاده کنند تا افرادی را به کار بگیرند که هیچ تجربه مدیریتی و هیچ سابقه ای نداشته و جدید الاستخدام هم باشند که در این صوت، اگر بخواهیم قضاوت منصفانه داشته باشیم، نگاه مردم نسبت به مدیران نگاه درستی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه انتظارِ ما این است که استاندار پتانسیل، نیرو و انرژی که دارد، صرف امورِ عمرانی و توسعه استان و امور کشاورزان کند، افزود: چایکاران مطالباتِ خود را دریافت نکرده اند، درحالیکه میخواهند بچه هایشان را به مدرسه ودانشگاه بفرستند یا طبق برنامه ای، ازقبل نذری برای امام حسین کرده بودند که الان دستشان در جیبشان نمی رود اما فقیر و بی پول نیستند، بلکه از دولت طلب دارند و حاصل رنجشان را به دولت دادند.

نمانیده رودسر با بیان اینکه استاندارونماینده ها باید با همدیگربرای دریافت مطالبات چایکاران تلاش کنیم، گفت: به جای ژستهای سیاسی و اجتماعی و مدیریتی بیاییم در کنار همدیگر کار کنیم و مطالبات چایکاران را بیاوریم، جلوی واردات برنج را بگیریم که برنج دست کشاورزان نماند و از بخش برنجکاری و کشاورزان حمایت کنیم.

عباسی با تصریح براینکه دراشتغال، تولید و سرمایه گذاری دربخشِ تولید، ما درحالِ ازدست دادنِ ظرفیت ها و فرصت هایی هستیم، تصریح کرد: با این شیوه نمی توانیم به نتیجه برسیم و تقاضای من از شما که رسانه خوبی هستید و نیزسایرین این است که به جای تحریک احساسات، ضمن تذکر نقاط ضعفی که در مدیران، درمورد سرعت عمل و مشکلات انتصابات دقیق و غیر سیاسی و انتصاب براساس توان مدیریتی وجود دارد، فضا را آرام کنید.

وی با اشاره به اینکه از آقای استاندار و مدیران انتظار داریم که در این زمینه هماهنگی و همراهی لازم را داشته باشند، افزود: تنها درشرایط آرام و بستر مناسب می توانیم، آن کاری که باید انجام بدهیم را با کمک یکدیگر انجام دهیم.

نماینده رودسر درپاسخ به این پرسش که با توجه به غیربومی بودن آقای استاندار، شنیده شده که قرار است، آقای استاندار شخص دیگری را از خارج استان برای معاونت سیاسی بیاورند، باعنایت به ظرفیت هایی که در گیلان وجود دارد، شما موافق معاون سیاسی غیربومی هستید؟ گفت: این در اختیار استاندار است؛ و معاونان را خودشان انتخاب می کنند، ما فقط می توانیم به ایشان پیشنهاد بدهیم که سعی کنند تا اولویت را به نیروهای بومی بدهند.

عباسی عنوان کرد: اگر نیروهای مورد نظر بومی، ازنظر استاندار وجود نداشته باشد، در قلمرو سیاسی چاره ای جزاین نیست که غیربومی انتخاب کنند وآقایِ استانداریکسال است که با مدیران بومی وغیربومی دست و پنجه نرم می کند و بخش زیادی از انرژی استاندار صرف همین مباحث سیاسی و انتصابات سیاسی می شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی معاونت سیاسی کار کشته وکار آمدی در کنار استاندار باشد، شاید بخشی از این مشکلات بر طرف شود، افزود: ارتباط با نمایندگان و سایرمسئولان می تواند بخشی از مشکلات استان را کاهش دهد و شاهد رشد و پیشرفت استان ما باشیم سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد گیلان تاریخ انتشار 27شهریور 97، کدمطلب: 13601، www.

rooydadegilan.

ir
کلید واژه ها: استاندار - مردم - استان - قانون - انتخاب - مجلس شورای اسلامی - مدیر - وظیفه - عباسی - گیلان - مسئولان - برنامه - تذکر - سیاسی - هشدار - درست - انتصابات - دکتر - اسلامی - اقتصاد - تصمیم - منصوب - معاون - شورای - حاشیه - بودجه - دولت - صورت - کشور - هایی

آخرین اخبار سرویس:
خانه چوبی متحرک/ عکس

آزادی قدیمی ترین زندانی دیه در خراسان رضوی

مجادله کدخدایی و آخوندی در فضای مجازی

خراسان جنوبی رتبه چهارم پرداخت تسهیلات اشتغال را دارد

با این جملات، اعتماد دیگران را به دست آورید

لطفاً بهتر نگران باشید

خواننده جوان پاپ در کنار آبشار نیاگارا+عکس

موافقت رییس جمهور با استعفای آخوندی و معرفی محمد اسلامی به سرپرستی وزارت راه

پاسخ ایران به ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت تهران در انتخابات پیش روی این کشور

ضرورت حرکت براساس افق چشم انداز نظام و تمدن اسلامی

بررسی لایحه CFT در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس لغو شد

مجلس یمن خواستار رفع تحریم شورای امنیت علیه این کشور شد

75 درصد چالش های سیاسی و اقتصادی کشور ناشی از سیاست های ترامپ

تصاویری شگفت انگیز از مسجدی در میان ابرها

جگوار هفت رنگ در ایران!/ عکس

تأیید CFT کمک به افزایش فشار تحریم ها با نام شورای نگهبان است

نظر یک مفتی برجسته اهل سنت درباره راهپیمایی اربعین

کانادا به داد کلاه سفیدها رسید

سرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟

نشست خبری استاندار یزد

پیگیری وضیعت سربازان ربوده شده/نامه جبهه پیروان به روحانی/بررسی CFT در مجمع تشخیص و...

امام جمعه نجف نسبت به آغاز بحران گرسنگی در یمن هشدار داد

نامه نگاری مخالفان CFT با شورای نگهبان

پیاده روی یک مادر همراه با فرزند شهیدش .../ عکس

دلایل سانحه اتوبوس دانش آموزان تبریزی مشخص شد

قوانین عجیب و محدود کننده روشندلان در ایران

خروج آمریکا از پیمان مودت

داده باز و گردآوری داده

آیا زن برای عمل جراحی نیاز به اجازه شوهر دارد؟

روزنامه نگاری در عصر مجازی

فضیلت و ثواب پیاده روی اربعین

جمع آوری متکدیان تهران

معرفی 4 وزیر پیشنهادی روحانی به مجلس

استاندار مازندران سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» شد

ماجرای پیشنهاد تراکتورسازی به ” مهدی طارمی “

روزنامه های یک شنبه 29 مهرماه 97

آیا تجمیع وزارتخانه ها در دولت نهم کارشناسانه بوده است؟

فتاوای آیت الله مظاهری در مورد دیه

سازمان آب و برق خوزستان برای پرورش ماهی در قفس لجاجت می کند

حکم زیارت اربعین در ایام تحصیلی

محدوده نطنز اینگونه رنگین کمانی شد + عکس

آمریکایی ها در انزوای کامل هستند

خدایا؛ دوست دارم مرا در اقیانوس بلا غرق کنی و از ساغر دردت سیرابم سازی

فتاوای آیت الله بهجت در مورد دیه

تست هوش:اشتباه تصویر کجاست (5)

آیا سن افسردگی در ایران پایین تر می آید/ آسیب ویترینی کردن زندگی شخصی در فضای مجازی

مجری های معروفی که ممنوع التصویر شدند

سرباز هخامنشی راهی خراسان می شود

بزرگترین تظاهرات ضد برگزیت در لندن

محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب شد

سفر رییس میراث فرهنگی به اصفهان

لزوم اجرای آرای بدوی دیوان عدالت اداری درباره افزایش مرخصی زایمان

فواید شکایت ایران علیه اقدامات غیرقانونی آمریکا چیست

گزارش 2 کمیسیون مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره CFT بررسی شد

آخوندی مسئول نظارت بر شورای نگهبان و مجمع تشخیص شد

مشخص شدن دلایل سانحه اتوبوس دانش آموزان تبریزی

موافقت روحانی با استعفای آخوندی و شریعتمداری

خبر خوش روشندل برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

مقررات و قوانین کشور عراق که زائران اربعینی باید آن را بدانند

سفر ­هیات پارلمانی ایران به برزیل

هواپیماها در ایام اربعین به صورت ویژه بازرسی می شوند

طرح بازآفرینی شهری، از حرف تا عمل

تبادل نظر دانشگاه ها و اندیشمندان در همایش خاورمیانه-اروپا به میزبانی جزیره کیش

بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند

به هرزه نگاه کردن عادت کرده ام،راه رهایی چیست؟

این انقلاب تاوان استقلال طلبی خود را می دهد

چطور به دخترم بگویم محجبه باش؟

تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک تسریع یافت

توافق سران قبایل عرب برای ترک تیراندازی در عزا و عروسی

مجری هایی که ممنوع التصویر شدند

کدخدایی در پاسخ به آخوندی: اشکال کار بیراهه رفتن بود نه ندانستن/ استعفای اخیر نشان داد چه کسی به جای کعبه به ترکستان رسید

دانشگاه به پایلوت فرهنگ «گفت وگو» در فضای عمومی کشور تبدیل شود

سرباز هخامنشی راهی خراسان می شود

بودن یا نبودن...!

نماینده رامهرمز: وجود 60 هزار پست خالی در ادارات خوزستان

برای رفع مشکلات اقتصادی کشور حاضریم به دولت کمک کنیم

دیدار امیرعبداللهیان با مدیرکل منطقه ای کمیته بین المللی صلیب سرخ

دو اقدام شریعتمداری که ابتکار بابت آنها از وی تشکر کرد

زبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان است

رونمایی روحانی از گزینه های احتمالی وزارت صنعت و راه/ شفافیت آرای نمایندگان؛ بیم ها و امیدها/ بررسی لایحه CFT در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

تجلیل از نوازندگان ارکستر سمفونیک در دوران دفاع مقدس

گزارش رییس کل بانک مرکزی از چالش های نظام بانکی به سران قوا

رحیمی: مهلت چهارماهه FATF به ایران نشان دهنده انزوای آمریکاست

الزام در اصلاح نظام بانکی

نامه تعدادی استاد به شورای نگهبان: نیازی به عضویت ایران در CFT نیست/ مشکل بانکی ایران حل نخواهد شد

مهربانی سرباز وظیفه/ عکس

7 سفارش بی نظیر خداوند به پیامبر (ص)

نایب رییس مجلس: مقصر مشکلات معیشتی مردم ما هستیم

پاسخ هواپیمایی لبنان به «فاکس نیوز»در خبرسازی علیه ایران

سقوط هلیکوپتر جنگی کلمبیایی

توافق سران قبایل عرب برای ترک تیراندازی در عزا و عروسی

مردم عامل تقویت و استحکام روزافزون نظام اسلامی هستند

نگاهی به کتاب آلمانی «اسلام و روانشناسی»

دختر نیوشا ضیغمی در 5 ماهگی+عکس

زبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان است

سفر رییس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری به اصفهان

تجلیل از نوازندگان دفاع مقدس

جایگزین آخوندی کیست؟

کدخدایی در پاسخ به آخوندی: اشکال کار بیراهه رفتن بود نه ندانستن/ استعفای اخیر نشان داد چه کسی به جای کعبه به ترکستان رسید

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم

نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم