مطالب مرتبط:
هنری کویل در سریال The Witcher نقش گرالت ریویایی را بر عهده دارد
مشکلات مالیاتی مؤسسات فرهنگی هنری و قرآنی خراسان جنوبی بررسی شد
نقد و بررسی سارق روح با حضور مدیر فیلم و سریال شبکه 5
نقد و بررسی سریال Krypton ؛ بدون ذره ای ادعا
عملکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد بررسی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 30 شهریور 1397 ساعت 22:022018-09-21فرهنگي

بررسی سریال Legion؛ وقتی پارانویا هنری می شود


جنون.

توهم.

سودازدگی.

روان پریشی.

سادومازوخیسم.

اسکیزوفرنی.

چه چیزی خیال است و چه چیزی واقعیت؟ چه آوایی از درون، زندگی ما را به جلو حرکت می دهد؟ مرز میان حقیقت و رویا چیست؟ ایده ها و اعمال چطور؟ به دنیای سریال Legion خوش .

- جنون.

توهم.

سودازدگی.

روان پریشی.

سادومازوخیسم.

اسکیزوفرنی.

چه چیزی خیال است و چه چیزی واقعیت؟ چه آوایی از درون، زندگی ما را به جلو حرکت می دهد؟ مرز میان حقیقت و رویا چیست؟ ایده ها و اعمال چطور؟ به دنیای سریال Legion خوش آمدید! در بررسی سریال Legionبا یک کلمه می توان گفت که این مجموعه تلویزیونی بسیار نامتعارف است؛ این اقتباس ابرقهرمانی براساس کامیک های شخصیت لژیون در دنیای مارول تنها به تلویزیون آمده تا  ساختارشکنی کند.

ساختارشکنی مذکور مانند دیگر سریال های سطحی فقط به روایت معکوس محدود نمی شود، بلکه تک تک المان های سازنده این مجموعه - از شخصیت پردازی عجیب و غریب گرفته تا سینماتوگرافی غیرمنتظره که حتی گاهی بی حساب و کتاب به نظر می رسد – همه و همه در راستای یک هدف هستند: خلق سریالی متفاوت و متناقض با آنچه که هنجار کلی صنعت تلویزیون می طلبد.

از همان ابتدای سریال یک حقیقت برای شما به وضوح نمایان می شود و آن هم این است که باید ذهنیت خود را از ژانر ابرقهرمانی پاک کنید و اجازه دهید لژیون شما را در دنیای نامعقول خود غرق کند؛ دنیایی که دائما در تلاش است تا مرز میان واقعیت و خیال، جنون و عقلانیت، مادیت و معنویت، و درست و غلط را تغییر دهد.

" دیوید هالر یا همان لژیون شخصیت اصلی سریال با نقش آفرینی باورنکردنیِ دن استیونز با دیوید آشنا شوید! دیوید هالر بخاطر توهم زدگی حاد در یک تیمارستان بستری می شود و بعد از گذر سال ها سیدنی برت را می بیند - که خود یکی از جهش یافته هاست - و در ماجرایی قدم می گذارد که همه حقیقت وجودی او و واقعیت دنیای اطرافش را زیر سوال می برد.

دیوید خیلی زود می فهمد که همه زندگی او در دروغ گذشته و صداها و تصاویر درون ذهنش توهم نبوده، بلکه بخاطر قدرت ژن های جهش یافته او هستند.

اگر از طرفداران دنیای کامیک بوک باشید، می دانید که دیوید هالر (ملقب به لژیون) در حقیقت فرزند چارلز ژاویر (پروفسور اکس) در سری X-Men است.

این مجموعه تلویزیونی ضمن وفاداری به نام خود تنها متمرکز برروی یک کاراکتر یعنی دیوید هالر است و داستان را حول محور تکامل شخصیتیِ او روایت می کند.

مخاطبان داستان را از زاویه دیدِ جنون زده و دیوانه وار دیوید هالر و شیاطین درونش دنبال می کنند و در این مسیر بارها مانند شخصیت اصلی، واقعیتی را که در حال تماشای آن هستند زیر سوال خواهند می برند.

یکی از نقاط قوت سریال Legion که به راحتی از همان ابتدا آن را از دیگر سریال های تلویزیونی متمایز می کند نحوه شخصیت پردازی آن و تمرکز بی حد و اندازه برروی پرداختن به موضوع اصلی است.

در تماشای این سریال قرار نیست داستان مبارزه موجودات خارق العاده با انسان ها بر سر سلطه بر جهان را ببینید و همچنین نمی توانید انتظار به تصویر کشیده شدن ماجراهای غیرمعمول و اکشن گروهی از افراد جهش یافته را در دنیایی که بر علیه آن هاست، داشته باشید.

(برای تماشای چنین داستانی باید به سراغ سری فیلم های X-Men رفت!) ما در سریال لژیون تنها با یک نفر مواجه هستیم؛ دیوید هالر یا راوی اصلی داستان که به هیچوجه نمی توان به او اعتماد کرد.

" سوال اینجاست: باید از من بترسند یا مرا دوست داشته باشند؟! دیوید شاید موهبت قدرت های خارق العاده و غیرطبیعی را با خود به یدک بکشد، اما رنج هایی که می برد و شیاطینی که در درون خود رشد می دهد از جنس همان میدان های نبردی هستند که هر انسانی در طول زندگی خود باید در آن ها مبارزه کند.

دیوید شخصیتی قابل درک و باور است، در حالی که خود هرگز توسط دنیای اطرافش درک نمی شود.

عده ای او را دیوانه می خوانند و عده ای قهرمان، عده ای چشم امید به او دوخته اند و عده ای هم از او و قدرت هایش می ترسند.

دیوید در دنیایی آشفته و غرقه در جنون، باید به دنبال آرامش و روزنه ای باشد که دوباره زندگی او را به سمت عقلانیت خواهد برد.

چالش هایی که شخصیت اصلی سریال با آن ها روبه رو می شود آنقدر فراگیر و قابل تعمیم دادن هستند که نویسندگان سریال به سادگی با اتکا بر همین جنبه مخاطب را جلوی جعبه جادویی تلویزیون نگه می دارند.

اما سریال Legion بیش از آنکه ستایش و تجلیلی بر یکی از تراژیک ترین و عمیق ترین شخصیت های کامیک بوکی باشد، تلاشی موفق برای در هم شکستن کلیشه های مرسوم صنعت تلویزیون در داستان پردازی و سبک و سیاق به تصویر کشیدن یک روایت دنباله دار است.

" کارگردانی و کمراورک نامتعارف از ویژگی های متمایزکننده Legion است مرگ بر کات؛ جنون دوربین ها دکوپاژ در لژیون مانند شخصیت اصلی آن از جنون قابل توجهی برخوردار است.

متودهای نامتعارف و نسبتاً عجیب فیلم برداری و زاویه نماهای طولانی و ادامه دار این سریال تجربه بسیار منحصربه فردی را برای مخاطبان خلق می کند.

بعضی شات های ادامه دار در قسمت های متعدد لژیون حتی تا چند دقیقه ادامه پیدا می کنند تا تماشاگر بیشتر و بیشتر در داستان قرار گیرد، تا حدی که گاهی اوقات به نظر می رسد کارگردان های منتخب این مجموعه با فلسفه کات دادن دشمنی داشته اند! از سوی دیگر، می توان ادعا کرد که وقتی سریال با این ترکینگ شات ها خودنمایی نمی کند، در منتاژی از تصاویر بی حساب و کتاب دیوانگی شخصیت اصلی داستان را به نمایش می گذارد.

این سبک از ویرایش در قسمت های ابتدایی سریال باعث ایجاد حس کنجکاوی و هیجان می شود و مخاطب را با اطلاعات جدید در مورد دنیای پیرامون شخصیت اصلی بمباران می کند، اما این هیجان را تا چه زمانی می توان به واسطه سبک و سیاق حفظ کرد؟ از نیمه دوم فصل اول سریال Legion که ورق برمی گردد و نویسندگان در مورد بعضی چیزها شفاف سازی می کنند، به خوبی می توانیم تفاوت در رویکرد روایت داستان را ببینیم.

دیگر فیلمبرداری و در مرحله بعدی ویرایش صحنه ها به گونه ای نیست که مخاطب را گیج کند یا جنون شخصیت اصلی را یادآور شود، بلکه این بار در راستای روایت خطیِ داستان دیوید هالری است که با او ارتباط گرفته ایم و به سرنوشتش اهمیت می دهیم.

این در قسمت های پایانی فصل اول تصمیمی بسیار درست و منطقی بود، اما متاسفانه در فصل دوم دوباره با تکرار چنین رویکردی مواجه شدیم که به سرعت هیجان و انتظار مخاطب برای تماشای سریال را سرد می کرد.

این مسئله تا حدی واضح است که گاهی احساس می شود خود این دوربین ها و سینماتوگرافرهایی که پشت آن ها قرار می گیرند مانند شخصیت اصلی از اختلال های روانی رنج می برند! قطعاً چنین شیوه ای را نمی توان یک نقص به حساب آورد، اما باید گفت که عده معدودی از مخاطبان آثار سینمایی و تلویزیونی توانایی پذیرش آن را دارند و چنین کمراورکی از صبر و ظرفیت عده قابل توجهی خارج است.

" درد و رنج به توان ذهن لژیون سریالی است که گاهی خود را در معنازدگی دفن می کند.

اگر در فصل اول این مفاهیم فلسفی در قالب سلامت روانی شخصیت اصلی به میان می آمد، در فصل دوم با معنای گسترده تر به نقد اجتماعی تبدیل می شود و از ذات و طبیعت انسانی و مسائلی که در درون ذهن او می گذرد سخن می گوید.

 بخاطر این مسئله، روایت داستان سریال از انسجام کافی برخوردار نیست و سرعت و قدرت تاثیرگذاری آن دائماً در فراز و نشیب قرار دارد.

لژیون داستان گیرا و جذاب را در بعضی موارد فدای پیام و مفهومی می کند که در فرامتن قصد تفسیر آن را دارد.

مثلاً اگر در حساس ترین نقطه داستان ناگهان به دنیای خیال و خاطرات یکی از شخصیت ها سفر کنید و تمام یک اپیزود را در آن بگذرانید، جای تعجب ندارد، چرا که مشخص است نویسندگان این مجموعه حرف هایی برای گفتن دارند، و نظراتی برای ارائه دادن، پس به راحتی جریان داستان را برای پرداختن به المان های انتزاعی قصه خود فدا می کنند.

البته نمی خواهیم ادعا کنیم که این موضوع لزوماً به سریال ضربه وارد می کند.

نکته حائز اهمیت این است که این مفاهیم مطرح شده از غنا و عمق بسیار زیادی برخوردار هستند و در نهایت با حرف هایی که دارند مخاطب را راضی می کنند.

تنها مشکل اینجاست که لژیون بیش از آنکه شما را با داستان خود و پیچش های آن سرگرم کند، با نقدهای جامعه شناسی و روان شناسی تبدیل به معلمِ انشاگوی صنعت تلویزیون می شود.

(در سال های اخیر نمی توان روی سریال های تلویزیونی زیادی دست گذاشت که چنین رویکردی را دنبال کرده باشند اما بارزترین آن ها مجموعه The Handmaid’s Tale است.

) " در کنار بازی استثنایی استیونز، بازیگران دیگر هم کار خود را به خوبی هرچه تمام تر انجام می دهند و شخصیت پردازی موجه و قدرتمندی دارند.

عنصری که هیجان مخاطب را در میان این مونولوگ ها و انشاهای به ظاهر خسته کننده حفظ می کند، طنز بسیار ظریف و قابل ستایش داستان است؛ لژیون را نمی توان یک سریال کمدی به حساب آورد، اما از طرفی نمی توان انکار کرد که عناصر طنز در سراسر این سریال و صحنه های متعدد آن با انعکاس خود مخاطب را حتی شده برای چندلحظه از آن دنیای جنون زده خارج می کنند.

یکی از بزرگ ترین نقاط قوت لژیون این است که هرگز خود را جدی نمی گیرد و همیشه تعادل را در لحن داستان پردازی حفظ می کند.

عشق، معنای واقعی زندگی، عقلانیت و دیوانگی، دوگانگی، فقدان، عقاید و تقابل آن ها با اعمال، سرنوشت و تلقین از موضوعاتی است که لژیون به آن ها وارد می شود و در تفسیر آن ها داستان خود را روایت می کند.

" جدال واقعیت و خیال تااینجا در مورد مفاهیم انتزاعی و درونی سریال صحبت کردیم و گفتیم که عناصر فنی و سبک کارگردانی و ویرایش چگونه در به تصویر کشیدن این مفاهیم به میدان می آیند، اما در مورد خود روایت و پیشرفت داستان چه می توان گفت؟ لژیون بسیار روایت هوشمندانه و در بعضی موارد اعصاب خورد کنی دارد! این سریال صبر مخاطب هایش را به چالش می کشد و از آن ها می خواهد تا سریال و مرموز بودن وقایع آن را دنبال کنند تا در نهایت با پاسخ سوالات خود روبه رو شوند.

لژیون تا جایی پیش می رود که گاهی اوقات روایت خود را کاملاً معکوس و وارونه می کند.

البته هربار صحبت از چنین داستان های مرموزی می شود، ذهنمان به سمت یکی از صاحبان این سبک یعنی جی.

جی.

آبرامز می رود که با مطرح کردن تئوری جعبه مرموز شاکله اصلی همه داستان های موفق را مرموز بودن آن ها می داند.

خوشبختانه برعکس آبرامز و بسیاری دیگر از هنرمندان که عادت به پاسخ دادن به این سوالات ندارند، لژیون طرفداران خود را ناامید نمی کند و در نهایت شفافیتی راضی کننده به اتفاقات داستان خود می بخشد.

چنین رویکردی از جهتی به نفع سریال است و از طرفی به ضرر آن تمام می شود.

در عصری که بسیاری از آثار مدیوم های هنری و سرگرمی با فرمول های از پیش تعیین شده تولید می شوند و زیر نظر گروه های بازاریابی در دسترس مخاطبان قرار می گیرند، سریالی چون لژیون با همه کلیشه های جاافتاده مبارزه می کند و به دنبال آن است تا چیز جدیدی به این عرصه ارائه دهد.

اما از جهت دیگر عوام مردم و عده زیادی که حتی ممکن است طرفدار ژانر ابرقهرمانی باشند، صبر و حوصله کافی برای تحمل چنین رویکردی را نخواهند داشت و این باعث می شود که لژیون جامعه تماشاگران و طرفداران بسیار محدودی را در کنار هم جمع کند.

عشق من انتقام است در دنیایی که عدالت حرف اول را می زند، همه جوایز بازیگر نقش اصلی را باید به نوید نگهبان در نقش آمال فاروک آنتاگونیست اصلی سریال چهره ای آشنا با آوایی مادرانه!  یکی از عجیب ترین لحظاتی که از تجربه تماشای این سریال داشتم وقتی بود که قهرمان داستان و شخصیت منفی اصلی آن در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و شروع به حرف زدن کردند.

ناگهان آمال فاروک ، دشمن دیرینه دیوید، با فصاحت هرچه بیشتر به زبان فارسی سخن گفت.

Legion را تماشا کنیم؟! Legion" اصلا شبیه یک داستان ابرقهرمانانه نیست.

شاید اگر کمی به خود زحمت دهیم بتوانیم آن را به عنوان زیرشاخه ای متفاوت و بدیع در این ژانر دسته بندی کنیم اما در نهایت باید اعتراف کرد که این مجموعه عناصر لازم را برای حضور در کنار دیگر آثار ابرقهرمانی ندارد.

لژیون را می توان بیشتر به یک سریال روان شناختی و فلسفی نسبت داد که در آن اتفاقات غیرمعمول و خارق العاده رخ می دهد.

تکنیک های فنی به کار رفته در تولید و تدوین این سریال در کنار فیلمنامه قوی و ساختارشکن نویسنده های آن قرار می گیرد و به همراه نقش آفرینی فوق العاده بازیگرانش تبدیل به آزمایشی موفق و نوآورانه برای در هم شکستن کلیشه های مرسوم صنعت تلویزیون می شود.

لژیون علیرغم اشتباهات متعددش سریالی قدرتمند است، اما تماشای آن آسان نیست و برای لذت بردن باید بسیاری از توقعات خود را در داستان پردازی - که به طبع روال مجموعه های بزرگ در ذهنمان بوجود آمده است – کنار بگذارید و اجازه دهید که سریال شما را در دنیای خیال انگیز، غیرمنتظره و عجیب و غریب خود غرق کند.


کلید واژه ها: سریال - تلویزیون - مجموعه تلویزیونی - واقعیت - زندگی - داستان - شخصیت پردازی - حساب و کتاب - عجیب و غریب - طرفداران - رویا - روان - تصاویر - متفاوت - اقتباس - تکامل - فرزند - آشنا - درست - دروغ - کتاب - صنعت - عجیب - هنری

آخرین اخبار سرویس:
اجرای نمایش دشمن مردم

رونمایی از کتاب عمود 1402 در قروه درجزین

اختتامیه هشتمین جشنواره ادبی یوسف در اصفهان

نیکول کیدمن: من با عشق ازدواج کردم

مهیار علیزاده: اولویت من تولید و تألیف است، نه خواندن

اعتراف نیکول کیدمن: ازدواج با تام کروز از آزار جنسی نجاتم داد

قربانی اسیدپاشی بازیگر شد +عکس

اعتراف نیکول کیدمن: ازدواج با تام کروز از آزار جنسی نجاتم داد

اگه گفتی قصه من چیه

رکورد برداشت به در نی ریز +فیلم

تصویربرداری از خرس قهوه ای و توله اش در فارس

دلیل گریه مارال فرجاد/ عکس

اعتراف نیکول کیدمن: ازدواج با تام کروز از آزار جنسی نجاتم داد

پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وزارت فرهنگ و ارشاد هستیم

اختصاص2 میلیارد تومان برای تعمیر تالار فخرالدین اسعد گرگانی

خاطره شنیدنی بازیگر سینما از مادر 4 شهید دفاع مقدس

پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وزارت فرهنگ و ارشاد هستیم

مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه و میراث کردستان تمدید شد

منیژه حکمت: پول فاسد سینما را فراگرفته

مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه و میراث کردستان تمدید شد

اختصاص2 میلیارد تومان برای تعمیر تالار فخرالدین اسعد گرگانی

مستند ظهور یا افول

معروف ترین قربانیان اسیدپاشی کشورمان بازیگر شد +عکس

توضیحات خزاعی درباره فیلم «حضرت خدیجه (س)»

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای لشکر 25 کربلا در گرگان + فیلم

درباره آقای الف.پ

تقدیر از ماموستا قاسم مویدزاده ، شاعر مهابادی

معرفی داوران خارجی جشنواره ی فیلم کوتاه تهران

جلوه های ویژه فیلم سینمایی دختر شامر

دانلود آهنگ جدید حسام مهدی زاده بنام بازیگر

قربانی اسیدپاشی بازیگر شد / عکس

جعبه ابزارهای حیرت انگیزی که مشابه آنها را ندیده اید! + فیلم

معرفی داوران خارجی جشنواره ی فیلم کوتاه تهران

قربانی اسیدپاشی بازیگر شد / عکس

دمیدن روحی تازه در کالبد جاجیم بافی استان مرکزی

استقبال فیلمسازان از جشنواره فیلم رشد

شخصیت درون گرای یاشار برای من یک چالش بزرگ بود

14 مرحله انتخاب کتاب خوب برای خواندن

​ساخت عروسک های «وُداد» ویژه کودکان اربعینی

حضور ستاره سینمایی در تمرین ملی پوشان کشتی

عشق معلمی معجزه کرد/ هنر به قلب محرومیت می آید+ فیلم و عکس

عکس هایی که از آرشیو ارتش خارج شد

​«روزهای بی قراری2» در سراشیبی پایان

اجرای 3 نمایش مناسبتی در ماه صفر/ فراخوان نمایش های رادیویی فجر منتشر شد

شهروند خبرنگار ما باشید + فیلم

تولید پویانمایی «ماه تی تی» در مرکز فارس

سریال های پاییزی سیما از راه رسید

​مضمون شعر دفاع مقدس در قامت جهانی است

راه اندازی تنها سینمای فسا از مطالبات به حق مردم است

عکس هایی که از آرشیو ارتش خارج شد

​ فیلم «آن بیست و سه نفر» به جشنواره فجر می رسد/ نسل جدید مشتاق شنیدن قصه های جنگ

بررسی سازمان FATF در مستند «کنوانسیون»

قربانی اسیدپاشی بازیگر شد + تصویر

معرفی داوران خارجی جشنواره ی فیلم کوتاه تهران

برش هایی از فیلم رویای خیس

راه اندازی تنها سینمای فسا از مطالبات به حق مردم است

برشهایی از فیلم رویای خیس

«روزهای نارنجی» روی فرش قرمز جشنواره های جهانی

سریال دراکولا در راه است

یادداشت تند منیژه حکمت: فریاد من برای نفع شخصی نیست/ لاپوشانی فساد و ناکارآمدی خیانت است

اعلام عناوین مستندهای راه یافته به جشنواره بین المللی فیلم مقاومت/ انتخاب 62 اثر از 300 مستند دریافتی

داور جشنواره بین المللی دهوک مشخص شد

دبیر بخش دانشجویی نخستین جشنواره ادبیات سلامت معرفی شد

اختتامیه چهارمین جایزه جهانی اربعین اول آبان ماه برگزار می شود

مراسم بدرقه خادمان اربعین حسینی در حرم مطهر امام رضا (ع) + فیلم

قربانی اسیدپاشی بازیگر شد + عکس

رونمایی از کتاب «شعله در شمعدانی»

نمایشگاه هنر دستبافته های استان های کشور

تمدید مهلت جشن کتاب سال سینمای ایران

فرزاد فرزین: سرتان در کار خودتان باشد!

توضیحات خزاعی درباره فیلم «حضرت خدیجه (س)»

کلمات قصار/ سعدی: راستی کن که به منزل نرود کجرفتار

تغییر ساعت پخش مجموعه های خبر همدان

اعتراف خانم بازیگر ایرانی به مصرف مواد مخدر و الکل + فیلم

برگزاری نشست تخصصی تجارب مشترک حفاظت و مرمت ایران ـ ایتالیا

اعلام مستندهای راه یافته به جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

آغاز ساخت سه خانه فرهنگ در کاشان

برپایی نمایشگاه روضه رضوان

«آلان» بهترین فیلم کوتاه جشنواره ی آلمانی شد

افشاگری مهناز افشار درباره افرادی که تهدید به زیرآب زنی می کنند / عکس

افتتاح ویژه برنامه «نمایش گزیده چهل سال سینمای ایران»

ویدئو / تئاتری با هنرمندی یک قربانی اسیدپاشی

پرستویی میهمان ویژه ملی پوشان کشتی شد

در جستجوی «زمان» از دست رفته

ارزیابی آثار رسیده به جشنواره هنری بچه های مسجد

میرباقری فیلم حضرت خدیجه (س) را می سازد

صادق عبداللهی نویسنده پیشکسوت رادیو درگذشت

تمدید مهلت جشن کتاب سال سینمای ایران

نیکول کیدمن: با تام کروز ازدواج کردم تا مورد آزار جنسی قرار نگیرم

فیلم/ انقلاب اسلامی، حلقه وصل گذشته و حال و آینده ایران است

ششمین کتاب دکتر فیاض زاهد روانه بازار نشر شد

نشست تخصصی تجارب مشترک حفاظت و مرمت ایران ـ ایتالیا

مشکلات حاجی بابا در روایت یک مستند

جدیدترین فیلم نامه هایی که مجوز ساخت گرفتند

موافقت خانه های مطبوعات استانها با اصلاح اساسنامه فعالیتشان

ناگفته های فرهاد آییش در «کتاب باز»

نیکول کیدمن: با تام کروز ازدواج کردم تا مورد آزار جنسی قرار نگیرم

روایت بخش های مهیج «روز های بیقراری 2» در تبریز

واکنش خشن فیل به درخواست سلفی+فیلم

گیر افتادن دزد بخت برگشته داخل شومینه+فیلم

بررسی سریال Legion؛ وقتی پارانویا هنری می شود

بررسی سریال Legion؛ وقتی پارانویا هنری می شود