مطالب مرتبط:
سنت ساده زیستی رهبر معظم انقلاب در بین مدیران رواج پیدا کند
در جستجوی نیمه گمشده؛ چرا هنوز نتوانسته ام آدم زندگی ام را پیدا کنم؟
حمله تند« محمد مهاجری »به نماینده ارومیه که ادعای ساده زیستی دارد/ حاضری درباره باغ بزرگ و چندین خانه ات شفاف سازی کنی؟
سنت ساده زیستی رهبر معظم انقلاب در بین مدیران رواج پیدا کند
ساده زیستی از مهمترین ویژگی های یک عالم دینی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 30 شهریور 1397 ساعت 04:062018-09-21سياسي

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم


این فرهنگ در بین بسیاری از جهادگران جا افتاده که علاوه بر دوران مجردی، در دوران متاهلی و پس از تشکیل زندگی مشترک نیز در این اردو ها شرکت می کنند.

- گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زینب چراغی؛ جهادگران همواره به دنبال آبادانی مناطق محروم و کمک به همنوعان خود هستند و در همه عرصه های زندگی به نوعی سعی بر این دارند که تا جای ممکن به مردم خدمت کنند.

ممکن است بسیاری از افراد جامعه که تجربه حضور در اردو های جهادی را ندارند به قضاوت این افراد بپردازند و با خود بگویند چرا باید جهادگران خود را در شرایط سختی قرار دهند و در این اردو ها شرکت و با حداقل امکانات به کمک به اهالی مناطق محروم بپردازند! غافل از اینکه خود جهادگران از کاری که انجام می دهند و خدمتی که به مردم این مناطق می کنند، بسیار راضی و خشنود هستند و سعی دارند تا جای ممکن از زندگی روزمره خود فارغ شوند و به دور افتاده ترین و محروم ترین مناطق سفر کنند و در راه رضای خدا تا حد توان به اهالی این مناطق کمک کنند.

این فرهنگ در بین بسیاری از جهادگران جا افتاده که علاوه بر دوران مجردی، در دوران متاهلی و پس از تشکیل زندگی مشترک نیز در این اردو ها شرکت می کنند؛ البته افرادی نیز پیدا می شوند که به برکت حضور در اردو های جهادی با جهادگرانی آشنا می شوند که از نظر عقاید و دیدگاه ها با هم همخوانی دارند و شرکت در این اردو ها زمینه ای برای تشکیل زندگی مشترک آنان شده است.

شقایق رضایی یکی از این دانشجویان جهادگر استان بوشهر است که می گوید با همسر طلبه اش در این اردو های جهادی آشنا شده و تصمیم به ازدواج با یکدیگر گرفته اند.

به گفته این جهادگر، حضور خانم ها در اردو های جهادی موجب جلب اعتماد اهالی مناطق محروم به جهادگران و سبب افزایش صمیمیت میان جهادگران و مردم این مناطق می شود.

رضایی می گوید: من با همسرم در یکی از اردو های جهادی که نوروز سال گذشته برگزار شد آشنا شدم البته مدت ها قبل هم همسرم را در اردو های جهادی و راهیان نور دیده بودم، اما باب آشنایی ما در این اردوی جهادی باز شد، همسرم یک طلبه است و در اردو های جهادی اغلب مسئول فرهنگی است و در این اردویی که با یکدیگر آشنا شدیم، وی مسئول واحد برادران و من مسئول واحد خواهران بودم.

وی می افزاید: اغلب صحبت هایی که بین ما رد و بدل می شد، مربوط به مسائل کاری و مباحث مرتبط با اردو بود، اما در اصل، شرکت در این اردو موجب شد تا با همسرم بیشتر آشنا شوم و تصمیم به ازدواج با یکدیگر بگیریم.

این دانشجوی جهادگر ادامه می دهد: همسرم حدودا از سال 92 در اردو های جهادی شرکت می کند؛ اما من به طور تقریبی 3 سال است که در این اردو ها شرکت دارم.

در ابتدا و در دوران مجردی با تصور اینکه شرکت در اردو های جهادی کاری سخت و مشکل است از میلم برای شرکت در این اردو ها کاسته می شد؛ اما به مرور تصمیم به شرکت در اردو های جهادی گرفتم؛ به طوری که در حال حاضر شرکت در این اردو ها به جزیی از زندگی ام تبدیل شده است.

وی می گوید: من و همسرم سعی می کنیم در اکثر اردوهای جهادی شرکت کنیم و آخرین اردوی جهادی ما دو هفته پیش برگزار شد و در یکی از مناطق محروم استان بوشهر مستقر بودیم و تا حدی توانستیم از بار مشکلات مردم این منطقه بکاهیم؛ هر چند که با برگزاری اردو های جهادی نمی توانیم مشکلات مردم مناطق محروم را ریشه کن کنیم؛ اما همه سعی دانشجویان جهادگر همواره بر این است که قوت قلبی به اهالی این مناطق بدهند تا از پس مشکلات خود برآیند.

رضایی اضافه می کند: متاسفانه بعضی از جهادگران فقط در دوران مجردی در این اردو ها شرکت می کنند و پس از تشکیل زندگی مشترک گمان می کنند که باید بیشتر وقت خود را صرف زندگی مشترک کنند و اوقات فراغتشان را با همسر و خانواده شان پر کنند، اما من و همسرم اینگونه با این مسئله برخورد نمی کنیم و معتقدیم که حتی با وجود تشکیل زندگی مشترک باید در اردو های جهادی شرکت کرد و از این طریق به مردم مناطق محروم و دور افتاده کمک کنیم تا باری از مشکلاتشان کاسته شود و هردوی ما این را پذیرفتیم که باید برای رضای خدا در اردو های جهادی شرکت کنیم و در این راه مصمم خواهیم بود.

وی معتقد است که، اردوی جهادی سراسر برکت است و تاثیرات قابل توجهی بر زندگی مشترک دارد.

بسیاری از دوستان و آشنایان ما همیشه می گویند شما چرا به اردو های جهادی می روید و خود را خسته می کنید؟ مگر چه منفعتی برایتان دارد؟ هرچند که خود من هم در ابتدا و قبل از اینکه در اردو های جهادی شرکت کنم، همیشه همین ذهنیت را نسبت به این اردو ها داشتم؛ اما الان می گویم که شرکت در اردو های جهادی بخشی از زندگی من است و تا زمانی که بتوانم حتما در این اردو ها شرکت می کنم.

این دانشجوی جهادگر بیان می کند: بسیاری از مردم مناطق محروم استان بوشهر از کمبود امکانات اولیه زندگی رنج می برند و ما با برگزاری اردو های جهادی سعی می کنیم تا حدی به آن ها کمک کنیم و امیدواریم در این راه موفق عمل کرده باشیم.

وی می گوید: قبل از اینکه در این اردو ها شرکت کنم، همیشه تصورم از زندگی مشترک این بود که با شخصی ازدواج کنم که فلان خانه و فلان شغل را داشته باشد، اما شرکت در این اردو ها به من ساده زیستی را یاد داد و تصمیم گرفتم با یک طلبه که دارای زندگی ساده و بی آلایشی است، ازدواج کنم و به همین خاطر معتقدم که ساده زیستی یکی از دستاورد های بزرگ حضور در اردو های جهادی است.

رضایی ادامه می دهد: علاوه بر این، شرکت در این اردو ها موجب شد صبورتر از قبل شوم و من و همسرم در برابر مشکلاتی که برای زندگی مشترکمان پیش می آید با صبوری بایستیم و به خداوند توکل کنیم و هنگامی که مشکلی پیش می آید به یاد مردم مناطق محروم و مشکلاتشان باشیم و با خود بگوییم که افرادی در این کره خاکی زندگی می کنند که مشکلات بزرگ تری را تحمل کرده و با صبوری از پس آن ها بر می آیند، پس ما هم می توانیم و به لطف خدا تاکنون توانسته ایم مسائل بسیاری را به سادگی حل و پشت سر بگذاریم.

وی می گوید: حضور خانم ها در اردو های جهادی بسیار لازم و ضروری است؛ چرا که ارتباط برقرار کردن با اهالی مناطق محروم تا حدی مشکل است و اگر فقط مردان در این مناطق حضور پیدا کنند، قطعا زمان بیشتری می برد تا بتوانند اعتماد اهالی را جلب و شروع به فعالیت های جهادی کنند؛ اما حضور زنان در این اردو ها این مشکل را تا حدی مرتفع می کند و باعث می شود مردم مناطق محروم سریعتر و راحت تر با جهادگران ارتباط برقرار کنند.

این دانشجوی جهادگر می افزاید: در اغلب اردو هایی که شرکت می کنیم علاوه بر مجردها، زوج ها و خانواده ها نیز حضور دارند و این موضوع بسیار مسرت بخش است که از همه نوع قشری در این اردو ها شرکت دارند و به مردم مناطق محروم خدمت می کنند.

وی می گوید: اردوی جهادی در ابتدا موجب خودساختگی جهادگران می شود و به اهالی مناطق محروم می آموزد که می توانند با صمیمیت و مهربانی و با حداقل امکانات به یکدیگر کمک کنند و از بار مشکلات همدیگر بکاهند و مشاهده حضور جهادگران در این مناطق باعث فرهنگ سازی هایی در بین اهالی می شود تا فرهنگ کمک رسانی به یکدیگر را یاد بگیرند.


کلید واژه ها: مناطق - زندگی مشترک - زندگی - همسر - آشنا - اردوی جهادی - محروم - فرهنگ - ازدواج - برگزار - مردم - استان بوشهر - تصمیم - رضایی - راهیان نور - دانشجویان - خبرگزاری - آبادانی - خواهران - دانشگاه - افزایش - فرهنگی - استان - بوشهر - شرایط - گمشده - جامعه - نوروز - برکت - هایی

آخرین اخبار سرویس:
انس با قرآن موجب افزایش انگیزه و هدف در طلاب می شود

مشکل دانشجویان پذیرش شده پزشکی حل می شود

برگزاری سومین نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی

نمایندگان گاهی به جای پلو «اشکنه» بخورند

10خاصیت مهم پروبیوتیک ها

اگر می خواهید بدانید پوشش حضرت زهرا(س) بیرون از خانه چگونه بود، بخوانید

شو خیره کننده چند جوان با استعداد در گات تلنت +ویدئو

تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور

احتمال قطع شدن تولید مرغ و تخم مرغ در آینده ای نزدیک

اختلاف نسل ها در مدت زمان تماشای تلویزیون

انتصابات دقیقه نودی هلدینگ تاپیکو در پتروشیمی ها

همسان سازی حقوق کارمندان رسمی و قراردادی

ما با شهادت ازدواج کرده ایم

انتخابات پارلمانی افغانستان پایان یافت/اشرف غنی از مردم تشکر کرد

آمریکا نمی تواند ایران را وادار به مذاکره مجدد کند

چرا تکلیف نمایشگاه مطبوعات روشن نمی شود؟

تعبیر خواب سوره حجر - خواندن سوره حجر در خواب چه تعبیری دارد؟

جهانگیری می ماند یا می رود؟ /گروه اقتصادی منسجم دولت با گرایش نامشخص/دور زدن تحریم با «نفتکش های ارواح»

ابراز نگرانی نمایندگان از کمبود بودجه فرهنگی در حضور «دژپسند»

رشد 3.5 برابر نقدینگی هم دولت روحانی را یاری نکرد

ربا خواری مصداق با جنگ خداوند است

استخدام شرکت بیژن شایا گستر( نماینده رسمی دنت) در گیلان

دستیار ویژه لاریجانی: عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود

افرادی که به فکر دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان می باشند را به مردم معرفی می کنیم

صلاحیت وزیران پیشنهادی عصر شنبه در مجلس بررسی می شود

دلیل تیراندازی امشب اهواز چه بود؟

مجری هایی که ممنوع التصویر شدند +عکس

سومین مهلت 4ماهه FATF به ایران برای سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی کشور است

چرا خداوند برای هر پیامبر، یک دشمن هم قرار داده است؟

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک ماه به تعویق افتاد

گفت و شنود/ مدیر عامل!

هشدار درباره زبان فارسی و تنفر از کلاس های آن

نصب 4 موشک بر روی «پیکان ایرانی» +تصاویر

تجهیز هواپیماهای سنگین ارتش به تایرهای ایرانی +عکس

درگیری های آقای بازیگر در شغل دومش +عکس

استاندار ایلام اعلام وضعیت فوق العاده کرد

واکنش وزارت امور خارجه به شایعه کناره گیری ظریف

اولین تصویر از 12 مرزبان ربوده شده

شایعه کناره گیری ظریف ارزش پاسخگویی ندارد

نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز بکار کرد

تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور در کمیسیون امنیت ملی

آقای جهانگیری! وعده هایی که دادید «یادتان هست»؟

واکنش کیانوش عیاری به توقیف قطعی «کاناپه»

تکذیب آیات الهیه، اثر تداوم بر گناه است / معدهٔ نفس هرگز سیر نخواهد شد!

مدیر مسئول کیهان با 14 شکایت جدید دولت به دادگاه رفت

شایعه کناره گیری ظریف ارزش پاسخگویی ندارد

خروج احتمالی آمریکا از پیمان موشک های هسته ای فاجعه بار است

و بازهم تیپ پرحاشیه «حمید فرخ نژاد» /عکس

آخرین اخبار از ​مشاهده شئ پرنده مشکوک در اهواز

طوفان در مسیر راهپیمایی اربعین

بررسی ادامه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

سران آل خلیفه نگران اوضاع داخلی کشور خود هستند

وزارت خارجه ایران: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

آیه ای که نشان دهنده احترام دین اسلام به سایر ادیان است

رامرود، قلعه ناشناخته در تاسوکی سیستان

راوی شکست خورد ه ها و طرد شده ها

فیلمبرداری از صفحه نمایش کامپیوتر با یک نرم افزار

«ماه مصنوعی» خیابان های چین را روشن می کند

جیش الظلم تصاویر مرزبانان ربوده شده را منتشر کرد

عکس/ شناسنامه دکتر علی شریعتی

اینفوگرافی / چگونه در خواب لاغر شویم؟

چه بهتر که مرگ را در آغوش بگیریم و به گونه ای بمیریم که خدا را خوش آید

رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان

قاسمی: دولت کانادا آمادگی لازم برای پیشبرد روابط با ایران را ندارد

مطرود در خاموشی

92 سال از ورود تلفن به تهران گذشت

جدا سازی گذرگاه بین الملل اینترنت از دولت چه عواقبی دارد؟

تاریخ مجسّم سینمای ایران

دست بارسلونا شکست

فیلم: انتقادات تند نماینده شیراز از روحانی بخاطر عدم نامگذاری روز کوروش بزرگ

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 30 مهر 97

مقایسه روابط تجاری ایران با اروپا و افغانستان توسط جلیلی

رضا بهلول زاده: حتماً در المپیک 2020 مدال می گیریم

افتخارآفرینی با بارانداز و کمرگیری روی تشک بوینس آیرس

خاشقجی، پیامدهای جهانی ودغدغه های ترامپ

وصلت به شرط مصلحت

بازار کساد ادعاهای عربستان

ترامپ ناقوس «جنگ سرد جدید» را به صدا در می آورد

دورنـــما

گلوله باری یک فرد ناشناس بر مردم در فلوریدا

همه ی خدمات حوزه ی کسب وکار گوگل به روی ایرانی ها بسته شده است

مسیرهای راهپیمایی جاماندگان اربعین در پایتخت اعلام شد

نطق پارسایی درباره نام گذاری روز کوروش

صندوق بازنشستگی کشوری از گزینه پیشنهادی وزارت رفاه حمایت کرد

آسفالت شدن تاریخ «مادها» گردشگران را به هگمتانه نرساند!

بررسی پلاک 5700 خودرو برای پیدا کردن قاتل

آرزوهای بربادرفته

حوادث جهان

برخی نمایندگان از پاسخ ظریف قانع نشدند

حکم اعدام باقری درمنی، محمد سالم و وحید مظلومین تایید شد

تصاویر/ بدرقه اولین کاروان هنرمندان خراسان جنوبی به پیاده روی اربعین حسینی

طرز تهیه لیمو عمانی خانگی

زنان هم نعوظ دارند

شهرداران هم مشمول قانون بازنشستگی می شوند

سازهای خاکی وآوایی که از دل این خاک برکشیدند

مناقشه بر سر یک عنوان: «ارشاد» بماند یا نماند؟

هزینه خدمات پرستاری در منزل بالاست، بیمه ها پوشش دهند

شاخص معرفی وزرای جدید، کارآمدی و هماهنگی با سیاست های دولت بود

سد بنگاهداری و صندوق های ورشکسته

سرعت گیرهای یک اَبَر وزارت

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم