مطالب مرتبط:
سنت ساده زیستی رهبر معظم انقلاب در بین مدیران رواج پیدا کند
در جستجوی نیمه گمشده؛ چرا هنوز نتوانسته ام آدم زندگی ام را پیدا کنم؟
حمله تند« محمد مهاجری »به نماینده ارومیه که ادعای ساده زیستی دارد/ حاضری درباره باغ بزرگ و چندین خانه ات شفاف سازی کنی؟
سنت ساده زیستی رهبر معظم انقلاب در بین مدیران رواج پیدا کند
ساده زیستی از مهمترین ویژگی های یک عالم دینی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 30 شهریور 1397 ساعت 04:062018-09-21سياسي

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم


این فرهنگ در بین بسیاری از جهادگران جا افتاده که علاوه بر دوران مجردی، در دوران متاهلی و پس از تشکیل زندگی مشترک نیز در این اردو ها شرکت می کنند.

- گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زینب چراغی؛ جهادگران همواره به دنبال آبادانی مناطق محروم و کمک به همنوعان خود هستند و در همه عرصه های زندگی به نوعی سعی بر این دارند که تا جای ممکن به مردم خدمت کنند.

ممکن است بسیاری از افراد جامعه که تجربه حضور در اردو های جهادی را ندارند به قضاوت این افراد بپردازند و با خود بگویند چرا باید جهادگران خود را در شرایط سختی قرار دهند و در این اردو ها شرکت و با حداقل امکانات به کمک به اهالی مناطق محروم بپردازند! غافل از اینکه خود جهادگران از کاری که انجام می دهند و خدمتی که به مردم این مناطق می کنند، بسیار راضی و خشنود هستند و سعی دارند تا جای ممکن از زندگی روزمره خود فارغ شوند و به دور افتاده ترین و محروم ترین مناطق سفر کنند و در راه رضای خدا تا حد توان به اهالی این مناطق کمک کنند.

این فرهنگ در بین بسیاری از جهادگران جا افتاده که علاوه بر دوران مجردی، در دوران متاهلی و پس از تشکیل زندگی مشترک نیز در این اردو ها شرکت می کنند؛ البته افرادی نیز پیدا می شوند که به برکت حضور در اردو های جهادی با جهادگرانی آشنا می شوند که از نظر عقاید و دیدگاه ها با هم همخوانی دارند و شرکت در این اردو ها زمینه ای برای تشکیل زندگی مشترک آنان شده است.

شقایق رضایی یکی از این دانشجویان جهادگر استان بوشهر است که می گوید با همسر طلبه اش در این اردو های جهادی آشنا شده و تصمیم به ازدواج با یکدیگر گرفته اند.

به گفته این جهادگر، حضور خانم ها در اردو های جهادی موجب جلب اعتماد اهالی مناطق محروم به جهادگران و سبب افزایش صمیمیت میان جهادگران و مردم این مناطق می شود.

رضایی می گوید: من با همسرم در یکی از اردو های جهادی که نوروز سال گذشته برگزار شد آشنا شدم البته مدت ها قبل هم همسرم را در اردو های جهادی و راهیان نور دیده بودم، اما باب آشنایی ما در این اردوی جهادی باز شد، همسرم یک طلبه است و در اردو های جهادی اغلب مسئول فرهنگی است و در این اردویی که با یکدیگر آشنا شدیم، وی مسئول واحد برادران و من مسئول واحد خواهران بودم.

وی می افزاید: اغلب صحبت هایی که بین ما رد و بدل می شد، مربوط به مسائل کاری و مباحث مرتبط با اردو بود، اما در اصل، شرکت در این اردو موجب شد تا با همسرم بیشتر آشنا شوم و تصمیم به ازدواج با یکدیگر بگیریم.

این دانشجوی جهادگر ادامه می دهد: همسرم حدودا از سال 92 در اردو های جهادی شرکت می کند؛ اما من به طور تقریبی 3 سال است که در این اردو ها شرکت دارم.

در ابتدا و در دوران مجردی با تصور اینکه شرکت در اردو های جهادی کاری سخت و مشکل است از میلم برای شرکت در این اردو ها کاسته می شد؛ اما به مرور تصمیم به شرکت در اردو های جهادی گرفتم؛ به طوری که در حال حاضر شرکت در این اردو ها به جزیی از زندگی ام تبدیل شده است.

وی می گوید: من و همسرم سعی می کنیم در اکثر اردوهای جهادی شرکت کنیم و آخرین اردوی جهادی ما دو هفته پیش برگزار شد و در یکی از مناطق محروم استان بوشهر مستقر بودیم و تا حدی توانستیم از بار مشکلات مردم این منطقه بکاهیم؛ هر چند که با برگزاری اردو های جهادی نمی توانیم مشکلات مردم مناطق محروم را ریشه کن کنیم؛ اما همه سعی دانشجویان جهادگر همواره بر این است که قوت قلبی به اهالی این مناطق بدهند تا از پس مشکلات خود برآیند.

رضایی اضافه می کند: متاسفانه بعضی از جهادگران فقط در دوران مجردی در این اردو ها شرکت می کنند و پس از تشکیل زندگی مشترک گمان می کنند که باید بیشتر وقت خود را صرف زندگی مشترک کنند و اوقات فراغتشان را با همسر و خانواده شان پر کنند، اما من و همسرم اینگونه با این مسئله برخورد نمی کنیم و معتقدیم که حتی با وجود تشکیل زندگی مشترک باید در اردو های جهادی شرکت کرد و از این طریق به مردم مناطق محروم و دور افتاده کمک کنیم تا باری از مشکلاتشان کاسته شود و هردوی ما این را پذیرفتیم که باید برای رضای خدا در اردو های جهادی شرکت کنیم و در این راه مصمم خواهیم بود.

وی معتقد است که، اردوی جهادی سراسر برکت است و تاثیرات قابل توجهی بر زندگی مشترک دارد.

بسیاری از دوستان و آشنایان ما همیشه می گویند شما چرا به اردو های جهادی می روید و خود را خسته می کنید؟ مگر چه منفعتی برایتان دارد؟ هرچند که خود من هم در ابتدا و قبل از اینکه در اردو های جهادی شرکت کنم، همیشه همین ذهنیت را نسبت به این اردو ها داشتم؛ اما الان می گویم که شرکت در اردو های جهادی بخشی از زندگی من است و تا زمانی که بتوانم حتما در این اردو ها شرکت می کنم.

این دانشجوی جهادگر بیان می کند: بسیاری از مردم مناطق محروم استان بوشهر از کمبود امکانات اولیه زندگی رنج می برند و ما با برگزاری اردو های جهادی سعی می کنیم تا حدی به آن ها کمک کنیم و امیدواریم در این راه موفق عمل کرده باشیم.

وی می گوید: قبل از اینکه در این اردو ها شرکت کنم، همیشه تصورم از زندگی مشترک این بود که با شخصی ازدواج کنم که فلان خانه و فلان شغل را داشته باشد، اما شرکت در این اردو ها به من ساده زیستی را یاد داد و تصمیم گرفتم با یک طلبه که دارای زندگی ساده و بی آلایشی است، ازدواج کنم و به همین خاطر معتقدم که ساده زیستی یکی از دستاورد های بزرگ حضور در اردو های جهادی است.

رضایی ادامه می دهد: علاوه بر این، شرکت در این اردو ها موجب شد صبورتر از قبل شوم و من و همسرم در برابر مشکلاتی که برای زندگی مشترکمان پیش می آید با صبوری بایستیم و به خداوند توکل کنیم و هنگامی که مشکلی پیش می آید به یاد مردم مناطق محروم و مشکلاتشان باشیم و با خود بگوییم که افرادی در این کره خاکی زندگی می کنند که مشکلات بزرگ تری را تحمل کرده و با صبوری از پس آن ها بر می آیند، پس ما هم می توانیم و به لطف خدا تاکنون توانسته ایم مسائل بسیاری را به سادگی حل و پشت سر بگذاریم.

وی می گوید: حضور خانم ها در اردو های جهادی بسیار لازم و ضروری است؛ چرا که ارتباط برقرار کردن با اهالی مناطق محروم تا حدی مشکل است و اگر فقط مردان در این مناطق حضور پیدا کنند، قطعا زمان بیشتری می برد تا بتوانند اعتماد اهالی را جلب و شروع به فعالیت های جهادی کنند؛ اما حضور زنان در این اردو ها این مشکل را تا حدی مرتفع می کند و باعث می شود مردم مناطق محروم سریعتر و راحت تر با جهادگران ارتباط برقرار کنند.

این دانشجوی جهادگر می افزاید: در اغلب اردو هایی که شرکت می کنیم علاوه بر مجردها، زوج ها و خانواده ها نیز حضور دارند و این موضوع بسیار مسرت بخش است که از همه نوع قشری در این اردو ها شرکت دارند و به مردم مناطق محروم خدمت می کنند.

وی می گوید: اردوی جهادی در ابتدا موجب خودساختگی جهادگران می شود و به اهالی مناطق محروم می آموزد که می توانند با صمیمیت و مهربانی و با حداقل امکانات به یکدیگر کمک کنند و از بار مشکلات همدیگر بکاهند و مشاهده حضور جهادگران در این مناطق باعث فرهنگ سازی هایی در بین اهالی می شود تا فرهنگ کمک رسانی به یکدیگر را یاد بگیرند.


کلید واژه ها: مناطق - زندگی مشترک - زندگی - همسر - آشنا - اردوی جهادی - محروم - فرهنگ - ازدواج - برگزار - مردم - استان بوشهر - تصمیم - رضایی - راهیان نور - دانشجویان - خبرگزاری - آبادانی - خواهران - دانشگاه - افزایش - فرهنگی - استان - بوشهر - شرایط - گمشده - جامعه - نوروز - برکت - هایی

آخرین اخبار سرویس:
آمریکا از 40 ساله شدن انقلاب عصبانی است

کاهش ارزش پول ملی حمله ناجوانمردانه دشمن است

افشاگری رحیم پور ازغدی علیه اعضای شورای انقلاب فرهنگی/ مصوبات شورا در دفتر رییس جمهور معطل است آنوقت دستورات سازمان ملل بی صدا اجرا می شوند!/ مسئولان فاسد را صف اول نماز جمعه بیاورید و شلاق بزنید

اختلاف نظر مانع توسعه گرگان نشود

ملت ایران قدردان خانواده های شهدا هستند

به جای امید بستن به بیگانه به ملت اعتماد کنید

ملت ایران قدردان خانواده های شهدا هستند

نشست «چالش های حقوق زنان در فقه» در مشهد

دشمنان از توان موشکی و نفوذ منطقه ای ایران خشمگین هستند

کارنامه امریکا در منطقه حیله گری و پرورش تروریسم

دلار پایین آمده چرا قیمت اجناس پایین نمی آید/اتوبان بندرلنگه - بندرعباس به دلیل ساخت یک پاسگاه منتظر بازگشایی است

صبر و تحمل در برابر انواع مشکلات زمینه ساز سعادت دنیا و آخرت است

رحیم جافری شهردار بروجرد شد

بیمارستان های فرسوده در تراز مردم گیلان نیست

تجلیل از دو نفر از حافظان کل قرآن در نماز جمعه تبریز

مهجور ماندن قرآن جامعه را مقابل دشمن نفوذ پذیر می کند

اتفاقی که تصادفی نبود: انتقاد تند رحیم پور ازغدی از حوزه

فرود اضطراری هواپیما در فرودگاه شیراز

روزگارما 1397/09/24

سیستم اداری در استان بسیار سختگیر است/ خودروسازان سری هم به دانشگاه ها بزنند

هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل روحیه ی شهادت طلبی مردم ایران قد علم کند

نیازمند ورود جدی خیرین در بازسازی عتبات عالیات هستیم

سردار باقرزاده:هیچ مسئولی در نظام جمهوری اسلامی نباید به فکر سروری باشد

ملت ایران هیچگاه در برابر خواسته های دشمنان تسلیم نمی شود

فرود اضطراری هواپیمای دبی در فرودگاه شیراز

تولیت آستان حضرت معصومه(س): آمریکا از 40 ساله شدن انقلاب عصبانی است

افشاگری رحیم پور ازغدی علیه اعضای شورای انقلاب فرهنگی/ مصوبات شورا در دفتر رییس جمهور معطل است آنوقت دستورات سازمان ملل بی صدا اجرا می شود/ مسئولان فاسد را صف اول نماز جمعه بیاورید و شلاق بزنید

دشمنان از توان موشکی و نفوذ منطقه ای ایران خشمگین هستند

لزوم هوشیاری در برابر توطئه سال آینده دشمنان

حوزه و دانشگاه دو بال پیشرفت انقلاب اسلامی

مشکلات کشور با شعار حل نمی شود/ مسؤولان پاسخگو باشند

ملت ولایتمدار ایران درمقابل دشمنان عقب نشینی نمی کند

گرانی بیداد می‎کند/ تعزیرات حکومتی برای مقابله با گرانی تلاش کند

محمد حسین ولایتی چهارمین کنگره حزب ندای ایرانیان

علم الهدی: رهبری فرمودند تلگرام فیلتر و تعطیل شود؛ اما این نرم افزار به صورت اسمی، فیلتر شد/ در کنارش، دو نرم افزار ایجاد کردند تا تلگرام بر فضای مجازی مسلط باشد

نامه زارعی خطاب به محسن رضایی مصلحت قربانی مسامحه دولت و شُل کاری های مجلس در پرونده FATF نشود

پلیدی آل سعود برای ملت های دنیا ثابت شده است

اطاعت از رهبری راه نجات کشور و عبور از بحران ها است

یک بوشهری سخنگوی شورای عالی استانها شد

آمریکا با فشار روانی قصد سیطره بر کشور را دارد

توان موشکی وقدرت بازدارندگی آن مانع از تجاوز دشمنان

مهجور ماندن قرآن؛ جامعه را در مقابل دشمن نفوذ پذیر می کند

آسیب رسانی به وحدت ملی خیانت به کشور است

ظریف: امروز هیچ دولتی نمی تواند اطلاعات را کنترل کند/ آنکه پشت میز مذاکره بود، مردم بودند ما نبودیم

مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

فرود اضطراری هواپیمای دبی به نروژ در شیراز

استاندار فارس سریعتر انتخاب شود/ وحدت حوزه و دانشگاه

تاریخ مصرف برجام تمام شده است/تاکید بر تقویت توان داخلی

ملت ولایتمدار ایران درمقابل دشمنان عقب نشینی نمی کند

وحدت حوزه و دانشگاه موجب بالندگی نظام می شود

احیای زکات در کانادا

نظر نماینده سابق سازمان ملل درباره حضرت آیت الله سیستانی/ پیام عاطفی «یان کوبیچ» به عراقی ها

انتقاد از بی توجهی رسانه ها به خطبه نخست

فرود اضطراری هواپیمای دبی در فرودگاه شیراز

پلیدی آل سعود برای ملت های دنیا ثابت شده است

حوزه و دانشگاه دو شعبه از انقلاب اسلامی هستند

سنا تصمیم دارد بر سیاست خارجی ترامپ نظارت کند

ضرورت انتخاب سریع جایگزین برای مدیران بازنشسته

پایان عملیات ساخت 20 هزار واحد مسکونی برای زلزله زدگان کرمانشاه

آمریکا با فشار روانی قصد سیطره بر کشور را دارد

باید در تعریف منافع ملی به اجماع رسید

اطاعت از رهبری راه نجات کشور و عبور از بحران ها است

پلیدی آل سعود برای ملت های دنیا ثابت شده است

تکیه بر توان داخلی راه نجات کشور است

سردار باقرزاده:هیچ مسئولی در نظام جمهوری اسلامی نباید به فکر سروری باشد

پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم

عملکرد روابط عمومی باید موجب کاهش فاصله مردم از مسئولان شود

جهان به زودی شاهد ضربات مهلکی به پیکره دشمنان ایران خواهند بود

فشار اقتصادی دشمن برای ناامید کردن مردم از نظام است

کشور بیش از هرزمانی نیازمند وحدت است

مسئولیت ها یک امانت و فرصتی برای خدمت به مردم است

شکست تمام طرح های آمریکا علیه ایران

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پوشاک در محدوده شمال تهران

سکوت جهان در مقابل رفتار خشن پلیس فرانسه/مشکلات اقتصادی مردم نتیجه بی تدبیری برخی مسئولان است

اطاعت از رهبری راه نجات کشور و عبور از بحران ها است

باید در تعریف منافع ملی به اجماع رسید

یک بوشهری سخنگوی شورای عالی استانها شد

راهی غیر از انتخابات آزاد برای رسیدن به وحدت ملی وجود ندارد

لاوروف از آماده شدن فهرست شرکت کنندگان در کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد

شهید کشوری باید الگوی همه جوانان ما باشد

نسبت به آسیب های فضای مجازی بی تفاوت نباشیم

ملتی که شهادت دارد به سعادت می رسد

برگزاری یادواره شهدای روستای تل مویزی باشت

جلسه امروز شورای امنیت درباره یمن

تسریع در انتخاب استاندار فارس

صدور حکم در پرونده استخدام های بی ضابطه جهاد کشاورزی / کشف یک سند جعلی در مسیر بررسی واگذاری زمین منابع طبیعی

فرود اضطراری هواپیما در فرودگاه شیراز

آمریکا بدنبال از بین بردن دستاوردهای انقلاب است/ بصیرت و وحدت؛ رمز پیروزی بر دشمن

حادثه تروریستی چابهار نشان دهنده درماندگی دشمنان در برابر ایران است

سیستم اداری در استان بسیار سختگیر است/ خودروسازان سری هم به دانشگاه ها بزنند

رییس دانشگاه بیرجند به دغدغه های کارکنان دانشگاه پاسخ داد

تروریست ها با حادثه چابهار قصد جلوگیری از رشد اقتصادی این شهر را داشتند

اصلاحات ترفند نرم دشمنان برای مقابله با آرمان های انقلاب بود

مهم ترین اصل پس از وقوع حادثه های طبیعی، آمادگی و بازگشت به شرایط عادی است

پهنای باند پیام رسان های داخلی 2 برابر می شود

ریشه بسیاری از ناهنجاریها در بی اعتقادی است

محورهای سخنان امامان جمعه اصفهان

سیستم اداری در خراسان جنوبی سختگیرانه عمل می کند

وزارت امور خارجه در خصوص اقدامات دولت گرجستان جدی تر ورود کند

چهارمین کنگره حزب ندای ایرانیان

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم

وقتی نیمه گمشده ات را در اردوی جهادی پیدا می کنی/ ساده زیستی را در این اردوها آموختم