مطالب مرتبط:
نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند
نماینده مردم همدان در مجلس: یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی
نظر نماینده پیشین مشهد در مجلس در مورد فراخوان امام جمعه این شهر به مردم: اگر گروهی برای شعار دادن علیه دولت بسیج شدند، مشکلی حل نمی شود/ بهتر بود که در ارتباط با دولت و مجلس پیام مردم را دنبال کنند
مردم روستا ها را با حقوق خود آشنا کنید تا آن را مطالبه کنند/ مدل هایی را طراحی کنید که دولت به کمک آن مشکلات مناطق محروم را حل کند
واکنش زیباکلام به طرح سوال مجلس از روحانی: چه میزان از مشکلات کشور ناشی از عملکرد دولت بوده؟ / کدام طرح یا پیشنهادی را به دولت ارائه کردید که در بهبود وضع اقتصادی کشور کمک کند؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 18:362018-09-20سياسي

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند


ایرنا - نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم اگر قانع شوند با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود، - مانده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند.

سیده فاطمه ذوالقدر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره ضرورت گفت وگوهای رو در رو و شفاف دولت و مردم، گفت: مردم وقتی ببیند درخواست های آنها از طریق گروه های مرجع به گوش دولتمردان، سیاستمداران و قانونگذاران می رسد با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود مانده، قانع شده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند، از طرفی دولت هم ملزم می شود به این مطالبه گری پاسخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر خاطر نشان کرد: مردم وقتی می بینند نمایندگان آنها چه در مجلس و چه در احزاب، چه در اصناف و در رسانه ها مسائل و مطالبات آنها را بیان کرده و پی گیری می کنند، با خوش بینی به نهاد حاکمیت اعم از دولت و مجلس و سایر نهادها، مطمئن می شوند که این روش های منطقی و اصولی بر مدار گفت و گو، برای مطالبه گری و نتیجه گرفتن تاثیرگذار است.

ذوالقدر تاکید کرد: وقتی نمایندگان، نظرات و مطالبات مردم را به دولت منعکس کرده و بر اجرای قوانین نظارت کنند و اگر در جایی کمبود یا قصوری هم باشد به صورت شفاف تذکر داده، منصفانه و سازنده مسائل را نقد کرده و پی گیری کنند، مردم به آینده کشور دلگرم و امیدوار می شوند.

**احزاب و اصناف گفت وگوهای دولت و ملت را تقویت کنندذوالقدر گفت: وجود نهادهای مرجع مانند احزاب و اصناف فعال و رسانه های قدرتمند، مکانیزم گفت و گوهای دو طرفه بین حاکمیت و مردم را تقویت می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص مکانیزم های گفت و گوی رو در رو دولت و مردم نیز اظهار داشت: وجود احزاب فعال و تشکل ها و اصناف قدرتمند به عنوان واسطه های بین مردم و حاکمیت، می تواند به تقویت گفت و گوهای مستقیم و رودر روی ملت و دولت کمک کند.

وی افزود: فعالان سیاسی و احزاب می توانند با برگزاری نشست ها و ارتباط مستمر با پایگاه های اجتماعی خود، صدور بیانیه های عمومی، انجام سخنرانی و مصاحبه درباره موضوع های مختلف اقتصادی، اجتماعی و مسائل فرهنگی و سیاسی روز کشور علاوه بر این که نظرات طیف فکری و پایگاه اجتماعی خود را با دولت در میان گذارند، اقدامات دولت و شرایط خاص کشور را نیز برای مردم تبیین کرده و امید و آرامش را در جامعه حاکم کنند.

ذوالقدر بیان کرد: احزاب و اصناف می توانند در بزنگاه ها و بحران هایی که در کشور به وجود می آید، آگاهانه و به موقع به مسائل ورود کنند، شرایط و ضرورت ها را نیز برای اقشار مختلف مردم تشریح کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین گفت: در کنار احزاب و اصناف، سمن ها و رسانه ها نیز به عنوان واسط بین مردم و حاکمیت، می توانند گفت و گوهای دو طرفه و رو در رو با دولت و حاکمیت را پیش برده و با بیان مواضع و انتقاد سازنده، پیشنهاد و راهکار، نقش اثربخش خود را در افزایش آگاهی و آرامش در جامعه ایفا کنند.

وی با تاکید بر این که احزاب و اصناف باید جلسات مستمر با دولت داشته باشند، گفت: این گروه ها باید درخواست های مردم را از راه های قانونی و منطقی با دولت مطرح و پی گیری کنند و نتایج آن را از طریق رسانه ها و کانال های ارتباطی خود به اطلاع مردم برسانند.

** رسانه ها اقدامات مثبت دولت را برای مردم بیان کنندعضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره گفت و گوی رو در روی مردم و دولت، شفافیت و صراحت را امری ضروی و تاثیرگذار در افکارعمومی دانست و افزود: رسانه ها ، به ویژه صدا و سیما به همراه تیم اطلاع رسانی دولت، باید برنامه ها و اقدامات مثبت دولت را در قالب گزارش برای مردم بیان کنند.

ذوالقدر با اشاره به این که مردم این روزها به مسائل اقتصادی حساس شده اند ، گفت: هر چقدر دولت در این حوزه برای مردم بیشتر روشنگری کند، مسئولان بیشتر مصاحبه و رو در رو و شفاف با مردم حرف بزنند، سیاست ها و راهکارهای عبور از شرایط سخت - چه سیاسی چه اقتصادی- را بیان کنند، دولت می تواند اوضاع را بهتر کنترل کند و افکار عمومی، مردم و حتی بازار را آرام کنند.

** مردم منتظر خبرهای خوب دولت هستندذوالقدر گفت: هر چقدر ارتباط دولت با مردم بیشتر باشد و تیم رسانه ای دولت قوی تر عمل کند، می تواند در کنترل اوضاع تاثیرگذارتر باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود:اگر دولت درباره دلایل تورم و افزایش قیمت ها که موضوع روز جامعه است، شفاف و صریح با مردم صحبت کند و سیاست ها و راهکارهای خود را نیز بیان کند- مثل همین موضوع که بیان کرده است مواد اولیه در حال ترخیص است - می تواند در بازار و قیمت ها تاثیر گذاشته و جامعه نیز به آرامش می رسد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: مردم منتظر شنیدن خبرهای خوب دولت هستند، خبرهایی که دغدغه زندگی آنها را کاهش دهد و آنها را مطمئن کند که با خیال راحت می توانند موارد اساسی زندگی خود را تامین کنند.

** شکست جنگ روانی دشمن با گفت و گوی شفاف با مردم نماینده مجلس با بیان اینکه یک بعد از پیشبرد تحریم های آمریکا انجام عملیات روانی در ایران است، توضیح داد: آنها یک جنگ وسیع تبلیغاتی و روانی را بر ضد ایران برنامه ریزی و عملیاتی کرده اند.

ذوالقدر گفت:کارشناسان همان زمان (آبان - آذر 96) که خروج آمریکا از برجام مطرح بود، قیمت دلار را حدود 7 تا 8 هزار تومان پیش بینی می کردند، اما با جنگ روانی که رسانه های بیگانه اجرا کردند و البته یک مقدار خلل در بعد نظارتی و عملکردها در بازار، به نوسانات و روند افزایشی قیمت ارز، دامن زدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: گفت و گوی مستقیم و شفاف دولت با مردم و تشریح برنامه های عبور از بحران، نه تنها در آرام شدن اوضاع و تثبیت وضعیت اقتصادی موثر است، بلکه منجر به شکست جنگ روانی و جنگ اقتصادی که دشمن آغاز کرده، می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دو دیدار اخیر با دولتمردان در سال جاری بر ضرورت گفت و گو رو در رو با مردم تاکید کردند و فرمودند: (به مردم) بگویید دشمن می خواهد از رخنه اقتصادی استفاده کند و ما نخواهیم گذاشت و به کمک شما احتیاج داریم ؛ ایشان تاکید کردند قوت ها و نتایج کارهای مثبت اقتصادی را برای مردم اطلاع رسانی کنید .


کلید واژه ها: مردم - دولت - مطالبات - اصناف - اجتماعی - مجلس - کمیسیون فرهنگی مجلس - مشکلات - شمیرانات - کشور - مجلس شورای اسلامی - آرامش - سیاسی - قدرتمند - فرهنگی - فعالان سیاسی - سیاستمداران - ایرنا - شرایط - رسانه - شفاف - امید - خبرنگار - سخنرانی - بیانیه - مصاحبه - اسلامی - قوانین - فاطمه - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
ولایت پذیری فقط لقلقه زبان نباشد

بشاراسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

پولیتیکو: دونالد ترامپ می خواست در کنار فرزند محمدرضا پهلوی پیام نوروزی بفرستد

مجید انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود

لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد

صحنه تصادفی که شاید در فیلم های اکشن دیده باشید+فیلم

برگزاری نخستین دوره انتخابات شورای نظام دامپزشکی درالبرز

افزایش شمار قربانیان استراسبورگ فرانسه به 4 تن

وکیل سابق ترامپ: دیگر از دروغ گفتن خسته شده ام/ به ترامپ وفادار نخواهم بود

واکاوی انگیزه های آشتی ناپذیری با CFT

انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود/ اگر نقدی به رهبری به گونه ای است که می تواند نظام و جایگاه رهبری را تقویت کند، اشکالی ندارد بیان عمومی شود/ همانطور که گفتمان اصولگرایی قابل حذف نیست گفتمان اصلاح طلبی هم قابل حذف نیست

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

دانشجویان و طلاب بایدهای جامعه را آسیب شناسی کنند

انصاری: FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود

وزیر اطلاعات ایران با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

وحدت و حوزه دانشگاه راهبرد مقابله با نفوذ و استحاله دشمن است

امروز دنیا گرفتار جاهلیت مدرن است

انقلاب اسلامی هویت شیعه را زنده و نمایان کرد

معاون قوه قضاییه: بابک زنجانی در موقع مناسب اعدام می شود

عامل حمله تروریستی فرانسه کشته شد

غرویان: به آیت الله جنتی گفتم روز قیامت جلوی شما را می گیرم

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت و جوانان را هرزه می کند| آیا باید گرسنگی و تنگناهای زندگی مردم را نگاه کنیم و هیچ تکانی نخوریم؟|به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی برای مدافعین داخلی جاده خاکی می دهند+واکنش معاون وزیر ارتباطات

16 هزار معتاد در استان در مرحله ترک اعتیاد

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

2 هزار بذر بادام کوهی در دره سفیدخانی شازند کاشته شد

استاندار کرمانشاه با جمعی از زلزله زدگان سرپل ذهاب دیدار کرد

اولین مراسم سالگرد شهادت سردار علی خوش لفظ در همدان

وکیل باقری درمنی: 3 ماه فرصت دهید همه بدهی ها را می دهیم/ اعدام نکنید

مردم و مسؤولان در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار باشند

نگرشی بر مبانی فرهنگی روابط ایران وروسیه و تقویم روابط دوکشور!

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

2 هزار بذر بادام کوهی در دره سفیدخانی شازند کاشته شد

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است

استاندار کرمانشاه با جمعی از زلزله زدگان سرپل ذهاب دیدار کرد

90 درصد هزینه های مردم در حوزه سلامت مربوط به مراجعه سرپایی است

مشاور وزیر کشور: وزیر، فرزند خود را نابغه اقتصادی معرفی نکرده است

سقوط مادربزرگ 102 ساله از ارتفاع 4 هزار و 200 متری!

کوچ از روستاها به شهرها در پیش است؟

بهترین تصاویر این هفته اسپوتنیک

کلید درخشش علی علیپور در دستان کی روش است!

از هشدار استاندار تا اقدام ارزنده فرماندار + فیلم

ساز مخالف | گفت وگو با کسانی که در سال 71 مخالف تولد روزنامه همشهری بودند

شورای امنیت مجوز نظارت سازمان ملل بر الحدیده را صادر کند

ظریف: چرا کیهان و صداوسیما نمی خواهند غرور ملی ایرانیان حفظ شود؟ همه ما در یک کشتی نشسته ایم| بدون مردم، هیچ هستیم| سیاست خارجی حوزه درگیری جناحی نیست

ذاکران اهل بیت(ع) تاثیر بسزایی در نشر فرهنگ اسلامی و شیعی دارند

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

دیدار وزیر اطلاعات با رییس جمهوری آذربایجان

انصاری: شرطی برای حمایت از روحانی نداشته ایم

قلعه گنج در قاب دوربین خبرگزاری های خارجی

اعتراض مردمی به «قانون بردگی» در مجارستان

سکوت فریماه فرجامی پس از یکسال شکست/عنوان « جایزه جلال» را به «جایزه رضا» تغییر دهند

جواد نکونام عزادار شد

تخریب شاملو یا تبلیغ فرح در کیهان؟!

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

فرماندار: تالش فاقد مراکز استاندارد ترک اعتیاد است

سپیدرود رشت

انتقاد تند رحیم پور ازغدی از حوزه/داماد روحانی معاون وزیر صنعت شد!/واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره/کنایه عضو هیئت رییسه مجلس به اکبر ترکان

پریناز ایزدیار خواهان تحریم بازار پرنده فروشان فریدونکنار شد

بلیط هیچ مسافری از فرودگاه اهواز لغو نشده است

بابک احمدی: چه خوب که شاملو این روزها را ندید

کشته شدن 20 طالب در ولایت کنر

صحبت های علی پروین در حاشیه مراسم تشییع زنده یاد دانایی فر

انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس

کیسه دوزی رمال ها برای افراد ساده لوح در کهگیلویه و بویراحمد

پابه پای همشهری

فرماندار: تالش فاقد مراکز استاندارد ترک اعتیاد است

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

گزارش تصویری از مراسم مذهبی باداراک در قره کلیسا

انتشار جزییات کامل توافق طرف های یمنی در سوئد

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

شجاعی هنوز از قطبی دلخور است؟

محفل انس با قرآن کریم در قزوین برگزار شد

انتقاد امام جمعه جغتای از بدعهدی شرکت گاز شهرستان

تاکید دکتر مظفری بر عدم درج پیام تبریک انتصاب در رسانه ها و ارسال گل منطقه آزاد کیش

پاسخ مجید انصاری به عدم حضورش در دولت دوازدهم

تاکید شکوری راد بر توجه به هویت ملی

استفاده از بنزین بهتر است یا گاز LPG؟

آرایش انتخابات آینده شورای شهر تهران / تلاش ها برای تکرار

ترزا می : مذاکرات مجدد درباره برکسیت امکان پذیر نیست

کارتن خوابی که می توانست امام جماعت مسجد باشد

فقاهت کیان شیعه است| پاسخ به دو شبهه اخیر وهابیت

محفل انس با قرآن کریم در قزوین برگزار شد

خطبه های نماز جمعه شهرستانهای استان اصفهان

وحدت حوزه و دانشگاه عامل پیشرفت ایران اسلامی

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

اهالی قلم در بیمارستان آیت الله یثربی کاشان رایگان درمان می شوند

دیدار نمایندگان کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با دبیرکل خانه کارگر

مجلس سنای آمریکا محمد بن سلمان را مسئول قتل خاشقجی معرفی کرد

نمایش فیلم سینمایی «لانتوری» در چین ممنوع شد

وقتی امام خمینی ( ره ) گوشت منجمد را نجس و حرام اعلام کرد

خلاصه بازی پرسپولیس - پارس جنوبی جم

چرا ماه های آینده می تواند بی ثباتی روانی ترامپ را به اوج خود برساند؟

علم الهدی : به دشمن اتوبان چهاربانده داده اند

سخنگوی جلیقه زردها: از انقلاب 1979 ایران الهام گرفته ایم

سردار اشتری: خانواده ناجا دارای 70 هزار حافظ قرآن است

وزیر اطلاعات برای پاسخ به سوال نماینده تهران به مجلس می آید

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند