مطالب مرتبط:
نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند
نماینده مردم همدان در مجلس: یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی
نظر نماینده پیشین مشهد در مجلس در مورد فراخوان امام جمعه این شهر به مردم: اگر گروهی برای شعار دادن علیه دولت بسیج شدند، مشکلی حل نمی شود/ بهتر بود که در ارتباط با دولت و مجلس پیام مردم را دنبال کنند
مردم روستا ها را با حقوق خود آشنا کنید تا آن را مطالبه کنند/ مدل هایی را طراحی کنید که دولت به کمک آن مشکلات مناطق محروم را حل کند
واکنش زیباکلام به طرح سوال مجلس از روحانی: چه میزان از مشکلات کشور ناشی از عملکرد دولت بوده؟ / کدام طرح یا پیشنهادی را به دولت ارائه کردید که در بهبود وضع اقتصادی کشور کمک کند؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 18:362018-09-20سياسي

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند


ایرنا - نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم اگر قانع شوند با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود، - مانده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند.

سیده فاطمه ذوالقدر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره ضرورت گفت وگوهای رو در رو و شفاف دولت و مردم، گفت: مردم وقتی ببیند درخواست های آنها از طریق گروه های مرجع به گوش دولتمردان، سیاستمداران و قانونگذاران می رسد با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود مانده، قانع شده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند، از طرفی دولت هم ملزم می شود به این مطالبه گری پاسخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر خاطر نشان کرد: مردم وقتی می بینند نمایندگان آنها چه در مجلس و چه در احزاب، چه در اصناف و در رسانه ها مسائل و مطالبات آنها را بیان کرده و پی گیری می کنند، با خوش بینی به نهاد حاکمیت اعم از دولت و مجلس و سایر نهادها، مطمئن می شوند که این روش های منطقی و اصولی بر مدار گفت و گو، برای مطالبه گری و نتیجه گرفتن تاثیرگذار است.

ذوالقدر تاکید کرد: وقتی نمایندگان، نظرات و مطالبات مردم را به دولت منعکس کرده و بر اجرای قوانین نظارت کنند و اگر در جایی کمبود یا قصوری هم باشد به صورت شفاف تذکر داده، منصفانه و سازنده مسائل را نقد کرده و پی گیری کنند، مردم به آینده کشور دلگرم و امیدوار می شوند.

**احزاب و اصناف گفت وگوهای دولت و ملت را تقویت کنندذوالقدر گفت: وجود نهادهای مرجع مانند احزاب و اصناف فعال و رسانه های قدرتمند، مکانیزم گفت و گوهای دو طرفه بین حاکمیت و مردم را تقویت می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص مکانیزم های گفت و گوی رو در رو دولت و مردم نیز اظهار داشت: وجود احزاب فعال و تشکل ها و اصناف قدرتمند به عنوان واسطه های بین مردم و حاکمیت، می تواند به تقویت گفت و گوهای مستقیم و رودر روی ملت و دولت کمک کند.

وی افزود: فعالان سیاسی و احزاب می توانند با برگزاری نشست ها و ارتباط مستمر با پایگاه های اجتماعی خود، صدور بیانیه های عمومی، انجام سخنرانی و مصاحبه درباره موضوع های مختلف اقتصادی، اجتماعی و مسائل فرهنگی و سیاسی روز کشور علاوه بر این که نظرات طیف فکری و پایگاه اجتماعی خود را با دولت در میان گذارند، اقدامات دولت و شرایط خاص کشور را نیز برای مردم تبیین کرده و امید و آرامش را در جامعه حاکم کنند.

ذوالقدر بیان کرد: احزاب و اصناف می توانند در بزنگاه ها و بحران هایی که در کشور به وجود می آید، آگاهانه و به موقع به مسائل ورود کنند، شرایط و ضرورت ها را نیز برای اقشار مختلف مردم تشریح کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین گفت: در کنار احزاب و اصناف، سمن ها و رسانه ها نیز به عنوان واسط بین مردم و حاکمیت، می توانند گفت و گوهای دو طرفه و رو در رو با دولت و حاکمیت را پیش برده و با بیان مواضع و انتقاد سازنده، پیشنهاد و راهکار، نقش اثربخش خود را در افزایش آگاهی و آرامش در جامعه ایفا کنند.

وی با تاکید بر این که احزاب و اصناف باید جلسات مستمر با دولت داشته باشند، گفت: این گروه ها باید درخواست های مردم را از راه های قانونی و منطقی با دولت مطرح و پی گیری کنند و نتایج آن را از طریق رسانه ها و کانال های ارتباطی خود به اطلاع مردم برسانند.

** رسانه ها اقدامات مثبت دولت را برای مردم بیان کنندعضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره گفت و گوی رو در روی مردم و دولت، شفافیت و صراحت را امری ضروی و تاثیرگذار در افکارعمومی دانست و افزود: رسانه ها ، به ویژه صدا و سیما به همراه تیم اطلاع رسانی دولت، باید برنامه ها و اقدامات مثبت دولت را در قالب گزارش برای مردم بیان کنند.

ذوالقدر با اشاره به این که مردم این روزها به مسائل اقتصادی حساس شده اند ، گفت: هر چقدر دولت در این حوزه برای مردم بیشتر روشنگری کند، مسئولان بیشتر مصاحبه و رو در رو و شفاف با مردم حرف بزنند، سیاست ها و راهکارهای عبور از شرایط سخت - چه سیاسی چه اقتصادی- را بیان کنند، دولت می تواند اوضاع را بهتر کنترل کند و افکار عمومی، مردم و حتی بازار را آرام کنند.

** مردم منتظر خبرهای خوب دولت هستندذوالقدر گفت: هر چقدر ارتباط دولت با مردم بیشتر باشد و تیم رسانه ای دولت قوی تر عمل کند، می تواند در کنترل اوضاع تاثیرگذارتر باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود:اگر دولت درباره دلایل تورم و افزایش قیمت ها که موضوع روز جامعه است، شفاف و صریح با مردم صحبت کند و سیاست ها و راهکارهای خود را نیز بیان کند- مثل همین موضوع که بیان کرده است مواد اولیه در حال ترخیص است - می تواند در بازار و قیمت ها تاثیر گذاشته و جامعه نیز به آرامش می رسد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: مردم منتظر شنیدن خبرهای خوب دولت هستند، خبرهایی که دغدغه زندگی آنها را کاهش دهد و آنها را مطمئن کند که با خیال راحت می توانند موارد اساسی زندگی خود را تامین کنند.

** شکست جنگ روانی دشمن با گفت و گوی شفاف با مردم نماینده مجلس با بیان اینکه یک بعد از پیشبرد تحریم های آمریکا انجام عملیات روانی در ایران است، توضیح داد: آنها یک جنگ وسیع تبلیغاتی و روانی را بر ضد ایران برنامه ریزی و عملیاتی کرده اند.

ذوالقدر گفت:کارشناسان همان زمان (آبان - آذر 96) که خروج آمریکا از برجام مطرح بود، قیمت دلار را حدود 7 تا 8 هزار تومان پیش بینی می کردند، اما با جنگ روانی که رسانه های بیگانه اجرا کردند و البته یک مقدار خلل در بعد نظارتی و عملکردها در بازار، به نوسانات و روند افزایشی قیمت ارز، دامن زدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: گفت و گوی مستقیم و شفاف دولت با مردم و تشریح برنامه های عبور از بحران، نه تنها در آرام شدن اوضاع و تثبیت وضعیت اقتصادی موثر است، بلکه منجر به شکست جنگ روانی و جنگ اقتصادی که دشمن آغاز کرده، می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دو دیدار اخیر با دولتمردان در سال جاری بر ضرورت گفت و گو رو در رو با مردم تاکید کردند و فرمودند: (به مردم) بگویید دشمن می خواهد از رخنه اقتصادی استفاده کند و ما نخواهیم گذاشت و به کمک شما احتیاج داریم ؛ ایشان تاکید کردند قوت ها و نتایج کارهای مثبت اقتصادی را برای مردم اطلاع رسانی کنید .


کلید واژه ها: مردم - دولت - مطالبات - اصناف - اجتماعی - مجلس - کمیسیون فرهنگی مجلس - مشکلات - شمیرانات - کشور - مجلس شورای اسلامی - آرامش - سیاسی - قدرتمند - فرهنگی - فعالان سیاسی - سیاستمداران - ایرنا - شرایط - رسانه - شفاف - امید - خبرنگار - سخنرانی - بیانیه - مصاحبه - اسلامی - قوانین - فاطمه - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مدیر روابط عمومی و تبلیغات در هرمزگان

استخدام لابراتواریست در یک لابراتوار معتبر در تهران

استخدام طراح الکترونیک در یک شرکت معتبر در گیلان

استخدام ویزیتور حضوری با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

نشان پیروان أمیرالمؤمنین علی (علیه السلام)

استخدام نیروی خدمات آقا در یک شرکت معتبر محدوده دروازه دولت

استخدام اسلاید کار حرفه ای،گرافیست در استارتاپ رسانا- تهران

استخدام 4 ردیف شغلی در استارتاپ رسانا در تهران

استخدام کارمند اداری در شرکت بازرگانی کارن کویر محدوده ستارخان

حضور فرزند شهید مدافع حرم در پیاده روی اربعین+عکس

زیارت اربعین 86 سال گذشته+عکس

دریاچه های مختلف نروژ+عکس

نکاتی در مورد سفر اربعین ویژه زائران

زائران اربعین چگونه 100 هزار دینار را دریافت کنند

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 30 مهرماه 97

با تصویرسازی غلط سعی می کنند افکار ملّت ایران را منحرف کنند؛ هم تصویر غلط درباره ی ایران، هم تصویر غلط درباره ی خودشان

این قرار ما نبود آقای روحانی!

تصاویر/ نشست حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهساری با طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز

5 اثر بی نظیر نماز اول وقت/از استجابت دعا تا بخشش گناهان

استخدام کارشناس تدارکات در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نماینده علمی در شرکت فروغ سلامت مهرگان در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم در یک موسسه آموزشی معتبر و برند

پشتیبانی 110 هزار ظرفیت اسکان در شهرهای عراق توسط سپاه و بسیج

احیای میراث قالیباف /عقب نشینی از سیاست های ضد فساد به بهانه دخل خالی

پشتیبانی 110 هزار ظرفیت اسکان در شهرهای عراق توسط سپاه

بررسی بایدها و نبایدهای تبلیغ بین الملل در مدرسه علمیه الغدیر اهواز

کشورهای جهان از تحریم های آمریکا علیه ایران تبعیت نمی کنند

کانادا: توضیحات عربستان درمورد قتل خاشقچی بی اعتبار است

شناسنامه علی شریعتی+عکس

شهید بهشتی در کنار خانواده+عکس

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز دوشنبه

تصاویر/ رادار جدید ایرانی را ببینید

تعریف از فیلم «جدایی نادر از سیمین» برای «فن هاوتن» دردسرساز شد+عکس

«طلاب المقاومت الحسینیه» موکب هیئت میثاق باشهدا در عمود 932 منتظر زوار است/ «الحسین یجمعنا» شعار موکب دانشجویی دانشگاه امام صادق

خداحافظی دردناک دو فیل از یکدیگر+عکس

مراسم چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

وزارت خارجه ایران: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

عناوین روزنامه های سیاسی 30 مهر 97/ ترامپ علیه شرق +تصاویر

روزهای قمر در عقرب سال 97 و اقدامات مکروه در این ایام

انس با قرآن موجب افزایش انگیزه و هدف در طلاب می شود

مشکل دانشجویان پذیرش شده پزشکی حل می شود

برگزاری سومین نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی

نمایندگان گاهی به جای پلو «اشکنه» بخورند

10خاصیت مهم پروبیوتیک ها

اگر می خواهید بدانید پوشش حضرت زهرا(س) بیرون از خانه چگونه بود، بخوانید

شو خیره کننده چند جوان با استعداد در گات تلنت +ویدئو

تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور

احتمال قطع شدن تولید مرغ و تخم مرغ در آینده ای نزدیک

اختلاف نسل ها در مدت زمان تماشای تلویزیون

انتصابات دقیقه نودی هلدینگ تاپیکو در پتروشیمی ها

همسان سازی حقوق کارمندان رسمی و قراردادی

ما با شهادت ازدواج کرده ایم

انتخابات پارلمانی افغانستان پایان یافت/اشرف غنی از مردم تشکر کرد

آمریکا نمی تواند ایران را وادار به مذاکره مجدد کند

چرا تکلیف نمایشگاه مطبوعات روشن نمی شود؟

تعبیر خواب سوره حجر - خواندن سوره حجر در خواب چه تعبیری دارد؟

جهانگیری می ماند یا می رود؟ /گروه اقتصادی منسجم دولت با گرایش نامشخص/دور زدن تحریم با «نفتکش های ارواح»

ابراز نگرانی نمایندگان از کمبود بودجه فرهنگی در حضور «دژپسند»

رشد 3.5 برابر نقدینگی هم دولت روحانی را یاری نکرد

ربا خواری مصداق با جنگ خداوند است

استخدام شرکت بیژن شایا گستر( نماینده رسمی دنت) در گیلان

دستیار ویژه لاریجانی: عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود

افرادی که به فکر دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان می باشند را به مردم معرفی می کنیم

صلاحیت وزیران پیشنهادی عصر شنبه در مجلس بررسی می شود

دلیل تیراندازی امشب اهواز چه بود؟

مجری هایی که ممنوع التصویر شدند +عکس

سومین مهلت 4ماهه FATF به ایران برای سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی کشور است

چرا خداوند برای هر پیامبر، یک دشمن هم قرار داده است؟

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک ماه به تعویق افتاد

گفت و شنود/ مدیر عامل!

هشدار درباره زبان فارسی و تنفر از کلاس های آن

نصب 4 موشک بر روی «پیکان ایرانی» +تصاویر

تجهیز هواپیماهای سنگین ارتش به تایرهای ایرانی +عکس

درگیری های آقای بازیگر در شغل دومش +عکس

استاندار ایلام اعلام وضعیت فوق العاده کرد

واکنش وزارت امور خارجه به شایعه کناره گیری ظریف

اولین تصویر از 12 مرزبان ربوده شده

شایعه کناره گیری ظریف ارزش پاسخگویی ندارد

نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز بکار کرد

تاکید ظریف بر حفظ حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور در کمیسیون امنیت ملی

آقای جهانگیری! وعده هایی که دادید «یادتان هست»؟

واکنش کیانوش عیاری به توقیف قطعی «کاناپه»

تکذیب آیات الهیه، اثر تداوم بر گناه است / معدهٔ نفس هرگز سیر نخواهد شد!

مدیر مسئول کیهان با 14 شکایت جدید دولت به دادگاه رفت

شایعه کناره گیری ظریف ارزش پاسخگویی ندارد

خروج احتمالی آمریکا از پیمان موشک های هسته ای فاجعه بار است

و بازهم تیپ پرحاشیه «حمید فرخ نژاد» /عکس

آخرین اخبار از ​مشاهده شئ پرنده مشکوک در اهواز

طوفان در مسیر راهپیمایی اربعین

بررسی ادامه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

سران آل خلیفه نگران اوضاع داخلی کشور خود هستند

وزارت خارجه ایران: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

آیه ای که نشان دهنده احترام دین اسلام به سایر ادیان است

رامرود، قلعه ناشناخته در تاسوکی سیستان

راوی شکست خورد ه ها و طرد شده ها

فیلمبرداری از صفحه نمایش کامپیوتر با یک نرم افزار

«ماه مصنوعی» خیابان های چین را روشن می کند

جیش الظلم تصاویر مرزبانان ربوده شده را منتشر کرد

عکس/ شناسنامه دکتر علی شریعتی

اینفوگرافی / چگونه در خواب لاغر شویم؟

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند