مطالب مرتبط:
بررسی آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در اتاق تهران
آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید زیر ذره بین
مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ایلام اجرایی شده اند
برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی
سرگردانی نقدینگی بازارها را آشفته تر کرد!/ تقویت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، یک راه برای مهار غول نقدینگی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 13:352018-09-20اقتصادي

جزییات پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد


ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به موجب الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 30 اردیبهشت سال جاری از پشتوانه قانونی مجلس برخوردار شد و ظرف دو ماه از این تاریخ باید آیین نامه آن تدوین می شد.

- حال با اتمام مهلت پیش بینی شده برای تدوین پیش نویس آیین نامه این ماده قانونی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به تدوین پیش نویس آن کرده و نظرسنجی با بخش خصوصی برای نهایی کردن آن را در دستور کار قرار داده است.

شعار سال:" براساس پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده واحده قانون الحاقی رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور دو بخش ستاد و کارگروه برای اجرایی کردن این ضوابط و تعاریف در نظر گرفته شده است.

ریاست ستاد به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و ریاست کارگره نیز بر عهده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در هر استان خواهد بود.

براساس پیش بینی های صورت گرفته اعطای تسهیلات و مشوق های جدید به واحد تولیدی، حداقل به میزانی خواهد بود که واحد تولیدی امکان فروش و حداقل خودگردانی مالی را داشته باشد و همچنین موجب تسهیل وصول مطالبات و معوقات بانکی شود.

به همین دلیل کارگروه باید با اعمال مشوق ها و تسهیلات؛ افزایش تولید، صادرات، اشتغال، بهره وری، ارتقای کیفیت محصولات و پایداری واحدهای تولیدی را محقق کند.

در این پیش نویس و در راستای تحقق اهداف برای رفع موانع تولید 18 وظیفه و اختیار برای ستاد در نظر گرفته شده است و وظایف و اختیارات پیش بینی شده برای کارگروه نیز در 32 بند گنجانده می شود.

وظایف و اختیارات ستاد در شرح وظایف پیش بینی شده برای ستاد که تصمیمات و اختیارات آن در سطح ملی صورت می گیرد در مجموع 18 وظیفه و اختیار در نظر گرفته شده است.

در بند اول وظایف پیش بینی شده برای این بخش آمده بررسی و اتخاذ تصمیم جهت سیاست گذاری، اصلاح ضوابط و مقررات و اتخاذ تصمیم در سطوح ملی و استانی برای رفع موانع تولید، تسهیل امور سرمایه گذاری، تولید و صادرات و واردات مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش تولید با رعایت قوانین مربوطه صورت گیرد.

دومین وظیفه و اختیار پیش بینی شده برای این بخش به بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به اولویت تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی با تاکید بر تامین از منابع داخلی موضوع ماده 37 قانون رفع موانع تولید اختصاص دارد.

بررسی و اتخاذ تصمیم جهت سیاست گذاری برای تسهیل دسترسی و تامین زیرساخت های مورد نیاز واحدهای تولیدی با رعایت قوانین مرتبط یکی دیگر از موارد پیش بینی شده برای این گروه است.

اما پنجمین وظیفه و اختیار در نظر گرفته شده به بررسی و اتخاذ تصمیم جهت رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی مشمول این آیین نامه در تمامی حوزه های مرتبط با بخش تولید و صادرات، با هدف افزایش رونق تولید رقابت پذیر، تثبیت یا افزایش اشتغال، افزایش بهره وری و افزایش صادرات با رعایت قوانین مربوطه در نظر گرفته شده است.

اما ششمین بند پیش بینی شده در شرح وظایف این ستاد به بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به رفع موانع سرمایه گذاری و کمک به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام بازمی گردد و در هفتمین بند مدنظر برای این بخش نیز بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به تعیین تکلیف بدهی ها و تامین مالی مورد نیاز بخش تولید و تجارت دیده شده است.

اما در هشتمین وظیفه و اختیار در نظر گرفته شده بررسی و اتخاذ تصمیم درخصوص اختلافات بین واحدهای تولیدی و دستگاه های اجرایی کشور مشمول این آیین نامه در نظر گرفته شده است.

تصمیم گیری درخصوص پرونده های ارجاع شده از سوی کارگروه ها یکی دیگر از وظایفی است که به عهده ستاد گذاشته است.

علاوه بر موارد مذکور احصا و جمع بندی گزارش های اثربخشی دستورالعمل های مرتبط با حوزه تولید بررسی و اتخاذ تصمیم لازم جهت اصلاح آنها دهمین وظیفه و اختیار واگذار شده به ستاد خواهد بود.

از سوی دیگر تدوین بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط به این آیین نامه و قانون و ابلاغ به ارکان ستاد نیز یکی دیگر از وظایف و اختیاراتی است که به عهده ستاد گذاشته شده است.

براساس پیش نویس این آیین نامه مصوبات ستاد بر دیگر مقررات (آیین نامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل ها) مرتبط با موضوع مصرح در این قانون ارجح و از قابلیت اجرا برخوردار است.

همچنین براساس سیزدهمین وظیفه در نظر گرفته شده بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد پیشنهادهای واصله از دستگاه های اجرایی و یا تشکل های سراسری تولیدی به منظور رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در سطح ملی به عهده ستاد گذاشته شده است.

نظارت دوره ای بر عملکرد کارگروه های استانی و اعلام نتایج عملکرد و اثربخشی مصوبات بر رونق تولید در بازه زمانی سه ماهه از دیگر وظایفی است که بر عهده این بخش گذاشته شده است.

پانزدهمین وظیفه و اختیار پیش بینی شده برای این بخش به تعیین شرایط بازپرداخت تسهیلات حساب ذخیره ارزی و تسهیلات صندوق توسعه ملی در چارچوب اختیاراتی که باید در جهت رفع موانع تولید به ستاد تفویض شود بازمی گردد.

اما براساس یکی دیگر از اختیارات، ستاد می تواند نسبت به تعیین تکلیف تسهیلات وجود اداره شده پرداختی به واحدهای تولیدی موضوع تبصره ها و پیوست های قوانین بودجه سال های ماقبل قانون برنامه ششم توسعه کشور، اعم از بخشش تمام یا بخشی از اصل سود و جرایم متعلقه اقدام و گزارش آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کرده و سازمان مذکور درموارد لزوم اصلاحات مورد نیاز را در بودجه های سنواتی منظور کند؛ (به عنوان یارانه تولید در نظر گرفته شود) دستورالعمل مربوطه و در صورت لزوم تفویض اختیار موضوع این ماده به کارگروه های استانی توسعه ستاد به کارگروه ها ابلاغ می شود.

همچنین بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد تعیین هیات اجرایی برای اداره واحدهای تولیدی و جلوگیری از تعطیلی آنها در موارد ضروری با هماهنگی هیات حمایت از صنایع و انجام هماهنگی و اقدام لازم جهت رسیدگی خارج از نوبت محاکم قضایی به مصوبات ستاد و کارگروه های استانی دو وظیفه و اختیار دیگر پیش بینی شده برای ستاد است.

وظایف و اختیارات کارگروه اما براساس پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همچنین مقرر شده بخشی از آیین نامه این بند قانونی از سوی کارگروه های استانی در استان ها اجرایی شود؛ برای این کارگروه ها نیز 32 وظیفه و اختیار در نظر گرفته شده است.

البته کارگروه های استانی برای اعطای تسهیلات و مشوق های جدید این نکته را باید در نظر بگیرند که این تسهیلات به واحدهای تولیدی خواهد رسید که بتوانند امکان فروش و حداقل خودگردانی مالی را داشته باشند.

براساس اولین بند از وظایف و اختیارات در نظر گرفته شده برای این کارگروه های استانی اتخاذ تصمیم برای تسهیل دسترسی و تامین زیرساخت های مورد نیاز واحدهای تولیدی اعم از لجستیک، انرژی، جاده و نظایر آن، تا درب واحد تولیدی به صورت رایگان، اعتباری یا تقسیط بلندمدت به عهده این کارگروه ها خواهد بود.

در دومین بند از شرح وظایف این کارگروه ها آمده هدایت منابع مالی (اعم از منابع بودجه ای یا منابع داخلی بانک ها) در استان در چارچوب قوانین بالادستی و برنامه ریزی برای اختصاص سهم مناسب از منابع به بخش تولید نیز برعهده کارگروه های استانی خواهد بود.

بررسی و اتخاذ تصمیم برای تامین مالی جهت تکمیل زیرساخت های معادن هر استان با استفاده از حقوق دولتی مکتسبه در همان استان با رعایت قوانین مربوطه از دیگر وظایف و اختیارات کارگروه های استانی است.

اما چهارمین وظیفه و اختیار پیش بینی شده برای کارگروه های استانی به اتخاذ تصمیم برای تامین مالی مناسب واحدهای تولیدی به ویژه طرح های نیمه تمام با همکاری بانک های عامل با ارائه برنامه توجیهی فنی، مالی و اقتصادی مورد تایید بانک و کارگروه توسط واحدهای تولیدی باز می گردد.

اتخاذ تصمیم و حل اختلاف موضوعات بین واحدهای تولیدی و دستگاه های اجرایی یکی دیگر از اختیارات کارگروه های استانی پیش بینی شده است.

ششمین وظیفه و اختیار در نظر گرفته شده برای کارگروه ها به اتخاذ تصمیم تسهیل اعطای جوایز صادراتی با روش های غیر نقدی شامل تهاتر با حقوق دولتی (مالیات- تامین اجتماعی، حقوق گمرکی، حقوق دولتی معادن و.

یا صدور اوراق) با رعایت قوانین باز می گردد.

اتخاذ تصمیم برای تسهیل در وصول مطالبات واحد تولیدی از دستگاه های اجرایی دولتی به وسیله تهاتر بدهی های مالیاتی واحد تولیدی یا رعایت قوانین مربوطه از دیگر وظایف و اختیارات پیش بینی شده برای کارگروه های استانی است.

از سوی دیگر براساس پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و اتخاذ تصمیم جهت تسهیل در امور رسیدگی به مسائل مالیاتی به ویژه تسهیل در تشکیل هیات ها و شوراهای متعدد مانند هیات 251 مکرر با تفویض اختیارات شوراهای مالیاتی کشور به استان ها و همچنین حضور نمایندگان تشکل های تولیدی در جلسات هیات ها و شوراها جهت نظارت بر نحوه رسیدگی پرونده های واحدهای تولیدی با رعایت قوانین مربوطه بازمی گردد.

اما دهمین بند درنظر گرفته شده برای کارگروه های استانی به بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به نحوه تعیین تکلیف برای تسهیلات دریافت شده توسط واحدهای تولیدی از بانک ها با توجه به برنامه ارائه شده از سوی واحدهای تولیدی و تایید بانک و کارگروه پرداخته و برای اجرایی کردن این بند نه زیرگروه در نظر گرفته است.

براساس پیش نویس این آیین نامه (تعدیل و اصلاح تضامین تسهیلات، ارزیابی مجدد وثایق و تجمیع کلیه قراردادهای تسهیلات واحدهای تولیدی در ذیل یک قرارداد، تنفس،امهال و تقسیط مجدد بدهی ها حداکثر به مدت هفت سال، تنفس، امهال و تقسیط تسهیلات سرمایه در گردش معوق حداکثر به مدت سه سال، چگونگی واگذاری مجدد واحدهای تولیدی تملیک شده توسط بانک های عامل به مالکان بدون پیش پرداخت و به صورت اجاره به شرط تملیک در مدت شش تا 10 سال، پرداخت تسهیلات، تعهدات و مشوق ها با ارائه گواهی، پذیرش اوراق خزانه و مدت دار دولتی از سوی ادارات مالیاتی و تامین اجتماعی و بانک ها، بررسی شرایط پرداخت تسهیلات و نبود مانع نسبت به پرداخت تسهیلات جدید به واحدهای تولیدی دارای بدهی) زیرگروه های این بند از پیش نویس این آیین نامه است.

یکی دیگر از موارد پیش بینی شده در پیش نویس این آیین نامه نیز به اتخاذ تصمیم برای امهال و تقسیط تعهدات یا بدهی های واحدهای تولیدی به شرکت های خدمات رسان از جمله آب، برق،گاز و.

به مدت حداکثر سه سال (به نحوی که مجموع امهال و تقسیط از سه سال تجاوز نکند) مربوط می شود.

اما دوازدهمین وظیفه و تکلیف پیش بینی شده برای کارگروه های استانی شامل اتخاذ تصمیم جهت بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش واحد تولیدی تا 100 درصد و تقسیط بدهی قطعی شده از تاریخ ابلاغ به مدت سه سال و صرفا برای واحدهای تعطیل که قصد راه اندازی واحد تولیدی را دارند تقسیط بدهی مذکور بعد از گذشت سه سال با رعایت قوانین مربوط صورت پذیرد؛ برای این بند نیز تبصره ای در نظر گرفته شده است که براساس آن در شرایط خاص به تشخیص کارگروه و در چارچوب قوانین تقسیط سه ساله از زمان تصویب در کارگروه لحاظ شود.

یکی دیگر از بندهای پیش بینی شده در این پیش نویس به اتخاذ تصمیم در مورد حذف موقت مدیران واحدهای تولیدی در سامانه اجراییات سازمان امور مالیاتی و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی حداکثر ظرف یک ماه در غیر این صورت در زمان تعیین شده مجددا نام واحد تولیدی بدهکار در سامانه با رعایت قوانین مربوطه رویت خواهد شد.

اتخاذ تصمیم برای اخذ مالیات ارزش افزوده به صورت مدت دار برای واحدهای تولیدی که فروش مدت دار دارند تا به تبع صورت حساب مدت دار، در زمان پرداخت صورتحساب، ارزش افزوده اخذ شود با رعایت قوانین مربوطه یکی دیگر از تکالیفی است که بر عهده کارگروه های استانی گذاشته شده است.

همچنین براساس یکی دیگر از بندهای پیش بینی شده در پیش نویس این ماده قانونی سازمان امور مالیاتی بدوا حق رد دفاتر مالی واحد تولیدی (شامل روزانه و کل) را ندارد و در صورت عدم پذیرش دفاتر مکلف است کارگروه را مطلع کرده و سازمان امور مالیاتی باید با نظارت کارگروه و هماهنگی با موسسات حسابرسی معتبر و واحد تولیدی، حداکثر ظرف مدت یک ماه بررسی و اصلاحات لازم در دفاتر را انجام و مورد تایید قرار دهند و در صورت عدم پذیرش اصلاحات توسط واحدهای تولیدی و کتمان حقیقت، سازمان امور مالیاتی مطابق قوانین مربوطه اقدام کند.

اتخاذ تصمیم برای بخشودگی جرایم تامین اجتماعی واحد تولیدی تا 100 درصد و تقسیط تعهدات و بدهی آنها به مدت پنج سال شانزدهمین بند در نظر گرفته شده در این پیش نویس برای کارگروه های استانی است.

از سوی دیگر براساس بند 17 این پیش نویس این نکته در نظر گرفته شده است که حداقل شرایط، تسهیلات و مشوق های بندهای فوق در جهت حفظ و پایداری تولید و اشتغال باید به حدی باشد تا بتواند میزان تولید واحد تولیدی را به نقطه سربه سر هزینه عملیاتی و غیر عملیاتی با تشخیص مشاور ذی صلاح در کمترین زمان ممکن برساند.

همچنین براساس یکی دیگر از بندهای این پیش نویس کلیه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان به ویژه بانک ها مکلفند قبل از هرگونه اقدام قانونی علیه واحدهای تولیدی مراتب را به دبیرخانه کارگروه اعلام کنند و کارگروه باید حداکثر طی مدت یک ماه تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات را اخذ کند (ملاحظات امنیتی و سلامت مشمول این ماده می شود.

) از سوی دیگر براساس نوزدهمین بند این پیش نویس انجام هماهنگی و اقدام لازم جهت توقف یا مسکوت کردن یک ماهه اقدامات قضایی و اجرایی دستگاه ها و بانک ها و موسسات مالی علیه واحدهای تولیدی نیز از دیگر وظایفی است که برای کارگروه های استانی در نظر گرفته شده است.

اتخاذ تصمیم جهت تسهیل شرایط ورود مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی از دیگر اختیاراتی است که به کارگروه های استانی تفویض شده است.

از دیگر موارد پیش بینی شده در این پیش نویس برای کارگروه های استانی می توان به بررسی و کنترل حق انتفاع اراضی براساس قیمت تمام شده در شهرک های صنعتی استان و تعیین تعدیل شرایط واگذاری اراضی شهرک های صنعتی مورد تقاضای واحد تولیدی در مورد لزوم اشاره کرد.

براساس پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همچنین استمهال اقساط حق بهره برداری از زمین شهرک های ونواحی صنعتی نیز در شرح وظایف کارگروه های استانی گنجانده شده است.

بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد تسهیل ارزیابی زیست محیطی طرح های سرمایه گذاری در استان با رعایت قوانین مربوطه بیست و چهارمین بند پیش بینی شده در این پیش نویس است.

از سوی دیگر در این پیش نویس این نکته نیز پیش بینی شده که بررسی سقف اختیارات هربانک برای تصویب تسهیلات تعهدات در استان بابت تسهیلات موضوع این آیین نامه با مصوبه کارگروه و در صورت تایید ارکان اعتباری ستاد مرکزی آن بانک قابل افزایش است.

همچنین کارگروه می تواند با هماهنگی محاکم قضایی استان نسبت به جلوگیری توقیف واحدهای تولیدی، ماشین آلات، تاسیسات و امکانات مورد نیاز تولید اقدام و تصمیم مناسب جهت لطمه نخوردن به فرآیند تولید اتخاذ و ضمن تهیه گزارش بازدید از واحد تولیدی مطابق آیین نامه شماره 53567/ ت 51721 ه مورخ 6/ 5/ 95 از هرگونه اقدامی که باعث تعطیلی موقت یا دائم واحد تولیدی می شود، با کسب نظر محاکم قضایی ممانعت به عمل آورد.

از سوی دیگر براساس بند 27 پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از آنجا که فعال بودن ظرفیت تولیدی جهت استمرار تولید و اشتغال از اهمیت بسزایی برخوردار است، بنابراین در صورتی که واحد تولیدی نتواند تعهدات خود را نسبت به اجرای مصوبات کارگروه ستاد انجام دهد در جهت حفظ استمرار تولید و اشتغال کارگروه مکلف است با همکاری واحد تولیدی نسبت به اجرای راهکارهایی نظیر تولید بدون کارخانه، مشارکت در تولید، احاله مدیریت بنگاه به هیات حمایت از صنایع و یا روش های مناسب دیگر نسبت به فعال سازی واحد اقدام کند.

همچنین کارگروه استانی مکلف است علل رکود یا توقف واحد تولیدی یا به طور کلی موانع تولید را مستمرا شناسایی و پس از بررسی عملکرد و اثر بخشی مصوبات بر رونق تولید را در بازه زمانی سه ماهه به همراه راهکارهای لازم جهت رفع آنها را در کارگروه تصویب و یا در صورت ضرورت پیشنهادهای لازم را به ستاد اعلام کند.

پرداخت تسهیلات به طرح های مختلف(رونق تولید، بازسازی و نوسازی و توسعه روستایی و.

) با تصویب کارگروه ستاد در اولویت اعطای تسهیلات بانک ها قرار خواهند گرفت یکی دیگر از مواردی است که در پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در نظر گرفته شده است.

اما براساس بند 30 این قانون تامین نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات با هماهنگی دبیر و رییس کارگروه، به وسیله دستگاه های عضو تامین می شود، همکاری تشکل های بخش خصوصی در این زمینه بلامانع خواهد بود.

از سوی دیگر در آیین نامه این قانون این نکته نیز پیش بینی شده است که مصوبات ستاد برای تمامی دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان و بانک ها با رعایت قوانین حاکم لازم الاجرا است.

اما در سی و دومین بند پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آمده در صورتی که بانک های عامل امکان تحقق مصوبات کارگروه را نداشته باشند مکلفند نسبت به ارائه دلایل توجیهی خود به کارگروه اقدام کنند در صورت عدم پذیرش دلایل بانک از سوی کارگروه، موضوع به هیات خبرگان بانکی و اقتصادی موضوع ماده 62 قانون ارجاع خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 27 شهریور 97، شماره: 3441631
کلید واژه ها: تولید - پیش بینی - وزارت صنعت، معدن و تجارت - بینی - قانون - تصمیم - اختیارات - نامه - آیین - وظیفه - تامین - تسهیلات - صادرات - مالی - ماده - صورت - قوانین - معوقات بانکی - استان - وزارت - معدن - نظام - کشور - نظرسنجی - مطالبات - پایداری - تعاریف - واردات - سرمایه - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

نرخ حبوبات بسته بندی در غرفه تره بار

بنز CLA45 فول 2016 را بشناسید

اعمال محدودیت در فوروارد کردن پیام ها؛ قدم بزرگ واتس اپ برای مبارزه با اخبار دروغ

حدود 500 روستای سیستان و بلوچستان؛ در صف متقاضیان آبرسانی سیار

دریافت نقدی عوارض خروج در فرودگاه امام متوقف شد

ریزش بورس های آسیایی

جریمه میلیاردی برای دلال گوشت

استفاده دولت از کدملی افراد در طرح کارت سوخت

صادرات نفت عربستان رکورد زد

بررسی قانون منع واردات کالاهای دارای مشابه داخلی

استخدام بازاریاب فروش در فروشگاه نکوهید

پیش بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

حق مسکن کارگران افزایش یافت

بازاریابی برای فروش واحد مسکونی کشورهای دیگر به ایرانیان

حق مسکن کارگران 60 هزار تومان بیشتر شد

خودکفایی 700 هزار خانوار نیازمند

کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟

استخدام دیپلم یا فوق دیپلم مکانیک آقا مسلط به جوشکاری برق در اصفهان

آیا میتوان جلوی کاهش قد ناشی از افزایش سن را گرفت ؟

کشت خیارشور هم کلید خورد!

بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

چراسودسهامداری دولت8سال ثابت مانده است؟/هرسال فقط 500میلیاردتومان

واردات کفش و پوشاک همچنان ممنوع است

حق مسکن کارگران 100هزار تومان شد/اعمال پس از تصویب در هیأت وزیران

جابه جایی مدیران صنایع خودروسازی وضعیت بازار خودرو را تغییر نمی دهد

جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به مرز 70 میلیون تن رسید

ثبت 73 هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا

با افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن، مشکل معیشت کارگران حل می شود؟

دوکاتی هم موتورسیکلت برقی می سازد

اختلافات تجاری و تغییرات اقلیمی چشم انداز رشد اقتصادی را تهدید می کند

پاسخگویی تلفنی حوزه طرح و برنامه بانک رفاه به مشتریان

پمپ بنزین های جدید تهران

فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سوئد ممنوع شد

انرژی خورشیدی بهترین انرژی برای کشور ایران

خودروهای داخلی از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیستند/ باید به بیماری مزمن صنعت خودرو رسیدگی شود

بازاریابی جریان خاص برای فروش واحد مسکونی کشورهای دیگر به ایرانیان

بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از 3 شعبه در تهران

نظام فعلی کارمزد خدمات پرداخت، هم ناکارآمد هم ناعادلانه

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی برگزار شد

انتخاب برترین نوآوری های بانکی و شرکتی در عرصه بانکداری الکترونیک

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

خودروسازان ضرر 11 هزار میلیارد تومانی را چگونه جبران می کنند؟

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

کاهش نرخ 23 ارز در بازار بین بانکی +جدول

پیش بینی ها از جهش قیمت مسکن در سال آینده

استخدام رویه کوب و نجار جهت تولیدی مبلمان راحتی در اصفهان

استخدام مدیر سایت برای وب سایت کمک سفر در تهران

استخدام برنامه نویس و طراح سایت PHP و گرافیست وب در مشهد

استخدام کارمند اداری در وب سایت کمک سفر

قیمت جهانی نفت در 2 بهمن 97

چرا سود سهامداری دولت هشت سال ثابت مانده است؟

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها: طرح جامع 15 فرودگاه در حال تدوین است

آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

قیمت آپارتمان های کلنگی در تهران +جدول قیمت

تولید بیش از 200 هزار تن علوفه در بابل

آغاز به کار بیست و هشتمین همایش سراسری مدیران بانک قوامین

2 برنامه ویژه وزارت بهداشت برای مبتلایانِ سرطان

موبایل ارزان می شود

استخدام لوله کش صنعتی ماهر جهت شرکت تجیهزات پزشکی

استخدام جوشکار برق و آرگون کار ماهر در محدوده شهریار

استخدام میزبان رستوران آقا جهت همکاری در هتل در مشهد

استخدام نیروی خدماتی آقا در هتل سلما در مشهد

استخدام کارشناسی فروش(مهندسی معماری یا عمران) در تهران

قیمت مسکن کاهش می یابد؟

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

چاپ کاغذ دیواری و پوستر دیواری مدرن امروزی

استخدام آبدارچی آقا جهت دفتر املاک در کرج

کاهش بهای نفت و طلا در بازارهای جهانی

استخدام تراشکار منوئل جهت همکاری در کرج

قیمت خودروهای خارجی در بازار/لکسوسNX یک میلیارد

استخدام کارگر ساده جهت کار در گل فروشی - کرج

با 70 تا 100 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟ + جدول

استخدام نیروی خانم جهت رزرواسیون هتل در مشهد

استخدام تراشکار جهت یک شرکت در زمینه ماشین سازی - کرج

استخدام CNC کار فرز و تراس در کرج

دستور دادستانی در خصوص بررسی نحوه توزیع گوشت/ جهاد کشاورزی مکلف شد تا نتایج را جهت بررسی به دادستانی اعلام کند

کاهش نرخ 23 ارز در بازار بین بانکی +جدول

گازرسانی به 78 روستا و شهرک صنعتی در جنوب کرمان/ امروز؛ افتتاح سه کارخانه در مرکز استان

افت سهام آسیایی و آمریکایی با بدبینی به رشد اقتصادی جهان

قیمت نفت در 2 بهمن 1397

ناراحتی روزنامه اصولگرا از بازدید روحانی از وزارت ارتباطات/سیب گران شده،از فیلترینگ حرف می زنید؟

کلیه استخدامی های قم - 2 بهمن 97

زندان و جریمه میلیونی برای تولید و فروش کیسه های پلاستیکی! +عکس

«مد و فشن» آلوده ترین صنعت دنیا بعد از نفت

چرا برخی کارگران سبد کالا نگرفتند؟

ریزش بورس های آسیایی

استخدام مدیر فروش و مارکتینگ در شرکت پارسی تک در تهران

نسخه پیچی «نظام پزشکی» برای دورزدن قانون

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز آزاد؛کشورهایی که ایرانیان برای سفر و تجارت انتخاب می کنند

کاسبی به سبک انگلیسی ها! +عکس

استخدام کارشناس ارشد فروش آقا در یک گروه تولیدی معتبر

حق مسکن کارگران 60 هزار تومان بیشتر شد

نسخه پیچی «نظام پزشکی» برای دورزدن قانون

استخدام مسئول دفتر،مدیر فروش و مارکتینگ در شرکت پارسی تک-تهران

طرح جامع حمل و نقل، محور پروژه های راه آهن است

جزییات پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد

جزییات پیش نویس آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد