مطالب مرتبط:
علت کیفیت پایین خودرو های داخلی چیست؟
علت کیفیت پایین خودرو های داخلی چیست؟
راه های خوب، بد و بدتر کنترل بازار خودرو داخلی چیست؟ /کلید حمایت دولت از اقشار ضعیف کجاست؟ /چرا داستان مالیات از خانه های خالی به سرانجام نمی رسد؟
علت افزایش قیمت خودرو های داخلی چیست؟
پشت پرده گرانی خودروهای داخلی چیست؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 11:552018-09-20اقتصادي

علت کیفیت پایین خودرو های داخلی چیست؟


پایین بودن کیفیت خودرو های داخلی، از معضلاتی است که تقریبا اکثریت قریب به اتفاق مشتریان و متقاضیان خودرو بر روی آن اتفاق نظر دارند.

- شعارسال":پایین بودن کیفیت خودرو های داخلی، از معضلاتی است که تقریبا اکثریت قریب به اتفاق مشتریان و متقاضیان خودرو بر روی آن اتفاق نظر دارند.

در طول سالیان و دهه های اخیر، خودرو برای خانوار های ایرانی به یک کالا و محصول اساسی تبدیل شده و دیگر به مانند گذشته، عدم برخورداری از آن، مساله ای ساده به شمار نمی رود.

بنابر همین ضرورت، بسیاری از خانوار های ایرانی، خرید خودرو را از اولویت های جدی و اساسی خود قلمداد می کنند، به واقع آنچنان که خریداری خودرو از سوی اقشار مرفه و ثروتمند جامعه امری بدیهی به شمار می رود، در میان اقشار متوسط و حتی ضعیف جامعه این امر به عنوان یک اولویت جدی مد نظر قرار می گیرد و چه بسیار افراد و گروه هایی که برخورداری از خودرو را مهم تر از خرید منزل می پندارند و گواه صدق این ادعا را می توان در خانوار هایی جستجو کرد که علی رغم سکونت در منازل و املاک استجیاری، اما به هر شیوه ممکن تلاش می کنند به خرید اتومبیل مبادرت ورزند که البته بالاتر بودن قیمت مسکن در مقایسه با خودرو، از دیگر دلایل این رویکرد و ذهنیت است، زیرا برای اقشار ضعیف جامعه، خرید خودرو به نسبت منزل مسکونی با سهولت هر چه بیشتری امکان پذیر است و البته نباید این واقعیت را از نظر دور داشت که حقیقتا عدم برخورداری از خودرو، در شرایط فعلی کشور از حیث اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره با سختی ها، مشقت و دشواری های بسیاری همراه خواهد بود و مجموعه این عوامل باعث می شود حساسیت خانوار ها نسبت به خرید خودرو به مراتب افزون تر و فزاینده تر از دهه های نه چندان دور گذشته، ظهور و بروز پیدا کند.

به و اقع همین الزامات و اقتضائات باعث می شود کوچک ترین تغییرات قیمتی در بازار خودرو به تیتر نخست روزنامه ها، جراید و خبرگزاری ها تبدیل شود و جامعه همواره با دقت و حساسیت بسیاری اُفت و خیز های قیمتی خودرو را رصد می کند.

در چنین شرایطی به تبع، کیفیت اتومبیل های تولیدِ داخل از سوی مالکان و متقاضیانِ خرید اتومبیل، بسیار مورد توجه قرار می گیرد و متأسفانه پایین بودن ضریب کِیفیِ خودرو های تولید داخل، همواره به عنوان یک دغدغه و انتقاد جدی از سوی مردم مطرح می شود.

اگرچه، بر حسب قدرت خریداران و جامعه هدف تولیدات، شاهد تنوع گوناگونی از خودرو ها هستیم که به هر ترتیب هر فرد و گروهی بنابر توان خرید و میزان نقدینگی که می تواند برای خرید خودرو پرداخت کند، به انتخاب اتومبیل مورد نظر خویش مبادرت می ورزد، اما تقریبا در اکثریت قریب به اتفاق خودرو های تولید داخلی، کیفیت پایین، وجه اشتراکی است که مالکان خودرو بر آن اتفاق نظر دارند.

خرید خودرو های داخلی، انتخابی است میان بد و بدتر صنعت خودروسازی یکی از حوزه ها و فعالیت های تولیدی و اقتصادیِ اشتغالزا محسوب می شود که در سایه آن، بسیاری از افراد مشغول به فعالیت های تولیدی خدماتی و توزیعیِ مرتبط با آن هستند و به واسطه این زنجیره، بخش قابل توجهی از جامعه معیشت خود را تأمین می کند.

از دیگر سو، صنعت خودروسازی، یکی از مولفه ها و شاخص های تعیین کننده در میزان توسعه و پیشرفت کشور ها محسوب می شود و امروزه شاهد هستیم ضریب پیشرفت بسیاری از کشور ها را برحسب میزان توفیقات آنها در تولید خودروی باکیفیت می سنجند.

اگرچه در این میان برخی کشورها، بر روی تولید انبوه خودرو سرمایه گذاری نمی کنند، اما به انحای گوناگون، توانمندی خود را در تولید خودرو به رخ می کِشَند، اما برخی کشور ها همچون ژاپن، آلمان و کره جنوبی اساسا با تولید انبوه خودرو در صدد پیشبرد هر چه مطلوب تر اهداف تعیین و ترسیم شده اقتصادی خویش هستند.

با این اوصاف و با وجود چنین اهمیتی و در شرایطی که صنعت خودروسازی در ایران چندان نوظهور نیست و نسبتا از قدمت قابل توجهی برخوردار است به گونه ای که در قیاس میزان پیشرفت خودروسازی در ایران، عموما بر این موضوع تاکید می شود که ایران و کره جنوبی همزمان با یکدیگر در حوزه تولید خودرو فعالیت های خود را آغاز کردند، اما باید به این واقعیت اذعان کرد که مقایسه کیفیت صنعت خودروسازی کشوری همچون کره جنوبی با ایران، امکان پذیر نیست و می باید این قیاس را تنها با یک جمله ما کجا و آنها کجا خاتمه داد.

متأسفانه کیفیت پایین خودرو های داخلی، موجب شده تا وضعیت موجود، مانند چماقی بر سر کالا ها و تولیدات داخلی قرار گیرد و در شرایطی که تنها راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی فعلیِ کشور به حمایت از کالا ها و تولیدات ایرانی خلاصه می شود، برخی خواسته یا ناخواسته با به رخ کشیدن کیفیت خودرو های داخلی، تلاش می کنند خط بطلانی بر تمامی تولیدات داخلی بکشند که البته این رویه و رویکرد و چنین ذهنیتی در ارتباط با تولیدات داخلی، امری مذموم و نکوهیده محسوب می شود که پیامد ها و نتایج سوء و زیان باری را برای اقتصاد و آینده کشور در پی خواهد داشت.

به هر ترتیب، فارغ از ضرورت تفکیک صنعت خودروسازی با دیگر تولیدات ایرانی که بعضا در سطح جهانی و بین المللی نمونه هستند، نباید این واقعیت را نادیده انگاشت که ارتقای کیفی تولید خودروی داخلی در کشور، یک امر حیاتی، ضروری و به نوعی مطالبه و خواستی همگانی محسوب می شود.

محمدرضا نادری، یکی از فعالان حوزه خرید و فروش خودرو، در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به ضرورت نظارت هر چه دقیق تر بر موضوع کیفیت خودرو های داخلی و لزوم ارتقای هر چه بیشتر آن اظهار کرد: اگر واقع بینانه موضوع را مورد بررسی قرار دهیم باید به این موضوع اذعان شود که انتخاب متقاضیان برای خرید خودرو های داخلی، گزینش و انتخابی است میان بد و بدتر و متأسفانه غالب خودرو های داخلی با موضوع کیفیت نامطلوب مواجه هستند و در این میان برخی از مشکلات به صورت ساختاری و فنی است، به گونه ای که برخی خودرو ها در جلوبندی ضعیف هستند برخی دیگر شاسی و بدنه ضعیفی دارند، برخی از خودرو ها در بخش دیفرانسیل دچار مشکل هستند برخی دیگر در قسمت واشر سر سیلند با نارسایی مواجه هستند و شوربختانه این موضوع در بسیاری از خودرو های داخلی بنابر مارک اتومبیل مصداق دارد و گویی این قاعده ای برای خودرو های ایرانی شده در صورتی که این حق ایرانی است که خودروی با کیفیت ملی و تولیدِ داخلی استفاده کند.

وی افزود: عوامل بسیاری در این بی کیفیتی دخیل هستند که بنده بازگو کردن تمامی آنها را به مصلحت نمی دانم، اما یکی از این دلایل به واردات قطعات بی کیفیت از چین معطوف می شود.

کیفیت و ایمنی برخی قطعات خودرو های داخلی مطلوب نیست/خصوصی سازیِ واقعی راهکار برون رفت از وضعیت موجود است چندی پیش، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از محصولات جدید ایران خودرو گفت: مجلس در صورت لزوم از خودروسازان حمایت خواهد کرد، اما این حمایت مشروط و منوط به ارتقای کیفی و ایمنی محصولات تولیدی در این عرصه است.

وی افزود: وقتی تصادفی اتفاق می افتد مردم از هستی ساقط می شوند و باید اوضاع خودرو ها متناسب با شرایط داخلی کشور ساماندهی شود.

لاریجانی در این مراسم بیان کرد: از نظر ملی، عقلی، دینی و شرعی توجه خاص به ارتقای کیفی و ایمنی محصولات ضروری است و در صورت حصول این امر (افزایش کیفیت و ایمنی) حمایت از خودروسازان در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط تولید خودرو در کشور ما در سطح و طراز خودروسازی مدرن نیست و فضا به گونه ای است که در این حوزه قادر به گفتن حرفی نو نیستیم.

به زعم وی تا زمانی که به صورت واقعی، خصوصی سازی در بخش خودروسازی کشور محقق نشود، حُصولِ تحول در این عرصه، امکان پذیر نخواهد بود.

واردات قطعات خودرو یکی از دلایل اصلی کیفیت پایین خودرو ها است با نیم نگاهی به اظهارات برخی از کارشناسان و صاحب نظران فنی خودرو، متوجه خواهیم شد که ضریب تعویض قطعات در سالیان اخیر به شدت افزایش یافته، قطعاتی که با عمری پایین، زود مستهلک می شوند و نیازمندِ تعویض می شوند، تعویض قطعه چینی با قطعه چینی دیگر مزید بر علت شده تا امروزه بسیاری از خودرو های تولید داخل از لحاظ کیفی با اُفت قابل توجهی همراه شوند.

آنچنان که گزارش های موجود در رسانه ها نشان می دهد، در هشت ماه نخست سال 1396، بیش از 260 میلیون دلار، قطعه برای خودرو های سبک و سنگین از چین وارد شده، خودرو هایی که بعضا نام ملی و ایرانی را با خود یدک می کشند.

برخی دیگر از کارشناسان انحصار موجود در خودروسازی را از عوامل موثر در کیفیت پایین خودرو های داخلی می دانند.

چندی پیش، علی خاکساری، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت وگو با رسانه ها اذعان کرد: خودروسازان جهانی باید مستقل از دو شرکت ایران خودرو و سایپا محصولاتشان را در ایران تولید و عرضه کنند، زیرا فرآیند تولید (در بسیاری از محصولاتِ شرکت های مذکور) معیوب است.

به زعم وی، با تولید خودروی مستقل از سوی خودروسازان جهانی در ایران می توان در راستای رفع انحصار گام های موثرتری برداشت.

امرالله امینی، کارشناس صنعت خودرو معتقد است وقتی مصرف کننده انتخابی جز خرید چند مدل خودروی داخلی ندارد، خودروسازان نیز انگیزه ای برای صرف هزینه در راستای ارتقای کیفی محصولاتشان پیدا نمی کنند.

چندی پیش، بهرام شهریاری، عضو انجمن قطعه سازان خودرو در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تصریح کرد: کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی از معضلات اساسی قطعه سازان داخلی به شمار می رود و با توجه به دیرکرد پرداخت مطالبات قطعه سازان، فعالان این عرصه همواره با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: به دلیل مشکلات فراوان، بسیاری از تولیدکنندگان قدیمی از این بخش حذف شده اند و جای خود را به تازه وارد ها داده اند که تعداد کمی از آنها تولید کننده هستند و اغلب تاجِرِ قطعه خودرو محسوب می شوند که به واردات مبادرت می ورزند.

به زعم وی، اگر صنعت خودروسازی در کشور به عنوان یکی از محور های توسعه صنعتی معرفی و برای آن تدابیر و برنامه ریزی لازم طراحی و تدوین می شد، وضعیت و شرایط متفاوتی را تجربه می کردیم.

شهریاری می گوید: حدود 90 درصد بازار لوازم یدکی خودرو وارداتی است که این موضوع موید بی برنامگی در بخش خودرو است.

مولفه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی به عنوان یک استراتژی عملیاتی در عرصه خودروسازی اجرایی شود در شرایطی که مکررا بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی تأکید می شود، واردات لوازم و قطعات خودرو از چین، آن هم برای اتومبیل هایی که عنوان ملی و ایرانی را یدک می کشند، تأسف آور است و انتظار می رود با تعریف اقدامات موثِرِ حمایتی از قطعه سازان که این روز ها با مشکلات و چالش های متعددی دست و پنجه نرم می کنند، شاهد اجرای واقعی سیاست حمایت از کالای ایرانی در عرصه حساس و استراتژیک خودروسازی در کشور باشیم و می طلبد در این حوزه به چنان پیشرفتی نائل شویم که به موازات جلب رضایتمندی مردم از کیفیت محصولات داخلی، توسعه صادرات در این عرصه محقق شود، امری که در سایه آن علاوه بر پیشرفت های اقتصادیِ فزاینده تر، شاهد افزایش و توسعه فرصت های شغلی افزون تری خواهیم بود.

شعار سال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار28 شهریور 97، کد خبر: 6671894، www.

yjc.

ir
کلید واژه ها: خودرو - خرید - خرید خودرو - اتومبیل - جامعه - کیفیت خودرو - تولید - ایرانی - قیمت - حساسیت - اتومبیل های - بازار خودرو - خبرگزاری ها - شرایط - کوچک ترین - قیمت مسکن - منزل - هایی - خبرگزاری - نقدینگی - اقتصادی - ثروتمند - روزنامه - واقعیت - انتخاب - انتقاد - همراه - بازار - میزان - کشور

آخرین اخبار سرویس:
جهانگیری: ایران قابل قیاس با هیچ یک از کشورهای همسایه نیست/ امروز و فردا متعلق به بخش خصوصی است

گزارش تصویری افتتاح پروژه های صنعتی خوزستان با حضور جهانگیری

مشاور اقتصادی ترامپ: کاخ سفید هنوز در حال بررسی تعرفه های خودرو است

هشدار شرکت ملی پخش درباره خرید و فروش کارت سوخت

آخرین پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران

جزییات حذف دفترچه بیمه سلامت از 70روز دیگر

استخدام حسابدار جهت شرکت معتبر صنایع غذایی در مرودشت

استخدام بازاریاب در سایت فیدیلیو

دانه روغنی کلزا در 95 هکتار اراضی ابرکوه کشت شد

طرح توسعه امامزاده حسین تسریع شود

افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

معافیت 8 کشور از تحریم های نفتی آمریکا تاثیری بر قیمت ها ندارد

استخدام کارشناس فروش در شرکت کارروا

استخدام برنامه نویس، کارشناس Seo و کپی رایتر در تهران

مذاکرات افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

بازار ایران پس از تحریم ها روزهای آرامی را سپری می کند

170 میلیارد ریال اعتبار طرح کارا به عشایر پرداخت می شود

گاز طبیعی به دومین منبع انرژی جهان تبدیل می شود

گزارش فارس تایید شد شاپرک جزییات طرح استفاده از سهمیه سوخت در کارت های بانکی را منتشر کرد

شکار عقاب گونه فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی

قیمت شیر نیازمند ثبات و تعادل بخشی است

بانوان کارآفرین استان البرز تسهیلات 500 میلیون تومانی دریافت می کنند

جنسیس G90 سال 2020 با ظاهری جدید + تصاویر

خدمات رسانی به عشایر به تشکلهای عشایری واگذار می شود

برنامه ریزی برای تامین بانک خون استان سمنان

در نشست شورای عالی کار افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

در 55 درصد روستای کهگیلویه و بویراحمد طرح هادی اجرا شد

جزییات مرحله اول طرح حمایتی دولت

هشدار شرکت ملی پخش درباره خرید و فروش کارت سوخت

جهانگیری: شرایط ملتهب اقتصادی تا دو ماه آینده فروکش می کند/بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

ارتقای 45 رتبه ای ایران در نماگر ارتقای سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی

سطح رواناب ها در استان اردبیل کاهش یافت

وزیرصنعت: رتبه صنعتی ایران در دنیا به 12 ارتقاء می یابد

حداقل خرج هفتگی در تهران چقدر است؟

کسری مخزن منابع آب خراسان جنوبی 29 درصد کاهش یافت

مانند عقاب باید فرصت های سرمایه گذاری خارجی را شکار کرد

در 55 درصد روستای کهگیلویه و بویراحمد طرح هادی اجرا شد

نمایشگاه جدیدترین پدیده های صنعتی و فناوری استان برپا می شود

مجموعه روستایی تهران تا سال1400 دارای تصفیه خانه فاضلاب می شوند

هزینه تفرجگاه های شهری کاهش آسیب های اجتماعی را در پی دارد

استخدام کارشناس فروش در یک فروشگاه اینترنتی معتبر در تهران

مانند عقاب باید فرصت های سرمایه گذاری خارجی را شکار کرد

قیمت شیر نیازمند ثبات و تعادل بخشی است

532میلیارد ریال در توسعه ورزش کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

کسری مخزن منابع آب خراسان جنوبی 29 درصد کاهش یافت

اجرای شیوه نوین تولید کشاورزی در یک باغ انار

برای توسعه گردشگری روستایی برنامه ریزی شود

معاون منطقه ای آسیا اقیانوسیه سازمان جهانی جهانگردی: برای توسعه گردشگری روستایی برنامه ریزی شود

نشست شورای عالی کار برگزار شد/ گفت وگوی سه جانبه بر سر قدرت خرید کارگران

بهره گیری از مولفه های آمایش سرزمینی در جذب سرمایه گذاری خارجی

وزیرصنعت : رتبه صنعتی ایران در دنیا به12 ارتقاء خواهد یافت

افت دلار به زیر مرز 13500 تومان

تحریم ها چه تاثیری بر بازار مواد غذایی ایران گذاشت؟/ افزایش قیمت مواد غذایی در سال 98

واکاوی بسته حمایتی دولت

عذرخواهی وزیر راه از مالکان مسکن مهر

شاخص بورس 1000 واحد رشد کرد

بازار مواد غذایی راکد شد

واکنش یک نماینده مجلس به سهام عدالت 13 میلیونی جهانگیری

گازِ باکیفیت در دستور کار زمستانی وزارت نفت

ایران ماه گذشته 3.296میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد

اتکا بر ظرفیت نفت شیل آمریکا پرمخاطره است

نشست شورای عالی کار برگزار شد/گفت وگوی سه جانبه بر سر قدرت خرید کارگران

آخرین قیمت خودروهای وارداتی (بروزرسانی: 22 آبان)

آیا نوبت به تغییر دوباره مرز ها رسیده؟

جزییات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا 300 هزار تومان

بومی سازی دانش مهمترین اصل حرکت در مسیر رسیدن به توسعه پایدار

وجود 60میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

جهانگیری: سایر واحد های صنعتی هم نسبت به احداث اماکن ورزشی اقدام کنند

وجود 60 میلیارد تن ذخایر معدنی در کشور

طرح های موسکینو برای 2018

دانشجویان فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند

جهانگیری: باید موانع حضور فعال بخش خصوصی را برداریم

بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

تبدیل یارانه های سیاه به یارانه های سفید راهی برای فقرزدایی

جمعه دوم آذر بزرگترین حراج سال بامیلو برگزار می شود

معاون اول رییس جمهوری اهواز را به سمت تهران ترک کرد

وزیرصنعت : رتبه صنعتی ایران در دنیا به12 ارتقاء خواهد یافت

بیش از 10 هزار پروانه ساختمانی در مناطق زلزله زده صادر شد

سطح رواناب ها در استان اردبیل کاهش یافت

اختصاص 650 میلیون برای بازسازی بقاع متبرکه و مساجد بویراحمد

قدردانی از نانوایان نمونه شهرستان گنبد کاووس + فیلم

آغاز طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری با همکاری شهرداری ها

جنگ جهانی جمعیت یک جنگ ترکیبی است/ جای خالی تئوری جمعیت از منظر قرانی

با حضور وزیر کار نشست شورای عالی کار برگزار شد/گفت وگوی سه جانبه بر سر قدرت خرید کارگران

آزادراه تهران-قم به بخش خصوصی واگذار می شود

طرح خروج صنوف آلاینده شهری در مازندران عملیاتی شد

کشور در حال عبور از مشکلات اقتصادی است

از احداث کارخانه های MDF در کشور استقبال می کنیم

«رییس پژوهشگاه مواد و انرژی» منصوب شد

از انتخاب شهردار تهران تا جزییات کودک آزاری در ولنجک

اختلاف قیمت محصولات کرمان خودرو از بازار تا نمایندگی+عکس

باید موانع حضور فعال بخش خصوصی را برداریم

عرضه ارز پتروشیمی ها به مرز 5 میلیارد یورو رسید

طرح نسیم مهر با نگاه مهربانانه کلید خورد

نشست تلفنی مدیران بانک رفاه با مشتریان برگزار شد

معاون اول رییس جمهور: شرایط ملتهب اقتصادی تا دو ماه آینده فروکش می کند

حجم تجارت بین ایران و روسیه 1.3 میلیارد دلار افزایش یافت

طرح خروج صنوف آلاینده شهری در مازندران عملیاتی شد

سالن تیراندازی الکترونیکی اهواز با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

علت کیفیت پایین خودرو های داخلی چیست؟

علت کیفیت پایین خودرو های داخلی چیست؟