مطالب مرتبط:
از «استارت دوباره صادرات برق ایران با پایان خاموشی ها» تا «راه اندازی خطوط سوآپ ارزی دومین و سومین اقتصاد بزرگ جهان»
ارتقا جایگاه اقتصادی-سیاسی ایران با راه اندازی کریدور شمال-جنوب
راه اندازی سرویس های جدید در سامانه اینترنت بانک ایران زمین
از سوی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی آگوست اعلام شد/ پنجمی، بهترین جایگاه تکواندو ایران
تشریح نقش کریدورهای ریلی در زمان تحریم احتمالی بنادر ایران/ نیازمند تنظیم قانون استفاده از حداکثر توان شبکه ریلی هستیم/ لزوم تهیه مدل لیزینگ برای بخش مسافری راه آهن/ وقتی خط آنتنی نباشد حمل ونقل ریلی برای صاحب بار ارزش ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 11:552018-09-20اقتصادي

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل


لجستیک و صنعت حمل و نقل سنگ بنای توسعه اقتصادی در همه کشورها است.

در ایالات متحده، حجم این صنعت در سال 2014 به میزان 45/ 1 تریلیون دلار تخمین زده شده که معادل 3/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی آن کشور(GDP) به حساب می آید.

- " لجستیک و صنعت حمل و نقل سنگ بنای توسعه اقتصادی در همه کشورها است.

در ایالات متحده، حجم این صنعت در سال 2014 به میزان 45/ 1 تریلیون دلار تخمین زده شده که معادل 3/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی آن کشور(GDP) به حساب می آید.

سهم این صنعت در ایران 5/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی یعنی حدود 40 میلیارد دلار برآورد می شود.

با وجود اهمیت این زیرساخت اقتصادی، متاسفانه گزارش های اقتصادی نشان می دهند کشورمان نه تنها در صحنه جهانی با کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی دارد که از کشورهای منطقه نیز در وضعیت بسیار عقب تری قرار می گیرد.

در این زمینه، بر اساس شاخص عملکرد لجستیک (LPI)، ایران با شاخص 85/ 2 در سال 2018 از کشورهایی همچون عربستان (01/ 3)، ترکیه (15/ 3)، هند (18/ 3) و امارات متحده عربی (96/ 3) عقب تر است.

شعار سال:" در تحلیل این عقب ماندگی می توان یک مشکل ریشه ای را علت بسیاری از ناکارآمدی های اقتصادی ثانویه از جمله هزینه تمام شده کالا بیان کرد.

در کشورهای توسعه یافته 80 درصد از فعالیت بخش لجستیک بر عهده شرکت های کوچک و متوسط است در حالی که در کشور ما براساس گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر منابع موجود، 90 درصد از ناوگان صنعت در تملک رانندگان (یا به اصطلاح خودمالکی) است.

این تفاوت ساختاری باعث شده تا ناوگان کشور، با بیش از 400 هزار وسیله حمل و نقل سنگین عملا در 50 درصد مواقع بدون بار طی مسیر کنند یا به عبارتی سالانه 14 میلیارد کیلومتر از مسافتی که ناوگان لجستیک کشور طی می کند بدون بار باشد.

برای اینکه درک بهتری از عمق این مشکل ملی داشته باشید، با فرض مبلغ دو میلیارد ریال میانگین ارزش وسیله نقلیه باری (حداقل قیمت) در این صنعت، در نظر بگیرید که بهره وری پایین این بخش عملا به معنی استفاده ناکارآمد از 800 هزار میلیارد ریال منابع کشور است که نتوانسته است به نحو مطلوب در اختیار توسعه اقتصاد قرار گیرد.

ارزش حدود 2 میلیارد لیتر گازوییل به عنوان سوخت مصرفی ناوگان و همچنین هزینه استهلاک ناوگان و جاده را نیز اگر به این رقم اضافه کنیم، عمق این ناکارآمدی در استفاده از منابع بیشتر نمایان می شود.

مقایسه تحلیلی کشورمان با دیگران، نشان می دهد که رانندگان کامیون در ایران در مقایسه با همتایان خود در کشورهای توسعه یافته باید سه برابر بیشتر طی مسافت کنند تا به یک بار برسند.

همان طور که در شکل نیز نشان داده شده است، نبود درک صحیح از دلایل ناکارآمدی صنعت لجستیک باعث شد تا تصمیم گیران به فکر افزایش و نوسازی ناوگان بیفتند و از این طریق منابع و جهت گیری لجستیک کشور طی یک دوره هفت ساله 1392-1385 به این مساله معطوف شود، به طوری که تعداد ناوگان از 135 هزار عدد به 395 هزار (تقریبا سه برابر) افزایش یافت.

نتایج این جهت گیری عمدتا به نفع کشور نبوده و نظام حمل و نقل بهره ور و کارآمدتری شکل نگرفته است.

شاهد این مدعا، متوسط مسافت طی شده ناوگان در سال است که نشان دهنده میزان استفاده از سرمایه مصرف شده است که طبق آمار سازمان راهداری، عمدتا در انتهای این دوره کاهش شدیدی یافته است.

نمودار نشان می دهد پیمایش ناوگان از متوسط 74694 کیلومتر در سال به 33478 کیلومتر کاهش یافته است.

این به آن معنی است که افزایش 300 درصدی تعداد ناوگان طی دوره هفت ساله عملا منجر به کاهش بهره وری و اتلاف منابع شده است و علت آن همان طور که گفته شد، نبود درک صحیح از مشکل لجستیک کشور در سطح سیاست گذاری و متعاقبا شکل گیری ساختارهای اقتصادی مسموم است.

مقایسه عملکرد ناوگان جاده ای ایران این ناکارآمدی نه تنها در به کارگیری موثر سرمایه های عظیم کشور و بخش اقتصاد، که در هزینه های اتلاف سوخت، انتشار گازهای گلخانه ای، ترافیک و استهلاک زیرساخت های جاده ای نیز به کشور ضربه زده است.

هزینه سوخت مصرف شده در این سفرهای یک سرخالی حدود120 میلیون دلار (بدون در نظر گرفتن یارانه دولت در بهای انرژی) در سال بوده و بیش از 13 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می شود که معادل 70 میلیون دلار هزینه زیست محیطی برای کشور است.

علاوه بر ناکارآمدی ناوگان حمل و نقل جاده ای و ضررهای مستقیم تحمیل شده به کشور، وضعیت کنونی باعث به وجودآمدن فسادی ساختاری و توسعه فعالیت های سوداگرانه همچون بارنامه فروشی، قیمت های بالای حمل بار و اجحاف در حق رانندگان با کمیسیون های نامعقول و بالا در این صنعت شده است.

در اینجا سوال های زیادی پیش می آید.

مثلا اینکه آیا کسی از این وضع اسفبار صنعت لجستیک اطلاع ندارد؟ آیا سیاست گذاران حوزه لجستیک از وجود 800 هزار میلیارد ریال سرمایه کشور که ناکارآمد استفاده می شود مطلع هستند؟ باید گفت که جواب این سوال ها هر چه باشد از حوصله این مقاله خارج است و اینجا بیشتر به مشکل و علل شکل گیری آن پرداخته ایم.

البته که به نظر می آید هدف اولیه سیاست گذاران در این حوزه تعیین شکل شرکت های حمل و نقل و نوع عملکرد آنان به منظور شکل گیری بنگاه های اقتصادی کلان مقیاس بوده است.

به عبارت دیگر، در زیرساخت قانونی فعلی که منجر به شکل گیری وضع موجود شده، شرکت هایی که می خواهند در بخش حمل و نقل بار فعالیت کنند، باید از ضابطه تاسیس و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل کالا مربوط به سازمان راهداری تبعیت کرده و شکل خاصی از ساختار مالی شرکت را به این سازمان اثبات کنند تا اجازه فعالیت در سطح کشور را داشته باشند.

این شکل خاص عینا در ضابطه آورده شده و شرکت ها باید از مالکیت تعداد مشخصی ناوگان و مستحدثات (زمین) به عنوان پایانه برخوردار باشند.

باید یادآور شد که سیاست گذار احتمالا با لحاظ شرط تملیک ناوگان برای شرکت های حمل و نقل کالا، به دنبال شکل گیری بنگاه های اقتصادی کلان مقیاس بوده که از طریق حصول صرفه به مقیاس به بهره وری برسند.

حال آنکه مساله لجستیک بسیار پیچیده تر از آن است که با اشتباه گرفتن شرط لازم به جای شرط کافی بتوان به کارآمدی رسید.

به عبارت دیگر این نگاه اشتباه در تعیین ساختار و ضوابط برای شرکت های حمل و نقلی از سوی سیاست گذار که به تبع آن نقش خود را از تنظیم گر به متولی تنزل داده، فقط محدود به کشور ما بوده و بررسی ها نشان می دهد ضوابط حاکم بر شکل گیری و عملکرد شرکت های حمل و نقل جاده ای در کشورهای توسعه یافته و حتی کشورهای همسایه، با تفاوت معناداری به بهره وری بسیار بیشتری انجامیده است.

این امر عمدتا از نوع نگاه حاکمیت در ایجاد، عملکرد و نظارت بر شرکت های حمل و نقل شکل می گیرد.

در کشورهای توسعه یافته، شرایط احراز صلاحیت به صورت خوداظهاری و بر مبنای توان عملیاتی مثبت و مداوم است در حالی که ملاک عملکرد در ایران، محدود به اثبات مواردی است که مقررات گذار به عنوان تضمین توان مالی (ناوگان و مستحدثات) و عملیاتی شرکت در آینده می انگارد.

با مرور این مشکلات، در نهایت باید گفت که علاج بیماری اقتصادی که دامنگیر لجستیک کشور است و هر از چندگاهی خود را به شکل موج یک اعتصاب سراسری نشان می دهد که هر بار هم با اقدامات مسکن وار و ناپایدار فروکش می کند، چیزی جز اصلاح ساختار قانونی برای فعالیت شرکت های حمل و نقل کالا نیست.

اگر بخواهیم صریح تر بگوییم، سیاست گذار باید پرهیز کند از اینکه نقش متولی را بازی کند، نقش خود را در حد بنگاهداری بداند و همچنین تعیین تکلیف کند.

به عبارت دیگر، دولت باید زمینه را برای شکل گیری شرکت های لجستیکی با توان عملیات بالا فراهم کرده و به آن ها اجازه دهد با انعطاف بیشتری به کسب و کار خود بپردازند.

اینکه توان مالی شرکت به شکل انباشت سرمایه در تعدد ناوگان یا املاک اثبات و مصرف شود، نه در صلاحیت تنظیم گر است، نه به نتیجه دلخواه وی انجامیده است.

دولت باید زمینه ای فراهم آورد که شرکت های حمل و نقل به فراخور نیاز عملیاتی خود بتوانند با انعطاف بالا و با تمام ناوگان موجود در کشور فعالیت کرده و تمرکزشان را بر توسعه مدل های مدیریت ناوگان و بهینه سازی، استفاده از علوم مهندسی صنایع و دیگر روش های مدیریتی قرار دهند.

پس از شکل دادن این بستر، دولت می تواند با ایفای نقش درست حاکمیتی خود، بر نحوه درست عملکرد اقتصادی این شرکت ها نظارت کند.

مزایای این رویکرد پیشنهاد شده متعدد است.

اول، به دلیل انعطافی که به شرکت های حمل و نقل در جهت به کارگیری ناوگان داده می شود، بهره وری هر یک از شرکت ها افزایش خواهد یافت.

این افزایش بهره وری تا شکل گیری شرکت های کلان مقیاس و حصول صرفه به مقیاس ادامه خواهد یافت و به تبع آن از میزان طی مسافت یک سرخالی ناوگان به کار گرفته شده کاسته می شود.

دوم، بخشی از مشکلاتی که رانندگان خودمالک برای فعالیت در شرایط فعلی دارند عبارت است از مبالغ کمیسیون بالای اخذ شده توسط برخی شرکت ها که به دلیل تقاضای غیرقانونی یک بارنامه از طرف برخی رانندگان به وجود آمده است.

رفع موانع قانونی برای به کارگیری رانندگان مختلف توسط شرکت های معتبر لجستیکی این تقاضای غیرقانونی و فساد ایجاد شده را به مرور زمان کاسته و از بین خواهد برد.

سوم، در این رویکرد، رانندگان می توانند با شرکت های معتبر فعالیت کنند و تقاضای بارنامه در چارچوب قانونی به شرکت ها ارجاع می شود (در مقابل احتمال بروز فساد در وضعیت فعلی).

همچنین با شکل گیری شرکت های کلان مقیاس تعداد سفرهای دوطرفه برای ناوگان بیشتر شده و بنابراین درآمد هر راننده افزایش می یابد.

این افزایش درآمد در سطح فردی باعث توسعه صنعت حمل و نقل و متعاقبا توسعه ملی می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 27 شهریور 97، شماره: 3441446
کلید واژه ها: کشور - حمل و نقل - اقتصاد - میلیارد - اقتصادی - ناوگان - توسعه - صنعت - توسعه اقتصادی - درصد - ایران - امارات متحده عربی - تولید - سازمان راهداری - دلار - سال 2014 - وسیله نقلیه - میزان - گزارش - جهانی - هزینه - جاده - شاخص - نشان - مشکل - بهره وری - گازوییل - عربستان - کامیون - امارات

آخرین اخبار سرویس:
مدل های جدید و شیک پالتو 2018

60 کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی همدان قلع وقمع شد

حمایت تشکل های بازنشستگی، کارگری و کارفرمایی از وزارت شریعتمداری

قیمت مرغ آرام گرفت

قیمت خرید دلار در بانک‎ها امروز 1 آبان ماه

شرایط مطلوب صادرات از کشور / با نوسازی کامیون ها مصرف و هزینه سوخت به یک سوم می رسد

تدوین بودجه مکمل برای سال 98 باهدف اجرای سیاست های فقرزدایی

یک جهیزیه ایرانی چقدر هزینه دارد؟

تضعیف اقدامات ترامپ علیه ایران

چه سرنوشتی در انتظار صنعت است؟

35 شرکت تولیدات ایران را در امان به نمایش می گذارند

35 شرکت تولیدات ایران را در امان به نمایش می گذارند

35 شرکت تولیدات ایران را در امان به نمایش می گذارند

چه کسانی از قمار نفت سود می برند؟

روش های مقابله با تحریم های آمریکا گفتنی نیست

کشاورزی سنتی مانع توسعه همه جانبه کشور است

صنعت نفت شیل آمریکا با مشکل زیاندهی مواجه است

مظنه واحدهای 80 متری در تهران

نرخ تورم به 13.4 درصد اعلام شد

افزایش حقوق کارگران و کارمندان قبل از پایان سال+جزییات

30 روستا از مزایای بازارچه مرزی مله خورد بهره مند می شوند

استیضاح وزیر کشور با 24 امضا تقدیم هیئت رییسه می شود

احتمال افزایش تعرفه برق پرمصرف ها از آذرماه

بررسی چگونگی عرضه نفت در بورس در کمیسیون انرژی

مرسدس بنز در هر ثانیه چقدر سود می کند؟

قیمت جدید انواع خودرو هیوندای در بازار تهران

جزییات «بسته حمایتی» دولت مشخص شد

وضعیت بازار ارز و سکه با شروع آبان ماه

پزشکان رکورد خودکشی را شکستند ! + جزییات

فارس گزارش می دهد داستان تکراریِ تأخیر شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم

افزایش 2 برابری قیمت مسکن در منطقه 5

دولت برای کاهش ارزش پول ملی فکری بکند

فایل های «قرمز پوش» در بازار آپارتمان های لوکس

آخرین قیمت ارز و سکه در بازار؛ دلار در کانال 10 هزار تومان

واردات بیش از 2 هزار تن آب پرتقال به کشور + جدول

ریزگردها خسارت 2 هزار میلیارد تومانی زدند

اجرای طرح « مدیریت مورد» برای معتادان بهبود یافته از آبان ماه

جلوی فعالیت مؤسسات مالی غیر مجاز گرفته شود

کشف 24 هزار سکه و 108کیلو طلا از منزل خانم عضو شرکت های هرمی

سکه باز هم ارزان شد؛ مظنه طلا و دلار در بازار تهران

کاهش قیمت ارز بین بانکی/ افت اندک شاخص/ خریداران خودرو بخوانند

راشاتودی: صنعت نفت شیل آمریکا با مشکل زیاندهی مواجه است

ترمیم دستمزد کارگران در انتظار دستور وزیر جدید

کاهش قیمت نفت درپی قول سعودی ها

افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور

چرا پرستاران به ترک شغل فکر می کنند؟

صادرات ال پی جی ایران در ماه اکتبر کاهش یافت

زیرساخت عرضه نفت خام در بورس فراهم شد

طلا 16 دلار گران شد

سکه ثامن 1570 شاکی دارد

دنا 74 میلیون شد + جدول قیمت

اینفوگرافی / جمعیت شاغل و بیکار و وضعیت اشتغال زنان ایران

یک سوم بیمه شدگان دو دفترچه دارند

وزیر نفت ایران فروش نفت ایران توسط روسیه را رد کرد

مقاومت در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان موضوعیتی ندارد

نرخ فروش سیمان در بازار چقدر است؟ +جدول

فروش پیکان به عشق اربعین + عکس

حداکثر 50 درصد آمار مورد نیاز ملی را تأمین می کنیم

نمایشگاه تخصصی مبلمان و دکوراسیون داخلی در رشت گشایش یافت

کمک 10 سنتی وزارت نفت به شهرداری در ازای هر سفر درون شهری با مترو

آخرین قیمت ارز و سکه در بازار؛ دلار در کانال 10 هزار تومان

وزارت نفت به ازای هر سفر درون شهری با مترو چقدر به شهرداری پول می دهد؟

یک کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با فارس مطرح کرد حجم مناسب محموله های نفتی عرضه شده در بورس/ پیچیدگی تسویه ارزی وجوه نفت

طرز تهیه آفوگاتو

اینفوگرافی / جمعیت شاغل و بیکار و وضعیت اشتغال زنان ایران

افزایش 16 دلاری طلا

هیچ کمبودی در تامین شیر و گوشت قرمز نداریم

وظیفه اصلی دولت تقویت ارزش پول ملی است

رازهـای مهـار اولیـن شوک ارزی

ضرب المثل محتسب در بازار است

وزیرنفت:کارت سوخت حتما احیا می شود و قیمت برای مصارف بالاتر از سهمیه، گرانتر خواهد بود

مدیریت هزینه و تنظیم دخل و خرج با 5 روش

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 2 آبان

از افزایش باجه ها تا درخواست همکاری بیشتر طرف عراقی

دمنوش هایی که شما را به خواب عمیقی می برد

تخفیفی که طرفداران بازی Shadow of the Tomb Raider را خشمگین کرد!

کمک 1/4 میلیارد دلاری وزارت نفت به شهرداری تهران

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در یکم آبان

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

شلوارهای مد پاییز امسال

دولت برای کاهش ارزش پول ملی فکری بکند

وظیفه اصلی دولت تقویت ارزش پول ملی است

شهردار تهران: سوخت در کشور تقریباً مجانی است

وظیفه اصلی دولت تقویت ارزش پول ملی است

بانک ها نباید تمام اموال مردم را در اختیار داشته باشند

جلوی فعالیت مؤسسات مالی غیر مجاز گرفته شود

بنزین 90 سال پیش چند فروخته می شد؟

دولت برای کاهش ارزش پول ملی فکری بکند/ جلوی فعالیت مؤسسات مالی غیر مجاز گرفته شود

جلوی فعالیت مؤسسات مالی غیر مجاز گرفته شود

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از مددخواهان تحت پوشش کمیته امداد

وزیرنفت:کارت سوخت حتما احیا می شود و قیمت برای مصارف بالاتر از سهمیه، گرانتر خواهد بود

وزیر نفت: شدت مصرف انرژی در کشور وحشتناک است

ساعت 33 میلیاردی کریس رونالدو!/عکس

کمک 10 سنتی وزارت نفت به شهرداری برای هر سفر با مترو

روند نزولی قیمت خودرو ادامه خواهد داشت؟/جدول

شرط جدید برای دریافت وام مسکن 160 میلیون تومانی

کشف 24500 قطعه سکه طلا در کولر خانه یک زن!

جلوی فعالیت مؤسسات مالی غیر مجاز گرفته شود

دنا روی خط 70 میلیون + جدول قیمت

وزیر نفت: تصمیم دولت افزایش قیمت بنزین نیست/ اگر کارت سوخت احیا شود، برای همه کشور است

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل