مطالب مرتبط:
از «استارت دوباره صادرات برق ایران با پایان خاموشی ها» تا «راه اندازی خطوط سوآپ ارزی دومین و سومین اقتصاد بزرگ جهان»
ارتقا جایگاه اقتصادی-سیاسی ایران با راه اندازی کریدور شمال-جنوب
راه اندازی سرویس های جدید در سامانه اینترنت بانک ایران زمین
از سوی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی آگوست اعلام شد/ پنجمی، بهترین جایگاه تکواندو ایران
تشریح نقش کریدورهای ریلی در زمان تحریم احتمالی بنادر ایران/ نیازمند تنظیم قانون استفاده از حداکثر توان شبکه ریلی هستیم/ لزوم تهیه مدل لیزینگ برای بخش مسافری راه آهن/ وقتی خط آنتنی نباشد حمل ونقل ریلی برای صاحب بار ارزش ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 11:552018-09-20اقتصادي

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل


لجستیک و صنعت حمل و نقل سنگ بنای توسعه اقتصادی در همه کشورها است.

در ایالات متحده، حجم این صنعت در سال 2014 به میزان 45/ 1 تریلیون دلار تخمین زده شده که معادل 3/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی آن کشور(GDP) به حساب می آید.

- " لجستیک و صنعت حمل و نقل سنگ بنای توسعه اقتصادی در همه کشورها است.

در ایالات متحده، حجم این صنعت در سال 2014 به میزان 45/ 1 تریلیون دلار تخمین زده شده که معادل 3/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی آن کشور(GDP) به حساب می آید.

سهم این صنعت در ایران 5/ 8 درصد از تولید ناخالص ملی یعنی حدود 40 میلیارد دلار برآورد می شود.

با وجود اهمیت این زیرساخت اقتصادی، متاسفانه گزارش های اقتصادی نشان می دهند کشورمان نه تنها در صحنه جهانی با کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی دارد که از کشورهای منطقه نیز در وضعیت بسیار عقب تری قرار می گیرد.

در این زمینه، بر اساس شاخص عملکرد لجستیک (LPI)، ایران با شاخص 85/ 2 در سال 2018 از کشورهایی همچون عربستان (01/ 3)، ترکیه (15/ 3)، هند (18/ 3) و امارات متحده عربی (96/ 3) عقب تر است.

شعار سال:" در تحلیل این عقب ماندگی می توان یک مشکل ریشه ای را علت بسیاری از ناکارآمدی های اقتصادی ثانویه از جمله هزینه تمام شده کالا بیان کرد.

در کشورهای توسعه یافته 80 درصد از فعالیت بخش لجستیک بر عهده شرکت های کوچک و متوسط است در حالی که در کشور ما براساس گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر منابع موجود، 90 درصد از ناوگان صنعت در تملک رانندگان (یا به اصطلاح خودمالکی) است.

این تفاوت ساختاری باعث شده تا ناوگان کشور، با بیش از 400 هزار وسیله حمل و نقل سنگین عملا در 50 درصد مواقع بدون بار طی مسیر کنند یا به عبارتی سالانه 14 میلیارد کیلومتر از مسافتی که ناوگان لجستیک کشور طی می کند بدون بار باشد.

برای اینکه درک بهتری از عمق این مشکل ملی داشته باشید، با فرض مبلغ دو میلیارد ریال میانگین ارزش وسیله نقلیه باری (حداقل قیمت) در این صنعت، در نظر بگیرید که بهره وری پایین این بخش عملا به معنی استفاده ناکارآمد از 800 هزار میلیارد ریال منابع کشور است که نتوانسته است به نحو مطلوب در اختیار توسعه اقتصاد قرار گیرد.

ارزش حدود 2 میلیارد لیتر گازوییل به عنوان سوخت مصرفی ناوگان و همچنین هزینه استهلاک ناوگان و جاده را نیز اگر به این رقم اضافه کنیم، عمق این ناکارآمدی در استفاده از منابع بیشتر نمایان می شود.

مقایسه تحلیلی کشورمان با دیگران، نشان می دهد که رانندگان کامیون در ایران در مقایسه با همتایان خود در کشورهای توسعه یافته باید سه برابر بیشتر طی مسافت کنند تا به یک بار برسند.

همان طور که در شکل نیز نشان داده شده است، نبود درک صحیح از دلایل ناکارآمدی صنعت لجستیک باعث شد تا تصمیم گیران به فکر افزایش و نوسازی ناوگان بیفتند و از این طریق منابع و جهت گیری لجستیک کشور طی یک دوره هفت ساله 1392-1385 به این مساله معطوف شود، به طوری که تعداد ناوگان از 135 هزار عدد به 395 هزار (تقریبا سه برابر) افزایش یافت.

نتایج این جهت گیری عمدتا به نفع کشور نبوده و نظام حمل و نقل بهره ور و کارآمدتری شکل نگرفته است.

شاهد این مدعا، متوسط مسافت طی شده ناوگان در سال است که نشان دهنده میزان استفاده از سرمایه مصرف شده است که طبق آمار سازمان راهداری، عمدتا در انتهای این دوره کاهش شدیدی یافته است.

نمودار نشان می دهد پیمایش ناوگان از متوسط 74694 کیلومتر در سال به 33478 کیلومتر کاهش یافته است.

این به آن معنی است که افزایش 300 درصدی تعداد ناوگان طی دوره هفت ساله عملا منجر به کاهش بهره وری و اتلاف منابع شده است و علت آن همان طور که گفته شد، نبود درک صحیح از مشکل لجستیک کشور در سطح سیاست گذاری و متعاقبا شکل گیری ساختارهای اقتصادی مسموم است.

مقایسه عملکرد ناوگان جاده ای ایران این ناکارآمدی نه تنها در به کارگیری موثر سرمایه های عظیم کشور و بخش اقتصاد، که در هزینه های اتلاف سوخت، انتشار گازهای گلخانه ای، ترافیک و استهلاک زیرساخت های جاده ای نیز به کشور ضربه زده است.

هزینه سوخت مصرف شده در این سفرهای یک سرخالی حدود120 میلیون دلار (بدون در نظر گرفتن یارانه دولت در بهای انرژی) در سال بوده و بیش از 13 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می شود که معادل 70 میلیون دلار هزینه زیست محیطی برای کشور است.

علاوه بر ناکارآمدی ناوگان حمل و نقل جاده ای و ضررهای مستقیم تحمیل شده به کشور، وضعیت کنونی باعث به وجودآمدن فسادی ساختاری و توسعه فعالیت های سوداگرانه همچون بارنامه فروشی، قیمت های بالای حمل بار و اجحاف در حق رانندگان با کمیسیون های نامعقول و بالا در این صنعت شده است.

در اینجا سوال های زیادی پیش می آید.

مثلا اینکه آیا کسی از این وضع اسفبار صنعت لجستیک اطلاع ندارد؟ آیا سیاست گذاران حوزه لجستیک از وجود 800 هزار میلیارد ریال سرمایه کشور که ناکارآمد استفاده می شود مطلع هستند؟ باید گفت که جواب این سوال ها هر چه باشد از حوصله این مقاله خارج است و اینجا بیشتر به مشکل و علل شکل گیری آن پرداخته ایم.

البته که به نظر می آید هدف اولیه سیاست گذاران در این حوزه تعیین شکل شرکت های حمل و نقل و نوع عملکرد آنان به منظور شکل گیری بنگاه های اقتصادی کلان مقیاس بوده است.

به عبارت دیگر، در زیرساخت قانونی فعلی که منجر به شکل گیری وضع موجود شده، شرکت هایی که می خواهند در بخش حمل و نقل بار فعالیت کنند، باید از ضابطه تاسیس و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل کالا مربوط به سازمان راهداری تبعیت کرده و شکل خاصی از ساختار مالی شرکت را به این سازمان اثبات کنند تا اجازه فعالیت در سطح کشور را داشته باشند.

این شکل خاص عینا در ضابطه آورده شده و شرکت ها باید از مالکیت تعداد مشخصی ناوگان و مستحدثات (زمین) به عنوان پایانه برخوردار باشند.

باید یادآور شد که سیاست گذار احتمالا با لحاظ شرط تملیک ناوگان برای شرکت های حمل و نقل کالا، به دنبال شکل گیری بنگاه های اقتصادی کلان مقیاس بوده که از طریق حصول صرفه به مقیاس به بهره وری برسند.

حال آنکه مساله لجستیک بسیار پیچیده تر از آن است که با اشتباه گرفتن شرط لازم به جای شرط کافی بتوان به کارآمدی رسید.

به عبارت دیگر این نگاه اشتباه در تعیین ساختار و ضوابط برای شرکت های حمل و نقلی از سوی سیاست گذار که به تبع آن نقش خود را از تنظیم گر به متولی تنزل داده، فقط محدود به کشور ما بوده و بررسی ها نشان می دهد ضوابط حاکم بر شکل گیری و عملکرد شرکت های حمل و نقل جاده ای در کشورهای توسعه یافته و حتی کشورهای همسایه، با تفاوت معناداری به بهره وری بسیار بیشتری انجامیده است.

این امر عمدتا از نوع نگاه حاکمیت در ایجاد، عملکرد و نظارت بر شرکت های حمل و نقل شکل می گیرد.

در کشورهای توسعه یافته، شرایط احراز صلاحیت به صورت خوداظهاری و بر مبنای توان عملیاتی مثبت و مداوم است در حالی که ملاک عملکرد در ایران، محدود به اثبات مواردی است که مقررات گذار به عنوان تضمین توان مالی (ناوگان و مستحدثات) و عملیاتی شرکت در آینده می انگارد.

با مرور این مشکلات، در نهایت باید گفت که علاج بیماری اقتصادی که دامنگیر لجستیک کشور است و هر از چندگاهی خود را به شکل موج یک اعتصاب سراسری نشان می دهد که هر بار هم با اقدامات مسکن وار و ناپایدار فروکش می کند، چیزی جز اصلاح ساختار قانونی برای فعالیت شرکت های حمل و نقل کالا نیست.

اگر بخواهیم صریح تر بگوییم، سیاست گذار باید پرهیز کند از اینکه نقش متولی را بازی کند، نقش خود را در حد بنگاهداری بداند و همچنین تعیین تکلیف کند.

به عبارت دیگر، دولت باید زمینه را برای شکل گیری شرکت های لجستیکی با توان عملیات بالا فراهم کرده و به آن ها اجازه دهد با انعطاف بیشتری به کسب و کار خود بپردازند.

اینکه توان مالی شرکت به شکل انباشت سرمایه در تعدد ناوگان یا املاک اثبات و مصرف شود، نه در صلاحیت تنظیم گر است، نه به نتیجه دلخواه وی انجامیده است.

دولت باید زمینه ای فراهم آورد که شرکت های حمل و نقل به فراخور نیاز عملیاتی خود بتوانند با انعطاف بالا و با تمام ناوگان موجود در کشور فعالیت کرده و تمرکزشان را بر توسعه مدل های مدیریت ناوگان و بهینه سازی، استفاده از علوم مهندسی صنایع و دیگر روش های مدیریتی قرار دهند.

پس از شکل دادن این بستر، دولت می تواند با ایفای نقش درست حاکمیتی خود، بر نحوه درست عملکرد اقتصادی این شرکت ها نظارت کند.

مزایای این رویکرد پیشنهاد شده متعدد است.

اول، به دلیل انعطافی که به شرکت های حمل و نقل در جهت به کارگیری ناوگان داده می شود، بهره وری هر یک از شرکت ها افزایش خواهد یافت.

این افزایش بهره وری تا شکل گیری شرکت های کلان مقیاس و حصول صرفه به مقیاس ادامه خواهد یافت و به تبع آن از میزان طی مسافت یک سرخالی ناوگان به کار گرفته شده کاسته می شود.

دوم، بخشی از مشکلاتی که رانندگان خودمالک برای فعالیت در شرایط فعلی دارند عبارت است از مبالغ کمیسیون بالای اخذ شده توسط برخی شرکت ها که به دلیل تقاضای غیرقانونی یک بارنامه از طرف برخی رانندگان به وجود آمده است.

رفع موانع قانونی برای به کارگیری رانندگان مختلف توسط شرکت های معتبر لجستیکی این تقاضای غیرقانونی و فساد ایجاد شده را به مرور زمان کاسته و از بین خواهد برد.

سوم، در این رویکرد، رانندگان می توانند با شرکت های معتبر فعالیت کنند و تقاضای بارنامه در چارچوب قانونی به شرکت ها ارجاع می شود (در مقابل احتمال بروز فساد در وضعیت فعلی).

همچنین با شکل گیری شرکت های کلان مقیاس تعداد سفرهای دوطرفه برای ناوگان بیشتر شده و بنابراین درآمد هر راننده افزایش می یابد.

این افزایش درآمد در سطح فردی باعث توسعه صنعت حمل و نقل و متعاقبا توسعه ملی می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 27 شهریور 97، شماره: 3441446
کلید واژه ها: کشور - حمل و نقل - اقتصاد - میلیارد - اقتصادی - ناوگان - توسعه - صنعت - توسعه اقتصادی - درصد - ایران - امارات متحده عربی - تولید - سازمان راهداری - دلار - سال 2014 - وسیله نقلیه - میزان - گزارش - جهانی - هزینه - جاده - شاخص - نشان - مشکل - بهره وری - گازوییل - عربستان - کامیون - امارات

آخرین اخبار سرویس:
64 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر غرب خراسان رضوی پرداخت شد

پیشرفت 55 درصدی طرح چهارشنبه بازار جدید در بیرجند

مزایای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا برای کشاورزان و دولت

بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می خرد

43 زن در معرض خشونت از خدمات خانه امن قزوین بهره مند شدند

میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان

استعفای مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره دوشغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار مورد موافقت قرار گرفت

تدابیر جدید برای جلوگیری از سوءاستفاده از کارت سوخت

واکنش بانک مرکزی به اخبار جعلی منتسب به همتی

فردا 24 آذرماه آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی

زنگنه: هنوز تصمیمی برای سهمیه بندی یا تغییر قیمت بنزین در دولت گرفته نشده

چرا با افزایش تولید، قیمت کالاهای غذایی کاهشی نشد؟

آیا موج سوم کوچ از روستاها به شهرها در پیش است؟

فردا آخرین مهلت دریافت کارت سوخت المثنی خودرو + روش ثبت نام

پیام مهم رییس کل بانک مرکزی در مورد تحولات بازار ارز

پیش بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

چه کنسرت هایی در 10 روز آینده برگزار می شود؟

باغداران جهرم، لیموشیرین را به صورت توافقی بفروشند

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی

بهره برداری از هفت بیمارستان بزرگ تا پایان امسال

تولید لوله های پلی اتیلن گازی در فارس

قیمت طلا 23 آذرماه 97/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

قیمت گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

دیدار رییس هیأت مدیره و مدیرعامل میدکو با مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت

میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان

دما در سواحل دریای خزر تا 10 درجه کاهش می یابد

ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

شریعتمداری: استعفای مدیران دو شغله در صندوق های تابعه وزارت کار پذیرفته شد

اقتصاد اسیر اقدامات وصله پینه ای است/کشور تصمیم های بزرگ می خواهد

استخدام کارشناس فروش رشته شیمی و پلیمر در شرکت آریا سطح تهران

فردا آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت متک در اصفهان

لزوم سرعت در اجرای طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر

65 طرح عمرانی فرودگاهی در دست اجرا است

بهسازی راههای ییلاقی دشتی آغاز شد

باغداران جهرم، لیموشیرین را به صورت توافقی بفروشند

صیانت مالی از بیماران با اجرای طرح مراقبت در منزل

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی

آسیب های ناشی از تحریم ها در بخش ریلی ناچیز بود

افتتاح دومین مرکز اسماعیلیه در تاجیکستان+تصاویر

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در گفت و گو با فارس: شهرها مصوبه ممنوعیت آبیاری فضای سبز در روز را رعایت نمی کنند

باغداران جهرم، لیموشیرین را به صورت توافقی بفروشند

هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

جزییات پرداخت تسهیلات ارزی در 9 بخش بزرگ اقتصادی

آمار قابل تامل از امنیت خودروهای ایرانی

ایرانی ها امسال چقدر ملک در ترکیه خریداری کردند؟ / مشکل ایرانی ها برای فروش ملک در گرجستان

بهسازی راههای ییلاقی دشتی آغاز شد

تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی مکلف به رعایت استانداردهای بین المللی هستند

افزایش 10 درصدی تولیددرنخستین کارخانه اتصالات الکتروفیوژن صنایع انتقال گازکشور

مردم مراقب دلالان ارز باشند/ روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن ادامه دارد

قیمت سکه 23 آذر 97 اعلام شد

امسال ایرانی ها چندهزار ملک در ترکیه خریدند؟

ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

واکنش بانک مرکزی به اخبار جعلی منتسب به همتی

طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

همتی: در دام سفته‎بازی دلالان ارز نیفتید

دولت به زودی بسته های حمایتی را به مردم ارائه می دهد

فردا شنبه 24 آذر، آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی

معاون بازرگانی و بهره برداری راه آهن ایران: آسیب های ناشی از تحریم ها در بخش ریلی ناچیز بود

پیشرفت 55 درصدی چهارشنبه بازار جدید در بیرجند

آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی اعلام شد

رخدادهایی که نرخ بازار ارز را به نیما نزدیک کرد 

بهسازی راههای ییلاقی دشتی آغاز شد

امسال 23 کیلومتر راه احداث کردیم نیاز 3 هزار و 500 میلیارد تومانی برای احداث بزرگراه در اردبیل

چرا چند هزار میلیارد تومان نصیب عده ای خاص شد!؟

کاهش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

تدوین سند آمایش سرزمین 26 استان کشور

طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

بهره برداری از چند طرح اقتصادی و فرهنگی در استان اصفهان

رتبه ایران در مصرف برق چند است؟

کالاهایی که گران شدند «باید» ارزان شوند

آیا بساط بازار چندنرخی جمع می شود؟

فردا شنبه 24 آذر، آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی

چه کنسرت هایی در راه اند؟

مسدود کردن 90 چاه غیرمجاز در مراغه

بهره برداری از پروژه مسکونی 271 واحدی در جزیره کیش

رشد صادرات به سرزمین جنگ ها

چرا چند هزار میلیارد تومان نصیب عده ای خاص شد!؟

سازمان گمرک فقط مجری قانون است نه سیاست گذار مردم بلاتکلیفند، خودروهایشان نه ترخیص می شود نه مرجوع

75 هزار نفر مابه التفاوت هزینه ویزای اربعین را دریافت نکرده اند

طرح تفکیک زباله از مبداء، در 4 منطقه تهران در حال اجراست

سازمان گمرک فقط مجری قانون است نه سیاست گذار/ مردم بلاتکلیفند، خودروهایشان نه ترخیص می شود نه مرجوع

توزیع 7 هزار و 500 کتاب در طرح توسعه عدالت آموزشی در مناطق کمتر توسعه یافته

اعتراضات مردمی به عدم تحویل خودرو ها توسط شرکت های واردکننده خودرویی

کوچ از روستاها به شهرها در پیش است؟

مبادلات بازرگانی ازبکستان و قزاقستان به 5 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

75 هزار نفر مابه التفاوت هزینه ویزای اربعین را دریافت نکرده اند

میزان افزایش حقوق فرهنگیان پس از اجرای طرح رتبه بندی معلمان

افزایش فروش نفت عربستان به چین

توزیع 15 هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

کشور به 4 میلیون واحد مسکونی نیاز دارد

افزایش قیمت مواد پروتیینی عامل اصلی هجوم افراد برای خرید مرغ

عدم آمادگی جایگاه ها برای اجباری شدن استفاده از کارت سوخت

پیمان سپاری ارزی اجتناب ناپذیر است

رشد صادرات به سرزمین جنگ ها

65 طرح عمرانی فرودگاهی در دست اجرا است

افزایش فروش نفت عربستان به چین

ممنوعیت ارسال میزان خسارات توسط مدیران کهگیلویه

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل

جایگاه جهانی ایران در راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل