مطالب مرتبط:
واحدهای تجاری از طرح تملک امامزاده حسین (ع) قزوین خارج شدند
صبر سخت امام حسین(ع) چه بود؟ +عکس
واکنش شفاف شفر به حسین حسینی:من پشت سرم هم چشم دارد!
تمجید حسین دهباشی از فیلم «تنگه ابوقریب» +عکس
برافراشتن پرچم حرم امام حسین(ع) بر گنبد حرم عبدالعظیم حسنی(ع)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 11:502018-09-20سياسي

ما و حسین (ع)


- داستان ارادت ما به حسین علیه السلام گفتنش سهل و ناممکن است یعنی، فهمیدنش آسان و توضیحش برای دیگران سخت و برای غریبه ها ناممکن.

از کجا شروع شده را نمی دانم.

شاید زمانی که گِل آدم را سرشتند، خوبی حسین را به خاکش آمیختند و شاید آبِ گِلِ آدم، اشک ملائکه برای حسین بود که این گونه عشقش دین و مذهب نمی شناسد و نامش را هرکه شنید، دلش لرزید و اشکش به اختیار نبود؛ و حتماً گِلِ شیعیان از گِلِ اهل بیت است (1)، که دست از دست حسین رها نمی کنند.

آنکه فرمود: إِنِّی أَعْلَمُ ما لاتَعْلَمُون‏ (2) شاید نشان از این بود که آن هنگام خدا هوای حسین کرده بود که دل آدمیان هوایی حسین شده است.

نمی دانم و نمی خواهم به چیزی جز او بیندیشم و می دانم که محرم از راه رسیده و حالمان دگرگون است.

همه مردم برای اقامه عزای حسین دست به کار شده اند.

عشق حسین، آدم خوب و ناخوب نمی شناسد.

نام حسین، چون صوراسرافیل است که مردگان را زنده می کند، دل های ما که جای خود دارد.

بوی عطری است که به مشام همه می رسد که گفته اند نسیمی جان فزا می آید، بوی کرب و بلا می آید .

گویی خبری در راه است و مردمِ شهر میهمانِ در راه دارند.

مهیا می شوند و خود را آماده می کنند.

اما به جای ریسه و چراغانی، مشکی می زنند و کتیبه می کوبند و پیرهن سیاه و شال عزا تهیه می کنند.

شوری است که حسین بر دل ها انداخته، چه می پرسی محتشم باز این چه شورش است که در خلق عالم است؟ مردم میهمان دارند که بساط چای تلخ و شربت شیرین به پا کرده اند.

بوی عود و گلاب است که از کوچه های شهر به مشام می رسد.

آب و جاروی کوچه ها را ببین.

نظافت خیابان ها را نظاره کن.

مهمانخانه این میهمانی قبل از مساجد و حسینیه ها و تکایا، قلوب مردم است که از کینه خالی شده و از عشق حسین مملو.

ببین عشق میهمان، مردمان را به هم مهربان کرده، کدورت ها کمرنگ و دل ها به هم نزدیک شده است.

میهمان داریم.

کمیت، دعبل، فرزدق، حسان، آغاسی بیایید و برایشان سنگ تمام بگذارید.

غزل خوان کو، قصیده سرا کجاست؟ به رباعی خوان ها بگویید به صف شوند.

مردم را خبر کنید.

این خبر را برسانید به کنعانی ها /بوی پیراهن خونین کسی می آید.

شهر در امن و امان است، حسین می آید.

شیطان فراری است و کرور کرور حور و ملک به زمین می آیند، که باید بال و پر تبرک کنند به پرچم حسین.

آن ها هم میهمان حسین اند.

مثل ما که میهمان اوییم.

اصلاً همه عالم میهمان حسین است و او صاحب خوان و خانه.

این همه تدارک که گفتیم همگی برگ سبزی است تحفه درویش، شاید که قبول افتد و هم در نظرآید.

مردم! محرم رسید و خبر حسین را با خود آورده است.

خبرکنید اگر بی خبری مانده است در شهر.

حق مطلب ادا کنید و حق نمک روا دارید.

بر سنج بکوبید و بر دمام زنید.

همه باید بدانند که پسر پیغمبر به سوی ما می آید، می آید تا به رسم پدری و دیرین، ما را به صلاح و فلاح رساند.

ایران که کوفه نیست و ترسی از یزید و از ابن زیاد نیست.

ایران است و شیعه خانه اهل بیت.

مرکز پاکان روزگار و مردان پا به کار.

اینجا مسیحی و زردشتی هم برای حسین، نذری می دهند و سپند و بخور، دود می کنند و رفیق راهند و شهید داده اند، سنی ها که عاشق اهل بیت و از خود ما و برادر مایند و به شهادت کفن های خونین جوانانشان، اهل حقند و اهل مرام.

وقتی حسین در کاروان خود به مسیحی و سنی، رتبه می دهد، تفرقه افکنان چه ژاژ می خایند؟ بیا به مجلس ما ای که مشتاقی، حضور خلوت انس است و دوستان جمعند/ وَ إِن یَکاد بخوانید و در فراز کنید.

حسین منادی وحدت است و هَل مِن ناصِر او مغناطیس پاکان روزگار و محفلش، مجمع جوانمردان است.

روباه پیر و صهیون کثیف و وهابیت خبیث و در یک کلام، شیاطین را به آنجا راهی نیست.

اگر سال 60 هجری، دستگاه تبلیغاتی یزید و ابن زیاد، کوفیان را از لشگر خیالی شام می ترساندند و نامه نویسان را پشیمان می کردند، امروز رسانه های مُرجِف و مزدور ، قصد ترساندن مردم از هم کرده اند، غائله عرب و عجم را ببینید.

اگر سال 60 هجری، نظام سلطه گر یزیدی، از سپاه حسین خوف کرد و تفرقه افکند، اکنون نیز نظام سلطه صهیونی، از سپاه میلیونی اربعین خوف کرده و از کنون به فکر تفرقه افکنی افتاده است.

غائله بصره را ببینید.

اگر سپاه حسین لرزه به خیمه یزیدیِ آمریکا نینداخته، چرا چنین به دست و پا افتاده اند و تن به هر خباثت می دهند و دست به هر جنایتی می زنند؟ اگر صهیون، ضرب شست اتحاد شیعه و سنی را نخورده و از ترسِ سپاهِ خیمه زده در کنار مرز های خود، پنجره باز نمی کند، پس چرا این همه رذالت می کند؟ اگر وهابیت سعودی، آینده خود را در آینه عراقِ بدون صدام نمی بیند، پس چرا این گونه جنون گرفته؟ موشک های نقطه زن سپاه اسلام را دیدید که چگونه جمع خبیث شان را از هم پاشاند و انتقام شهدای کردِ سنی را گرفت.

گرچه حرف ما از حسین است و محفلش جای اغیار نیست، ولی نمی شود حسین را بدون دشمنانش کامل شناخت.

مگر می شود حسین را بدون شهادتش دید؟ و مگر می شود او را بی حماسه ماندگارش فهمید؟ و مگر می شود عشقش را بدون طعم اشک برای او چشید؟ اصلاً مگر می شود دلیل گریه پیغمبر را وقتی که قنداق حسین را بغل کرده بود، نپرسید؟ و مگر پاسخ رسول مهربان خدا چیزی جز مظلومیت حسین بود؟ مظلومیت برای چه بود؟ مگر تاریخ، جرم و جنایت و جسارت به خود کم دیده، که روز عاشورا چیز دیگری است؟ مگر ذبح کودکان توسط فرعون و خوارج و کومله و داعش ندیده که برای اصغر حسین، بی تاب است؟ آنچه گفتیم که شاید خدا محبت حسین را در خاک آدمی ریخته یا شاید گِل مردمان را با اشک ملائکه بر حسین آمیخته و اینکه گِل شیعیان از گِل اهل بیت است برای این بود که هم قدر دوستان حسین و طهارتشان دانسته شود و هم ذاتِ ناپاکِ دشمنانش شناخته گردد و محتشم را به پاسخ این سؤال برساند که این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟ آنکه بر چهره گُل لطمه زند، حرفش چیست؟ / وانکه بر روی دلارام زند چنگ، زِ کیست؟ / این همه مدح که از صورت و حُسنش گفتیم/ دست غارتگر هتاک نگفت، قصدش چیست؟خدایا شکر که محرم آفریدی و اگر نبود ما چه می کردیم و چگونه زندگی می گذراندیم؟ عالم بی حسین، قفس بی در است و آدم بی او، پرنده بی پر.

اگر نبود حسین و راه و مرامش، ما آدمیان در مَغاک (3) دنیا چه می کردیم؟ و راه از بیراه چگونه می شناختیم؟ و ما خاکیان، سخن از که می گفتیم؟ و ما گم گشتگان، ره به کدام نور می گرفتیم؟ و ما سرگشتگان، در آن راه بی نشان چه می رفتیم؟ و اسلام را از که می آموختیم؟ و شجاعت و شهامت و شرافت و شهادت را چگونه معنا می کردیم؟ و حق و باطل را چگونه می آموختیم؟ و اشک کودکان یتیم و گرسنه یمن و افغانستان و میانمار و عراق و سوریه و بحرین و نیجریه و عالم را با قصه که پاک می کردیم؟ و به مظلومان، پیروزی خون بر شمشیر را چگونه امید می دادیم؟ و با ظلم ظالمان چه می کردیم؟ و بار غصه هامان را با که می گفتیم؟ و بار رنج ها را به کجا می بردیم؟ و ما عاصیان، به درِ خانه که می رفتیم؟ و ساعت مرگ، نام که می بردیم؟ و شب اول قبر، پاسخ نکیر و منکر را به که حوالت می دادیم؟ و در برزخ، که را می شناختیم؟ و روز رستخیز، به دنبال که می گشتیم؟ و روز جزا، در سایه که پناه می جستیم؟ و از دوزخ به کجا فرار می کردیم؟ و هنگام ورود به جنت متحیر که می گشتیم؟حسین جان خوش آمدی و خدا را شکر که آمدنت را دیدیم و صدای دعوتت را شنیدیم و مشتاقانه اجابت کردیم.

هَل مِن ناصِر یَنصُرنی تو در اصل ترجمانِ عاشقانه أَلَمْ یَأْنِ لِلَّذینَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِکْرِ الله (4) است و برای آنکه عاشقانت را در طول تاریخ، انتخاب کنی، تو نیز، چون خدا به دنبال دل های خاشع و خاضع به حقیقتی و آن ها که به خدای آسمان ها ایمان آورده و یاد او دلهاشان را رقیق کرده، صدای یاری خواستنت را می شنوند و به نصرتت برمی خیزند تا خدا نیز یاریشان کند که نصرت تو نصرت دین خداست.

مگر در سوره محمد صلی الله علیه وآله نفرمود: یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ (5).

تو آن نشانه خدایی که خدا با تو ایمان می افزاید و روضه توست که رضوان مؤمنین است و اشک برای توست که کَفار ذنوب و حلّال کروب و جلا دهنده قلوب است.

مگر نفرمود: إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذینَ إِذا ذُکِرَ الله وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَ إِذا تُلِیَتْ عَلَیْهِمْ آیاتُهُ زادَتْهُمْ إیماناً (6).

تو آن یاد خدایی که دل ها با تو آرامش می گیرد که فرمود: الَّذینَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ الله أَلا بِذِکْرِ اللهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب‏ (7).

حسین جان، از تو دیگر چه بگوییم که حرارت قلبمان می کشد ما را و هرچه که گفتیم هنوز هیچ نگفته ایم از تو.

آرام قلبم؛ تو ترجمان قرآنی و اگر زبانم لال، نبودی قرآن را به چه معنا می کردیم و ترجمان بهشتش را کجا جست وجو می کردیم؟ بهشت بی تو باغ بی درخت است و درخت بی سایه و ما را با چنین ویرانه ای چه کار؟ این ها را گفتم که گفته باشم آن که تو را دارد همه چیز دارد و آن کس که بی توست، هیچ ندارد و بدبخت و بیچاره آن کس که دشمن توست.

گفتم شاید تنها کمی از تو گفته باشم که مردم از هر مرام و مکتبی که هستند حق دارند با محرّمت زندگی، حسینی کنند و با تو تَرک شیطان کنند و با عزای تو چرک و شوخ از تن بشویند و دل مطهّر کنند؛ که آدمی فطرتاً پاک است و اهل پاکی؛ و اصلاً خدا محرمِ حسین و ماه رمضان را برای صفای روح و جلای قلوب گذاشت و اگر این دو نعمت نبودند خدا می دانست که نفس و شیطان چه بر سر ما می آوردند و اگر اشک حسین جهنم را خاموش نمی کرد، خدا می دانست که چه بر ما می گذشت.

خدایا؛ ما شنیدیم که دعوتگری به ایمان فرا می‏خواند که: به پروردگار خود ایمان آورید ، پس ایمان آوردیم.

پروردگارا، گناهانمان را بیامرز، و بدی هامان را بزدای و ما را در زمره نیکان بمیران.

(8) و در لشگر حسین جایمان ده که هم الفائزون اند.

محمدهادی صحرایی1- دعای امام زمان عجل الله تعالی فرجه: اَللّهُمَّ اِنَّ شیعَتَنا مِنّا خُلِقُوا مِنْ فاضِل طینَتِنا وَ .

/ پروردگارا، شیعیان ما از ما هستند، از زیادی گِلِ ما خلق شده اند و .

2- چیزی می دانم که شما نمی دانید.

سوره بقره آیه 30،3- چال و گودال4- آیا برای کسانی که ایمان آورده‏اند هنگام آن نرسیده که دلهایشان به یاد خدا و آن حقیقتی که نازل شده نرم و فروتن گردد.

سوره حدید آیه 16،5- ای کسانی که ایمان آورده‏اید، اگر خدا را یاری کنید یاریتان می‏کند و گام هایتان را استوار می‏دارد.

آیه 7،6- مؤمنان، همان کسانی‏اند که، چون خدا یاد شود دلهایشان بترسد، و، چون آیات او بر آنان خوانده شود بر ایمانشان بیفزاید.

سوره انفال آیه 2،7- آن ها که ایمان آورده‏اند و دلهایشان به یاد خدا آرام می‏گیرد.

آگاه باش که با یاد خدا دل ها آرامش می‏یابد.

سوره رعد آیه 28،8- رَبَّنا إِنَّنا سَمِعْنا مُنادِیاً یُنادی لِلْإیمانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ کَفِّرْ عَنَّا سَیِّئاتِنا وَ تَوَفَّنا مَعَ الْأَبْرار.

سوره آل عمران آیه 193
کلید واژه ها: مردم - محرم - میهمانی - مردگان - پیراهن - داستان - شیعیان - خیابان - کنعانی - شیطان - هوایی - فراری - مساجد - نشان - زنده - تبرک - زمین - امان - سبزی - شروع - شوری - سیاه - پرچم

آخرین اخبار سرویس:
دستور جلسات هفتگی کمیسیون های مجلس

انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود/ جای مرحوم هاشمی در مجمع خالی است

فصلنامه « فاطر» مدرسه امام خمینی(ره) ارومیه وارد بازار نشر شد

پولیتیکو: دونالد ترامپ می خواست در کنار فرزند محمدرضا پهلوی پیام نوروزی بفرستد

انتقاد تند رحیم پور ازغدی از حوزه/داماد روحانی معاون وزیر صنعت شد!/واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره/کنایه عضو هیأت رییسه مجلس به اکبر ترکان

دوره تربیت داور عمومی صوت و لحن قرآن در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

امام جمعه مشهد: رهبری فرمودند تلگرام فیلتر و تعطیل شود/امام جمعه تهران: FATF مایه خود تحریمی است/محمد جواد ظریف: چرا کیهان «نمی توانیم» اوباما را تیتر نکردند

تصمیمی برای ورود به دستمزد سال آینده نداریم

دبیرکل خانه کارگر: تورم موثر در کشور بالای 50 درصد است/ اجازه نمی دهیم کسی بابت تورم جشن بگیرد

نشست اضطراری طیاره مسافربری در میدان هوایی شیراز

دبیرکل خانه کارگر: تورم موثر در کشور بالای 50 درصد است/ اجازه نمی دهیم کسی بابت تورم جشن بگیرد

عملیات عجیب آتش نشان ها برای نجات یک خیابان از دست شکلات های رها شده + فیلم

نماینده سازمان ملل در سوریه پیگیر تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی

برگزاری نخستین دوره انتخابات شورای نظام دامپزشکی درالبرز

شرایط برای حل مناقشه قره باغ فراهم است/ تحلیل

هدف دشمن؛ ایجاد تفرقه ارزشی میان حوزه و دانشگاه

ذاکران اهل بیت(ع) تأثیر بسزایی در نشر فرهنگ اسلامی و شیعی دارند

آلومینیوم المهدی روی میز فروش

وکیل سابق ترامپ: دیگر از دروغ گفتن خسته شده ام/ به ترامپ وفادار نخواهم بود

آتش سوزی مدرسه استثنایی در نارمک + فیلم

گزیده خطبه های نماز شهرستان های خراسان شمالی

سخنگوی جلیقه زرد ها: از انقلاب ایران الهام گرفته ایم

انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود/ جای مرحوم هاشمی در مجمع خالی است

ناگفته های مدیر اسبق بانک سپه از انتصاب خاوری و استعلام حساب رحیمی

ولایت پذیری فقط لقلقه زبان نباشد

بشاراسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

پولیتیکو: دونالد ترامپ می خواست در کنار فرزند محمدرضا پهلوی پیام نوروزی بفرستد

مجید انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود

لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد

صحنه تصادفی که شاید در فیلم های اکشن دیده باشید+فیلم

برگزاری نخستین دوره انتخابات شورای نظام دامپزشکی درالبرز

افزایش شمار قربانیان استراسبورگ فرانسه به 4 تن

وکیل سابق ترامپ: دیگر از دروغ گفتن خسته شده ام/ به ترامپ وفادار نخواهم بود

واکاوی انگیزه های آشتی ناپذیری با CFT

انصاری: لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود/ اگر نقدی به رهبری به گونه ای است که می تواند نظام و جایگاه رهبری را تقویت کند، اشکالی ندارد بیان عمومی شود/ همانطور که گفتمان اصولگرایی قابل حذف نیست گفتمان اصلاح طلبی هم قابل حذف نیست

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

دانشجویان و طلاب بایدهای جامعه را آسیب شناسی کنند

انصاری: FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود

وزیر اطلاعات ایران با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

وحدت و حوزه دانشگاه راهبرد مقابله با نفوذ و استحاله دشمن است

امروز دنیا گرفتار جاهلیت مدرن است

انقلاب اسلامی هویت شیعه را زنده و نمایان کرد

معاون قوه قضاییه: بابک زنجانی در موقع مناسب اعدام می شود

عامل حمله تروریستی فرانسه کشته شد

غرویان: به آیت الله جنتی گفتم روز قیامت جلوی شما را می گیرم

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت و جوانان را هرزه می کند| آیا باید گرسنگی و تنگناهای زندگی مردم را نگاه کنیم و هیچ تکانی نخوریم؟|به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی برای مدافعین داخلی جاده خاکی می دهند+واکنش معاون وزیر ارتباطات

16 هزار معتاد در استان در مرحله ترک اعتیاد

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

برنامه های موشکی ایران قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

2 هزار بذر بادام کوهی در دره سفیدخانی شازند کاشته شد

استاندار کرمانشاه با جمعی از زلزله زدگان سرپل ذهاب دیدار کرد

اولین مراسم سالگرد شهادت سردار علی خوش لفظ در همدان

وکیل باقری درمنی: 3 ماه فرصت دهید همه بدهی ها را می دهیم/ اعدام نکنید

مردم و مسؤولان در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار باشند

نگرشی بر مبانی فرهنگی روابط ایران وروسیه و تقویم روابط دوکشور!

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

2 هزار بذر بادام کوهی در دره سفیدخانی شازند کاشته شد

طرح جنگلانه در شوشتر اجرا شد

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است

استاندار کرمانشاه با جمعی از زلزله زدگان سرپل ذهاب دیدار کرد

90 درصد هزینه های مردم در حوزه سلامت مربوط به مراجعه سرپایی است

مشاور وزیر کشور: وزیر، فرزند خود را نابغه اقتصادی معرفی نکرده است

سقوط مادربزرگ 102 ساله از ارتفاع 4 هزار و 200 متری!

کوچ از روستاها به شهرها در پیش است؟

بهترین تصاویر این هفته اسپوتنیک

کلید درخشش علی علیپور در دستان کی روش است!

از هشدار استاندار تا اقدام ارزنده فرماندار + فیلم

ساز مخالف | گفت وگو با کسانی که در سال 71 مخالف تولد روزنامه همشهری بودند

شورای امنیت مجوز نظارت سازمان ملل بر الحدیده را صادر کند

ظریف: چرا کیهان و صداوسیما نمی خواهند غرور ملی ایرانیان حفظ شود؟ همه ما در یک کشتی نشسته ایم| بدون مردم، هیچ هستیم| سیاست خارجی حوزه درگیری جناحی نیست

ذاکران اهل بیت(ع) تاثیر بسزایی در نشر فرهنگ اسلامی و شیعی دارند

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

دیدار وزیر اطلاعات با رییس جمهوری آذربایجان

انصاری: شرطی برای حمایت از روحانی نداشته ایم

قلعه گنج در قاب دوربین خبرگزاری های خارجی

اعتراض مردمی به «قانون بردگی» در مجارستان

سکوت فریماه فرجامی پس از یکسال شکست/عنوان « جایزه جلال» را به «جایزه رضا» تغییر دهند

جواد نکونام عزادار شد

تخریب شاملو یا تبلیغ فرح در کیهان؟!

تورم بیشترین فشار را به قشر کارگر وارد کرده است

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

فرماندار: تالش فاقد مراکز استاندارد ترک اعتیاد است

سپیدرود رشت

انتقاد تند رحیم پور ازغدی از حوزه/داماد روحانی معاون وزیر صنعت شد!/واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره/کنایه عضو هیئت رییسه مجلس به اکبر ترکان

پریناز ایزدیار خواهان تحریم بازار پرنده فروشان فریدونکنار شد

بلیط هیچ مسافری از فرودگاه اهواز لغو نشده است

بابک احمدی: چه خوب که شاملو این روزها را ندید

کشته شدن 20 طالب در ولایت کنر

صحبت های علی پروین در حاشیه مراسم تشییع زنده یاد دانایی فر

انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس

کیسه دوزی رمال ها برای افراد ساده لوح در کهگیلویه و بویراحمد

پابه پای همشهری

فرماندار: تالش فاقد مراکز استاندارد ترک اعتیاد است

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

گزارش تصویری از مراسم مذهبی باداراک در قره کلیسا

انتشار جزییات کامل توافق طرف های یمنی در سوئد

علم الهدی: فضای مجازی دختران را بی عفت می کند

شجاعی هنوز از قطبی دلخور است؟

محفل انس با قرآن کریم در قزوین برگزار شد

ما و حسین (ع)

ما و حسین (ع)