مطالب مرتبط:
راه اندازی سامانه مشعل بدون دود بنگستان اهواز 3
مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز 3 راه اندازی شد
مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز 3 راه اندازی شد
تیپ مشعل بنگستان واحد بهره‎برداری اهواز 2 راه‎اندازی شد/هدف ساخت کمک به محیط زیست
آیین گشایش مشعل بدون دود واحد بهره برداری بنگستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 29 شهریور 1397 ساعت 09:352018-09-20اقتصادي

مشعل بدون دود در منطقه نفتی بنگستان راه اندازی شد


استاندار خوزستان با اشاره به اینکه گازهای حاصل از تولید نفت نوعی نعمت خدادادی است، گفت: نباید اجازه داد که 28 مخزن جدید نفتی در غرب کارون به سرنوشت فلرسوزی چاه های قدیمی موجود مبتلا شوند.

- غلامرضا شریعتی در مراسم راه اندازی مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز 3 اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که در استان هرچه زودتر باید نسبت به رفع آن اقدام شود، موضوع سوختن گازهای حاصل از تولید نفت در مشعل است.

شعار سال:" غلامرضا شریعتی در مراسم راه اندازی مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز سه اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که در استان هرچه زودتر باید نسبت به رفع آن اقدام شود، موضوع سوختن گازهای حاصل از تولید نفت در مشعل است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گام های موثری در این زمینه برداشته، اظهار کرد: فلرسوزی یکی عوامل آلایندگی استان به شمار می آید که اکنون از نظر زیست محیطی مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: اجرای این طرح نباید اهمیت موضوعات زیست محیطی را زیر سوال ببرد و به سرنوشت مشعل چاه های نفتی قدیم مبتلا شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: امیدواریم براساس وعده های داده شده تا 30 ماه دیگر حداکثر فلرسوزی در چاه ها به دو درصد برسد تا شاهد استانی پاک و سالم باشیم.

شریعتی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون اجرای سامانه مشعل بدون دود در بنگستان را همراه با بازگشت هزینه های انجام شده در این طرح عنوان کرده، گفت: با توجه به این گزارش این پرسش به وجود می آید که چرا طی 60 سال گذشته در استان خوزستان این اقدام صورت نگرفته و مردم دچار مشکلات زیست محیطی هستند.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت از استان خوزستان موضوع آلاینده های زیست محیطی است و به نظر می رسد که صنعت نفت باید پیش از این برای رفع این مشکل برنامه ریزی می کرد.

طرح های ملی و عوارض محلی شریعتی با بیان اینکه طرح های ملی عموما همراه با عوارض محلی هستند، گفت: به عنوان مثال نفت هم یک طرح ملی است که برای مردم عوارضی را به وجود آورده است و از آنجا که مدیران این صنعت هم استانی های این مردم هستند، باید در جهت رفع مشکلات گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه شاید در گذشته موضوع زیست محیطی برای مدیران صنعت نفت اهمیت نداشته، ادامه داد: حق مردم این استان داشتن هوای پاک و سالم است و به همین خاطر باید حقوق مردم خوزستان را دنبال کنیم.

استاندار خوزستان افزود: مردم نباید در معرض چنین آسیب هایی قرار بگیرند و با استفاده از ظرفیت هایی که داریم از فرصت ها برای ایجاد ثروت و حفظ سرمایه و جان انسان ها استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه نباید کاری کنیم که به سبد خانوارها بیش از حد متوسط کشور هزینه درمانی اضافه شود، گفت: اگر چنین چیزی رخ دهد مردم فقیرانه تر زندگی می کنند و با مشکلات متعددی مواجه خواهند بود.

شریعتی یادآور شد: برخی بی توجهی ها باعث شده تا سلامت مردم به خاطر این میزان از آلایندگی نفتی در معرض خطر قرار بگیرد.

گاز مشعل های نفتی،خوراک برای پتروشیمی ها استاندار خوزستان همچنین یادآور شد: با اقداماتی همچون بنگستان علاوه بر تولید ثروت، نیاز پتروشیمی های استان به خوراک تامین خواهد شد و این موضوع باعث رشد ارزش افزوده بیشتر می شود.

شریعتی با بیان اینکه پتروشیمی ها به دلیل نداشتن خوراک با 70 درصد ظرفیت کار می کنند، اظهار کرد: جمع آوری فلر از مشعل های نفتی طی چهار سال 2/ 1 میلیارد دلار ارزش دارد که این خود یک سرمایه ملی است و باید در اختیار واحدهای پتروشیمی قرار بگیرد.

بیژن عالی پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز با اشاره به راه اندازی این سامانه اظهار کرد: سامانه بدون دود مشعل بنگستان اهواز سه با توان ساخت داخل نصب و راه اندازی شد.

وی ادامه داد: در طرح بهسوزی مشعل بنگستان واحد بهره برداری اهواز سه از تجهیزاتی همچون مخزن مایع گاز فلر (K.

O.

D) برای حذف قطرات هیدروکربنی همراه گاز ارسالی به مشعل، طراحی تیپ مشعل (Flare Tip ) با نازل های خاص جهت حذف کربن نسوخته (دوده) گاز مشعل و عامل کمکی گاز سوخت با فشار بالا (HP Assist Gas) جهت ایجاد شرایط احتراق کامل و دستیابی به درجه شفافیت یک (تیرگی 20 درصد) گاز ارسالی براساس مقررات زیست محیطی استفاده شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: میزان و نوع گازهای آلاینده انتشار یافته از این مشعل ها به محیط زیست، تابع راندمان احتراق پایین در مشعل به معنای وجود مقدار قابل توجهی از آلاینده هایی نظیر کربن نسوخته و ترکیبات آلی فرار در گازهای ارسالی به مشعل بوده و راندمان بهینه، نیازمند اختلاط کامل گاز سوخت با هوا، نبود قطرات هیدروکربنی همراه گاز ارسالی به مشعل، سرعت و شدت مناسب جریان گاز ارسالی به مشعل خواهد بود.

عالی پور با بیان اینکه حفظ محیط زیست و تلاش برای کاهش و پیشگیری مداوم از هرگونه آلودگی زیست محیطی جزو مسوولیت های اجتماعی و خط مشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است، گفت: در همین راستا پروژه های جمع آوری و بهسوزی گازهای ارسالی به مشعل های موجود در تاسیسات این شرکت به عنوان راهکار و اقدامات فوری در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت تولید شرکت نفت و گاز کارون و مدیریت تدارکات و امور کالا در نصب و راه اندازی این طرح مشارکت داشتند.

تخلیه 82 درصد از نفت مخزن میدان اهواز مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون نیز با اشاره به عمر 60 ساله میدان نفتی اهواز گفت: اکنون بیش از 82 درصد نفت این مخزن تخلیه شده است.

محسن دهان زاده اظهار کرد: اجرای این طرح در حال حاضر در شمال غرب ابرمخزن یا میدان اهواز قرار دارد که به لحاظ رنگ رتبه هفت را در جهان دارد.

وی با اشاره به اینکه این مخزن در سال 1338 به بهره برداری رسید، گفت: طی این مدت بیش از 82درصد از نفت موجود در این میدان تخلیه شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون ادامه داد: اغلب تاسیسات نفتی دارای عمر بالای 50سال هستند و به دلیل این قدمت، مشکلات ناشی از نفت تقریبا اجتناب ناپذیر است اما این گفته به معنای نداشتن برنامه برای رفع آن نیست.

وی با تاکید بر اینکه در آینده اقدامات بهتری انجام خواهد گرفت، گفت: سامانه ای که اکنون به بهره برداری رسید با هدف جمع آوری گازهای ناشی از تولید نفت مخازن تا میزان 98 درصد است.

این مقام مسوول در نفت و گاز کارون یادآور شد: هدف از ایجاد سامانه مشعل بدون دود برای جلوگیری از آلودگی های محیط زیست به لحاظ بروز دود، هدر رفت منابع و بهینه سازی مصرف انرژی است.

وی هزینه اجرای این طرح را 18 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هزینه های صورت گرفته با اجرای موفق سامانه مشعل بدون دود جبران شده و بر اساس برآوردهای صورت گرفته ماهانه از این محل 810 هزار دلار ارزش افزوده خواهیم داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 27 شهریور 97، شماره: 3441377
کلید واژه ها: استان - خوزستان - شریعتی - مردم - زیست - استاندار - تولید - عوارض - صنعت - مشکل - مدیران - نفتی - مشکلات - برنامه ریزی - همراه - اهواز - اهمیت - مراسم - کارون - قدیم - مدیرعامل - سالم - هایی - هوای پاک - آلاینده - مهاجرت - برنامه - منطقه - هزینه - مناطق

آخرین اخبار سرویس:
دروازه ورود به بازار جهانی

رییس جمهور فردا وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی می کند

گندم کاران ابرکوه نگران تامین کودشیمیایی کشت پاییزه نباشد

عرضه غیرنقدی آپارتمان به 6 شکل در پایتخت

دبیر شورای اصناف کشور: بی توجهی به مطالبات بازرسان، بازرسی ها را از حالت کیفی خارج کرده است

کیفیت تجهیزات پزشکی تولید ایران چطور تضمین می شود؟

باورنکردنی ترین استفاده از بیمه در تاریخ!+عکس

بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می شود

در مصرف چه محصولاتی نباید عجله کرد؟

صدور 19 هزار روادید اربعین در کرمانشاه

روند بازسازی واحدهای تخریبی روستایی باید سرعت بگیرد

11شهر ارزان برای اجاره در آمریکا کدامند؟

مؤمنی: کلید نرخ ارز و رانت آن دست دولت است

ماجرای وام 100 میلیاردی محمدرضا گلزار

روش های تمیز کردن کاغذ دیواری

پژو به دنبال تولید مدل های اسپرت

از دست رفتن 90 درصد محصول پسته کرمان

قیمت کارواش خنگی در بازار

کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی چگونه تضمین می شود؟

هشدار ایران خودرو در خصوص فروش غیرقانونی خودرو

سالانه چه میزان آب در ایران تبخیر می شود؟

بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می شود

واردات 2 میلیون دلاری اتوی برقی به کشور + جدول

صعود 19 پله ای شاخص آزادی های اقتصادی ایران/ لفظ صادرات غیرنفتی یک تعارف است/ جزییات اختصاص ارز به زائران اربعین/ 20 هزار نفر سه ساعته خودرو خریدند

قیمت خرید دلار و یورو در بانک ها

تخمین سرانگشتی یارانه بنزین

تکالیف مهم مالیاتی اشخاص حقوقی

تردید در روند صعودی تیراژ

جایگاه ایران در رقابت پذیری

جهالت؛ بزرگ ترین مشکل اقتصاد ما

«خطر» زلزله تهران و «خونسردی» مدیران

دیوار کوتاه خرد اقتصادی

شاخص ارزی از مرز 14 هزار تومانی دورتر شد

28 مهر؛ بازار آزاد تهران | هر گرم طلای 18 عیار 401 هزار و 200 تومان شد

رییس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت / انتصاب محمد اسلامی و رضا رحمانی به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت

نرخ سکه طرح جدید امروز 28 مهرماه، 4 میلیون و 220 هزار تومان

چهار وزیر پیشنهادی روحانی یکشنبه به مجلس معرفی می شوند +سوابق

قیمت طلا نسبت به هفته گذشته کاهش یافت

از دست رفتن 90 درصد محصول پسته کرمان

خرید 100هزار دینار عراق با نرخ هر دینار 96 ریال

قیمت خودرو امروز 1397/07/28|پژو207 اتوماتیک 106 میلیون تومان شد

احتمالاً دو نرخی شدن بنزین تا دو هفته آینده

نشست خبری مدیرکل بیمه سلامت استان یزد

چهار وزیر پیشنهادی روحانی یکشنبه به مجلس معرفی می شوند +سوابق

آشنایی با لباس های بدون جنسیت

رضا رحمانی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت شد

روحانی استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت

فروش تکه ای از «ماه»/ عکس

افزایش اعتماد به نفس با روزی 30 دقیقه پیاده روی

رازهای بزرگ در مورد شکلات که شما را شگفت زده می‎ کند!

صادرات باید در ایران تعریف شود

نقش آفرینی ایران در بازار ال ان جی آسیا

فرشاد مومنی: 99 درصد کالاهای وارداتی قاچاق مصرفی است

3 میلیون نفر در ایران بیکارند

پاکت سیمان 117 درصد گران شد+ سند

پاکت سیمان 117 درصد گران شد+ سند

کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی چگونه تضمین می شود؟

کیش اینوکس 2018 فرصتی برای تعامل و تبادل دستاوردهای اقتصادی ملی و بین المللی

افتتاح 4 پروژه گردشگری در استان اصفهان

اجرای 1900 پروژه گردشگری در سطح کشور/ به دنبال توسعه نرم افزاری در امر گردشگری هستیم

تکذیب بدهی 123 میلیاردی آموزش و پرورش به آتیه سازان / شیر مدارس در انتظار تخصیص اعتبار

دریای مازندران متولی واحدی ندارد/خدمات ملی در برابر بودجه محدود استانی/بیمه مطالبه جدی ناجیان

چهار وزیر پیشنهادی روحانی امروز به مجلس معرفی می شوند +سوابق

قیمت روز خودرو

ثبت نام یک میلیون و 200 هزار نفر برای راهپیمایی اربعین

چرا میوه ایرانی برای صادرات تولید نمی شود؟

ویدئو / خطر فرونشست بیخ گوش چند فرودگاه مهم کشور

کیش اینوکس 2018 فرصتی برای تعامل و تبادل دستاوردهای اقتصادی ملی و بین المللی

خودکفایی و رشد 6 درصدی گندم با وجود کاهش بارندگی

کاهش عرضه یورو در بازار ثانویه

عجیب اما واقعی! وجود تاج خروس در کالباس!

ویدئو / خطر فرونشست بیخ گوش چند فرودگاه مهم کشور

افزایش نیروهای الحشد الشعبی در اطراف کربلا

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 29مهر

ماجرای اختصاص وام 100 میلیاردی به محمدرضا گلزار چه بود؟ +عکس

وام 100 میلیاردی گلزار صحت دارد؟

فرشاد مومنی: قاچاق در ایران سازمان یافته است

مسؤولیت ناپذیری دولتی ها در حوزه اقتصادی: به ما ربطی ندارد!

فرشاد مومنی: قاچاق در ایران سازمان یافته است

ایران یکی از 9 کشور برتر دنیا در ساخت ماهواره

بهترین فرودگاه های جهان

فرشاد مومنی: قاچاق در ایران سازمان یافته است

بررسی مشکلات آب رسانی و راه سازی در گرمسار

اختصاص 100 هزار دینار برای زائرین اربعین

افزایش 30 درصدی قیمت سنگ در نیمه اول سال

کاهش مشروط قیمت محصولات سلولزی

میزان واردات 10 ماده غذایی به کشور

جزییات واردات کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال

رشد 28 درصدی صادرات به کشور های همسایه

معافیت 3600 قلم کالا از پرداخت مابه‎التفاوت نرخ ارز

30 درصد ارزش گذاری گمرکات کاذب است

جزییات طرح ویژه بخش خصوصی برای مدیریت سوخت/ بنزین آزاد و یارانه 250 هزار تومانی

30 درصد ارزش گذاری گمرکات کاذب است

معافیت سه هزار و 637 قلم کالا از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز

30 درصد ارزش گذاری گمرکات کاذب است

روند بازسازی واحدهای تخریبی روستایی باید سرعت بگیرد

80 میلیارد تومان؛ هزینه سالانه کاغذ دفترچه های بیمه

تجلیل از 9 واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی فارس بعنوان واحد های برگزیده استاندارد

بهره برداری از 2طرح عمرانی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز

روند بازسازی واحدهای تخریبی روستایی باید سرعت بگیرد

مشعل بدون دود در منطقه نفتی بنگستان راه اندازی شد

مشعل بدون دود در منطقه نفتی بنگستان راه اندازی شد