مطالب مرتبط:
جنوب شهر بارانداز عمده فروشان مشروب و مواد مخدر/ ده پیاله تگزاس نیست!
کشف 900 کیلوگرم مواد مخدر در رودبار جنوب
بیش از چهار و نیم تن مواد مخدر در رودبار جنوب کشف شد
خرده فروشان مواد مخدر در تایباد دستگیر شدند
جزییات دستگیری سارقان سرقت های سریالی دوچرخه از جنوب غرب تهران/ تهیه هزینه مواد مخدر مصرفی انگیزه سارقان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 شهریور 1397 ساعت 22:152018-09-19حوادث

جنوب شهر بارانداز عمده فروشان مواد مخدر و مشروب/ ده پیاله تگزاس نیست!


محله ده پیاله شیراز یکی از محلات منطقه 2 شیراز است که با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کند، فروش مواد مخدر و حضور پررنگ معتادان از جمله گلایه های مردم این محله است که موجب بدنامی و سایه انداختن مشکلات بر روی نقاط قوت و ظرفیت های این محله شده است - جنوب شهر بارانداز عمده فروشان مواد مخدر و مشروب/ ده پیاله تگزاس نیست! " محله ده پیاله شیراز یکی از محلات منطقه 2 شیراز است که با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کند، فروش مواد مخدر و حضور پررنگ معتادان از جمله گلایه های مردم این محله است که موجب بدنامی و سایه انداختن مشکلات بر روی نقاط قوت و ظرفیت های این محله شده است شعارسال": محله ده پیاله شیراز یکی از محلات منطقه 2 شیراز است که با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کند، فروش مواد مخدر و حضور پررنگ معتادان از جمله گلایه های مردم این محله است که موجب بدنامی و سایه انداختن مشکلات بر روی نقاط قوت و ظرفیت های این محله شده است.

محلات محروم در کلان شهرها همواره با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کنند که شناخت دقیق مسائل موجود در محلات کمتربرخوردارِ بافت تاریخی و حاشیه شهر، همین طور فرصت ها و ظرفیت های بالقوه آن به برنامه ریزی صحیح در جهت کاهش معضلات و آسیب ها برای اِحیای این محلات کمک می کند.

اگرچه معضلات و مسائل اجتماعی، فرهنگی اقتصادی و.

تنها مختص جنوب شهر نیست، اما متولیان متعددی در جهت پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در محلات محروم جنوب شهر فعالیت می کنند.

آنچه امروزه شاهد آن هستیم کم کاری نیست، بلکه بیشتر موازی کاری یا اقدامات مقطعی و ضعیف است؛ اقداماتی که مردم محلی در برنامه ریزی و اجرای آن کمتر دخیل هستند و خود مسؤولان به دور از وقایع ملموس محلات و گاهاً به صورت جزیره ای تصمیم گیری و اقدام می کنند.

شهر شیراز به عنوان یک کلان شهر کشور دارای حواشی نگران کننده است؛ زیرپوست شهر اتفاق هایی می افتد که نیازمند توجه عمیق و جدی تری است.

برنامه بازتاب شبکه استانی فارس در میزگردی به مشکلات محلات محروم شیراز پرداخت که علاوه بر ارائه گزارش های تصویری و مستند از زبان مردم، فرصتی برای طرح معضلات و سؤال و توضیح خواستن از مسؤولان در خصوص محله ده پیاله و شیخ علی چوپان بود.

گزارش های مردمی که در دو بخش منتشر شد بیانگر گلایه و ناراحتی مردم از وجود ضایعات فروشی های متعدد، حضور اتباع غیرمجاز، فروش مواد مخدر، تجمع معتادان، عدم تحقق وعده ها و قول های مسؤولان شهری، عدم وجود امکانات تفریحی مناسب، بلاتکلیفی مردم پس از 7 سال در بحث فاضلاب شهری و .

بود.

7 محله شیراز درگیر با مشکل ضایعات فروشی شهردار منطقه 2 شیراز در این برنامه با اشاره به اینکه منطقه 2 شیراز 200 هزار نفر جمعیت دارد و محدوده خدماتی اش از میدان امام حسین(ع) تا تقاطع غیره همسطح خلیج فارس، میدان امام حسین (ع) به سمت فلکه فرودگاه، فلکه فرودگاه به بلوار ارتش و بلوار ابوذر غفاری است، اظهار داشت: چند محله در این منطقه جای می گیرد که ده پیاله، شیخ علی چوپان، شهرک بهار، کوزه گری، گود شیری، گود دباغی و گود گل کوب دارای معضلاتی هستند.

قاسم اکبری ادامه داد: از یک هزار و 800 هکتار بافت فرسوده شهر شیراز، 500 هکتار آن در منطقه 2 شهرداری شیراز واقع است؛ دو سال از حضور من در منطقه 2 می گذرد و پیش ازاین هم در منطقه 5 شیراز مسؤولیت داشته و کم وبیش از مشکلات خبر دارم.

وی افزود: در بحث ضایعات فروشی ها که از گلایه های مردم است، شهرداری اقدامات بسیاری انجام داده، اما نتوانستیم آن ها را در یک مکان متمرکز ساماندهی کنیم.

اکبری گفت: تقریباً 6 الی 7 محله درگیر مشکل ضایعات فروشی هستند که بخشی از آن به شهرداری برمی گردد، چون باید آن ها را ساماندهی کند.

حدود 80 ضایعات فروشی در منطقه 2 وجود دارد که 40 مورد آن را تعطیل کردیم، 18 مورد هم مجوز اصناف دارند که البته هیچ اجازه ای از شهرداری نگرفتند.

به گفته وی چون شهرداری شیراز اجازه صدور مجوز فعالیت ضایعات فروشی در بافت مسکونی شهری را ندارد و باید به خارج از شهر هدایت شوند، شهرداری به صورت موقت در ضلع جنوبی کمربندی شیراز، بعد از شهرک صنایع ضایعات فروشی ها را مستقر کرده است تا از طریق اصناف زمین هایی را در اطراف شهر تملک و ضایعات فروشی ها را تجمیع کنند تا معضلات مربوط به آن نیز کاهش پیدا کند.

بازگشت دوباره به چرخه اعتیاد این مقام مسؤول با بیان اینکه من مشکلات موجود در محلات مهدی آباد، شیخ علی چوپان و.

را می پذیرم، در پاسخ به این سؤال که طی این مدت 2 سال چقدر موفق بوده اید، تصریح کرد: ازلحاظ آماری شاید 40 درصد موفق بودم، اما از جهت اینکه نتوانستم زمینه جرم را کاهش بدهم شاید شهردار موفقی در منطقه 2 شیراز نبودم.

البته شهرداری هم به تنهایی نمی تواند کار کند؛ در بازآفرینی محلات فرسوده 28 ارگان از فرمانداری تا دادگستری، آموزش وپرورش، بهزیستی، کمیته امداد، سپاه و بسیج و.

باید همکاری کنند، اما بیشتر به صورت جزیره ای و نه متمرکز فعالیت می شود.

اکبری تأکید کرد: مشکلات موجود در محلات محروم شیراز تنها مربوط به مدیریت فعلی شورا و شهرداری نیست، بلکه در طول چندین سال و به مرور ایجاد شده است.

شهردار منطقه 2 شیراز در ادامه سخنانش ابراز داشت: مسئله توزیع مواد مخدر به شهرداری مربوط نمی شود، اما جمع آوری معتادان جزء وظایف شهرداری است که به دهکده سلامی مرکز بازپروری معتادان منتقل می شوند، اما متأسفانه بعد از 2 ماه که در مرکز درمان می شوند با ورود به شهر مجدد به سمت اعتیاد برمی گردند؛ البته معتادین از شهرهای دیگر نیز به شیراز می آیند.

وی افزود: در بحث اشتغال زایی در محلات به جای مردان برای زنان کلاس آموزشی و کارآفرینی دارند.

در جلسات محله که 15 روز یک بار برگزار می شود فقط کارشناسان حضور دارند و تصمیم گیران غائب هستند.

اکبری همچنین خاطرنشان کرد: ساخت خانه محله در ده پیاله 50 درصد پیش رفته، در دباغی و گود گل کوب و شیری 60 درصد که امسال به بهره برداری می رسد، کار احداث پارک در نیمه دوم سال شروع می شود و یک زمین ورزشی نیز در کنار آن برای استفاده جوان ها طراحی شده است.

گسترش ناامنی در زیر پوست محلات محروم شیراز در این برنامه یکی از فعالین فرهنگی اجتماعی شیراز نیز حضور داشت که با مجموعه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در ده پیاله، شیخ علی چوپان و مهدی آباد همکاری دارد.

مرادی که خود از نزدیک شاهد مشکلات مردم است، اظهار داشت: وقتی امنیت در برخی محلات نباشد، کار فرهنگی تأثیر چندانی ندارد، البته به کمک کلانتری محله، بسیج و خود مردم امنیت به محلات بازگشته است، اما در زیرپوست این محلات ناامنی در حال گسترش است و برای محو آن همت جمعی لازم است.

وی ادامه داد: یک عمده فروشی خواروبار در محله است که ثروتمندان شیراز به آنجا می آیند و عمده فروشی مواد مخدر انجام می شود، اگر کسی دوربین مخفی کار بگذارد می تواند به راحتی شاهد عمده فروشی و خرده فروشی مواد مخدر باشد.

این فعال فرهنگی افزود: علاوه بر مواد، فروش اسلحه و مشروبات الکلی و حضور معتادین متجاهر به شکل وسیعی قابل مشاهده است.

تن فروشی و قاچاق انسان! مرادی گفت: مسؤولان شهری افتخار می کنند که محله سنگ سیاه از حضور معتادان پاک شده، درحالی که به محلات دیگر رانده می شوند.

به گفته وی در محله ده پیاله شیراز قاچاق انسان و تن فروشی نیز صورت می گیرد، افرادی که از کشورهای همسایه به ایران می آیند، مقصد اولشان شیراز است و ازاینجا به دیگر نقاط کشور می روند.

نماینده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در محله ده پیاله شیراز ابراز داشت: مسؤولینی که نگران معالی آباد و فرهنگ شهر هستند باید بدانند که مفاسدی که در مناطق جنوب شهر اتفاق می افتد بخشی از آن به بالا شهر سرایت می کند.

مرادی با بیان اینکه در محلات جنوب شهر هم افراد بد حضور دارند و هم مردمانی بااخلاق خوب سکونت دارند، یادآور شد: در محله ده پیاله و دیگر محلات محروم، افراد نخبه علمی و فعال فرهنگی هم حضور دارند، حتی برخی مسؤولان فعلی از همین محلات هستند.

وی معتقد است در محلات محروم بیشتر کار اداری انجام می شود و کارمندان منتظر هستند که ساعت اداری آ ن ها تمام شود و بروند، درحالی که مسؤولین باید در ساعت های مختلف در محله حاضر و شاهد مشکلات باشند.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: پس از دو ماه یکی از اعضای شورای شهر را به محله ده پیاله دعوت کردیم و خانه هایی را نشانش دادیم که باور نمی کرد در شیراز چنین وضعیتی هم باشد.

نماینده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در محله ده پیاله شیراز با تشکر از سرهنگ حدادی در پاسگاه 24 ابوذر و سروان ده بزرگی فرمانده حوزه بسیج به خاطر تلاش ها و فعالیت هایشان در محله، بیان کرد: در تصمیم گیری هایی که برای محلات می شود باید از مردم خود محله هم به نمایندگی حضور داشته باشند و نیاز است که یک قاضی ویژه نیز در محله باشد.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: من به عنوان نماینده مردم ده پیاله وظیفه دارم نقاط سیاه را بگویم و مسؤولان هم نقاط سفید را می گویند؛ البته نباید غلو کرد و مردم دیگر مناطق شیراز تصور نکنند که ده پیاله تگزاس است، خود مردم محلی با همکاری نیروی انتظامی و سپاه فضا را تغییر داده اند.

استفاده از ظرفیت های محلی در جهت پیشگیری و کاهش جرم در ادامه مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس که میهمان تلفنی این برنامه بود، بابیان اینکه ما در دادگستری و مرجع قضایی در جریان مسائل و مشکلات محلات هستیم، اظهار داشت: یکی از محلات ده پیاله است اما در یازده محله دیگر در شیراز که جزء اولویت ما هستند، مسائل مربوط به مواد مخدر، اتباع غیرمجاز از عمده جرائم مشخص است.

اکبری ادامه داد: سازمان های مختلف با توجه به شرح وظایفشان اقدامات مختلف را انجام می دهند، برای ما هم بحث ارتقاء توانمندی مردم محلات مهم است و فعالیت های محله محور نیز از تأکیدات قوه قضاییه در سطح کشور است تا بتوانیم از ظرفیت ها و قابلیت های مردم در جهت پیشگیری از بروز معضلات استفاده کنیم.

وی افزود: ما به متولیان محلات محروم شیراز پیشنهاد کردیم تا طرح جامع را تهیه کنند تا همه ارگان های دولتی به صورت هماهنگ فعالیت کنند، البته این نهادهای حاکمیتی باید در کنار مردم باشند و مردم نیاز باید فعالیت مضاعفی داشته باشند.

برنامه بلندمدت نداریم اکبری خاطرنشان کرد: در خصوص مواد مخدر جلسات متعددی را با نیروی انتظامی و سپاه شیراز داشتیم و در خصوص جمع آوری معتادین و فروشندگان خرد و کلان مواد مخدر صحبت کردیم، البته فروش مواد به صورت گسترده که در محلات گفته می شود را من باور ندارم.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس تصریح کرد: در محلات محروم شیراز برنامه های ما فعلاً بلندمدت نیست، اما دستورات فوری برای برخورد با فروشندگان مواد و اتباع بیگانه صادر شده است و برای برنامه های بلندمدت هم نیاز به همکاری مردم و سمن ها است.

اکبری تأکید کرد: مطالبه گری مردمی می تواند هشداردهنده و کمک کننده به مسؤولان باشد تا جدی تر مسائل را دنبال کنند، آمادگی حضور نماینده مردم محلات در جلسات را داریم، اما استقرار قاضی ویژه در محلات طبق قانون امکان پذیر نیست.

با نصب یک بنر نمی شود کار فرهنگی کرد شیر احمدی یکی از یاوران شورای ده پیاله و شیخ علی چوپان نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه با اشاره به جمله ای از امام خمینی (ره) که خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسؤولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین باشد ، اظهار داشت: در محلات جنوب شهر ظرفیت های زیادی وجود دارد و مسؤولان باید پاسخ بدهند که چه قدمی برای مردم این مناطق برداشتند.

وی ادامه داد: ناراحتی مردم از مسؤولان نباید به پای انقلاب و نظام نوشته شود، با زدن یک یا دو بنر هم نمی شود در این محلات کار فرهنگی کرد.

ضرورت راه اندازی مرکز نگهداری خرده فروشان مواد مخدر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس دیگر میهمان تلفنی برنامه با اشاره به اینکه جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر از 4 سال گذشته تاکنون در دستور کار این شورا بوده است، بیان کرد: در ایام نوروز امسال حدود یک هزار و 50 نفر از معتادین حاد و پرخطر جمع آوری شده که در این موضوع همکاری بین دستگاه ها هم خوب بود.

محمدرضا ابراهیمی ادامه داد: راه اندازی مرکز ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر یک اقدام خوب برای استان بود که در حال حاضر 240 نفر از معتادین حاد و پرخطر در این مرکز نگهداری می شوند.

به گفته وی جمع آوری معتادان متجاهر یکی از اولویت ها است و افزایش ظرفیت مرکز ماده 16 نیز ضروری به نظر می رسد که امور اجرایی آن بر عهده اداره بهزیستی شیراز است.

این مقام مسؤول در پایان تصریح کرد: برخورد با خرده فروشان مواد مخدر از دیگر اولویت های ما است که حداقل 100 نفر از این افراد جمع آوری شدند؛ اما بحث برخورد با خرده فروشان مواد مستلزم زیرساخت هایی است که ماده 42 مبارزه با مواد مخدر گویای لزوم نگهداری قاچاقچیان خُرد است و ما نیز به دنبال راه اندازی چنین مرکزی هستیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 28 شهریور 1397 ، کدخبر: 13970614000556،www.

fars.

farsnews.

com
کلید واژه ها: مواد مخدر - مشکلات - شیراز - مردم - معتادان - فروش - مخدر - برنامه ریزی - برنامه - جنوب - منطقه - محروم - آسیب های اجتماعی - برنامه ریزی صحیح - اجتماعی - بافت تاریخی - گزارش - تگزاس - تصمیم گیری - کاهش - اقتصادی - تفریحی - فرهنگی - تصویری - تاریخی - فاضلاب - بازتاب - مستند - اتباع - چوپان

آخرین اخبار سرویس:
شش کشته و زخمی در محور رفسنجان

زن14ساله:شوهرم با زنان و دختران متعدد رابطه داشت؛من هم برای انتقام،با یک پسر رابطه تلگرامی برقرار کردم

حادثه رانندگی در شهرک صنعتی کاوه ساوه 11 مجروح داشت

کاریکاتور:این هم نتیجه نصب کارت خوان در مطب پزشکان!

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله/ عکس

کشف 175 کیلوگرم جگر مرغ فاسد در پاوه

سارق احشام در دام پلیس ساوه

قتل با آمپول هرویین و زدن اثر انگشت مقتول پای قولنامه فروش خودرو

سرنخ تازه در پرونده قتل پسر ایرانی در ژاپن

فوت 670 نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده های آذربایجان شرقی

عامل انتحاری پمپ بنزینی در لنگرود فاقد سلامت روان بوده است

عکس | پرواز پراید به روی دیوار!

مهارسیلاب رودخانه بابلرود در سد البرز

برقراری پرواز مسیر کیش - شاهرود - کیش

پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

توقیف محموله گردوی قاچاق در زنجان

ماجرای عملیات انتحاری در لنگرود چه بود؟

انتقال مصدومان تصادفی عمده ماموریت اورژانس هوایی خراسان جنوبی

کشف 10 کیلو مواد مخدر از 2 سوداگر مرگ در بابل

مصدومان تصادفی عمده ماموریت اورژانس هوایی خراسان جنوبی

ورود کامیون به جاده هراز ممنوع / جاده چالوس فردا یکطرفه است

اختلاف خانوادگی قتل مادر را در شیروان رقم زد

دستگیری 10 جاعل بزرگ ملک های بدون مالک در شمال تهران

سرقت های شاگرد مغازه به خاطر ازدواج

سرنخ تازه در پرونده قتل پسر ایرانی در ژاپن

برخورد دو مینی بوس با 11 مصدوم در ساوه

کشف 10 کیلو مواد مخدر از 2 سوداگر مرگ در بابل

سرقت های شاگرد مغازه به خاطر ازدواج

عکس جدید از بنیامین بهادری و فرزندانش

کشف پلنگ تاکسیدرمی شده در ایذه

مصدومیت دوکارگر جوان در حادثه ریزش ساختمان

اوقات شرعی به افق یزد

تصادف در منطقه حیران آستارا یک کشته و چهار مصدوم برجا گذاشت

واژگونی خودرو در جغتای یک کشته داشت

گازگرفتگی پنج شهروند بویین میاندشتی

کشف محموله مغز بادام سرقتی در نجف آباد

سرنخ تازه در پرونده قتل پسر ایرانی در ژاپن

تیراندازی مرگبار در بانک آمریکایی 5 قربانی گرفت

پسر شیروانی، مادرش را به قتل رساند

افتخاری: نقص فنی اتوبوس ها در اسرع زمان رفع می شود

استخدام رییس کارگاه،مدیرپروژه و ماشین آلات/ تهران،بوشهر،چابهار

آشنایی با قرار تأمین کفالت و نکاتی که کفیل باید بداند!

باند سارقان لوازم داخل خودرو منهدم شد

مرگ بانوی باردار در بیمارستان آریای رشت

سند 151 ساله از پیامد بوی نامطبوع در تهران/ آیا زلزله درکمین است!

انفجار کارگاه ترقه سازی در خیابان وحدت اسلامی

کشف سیستم آبرسانی 1000 ساله در شهر ری

جاده چالوس عصر جمعه یکطرفه می شود

بازرس اداره برق جاعلان را لو داد

سرنخ تازه در پرونده قتل هتل ناگویا

سناریوی قتل با دیدن مرد غریبه در اتاق همسرم کلید خورد

انفجار تریلر حمل سوخت در اردکان

افشای خیانت دوست با کشف جسد نیمه عریان

انهدام باند جعل اسناد املاک شمال پایتخت

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

آموزش 168 پلیس زن افغانستانی در ترکیه

سرقت های شاگرد مغازه به خاطر ازدواج

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

سی سخت لرزید

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

کشف 53 تن مواد مخدر در 10 ماهه امسال

دستگیری 55 نفر از مخلان نظم و امنیت در حمیدیه

سوء استفاده از لباس پلیس برای سرقت از اتباع خارجی

زلزله ای با قدرت 3.8 ریشتر گیلانغرب را لرزاند

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

زلزله3/1 ریشتری شهر سی سخت در کهگیلویه وبویراحمد را لرزاند

ناکامی متهم میلیاردی پرونده پرهام در نقشه فرار

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

ماجرای عملیات انتحاری در لنگرود چه بود؟

باند های سارقان در استان بوشهر متلاشی شد

وقتی پراید بال در می آورد! +تصاویر

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

فرمانده انتظامی رودبار: شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

کشف 3 میلیارد کالای قاچاق در پایتخت

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله+عکس

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله+ عکس

نقشه زن جوان برای میوه فروش میان سال تهرانی با تهیه فیلم!

سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید

دقایقی پیش سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله/ عکس

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

دستگیری 15 اراذل و اوباش غرب استان تهران

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

شوهر سمیه مچ او با مرد غریبه را نیمه شب گرفت

زمین لرزه در سی سخت

کشف 53 تن مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور/مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا گرایش یافته است

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ پلیس: بیمار روانی بود

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود

بلایی که با فیلم های سیاه بر سر دختران و پسران کرمانشاهی در یک کانال تلگرامی آمد!

پرواز پراید در کوچه های سعادت آباد! +تصاویر

جنوب شهر بارانداز عمده فروشان مواد مخدر و مشروب/ ده پیاله تگزاس نیست!

جنوب شهر بارانداز عمده فروشان مواد مخدر و مشروب/ ده پیاله تگزاس نیست!