مطالب مرتبط:
استقبال سخنگوی وزارت خارجه از توافق سوچی در مورد ادلب سوریه
استقبال سخنگوی وزارت خارجه از توافق سوچی در مورد ادلب سوریه
آخرین تحولات سوریه محور گفت وگوی جابری انصاری و لاورنتیف در سوچی
آخرین تحولات سوریه محور گفت وگوی جابری انصاری و لاورنتیف در سوچی
استقبال سخنگوی وزارت خارجه از توافق سوچی در مورد ادلب سوریه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 شهریور 1397 ساعت 11:252018-09-19بين الملل

تحولات سوریه پس از توافق سوچی به کدام سمت می رود؟


در حالی که شست مشترک روسیه و ترکیه در سوچی و امضای تفاهم نامه آتش بس درمورد ادلب، مورد استقبال ایران، روسیه، آمریکا، ترکیه و سازمان ملل قرار گرفته است، - اما تروریست ها قصد ندارند به این توافق پایبند باشند و رژیم صهیونیستی نیز از آنها حمایت می کند.

توافق سوچی نقطه عطفی برای سوریه استنماینده روسیه در سازمان ملل گفت: نشست مشترک روسیه و ترکیه در سوچی و امضای تفاهم نامه آتش بس درمورد ادلب نقطه عطفی برای سوریه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه ، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت نشست مشترک روسیه و ترکیه در سوچی و امضای تفاهم نامه آتش بس درمورد ادلب را نقطه عطفی برای سوریه توصیف کرد.

نبنزیا در نشست جلسه شورای امنیت با موضوع بررسی اوضاع سوریه افزود شب گذشته در سوچی روسیه واقعه ای تاریخی به وقوع پیوست و آن نشست مشترک روسیه و ترکیه و امضای تفاهم نامه آتش بس در منطقه متشنج ادلب بود و ما در کنار شرکای ترکیه ای این سند را به عنوان سندی رسمی در شورای امنیت مطرح خواهیم کرد.

در این یاد داشت تفاهم بر ایجاد منطقه ای بدون سلاح و آرام که منجر به توقف دائم جنگ شود تاکید شد.

در این تفاهم نامه همچنین بر مبارزه با تروریسم در سوریه تاکید شده است.

در این سند تاکید شده است روسیه و کشورهای ضامن دیگری که در نشست های آستانه مشارکت داشته اند باید برای متوقف کردن جنگ و ایجاد آرامش و از بین بردن درد و رنج شهروندان سوری در ادلب از طریق گفتگوهای پی در پی تلاش کنند و ما نیز به نوبه خود اینگونه مذاکرات و گفتگوها را به طور دوره ای و منظم با شرکای خود ادامه خواهیم داد.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه تلاش ما برای رسیدن به بهترین راه حل ادامه خواهد داشت تصریح کرد : روند آستانه به رغم ادعاهایی که برخی ها مطرح می کنند نتایج خوبی همراه داشته است و ما از شرکای خود در قزاقستان به خاطر مشارکت در این روند تشکر و قدردانی می کنیم.

بطور کلی اوضاع میدانی نتیجه گفتگوهای دیپلماتیک است و ما با ایمان به این نکته گفتگوهای آستانه را با طرف های سه گانه شروع کردیم تا کمیته قانون اساسی را با مشارکت نظام سوریه و مخالفان و جامعه بین المللی تشکیل دهیم و این کمیته باید هر چه سریعتر کار خود را آغاز کند.

وی با اشاره به اظهارات استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد نباید کشورهای ضامن را تحت فشار قرار دهد چرا که این کشورها تمام تلاش خود را در راستای محقق شدن تلاش های شما به کار می برند و نقش ما نیز در این مسیر به عنوان هموار کننده راه است نه نقش رهبری و فرماندهی زیرا ما معتقدیم فرماندهی این عملیات باید به دست مقامات سوری صورت بگیرد زیرا آنها هستند که باید قطعنامه 2254 سازمان ملل را که مورد تایید همه کشورها است اجراء کنند.

کسانی که برای مردم سوریه احترام قائل هستند نباید بر سر راه کشورهای سه گانه تضمین کننده مانع تراشی کنند زیرا این کشورها تمام تلاش خود را برای شروع و ادامه روند سیاسی و گفتگوهای سازنده به کار گرفته اند و امروز سوریه و کل منطقه نیازمند تلاش های این سه کشور یعنی ایران و روسیه و ترکیه هستند.

توافق سوچی نتیجه اجلاس سران در تهران استنماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: توافق سوچی نتیجه تلاش های دیپلماتیک در اجلاس سران روند آستانه در تهران است.

غلامعلی خوشرو نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نشست امروز شورای امنیت گفت: توافق سوچی بین روسیه و ترکیه نتیجه تلاش های دیپلماتیک هفته های اخیر، از جمله در قالب نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران است.

وی که در جلسه شورای امنیت برای بررسی آخرین تحولات سوریه سخنرانی می کرد گفت: این توافق مبتنی بر رهیافت اصولی و روح حاکم بر روند آستانه است که بر اساس آن ضمن تداوم مبارزه با تروریست ها، باید تلاش های لازم برای جلوگیری از وارد آمدن صدمه به غیرنظامیان به عمل آید.

نماینده دائم ایران افزود: این توافق همچنین در راستای اصولی است که جناب آقای روحانی در نشست سران روند آستانه بر لزوم رعایت آنها تأکید کردند.

وی اضافه کرد: این توافق زمینه لازم را برای کنترل دولت سوریه بر بخش های بیشتری از خاک خود فراهم می آورد و مثل هر کشور دیگر، این حق مسلم سوریه است.

خوشرو همچنین با تأکید بر لزوم بازگشت آوارگان سوری، آن را در آغاز گفتگوهای ملی و فرآیند سیاسی سوری – سوری مهم قلمداد کرد.

نماینده دائم ایران گفت: در شرایط حساس کنونی کشورها باید از سوریه برای اعاده حاکمیت خود و بازسازی آن حمایت کنند.

وی در پاسخ به اتهامات نماینده آمریکا علیه ایران نیز گفت: هدف این سخنان پوشش گذاشتن بر شکست سیاست این کشور در سوریه است.

درخواست دی میستورادی میستورا خوستار پیگیری سرریع فرایند سیاسی در سوریه شد.

استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه خواستار پیگیری سریع فرایند سیاسی در سوریه شد.

وی گفت: مردم سوریه چشم به سازمان ملل دارند تا فرایند سیاسی را تسهیل کند، فرایندی که به آنها کمک کند از این جنگ خارج شوند و وارد آینده ای بهتر شوند - آینده ای که خود آنها به صورت مستقل و دموکراتیک تعیین می کنند.

این مستلزم گفتگوی واقعی در مذاکرات واقعی است.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت از زمان برگزاری کنفرانس سوچی به بعد من برای استقرار کمیته قانون اساسی سوریه از نزدیک با ایران، روسیه و ترکیه مشورت کردم.

تروریستها توافق سوچی را رد کردند در اولین واکنش به توافق سوچی درباره ادلب، گروههای تروریستی جبهه النصره، حزب اسلامی ترکستان و سازمان حراس الدین عقب نشینی از مناطق تحت تصرف خود و بر زمین گذاشتن تسلیحات سنگین در خطوط تماس با ارتش سوریه را رد کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه تلویزیونی المیادین؛ ساعاتی پس از پایان کنفرانس سوچی، تهران و دمشق از توافق به عمل آمده در این نشست استقبال کردند؛ اتفاقی که اگر ترکیه تا پایان به آن پایبند باشد می توان گفت سوریه وارد آخرین پیچ از جنگ شده است.

سوچی حکم به رویارویی با جبهه النصره می دهد به همین دلیل وقتی توافق سوچی فاش شد این گروه بلافاصله آن را رد کرد.

این توافق خواستار آن شده است تا زمانی که جبهه النصره آن را نپذیرد نبرد با این گروه ادامه داشته باشد در شرایطی که تن دادن جبهه النصره به این توافق نوعی خودکشی سیاسی تلقی می شود زیرا باید خود را منحل کند و تسلیحاتش را تحویل دهد و پس از آن به گروههایی بپیوندد که از حمایت آنکارا بهره می برند.

با این حساب جبهه النصره خود را بخشی از تلاش های ترکیه برای حل بحران می بیند و در این مسیر در برابر دو گزینه قرار دارد، یا به نبردی روی آورد که نوعی خودکشی است یا خود را منحل کند.

که گزینه دوم مقبول شاخه تندروی این گروه نیست.

به نظر می رسد این توافق بهانه لازم برای حمله سه جانبه به سوریه را که متهم کردن دمشق به حمله شیمیایی به ادلب بود گرفته است اما اینکه آیا نظام سوریه به ادلب حمله نظامی خواهد کرد یا خیر؟ باید منتظر ماند تا مهلت تعیین شده در توافق، که از پانزدهم اکتبر آغاز و تا پانزدهم دسامبر ادامه خواهد داشت سپری شود زیرا باید مشخص شود گروههای مسلح به سازوکارهای تعیین شده در توافق پایبند هستند یا خیر؟ با این حساب در حال حاضر حمله نظامی به ادلب در دستور کار نیست اگر چه بر اساس پیش بینی های دمشق این نبرد اگر آغاز شود پایان دادن آن به بیش از دو ماه زمان نیاز ندارد.

حملات رژیم صهیونیستی برای روحیه دادن به تروریست ها استبشار الجعفری حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را در چارچوب تلاش های تل آویو برای حمایت از گروههای تروریستی در برابر ارتش سوریه دانست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را در چارچوب تلاش های تل آویو برای حمایت از گروههای تروریستی در برابر ارتش سوریه دانست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، بشار الجعفری در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در سخنانی تصریح کرد، حملات اسراییل به لاذقیه در چارچوب تلاش های مایوسانه برای روحیه دادن به تروریست هایی است که در برابر ارتش سوریه در مناطق مختلف شکست های سختی را متحمل شده اند.

بشار الجعفری در ادامه گفت: کمیته قانون اساسی باید بگوید که دولت سوریه به تعهداتش در این زمینه عمل کرده است و این نکته ای است که آقای دی میستورا هم به آن اشاره کرد.

دولت سوریه در این زمینه نام نمایندگانش را برای عضویت در کمیته قانون اساسی ارائه داد و از مواضع ایران و روسیه به دلیل تلاش های روسای این دو کشور در نشست اخیر تهران، تشکر کرد.

جمهوری عربی سوریه به اجماع ، از توافقی که روز گذشته درباره استان ادلب در شهر سوچی به دست آمد استقبال می کند.

دولت سوریه معتقد است این توافق نتیجه رایزنی های مداوم و هماهنگی های کامل میان جمهوری عربی سوریه و جمهوری فدرال روسیه است.

این توافقی نیست که سوریه به عنوان آخرین کشور از آن آگاه شده باشد زیرا هیچ کس و هیچ طرفی، به هیچ وجه نمی تواند از نظام سوریه عبور کند.

جمهوری عربی سوریه از هر طرحی که بتواند به خونریزی در سوریه پایان دهد و در بازگردان امنیت و آرامش به هر منطقه ای از کشور که از تروریسم آسیب دیده است، سهیم باشد، استقبال می کند.

سوریه در عین حال تاکید دارد که تا آزادسازی آخرین وجب از اراضی کشور، به نبرد با تروریسم ادامه می دهد، حال این نبرد یا با عملیات نظامی است و یا از طریق تداوم آشتی های محلی و داخلی خواهد بود، طرحی که نشان داده است در کاهش خونریزی در سوریه و بازگرداندن امنیت به کشور نقش به سزایی داشته است چنانچه در بازگشت آوارگان به خانه و کاشانه سهیم بود.

توافق درباره ادلب که روز گذشته اعلام شد توافقی است که در زمان مناسبی ارائه شد.

این سخن من پاسخی به اظهارات همکارم، نماینده انگلیس، است.

این توافق بخشی از توافقات گذشته درباره مناطق کاهش تنش در سوریه است، توافقاتی برگرفته از نشست های آستانه که از اوایل سال 2017 آغاز شد.

اساس این توافقات، التزام به حفظ استقلال، وحدت و حاکمیت سرزمین سوریه و آزادسازی تمامی اراضی از لوث تروریسم یا از هرگونه حضور نظامی غیر قانونی بیگانه است.


کلید واژه ها: سازمان ملل - روسیه - سوریه - سازمان ملل متحد - شورای امنیت - سوری - ترکیه - شورای امنیت سازمان ملل متحد - آتش بس - شورای امنیت سازمان ملل - نامه - امنیت - شورای - توافق - رژیم صهیونیستی - شبکه تلویزیونی - قانون اساسی - منطقه - بین المللی - بهترین راه - صهیونیستی - خبرگزاری - قزاقستان - تروریسم - مذاکرات - تروریست - مخالفان - بهترین - تاریخی - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
مدلینگ زیبای مایلی سایرس خواننده آمریکایی برای برند معروف +تصاویر

گروه های مقاومت : با تمام توان خود از مسجدالاقصی دفاع خواهیم کرد

توده گرد و خاک از اواسط وقت امروز وارد خوزستان می شود

توده گرد و خاک از اواسط وقت امروز وارد خوزستان می شود

فساد گسترده در دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی؛ وزیر دادگستری بازجویی می شود

اعلام جدایی بخشی از ارتش ونزوئلا از مادورو

ضرورت گسترش مشارکت ایران در برنامه پژوهشی آتی اتحادیه اروپا

صفحه اول روزنامه ها پنجشنبه 27 دی

آماده باش الحشد الشعبی عراق در مرزهای سوریه

دیدار روسای ارتش آمریکا و ترکیه در بروکسل

کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

ایران صدور روادید گردشگری برای لهستانی ها را متوقف کرد

الشباب: حمله نایروبی در واکنش به اعلام قدس به عنوان پایتخت اسراییل بود

الشباب دلیل حمله خود به هتلی در نایروبی را اعلام کرد

توافق هسته ای غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را نشان داد

ایران در قِبال برجام با حُسن نیت عمل کرده است

خروج بیش از 2000 تن از آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه

پنتاگون از راهبرد استقرار تسلیحات موشکی در فضا رونمایی می کند

اروپایی ها در دشمنی با ایران کمتر از آمریکایی ها نیستند/ دل بستن به اروپا سفاهت است/ حل مشکلات مردم نیازمند حرکت جهادی و انقلابی مسئولان است

طی کنفرانس بررسی برنامه موشکی آمریکا در سال 2019 واشنگتن: سامانه های موشکی در اروپا با هدف مقابله با تهدیدات ایران است

مهمترین رویدادهای استان اصفهان در قاب مطبوعات

نظامیان خواب آلود و انحراف مسیر تانک مرکاوا

سومالیایی شدن مناطقی از ایران

تکیه آمریکا بر زرادخانه هسته ای در رویارویی با روسیه

اعتصاب سراسری در تونس آغاز شد

بازدید وزیر امور انرژی و آب رژیم صهیونیستی از دو منطقه گردشگری در قاهره

نظامیان خوابآلو و انحراف مسیر تانک مرکاوا

الشباب: حمله نایروبی در واکنش به اعلام قدس به عنوان پایتخت اسراییل بود

زنان سعودی از این به پس می تواننداز وضعیت بارداری خود مطلع شوند

شاگرد آخرِ کلاس ماکیاولی

اخطاریه اداره کل هواشناسی خوزستان مبنی بر بروز گرد و خاک در استان

ادامه حیات سیاسی «ترزا می» پس از مخالفت با طرح پیشنهادی/ آینده برگزیت و سناریوی جدید بریتانیا

محاکمه متهم حمله به کاخ سفید

دل بستن به اروپایی ها، سفاهت است

سازمان منافقین آبرومند است! باور نمی کنید؟

برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

الشباب دلیل حمله خود به هتلی در نایروبی را اعلام کرد

هتک حرمت ده ها شهرک نشین صهیونیست به مسجدالأقصی

چین به دنبال تصرف نظامی تایوان

زمستان در کمین بریتانیا

پنتاگون از راهبرد استقرار تسلیحات موشکی در فضا رونمایی می کند

پدرسن: به صورت دوره ای به دمشق سفر خواهم کرد

اقدام ضدایرانی سفیر هلند در تهران/ عکس

تصمیم امریکا بر رویارویی با زرادخانه هسته ای روسیه

موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند

افشاگری العهد الجدید از بازداشت یک شاهزاده سعودی

دخالت آمریکا و دولت افغانستان مشکل عمده انتخابات در افغانستان

زمستان در کمین بریتانیا

مخالفت دموکرات ها با حضور ترامپ در کنگره

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

امروز سومین سالگرد توافق هسته ای ایران است

پا را از گلیم تان فراتر نگذارید

پدرسن: به صورت دوره ای به دمشق سفر خواهم کرد

صفحه اول روزنامه های 27 دی

اعتراف تلویحی «رودی جولیانی»

صربستان آماده استقبال گرم از پوتین

تاکید گروه های فلسطینی بر دفاع از مسجد الاقصی

تشکیل کشور فلسطین بر قسمت اعظم کرانه باختری

ایران خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط خبرنگار پرس تی وی شد

کنایه عراقچی به ترامپ: شرم باد!

اس پی وی؛ سنگ بنای صیانت از اقتدار سیاسی اروپا در برابر آمریکا

کنایه عراقچی به ترامپ: شرم باد!

کامل تر و زشت تر؛ فیس لیفت ب ام و سری 7 با تغییراتی جنجالی معرفی شد [تماشا کنید]

اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات 2016

توییت عراقچی خطاب به ترامپ: شرم باد!

درخواست کمک نتانیاهو از ترامپ برای سرقت از ایران| آیا بولتون آمریکا را به جنگ با ایران خواهد کشاند؟

فعالیت 41 پایگاه اورژانس هوایی در کشور

انگلیس در سراشیبی فروپاشی

احتمال درگیری نظامی ایران و آمریکا در سال 2019

درخواست اهالی محله بی سیم بوشهر از مسوولان قضایی

پایین کشیدن مجسمه «فرح» به دست مردم منجیل

جولیانی به تبانی تیم ترامپ با روسیه اعتراف کرد

اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات 2016

کسب و کارهای آمریکایی در معرض ورشکستگی

پرچمدار جدید آزادی زنان در عربستان سعودی کیست؟/ دختری که آل سعود را به دردسر انداخت،بشناسیم + تصاویر

جولیانی تلویحا تبانی نزدیکان ترامپ را با روسیه تایید کرد

جزییاتی جدید از طرح معامله قرن میان فلسطین و اسراییل منتشر شد

برنامه ایران برای ساخت نسل نوین راکتورها چیست؟

ایران در تیررس تهدیدهای امنیتی

عکس | فرار عجیب و غریب از دیوار مرزی ترامپ!

خروج بیش از 2000 تن از آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه

خطرناک ترین موزه دنیا کجاست؟+تصاویر

دلیل استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا چیست؟

انتقاد شرق الاوسط از پومپئو: از یک سو می گویید باید ایران محاصره شود، از سوی دیگر اهمیتی برای اختلاف اعراب با قطر قائل نیستید / بدون مهار دوحه که سیاست ایران را شرافتمندانه می داند، چطور می خواهید تهران را کنترل کنید؟

سخنگوی اتحادیه اروپا: کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

سخنگوی اتحادیه اروپا: موگرینی در نشست ضدایرانی لهستان شرکت نمی کند

چرا برجام به نفع ایران تمام شده و می شود؟

در برابر چین تعظیم نخواهیم کرد

مخالفت دموکرات ها با سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره

جزییات جدید از «معامله قرن» ترامپ

موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند

کانال ویژه مالی اروپا راه اندازی می شود؟

بن سلمان برادر خود را بازداشت کرد

کنایه عراقچی به ترامپ: شرم باد!

صربستان آماده استقبال گرم از پوتین

تلاش هواوی برای پیاده سازی معماری اروپایی در مقر جدیدش

بازداشت مجری پرس تی وی اشتباه محاسباتی دولت آمریکا بود

تحقیقات «رابرت مولر» از نقش یک شرکت اسراییلی در پیروزی ترامپ

اردوغان: انفجار منبج تاثیری بر تصمیم خروج آمریکا از سوریه نمی گذارد

پاریس بر لغو تحریمهای ایران تأکید دارد

تحولات سوریه پس از توافق سوچی به کدام سمت می رود؟

تحولات سوریه پس از توافق سوچی به کدام سمت می رود؟