مطالب مرتبط:
ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می روم / گویا آمریکا درباره نشست شورای امنیت تجدیدنظر کرده؛ موضوع نشست ایران نخواهد بود / تصویب لوایح FATF یکی از مهمترین بهانه ها برای مقابله با ما را خواهد گرفت / دیدارهایم با کری اعلام نشده نبود؛ زمانی که به نیویورک می روم از کسینجر تا کری و نمایندگان می
ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می روم / گویا آمریکا درباره نشست شورای امنیت تجدیدنظر کرده؛ موضوع نشست ایران نخواهد بود / تصویب لوایح FATF یکی از مهمترین بهانه ها برای مقابله با ما را خواهد گرفت / دیدارهایم با کری اعلام نشده نبود؛ زمانی که به نیویورک می روم از کسینجر تا کری و نمایندگان می
فیلم: توضیحات ظریف درباره دیدار با جان کری
ظریف: اینکه فکر کنیم با تصویب لوایح FATF همه مشکلات حل می شود، اشتباه است
ظریف: سفربه آمریکا در یکشنبه/ دیدار با جان کری اعلام نشده نبود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 شهریور 1397 ساعت 10:002018-09-19سياسي

توضیحات ظریف در باره ضرورت تصویب FATF | دیدر با کری اعلام نشده نبود


وزیر خارجه گفت: تصویب لوایح FATF یکی از مهمترین بهانه های دشمنان ایران را برای مقابله با ما در عملیات بانکی و همکاری ها خواهد گرفت.

- توضیحات ظریف در باره ضرورت تصویب FATF دیدر با کری اعلام نشده نبود ایران > سیاست خارجی - همشهری آنلاین:وزیر خارجه گفت: تصویب لوایح FATF یکی از مهمترین بهانه های دشمنان ایران را برای مقابله با ما در عملیات بانکی و همکاری ها خواهد گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در آن صحبت خواهند کرد و جلسات دو جانبه و چند جانبه دیگر هم خواهند داشت.

ظریف گفت: حضور در مجمع عمومی یک فرصت منحصر به فرد است که همه کشورها از آن استفاده می کنند.

اگر امسال به لیست حضور در مجمع عمومی نگاه کنید 95 رییس کشور در سطح رییس جمهور و یا پادشاه و 38 نخست وزیر که رییس دولت هستند یعنی بیش از دو سوم کشورهای عضو ملل متحد در مجمع حضور پیدا می کنند.

وی درباره حضورش در نشست شورای امنیت خاطرنشان کرد: از مقالاتی که منتشر شده به نظر می رسد که آمریکایی ها در برنامه ریزی اولیه ای که داشتند تجدید نظر کرده اند، چون می دانستند اگر چنین کاری بخواهند انجام دهند و اگر جلسه ای در آن شورا در خصوص ایران بگذارند، علاوه بر اینکه این جلسه خلاف همه نُرم های بین المللی است، آن جلسه به جلسه محاکمه آمریکا تبدیل می شود چراکه تنها قطعنامه شورای امنیت در مورد ایران 2231 است و آمریکا نه تنها خودش این قطعنامه را نقض کرده بلکه سایر کشورها را هم مجبور می کند که آن را نقض کند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همانطور که می بینید این سر و صداهایی که از آمریکا می آید به خاطر مقاومت دیگر کشورها است.

مردم ما توجه داشته باشند شلوغ بازی این روزهای آمریکا و وزارت خارجه آمریکا این است که هر روز این و آن را تهدید می کند و می گوید حواستان باشد اگر با ایران روابط داشته باشید چنین و چنان می کنیم، اینها نشانه قدرت آمریکا نیست بلکه نشانه ضعف آنها است به این دلیل که کسی به حرف آنها گوش نکرده و کشورها در برابر حرفشان مقاومت کرده اند.

ظریف تصریح کرد: درست است که برخی شرکت ها موقتا از ایران خارج شدند ولی این واقعیت وجود دارد که این تکرار مستمر تهدیدات توسط آمریکا به خاطر مشکلاتی است که در برابر جامعه بین الملل پیدا کردند و این مشکل را هم برای برگزاری جلسه شورای امنیت داشتند.

وی اظهار کرد: آنچه که من امروز در برخی نشریات خواندم که در اعلام نمایندگی آمریکا اخیرا دیدیم جلسه را تبدیل کردند به جلسه ای که محدود به اعضای شورا و موضوع آن هم ایران نخواهد بود و موضوعات دیگر خواهد بود.

البته آمریکایی ها از هر فرصتی برای حرف های نامربوط و اتهاماتی که فقط خودشان مستحق آن هستند علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کردند، از این جلسه هم استفاده خواهند کرد اما از خیال خامی که داشتند مجبور به عقب نشینی شدند.

کما اینکه یک بار این کار را در دی ماه کردند و دیدند که اکثر اعضای شورای امنیت در آن جلسه از برجام حمایت کردند و این نشان دهنده انزوای سهمگین آمریکا است.

ظریف در مورد ادعای اظهار کرد: در اجلاسی که در وین داشتیم نه فقط اتحادیه اروپا، بلکه چهار به علاوه یک تعهداتی را اعلام کردند و ما گفتیم این تعهدات باید به اقدامات عملی تبدیل شود.

وی گفت: در خبرهای روزهای اخیر هم دیدید که اروپا اقدامات عملی را شروع کرده و ما منتظر اجرایی شدن این اقدامات عملی هستیم.

اروپایی ها هم می دانند بر اساس این اقدامات عملی ما تصمیم گیری می کنیم.

هفته آینده جلسه مجدد چهار به علاوه یک را هم خواهیم داشت که انشاءالله در آن جلسه مجموعه اقداماتی که تا آن زمان انجام شده را بررسی و نتیجه جلسه را به هیات نظارت در تهران گزارش خواهیم داد و بر اساس آن مقامات عالی تصمیم گیری می کنند.

ظریف همچنین درباره رونمایی از اسناد نقش وزارت امور خارجه در دفاع مقدس گفت: فرهنگ ایثار و مقاومت مردم ایران به همراه دیپلماسی متکی بر این مقاومت توانست جامعه بین المللی را از حالت خواب آلودگی لااقل برای مدت کوتاه خارج بکند.

اسنادی که امروز در معرض دید عموم قرار گرفته شاید قسمت بسیار اندکی از صدها هزار سند است که همه این ها نشان دهنده واقعیتاتی است؛ اینکه مردم ایران چگونه در مقابل فشارها مقاومت کردند و چگونه جامعه بین الملل نسبت به حمله صدام به ایران و اشغال خاک ایران بی توجهی کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: این اسناد همچنین نشان دهنده این واقعیت است که جامعه بین الملل نسبت به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای متعددی که در مورد حملات صدام به مراکز انسانی و غیرنظامیان انجام شد، که به آن جنگ "شهرها" می گفتند و همچنین به استفاده صدام از سلاح های شیمیایی بی توجهی کرد که اسناد مربوط به آنها را در نمایشگاه امروز شاهد هستید.

وی گفت: گزارش های متعددی که دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت ارائه کرد مبنی بر این که صدام عیله مردم، نظامیان، و غیر نظامیان ایران، که یاد و خاطره همه شهدای شیمیایی و شهدای سردشت را گرامی می داریم، از سلاح شیمیایی استفاده می کند و یک سکوت مرگبار بر شورای امنیت سازمان ملل حاکم بود و تا پایان جنگ حتی یک بار حاضر نشد صدام را برای استفاده از سلاح های شیمیایی محکوم کند.

اما در نهایت دیدیم که همین مقاومت صفحه سومی هم باز کرد و آن اعلام تجاوز عراق علیه مردم ایران توسط دبیرکل ملل متحد بود.

یعنی نشان دادیم که سازمان ملل به حرف هایی که می زند اعتباری قائل نیست و اعتقادی ندارد ولی نشان دادیم که با مقاومت مردم و دیپلماسی مبتنی بر مقاومت و دیپلماسی که گرانیگاهش اتکا و اعتماد به مردم خودمان است می شود نهایتا ثمره سیاسی را هم گرفت و سازمان ملل ناگزیر شود به این واقعیت اعتراف کند که صدام جنگ را آغاز کرده است.

وی افزود: ما نمونه های رشادت های مدافعان کشور، نیروهای مسلح، بسیج و مردم را دیدیم و امروز هم نمونه های تلاش های دیپلماتیک را می بینیم.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما از ابتدا این بود که در ادلب جنگ صورت نگیرد و مبارزه با تروریسم و پاک سازی سوریه از تروریست ها بدون درگیری و تلفات انجام شود، گفت: این کار را در سفرم در آنکارا و بعد در دمشق نیز دنبال کردم.

ظریف با اشاره به مذاکرات سران سه کشور در تهران نیز افزود: در خود اجلاس و حاشیه آن هم بحث هایی انجام شد.

وی ادامه داد: محورهایی که روز دوشنبه نیز مورد توافق اولیه روسیه و ترکیه قرار گرفت همان محورهایی است که قبلا بحث و دنبال کردیم یعنی اینکه بتوانیم ادلب را از حضور تروریست ها خارج کنیم، بدون اینکه درواقع تاثیری بر زندگی مردم گذاشته شود.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: امیدواریم با مذاکرات بیشتر به شکلی بتوانیم جلو رویم که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، مقابله با تروریست ها و حفظ و جان غیر نظامیان و مردم سوریه تامین شود.

رییس دستگاه دیپلماسی در ادامه درباره توافق اخیر روسیه و ترکیه بر سر ادلب و این که آیا با ایران در مورد این توافق ها مشورت شده است؟ گفت: بله.

ایران در مرکز مشورت ها همیشه قرار داشته است.

ظریف در مورد زمان برگزاری کمیسیون مشترک ایران و 1+4 در نیویورک نیز تصریح کرد: هنوز زمان آن قطعی نشده اما در روزهای ابتدایی خواهد بود.


کلید واژه ها: آمریکا - ایران - شورای امنیت - کشور - آمریکایی ها - شورا - خارجه - وزیر خارجه - وزارت خارجه آمریکا - آمریکایی - ظریف - وزیر - امنیت - شورای - وزیر امور خارجه - مقاومت - وزارت خارجه - سیاست خارجی - برنامه ریزی - بانکی - رییس جمهور - بین المللی - مشکل - نمایندگی - همشهری - محاکمه - واقعیت - برنامه - امروز - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
برنامه های هفته فرهنگی بخش بوستان چیست؟

استخدام مدیر مالی و اداری،مدیر منابع انسانی در شرکت سُک سُک

استخدام موزع در یک موسسه معتبر در کرمان

حب دنیا؛ بزرگ ترین مانع حضور قلب

عباس عبدی: اصلاح طلبان موافق کنار رفتن دولت روحانی نیستند

تصویرسازی غلط از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است

اعطای مجوز انتشاراتی «بلبا» به خانواده شهید بلباسی

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی چابهار منصوب شد

مدیرعامل ایرنا: رسانه ها به جوانان اعتماد کنند و میدان بدهند

دشمنان به دنبال تغییر باورها هستند

تربیت اسلامی نیازمند مشارکت حوزه های علمیه است

مقابله با تخریب اراضی ملی در استان اردبیل

دشمنان به دنبال تغییر باورها هستند

دانلود آهنگ جدید ایوان باند بنام معاف

دانلود آهنگ جدید سینا سرلک بنام گلایه

بازدید معاون سیما از استودیوهای تلویزیون

حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی

ماده 100 قانون شهرداری ها نیاز به اصلاح جدی دارد

منتظر اقدامات عملی فوری طرف اروپایی هستیم

بانک های عامل دینار زائران اربعین را فراهم می کنند/ مهران، چذابه و شلمچه؛ مرزهای زمینی اربعین

ویدئو / سخنان رهبری در دیدار جمعی از نخبگان

عضو شورا که ساکن روستا نباشد صلاحیت ندارد

استخدام در رشته مکانیک در نمایندگی ایران خودرو 2080

جلسه امروز هیئت دولت

استخدام مهندس مکانیک سیالات در شرکت شیمی داروی میخک در تهران

پورسیدآقایی: به جای مشغول بودن به شایعات، بپرسید در این یک سال چه کرده اید

برگزاری جلسه شورای اداری مناطق پستی تهران با حضور عضو هیئت مدیره

تشریح اقدامات انجام شده طی هفته پست از سوی مدیرکل روابط عمومی

بیانیه کارگران: حقوق و دستمزد را زیاد کنید/ عکس

تلاش چین برای صدور طب سنتی خود + فیلم

پاسداری از انقلاب نیازمند اقتدار در همه محورهای مورد طمع دشمن است

ایران مصمم به مقاومت در برابر یکجانبه گرایی آمریکا است

بیست و نهمین سالگرد آیت الله مرعشی نجفی

بررسی مشکلات کشاورزان قم

پاسداری از انقلاب نیازمند اقتدار در همه محورهای مورد طمع دشمن است

تشریح برنامه های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور/ از حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی تا برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی

در حاشیه حوزه/ از دیدار یک مرجع تقلید با اصلاح طلبان تا انتقاد به کاهش ظهور الگوهای اسلامی در جامعه

رسانه ها هم چنان مقتدر و بانفوذند

معاون استاندار آذربایجان شرقی: بعضی از موسسات خیریه دکان باز کرده اند

تشییع پدر 3 برادر شهید در همدان

آغاز به کار جشنواره ملی افتا در دانشگاه صنعتی اصفهان

ویدئو / سخنان رهبری در دیدار جمعی از نخبگان

اقبال مردم به حضور در مراسم اربعین حسینی فراتر از پیش بینی ها است

وان پلاس 6T نخستین موبایل وان پلاس با حالت تصویربرداری در شب خواهد بود

کنگره ملی خانواده

افتتاح 2700 میلیارد ریال پروژه در مهرآباد با حضور وزیر راه و شهرسازی و رییس مجلس شورای اسلامی

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب اسلامی

واکنش عجیب به جدیدترین توهین های کریمی قدوسی به روسای قوا/وکیلی:پیگیری تهدیدهاوتوهین ها تأثیری ندارد

کارشناس بهزیستی: برخی کودکان تنها به دلیل نداشتن کفش از تحصیل بازمی مانند

پاسداری از انقلاب نیازمند اقتدار در همه محورهاست

نحوه برخورد استاندار آذربایجان غربی الگوی مدیران استانی باشد

نحوه برخورد استاندار آذربایجان غربی الگوی مدیران استانی باشد

تشریح برنامه های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور

تکذیب اظهارات منتسب به نوبخت در مورد قانون منع بکارگیری بازنشستگان

استاندار: آذربایجان شرقی در حوزه دامپزشکی مشکل خاصی ندارد

مراسم عزاداری و شبیه خوانی در روستای آراللوی اردبیل 

دانلود آهنگ جدید فرهاد جواهرکلام بنام جذاب

چرا قوانین منجر به حفظ محیط زیست ایران نشده است؟

حادثه تروریستی اهواز، نشان دهنده دوران رو به زوال استکبار جهانی است

عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد

دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست

معاون استاندار آذربایجان شرقی: بعضی از موسسات خیریه دکان باز کرده اند

حکم متهمان گروه نفاق در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

استاندار: آذربایجان شرقی در حوزه دامپزشکی مشکل خاصی ندارد

یک میلیون و 700 هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شد

اعزام کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران به عتبات عالیات

افتتاح طرحهای بنیاد برکت در شهرستان راور + گزارش و آلبوم تصاویر

انتقاد مجری صداوسیما به شهرداری تهران

یک میلیون و 700 هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شد

بنیاد برکت در 1500 بخش و شهر کشور خدمات انجام می دهد

آذربایجان شرقی از نظر رشد اعتیاد بیست و هشتم کشور است

آیین پیاده روی اربعین حسینی ثبت جهانی می شود

قوه قضاییه در برخورد با مجرمان اغماض نمی کند نصب دوربین، نقاط کور را از دسترس سارقان می گیرد

مدرسه 6 کلاسه برکت شهید لنگری زاده کرمان افتتاح شد

مراسم بزرگداشت مادر شهیدان مغنیه فردا در تهران برگزار می شود

حکم متهمان گروه نفاق صادر شد

تشریح برنامه های سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اسلامیه میرزاعلی یلقی آق قلا

توضیحات احمد توکلی درباره یک خبر ایرنا: این جملات از من نیست

تصویری زیبا از ضریح مطهر حضرت ابالفضل(ع)

سپاه با بودجه این مملکت چکار می کند؟!

استخدام 7 ردیف شغلی در هلدینگ دانش بنیان گرین وب در مشهد

استخدام مترجم انگلیسی به استانبولی در یک شرکت معتبر در تهران

تاکید ایران و آلمان بر ضرورت اجرای برجام

شرکت های روسی و ایرانی به جرم بازسازی سوریه تحریم می شوند

با این جملات، اعتماد دیگران را به دست آورید

آیین پیاده روی اربعین حسینی ثبت جهانی می شود

توضیحات احمد توکلی درباره یک خبر ایرنا: این جملات از من نیست

دیشب هم ورود بانوان به آزادی ممنوع بود، باور کنید!

دانلود آهنگ جدید 2000 بند بنام دوباره تازه میشه

دانلود آهنگ جدید مجید حیدری بنام دروغ

استقرار 20 تیم برنامه ساز در مسیر راهپیمایی اربعین

صدور کیفرخواست متهمان نصب بنر موهوم در شیراز

بخشی از پرونده های فساد مربوط به سوء مدیریت هاست

شهردار تهران: محتوای منسوب به دیدارم با لاریجانی کذب است

طلاب حوزه های علمیه به شبهات پاسخ دهند

افشانی: شهرداری تهران به زائران کربلا خدمات رسانی می کند

فیلم | گزارشگری که خیابانی را هم روسفید کرد!

قوه قضاییه در برخورد با مجرمان اغماض نمی کند/نصب دوربین، نقاط کور را از دسترس سارقان می گیرد

همایش سیستم ها، فناوری و مدیریت پزشکی مراقبت های ویژه

توضیحات ظریف در باره ضرورت تصویب FATF | دیدر با کری اعلام نشده نبود

توضیحات ظریف در باره ضرورت تصویب FATF | دیدر با کری اعلام نشده نبود