مطالب مرتبط:
بازار تهران در آستانه ماه محرم
نگاهی به آداب و رسوم مردم بافق در ماه محرم
آداب و رسوم مردم شهرهای مختلف ایران در ماه محرم
روایتی از آداب و رسوم مردم خوزستان برای عزاداری ماه محرم/ تصاویر
تنظیم بازار در ماه محرم/ اتاق اصناف ایران بر چه چیزی نظارت کند؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 شهریور 1397 ساعت 09:522018-09-19ورزشي

آداب و رسوم و سنت های جالب بازار تهران در ماه محرم


وقتی صحبت از عزاداری بازار تهران سخن به میان می آید، داستان ها به «اصغر شاطررضا» کشتی گیر و پهلوان زورخانه امیرالمومنین (ع) می رسد که در وصیتش میان داری بزرگترین دسته عزاداری بازار تهران را به «طیب حاج رضایی» سپرد.

- وقتی صحبت از عزاداری بازار تهران سخن به میان می آید، داستان ها به اصغر شاطررضا کشتی گیر و پهلوان زورخانه امیرالمومنین (ع) می رسد که در وصیتش میان داری بزرگترین دسته عزاداری بازار تهران را به طیب حاج رضایی سپرد.

روزنامه شهروند - لیلا مهداد:" از زمانی که بر دیوارها پلاس می آویختند، قصاب ها گوسفند ذبح نمی کردند و حلیم پزها دست از کار می کشیدند و بعضی از آدم ها روز عاشورا آب نوشیدن را بر خود حرام می کردند، محرم و عزاداری برپا بوده اما وقتی صحبت از عزاداری بازار تهران سخن به میان می آید، داستان ها به اصغر شاطررضا کشتی گیر و پهلوان زورخانه امیرالمومنین (ع) می رسد که در وصیتش میان داری بزرگترین دسته عزاداری بازار تهران را به طیب حاج رضایی سپرد؛ دسته ای که یک سر آن دروازه غار بود و سر دیگر آن چهارراه سیروس و به دسته بچه های جنوب شهر معروف بود؛ دسته ای که آخرین بار با میان داری طیب 15خرداد 42 محرم را برپا کرد اما هنوز بازاری های قدیم از طیب می گویند و عزاداری های آن دوران، البته هنوز با این نام عزاداری برگزار می شود که در حدواندازه های خود میان بازاریان شهره است.

حسینیه اخراجی ها از بازاری ها نشانی حسینیه ها را که می پرسی، حتما نام حسینیه کربلایی ها و اردبیلی ها را می شنوی و باید تا گلوبندک بیایی پایین.

وسط چهارراه آن طرف مترو پانزده خرداد خیمه سفید بزرگی نظرها را جلب می کند؛ چادری با نقوش اسب و بیرق و .

که گلدوزی شده اند.

سمت راست خیمه حسینیه کربلایی ها جلوس کرده و سمت چپ در کوچه ای باریک که هنوز رنگ وبوی گذشته را با خود دارد، کوچه چاله حصار است و نشانی حسینیه اردبیلی ها را همه می دانند.

حسینیه کربلایی ها در سال 1347تاسیس شده اما قدمت اردبیلی ها به سال 1320 می رسد؛ با قصه هایی شنیدنی از سرگذشت آنها.

سید سال هاست در تعزیه حسینیه کربلایی ها، زینب خوان است و شروع قصه این حسینیه را به مناقشه بین ایران و عراق می رساند؛ دورانی که صدام دستور اخراج ایرانیان را صادر کرد.

شیعه های افغانستان، هند و پاکستان هم در میان آنها به چشم می خورند و هرکدام سعی کردند حسینیه ای برپا کنند و حالا حسینیه کربلایی ها در بازار تهران، شاه عبدالعظیم و قرچک ورامین عرب ها را دور هم جمع می کند تا آیین سنتی محرم را در آن برگزار کنند.

بیشتر عرب ها در بازار شاغل بودند و به همین دلیل در نزدیکی محل کارشان مسجد طریوج (کربلایی ها) را تاسیس کردند.

حجله گذاری برای حضرت قاسم و سایر مراسم های معمول محرم مثل نوحه خوانی و سینه زنی را برگزار می کنند.

سفینه امام حسین(ع) گوشه حسینیه خودنمایی می کند تا هر شب محرم بیرون بیاید؛ کشتی ای چوبی پر از فانوس های کوچک.

اول محرم که می رسد سردر حسینیه به پرچمی مشکی مزین می شود و تا اربعین این پرچم باقی می ماند تا بعد از اربعین جای خود را به پرچم سرخ بدهد- نمادی برای ادامه داشتن نهضت امام حسین (ع)- و وظیفه پرچم سرخ تا اول محرم سال دیگر ادامه می یابد.

ظهر عاشورا بعد از نماز ظهر و عصر کربلایی های مقیم تهران راه گلوبندک را در پیش می گیرند آن هم در دو دسته زنان و مردان؛ زنانی که معروف ترین دسته عزاداری زنانه تهران را راه می اندازند آن هم با چادر و روبنده و پای برهنه؛ زنانی که هروله کنان با ذکر لبیک یا حسین خود را به حسینیه کربلایی ها می رسانند.

حسینیه کربلایی ها در میان ارامنه هم ارج وقرب زیادی دارد.

سید برای این ادعا خاطره ای تعریف می کند.

چندسال پیش یک زن ارمنی مراجعه کرد و گفت می خواهد بانی روز عاشورا شود و در مقابل شنید که نمی تواند بانی شخصی باشد اما می تواند مشارکت کند.

او سرطان داشته و پزشکان آلمان و آمریکا از او قطع امید کرده بودند اما در مراسم حسینیه شرکت کرده و شفا گرفته بود.

وقتی اینها را می بینم بیشتر به این پی می برم که ما غافلیم.

عزاداری به سبک پدربزرگ ها تاریخ مسجد کوچه چاله حصار به فتحلی شاه می رسد و از سال 1320 حسینیه اردبیلی ها شده آن هم به همت اردبیلی هایی که در آن زمان در تهران زندگی می کردند.

خادم حسینیه که نمی خواهد اسمش در گزارش بیاید می گوید اردبیلی های مقیم تهران در مساجد مختلف عزاداری می کردند و بعد تصمیم گرفتند حسینیه ای برای خودشان داشته باشند: برای همین مسجد ارگ و اینجا را مدنظر می گیرند و در نهایت اینجا می شود حسینیه اردبیلی ها.

دَر بزرگ ورودی حسینیه به لوحی جا مانده از دوران فتحعلی شاه می رسد و این دَرهای چوبی پهن و بلند که تا سقف کشیده شده اند، آدم ها را به داخل حسینیه دعوت می کنند تا در کنار پرچم های مشکی، 12ستون حسینیه، جلب توجه کنند؛ 12ستونی که آلمانی بودند و برای ذوب آهن خودشان رسانده بودند به راه آهن تهران اما چون به دردشان نخورده بود سوار بر دوش بزرگان آن دوره حسینیه آمدند تا ستون حسینیه شوند.

این حسینیه بانی خاصی ندارد چون تمام اردبیلی های آن برهه به کمک هم این حسینیه را ساخته اند؛ تاجرانی که کارگری و بنایی حسینیه را انجام داده اند تا در کوچه حصار قد بکشد؛ معمار بنا لرزاده است و بنا را به سبک روسی ساخته و این را می شود با چرخ زدن در حیاط حسینیه فهمید.

تشت گذاری به رسم تمام اردبیلی ها در 27ذی الحجه برگزار می شود- زمانی که لشکر حر بن یزیدریاحی بیرون از کربلا مقابل لشکر امام حسین(ع) می رسد منبع آبش تمام می شود امام حسین(ع) در تشت برای حیوانات و خودشان آب می فرستد و مراسم تشت گذاری نمادی است از این حرکت امام حسین(ع)- مراسمی که حالا نمادی برای شروع عزاداری برای امام حسین (ع) است مانند مراسم سیاهپوشان که میان فارس ها متداول است نمادی است برای اعلام شروع عزاداری های محرم.

- مراسمی که بعد از نوحه خوانی افراد تک تک لباس مشکی بر تن می کنند.

- قمه زنی هم یکی دیگر از رسومی است که در میان آذربایجانی ها دیده می شد اما از سال 73این رسم دیگر در این حسینیه اجرا نمی شود اما مراسم شاخ سی، واخ سی شاه حسین، وای حسین- همچنان پابرجاست؛ یکی قدیمی ترین رسوم که منحصر به آذری هاست.

همه عمرم مداحی کرده ام برپا شدن بازار زرگرها را دیده؛ یعنی سال 42که پاساژ زرگرها افتتاح شد و طایفه جواهریان، حسینیه زرگرها را برپا کردند.

تنها حسینیه ای که به رسم و سیاق قدیم مراسم عزاداری را برپا می کند و تنها تفاوتش با گذشته جای خالی پیشکسوتان است.

حاج شمس از قدیمی های راسته زرگرهاست؛ تاریخ زنده 50ساله این راسته که بانی تاسیس حسینه زرگرها را عبدالصالح جواهریان و حاج حسن جواهریان می داند؛ پسرعمو،پسرخاله هایی که از قدیمی های تهران اند و یکی از طایفه های معروف که حالا دیگر نشانی از آنها در بازار تهران نمانده است.

از اول محرم راسته زرگرها می شود حسینیه.

مغازه ها سیاهپوش می شوند و کف راسته مفرش می شود و مخده ها به دیوارها و در مغازه ها تکیه می دهند؛ مخده هایی که در روزگاران دور جای پیشکسوتان بود و حالا به ندرت پیشکسوتی به آن تکیه می دهد چون به گفته حاج شمس بعضی ها دار فانی را وداع گفته اند و بعضی دیگر هم نمی آیند.

حاج شمس مداحی پیشکسوتانی مانند حاج شمشیری و حاج شاه حسین را به خاطر دارد؛ دورانی که صبح ها از عزاداران حسین (ع) با نان قندی،گردو، پنیر و چای پذیرایی می شد و حالا دیگر از آن حال وهوا خبری نیست؛ هم جای پیشکسوتان خالی است و هم عطر نان قندی آن دوران.

یکی از رسومی که هنوز بین زرگرها مرسوم است پخش سیب زمینی آبپز زعفرانی است که روز عاشورا بین عزاداران پخش می شود؛ رسمی که به خرده فروش های راسته زرگری برمی گردد و سینه به سینه به نسل های جدید رسیده و هنوز هم در سرای سجاد انجام می شود.

اگرچه رستوران شرف الاسلامی هم از سال 1317 طعام یک روز عزاداران را متقبل می شود، رسمی به جا مانده از پدر که حالا پسر عهده دار آن است.

حاج شمس همه عمرش را مداحی کرده اما حالا 15-10سالی می شود که در هیأت زرگرها نمی خواند و برای مداحی هیأتی 70-60ساله در گلوبندک را انتخاب کرده است، البته اگر ختمی برپا باشد حاج شمس روضه خوانی را برای زرگرها به عهده می گیرد.

حاج شمس تنها مداح بازاری نیست و خیلی های دیگر به عشق امام حسین(ع) محرم ها برای عزاداران مداحی می کنند و در قبالش هیچ پولی دریافت نمی کنند.

ما پول نمی گرفتیم و با جرأت می توانم بگویم مداحان خوب تهران اکثرا بازاری اند اما حالا از بیرون مداح می آورند و برای 10روز محرم حدود یک میلیون می دهند، البته واعظ در بازار مهمتر از مداح است.

واعظ یک ساعت مجلس را نگه می دارد و از وقایع می گوید اما مداح نهایتا یک ربع، بیست دقیقه مداحی می کند، البته باید بگویم عزاداران وعاظ را بیشتر دوست دارند و پای منبر وعظ آنها می نشینند.

یاد کوچه حمام چال و راسته عباس آباد و قماش ها به خیر قدیمی ها نیستند و به ندرت می توان در میان کسبه، موسپیدی را یافت که از راسته مسگرها، قصه های کوچه حمام چال و ناظم زاده، راسته عباس آباد و مسجد زید چیزی به خاطر بیاورد.

دولت زاده و بهشتی تنها قدیمی های بازار مسگرها هستند؛ بازاری که حالا چندسالی می شود صدای چکش زنی مسگرها را فراموش کرده و خیلی وقت است، سیاهپوش نمی شود و سیاهپوش شدن را به مسجد چهارسوق سپرده و به چند پرچم مشکی روی دیوار راسته مسگرها اکتفا می کند.

در بازار مسگرها از شب تاسوعا کرکره ها پایین می آیند تا سوم امام که کسبه می آیند و به رسم هرساله کرکره ها را بالا می دهند برای لقمه نانی حلال.

دولت زاده که حالا جزو هیأت امنای بازار مسگرهاست؛ سیاهپوش شدن بازار را رسمی قدیمی می داند که حالا از یادها رفته و تنها به مسیر دسته های سینه زنی خلاصه می شود یعنی راسته بازار بزرگ و پاچنار که به چهارپایه هایی برای مداحی و بلندگو مجهز می شود و تمام صحبت ها و نوحه خوانی هایش ضبط می شود.

خیلی وقت است که همه راسته ها این کار را نمی کنند و عزاداری ها به مساجد و حسینیه های هر راسته ختم می شود، البته هیأت امنای هر راسته تصمیم می گیرند در کدام دهه عزاداری کنند؛ بعضی راسته ها دهه اول محرم عزاداری را برگزار می کنند و بعضی دیگر دهه دوم و عده ای هم دهه سوم را.

حمام چال و کوچه ناظم زاده محل عزاداری خیاط ها بود اما حالا 6-7سالی می شود کوچه حمام چال سیاهپوش نمی شود و خیاط ها رفته اند بهارستان.

قدیمی های راسته خیاط ها حاج رضا ناظم زاده را به یاد می آورند بانی حسینیه خیاط ها را که خودش جزو بازاری ها بود و هر سال حسینیه عزاداری را راه می انداخت اما حالا حسینیه از کوچه حمام چال رخت بربسته و به بهارستان رفته و خیاط ها را آنجا دور هم جمع می کند.

فرش فروش ها هم راسته عباس آباد را قرق می کردند و به یاد عاشورا، دهه محرم آن دیوارها را سیاهپوش می کردند اما حالا فرش فروش ها برای سینه زنی و زنجیرزنی می روند میدان منیریه.

راسته عباس آباد تا سر کوچه کبابی ها پر بود از فرش فروش ها که دیگر نمی توانی نشانی از آنها بیابی جز مغازه ای کوچه که چند تخته فرش دست دوم و روفو شده را در خود جای داده و تمام وسایل و درودیوارش از گذشت زمان می گویند؛ دو تابلوی بزرگ وان یکاد و گوشی تلفنی که هنوز باید انگشتت را درون یکی از شماره ها بگذاری و بچرخانی.

مسجد زید هنوز هم مراسم محرم راسته قماش ها را به عهده دارد و چندسالی است همه انجمن اسلامی های صنوف بازار آنجا جمع می شوند، البته بازار قماش ها یا همان بزازها هم سیاهپوش نمی شود و عزادارها در مسجد زید جمع می شوند برای عزاداری؛ مراسمی که از ساعت 11 شروع می شود بعد از زیارت عاشورا و نماز جماعت و مداحی و وعظ، ناهار سرو می شود.


کلید واژه ها: بازار تهران - عزاداری - بازار - تهران - حاج رضایی - بزرگترین - کشتی گیر - زورخانه - داستان - محرم - رضایی - اخراج ایرانیان - برگزار - کشتی - خرداد - ایران - اخراج - عبدالعظیم - ایرانیان - ماه محرم - پاکستان - روزنامه - گوسفند - دروازه - ورامین - عاشورا - اخراجی - تعزیه - معروف - مترو

آخرین اخبار سرویس:
داوری افتضاح بود/ قرار است یک تیم خاص قهرمان شود

مهاجم سابق بارسلونا آماده رویارویی با استقلال + عکس

بررسی معاوضه دمبله و نیمار توسط بارسلونا و پاری سن ژرمن

گزارش تصویری آریا از دیدار تیم های فوتبال استقلال و پدیده(2)

گزارش تصویری آریا از دیدار تیم های فوتبال استقلال و پدیده (1)

فوتبال، بازی داورها نیست

برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

تقدیر از امامعلی حبیبی در مسابقات کشتی آزاد جام باشگاههای جهان

مظفر و ناظم الشریعه نامزد بهترین مربیان جهان شدند

پیروزی آرسنال و حذف میلان از لیگ اروپا

برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

حذف میلان با شکست در یونان/برد کم گل آرسنال در لندن

هفته ناامیدکننده برای فوتبال ایتالیا تکمیل شد

مدافع لژیونر تراکتور در تیررس پرسپولیس

کی روش: بازیکنان من باید همیشه حرف شان را در زمین مسابقه بزنند/ لیست 23 نفره ما لیستی بسته نخواهد بود

فتحی: از سیستم VAR حمایت می کنیم

اتفاق جالب در میکسدوزن ورزشگاه بعد از اعتراض دسته جمعی بازیکنان استقلال

مهمترین اخبار 8 ساعت گذشته؛ حذف تحقیرآمیز و دراماتیک روسونری ها در آتن

جنگ غول های لیگ بر سر ستاره نقل و انتقالات؛ استقلال، پرسپولیس یا تراکتور و سپاهان؟

بررسی معاوضه دمبله و نیمار توسط بارسلونا و پاری سن ژرمن

برخورد خشن و بسیار زشت نیروی انتظامی با هوادار استقلال + عکس

انتقاد شدید کاپیتان استقلال از مهدی تاج/ اگر نمی توانید بروید

نتایج کامل امشب لیگ اروپا و مشخص شدن تیم های صعود کننده

خلاصه دیدار آرسنال 1_0 قره باغ (گروه E لیگ اروپا)

گلایه دختر دوومیدانی کار از دعوت نشدنش به اردوی تیم ملی

صحبت های جالب ترابی در آستانه پرسپولیسی شدن

آمار عجیب مهاجم استقلال؛ صیادِ خشن

مرور بازی های فصل پیش پرسپولیس - پارس جنوبی جم فیلم/از پنالتی عجیب فروزان تا گل های دقایق پایانی مصلح و کمال

آخرین تمرین پرسپولیس پیش از دیدار مقابل پارس جنوبی برگزار شد

خلاصه دیدار المپیاکوس 3_1 آث میلان (گروهF لیگ اروپا)

جدول لیگ برتر فوتبال پس از دیدار استقلال ــ پدیده

حضور طارمی و رامین رضاییان در اردوی رقیب پرسپولیس + تصاویر

گل محمدی: برای ما گرفتن یک امتیاز از استقلال در آزادی خوب بود

واکنش عجیب مدیر پرسپولیس به اعتراضات استقلالی ها

پیروزی آرسنال در شب حذف میلان از لیگ اروپا

گلایه دختر دوومیدانی کار از دعوت نشدنش به اردوی تیم ملی

شوک در لیگ اروپا: میلان حذف شد!

حامی جدید برانکو از کی روش خواست تغییر رفتار دهد

لیگ اروپا| حذف میلان و پیروزی خفیف آرسنال

با حذف میلان هفته ناامیدکننده برای فوتبال ایتالیا تکمیل شد

حذف میلان در شب پیروزی آرسنال

یک سال با دروغ مبارزه کردم

حذف تلخ میلان در شب برتری آرسنال و اسپورتینگ(جدول)

همه علیه استقلال هستند/ گناه هواداران چیست؟

آرسنال 1_0 قره باغ؛ توپچی ها با امری به دنبال یک جام اروپایی

المپیاکوس 3_1 آث میلان؛ حذف تحقیرآمیز و دراماتیک روسونری ها در آتن

پورعلی فرد: تست دوپینگ مثبتی در رقابت های جهانی نداشتیم

روز نخست پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در بابل

هفته ششم لیگ اروپا حذف میلان با شکست در یونان/برد کم گل آرسنال در لندن

هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال رقابت 3 تیم برای قهرمانی نیم فصل

بابت اشتباهات تأثیرگذار داوران عذرخواهی می کنیم

تساوی، پایان کار چلسی در مرحله گروهی لیگ اروپا

یوونتوس با 80 میلیون یورو به سراغ پوگبا می رود

پورعلی فرد: تست دوپینگ مثبتی در رقابت های جهانی نداشتیم

واکنش کنایه آمیز مدافع استقلال به اشتباهات داوری + عکس

صدرنشینی شهروند نکا با چاشنی غافلگیرکننده ترین باخت دور رفت

پیروزی تیم والیبال کوردبال مهاباد مقابل میزبان خود

لعنت به فوتبال اگه معنیش جداییه!

برانکو: اگر یک بازی را درآوردند که داوری به سود ما بوده من 100 بازی را می آورم که به ضررمان بوده است/ می خواهیم نیم فصل را با برد تمام کنیم

پرسپولیس-پارس جنوبی جم/ آخرین بازی سرخ ها با پنجره بسته

شانس اندک ژیگادلو برای حضور در لیگ برتر والیبال

کاخ نشینی در 4 برج لاکچری تهران

اصفهانیان: با داورانی که اشتباه تاثیرگذار داشته باشند برخورد می شود

جدایی ستاره حاشیه ساز استقلال در نیم فصل

پرسپولیس-پارس جنوبی جم/ آخرین بازی سرخ ها با پنجره بسته

پیام تسلیت وزیر ورزش در پی درگذشت ایرج دانایی فرد

دنبال نابودی استقلال هستند/ همه دیدند گل ما درست بود

چهره های مطرحِ استقلالیِ سینما در ورزشگاه آزادی + عکس

توقف چلسی در آخرین هفته

شایعه یا واقعیت؛ رقم پیشنهادی تراکتورسازی به طارمی

فیلم/ گل های شب دوم لیگ قهرمانان اروپا؛ سوپر کاشته های سانه و گریمالدو

با حضور نمایندگان کمیته بین المللی المپیک کارگاه دوره انتقال شغلی ورزشکاران پس از قهرمانی برگزار می شود

صعود سویا و ویارئال و توقف چلسی در لیگ اروپا

در دادگاه انحلال فدراسیون فوتبال چه گذشت؟

واکنش اینستاگرامی شفر به بازی استقلال و پدیده

نوری: استقلال فاقد بازیکن بازیساز است

خبر بد برای استقلالی ها/ بدشانسی پشت بدشانسی

پیش بازی دیدار صنعت نفت و سایپا

رقابت پرسپولیس و استقلال بر سر یکی از تکنیکی ترین های لیگ

یووه به رکورد تاریخی پاری سن ژرمن رسید

شیخ سلمان یا الرمیسی؛ رییس کیست؟

واکنش مدیر رسانه ای پرسپولیس به اعتراض بازیکنان استقلال

تارتار دیر آمد، تصویری ها ماندند خبرنگاران مکتوب نماندند

جداییِ قاتل بیرانوند؛ خبر خوش برای پرسپولیس

تصاویر| لیورپولی ها همبازی کودکان شدند

پیش بازی صنعت نفت - سایپا؛ بردن از نان شب واجب تر برای شهریار/ فقط حمایت؛ سیاست مدیران صنعت

فتحی:دیگر نمی توانم سکوت کنم و حرفی نزنم!

سکوت فتحی شکست!

حکایت ادامه دار و تحریک کننده برعلیه پرسپولیس

هفته بیستم لیگ برتر فوتسال تقابل گیتی پسند و فرش آرا /قمی ها میزبان تبریزی ها

احتمال حضور لوکاس در ایران کم شد/ ژیگادلو پیشنهادی ندارد!

یوونتوس با 80 میلیون یورو به سراغ پوگبا می رود

نویمایر 2 گل را خراب کرد! نوری: استقلال بازی ساز ندارد/آبی پوشان به سه بازیکن کلیدی نیاز دارند

فیلم / گل دیدنی ویدی به چلسی

هواداران استقلال تبریزی را منصرف می کنند؟

گل استقلال به اشتباه آفساید اعلام شد

عکس/ طارمی و رضاییان در اردوی رقیب پرسپولیس

توهم یا واقعیت؛ استقلال معترض به اشتباهات داوری یا نا داوری

خط خوردن دروازه بان عراق پس از دعوت رسمی!

بازی های جام جهانی در قطر

آداب و رسوم و سنت های جالب بازار تهران در ماه محرم

آداب و رسوم و سنت های جالب بازار تهران در ماه محرم