مطالب مرتبط:
باطل کردن قبولی کنکور بعد از 1سال و نیم!
گاف عجیب سازمان سنجش؛ باطل کردن قبولی کنکور ارشد بعد از یک سال و نیم!
باطل کردن قبولی کنکور بعد از 1.5 سال!
قبولی بیش از 3 هزار نفری دانش آموز استثنایی در کنکور سراسری
واکنش وزیر بهداشت به قبولی دانش آموزان سیستان و بلوچستان در کنکور سراسری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 27 شهریور 1397 ساعت 18:032018-09-18دانش

باطل کردن قبولی کنکور بعد از 1سال و نیم!


سازمان سنجش به یکی از دانشجویان بعد از یک سال و نیم گفته قبولی ات باطل شده و باید دوباره کنکور بدهی.

این اطلاعیه زمانی به دست دانشجو رسیده است که یک سال و نیم از زمان کنکور او می گذرد و فقط 7 واحد از مقطع ارشدش باقی مانده است.

- جامعه > آموزش - سازمان سنجش به یکی از دانشجویان بعد از یک سال و نیم گفته قبولی ات باطل شده و باید دوباره کنکور بدهی.

این اطلاعیه زمانی به دست دانشجو رسیده است که یک سال و نیم از زمان کنکور او می گذرد و فقط 7 واحد از مقطع ارشدش باقی مانده است.

نشان آنلاین: گاف جدید سازمان سنجش؛ باطل کردن قبولی کنکور ارشد بعد از یک سال و نیم! به یکی از دانشجویان بعد از یک سال و نیم گفته اند قبولی ات باطل شده و باید دوباره کنکور بدهی.

این اطلاعیه زمانی به دست دانشجو رسیده است که یک سال و نیم از زمان کنکور او می گذرد و فقط 7 واحد از مقطع ارشدش باقی مانده است.

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله در بررسی های خود از وضعیت داوطلبان کنکور به نتایج تعدادی از داوطلبان مشکوک می شود اما آیا از لحاظ زمانی، محدودیتی برای بررسی تخلفات وجود ندارد؟ به هر حال برای اعلام نتایج کنکور نزدیک به 4 ماه فرصت هست و سازمان سنجش می توانست در همین دوره این موضوع را بررسی کند.

این در حالی است که طبق آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری باید فرصت دفاع به دانشجو داده شود و تبصره های دیگری که این اقدام آنها را غیرقانونی جلوه می دهد.

این شرایط برای چندین نفر دیگر از دانشجویان نیز پیش آمده و مشخص نیست نتیجه چه خواهد بود؟ سازمان سنجش نامه را وقتی فرستاد که دانشگاه تعطیل بود این دانشجو به خبرآنلاین می گوید: من سال 96 کنکور ارتباطات دادم و علامه قبول شدم؛ امسال به من گفتن که قبولی سال گذشته ات باطل شده و باید یک آزمون دیگر بدهی.

این آزمون جدید هم 23 شهریور بود و نامه آن 20 شهریور به دست من رسیده بود.

یعنی من سه روز وقت داشتم تا برای آزمون جدید آماده شوم؛ آزمون هم برای دو درس تاریخ و روش تحقیق بود.

به خاطر همین شرکت نکردم؛ بعد از یک سال و نیم به من گفته اند کنکوری که دادی باطل شده و جلو انتخاب واحد من را گرفته اند.

همه هم اظهار بی اطلاعی می کنند.

طبق آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری و بر اساس ماده 12، هیئت بدوی پس از بررسی های لازم، باید موارد تخلف را به صورت کتبی به متهم به تخلف ابلاغ کند و برای دفاع 10 روز به او مهلت داده شود.

البته در تبصره ای هم آمده است که هیئت می تواند مهلت را تا یک ماه افزایش دهد.

این در حالیه که نامه 5 مرداد از سازمان سنجش به دانشگاه فرستاده شده و دانشگاه تا 26 مرداد کلا تعطیل بوده.

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که سازمان سنجش اطلاعی از روزهای کاری دانشگاه ندارد؟ نمی داند که دانشگاه مرداد ماه تعطیل است؟ گفتند پاسخ نامه ات با کس دیگری مشابه است 30 مرداد بود که به پدرم اطلاع دادن نامه ای برای من اومده و نگفتن نامه چیه.

هیچ درخواستی هم از من برای دفاع حضوری نشده بود.

زمانی که من نامه را گرفتم یعنی 20 شهریور بود.

از مسئولین دانشگاه خواستم که رسید تحویل نامه را به من بدهند که ممانعت می کردن و در نهایت تونستم با پافشاری نامه رو بگیرم و برای ارائه به هیئت تجدیدنظر و دیوان عدالت بفرستم.

داخل آیین نامه فصل سوم ماده 31 قسمت د نوشته است که زمان برگزاری آزمون مجدد حداکثر 4 ماه پس از ابلاغ از طرف هیئت بدوی تعیین می شود.

براساس این ماده می تونستند برحسب اینکه من 20 شهریور نامه را تحویل گرفتم و 23 شهریور زمان آزمون مجدد بود، آن را به تعویق بیندازند.

براساس ماده 29 برای تردید در صلاحیت علمی داوطلب باید حداقل در دو مورد از موارد مشخص شده وجود داشته باشد: الف ـ گزارش واصله به دستگاه برگزارکننده آزمون که از اشخاص حقیقی و حقوقی مورد وثوق رسیده باشد، ب- تفاوت فاحش نمره و رتبه اکتسابی با سوابق تحصیلی، معدل و آزمون های قبلی داوطلب و ج ـ داوطلبانی که پاسخنامه های آنها در تمام یا برخی دروس از لحاظ گزینه ها به طور غیرمتعارف مشابه و یکسان باشد.

به خاطر 7 واحد باقی مانده، جلوی انتخاب واحدم را گرفته اند براساس این ماده سر جلسه آزمون هیچ تذکری به من داده نشده است و هیچ مدرکی وجود ندارد برای این شرط و این در حالی است که من درخواست این رو دارم که اگه دوربینی بوده چک بشه تا همه چی مشخص بشه.

این موضوع در آیین نامه نیز آمده است که می توانند از نیروهای اداری، انتظامی و اطلاعاتی و .

استعلام شود.

من در دوره کارشناسی هم در دانشگاه علامه بودم و معدل خوبی داشتم مخصوصا در دروس تخصصی و در عین حال تمام اساتید برتر دانشگاه و کارکنان کتابخانه حاضر به شهادت هستند که من برای کنکور مطالعه کرده ام.

در واقع صرفا براساس شباهت من رو دعوت کردن به آزمون مجدد.

داخل نامه ای که ارسال کردند هم فقط شباهت ذکر شده و شرط دومی ذکر نشده است.

طبق نامه ای که برای این دانشجو ارسال شده، به دانشگاه دستور داده اند که جلوی انتخاب واحد او گرفته شود.

سوال اصلی این است: از آنجایی که اساس این نامه در حد یک اتهام است، آیا از لحاظ قانونی درست است که جلوی انتخاب واحد دانشجو گرفته شود؟ این نامه زمانی به دست دانشجو رسیده است که یک سال و نیم از زمان کنکور او می گذرد و فقط 7 واحد از ارشدش باقی مانده است.

آیا از لحاظ زمانی، محدودیتی برای بررسی تخلفات وجود ندارد؟ به هر حال برای اعلام نتایج کنکور نزدیک به 4 ماه فرصت هست و سازمان سنجش می توانست در همین دوره این موضوع را بررسی کند.

25 داوطلب مجبور به آزمون مجدد شدند همچنین در آیین نامه، معیار ارزیابی مجدد مشخص نشده است و این موضوع نگرانی فرد شرکت کننده در آزمون را به همراه دارد.

در همین میان ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه کارنامه تعداد 59 داوطلب کنکور امسال نیاز به بررسی های بیشتر داشت، گفته است: در سازمان سنجش نتایج داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی، نتایج داوطلبان در کنکور سال های گذشته، گزارش های حفاظت آزمون، بررسی های فنی و علمی داوطلب صورت می گیرد و هر جا مشکوک به تقلب شویم، نتایج وضعیت داوطلب مجددا بررسی می شود.

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله در بررسی های خود از وضعیت داوطلبان کنکور به نتایج تعدادی از داوطلبان مشکوک می شود که در بررسی های آزمون سراسری امسال نیز وضعیت تعداد 59 داوطلب نیاز به بررسی های بیشتر داشت که ما نتایج قطعی برای پذیرش این داوطلبان را اعلام نکردیم.

در نهایت پس از بررسی های بیشتر وضعیت 34 نفر، یکشنبه 5 شهریور تایید و اعلام شد؛ ولی هیئت بدوی تخلفات آزمون ها رای داد که 5 نفر دیگر از داوطلبان فوق باید مجدد آزمون بدهند.

در واقع در سازمان سنجش آزمون جداگانه ای از این افراد گرفته می شود؛ اما تعداد دروس امتحانی آنها با رای هیئت بدوی تخلفات آزمون مشخص می شود، ممکن است اعلام شود که فردی فقط در یک درس آزمون بدهد و یا بیشتر.

رییس سازمان سنجش آموزش گفته است: ما در کارنامه اعلام نتایج به داوطلبان فوق این جمله را اعلام کردیم که وضعیت علمی شما تحت بررسی و پس از آن نتایج به اطلاع داوطلب خواهد رسید ، یعنی نفیا یا اثباتا اعلام نکردیم که تقلب در آزمون صورت گرفته است، چرا که بیان آن امر نیازمند بررسی های بیشتر و جامع بود.

اطلاع می دهیم که 25 نفر از داوطلبان فوق در چه تاریخی و چه دروسی موظف هستند، مجددا آزمون بدهند و این داوطلبان بعد از یک ماه می توانند برای آزمون به سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

اما بطور کلی وضعیت آنها تا آبان ماه امسال تعیین تکلیف خواهد شد.

بررسی های سازمان سنجش در اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی در دوره آموزش متوسطه، نتایج داوطلبان در سال های گذشته، گزارش های حفاظت آزمون، بررسی های فنی و علمی داوطلب صورت می گیرد و هر جا سازمان سنجش مشکوک شود که نمره کنکور داوطلب با اطلاعات موجود همخوانی ندارد، ممکن است مجبور شوند آزمون مجددی از داوطلبان بگیرند.

اگر در بررسی های وضعیت داوطلبان کنکور سازمان به نتایج آنها مشکوک و در بررسی های دقیق تر مشخص شود که تقلبی صورت گرفته است، بر اساس قانون تخلفات آزمون ها داوطلبان با محرومیت های ناشی از تقلب که بسیار سنگین است، مواجه می شوند و ممکن است به دادگستری معرفی و برای چند سال از تحصیل محروم شوند.


کلید واژه ها: سازمان سنجش - کنکور - دانشجو - دانشجویان - آزمون - تخلف - نامه - تخلفات - سازمان سنجش آموزش - ارشد - قانون - شهریور - جدید - اعلام نتایج - آموزش - جرایم - کنکور ارشد - آیین - ماده - ارتباطات - مهلت - دانشگاه - افزایش - انتخاب - شرایط - تاریخ - تعطیل - جامعه - صورت - کشور

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه و دانشجو نباید پیاده نظام احزاب یا نظام سیاسی کشور شوند

دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

زندگی سخت در انتظار انتخاب کنندگان رشته های محض در ایران

معرفی دانشگاه های جهان؛ دانشگاه هامبورگ؛ بزرگ ترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی آلمان

دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

استکبارستیزی در دهه چهارم انقلاب دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

استاد مهندسی آب دانشگاه مشهد در گفتگوی تفصیلی با فارس: 7 راهکار برای عبورکشور از بحران آب/امروز شروع کنیم 50 سال زمان می برد

همسرکشی در سن 80 سالگی

تحولات بین المللی در آموزش عالی را هوشیارانه دنبال می کنیم

حمایت از مردم باید در صدر مطالبات جنبش دانشجویی قرار گیرد

ثبت 85 ایده کارآفرین در استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد شهرکرد

اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز به کیفیت پایین غذا +عکس

اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز به کیفیت پایین غذا (عکس)

فارس من | رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت وگو با فارس پاسخ می دهد ارجاع بیماران به بخش خصوصی خلاف است/ فرایند جذب اعضای هیأت علمی قانونی یا غیرقانونی؟

سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

با سخت گیری به جریانات دانشجویی هیچ خدمتی به کشور نمی کنید

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس

دومین جشنواره ملی فناوریهای آب با تمرکز بر موضوع آبهای نامتعارف

نشست وزیر آموزش و پرورش با دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان

قرارگاه فرماندهی فرهنگی

جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور خواف

دانشگاه زنده است

خودروی منتسب به استاد شهریار فروخته نشده است

ایجاد سه پردیس دانشگاه فرهنگیان در آذربایجان شرقی

دانشجویان اهوازی به هزینه پارکینگ متعرض اند دانشگاه آزاد: از شهرداری تخفیف گرفته ایم

بخشی از هزینه های دانشگاه فردوسی توسط دانشجویان خارجی تامین می شود

با سخت گیری به جریانات دانشجویی هیچ خدمتی به کشور نمی کنید

دانشجویان اهوازی به هزینه پارکینگ متعرض اند/ دانشگاه آزاد: از شهرداری تخفیف گرفته ایم

تسهیل آموزش های حرفه ای در سیرجان

بخشی از هزینه های دانشگاه فردوسی توسط دانشجویان خارجی تامین می شود

غلامرضا ظریفیان: دانشجو در دولت روحانی دوباره به صحنه آمد

استانداری گلستان و جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

درآمد های غیرشهریه ای را می توان با هدف گذاری مناسب و سنجیده افزایش داد

توسعه تبادل علم و فناوری میان ایران و آفریقای جنوبی

تسهیل آموزشهای حرفه ای در سیرجان

تعطیلی همه ساختمان های پراکنده دانشگاه آزاد در تهران

استعدادهای استثنایی

گردهمایی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار

ثبت نام بیش از 56 هزار داوطلب در آزمون ارشد

گردهمایی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار+فیلم

ثبت نام بیش از 56 هزار داوطلب در آزمون ارشد

ضرغامی: تلگرام اولین بار با دستور روحانی فیلتر شد

ویژه برنامه آینده دانشجو و فضای مبهم اقتصادی امروز در دانشگاه شهرکرد

ضرغامی: هیچ ردپایی از نگاه مقاومتی در بودجه 98 نیست

رشته های علوم انسانی، علوم پایه و علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد بندرماهشهر وجود ندارد

جزییات شرکت در آزمون تعیین صلاحیت مدرسان دانشگاه جامع علمی-کاربردی

تشریح دستاوردهای شورا در گفت و گوی ایسنا با دکتر مخبر دزفولی

نشست اتحادیه بین المللی جنوب شرق آسیا در قزوین

امیر صادقی مراسم روز دانشجو در دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه کتاب «بن بست نیست» را به اعضای هیئت دولت تقدیم کرد

ثبات مدیریتی در وزارت علوم سبب ارتقا نظام آموزش عالی کشور می شود

حالِ خوشِ خواندن در دانشگاه آزاد اردبیل

همایش تخصصی حافظان قرآن کریم در شهرکرد + فیلم

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر جمعه برگزار می شود/ آزمون نمره منفی ندارد

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قم رتبه سوم ارزشیابی کشوری را به دست آورد

آمادگی سپردن جبهه جهاد علمی و فرهنگی را به دانشجویان داریم

مریم وطن دوست رییس هیأت ورزش های دانشگاهی سمنان شد

اولین بازارچه تولیدات دانشجویی در دانشگاه خوارزمی برپا شد

«داربست استخوانی با مواد بایوکامپوزیت جدید» در غرفه واحد علوم و تحقیقات رونمایی شد

تشریح دستاوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مخبردزفولی

اعتراض دانشجویان دانشگاه پاریس-نانتر به افزایش شهریه های دانشجویان غیر اروپایی

دادگر : بودجه دانشگاه فرهنگیان به وزارت علوم ملحق می شود

کارگاه آموزشی نقش خانواده در ازدواج موفق دانشجویان 21 آذر برگزار می شود

دانشجو باید منتقد باشد

85 ایده کار آفرینی در استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد شهرکرد ثبت شد

40 مرکز و آزمایشگاه در حوزه تحقیقاتی و تخصصی علوم شناختی در کشور ایجاد شد

المپیاد ورزشی دانشجویان خراسان شمالی آغاز شد/ از برپایی کارگاه های آموزشی تا حضور 3000 دانشجو در مسابقات

مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه های دانشجویی در البرز برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد+ تصاویر

پیشرفت علمی ایران مثال زدنی است/ جریان انقلاب فرهنگی از مسیر دانشگاه شکل گرفت

دانشگاه های افسری ارتش استخدام می کنند

مسیر خلق ثروت ازعلم

دانشجویان دانشگاه امام خمینی در اعتراض به مشکلات صنفی تجمع کردند/ طوماری از مطالبات تهیه و برای وزارت علوم ارسال می شود

نتایج نهایی آزمون استخدامی 8 دستگاه اعلام شد/ پذیرفته شدن 730 داوطلب

تجلیل از دانشجویان نمونه در رشت + عکس

پنج استاد دانشگاه کاشان در جمع برترین پژوهشگران جهان

«کانون شبکه فعالان آزمایشگاهی ایران» راه اندازی شد

جزییات شرکت در آزمون تعیین صلاحیت مدرسان دانشگاه جامع علمی-کاربردی

رمز تداوم زندگی سازگاری با طبیعت و کم آبی است

ساخت سامانه هوشمند آبیاری تحت فشار در دانشگاه آزاد لنجان

مسئولان دانشگاه آزاد مشهد باید پاسخگو باشند/ معاون فرهنگی دانشگاه مورد تایید ما نیست

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

مستند «شورای انقلاب فرهنگی» روی آنتن شبکه یک

استخدام منشی در محیطی فرهنگی در شهر مشهد

غربت مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

دانشگاه باید پژوهشی انجام دهد که برای مردم ثروت ایجاد کند

خودرو منتسب به شهریار فروخته نشده است

حمایت استانداری از مراکز تحقیقات مدیریت توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه

ایجاد سه پردیس دانشگاه فرهنگیان در آذربایجان شرقی

نتایج نهایی آزمون استخدامی 8 دستگاه اجرایی اعلام شد/ پذیرفته شدن 730 داوطلب

دانشجویان براساس مسئولیت اجتماعی خود به دوستانشان هشدار دهند

جذب دانشجوی خارجی از بهمن در دانشگاه بوعلی

اطلاعیه دانشگاه آزاد درباره برگزاری آزمون فراگیر ارزیابی مهارت های زبان عربی

آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری 98

کشف دهها سیاره جدید

معاون علمی و فناوری رییس جمهور وارد آفریقای جنوبی شد

ستاری وارد آفریقای جنوبی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور به آفریقای جنوبی سفر کرد

آمایش آموزش عالی هنر ضرورت دارد

خودروی منتسب به استاد شهریار در دست تعمیر است

باطل کردن قبولی کنکور بعد از 1سال و نیم!

باطل کردن قبولی کنکور بعد از 1سال و نیم!