مطالب مرتبط:
فلاحت پیشه در دیدار با سفرای کشورهای مستقل مشترک المنافع(CIS) : روابط ایران با کشورهای حوزه آسیای مرکزی طی سه دهه گذشته رو به توسعه بوده است
حضور سفرای ایران در افغانستان، پاکستان و مالی در کمیسیون امنیت ملی مجلس
تحسین موزه بانک ملی ایران توسط سفرای کشورهای خارجی
سفرای آمریکا به تهدید کشورها و بنگاههای اقتصادی آنان برای کار با ایران روی آورده اند
سفرای ایران در ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، کوبا، ونزوئلا و سوریه در کمیسیون امنیت ملی حضور یافتند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 24 شهریور 1397 ساعت 03:152018-09-14سياسي

سفرای ایران درچین وهندسریعترمعرفی شوند


وزارت امور خارجه باید هرچه سریعتر نسبت به انتصاب سفرای ایران در چین و هند اقدام کند.

- شعارسال": حسینعلی حاجی دلیگانی با تاکید بر ضرورت افزایش مراودات اقتصادی، اظهار داشت: مسئولان وزارت امور خارجه باید در دیپلماسی اقتصادی خود تغییراتیایجاد کنند.

وی ادامه داد: مسئولان دستگاه دیپلماسی ما باید سفرهای خارجی خود را معطوف به تحقق اهداف کشور به ویژه از حیث اقتصادی کنند و از سوی دیگر با تعاملات خود مانع از وقوع اقداماتی شوند که ممکن است علیه کشورمان شکل گیرد.

نماینده مردم شاهین شهر با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه، تصریح کرد: مسئولان وزارت امور خارجه به میزانی که از بودجه و امکانات مملکت بهره می برند، بازدهی ندارند و اغلب آنان کارنامه خوبی از خود ارائه نداده اند.

حاجی دلیگانی افزود: موید این مسئله آن است که در سال های اخیر به جای آنکه مسئولان دستگاه دیپلماسی ما برای تقویت بخش اقتصادی سفارتخانه ها تلاش کنند، در برخی از کشورهای مهمی چون چین و هند که در این شرایط حساس باید بیشترین روابط را داشته باشیم، سفیر نداریم.

وی تصریح کرد: لازم است وزارت امور خارجه هر چه سریع تر نسبت به انتصاب سفیر در این دو کشور استراتژیک برای ایران اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه متذکر شد: وزارت خارجه چندین سال از زمان خود را صرفا برای موضوع برجام گذاشت که در نهایت آمریکا از آن خارج شد و کشورهای اروپایی ها هم این روزهادر مذاکرات مطالبات زیادی از ما دارند.

وی با تاکید بر اینکه دولت نباید دل به کشورهای غربی ببندد، گفت: البته این نکته به معنای قطع روابط با کشورها نیست بلکه ارتباطمان با کشورهای دنیا باید هوشیارانه باشد.

نماینده مردم شاهین شهر تاکید کرد: در شرایط فعلی دولت باید تمهیدات لازم برای پیشبرد دیپلماسی اقتصادی به ویژه با کشورهای همسایه و غیرمتعهد را فراهم کند.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 23 شهریور 1397 ، کد خبر: 4401468 ، www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: وزارت امور خارجه - کشور - اقتصادی - دیپلماسی - خارجه - وزارت - مسئولان - سفرای ایران - شاهین شهر - ایران - کشورهای اروپایی - کشورهای همسایه - کمیسیون برنامه - انتصاب - سفرهای خارجی - وزارت خارجه - روابط - شاهین - شرایط - بودجه - سفارتخانه - مردم - سفیر - حاجی - دولت - خبرگزاری - مذاکرات - اروپایی - کارنامه - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:

سفرای ایران درچین وهندسریعترمعرفی شوند

سفرای ایران درچین وهندسریعترمعرفی شوند