مطالب مرتبط:
مبارزه با فساد نیازمند ایجاد شفافیت ساختاری است
احمدی نژاد روند مبارزه با فساد را متوقف کرد (گفت وگو با محمود صادقی، رییس فراکسیون شفافیت و سلامت اداری در مجلس)
شفافیت؛ راه مبارزه با فساد و ویژه خواری اطلاعاتی
مبارزه با فساد نیازمند ایجاد شفافیت ساختاری است
لوایح شفافیت و تعارض منافع نقش مهمی در مبارزه با فساد دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 24 شهریور 1397 ساعت 02:252018-09-14سياسي

مبارزه با فساد بدون شفافیت امکان پذیر نیست


مسرور با تاکید بر اینکه امروز دولت هایی که برای دولت الکترونیک هزینه و زمان صرف می کنند موفق و پویا هستند تصریح کرد: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت یکی از زیرساخت های تشکیل دولت الکترونیک محسوب می شود.

- سیف الله مسرورسامانه در همایش استانی سامانه تدارکات الکترونیک دولت در سالن الغدیر استاندار گیلان اظهار داشت: امروز مبارزه با انواع فساد بدون رعایت اصل شفافیت امکان پذیر نیست.

مدیرکل بازرسی استان گیلان خاطرنشان کرد: اساس کار و اهداف دولت الکترونیک ایجاد شفافیت در عملکرد است تا عامه مردم این امکان را داشته باشند که عملکرد دستگاه های اجرایی و مسئولان را با مقررات و قوانین منطبق کرده و نتایج آن را ارزیابی کنند.

مسرور با اشاره به اینکه دولت ها در راستای ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک گام های مثبتی برداشتند خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات، قوانین و تدابیر الکترونیکی در سطح کشور به منظور تکمیل زیرساخت های دولت الکترونیک است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه در شرایط کنونی هیچ دولت حقیقی نمی تواند بدون کمک دولت الکترونیک به فعالیت خود ادامه داده و موفق باشد تاکید کرد: فاصله گرفتن دولت حقیقی از دولت الکترونیک موجب افزایش فساد در روند عملکرد آن می شود.

مسرور با تاکید بر اینکه امروز دولت هایی که برای دولت الکترونیک هزینه و زمان صرف می کنند موفق و پویا هستند تصریح کرد: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت یکی از زیرساخت های تشکیل دولت الکترونیک محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت مطلوب در این حوزه باید تمامی دستگاه های دولتی را به استفاده بیشتر از این سامانه سوق داد خاطرنشان کرد: استان گیلان در استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سطح کشور مطرح و موفق بوده است.

مسرور با بیان اینکه در حال حاضر تمامی دستگاه های دولتی و وابسته به دولت موجود در گیلان به جزء یک دستگاه از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت استفاده می کنند گفت: مسئولان دستگاه مذکور در گیلان مقصر عدم استفاده از این سامانه نیستند و این موضوع باید در تهران پیگیری شود.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با تاکید بر اینکه دستگاه های چون بانک ملی و اداره کل نوسازی مدارس در گیلان از دستگاه های پیشرو در استفاده از این سامانه هستند بیان کرد: راه اندازی این سامانه از خرداد سال 95 در گیلان پیگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه این سامانه نیز با معایبی مواجه است که مشکلات ساختاری و زیر ساختی از این معایب محسوب می شود بیان کرد: اگر مباحث زیرساختی و معایب فنی این سامانه برطرف نشود اعتماد مردم و دستگاه ها از این سامانه سلب می شود.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه خیلی از مدیران نگاهی سنتی به امور فعالیت خود داشته و رغبتی به استفاده از ابزار های الکترونیکی ندارند گفت: میزان استفاده از سامانه های الکترونیک باید یه شاخص در ارزیابی مدیران باشد تا انگیزه مسئولان در استفاده از سامانه های الکترونیک افزایش یابد.

مسرور با تاکید بر اینکه از دیدگاه سازمان های نظارتی پروژه ای چون سامانه تدارکات الکترونیک دو مرحله دارد که مرحله نخست آن ایجاد زیرساخت ها، انتقال دانش و تکنولوژی است افزود: میزان بهره وری و اثرگذاری این سامانه ها در کاهش و جلوگیری از فساد دومین مرحله این سامانه است مدیرکل بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته با سختگیری در استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در گیلان میزان شکایات واصله در خصوص معاملات کاهش چشمگیر داشته است افزود: این اتفاق مبارک نخستین ثمره استفاده از این سامانه در گیلان است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان هیچ توجیهی برای عدم استفاده مسئولان از سامانه های مربوط به دولت الکترونیک وجود ندارد گفت: تمامی سامانه هایی که به تدبیر دولت و بر اساس قانون به دستگاه های دولتی ابلاغ می شود باید به طور کامل اجرا شده و عدم اجرای آن از هیچ مدیری در گیلان مورد قبول نیست.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ندای گیلان، تاریخ انتشار: 21شهریور1397 ، کدخبر: 95226 : www.

nedayegilan.

ir
کلید واژه ها: الکترونیک - دولت الکترونیک - دولت - گیلان - استان - موفق - امروز - مسئولان - قوانین - مبارزه - فساد - فاصله گرفتن - هزینه - حقیقی - هایی - استاندار - مردم - کشور - بانک ملی - مشکلات - افزایش - نوسازی - اداره - انواع - خرداد - شرایط - تهران - همایش - مدارس - سالن

آخرین اخبار سرویس:

مبارزه با فساد بدون شفافیت امکان پذیر نیست

مبارزه با فساد بدون شفافیت امکان پذیر نیست