مطالب مرتبط:
باید به دور از هرگونه جنجال حقانیت اهل بیت(ع) را در جهان اسلام اثبات کنیم/ دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال منحرف کردن خط فکری وحدت هستند
تخریب چهره روحانیت استراتژی جدید دشمن در مواجهه با انقلاب
دشمن بدنبال تحریف چهره واقعی انقلاب و روحانیت است/آنچه در غرب نیست، آزادی است!/قاطبه طلاب جزو ضعیف ترین اقشار جامعه هستند
دشمنان برای شکستن روحیه مقاومت و ایستادگی جوانان کشور تلاش می کنند/تلاش دشمن براش شکستن روحیه مقاومت و ایستادگی در میان جوانان
دشمن در تقابل با اسلام توجهی به شیعه یا سنی بودن ندارد/ تلاش آمریکا و اسراییل برای توسعه مسیحیت صهیونیسم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 24 شهریور 1397 ساعت 01:222018-09-14سياسي

مبلغین به افشای چهره دشمنان اسلام و شیعه و انقلاب بپردازند/ دشمن در کمین جوانان است


حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین باطنی گفت: هیئت و روضه و مجلس عزاداری سکولار با اهداف عاشورا تنافی ماهوی دارد، ماهیت کربلا با جریان سکولار نا سازگار است و اگر کسی راه سکولاریزه را بپیماید به تحریف عاشورا پرداخته براین اساس بر وعاظ لازم است به ماهیت حرکت امام حسین(ع) بپردازند.

- حجت الاسلام والمسلمین علیرضا باطنی در گفت و گو با خبرگزاری حوزه در اصفهان، با بیان اینکه ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم، اظهار کرد: عاشورا چشمه جوشانی است که همه فضیلت های بشری در آن قرار داده شده و این چشمه هر سال جوششی نو پیدا می کند و دلهای میلیون ها انسان را به سمت خودش معطوف می کند وی با اشاره به اینکه ما توان درک رمز و راز عاشورا را نداریم ابراز کرد: هر کس به اندازه فهم و درک خود باید از این خوان گسترده استفاده کند و ره توشه سال خود را بردارد.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه هر قدمی که برای تبیین معارف عاشورای برداریم ده برابرش را امام حسین(ع) به سمت ما بر خواهد داشت تاکید کرد: چرایی عاشورا در متن آن نهفته است و برای پی بردن به آن نیازی نیست سراغ مویدات دیگر برویم.

*عاشورا برای احیای حقیقی دین رقم خورد وی افزود: اگر سراغ سخنان اباعبدالله الحسین(ع) برویم فلسفه عاشورا بدرستی درک می شود که نهضت عاشورا نهضت رهایی بخش، ظلم ستیزی و نهضت حمایت از مظلوم است.

حجت الاسلام والمسلمین باطنی با اشاره به اینکه عاشورا برای احیای حقیقی دین رقم خورد و در متن زندگی بشر قرار داده شد خاطرنشان کرد: وقتی انسان پیامها را مرور می کند ماهیت نهضت امام حسین(ع) روشن می شود.

وی با تبیین اینکه برخی می خواهند نهضت امام حسین(ع) را با نگاه شخصی و سلیقه ای خود تطابق دهند، این حرکت را غلط برشمرد و تاکید کرد: ما باید با عاشورا هماهنگ شویم نه اینکه عاشورا با سلایق شخصی ما همرنگ شود.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه صداهایی از گوشه کنار شنیده می شود که مجالس اباعبدالله(ع) جای نام و یاد شهدا نیست و نباید مجالس اباعبدالله را با مسائل سیاسی و اجتماعی مخلوط کرد تصریح کرد: به زعم بعضی شأن اباعبدالله بالاتر از آن است که مسائل روز در آن هیئات گفته شود و این القائات در برخی هیئات اثر کرده است.

* روضه و مجلس عزاداری سکولار با اهداف عاشورا تنافی ماهوی دارد حجت الاسلام والمسلمین باطنی ادامه داد: مگر ممکن است نهضتی فراگیر با هدف اصلاحِ کژی های جامعه آغاز شود اما مارک جدایی این نهضت از مسائل سیاسی شنیده شود؟ وی افزود: مگر ممکن است نهضت امام حسین(ع) با شعار هیهات منا الذله کار خود را آغاز کند اما کاری به مسائل سیاسی نداشته باشد و شما خودتان را حسینی بدانید و در مسائل روز سکوت کنید؟ استاد حوزه با تاکید بر این مهم که هیئت و روضه و مجلس عزاداری سکولار با اهداف عاشورا تنافی ماهوی دارد خاطرنشان کرد: ماهیت کربلا با جریان سکولار نا سازگار است و اگر کسی راه سکولاریزه را بپیماید به تحریف عاشورا پرداخته براین اساس بر وعاظ لازم است به ماهیت حرکت امام حسین بپردازند.

* مبلغین باید به افشای چهره دشمنان اسلام و شیعه و انقلاب بپردازند وی با بیان اینکه توصیه ما به علما و طلاب این است که از فرصت محرم برای تبیین معارف دین و کره گشایی از جامعه و ارتقای بصیرت سیاسی مردم استفاده کنند تصریح کرد: مبلغین باید با افشای چهره دشمنان اسلام و شیعه و دشمنان انقلاب و جامعه اسلامی بکوشند و در راهی مردم را قرار دهند که امام حسین به دنبال آن بودند .

* یزید زمان ما آمریکا و شمر زمان ما صهیونیست و عمر سعد زمانه آل سعود است جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان با طرح این سوال که مگر می شود کسی شعار پیروی از اباعبدالله را بدهد ولی با آمریکا و استکبار سازش کند بیان کرد: یزید زمان ما آمریکا و شمر زمان ما صهیونیست و عمر سعد زمانه آل سعود است و کسی می تواند ادعای پیروی از اباعبدالله داشته باشد که با شمر و عمر سعد زمان مبارزه کند .

وی با بیان اینکه اولین چیزی که از مبلغین انتظار می رود این است که حرکت امام حسین(ع) را به سال 61 محدود نکنند و پیامهای عاشورا را برای دوره معاصر استفاده کنند تاکید کرد: امام حسین متعلق به سال 61 هجری نیست و نباید حرکت ایشان محصور به سال61 شود.

* جلسه ای ارزشمند خواهد بود که اکسیر خلوص داشته باشد حجت الاسلام والمسلمین باطنی با اشاره به اینکه جلسه ای ارزشمند خواهد بود که اکسیر خلوص و قصد قربت به آن بخورد افزود: درخواست من از مبلغین این است که با قصد قربت جلسات امام حسین(ع) را انتخاب کنند و با مطالب عاشورای امام حسین مردم را آشنا کنند.

وی با بیان اینکه گاهی به خاطر عواملی آسیب هایی متوجه جلسات مذهبی ماست که چه بسا این آسیب ها باعث شود همه زحماتی که متحمل شده ایم از بین برود تصریح کرد: مهمترین آسیب که باید بر آن مراقبت کرد تحریف عاشورا شامل تحریف لفظی و معنوی است.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: روضه های غلط و دروغ نخوانیم و آنچه مربوط به عاشورا نیست و در شان اهلبیت نبوده گفته نشود همچنین نباید چیزی که مربوط به عاشورا نیست به آن اضافه شود براین اساس غلو نکنیم و آنچه در منابع مستند گفته شده استفاده کنیم.

*دشمن در کمین جوانان است، فضای ویژه ای برای جوانان درهیئت ها باز کنیم وی با بیان ضرورت توجه ویژه به نوجوان و جوانان داشتن تاکید کرد: امروز دشمنان در کمین نوجوان و جوانان نشسته اند، براین اساس باید فضای ویژه ای در هیات برای آنان فراهم کنیم تا با واکسینه شدن آنها راه های نفوذ دشمن بر آنان بسته شود.

حجت الاسلام والمسلمین باطنی با بیان اینکه مجلس امام حسین(ع) صاحب دارد و صاحب آن امام زمان (عج)استعنوان کرد: ما در هر بعدی از مجلس اباعبدالله کار می کنیم باید خودمان را خادم این خاندان بدانیم و خود را حاضر در پیشگاه آنان بدانیم.

*در مجالس روضه از امام راحل و رهبری یاد کنیم وی با بیان اینکه امام زمان(عج) گاهی از ما انتظار دارند از کسانی که برای این مکتب تلاش کردند یاد کنیم مطرح کرد؛ در دوران معاصر چه کسی بیش از حضرت امام راحل در این راه نقش داشته و امروز چه کسی جز رهبر معظم انقلاب در نشر فرهنگ و معارف شیعه نقش داشته، براین اساس باید یاد و راه این بزرگان را سرلوحه خود قرار دهیم.


کلید واژه ها: عاشورا - اسلام - حوزه علمیه - اصفهان - امام - عزاداری - خبرگزاری حوزه - جانشین - فلسفه عاشورا - سیاسی - انسان - حقیقی - مجلس - مدیر - چشمه - خبرگزاری - اجتماعی - جوانان - حمایت - فلسفه - کربلا - جدایی - زندگی - جامعه - محرم - شهدا - چهره - شیعه

آخرین اخبار سرویس:
رییس جمهوری برزیل، هیتلر مُدرن است

اینجا تهران؛ به وقت محرومیت! +عکس

از حل اختلافات مردم تا انتشار نشریه و تهیه جهیزیه

ویژگی های یک مرد ایده آل برای خانم ها

زاکانی: نمی دانم امروز با کدام تاج زاده روبه رو هستم؛ چریک یا برانداز؟/ تاج زاده: چرا بعد 25 سال با گروه فشار برخورد نمی شود

انتصاب مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران

مشاور استاندار در امور آب منصوب شد

ارامنه جزو اقشار ممتاز شهر تبریز هستند

سرپرست اداره کل بازرسی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

حمایت منافقین از حزب راست گرای اسپانیا در انتخابات پارلمانی اروپا

پذیرش شکست پرتاب ماهواره توسط ایران نشانه ای از بلوغ برنامه فضایی ایران است

علم بهتر است یا ثروت؟ درکلام امام علی(ع)

البرادعی درخصوص تلاش ها درمصربرای تغییر قانون اساسی هشدارداد

سروش: اعمال محدودیت در فضای مجازی به معنای واگذاری عرصه به دشمنان است

نخستین بانوی شهردار در صومعه سرا حکم انتصاب دریافت کرد

اسناد محرمانه جنگ سال آینده منتشر می شود

رییس بعدی قوه قضاییه از دیدگاه محسنی اژه ای

انتقاد سالاری به عدم بررسی کارشناسی ایجاد 13 ساختار جدید در برنامه سوم شهر تهران

ماجرای کمین نظامی های اسراییل و ترکیه برای مستندساز ایرانی

فرافکنی مدیرکل پُرمدعا با کارنامه غیرقابل دفاع!

«خوداظهاری» ملاک وفاداری نامزدها به نظام است

تبیین مبانی انقلاب اسلامی از منظر دینی، رسالت مهم حوزویان است

حمایت آشنا از رویکرد دولت نسبت به تحریم ها

استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در قانون اساسی محقق شد

آیا موشکهای ایرانی یادگار هاشمی رفسنجانی است؟

تداوم ابهامات اقتصادی هلال احمر

رییس بعدی قوه قضاییه هنوز مشخص نشده است

مجلس انگلیس به توافق برگزیت رای منفی داد

چرا برخی زنان به «مُد»های غربی علاقه دارند؟

سلطان ترامادول دستگیر شد

خبر ویژه؛ روحانی چگونه عارف و فراکسیون امید را دور زد

شریک و متهم دوره مدیریت شما بود حالا شد «وزیر دولت نهم»؟

4 خصلتی که همه گناهانتان را به حسنه تبدیل می کند

26 دی 1357؛ شاه در رفت

اثرگذاری ایران در سازمان های منطقه ای پس از انقلاب

ادارات 110 میلیارد ریال به شهرداری بانه بدهی دارند

گزارش تصویری آریا از مناظره زاکانی و تاجزاده

رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه ها نیستم

نتصاب جدید در جشنواره تلویزیونی «جام جم»

هیچ ملاحظه ای به جز حقوق مردم وجود ندارد

رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه ها نیستم

حوادث جـــهان

بویینگ 707

تمجید زیباکلام از آذری جهرمی

علم الهدی: دشمن به فکر ایجاد فتنه 98 است

استخدام کمک حسابدار خانم در آژانس هواپیمایی عرشیان سالار

در صورت اعتیاد به گناه، چگونه دست به دامان امام زمان(عج) شویم؟

مناظره داغ تاجزاده و زاکانی درباره کوی دانشگاه

موسوی خویینی ها خودش از همه قانون گریزتر است

رییس قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه ها نیستم

26 دی 1357؛ شاه در رفت

یاد قهوه خانه های انزلی بخیر

آرزوهای بر باد رفته

کشف اسکلت 50 هزار ساله در یک خانه

پیشنهاد وسوسه انگیز دختران سارق

بودجه موسیقی درست مصرف نمی شود

درخواست پدر آتش نشان شهید از شهردار تهران

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش در گفت وگوی تفصیلی با فارس اعلام کرد صبر ایوب آموزش و پرورش در اجرای یک قانون/ این قانون 25 سال روی میز برخی دستگاه ها خاک می خورد

درخواست سردار کمالی از نمایندگان مجلس

اجازه ندهیم دشمن چهل سالگی انقلاب را مصادره کند

درخواست سردار کمالی برای افرایش حقوق سربازان

تشکیل حداقل 100 پرونده زمین خواری

سه مستند از «هاشمی» با سه سرنوشت متفاوت!

صبیه مرحوم آیت الله شرعی درگذشت

خسته نباشید به همکاران پروژه ماهواره پیام امیرکبیر

اعتمادسازی در کنار مدیریت شیشه ای

آغاز ساخت 60 هزار واحد مسکونی جدید از بهمن ماه

اف ای تی اف راه خلاصی از محدودیت های بانکی

اقدام پژوهی چگونه توانستم به کمک روش تدریس نوین استرس اضطراب پارمیدا را در درس املا برطرف نمایم؟

من این بچه را نمی خواهم + ویدئو

تصادم لاری فاضلاب با طیاره در نیویورک + عکس

جریان چپ آیت الله هاشمی را نقد کرد یا تخریب ؟| پاسخ‎های صریح موسوی خویینی

جلسه اول دادگاه متهمان بانک سرمایه

ترکان: نهاد ریاست جمهوری «جهانگیری» را کلافه کرده است

به خودتان وابسته باشید نه دیگران

خبر خوش برای تولیدکننده ها

رفع مانع بزرگ بخش تولید

فیلترینگ حریف استارتاپ ها نشد

7 کاری که خداوند به پیامبراکرم(ص) سفارش کرد

عرضه کتاب های 30 میلیون تومانی در حاشیه یک حراجی!

جزییات 5خبر ویژه امروز چهارشنبه 26 دی ماه 1397

مجلس بهانه را از دولت بگیرد/ هر بودجه ای خواسته اند تصویب کنید

پوشش ویژه همسر وزیر فرانسوی در نجف و نکته سنجی عراقی ها

مردم هم حرف های مجید حسینی در برنامه زنده را باورنکردند!

درخواست سردار کمالی برای افرایش حقوق سربازان

ماجرای سربازان شاد وطن و روایتشان از کلیپ جنجالی / سردار کمالی ما را نجات داد

شهدای هواپیمای 707 چهارشنبه تشییع می شوند

امام موسی صدر و شهید چمران به موسوی خویینی ها مشکوک بودند؟

بودجه خواری نامریی!

تکذیب خبر انتصاب ولایتی در یک پست جدید

تحریم های امریکا تأثیری بر روابط اقلیم کردستان با ایران نگذاشته است

عامل تشدیدکننده بی تفاوتی اجتماعی در ایران

اولتیماتوم دادستانی کل به آموزشگاه های کنکور

همه فشارهای جاری احصا شده است/ جلسات رفع موانع تولید باید مستمرا برگزار شود

مظفر شاهدی در گفت وگو با فارس: بزرگترین خطای رضاخان و محمد رضا پهلوی

ترتیل صفحه 558 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

شریف در گفت وگو با فارس: روحانی جلوی صحبت های واعظی ر ا بگیرد/اصلاح طلبان حمایت نکنند موفقیت دولت کاهش می یابد

راه برون رفت از مشکلات صندوق های بازنشستگی

استقبال از ظریف در فرودگاه نجف

دستاوردهای مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در «شنبه های انقلاب»

مبلغین به افشای چهره دشمنان اسلام و شیعه و انقلاب بپردازند/ دشمن در کمین جوانان است

مبلغین به افشای چهره دشمنان اسلام و شیعه و انقلاب بپردازند/ دشمن در کمین جوانان است