مطالب مرتبط:
طرح توسعه حرم امام علی (ع) آماده افتتاح است
3 ویژگی که خداوند پس از واقعه عاشورا به امام حسین(ع) عطا کرد
حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره آرزوی شهادت
حقوق مخالفان در سیره امام علی(ع)
پیامبر از بین اصحاب فقط ولایت امام علی (ع) را اعلام کردند/ اهل بیت نماد وحدت مسلمانان هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 24 شهریور 1397 ساعت 00:152018-09-14سياسي

امام علی(ع) در کنار خداوند، شاهد نبوت هستند


ـ رییس فرهنگستان علوم اسلامی با استفاده از معارف قرآنی امام علی(ع) را در کنار خداوند به عنوان دو شاهد اصلی و اصیل نبوت پیامبر معرفی کرد.

- گروه معارف ــ رییس فرهنگستان علوم اسلامی با استفاده از معارف قرآنی امام علی(ع) را در کنار خداوند به عنوان دو شاهد اصلی و اصیل نبوت پیامبر معرفی کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از قم، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری جمعه شب 23 شهریورماه در مراسم عزاداری هیئت ثارالله قم در مدرسه فیضیه گفت: قرآن کریم بیان می کند که اینگونه نیست منافقان نشانی در چهره داشته باشند و تنها کسانی می توانند آنها را تشخیص دهند که از سمت خدا چنین قدرتی داشته باشند که همانا پیامبر و ائمه هستند.

وی افزود: در این زمینه خداوند متعال نشانه های این افراد را ذکر کرده است تا با افزایش بصیرت بتوان به شناخت جریانات منافقانه رسید؛ یکی از مهمترین و اولین نشانه های این افراد، انکار مقام شهادت و شهود است.

وی تصریح کرد: کفار مقام نبوت پیامبر را انکار کردند و قرآن بیان می کند که دو جایگاه بر پیامبری ایشان شهادت دادند که اولین آن، خداوند و دومین شاهد نیز امام معصوم(ع) است که امام علی(ع) نیز آیه مذکور را منسوب به خود معرفی می کنند.

رییس فرهنگستان علوم اسلامی بیان کرد: برخی پیامبر را تنها مصلح اجتماعی معرفی می کنند ولی شاهدان اصلی که در قرآن نیز به آنها اشاره شده است به این مقام شهادت می دهند؛ شاهد نیز کسی است که علم کتاب دارد؛ علمی که توان احضار تخت ملکه سبا در محضر سلیمان قطره ای از آن است.

وی گفت: در آیات مرتبط به انبیای دیگر آمده است که پیامبران به مقام نبوت پیامبر شهادت می دهند و از آنها پیمان گرفته می شود که ایشان را نصرت دهند که این مساله در روایات مرتبط به رجعت بیان شده است.

این استاد حوزه تصریح کرد: کسانی که حریص دنیا هستند خود را در جایگاه شهود قرار می دهند و بر آن قسم نیز می خورند؛ این افراد منافق سعی می کنند با این کار سپری برای خود ایجاد کنند تا در پناه آن ایمن باشند.

وی افزود: قرآن کریم بیان می کند که هدف این منافقان از این کارها، سد عن سبیل الله است؛ البته قرآن کریم در سوره محمد(ص) بیان می کند که این افراد این کارها را انجام می دهند ولی به نتیجه نمی رسند؛ این افراد به رغم اینکه ظاهری آراسته و دین مدارانه نیز دارند ولی به دنبال سد عن سبیل الله هستند.

وی تصریح کرد: راه پیامبر اکرم(ص) به وسیله و از مسیر ائمه ادامه پیدا کرد؛ در این میان منافقان سعی کردند که با تظاهربه اینکه در مقام شهود قراردارند سد عن سبیل کنند؛ قرآن می گوید که این گروهی که ابتدا ایمان آوردند و سپس کافر شدند اصلاح نمی شوند و دشمنی دیرینه با دین را در پیش خواهند گرفت.

میرباقری اظهارکرد: خصوصیت دیگری که قرآن کریم در خصوص این افراد بیان می کند، آن است که مدعیان مقام شهود از نظر جسمی دارای شگفتی هستند یعنی در ظاهر به شدت ایمان دارند و حتی زهد ظاهری هم دارند و در خلوت خود نیز نمازخوان وقرآن خوان هستند و نکته دیگر نیز آن است که این دسته، بسیار خوب حرف می زنند و مردم جذب این زیبا سخن گفتن آنها می شوند؛ یعنی از عدالت و حقوق و دین و.

سخن می گویند ولی همه آنها ظاهری است.

وی گفت: جریان نفاق خود را به نزدیکی رسول الله نیز آورد و در مناصب و مناطق مختلف اطراف پیامبر حضور یافتند تا مردم را به اشتباه بیاندازند؛ این مساله در هر زمانی رخ می دهد؛ این دسته با وجود اینکه هم خوب حرف می زنند و هم ظاهری فریبنده و دینی دارند به دلیل اینکه ریشه ندارند، اصالت هم ندارند.


کلید واژه ها: فرهنگستان علوم - قرآن - منافق - شهادت - امام - اسلامی - مراسم عزاداری - سبیل - علوم - اولین - قرآنی - انکار - اصیل - میرباقری - اجتماعی - عزاداری - سلیمان - افزایش - تشخیص - گزارش - مدرسه - مراسم - چهره - قطره - جمعه - سوره - کتاب - علمی

آخرین اخبار سرویس:

امام علی(ع) در کنار خداوند، شاهد نبوت هستند

امام علی(ع) در کنار خداوند، شاهد نبوت هستند