مطالب مرتبط:
علم الهدی: وظیفه اصلی «خبرگان» صیانت از رهبری است؛ براساس این رسالت، برای پیگیری مطالبات رهبری، از دولت توضیح خواستیم / برخی از افراد وظیفه نشناس به این موضوع اعتراض کردند
علم الهدی: وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است
امام جمعه مشهد : وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است
ورود خبرگان رهبری به مسائل اقتصادی مردم،با هدف صیانت از رهبری
قانون مرز امر به معروف و نهی از منکر نیست/ خبرگان برای صیانت از رهبری در عرصه های معیشتی وارد شده است/ بازار سوم ارز برای دزدیدن و بردن مال مملکت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 24 شهریور 1397 ساعت 00:022018-09-14سياسي

وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است


وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است.

وقتی رهبری در مساله اقتصادی و معیشتی مردم مطالبه دارد و امر می کند و در عرصه های مختلف، - .

وقتی رهبری در مساله اقتصادی و معیشتی مردم مطالبه دارد و امر می کند و در عرصه های مختلف، فرمان رهبر لگدمال شده و پشت پا انداخته می شود، این وظیفه خبرگان است در مطالبه امر رهبری قیام کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایران خبر"، حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: کسانی که فکر کنند قانون مرز امر به معروف و نهی از منکر است، اشتباه می کنند بلکه قانون روش است.

منکری که قانون و شرع می گویند منکر است و معروفی که ثابت شده است، تا کجا باید به آن عمل کنیم؟ در آموزه امر به معروف و نهی از منکر امام حسین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر مرزی ندارد و باید جلو رفت تا آنجا که بچه شیرخواره در دست امام حسین (ع) قرار گرفت.

نمی توان گفت آبرویم در خطر افتاد و منافع من به خطر افتاده است، عقب نشینی کنم و امر به معروف و نهی از منکر نمی کنم.

عرصه سیاسی شامل امر به معروف و نهی از منکر می شود وی با بیان اینکه آموزه سوم در امر به معروف و نهی از منکر، این است که موضوعش محدود در یک موضوع خاص نیست، خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی و اخلاقی تنها عرصه های امر به معروف و نهی از منکر نیستند.

عرصه سیاسی هم شامل امر به معروف و نهی از منکر می شود.

مسائل معیشتی و اقتصادی نیز شامل عرصه امر به معروف و نهی از منکر می شود.

اهم اظهارات علم الهدی: * بعضی افراد ناآگاه می گویند مجلس خبرگان چرا به مسائل معیشتی و اقتصادی وارد شده است؟ برخی از نمایندگان مجلس نیز این مساله مطرح کرده است.

خبرگان به دو ملاک به این مسئله وارد شده است؛ یکی این است که کار و رسالت اصلی خبرگان است.

وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است.

وقتی رهبری در مساله اقتصادی و معیشتی مردم مطالبه دارد و امر می کند و در عرصه های مختلف، فرمان رهبر لگدمال شده و پشت پا انداخته می شود، این وظیفه خبرگان است در مطالبه امر رهبری قیام کند.

جهت دوم هم امر به معروف و نهی از منکر است.

ما منکری به این فجاعت ببنیم که قشر آسیب پذیر را با خاک یکسان کرده و ما ساکت شویم.

در مجلس خبرگانی که در آن بیش از 80 فقیه مجتهد هستند، در برابر این منکر سکوت کنند.

* عرصه اقتصادی هم عرصه امر به معروف و نهی از منکر است، در شرایطی قرار گرفتیم که دشمن سفره ما هدف قرار داده و وارد جنگ اقتصادی شده و جلو می آید.

الان زمان مواخذه نیست، بلکه باید جبهه را متحد کرده و در مقابل دشمن قرار بگیریم و مردم و مسئولان یک صف واحد را تشکیل دهند.

* در سبد هزینه یک خانواده طلا چه جایگاهی دارد که همه مردم و همه کسبه، همه زندگی و معاملات خود را براساس آن قرار دهند.

سه بازار ارز وجود دارد.

بازار اول، بازار دولتی برای کالاهای اساسی است با ارز 4200 تومانی است.

بازار دوم، بازار ثانویه با ارز هفت هزار تومانی است و بازار سوم برای دزدیدن و بردن مال این مملکت است و برای کسانی است که می خواهند به جاهای دور بروند که برای عیاشی است.

این بازار سوم، برحسب تحقیق، نیاز 1.

3 درصد است، یعنی 98.

7 درصد کشور با بازار اول و ثانویه تامین است اما با همین بازار سوم، عملیات روانی می کنند و تمام زندگی و اقتصاد ما را به بالا و پایین می برند.

عده ای هم ارز بخرند و ماشین بخرند، عده ای هم احتکار کنند و عده ای هم گرانفروشی کنند.

* مسلمانان شما سوژه عملیات روانی نشوید.

در مورد احتکار و گرانفروشی باید مقابله صورت بگیرد.

اگر مسئولان اجرایی در گرانفروشی وظیفه خود را انجام نمی دهند، امکانات اقتدار نظام مانند بسیج و نیروهای قضایی وارد شوند و نیازها را به میان مردم بازگردانند و کالاها در اختیار مردم قرار بگیرد.

نیروهای امنیتی ما و بسیج به وسط بیاییند و جلوی این عملیات روانی را گرفته و نگذارند مردم اسیر شوند.

خوشبختانه نظام مقتدری داریم و رشد اقتصادی ما در حد استیصال مردم نیست و هم موقعیت خاص ما این است که مردم مقاومی داریم که چهل سال در برابر دشمن ایستاده اند و کارنامه آنها موجب شده تا نظام، قدرت اول منطقه باشد.

/ایلنا
کلید واژه ها: امر به معروف و نهی از منکر - امر به معروف - معروف - اقتصادی - رهبری - رهبر - وظیفه - مجلس خبرگان - علم الهدی - امام حسین - مردم - قانون - نمایندگان مجلس - مجلس - سیاسی - نماز جمعه - امام - مسئولان - اشتباه - فرهنگی - هزینه - گزارش - ایران - مجتهد - جبهه - مشهد - جمعه - فقیه - نماز

آخرین اخبار سرویس:

وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است

وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است