مطالب مرتبط:
ساداتی نژاد در گفت وگو با فارس: نطق دیروز برخی نمایندگان فرافکنی برای انحراف افکار عمومی از مسببین وضع موجود اقتصادی بود
آدرس غلط فرصت‎طلبان؛ در خدمت مردم یا منافع حزبی؟ / پشت‎پرده فشارها برای استعفای رییس سازمان برنامه و بودجه/ نقد سازمان برنامه و بودجه بخاطر مشکلات اقتصادی و بازار ارز و سکه، انحراف افکار عمومی است
زیر سوال بردن مسائل دفاعی به جای پرداختن به معیشت مردم برای انحراف افکار عمومی است
تنش آفرینی ترامپ برای انحراف افکار عمومی آمریکا است
رنجبرزاده در گفت وگو با فارس: زیر سوال بردن مسائل دفاعی به جای پرداختن به معیشت مردم برای انحراف افکار عمومی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 22 شهریور 1397 ساعت 02:262018-09-12سياسي

نارنجک های دودزا برای انحراف افکار عمومی از مطالبات اقتصادی


در حالی که جامعه درگیر مشکلات اقتصادی است و افکار عمومی خواهان ارائه راهکار های عملی مسئولین برای حل مشکلات معیشتی خود هستند، عده ای می کوشند با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه برانند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو"، بنر شهرداری می آید و در معابر جا خوش می کند.

بنری که عملا علیه سبک زندگی ایرانی اسلامی بود و با کمال تاسف از بودجه بیت المال برای تیشه زدن به ریشه بهترین شکل حجاب استفاده شد.

در یک فیلم شبکه خانگی! یکی از زشت ترین و کثیف ترین مسایل جنسی (که از آن با عنوان ضربدری یاد می شود) مطرح می شود.

آری یک فیلم شبکه خانگی! که ظاهرا باید مناسب برای نمایش در بین اعضای خانواده تهیه شود.

لایحه حق تحصیل آن هم در زمانی که تورم چون زنگی مست تیغ کشیده در پی مردم می دود! حق تحصیل در زمانی که افزایش دو سه برابری اجاره بها عملا برای بسیاری از خانواده ها پیدا کردن خانه ای دیگر پس از اتمام قرارداد را غیرممکن کرده است، لایحه حق تحصیل برای همه البته به جز بورسیه ها !! بورسیه هایی که تا ابد به عنوان لکه ننگی بر دامن حاشیه سازان و هوچی گران سیاست زده خواهد ماند.

نطق های انتحاری در مجلس.

توسط نمایندگانی که در ساختار نظام جمهوری اسلامی به اینجا رسیده اند ولی اکنون نام و نان را در ژست گیری اپوزیسیونی می بینند! نطق های انتحاری با حرف های صدمن یه غاز! که رفع حصر را عامل بهبود اوضاع اقتصادی مردم عنوان می کنند و اگر حرف صد من یه غاز نیست پس یعنی اقتصاد و معیشت جامعه توسط عده ای گروگان گرفته شده است؟! خطر مسخ رسانه ای؛ مراقب مطالبات خود باشید و بسیاری مطالب دیگر که بر حاشیه سالاری این روزهای جامعه ما خاصه بخش رسانه های مکتوب و نوشتاری دلالت دارد.

نشریاتی که غالب آنها در اختیار هم میهن نانی است که متاسفانه منافع ملی و اقتصاد و معیشت مردم را فدای سیاست بازی های خود می نمایند.

و اگر این فضا به مدد تاخت و تازهای طیف موسوم به اصلاح طلب فراهم نمی شد قطعا اکنون با هدف کمک به دولت برای اصلاح امور و بهبود شرایط اقتصادی مطالبه گری صورت می گرفت.

برای نمونه نشریات این طیف و نمایندگانشان در لیست امید مجلس نه تنها با سؤال از رییس جمهور در 5محور اقتصادی همراهی نکردند بلکه علیه آن تیغ کشیدند و فرمان تاختن بر آن صادر شد.

نکته ای دیگر موضوع استیضاح وزرای کار و اقتصاد است.

چندهفته از استیضاح آن وزرا گذشته در شرایط جنگ اقتصادی که در آن قرار داریم هنوز برای این وزارتخانه ها وزیر معرفی نشده است.

همچنین وقتی سؤال های مجلس اعلام وصول شد آقای روحانی یک ماه وقت داشت تا در مجلس حاضر شود و برنامه های دولتش را حول محور سؤال های مجلس بگوید.

اما متاسفانه هیچ برنامه ای از سوی دولت ارائه نشد.

عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه و از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی همین اواخر در مصاحبه با کیهان گفته بود: نیاز آن است که از طرف دولت برنامه اجرایی و عملیاتی ارائه شود.

متأسفانه در روز سؤال از رییس جمهور ما برنامه ای از ایشان دریافت نکردیم.

زیرا وقتی نمایندگان سؤال می کنند، فرصت زیادی وجود دارد که دولت بنشیند و برنامه های جمع بندی شده خود را ارائه دهد، از برنامه های آینده خود برای حل مشکلات بگوید و اگر نیازی به کمک مجلس دارد، آن را طرح کند اما متأسفانه ما آن روز چیزی به این صورت ندیدیم.

حاشیه های هیپنوتیزم کننده! حاشیه چیست؟ متن کدام است؟ می توان گفت حاشیه آن چیزی است که در نسبت با یک متن تعریف می شود.

این نسبت در تلاش برای جلب نگاه ها و هوش و حواس ها تعریف می شود.

چه وقتی برای جلب نگاه دیگران تلاش می شود؟ نخست وقتی واقعا چیزی برای ارئه دارید.

حالت دوم وقتی است که واقعا چیزی برای ارائه ندارید! بلکه هدف شما تنها این است که با جلب توجه حواس ها را از جایی دیگر پرت کنید.

حاشیه مانند نگارگری های دورتادور صفحات یک کتاب است.

این تذهیب ها هر چقدر هم که ظاهرا زیبا باشند اما آنها هدف نیستند.

به عبارتی متنی که در میانه صفحات قلمی شده ماهیت کتاب را مشخص می کنند.

این یعنی اصلی ترین وظیفه دولت موضوع معیشت و اقتصاد جامعه است.

این سه سال باقی مانده نیز به سرعت خواهد گذشت و در پایان 4سال دوم آنچه دولت برای بهبود شرایط اقتصادی انجام داده به عنوان متن مورد قضاوت مردم قرار خواهد گرفت.

آن وقت کسی تکرار کردن تصریح های قانون اساسی (حق تحصیل برای همگان) در قالب چیزی به نام حقوق شهروندی را به عنوان نمونه ای از عملکرد موفق دولت برای بهبود اوضاع نخواهد خواند.

دولت باید توجه کند که در شرایط عادی اقتصاد و معیشت برای مردم بسیار مهم است دیگر چه برسد به شرایط این ماه ها و روزها.

اقتصاد و معیشت همان متن است.

متنی که در نهایت تعیین کننده است به این معنا که شعر و شعار در قالب های مثلا حقوق شهروندی مشکل عدم نظارت دولت را بر تورم افسار گسیخته حل نمی کند.

اینکه می گوییم ظاهرا حقوق شهروندی به این خاطر است که حتی این لوایح آنقدر دست خالی هستند که روزنامه های زنجیره ای برای عظیم نشان دادن آنها به دروغگویی روی آورده اند.

دروغگویی مدعیان اصلاح طلبی با نگاهی به مطبوعات زنجیره ای این پرسش به ذهن می رسد که مگر اقلیت های دینی در ایران حق تحصیل نداشته اند؟ یا اینکه این پرسش به ذهن می رسد که مگر پس از چهل سال از گذشت انقلاب ما هنوز قانونی در مورد حقوق ملت در تحصیلات نداریم؟ روزنامه اعتماد در یادداشتی عجیب به موضوع لایحه پیشنهادی معاون حقوقی رییس جمهور پرداخته است، عجیب از این بابت که یادداشت مذکور چنان نگاشته شده که انگار در ایران، پیروان ادیان الهی (مسیحی، کلیمی، زرتشتی) حق تحصیل نداشته اند.

دروغگویی رسانه مدعی اصلاح طلبی تاسف بار و حیرت انگیز است.

آنها برای آنکه یک لایحه را عظیم نشان دهند ضمن دروغگویی منافع ملی را نیز به راحتی قربانی می کنند.

در یادداشت این روزنامه مدعی اصلاح طلبی آمده است: دیروز لایحه پیشنهادی معاون حقوقی ریاست جمهوری درباره برخورداری همگان از حق آموزش عالی در دولت تصویب شد ! همین سطر ابتدایی طوری نوشته شده که انگار تاکنون چنین حقی وجود نداشته است.

سپس در ادامه این یادداشت با صراحت بیشتری باب خلاف واقع گویی را می گشاید: لازم به ذکر است که کسب علم و دانش مورد تاکید و توجه دین اسلام است و هیچ موردی هم سراغ نداریم که در دین اسلام گفته شده باشد فقط مسلمانان باید درس بخوانند.

فرا گرفتن علم و دانش برای همه لازم است بنا به تاکید این فرموده که اطلبو العلم ولو بالصّین و به این معنا که اگر در چین هم علم و دانش یافتید باید دنبال آن بروید.

بنابراین محروم کردن افراد از ادامه تحصیل آن هم به دلیل اینکه آنها یهودی، مسیحی یا زرتشتی هستند کار درستی نیست !! کار درستی نیست! ملت ایران از این روزنامه زنجیره ای و همچنین نویسنده یادداشت که با کمال تاسف نماینده مردم پاکدشت در مجلس است تشکر می کند که در توضیح لایحه دولت گفتند که ممانعت از تحصیل مسیحیان یا یهودیان یا زرتشتیان کار درستی نیست!! چنان نوشته اند کار درستی نیست که انگار 40سال است راه غلطی در موضوع آموزش اقلیت ها طی شده و حالا ایشان می خواهند بگویند باید جلوی این مسیر غلط گرفته شود!! اگر این نماینده مجلس که قلم به مدح لوایح دولت ساخته گشوده و چنین در این باره عنان اختیار از کف داده در خیابان های محله هایی که هموطنانمان از اقلیت های دینی در آنها حضور دارند قدم می زد حتی مدارس ویژه آنها را می دید.

اگر این نماینده و روزنامه اعتماد در پاسخ بگویند که منظور از آن جمله که جلوگیری از تحصیل پیروان ادیان دیگر تنها بیان این بوده که چنان روشی غلط است باید در پاسخ گفت: در کشوری مثل ایران که قانون اساسی آن به حقوق همه پیروان ادیان الهی به تحصیل علم صحه گذاشته و هیچ فردی نه در میان مسئولان و نه در میان کارگزاران نظام به خلاف این قایل نیست و مهم تر آنکه عملا این حق اجرا می شود دیگر بیان جمله ای به آن صورت که در یادداشت اعتماد آمده برای چیست؟! قانون اساسی چه می گوید؟! قانون اساسی کشور در اصل سی ام تاکید می کند: دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور بطور رایگان گسترش دهد.

البته اصل دوازدهم نیز در رابطه با حقوق اقلیت آورده است: دین رسمی ایران، اسلام و مذهب جعفری اثنی عشری است و این اصل الی الابد غیرقابل تغییر است و مذاهب دیگر اسلامی اعم از حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی و زیدی دارای احترام کامل هستند و پیروان این مذاهب در انجام مراسم مذهبی، طبق فقه خودشان آزادند و در تعلیم و تربیت دینی و احوال شخصیه (ازدواج، طلاق، ارث و وصیت) و دعاوی مربوط به آن در دادگاه ها رسمیت دارند و در هر منطقه ای که پیروان هر یک از این مذاهب اکثریت داشته باشند، مقررات محلی در حدود اختیارات شوراها بر طبق آن مذهب خواهد بود، با حفظ حقوق پیروان سایر مذاهب.

اصل سیزدهم نیز تاکید کرده است: ایرانیان زرتشتی، کلیمی و مسیحی تنها اقلیتهای دینی شناخته می شوند که در حدود قانون در انجام مراسم دینی خود آزادند و در احوال شخصیه و تعلیمات دینی بر طبق آیین خود عمل می کنند.

آقای رییس جمهور مراقب چاه اصلاحات باش! دوره اصلاحات با چالش های همواره آن برای کشور شناخته می شود.

شاید هیچ کشوری مانند ایران در جهان پیدا نکنید که مثلا شخصی در فرایند یک نظام مراتب ترقی را طی کند و هم زمان که بر کرسی ریاست یا معاونت یا مدیریت تکیه زده به اپوزیسیون نظام بدل گردد!تزی که بیشتر سال های دولت اصلاحات از سوی تئوریسین های آن دنبال می شد و در قالب ایده های مختلف به رییس دولت وقت پیشنهاد می گردید توسعه سیاسی بود.

اما هر چه به پایان 8ساله اصلاحات نزدیک تر شدیم پشیمانی از پافشاری بیش از حد تنها بر توسعه سیاسی بیشتر شد.

برخی از صاحب نظران این طیف در سال های پایانی با انتقاد از توجه بیش از اندازه به توسعه سیاسی و به تبع آن غفلت از توسعه اقتصادی این موضوع را پاشنه آشیل اصلاح طلبان دانستند.

آقای روحانی به خوبی آن دوران را به یاد دارد.

او خود در آن دوران مسئولیت داشته و از روند آنچه بر کشور و نظام قصد تحمیلش را داشتند کاملا باخبر است.

سرگرم بازی های سیاسی شدن و سیاست بازی و حزب زدگی برای مردم آب و نان نمی شود و برای دولت نام نیک نمی آورد.

یک داستان تخیلی اما شیرین تصور کنید اگر خروجی جلسه هیئت دولت به جای لایحه آزادی تحصیل چیزی دیگر بود.

تصور کنید به جای لایحه مذکور لایحه دولت چیزی دیگر بود.

مثلا اینکه ناگهان در اخبار می دیدید یا می خواندید که دولت در لایحه ای جامع به آشفته بازار بی سر و سامان مسکن و خانه پرداخته است.

دولت در این لایحه به منظور حمایت از مستاجرین حداقل سال های قرارداد را 2سال ذکر کرده و برای نقره داغ کردن سودجویان خانه های خالی در سطح کردن اجرای مالیات سنگین بر خانه های خالی را آن هم به صورت تصاعدی در هرسال به زودی اجرا خواهد کرد.

همچنین تصور کنید در این طرح دولت راهکاری برای تعیین اجاره بها اندیشیده تا دیگر یک صاحب خانه بی انصاف در پایان قرارداد ناگهان اجاره بها را بیش از دو برابر افزایش ندهد.

اما شیرین ترین بخش این تصورات آنجاست که در اخبار به جای لایحه تحصیلی شنیده بودید که دولت در همین یکی دو هفته پیش رو کار ساخت خانه هایی را که در قالب طرح امید تعریف کرده آغاز خواهد کرد.

در واگذاری این خانه ها به زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند نیز دولت راهکارهای حمایتی بسیاری اندیشیده است.

تبدیل کردن این گونه تصورات به واقعیت و پاسخ به مطالبات برحق مردم، کاری محال نیست، اول باید از غرب دل کند و سپس آستین همت بالا زد.

مدیران غرب زده و خسته، در پناه نارنجک های دودزا و حاشیه ساز، به سوءمدیریت خسارت بار خود ادامه می دهند.


کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - سؤال از رییس جمهور - حاشیه - جامعه - تحصیل - مطالبات - خانواده - انتحاری - استیضاح - مشکلات اقتصادی - جمهوری اسلامی - بورسیه - مشکلات - اسلامی - مردم - مجلس - رسانه - شرایط - اصلاح - رییس جمهور - سبک زندگی - اصلاح طلب - شبکه - خانه - خبرگزاری - فیلم - زشت ترین - شهرداری - قرارداد

آخرین اخبار سرویس:
6301 متقاضی خادم یاری در خراسان جنوبی ثبت نام کردند

عصر امروز صورت گرفت افتتاح نهمین نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی کشور در بندرعباس

671 نفر از زندانیان استان بوشهر مشمول عفو رهبری شدند

دیدار خادم یاران رضوی با نماینده ولی فقیه

مخلان نظم و امنیت به دست قانون سپرده می شوند

جهانگیری: حل اختلافات داخلی در مقطع فعلی از هر مسئله دیگری مهمتر و واجب تر است

ناجیان غریق بیمه مسئولیت مدنی می شوند

ایثار و شهادت، ضامن بقای انقلاب

ماجرای خریدن فرش سجاده برای مسجد

عکس های منتخب بهمن ماه خبرگزاری ایمنا

تصاویر/ یادواره شهدای طلبه و روحانی خراسان شمالی

امکان تفکیک انقلاب از دین و روحانیت غیر ممکن است

افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در جامعه المصطفی

من فقط یک ترنس هستم

استخدام حسابدار خانم با مدرک کارشناسی در تهران

استخدام نیروی خانم جهت کار در موسسه حقوقی در تهران

رییس اداره امور بیابان منابع طبیعی سمنان: مقابله با بیابان زایی در154 هزار هکتار از اراضی سمنان انجام شد

معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل خبر داد اعزام 13 هزار نفر تحت عنوان راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور

ناجیان غریق بیمه مسئولیت مدنی می شوند

نخستین رویداد کارآفرینی استارتاپی ورامین برگزار می شود

تاکید چین بر گسترش روابط دوجانبه با ایران

دستگیری یک زن در رابطه با حمله انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه

سود کلان دپو 17هزار تن گوشت وارداتی به جیب چه کسانی رفت؟

ویدئو کلیپ عربی ویژه ایام وفات حضرت ام البنین (س) از هاجر یابشر

95 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر 3 میلیون تومان حقوق می گیرند

دستور العمل ایمنی چهارشنبه سوری تهران ابلاغ شد

راهکار مقابله با آسیب های فضای مجازی به مردم ارائه شود

اگر حقوقدان هستید باید دغدغه مند حقوق تمام ملت باشید/ حقوقدانی نباید فقط یک حرفه باشد

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج روحانیون در سمنان

جشنواره هویت ملی کودکان ایران اسلامی در اردبیل

کمپین قرائت قرآن همراه با معنی را راه بیندازیم/ اجبار بزرگ ترین اشتباه ما بود

همایش مدیریت شهری و روستایی در بندرعباس

ابلاغ دستورالعمل ایمنی سه شنبه آخر سال به ستادهای بحران مناطق تهران

اگر حقوقدان هستید باید دغدغه مند حقوق تمام ملت باشید

تلاش دشمن برای کمرنگ کردن هویت دینی و انقلابی نسل جوان

بیانیه گام دوم انقلاب راهبرد پیشرفت همه جانبه کشور است

راه اندازی دبیرخانه دائمی یادواره شهدای طلبه و روحانی خراسان شمالی

استخدام برنامه نویس(مدرک کارشناسی یا بالاتر) در تهران

مستند «روایت رهبری» از امشب روی آنتن می رود

برای مدیریت پسماند از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده شود

آمریکا مسوول اصلی حمله تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان است

تقویت اتحاد ملی و عدالت اجتماعی رمز ورود به دهه پنجم انقلاب

مسوول جدید نمایندگی ولی فقیه در سپاه هرمزگان منصوب شد

اعتقاد به ژن خوب از ایرادهای اساسی نظام اداری کشور است

امنیت و عزت مردم با قدرت پاسداری می شود

همه ما در کشور با هر دینی متعلق به ایران هستیم

دستگاه های اجرایی مکلف به افتتاح حساب های خود در بانک مرکزی شدند

پزشکیان: مجلس فردا جلسه علنی دارد

بیانیه رهبری درباره گام دوم انقلاب منشوری برای حرکت آینده است

تکیه بردانش، اراده ملی و ایمان راه غلبه بر استکبار است

صادقی: نگذاریم از رهگذر تنگناها دموکراسی ذبح شود

چین و ایران، شرکای راهبردی همه دوران

دلایل غیبت حدود 100نماینده هنگام بررسی دستوری مهم درمجلس

سازوکار مالی باید منجر به ارتقاء روابط گسترده تر اقتصادی با ایران شود

اسامی بازنشستگان شاغل در دستگاه ها را منتشر کنید

سومین همایش ملی ریحانه النبی در فارس آغاز به کار می کند

گفتگو با طلبه ای که کارگردان شد+ عکس

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: روحانیان برای انتقال ارزش ها و دفاع از مقدسات رنج های بسیاری کشیدند

ویدئو : مداحی طوفانی ملاباسم در بزرگداشت مقام حضرت ام البنین (س) و حضرت ابوالفضل (ع)

سوالات دوران نامزدی + اهمیت دوران نامزدی

خطای حضرت یونس (ع) چه بود؟

الخلیج آنلاین: فعالیت صدها حزب سیاسی در تونس به چه معناست؟

گزارش: اصلاحات قانون اساسی در مصر

دانلود آهنگ جدید امیرشاپور صالحی بنام جانم

دانلود آهنگ جدید مهدی تیرداد بنام من با تو آرومم

دانلود آهنگ جدید ادریس قجاوند بنام رویامی

دانلود آهنگ جدید حسین دارابی بنام قفس

دانلود آهنگ جدید حسین دارابی بنام دوری

دانلود آهنگ جدید کیان درویش بنام من تورو میخوام

تاکید استاندار تهران بر لزوم نظارت بر پرداخت پاداش و عیدی کارگران

به کدهای اخلاقی حِرَف پزشکی بیشتر توجه شود

هزینه ها و درآمدهای کشور شفاف می شود

تاکید استاندار تهران بر لزوم نظارت بر پرداخت پاداش و عیدی کارگران

میزان مصدومیت سیدجلال مشخص شد

آقای ذوالنور! به فکر رفع محرومیت از قم باشید

مدارس دولتی از پرداخت هزینه های آب، برق و گاز معاف شدند

ویدئویی دیدنی از فروتنی و تواضع شهید حسین خرازی

سومین همایش ملی ریحانه النبی در فارس آغاز به کار می کند

اسامی بازنشستگان شاغل در دستگاه ها را منتشر کنید

بی‎شناسنامه بودن بستری برای رشد جرایم امنیتی است

وجود 400 هزار فرزند بی شناسنامه در ایران

برگزاری هفته فیلم ایران در مقدونیه شمالی

فرصت ثبت نام جدید برای اتباع خارجی

رزمندگی در کسوت طلبگی

راهکار مجلس برای وصول مالیات های معوقه در سال آینده

بررسی مهم ترین اقدامات ستاد تبلیغات اقتصادی

ششمین همایش ملی پیشرفت و توسعه علمی کشور برگزار شد

مدل کیک های روز مادر

از کشف تریاک فرنگی تا «خبر خوش برای بازنشستگان»

«خادم یاران رضوی» شبکه‎هایی مردمی برای خدمت به محرومان هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: روحانیان وارد بازی های جناحی و سیاسی نشوند

آغاز فاز دوم طرح ساماندهی و احیاء درختان چنار خیابان ولیعصر

عوارض بوتاکس در آرایشگاه ها

پاورپوینت بررسی ضوابط گود برداری و سازه های نگهبان

تصاویر/ افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در جامعه المصطفی

انجمن جنگلبانان: 30 سال آینده در شمال جنگلی نخواهیم داشت

استخدام کارمند اداری(مسلط به زبان انگلیسی)- تهران

ریشه های بدحجابی زنان

فعالیت مساجد در حوزه فرهنگ مهدویت، افزایش یابد

دیدار علی اکبر صالحی و اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال ایران

نارنجک های دودزا برای انحراف افکار عمومی از مطالبات اقتصادی

نارنجک های دودزا برای انحراف افکار عمومی از مطالبات اقتصادی