مطالب مرتبط:
پلمب 87 وسیله بازی غیر استاندارد در شهربازی های گلستان
وسائل سه شهربازی خرم‎آباد استاندارد نیست
تجهیزات 212 شهربازی فعال در کردستان استاندارد است
کسب اولین نشان استاندارد ملی ایران در زمینه خدمات رستوران در یزد+تصاویر
با ارائه مهلت یک ماهه به پیمانکاران،شهربازی های غیر استاندارد پلمپ می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 22 شهریور 1397 ساعت 02:552018-09-12سياسي

وسایل شهربازی های یزد استاندارد نیستند


متأسفانه علی رغم ادعای مسئولان شهرداری مبنی بر استاندارد بودن شهربازی های یزد، بنا به گفته متولیان استانداردسازی استان وسایل شهربازی های این شهر غیر استاندارد هستند.

- شعارسال:" نشاط عمومی یکی از مهمترین دغدغه مسئولان برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان است، که در این راستا طی چند سال گذشته شهرداری و دیگر نهادهای مرتبط سعی کردند با ساخت پارک های مختلف درون و برون محله ای برای ایجاد فضای شاد و پویا بین مردم استان اقدام کنند.

ایمنی و استانداردسازی وسایل بازی موجود در شهربازی ها یکی از مهمترین الزامات اجرایی در این خصوص است که با تأمین آن سلامتی و امنیت شهروندان تضمین می شود.

بحث ایمنی و سلامت روانی یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری در ساخت پارک های شادی و فضاهای تفریحی است، که باید بیش از پیش در دستور کار متولیان پارک های شادی اداره کل استاندارد قرار گیرد.

طراحی مهمترین فاکتور ارزیابی ایمنی پارک هاست محمد صفدرپور ، با اشاره به اهمیت استاندارد و تجهیز وسایل بازی شهربازی ها و پارک ها در ایمنی کودکان، اظهار کرد: در حال حاضر کلیه وسایل بازی شهربازی های یزد استاندارد است.

وی با بیان این که با بازرسی های دوره ای انجام شده توسط اداره استاندارد، همه مشکلات فنی وسایل بازی مشخص می شود، گفت: با توجه به این که تجهیزات پارک ها از مکان های معتبر و مشخصی خریداری می شود از نظر استاندارد بودن مشکلی وجود ندارد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با اشاره به این که رعایت استاندارد در شهربازی ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: مهمترین فاکتور ارزیابی ایمنی در شهرهای بازی و پارک ها طراحی وسایل، مراقبت و نگهداری از آن است.

وی با بیان این که تجهیزات بازی باید برای گروه های سنی متفاوت طراحی شوند، گفت: در شهربازی ها جوانان، کودکان و خانواده ها باید متناسب با رده سنی خود از دستگاه های بازی استفاده کنند.

صفدرپور با اشاره به این که باید برای جلوگیری از ازدحام و آسیب دیدگی نباید بچه های کوچک از تجهیزات گروه سنی بزرگتر استفاده کنند، اظهار کرد: خانواده ها در هنگام انتخاب وسایل بازی برای کودک خود باید به نکات ذکر شده ویژه هر دستگاه توجه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شستشوی لوازم پارک ها از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: نظارت و شستشوی این مکان ها به دلیل حضور مداوم افراد و تماس مستقیم وسایل با مردم بسیار حائز اهمیت است.

صفدرپور با اشاره به این که سازمان سیما، منظر و فضای سبز به صورت ادواری برای رعایت بهداشت اقدام به شست و شوی وسایل بازی پارک ها می کند، افزود: از ابتدای سال 97 تا کنون سه نوبت وسایل بازی شسته شده است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما برای شستشوی این وسایل، وقت گیر بودن و داشتن الکتریسیته ساکن است که گرد و غبار اطراف را جذب می کند.

سلامت افراد متاثر از رعایت نکات بهداشتی محمدرضاباغستانی رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان یزد با بیان این که استخرهای شنا محلی تفریحی و ورزشی است که عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی می تواند اثرات بدی را بر روی سلامت افراد داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به این که بیشترین خطر بهداشتی شنا مربوط به محوطه داخل استخر است بنابراین فرهنگ سازی بهداشتی نقشی موثر در تضمین سلامتی افراد دارد.

وی به وجود 32 استخر شنا در سطح استان یزد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از میان استخرهای استان سه استخر نیاز به بازسازی دارد.

باغستانی با بیان این که اکنون ساخت سه استخر در دست اقدام است، اظهار کرد: هیأت شنای شهرستان یزد، تفت، اردکان، میبد، مهریز، خاتم و ابرکوه از جمله هیأت های شنای فعال استان به شمار می روند.

وی به ویژگی های استخر شنای استاندارد اشاره کرد و گفت: داشتن تصفیه علمی و اصولی آب استخر با ابعاد 50 در 25 متر از شرایط استخر استاندارد است.

رییس هیات شنا عدم وجود استخر شنای 50 متر به صورت اختصاصی را یکی از مهمترین مشکلات استخرهای استان عنوان کرد و افزود: نبود بودجه کافی نیز یکی دیگر از مشکلات این حوزه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در حال حاضر استخر 22 بهمن تنها پایگاه استعدادیابی در استان است، اظهار کرد: شهرستان یزد مقام اول تا سوم کشوری را در رشته واترپلو کسب کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به این که واترپلو تنها تیم لیگ کشوری است، افزود: یزد در رشته شنا بین 10 تیم برتر کشور قرار دارد.

وی با بیان این که مسئولیت نجات غریقی برعهده هیأت نجات غریق استان است، تصریح کرد: براساس استانداردها و ظرفیت های فنی هر استخر و سانس ناجیان غریق حضور دارند.

باغستانی در پایان در مورد مجوز استخرها گفت: مرجع صدور مجوز استخرها اداره کل ورزش و جوانان است و هیأت شنا تنها جایگاه تهیه گزارش از لحاظ تشکیل تیم های ورزشی است.

فائزه خلیل زاده کارشناس مسئول برق و الکترونیک اداره کل استاندارد استان با بیان این که از جمله تجهیزات شهرهای بازی شامل سازه ای، بادی، ترامپولین و آبی می شود اظهار کرد: کلیه تجهیزات شهرها و زمین های بازی مشمول استاندارد اجباری هستند.

وی با اشاره به این که تجهیزات زمین بازی نیز شامل تاب، سرسره و الاگلنگ می شود، افزود: استفاده از تجهیزات شهرها و زمین های بازی مستلزم فرهنگ سازی در زمینه استفاده از وسایل استاندارد است.

خلیل زاده ادامه داد: با وجود اقدامات صورت گرفته همچنان وسایل بازی غیراستاندارد در شهرها و زمین های بازی استان وجود دارد.

وی با اعلام این که بازرسی ها به دلیل خصوصی بودن هزینه دارند، گفت: درآمدزا نبودن زمین های بازی باعث شده که شهرداری ها اقدامی برای بازرسی های دوره ای انجام ندهند.

کارشناس مسئول برق و الکترونیک اداره کل استاندارد استان با بیان این که بازرسی های صورت گرفته از شهرها و زمین های بازی استان در سال 96 مغایرت های زیادی را نشان داد، خاطرنشان کرد: سازمان استاندارد نتیجه گزارشات را برای شهرداری ها ارسال کرد اما متاسفانه هیچ گونه اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که ماهیت دستگاه های سنگین شهرهای بازی هیجان آن است، اظهار کرد: به طور کلی تجهیزات شهرهای بازی به سه دسته سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم می شود.

خلیل زاده با بیان این که تجهیزات هیجانی نیاز قشر جوان است، تصریح کرد: کلیه تجهیزات هیجانی باید تابلوی بهره برداری داشته باشند و نکات ایمنی نیز روی آن ذکر شده باشد.

وی افزود: در صورتی که اعتبار استاندارد تجهیزات شهرهای بازی تمام شده باشد تا دریافت اعتبار مجدد تعطیل می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این که در سال جاری 179 مورد بازرسی تجهیزات شهرها و زمین های بازی در سطح استان انجام شده، اظهار کرد: تاکنون 96 مورد از این بازرسی ها منجر به صدور مجوز بهره برداری شده است.

وی به فعالیت 15 مورد سازه آبی در یزد اشاره کرد و افزود: تجهیزات سنگین فعال در شهرهای بازی یزد 16 مورد، تجهیزات نیمه سنگین 19 مورد و شهربازی سبک 109 مورد است.

کارشناس مسئول برق و الکترونیک اداره کل استاندارد در پایان با توصیه به بهره برداران وسایل بازی پارک ها در زمینه استاندارد سازی این وسایل، بربرخورد جدی با متخلفان به ویژه در فصل تابستان و ایام تعطیل تاکید کرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت یزدی نیوز، تاریخ انتشار: 19شهریور1397 ، کدخبر: 66353: yazdinews.

ir
کلید واژه ها: استاندارد - استان - بازی - شهربازی - وسایل - پارک - ایمنی - شهرداری - اهمیت - طراحی - مسئولان - خانواده - کودک - کودکان - سلامت روانی - سلامت - اداره - آسیب دیدگی - شادی - مردم - متفاوت - انتخاب - بهداشت - مدیریت - مشکلات - مراقبت - تفریحی - نظارت - امنیت - کلیه

آخرین اخبار سرویس:
هشت سال دفاع مقدس از درخشان ترین ایام بود

دفاع مقدس یادآور مجاهدت های خالصانه و ایثارگرانه مردان و زنان قهرمان است

برپایی نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس در شیراز/ اهمیت کسب علم درباره شهدا

سرنوشت مبهم چهارقلوهای پرحاشیه/ مهلت 27 روزه نظام قانون گذاری برای دورزدن خودتحریمی/توپ اف ای تی اف به زمین مجمع تشخیص مصلحت افتاد

شهدای مناطق کردنشین در اوج مظلومیت/ خدمت رسانی به مردم اولویت انقلاب در مناطق کردنشین بود

همه حاشیه های نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی؛ کپی یا اصل؟

خرید 80 تانکر آب از سوی مردم خراسان شمالی برای کمک به سیستان و بلوچستان

وزیر دفاع آمریکا: نقشی در حمله تروریستی اهواز نداشته ایم

جشن بیل گردانی

«همایش بین المللی سازی آموزش و پژوهش در ایران» به میزبانی دانشگاه علامه برگزار می شود

محسن رضایی: عملیات انتقام آغاز شده است

برگزاری همایش بین المللی فقه گردشگری در تبریز

توییت ترامپ: برنامه ای برای دیدار با روحانی ندارم

نهمین سالگرد حضرت آیت الله علی صافی گلپایگانی برگزار می شود

از همدان تابهبهان؛ به احترام شیرزنان سرزمینم

مجموعه سه جلدی «از سیاست گذاری تا سنجش فرهنگی» منتشر شد

تشکیل ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با کارکرد یک ساله

برخورد قانونی با حیوان آزاران ضروری است

تذکر یک نماینده به رییس جمهور درباره به کارگیری بازنشستگان در بنیاد شهید

شهدای زن، جان خود را برای حفظ ارزش ها فدا کردند

مراسم بزرگداشت روز ملی تهران برگزار می شود

سازمان های مردم نهاد از شاخص های مهم توسعه هستند

شهرداران مشمول قانون بازنشستگی نمی شوند

4 هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند

تجدید میثاق سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس

دبیر شورای امنیت ملی روسیه فردا به تهران می آید

ساختمان های بلند شهر در چشم شهروندان می روند

سمیه محمودی به عنوان ناظر مجلس در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی انتخاب شد

عضو شورا: شهرداران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند

ترامپ: روحانی دوست داشتنی است!/ برنامه ای برای دیدار با او ندارم

شهرداران مشمول قانون بازنشستگی نمی شوند

سازمان های مردم نهاد از شاخص های مهم توسعه هستند

طرح استعفای وزیر صنعت در راستای تضعیف دولت است

حادثه تروریستی اهواز نمایانگر چهره سیاه استکبار است

گزارش آریا از گرامیداشت مجاهدت های رسانه ای خانواده معاونت برون مرزی رسانه ملی

ترکان: رفتن «آخوندی» از وزارت راه و شهرسازی خبر خوبی است

دومین فراخوان پذیرش مبادی معرفی شرکت های خلاق منتشر شد

دانشگاه علامه میزبان «همایش بین المللی سازی آموزش و پژوهش در ایران»

ترامپ: روحانی مردی دوست داشتنی است

تاکیداتی در مورد اطلاع رسانی پرونده های اقتصادی/احتمال معرفی وزرای کارو اقتصاد در هفته آینده...

رونق ادبیات سیاه دفاع مقدس!

یک «رؤیای آمریکایی» در نماز جمعه

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

لزوم واریز درآمدهای شهرداری تهران به حساب های خزانه

لزوم هوشمندسازی صدور پروانه ها و گواهی های ساختمانی

افضلی: عدم تخصیص معلم موجب ترک تحصیل و مهاجرت دانش آموزان از روستاها شده است

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به حواشی دیدار وزیر با یک نانوا

بازبینی فیلم های حادثه اهواز با حضور وزرای اطلاعات و کشور در کمیسیون امنیت ملی

خشکی دریاچه ارومیه بازخوردهای منفی بین المللی به همراه دارد

تاکید یک نماینده بر تشکیل استان آذربایجان شمالی

دهقانی: امارات و عربستان پشت پرده حمله تروریستی اهواز هستند

وعده رییس جمهور برای معرفی وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار در هفته آینده

احتمالا مجلس هفته آینده CFT را بررسی می کند

شورای شهر صورتجلسه انتخاب شهردار را به فرمانداری ارسال نکرده است

ضرورت حسابرسی احکام وماموریت های برنامه پنج ساله سوم

جلسه داوری هشتمین جشنواره علامه حلی اصفهان برگزار می شود

تصاویر/ همایش «صلح و عدالت» در تهران

روسیه: سامانه اس 300 به سوریه ثبات می دهد

زن مصری به خاطر یک ساندویچ از شوهرش جدا شد

تحریم کنندگان عاشورا و عزاداری، انسان های احمقی هستند/ خوشبختانه دشمنان نادانی داریم

یکی از مترقی ترین نگاهها به صلح و عدالت، اندیشه های مقام معظم رهبری است/ صلحی که مبتنی بر عدالت نباشد، پایدار نخواهد بود

استخدام کمک حسابدار خانم جهت کار در شرکت بازرگانی در تهران

فراخوان نام نویسی طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری/مهلت ثبت نام تا 12مهرماه

استخدام نیروی خانم و آقا جهت کار در فروشگاه در اصفهان

عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) در پاسخ به حادثه اهواز آغاز شده است

حوزه علمیه پایتخت ایران؛ عملکرد و ماموریت های داخلی و بین المللی

آتشفشان دماوند به این زودی ها فعال نمی شود

برخورد با ممانعت کنندگان از تردد کامیون ها در شیراز

گزارش ویدئویی فارس رونمایی از تیزر انیمیشن تک تیرانداز فوق العاده ایرانی و بازی ایرانی «تکاور»

استخدام نیروی خدماتی

استخدام کمک آشپز

رسولی بعد از ارائه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران: اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست/ شهرداری تهران همه کاره نیست

استخدام نظافتچی

ترامپ: مطمئنم روحانی فوق العاده دوست داشتنی است

استخدام آبدارچی

تصحیح انتقادی کتاب دوم «قانون در طب» منتشر می شود

استخدام آشپز

استخدام فروشنده آرایشی

از همدان تابهبهان؛ به احترام شیرزنان سرزمینم

امکان صدور ویزای اربعین در 19 استان کشور

شرح زندگی نامه داستانی حاج حسین خرازی در کتاب عقیق

ترامپ: برنامه ای برای دیدار با روحانی ندارم

محسن رضایی: آمریکا به هند و چین پیام داده که کار ایران را تمام خواهیم کرد قرارداد نفتی جدیدی با ایران امضا نکنید

اعزام 180 مبلغ بومی به نقاط مختلف یزد

بررسی نقش قزوین در امنیت و پایداری غرب و شمالغرب کشور

برنامه ارائه شده به شورا دارای راهبرد و اهداف قابل سنجش است

برگزاری همایش یاد یاران در ساری

آستان های مقدس؛ آماده پذیرایی از زائران راهی کربلا

پیروی از منویات رهبری و جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی؛ راه برون رفت از بحران ها

خرید80 تانکر آب از سوی مردم خراسان شمالی برای کمک به سیستان و بلوچستان

اجتماع بسیجیان در حرم رضوی

آغاز تفسیر سوره مبارکه حدید در رادیو معارف

مجموعه عکس نمایشگاهی «جلوه پایدار» منتشر شد

امنیت کشور با اقدامات تروریستی خدشه دار نمی شود

توقیف 22 دستگاه خودرو در کارناوال های عروسی در یزد

فعالیت 635 مؤسسه و خانه قرآن در آذربایجان شرقی

تأکید استاندار بر ایجاد مسکن برای طلاب خراسان شمالی

حادثه تروریستی اهواز نمایانگر چهره سیاه استکبار است

طرح استعفای وزیر صنعت در راستای تضعیف دولت است

سازمان های مردم نهاد از شاخص های مهم توسعه هستند

وسایل شهربازی های یزد استاندارد نیستند

وسایل شهربازی های یزد استاندارد نیستند