مطالب مرتبط:
5 فروند هواپیمای ATR وارد فرودگاه ارومیه شد
ورود 5 فروند هواپیمای ATR خریداری شده به فرودگاه ارومیه
تحویل پنج فروند هواپیمای ATR به ایران
سوختگیری 5 فروند هواپیمای جدید در فرودگاه ارومیه/تصویر
پنج فروند هواپیمای ATR یکشنبه وارد ایران می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 22 شهریور 1397 ساعت 00:452018-09-12سياسي

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار


استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

- در گفت وگوی تفصیلی ایسنا با استاندار خراسان شمالی مطرح شد: از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

محمدرضا خباز در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ATR یک هواپیمای کوچک با 50 نفر ظرفیت است که اگر این هواپیما در اختیار استان قرار داده شود می تواند روزی دو سورتی پرواز داشته باشد.

وی افزود: در جلسه اخیر استاندار و نمایندگان خراسان شمالی با وزیر راه و همه معاونان وی، قول دادند که یک هواپیمای ATR به بجنورد بفرستند و ان شاالله فرودگاه بجنورد حداقل روزی یک پرواز رفت و برگشت داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که 25 سال از احداث فرودگاه بجنورد می گذرد و تاکنون هیچ اتفاق ناگواری در آن رخ نداده است، ادامه داد: 20 میلیارد تومان در این فرودگاه هزینه شده است و باید فعال باشد، اکنون چنین فرودگاهی را با 2000 میلیارد تومان هم نمی توان ساخت.

خباز در ادامه با بیان این که شرکت های هواپیمایی دیگر نیز اعلام آمادگی کردند که به بجنورد هواپیما اختصاص دهند، افزود: اما هواپیماهای این شرکت ها بزرگ و با ظرفیت زیاد هستند که این ظرفیت در بجنورد تکمیل نمی شد بنابراین خواستیم هواپیمایی کوچکی با ظرفیت حداکثر 50 نفر را به بجنورد اختصاص دهند.

صدای سوت قطار در استان شنیده خواهد شد وی در ادامه با اشاره به پروژه ریلی استان گفت: با توجه به این که قطار شیروان، بجنورد، اسفراین به نقاب زودتر به نتیجه می رسد، آخرین تصمیم طی جلسه اخیر با مقام عالی وزارت متبوع، بهره برداری از خط آهن این مسیر بود.

استاندار خراسان شمالی افزود: اما کار مهم تر استان قطار مشهد - گرگان است که با توجه به طولانی تر بودن مسیر طبیعتاً زمان بر خواهد بود، در این خصوص 15 درصد اعتبار لازم را آستان قدس به عهده گرفته است و مجدد نیز اعلام آمادگی کرده اند هم چنین چینی ها در این باره اعلام آمادگی کرده اند که اعتبار این طرح که حدود 10 تا 12 میلیارد تومان است باید از محل فاینانس تأمین شود.

اختصاص اعتبار در بودجه 98 برای مطالعات معادن خراسان شمالی خباز در رابطه با معادن استان هم با تأکید بر این که از بعد معدن، استانی غنی داریم، افزود: استاندار پیشین قراردادی با مرکز زمین شناسی خراسان رضوی بسته بود تا معادن استان را بررسی کنند و هم اکنون نقشه معادن استان در دست است.

وی ادامه داد: به غیر از معادن آلومینیوم که برای همه شناخته شده است معادن دیگری نیز در خراسان شمالی وجود دارد که نشان می دهد این پتانسیل در استان از بقیه پتانسیل ها عقب تر نیست و یکی از بسترهای رشد است و باید بر روی آن ها مطالعه انجام شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در این راستا در بودجه 98 مطالعات اولیه و تفضیلی تک تک معادن استان را در اولویت قرار خواهیم داد و پیگیر بهره برداری از این نعمت های خدادادی هستیم و سپس در این زمینه سرمایه گذار جذب می کنیم .

کاهش مفاسد اقتصادی با تحقق دولت الکترونیک خباز در ادامه با بیان این که تحقق دولت الکترونیک در استان از اولویت هاست، ادامه داد: برخی اداره ها در تحقق دولت الکترونیک گارد می گیرند و این امر مهم را به تعویق می اندازند.

وی در رابطه با ضرورت تحقق این طرح به ایسنا گفت: دولت الکترونیک از طرح های بسیار ضروری کشور است و ارتباط میان مردم و دولت را تقویت می کند هم چنین به سرمایه اجتماعی اهمیت می بخشد.

استاندار خراسان شمالی در این خصوص که برخی ادارات خودشان تولیدکننده نارضایتی هستند، خاطرنشان کرد: اگر این طرح هرچه زودتر فراگیر شود زمینه برای رضایت عمومی نیز فراهم می شود.

خباز گفت: زمانی که بنده نماینده بودم به دنبال دولت همراه بودیم که از دولت الکترونیک بالاتر است و حال، این امر تنها در بخش بانک ها فعال شده است که باید گسترش بسیاری پیدا کند.

وی تصریح کرد: از روز اول مدیریت بنده این امر از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است و به تمام دستگاه ها تأکید کردیم که این طرح را شروع کنند.

به گفته وی، مدیران شهرداری ها، صنعت و معدن و اداره امور اقتصای و دارایی باید زودتر از دیگر ادارات وارد عمل شوند، چون مردم بیشتر با این ادارات کار دارند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: به یکی از مدیران کل که نماینده وزیر در استان است گفته شده اداراتی که در این زمینه پاسخی نداده اند را زودتر به استانداری معرفی کنند تا از اختیارات استانداری استفاده شود و به اجبار وارد کار شوند.

خباز گفت: فواید دولت الکترونیک قابل درک است اما قابل وصف نیست و اگر به صورت کامل اجرا شود بسیاری از مفاسد ادارات نیز از میان می رود در این صورت تا عملی کردن این طرح پای کار خواهیم بود.

آرامش به بازار بر می گردد استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: با تصمیمات درستی که دولت در شرایط اقتصادی فعلی گرفته است، آرامش به بازار بر می گردد.

خباز با اشاره به وضعیت قیمت دلار پس از انقلاب گفت: در زمان هاشمی رفسنجانی، دلار دولتی هفت تومان بود و در بازار 300 تومان خرید و فروش می شد، در زمان خاتمی دلار دولتی 300 تومان بود و در بازار 800 تومان خرید و فروش می شد و با حدود 800 تومان تحویل احمدی نژاد شد.

وی ادامه داد: در زمان احمدی نژاد در یکی دو سال آخر قیمت دلار به 1226 تومان رسید اما چهار هزار تومان خرید و فروش می شد و در سال های آخر قیمت نزدیک به 4000 تومان بود که با تزریق دلار به جامعه از بالا رفتن بی رویه قیمت جلوگیری شد.

استاندار خراسان شمالی گفت: دلار هم نوعی کالا است، اگر قبول داریم در سال های گذشته سالی 10 درصد تورم داشته ایم باید به قیمت دلار نیز این 10 درصد افزوده می شد و قیمت واقعی خودش را پیدا می کرد، روحانی دلار را قیمت 3300 تومان تحویل گرفت، دولت برای این که قیمت بالا نرود دلار تزریق می کرد تا شرایط عرضه و تقاضا را کنترل کند.

خباز خاطرنشان کرد: شرایط خروج آمریکا از برجام و تهدیدات ترامپ موجب ایجاد جنگ روانی در داخل کشور شد و در این شرایط ثروتمندان همه دارایی خود را به دلار و طلا تبدیل می کنند و بیشتر هم از کشور خارج می کنند تا متضرر نشوند و این مراجعات متعدد موجب شد قیمت دلار بالا رود.

وی با اشاره به این که از 4 دوره نمایندگی ام در مجلس سه دوره را در کمیسیون اقتصادی بوده ام، افزود: تصمیم درستی که دولت گرفت این بود که برای کالاهای اساسی دلار 3800 تومان و 4200 تومان در نظر گرفت اما برای بقیه کالاها بحث عرضه و تقاضا منظور شد، دولت در این شرایط درست ترین تصمیمات را داشته و با ایجاد بازار ثانویه از شتاب قیمت دلار جلوگیری کرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: هم چنین طبق دستور دولت دستگاه های دولتی و خصولتی باید ارز را از طریق بانک مرکزی و از طریق سامانه نیما در اختیار واردکنندگان قرار دهند اما متأسفانه برخی دستگاه های دولتی این کار را نکردند و طبق دستور دولت مدیرانی که این راهبرد را اجرا نکنند باید عزل شوند.

خباز تصریح کرد: در زمان جنگ باید تصمیمات جنگی گرفت، در این زمان قوه قضاییه وارد عمل شد و با سرعت زیاد با متخلفین برخورد کرد، در این راستا با کسانی که در راه اقتصاد مانع ایجاد می کنند برخورد قضایی می شود، افراد متخلف باید بدانند برخورد جدی است و قانون شوخی بردار نیست.

ثبت نام 1800 نفر در خراسان شمالی به عنوان بازرس افتخاری استاندار خراسان شمالی با بیان این که بسیاری از اتفاقات به دست دشمنان داخلی و افراد بی انصاف و محتکران شکل گرفته است، افزود: کالاهای احتکار شده با قیمت اولیه وارد بازار می شود و مردم می توانند از آن ها استفاده کنند.

خباز ادامه داد: در استان فراخوان داده شد و تاکنون 1800 نفر از مردم به عنوان بازرس افتخاری ثبت نام کرده اند که سازمان صمت آن ها را آموزش خواهد داد تا بین مردم بروند و نظارت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به تصمیمات خوبی که دولت گرفته است به تدریج آرامش به بازار برخواهد گشت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خراسان شمالی - هواپیما - استان - بجنورد - هواپیمای - فرودگاه - استاندار - خراسان - میلیارد - قطار - هواپیمایی - وزارت راه - شرکت های هواپیمایی - معادن - وزارت - مسئولان - خباز - محمدرضا خباز - خراسان رضوی - پرواز - ایسنا - زمین شناسی - آستان قدس - کوچک - وزیر راه - فاینانس - طولانی - خط آهن - رابطه - بودجه

آخرین اخبار سرویس:
نماینده روسیه در شورای امنیت: جنگ در یمن باید متوقف و آتش بس برقرار شود

با تمام توان در خدمت معلمان هستم

برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر نوربخش و تاج الدین+ عکس

خادمان اربعین حسینی در مهریز تجلیل شدند

دو پیرزن، دو خانه!

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان شد

فتح الله حقیقی استاندار زنجان شد

اعدام مفسدان اقتصادی نشان از قاطعیت و قدرت قوه قضاییه دارد

جز اصلاحات راهی برای برون رفت از شرایط نابهنجار کنونی نیست

عراقچی با رییس مجلس سنای اسپانیا دیدار کرد

جو فعلی دانشگاه کاملا منفعل است/ دانشجویان دیگر حتی برای افزایش شهریه هم اعتراض نمی کنند

توضیحات وزیر علوم در مورد تخصیص بودجه دانشگاه ها

خوشرو در آخرین دیدار رسمی با گوترش: دبیرکل سازمان ملل نسبت به قانون گریزی آمریکا موضع گیری کند

تبلیغ دین نباید محدود به فضای مساجد شود

انس با قرآن انسان را در برابر ناملایمات زندگی بیمه می کند

با بچه ها چطور حرف بزنیم تا گوش کنند؟

هر صدایی اول باید در درون شنیده شود

هر ایرانی؛ یک دیپلمات

تهدید ناتو علیه کشورهای عضو

تداوم پروژه روسیه هراسی در قاره سبز

خانه احزاب پیشگام اعتراض به تحریمها در فضای بین المللی شود

طغیان علیه اجتماع خشن

چرا تأثیر گذار نیستیم؟

الگوی محدود نشدن به یک حوزه

خلاقیت های خیال انگیز یک ذهن ریاضی

بازگشت کره شمالی به آزمایش تسلیحاتی

جدایی وزرا از ترزا

یک پایان بندی بد برای سناریویی بد

عمر من و این هفتاد من مثنوی

دورنـــما

اجرای طرح کاهش در تهران از امروز

کج شدن شکم مادربزرگ پس از جراحی زیبایی

وظیفه رسانه ها در برخورد با جنایات دلخراش

حوادث جهان

آرزوهای بر باد رفته

خانه سوم قانون گذاری

راننده لندکروز ، تریلی و مسئولان راه مقصران سانحه رانندگی مرگبار گلستان

بازگشت خبرساز مری پاپینز بعداز 54 سال

در برابر متجاوز سکوت نکنید

روسیه به «شبه سوییفت» ایرانی می پیوندد

سالی 35 میلیارد دلار یارانه بنزین و گازوییل می دهیم

دکتر ظریف و دغدغه پولشویی

مدیرانی جهادی و خستگی ناپذیر

«می» در کوره داغ برگزیت

من، تو، او یا ما، شما، ایشان

حمایت سران اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی از برجام و تاکید بر عملی شدن تمام عیار آن

قهوه بخورید تا دیابت نگیرید

در پرونده «خفاش شب» خشونت منتشر نشد

اعضای جدید هیئت مدیره موسسه فرهنگی، اطلاع رسانی تبیان منصوب شدند

روایت دادستان شوشتر از پرونده تجاوز به کودکان

مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید برگزار شد

مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید برگزار شد

پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد «بیمه اعتیاد»

اختلاس 500 میلیونی در آموزش و پرورش

این همستر، افسرده است + ویدئو

در پرونده «خفاش شب» خشونت منتشر نشد

نوزدهمین دوره جایزه ترویج علم

پیروزی مجدد فراکسیونیسم دستوری و رد ادعاهای اصلاح طلبی

توسعه شبکه ریلی کشور دنبال نشده است

پرداخت تسهیلات اشتغال منجر به توسعه هدفمند در کشور نمی شود

اولین شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

پدر شهید حججی: همه ما ایرانی هستیم و نباید افراد را به خوب وبد تقسیم کرد / مسلمان باید برای دفاع از وطن ،ناموس وهمنوعش هرجایی که لازم است برود

تسلیم شدن در برابر دشمن حماقت است

نتانیاهو: در اوج نبرد هستیم

مسلمانان با اتحاد و همدلی بر دشمنان پیروز می شوند

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

تصاویر/ نشست دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با طلاب مقیم قم

روزنامه های شنبه 26 آبان 97

وقتی رییس جمهور هم کارنامه آخوندی را موفق نمی داند!

ایران هراسی و ایرانی ستیزی

اولین نفری بود که به مسجد می آمد و آخرین کسی بود که ترکش می کرد

انتقاد شدید شاهزاده بریتانیا از شبکه های اجتماعی

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

تصاویر/ همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 26 آبان 97

خوشرو خواستار موضع گیری گوترش علیه آمریکا شد

دستگیری 3 نفر در رابطه با تجاوز به نوجوانان در شوشتر

واکنش شهرداری تهران به انتشار فیلمی از پیروز حناچی

عکسی قدیمی از روحانی،جهانگیری و قاسم سلیمانی

پینگ پنگ قوه قضاییه و مجلس برای اجرای یک قانون

راه حل سیاسی در یمن دست یافتنی است

افتتاح بلندترین سد جهان در تاجیکستان

پیام تسلیت وزیر دفاع در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور

آغاز ولایت امام زمان(عج) باید گرامی داشته شود

تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه خوزستان‎/ شعار کارگران: صداوسیمای میلی نمی خواهیم، این همه لشکر اومده جونش دیگه سراومده، نماینده مجلس استعفا استعفا، سرمایه دار شیاد نمی کنیم اعتماد

آیت الله مصباح: الان بعضی به این فکر هستند که دین را به رفراندم بگذارند / می گویند اگر مردم رأی دادند که نیازی به ولایت فقیه نیست / این سخنان بسیار خطرناک است

افزایش سرانه مطالعه از نشانه های مهم رشد فرهنگی جامعه است

بن بست بیمه تکمیلی برای فرهنگیان

بیدار باشید که منافقین در کمین هستند

نحوه سانحه رانندگی منجر به فوت رییس سازمان تامین اجتماعی

همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران

رعایت نظارت براستانداردهای لازم در اجرای طرح های عمرانی

بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت وظیفه است

چگونگی انتقال امامت به امام زمان (عج)

انتشار عکس کودکان شوشتری، راهگشا نیست!

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها

فلسفه؛ گمشده معاصر

تمرکزگرایی، سبب گسترش فساد می شود

هیات عالی نظارت مجمع؛ ابهامات قانونی و توجیهات کارکردی

7 وزیر هفته آینده به کمیسیون های تخصصی مجلس می روند

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار