مطالب مرتبط:
5 فروند هواپیمای ATR وارد فرودگاه ارومیه شد
ورود 5 فروند هواپیمای ATR خریداری شده به فرودگاه ارومیه
تحویل پنج فروند هواپیمای ATR به ایران
سوختگیری 5 فروند هواپیمای جدید در فرودگاه ارومیه/تصویر
پنج فروند هواپیمای ATR یکشنبه وارد ایران می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 22 شهریور 1397 ساعت 01:452018-09-12سياسي

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار


استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

- در گفت وگوی تفصیلی ایسنا با استاندار خراسان شمالی مطرح شد: از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار استاندار خراسان شمالی از قول مساعد مسئولان وزارت راه برای اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد خبر داد.

محمدرضا خباز در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ATR یک هواپیمای کوچک با 50 نفر ظرفیت است که اگر این هواپیما در اختیار استان قرار داده شود می تواند روزی دو سورتی پرواز داشته باشد.

وی افزود: در جلسه اخیر استاندار و نمایندگان خراسان شمالی با وزیر راه و همه معاونان وی، قول دادند که یک هواپیمای ATR به بجنورد بفرستند و ان شاالله فرودگاه بجنورد حداقل روزی یک پرواز رفت و برگشت داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که 25 سال از احداث فرودگاه بجنورد می گذرد و تاکنون هیچ اتفاق ناگواری در آن رخ نداده است، ادامه داد: 20 میلیارد تومان در این فرودگاه هزینه شده است و باید فعال باشد، اکنون چنین فرودگاهی را با 2000 میلیارد تومان هم نمی توان ساخت.

خباز در ادامه با بیان این که شرکت های هواپیمایی دیگر نیز اعلام آمادگی کردند که به بجنورد هواپیما اختصاص دهند، افزود: اما هواپیماهای این شرکت ها بزرگ و با ظرفیت زیاد هستند که این ظرفیت در بجنورد تکمیل نمی شد بنابراین خواستیم هواپیمایی کوچکی با ظرفیت حداکثر 50 نفر را به بجنورد اختصاص دهند.

صدای سوت قطار در استان شنیده خواهد شد وی در ادامه با اشاره به پروژه ریلی استان گفت: با توجه به این که قطار شیروان، بجنورد، اسفراین به نقاب زودتر به نتیجه می رسد، آخرین تصمیم طی جلسه اخیر با مقام عالی وزارت متبوع، بهره برداری از خط آهن این مسیر بود.

استاندار خراسان شمالی افزود: اما کار مهم تر استان قطار مشهد - گرگان است که با توجه به طولانی تر بودن مسیر طبیعتاً زمان بر خواهد بود، در این خصوص 15 درصد اعتبار لازم را آستان قدس به عهده گرفته است و مجدد نیز اعلام آمادگی کرده اند هم چنین چینی ها در این باره اعلام آمادگی کرده اند که اعتبار این طرح که حدود 10 تا 12 میلیارد تومان است باید از محل فاینانس تأمین شود.

اختصاص اعتبار در بودجه 98 برای مطالعات معادن خراسان شمالی خباز در رابطه با معادن استان هم با تأکید بر این که از بعد معدن، استانی غنی داریم، افزود: استاندار پیشین قراردادی با مرکز زمین شناسی خراسان رضوی بسته بود تا معادن استان را بررسی کنند و هم اکنون نقشه معادن استان در دست است.

وی ادامه داد: به غیر از معادن آلومینیوم که برای همه شناخته شده است معادن دیگری نیز در خراسان شمالی وجود دارد که نشان می دهد این پتانسیل در استان از بقیه پتانسیل ها عقب تر نیست و یکی از بسترهای رشد است و باید بر روی آن ها مطالعه انجام شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در این راستا در بودجه 98 مطالعات اولیه و تفضیلی تک تک معادن استان را در اولویت قرار خواهیم داد و پیگیر بهره برداری از این نعمت های خدادادی هستیم و سپس در این زمینه سرمایه گذار جذب می کنیم .

کاهش مفاسد اقتصادی با تحقق دولت الکترونیک خباز در ادامه با بیان این که تحقق دولت الکترونیک در استان از اولویت هاست، ادامه داد: برخی اداره ها در تحقق دولت الکترونیک گارد می گیرند و این امر مهم را به تعویق می اندازند.

وی در رابطه با ضرورت تحقق این طرح به ایسنا گفت: دولت الکترونیک از طرح های بسیار ضروری کشور است و ارتباط میان مردم و دولت را تقویت می کند هم چنین به سرمایه اجتماعی اهمیت می بخشد.

استاندار خراسان شمالی در این خصوص که برخی ادارات خودشان تولیدکننده نارضایتی هستند، خاطرنشان کرد: اگر این طرح هرچه زودتر فراگیر شود زمینه برای رضایت عمومی نیز فراهم می شود.

خباز گفت: زمانی که بنده نماینده بودم به دنبال دولت همراه بودیم که از دولت الکترونیک بالاتر است و حال، این امر تنها در بخش بانک ها فعال شده است که باید گسترش بسیاری پیدا کند.

وی تصریح کرد: از روز اول مدیریت بنده این امر از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است و به تمام دستگاه ها تأکید کردیم که این طرح را شروع کنند.

به گفته وی، مدیران شهرداری ها، صنعت و معدن و اداره امور اقتصای و دارایی باید زودتر از دیگر ادارات وارد عمل شوند، چون مردم بیشتر با این ادارات کار دارند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: به یکی از مدیران کل که نماینده وزیر در استان است گفته شده اداراتی که در این زمینه پاسخی نداده اند را زودتر به استانداری معرفی کنند تا از اختیارات استانداری استفاده شود و به اجبار وارد کار شوند.

خباز گفت: فواید دولت الکترونیک قابل درک است اما قابل وصف نیست و اگر به صورت کامل اجرا شود بسیاری از مفاسد ادارات نیز از میان می رود در این صورت تا عملی کردن این طرح پای کار خواهیم بود.

آرامش به بازار بر می گردد استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: با تصمیمات درستی که دولت در شرایط اقتصادی فعلی گرفته است، آرامش به بازار بر می گردد.

خباز با اشاره به وضعیت قیمت دلار پس از انقلاب گفت: در زمان هاشمی رفسنجانی، دلار دولتی هفت تومان بود و در بازار 300 تومان خرید و فروش می شد، در زمان خاتمی دلار دولتی 300 تومان بود و در بازار 800 تومان خرید و فروش می شد و با حدود 800 تومان تحویل احمدی نژاد شد.

وی ادامه داد: در زمان احمدی نژاد در یکی دو سال آخر قیمت دلار به 1226 تومان رسید اما چهار هزار تومان خرید و فروش می شد و در سال های آخر قیمت نزدیک به 4000 تومان بود که با تزریق دلار به جامعه از بالا رفتن بی رویه قیمت جلوگیری شد.

استاندار خراسان شمالی گفت: دلار هم نوعی کالا است، اگر قبول داریم در سال های گذشته سالی 10 درصد تورم داشته ایم باید به قیمت دلار نیز این 10 درصد افزوده می شد و قیمت واقعی خودش را پیدا می کرد، روحانی دلار را قیمت 3300 تومان تحویل گرفت، دولت برای این که قیمت بالا نرود دلار تزریق می کرد تا شرایط عرضه و تقاضا را کنترل کند.

خباز خاطرنشان کرد: شرایط خروج آمریکا از برجام و تهدیدات ترامپ موجب ایجاد جنگ روانی در داخل کشور شد و در این شرایط ثروتمندان همه دارایی خود را به دلار و طلا تبدیل می کنند و بیشتر هم از کشور خارج می کنند تا متضرر نشوند و این مراجعات متعدد موجب شد قیمت دلار بالا رود.

وی با اشاره به این که از 4 دوره نمایندگی ام در مجلس سه دوره را در کمیسیون اقتصادی بوده ام، افزود: تصمیم درستی که دولت گرفت این بود که برای کالاهای اساسی دلار 3800 تومان و 4200 تومان در نظر گرفت اما برای بقیه کالاها بحث عرضه و تقاضا منظور شد، دولت در این شرایط درست ترین تصمیمات را داشته و با ایجاد بازار ثانویه از شتاب قیمت دلار جلوگیری کرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: هم چنین طبق دستور دولت دستگاه های دولتی و خصولتی باید ارز را از طریق بانک مرکزی و از طریق سامانه نیما در اختیار واردکنندگان قرار دهند اما متأسفانه برخی دستگاه های دولتی این کار را نکردند و طبق دستور دولت مدیرانی که این راهبرد را اجرا نکنند باید عزل شوند.

خباز تصریح کرد: در زمان جنگ باید تصمیمات جنگی گرفت، در این زمان قوه قضاییه وارد عمل شد و با سرعت زیاد با متخلفین برخورد کرد، در این راستا با کسانی که در راه اقتصاد مانع ایجاد می کنند برخورد قضایی می شود، افراد متخلف باید بدانند برخورد جدی است و قانون شوخی بردار نیست.

ثبت نام 1800 نفر در خراسان شمالی به عنوان بازرس افتخاری استاندار خراسان شمالی با بیان این که بسیاری از اتفاقات به دست دشمنان داخلی و افراد بی انصاف و محتکران شکل گرفته است، افزود: کالاهای احتکار شده با قیمت اولیه وارد بازار می شود و مردم می توانند از آن ها استفاده کنند.

خباز ادامه داد: در استان فراخوان داده شد و تاکنون 1800 نفر از مردم به عنوان بازرس افتخاری ثبت نام کرده اند که سازمان صمت آن ها را آموزش خواهد داد تا بین مردم بروند و نظارت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به تصمیمات خوبی که دولت گرفته است به تدریج آرامش به بازار برخواهد گشت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: خراسان شمالی - هواپیما - استان - بجنورد - هواپیمای - فرودگاه - استاندار - خراسان - میلیارد - قطار - هواپیمایی - وزارت راه - شرکت های هواپیمایی - معادن - وزارت - مسئولان - خباز - محمدرضا خباز - خراسان رضوی - پرواز - ایسنا - زمین شناسی - آستان قدس - کوچک - وزیر راه - فاینانس - طولانی - خط آهن - رابطه - بودجه

آخرین اخبار سرویس:
رضایی: اقوام خوزستانی وفاداری خود به نظام را ثابت کرده اند

تهران میزبان شست مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه

اقتصاد مقاومتی؛ شیوه تهاجمی در مصاف با توپخانه اقتصادی دشمن

در حمله ترویستی اهواز بعضی کشورهای عربی دست دارند

طلاب پایه نهم و دهم درس جدید «الفائق فی الاصول» را انتخاب کنند +3 نمره تشویقی

تصاویر/ تشییع با شکوه شهدای حادثه تروریستی اهواز(2)

حضور قرآن در زندگی مردم پر رنگ تر شود

نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی ایران، روسیه، چین، هندوستان و افغانستان در تهران

شورای خلیفه گری ارامنه تهران حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد

اختیارات رییس جمهوری مولداوی تعلیق شد

دو وزیر در بین گزینه های تصدی شهرداری تهران

نسبت دانشجویان به کل جمعیت کشور چقدر است؟

روایت مادر محمد طاها از گفتن لبیک یا حسین فرزند شهیدش + فیلم

جهانگیری: دولت در هر شرایطی کالا های اساسی را تامین می کند

یادواره 27 شهید دانش آموز شهرستان چرام

عربستان پرونده شهدای ایرانی مسجدالحرام را به جریان انداخت

پاسخ روحانی به اصرار یک مدیر رسانه ای آمریکا برای دیدار با ترامپ

برنامه 5 ساله اورژانس نهایی شد | اورژانسی ها رتبه بندی می شوند

خبرگان قانون اساسی درباره «شکنجه» چه گفتند؟

رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عاملان حادثه تروریستی اهواز خواهیم داد

حاجی بابایی در گفت وگو با فارس خبرداد مخالفت فراکسیون ولایی با FATF / درصورت همراهی لاریجانی FATF رای نخواهد آورد

پنج تروریست در عملیات تروریستی روزشنبه هلاک شدند

سه شهید ترور اهواز در باغملک آرام گرفتند

ظریف با همتای فرانسوی خود دیدار کرد

موسیقی در دفاع مقدس نقش موثری داشت

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در دماوند گشایش یافت

خانواده های شهدا و مجروحان حادثه تروریستی اهواز تحت پوشش بنیاد قرار می گیرند

محکومیت حادثه تروریستی اهواز

باز این چه شورش است

ثبت نام از قرآن آموزان با ظرفیت محدود در مؤسسه مهدیون

نگاهی به فعالیت های قرآنی مؤسسه «قرآن و عترت» کرمان

مروری بر صفحات معارفی رسانه ها/ مسابقات قرآن و ایام محرم؛ سوژه های روز خبرنگاران

روحانی: ترامپ باید به عقب برگردد

16 پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران و FATF

از تولد تا شهادت در اهواز

هر سال 30 کتاب در حوزه دفاع مقدس در قزوین منتشر می شود

گرانی ها ناشی از سوءمدیریت های داخلی است

روحانی آزاده: افزایش قدرت تحلیل جوانان از دستاوردهای مهم انقلاب است

پیروزی جناح حاکم در انتخابات شورای شهر ایروان

لاریجانی: بدون شک، آمریکا در پشت پرده جنایت اهواز است

منتظر انتقام سخت ما باشید / قول می دهیم واکنشمان به این حادثه ویران کننده باشد

28 نفر برای کسب کرسی های نظام مهندسی کردستان رقابت می کنند

بازدید معاون رییس جمهوری از شرکت های دانش بنیان استان اردبیل

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در دماوند گشایش یافت

لایحه بودجه 98 با توجه به تحریم ها تدوین می شود

روایتی از راویان نور

یکی از سخت ترین مشاغل دنیا

مشارکت هیات سوری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

گوش دستگاه قضایی به فضاسازی ها بدهکار نیست

درخواست گوترش از جامعه جهانی برای جلوگیری از گسترش مواد مخدر

شانزده پرسش و پاسخ درباره محورهای تعامل ایران با FATF

حضور 2 میلیون و 500 هزار زائر در موکب های اربعین اوقاف

ترور 97 حامد زمانی+دانلود

عضو شورای شهر تهران: به قید کفالت آزادم

مشاور وزیر کشور در جمع مدیران حراست خواستار شد تشدید پیگیری تخلفات اعضای متخلف شوراها/ هیأت های حل اختلاف شوراها فعال تر اقدام کنند

رییس شورای مفتیان روسیه حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

قرار بازداشت دو وکیل دادگستری یک ماه تمدید شد

عضو شورای شهر تهران: به قید کفالت آزادم

گزارش تصویری وداع با شهدای عملیات تروریستی اهواز

بیانیه حزب همبستگی ایران اسلامی در مورد حمله تروریستی اهواز

تکذیب خبر گردانندگی سایت های شرط بندی در زندان های تهران

نقش زنان در نهضت عاشورا

از عدم دسترسی اعضای شورا به اطلاعات شهرداری تا رفتن بازنشستگان از شهرداری

پیام فرمانده ناجا درباره حادثه تروریستی اهواز

آغاز دوره تخصصی یک ساله مهارت های بیان تفسیر در دارالقرآن علامه طباطبایی

پاسخ ایران به حامیان تروریست ها پشیمان کننده خواهد بود

داستان سرایی جدید رسانه عربستان درباره ابوبکر بغدادی

استخدام تعدادی نیروی خانم جهت انجام امور منزل در تهران

نوحه خوانی در دسته عزاداری بر ضد تلگرام!

جدیدترین نظرسنجی ها از پیروز انتخابات آتی آمریکا

وعده همکاری ناتو در تأمین امنیت انتخابات افغانستان

بازداشت جادوگری که با استفاده از چشمان پولیس لباس نامریی می ساخت

اعلام برنامه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

خارج شدن یک قطار باری از ریل در آمریکا + فیلم

پیام مشترک وزرای «آموزش و پرورش» و «کشور» درخواست از استانداران برای انجام 4 محور در راستای ارتقای تعلیم و تربیت

رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران شوراها در کشور ما ماشین مشتی مندلی هستند

مدیرعامل جدید توانیر معرفی شد

متهم گریخت

تهدید اصولگرایان به آبستراکسیون بر سر FATF

بسته خبری دفاع مقدس- 1

اطلاعیه بنیاد شهید یزد در پی حادثه تروریستی اهواز

تشدید پیگیری تخلفات اعضای متخلف شوراها

انتقاد سنگین مجری تلویزیون از وزیر بهداشت

آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی/ معاون آموزش جامعه المصطفی: نظام آموزشی جدید در دستور کار المصطفی قرار گرفته است

همنشینی دو ملت؛ از دولت آباد تا جاده نجف-کربلا

امنیت ملی مرهون امنیت دفاعی و امنیت غذایی است، اهمیت امنیت غذایی کمتر از دفاعی نیست

نسبت دانشجویان به کل جمعیت کشور چقدر است؟

ماجرای پاسخ روحانی به ادعای مدیران ارشد رسانه ای آمریکا

سردار سلامی: می دانیم و می دانید که انتقام سختی می گیریم

تخریب دستگاه قضایی، خیانت به انقلاب است

کسب علوم و معارف الهی انسان را از سخن پراکنی جاهلانه دور می سازد

بزرگترین حامی مالی جمهوری خواهان آمریکا در انتخابات کیست؟

سیاست ایران همکاری منسجم مبتنی بر عدالت، صلح و توسعه در منطقه است

فائزه هاشمی: حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه پرسی گذاشته شود/ مردم ایران دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند

فائزه هاشمی: مردم ایران از گذشته خسته ترند/رابطه با آمریکا به همه پرسی گذاشته شود

دفتر میراث فرهنگی ورامین به اداره ارتقاء پیدا می کند

رونمایی از تمثال شهید مدافع حرم در بیضا

تکذیب درآمد های میلیاردی گردانندگان سایت های شرط بندی از داخل زندان های استان

تشییع و تدفین شهدای حمله تروریستی در اهواز

کلمات قصار/ حافظ: حالیا نیرنگ نقشی خوش بر آب انداختی

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار

از اختصاص یک فروند هواپیمای ATR به فرودگاه بجنورد تا شنیده شدن سوت قطار در این دیار