مطالب مرتبط:
چگونگی کاهش وزن و لاغری با زعفران
زنجیره ارزش زعفران با همکاری اتحادیه اروپا در ایران شکل می گیرد
قیمت زعفران بر تابلوی بورس کالا مرجع دنیا می شود/درج قیمت های آتی در نشریات بین المللی
جلسه مجلس درباره بازگشت کارگران افغانستانی به کشورشان/ افغانی از تومان ما بیشتر ارزش دارد
کاهش صادرات زعفران در راه است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 17:202018-08-20اقتصادي

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود


مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، - در کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان مطرح شد؛ عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، با استانداردسازی می توان تولیدات را با چشم انداز گسترده تری در بازار ارائه داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمد مددی دوشنبه 29 مرداد در هفتمین کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان، با اشاره به حساسیت موجود در بسته بندی های گیاهان دارویی، گفت: گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در مبحث تدوین استانداد و بسته بندی بحثی جداگانه دارند اما حساسیت ها برای مواد، فرآیند تولید، آزمون، چک، کنترل و تست بسته بندی ها وجود دارد و با دقت دنبال می شود.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان فعالیت این سازمان مطرح کرد: استانداردسازی، اندازه شناسی، تأیید صلاحیت و ارزیابی انطباق از 4 محور مهم فعالیت سازمان استاندارد بوده و تمام وظایف و مأموریت های این سازمان در چهارچوب ماده 3 و تبصره های 1 و 3 در قانون است.

محمدی درباره اهمیت استانداردسازی در زمینه اقتصاد و تولیدات کشور اظهار کرد: استاداردسازی برای دولت در زمینه اقتصادی، کشورهای در حال توسعه، تسهیل در تجارت، تولیدکنندگان، مشتریان و حفظ محیط زیست اهمیت شایانی دارد همچنین استانداردهای ملی از نظر اجرایی، منطقه ای، بین المللی و کارخانه ای از انواع استانداردهای موجود هستند.

وی درباره سطح استاندارد کارخانه ای در ایران و دیگر کشورها، اضافه کرد: همواره استاندارد کارخانه ها در دنیا، در بالاترین سطح خود قرار دارد این به گونه ای است که این استاندارد در ایران، در پایین سطح خود است.

وی با اشاره به مراحل موجود برای تدوین استاندارد ملی برای انواع کالا و تولیدات افزود: تدوین استاندارد ملی با یکی از روش های واگذاری به شخص حقوقی، به صورت موظف و در چارچوب قرارداد صورت می گیرد.

محمدی درباره عملکرد اداره کل استاندارد استان همدان در بخش تدوین در سال های 95 و 96، اظهار کرد: در سال 95، 63 مورد و در سال 96، 40 مورد تمدید و تجدیدنظر استاندارد ملی داشته ایم و 150 مورد در سال 95 و 66 مورد در سال 96 در بحث بازنگری استانداردهای ملی انجام شده است.

وی در ادامه عملکرد این اداره کل در سال های 95 و 96 اضافه کرد: تنها یک مورد پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی طی دو سال اخیر داشته ایم که با احتساب تعداد استانداردهای تدوین شده در سال 96، دو هزار و 521 مورد بوده و تعداد کل استانداردهای ملی در پایان سال 96 به 32 هزار و 490 مورد رسیده است.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان درباره بودجه اختصاص یافته به بخش تدوین در دو سال اخیر یادآور شد: 1200 میلیون ریال در سال 95 و 884 میلیون ریال در سال 96 بودجه به این اداره کل اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در استان تنها 4 شرکت جزء شرکت های تدوین استاندارد همانند شرکت رویان پژوهان سینا تأیید شده اند، خاطرنشان کرد: حدود 50 نفر کارشناس در زمینه های تخصصی در اداره کل استاندارد استان مشغول به کار هستند.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان حوزه وظایف این اداره عنوان کرد: با توجه به ماده 3 قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد تبصره 4 خدمات بهداشتی و درمانی مشمول استاندارد نیست و استاندارد در جایی که محصولات گواهی استاندارد داشته و یا الزام به این کار دارند، وارد عمل می شود.

قادری با اعلام شرایط کشت و صادرات زعفران در ایران گفت: زعفران دارای استانداردهای لازم است به طوریکه وزارت جهادکشاورزی در سال 2016 بالاترین تولید کشت زعفران را داشته و سهم کشت زعفران ایران در جهان 89 درصد است اما تنها 41.

7 درصد سهم صادرات به ایران تعلق دارد.

وی ادامه داد: اسپانیا با سهم یک درصدی در کشت زعفران، 29 درصد صادرات زعفران به جهان را دارا است و این به علت پیش قدم شدن این کشور در تدوین استاندارد است که باعث شده تا سهم زیادی در بازار جهانی داشته باشد.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان با اعلام امتیاز جهانی زعفران ایران و مقایسه آن با کشور اسپانیا افزود: اسپانیا با توجه به اینکه مشتری اصلی زعفران ایران و پیش قدم در زمینه تدوین استاندارد این محصول است، توانسته امتیاز 200 یعنی خوب را کسب کند و زعفران ایران در جهان با تلاش های فراوان از امتیاز 190 یعنی خوب به امتیاز 220 خواهد رسید درحالیکه زعفران ایران از امتیاز ممتاز جهانی هم بالاتر است.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان نیز با تأکید بر اهمیت استانداردسازی بسته بندی گیاهان دارویی اظهار کرد: حداقل ها در بسته بندی گیاهان دارویی باید رعایت شود چراکه مواد بسته بندی، قابل انتقال به موارد درون بسته بندی است.

قاسم اسدیان با بیان حساسیت های موجود در آزمایش مواد اولیه بسته بندی و خود گیاهان دارویی اظهار کرد: کالای صادراتی برای کشورهای دیگر، الزام به رعایت حداقل استانداردهای لازم هستند که در غیر این صورت کالا به ایران بازگرداننده می شود، در حالی که این حساسیت ها برای بازار داخل هم باید رعایت شود.

وی شناسایی، کشت و توسعه گیاهان دارویی را از اهداف تشکیل این کمیته برشمرد و درباره صادرات زعفران در بازار ایران افزود: نیاز زعفران جهان 300 تن است که 250 تن این نیاز را ایران تأمین می کند این در حالیست که کشورهای اسپانیا، دوبی و قطر خریداران اصلی زعفران کشور هستند.

اسدیان برای تشریح بازار جهانی زعفران تصریح کرد: با توجه به کم کاری های ایران در بازار جهانی زعفران، شاهد از دست دادن موقعیت واقعی این بازار هستیم به طوریکه زعفران های فروخته شده به قیمت پایین از ایران به افغانستان ارسال و بسته بندی می شود و به کشورهای دیگر با قیمت بالاتر به فروش می رسد، به طوری که تا 10 سال آینده شاهد کسب عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران توسط افغانستان خواهیم بود.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان نیز با اعلام میزان کشت گیاهان دارویی در همدان مطرح کرد: قالب تولیدات استان رازیانه و گشنیز است به طوریکه از 11 هزار و 690 تن تولید، 11 تن اختصاص به رازیانه و گشنیز دارد و 600 تن مربوط به گونه های دیگر دارویی است.

شهرام پرورش با تأکید بر وضعیت نابسامان بازار فروش گیاهان دارویی در استان گفت: 97 درصد رازیانه کشور را استان همدان تولید می کند اما تجار ترک به صورت خام و با قیمت کم از ایران خارج می کنند همچنین بیشتر گیاهان دارویی استان به صورت خام به شهرهای دیگر فروخته می شود که در تلاش برای جلوگیری از این اقدامات هستیم.

مدیر فرآورده های طبیعی و سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان باعلام تعداد کارخانه های موجود بسته بندی گیاهان دارویی در کشور گفت: تنها 2 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی وجود دارد که ویژه کالاهای صادراتی است.

دارا دستان درباره کارخانه های بسته بندی گیاهان دارویی، اضافه کرد: در حال ثبت 3 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی در استان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بسته بندی و بازرسی به عطاری ها بیان کرد: با توجه به تصویب آیین نامه ای در تیرماه تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی باید با مهر سازمان غذا و دارو بسته بندی شوند و پس از ابلاغ این آیین نامه به تمامی استان های کشور، بازرسی از عطاری ها آغاز خواهد شد.


کلید واژه ها: استاندارد - استان - گیاهان دارویی - همدان - بسته بندی - اداره - گیاهان - کارخانه - کشور - مصرف - بزرگترین - بازار - داروهای گیاهی - افزایش - حساسیت - زعفران - بسته - محمد - اقتصاد - اهمیت - انواع - ایران - بین المللی - محیط زیست - خرید - بالاترین - صورت - قرارداد - صلاحیت - دوشنبه

آخرین اخبار سرویس:
برنامه میان مدت اقتصادی ترکیه اعلام شد

سامسونگ از گوشی A7 با دوربین سه گانه رونمایی کرد

گزارش تاسیس شرکت قطارهای حومه ای به دولت رفت

سیر صعودی تقاضای جهانی برای کودهای زیستی

سنگ از لرستان به کشور های آمریکایی صادر می گردد

پیشرفت فناوری؛ اشتغال و اقتصاد/9 دلیری: برنامه ریزی در 6 حوزه برای اشتغال زایی با زیرساخت فناورانه

50 هزار یورو جوایز تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان تامین می شود؟

آتش «میانکاله» را سوزاند

50 هزار یورو جوایز تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان تامین می شود؟

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

مدیرکل جدید دیوان محاسبات آذربایجان غربی معرفی شد

پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

لاستیکی که هرگز پنچر نمی شود + فیلم

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

پرو لباس نیز پولی می شود

رییس اتاق مشترک ایران و روسیه به فارس خبرداد مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

پلیس کربلا آمار زائران خارجی را اعلام کرد

هشدار غیرمستقیم زنگنه به روسیه، امارات و عربستان: بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

106 میلیون دلار کالای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد

پیام غیر مستقیم زنگنه به روسیه، امارات و عربستان: بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

خروج روزانه کالای ایرانی از مرزها، قیمت ها را بالا برد

قطعی برق 84 روستای گلستان برطرف شد

بدون هیچ تردیدی سر راه آن ها خواهم ایستاد

دلیل عدم حضور زنگنه در نشست اوپک چیست؟

دلیل اصلی سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه چه بود؟

واردات طلا و ارز به کشور مجاز شد

کمبودی در عرضه تخم مرغ داخل نداریم

ذوب آهن رکورد معاملات سهام را شکست/ ارزش 364 میلیون تومانی سهام معامله شده در فرابورس

کودیاگ RS با اگزوز دوقلو و چرخ های 20اینچی

محبوبیت اسعار همسایه نسبت به پول افغانی

شبکه 3 کنارگذاشتن محمدرضا گلزار از مجری گری یک برنامه تکذیب کرد

درسرسازی تعطیلی نانوایی ها در سرابله و سایر نقاط چرداول

تعداد ثروتمندان در کدام کشورها رو به افزایش است؟

طرز تهیه سالاد کاهو فرانسوی به 2 روش

برنامه اقتصادی میان مدت ترکیه تغییر یافت

جزییات طرح تشویق و تنبیه مشترکان آب و برق

عکس روز نشنال جئوگرافیک از باغ چای در سون لا

سوییچ پرداخت بانک ها در زمان تغییر ساعت رسمی قطع است

افت شدید معاملات مسکن در شهریورماه

مصرف کدام نان بهتر است؟

پرداخت بانک ها در زمان تغییر ساعت رسمی قطع است

نامه مهم شریعتمداری به سرپرست وزارت اقتصاد برای حمایت از تولیدکنندگان

رانت جدید در بازار ارز: اختلاف قیمت بین بازار ثانویه و بازار آزاد!

فیلم/ عاشورای حسینی در بازار مظفریه تبریز

روزیاتو: آینده گردشگری درمانی جهان چگونه است؟

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

معرفی رسمی مرسدس AMG A35، هاچ بک داغ 300 اسبی

معرفی کِشندهٔ الکتریکی بدون کابین ولوو

سه شرط بهبود نبض معاملات مسکن

ترامپ به متحدان آمریکا در خاورمیانه هشدار داد

راز موفقیت خرید گران قیمت بارسا چیست؟

پنج آزادکار ایران رقبایشان را شناختند

افزایش اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

غول همه فن حریف فیات کرایسلر

سه وعده وزیرصنعت برای تولید

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

کانسپت پژو e-Legend معرفی شد؛ تجلی روح 504 کوپه در پیکره ای مدرن و پیشرفته

رانت جدید در بازار ارز: اختلاف قیمت بین بازار ثانویه و بازار آزاد!

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

یک آمار خوب دیگر برای گلر پرسپولیس

توزیع 16 میلیون لیتر گازوییل و بنزین در کربلا به مناسبت عاشورا

بزرگداشت پنجاه سالگی لامبورگینی با اسپادا و ایسلرو

تسهیل در روند اعطای تابعیت به سرمایه گذاران خارجی در ترکیه / تحلیل

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

بهمنی: روی دیوار چین یادگاری ننویسیم

زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات باید تدریجی کاهش یابد

شریعتمداری برای تسویه بدهی ارزی تولیدکنندگان نامه نوشت

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

روزبه چشمی: از پنالتی دادن در دربی تا اخراج در مقابل السد/سر به راه شدن به قیمت حذف!

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

جاسازی سوزن در توت فرنگی ها +تصاویر

اقامه نماز ظهر عاشورا در همدان

کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت را افزایش داد

عزاداری عاشورای حسینی در نقاط مختلف استان

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

فرصت های سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور گرجستان

یک کشته و 10 مصدوم در طوفان گلستان + عکس

طرح برکناری ترزا می در دست حزب محافظه کار

عبدالملک حوثی: هیچ گاه عقب نشینی نمی کنیم وهرگز تسلیم نمی شویم

ترزا می: طرح ما درباره برگزیت تنها پیشنهاد جدی است

مصوبات اداری به حقه های جدید منجر شد

عزاداری ظهر عاشورا در بازار تبریز

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

با تبدیل خودرو؛رصدخانه سیار طراحی شد

مدیرعامل فولکس خبر خروج از ایران را تکذیب کرد

ترامپ: قیمت نفت را پایین بیاورید

ارزش فرابورس به بیش از 6 هزار میلیارد ریال رسید

خسارت طوفان به گلخانه های دهملای شاهرود

آسیا پیشگام در رشد افراد ثروتمند | رده بندی کشورهای دارای بیشترین نرخ رشد

روند مصرف بخش خصوصی از سال 92 تا بهار 97 بررسی شد

دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت می کنند

صعود قیمت نفت بدنبال کاهش ذخایر آمریکا

برگزاری راند دوم مسابقات آفرود قهرمانی کشور

قطعی برق 84 روستای استان گلستان برطرف شد

پخت آش چند تنی در تالش

شریعتمداری برای تسویه بدهی ارزی تولیدکنندگان نامه نوشت

حمل بار در سطح شهر با خودران رنو

شریعتمداری برای تسویه بدهی ارزی تولیدکنندگان نامه نوشت

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود