مطالب مرتبط:
چگونگی کاهش وزن و لاغری با زعفران
زنجیره ارزش زعفران با همکاری اتحادیه اروپا در ایران شکل می گیرد
قیمت زعفران بر تابلوی بورس کالا مرجع دنیا می شود/درج قیمت های آتی در نشریات بین المللی
جلسه مجلس درباره بازگشت کارگران افغانستانی به کشورشان/ افغانی از تومان ما بیشتر ارزش دارد
کاهش صادرات زعفران در راه است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 16:202018-08-20اقتصادي

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود


مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، - در کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان مطرح شد؛ عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، بیان کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می شود و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال دارد، با استانداردسازی می توان تولیدات را با چشم انداز گسترده تری در بازار ارائه داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمد مددی دوشنبه 29 مرداد در هفتمین کمیته راهبردی گیاهان دارویی اداره کل استاندارد استان همدان، با اشاره به حساسیت موجود در بسته بندی های گیاهان دارویی، گفت: گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در مبحث تدوین استانداد و بسته بندی بحثی جداگانه دارند اما حساسیت ها برای مواد، فرآیند تولید، آزمون، چک، کنترل و تست بسته بندی ها وجود دارد و با دقت دنبال می شود.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان فعالیت این سازمان مطرح کرد: استانداردسازی، اندازه شناسی، تأیید صلاحیت و ارزیابی انطباق از 4 محور مهم فعالیت سازمان استاندارد بوده و تمام وظایف و مأموریت های این سازمان در چهارچوب ماده 3 و تبصره های 1 و 3 در قانون است.

محمدی درباره اهمیت استانداردسازی در زمینه اقتصاد و تولیدات کشور اظهار کرد: استاداردسازی برای دولت در زمینه اقتصادی، کشورهای در حال توسعه، تسهیل در تجارت، تولیدکنندگان، مشتریان و حفظ محیط زیست اهمیت شایانی دارد همچنین استانداردهای ملی از نظر اجرایی، منطقه ای، بین المللی و کارخانه ای از انواع استانداردهای موجود هستند.

وی درباره سطح استاندارد کارخانه ای در ایران و دیگر کشورها، اضافه کرد: همواره استاندارد کارخانه ها در دنیا، در بالاترین سطح خود قرار دارد این به گونه ای است که این استاندارد در ایران، در پایین سطح خود است.

وی با اشاره به مراحل موجود برای تدوین استاندارد ملی برای انواع کالا و تولیدات افزود: تدوین استاندارد ملی با یکی از روش های واگذاری به شخص حقوقی، به صورت موظف و در چارچوب قرارداد صورت می گیرد.

محمدی درباره عملکرد اداره کل استاندارد استان همدان در بخش تدوین در سال های 95 و 96، اظهار کرد: در سال 95، 63 مورد و در سال 96، 40 مورد تمدید و تجدیدنظر استاندارد ملی داشته ایم و 150 مورد در سال 95 و 66 مورد در سال 96 در بحث بازنگری استانداردهای ملی انجام شده است.

وی در ادامه عملکرد این اداره کل در سال های 95 و 96 اضافه کرد: تنها یک مورد پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی طی دو سال اخیر داشته ایم که با احتساب تعداد استانداردهای تدوین شده در سال 96، دو هزار و 521 مورد بوده و تعداد کل استانداردهای ملی در پایان سال 96 به 32 هزار و 490 مورد رسیده است.

رییس اداره تدوین و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان درباره بودجه اختصاص یافته به بخش تدوین در دو سال اخیر یادآور شد: 1200 میلیون ریال در سال 95 و 884 میلیون ریال در سال 96 بودجه به این اداره کل اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در استان تنها 4 شرکت جزء شرکت های تدوین استاندارد همانند شرکت رویان پژوهان سینا تأیید شده اند، خاطرنشان کرد: حدود 50 نفر کارشناس در زمینه های تخصصی در اداره کل استاندارد استان مشغول به کار هستند.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان نیز با بیان حوزه وظایف این اداره عنوان کرد: با توجه به ماده 3 قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد تبصره 4 خدمات بهداشتی و درمانی مشمول استاندارد نیست و استاندارد در جایی که محصولات گواهی استاندارد داشته و یا الزام به این کار دارند، وارد عمل می شود.

قادری با اعلام شرایط کشت و صادرات زعفران در ایران گفت: زعفران دارای استانداردهای لازم است به طوریکه وزارت جهادکشاورزی در سال 2016 بالاترین تولید کشت زعفران را داشته و سهم کشت زعفران ایران در جهان 89 درصد است اما تنها 41.

7 درصد سهم صادرات به ایران تعلق دارد.

وی ادامه داد: اسپانیا با سهم یک درصدی در کشت زعفران، 29 درصد صادرات زعفران به جهان را دارا است و این به علت پیش قدم شدن این کشور در تدوین استاندارد است که باعث شده تا سهم زیادی در بازار جهانی داشته باشد.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد استان همدان با اعلام امتیاز جهانی زعفران ایران و مقایسه آن با کشور اسپانیا افزود: اسپانیا با توجه به اینکه مشتری اصلی زعفران ایران و پیش قدم در زمینه تدوین استاندارد این محصول است، توانسته امتیاز 200 یعنی خوب را کسب کند و زعفران ایران در جهان با تلاش های فراوان از امتیاز 190 یعنی خوب به امتیاز 220 خواهد رسید درحالیکه زعفران ایران از امتیاز ممتاز جهانی هم بالاتر است.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان نیز با تأکید بر اهمیت استانداردسازی بسته بندی گیاهان دارویی اظهار کرد: حداقل ها در بسته بندی گیاهان دارویی باید رعایت شود چراکه مواد بسته بندی، قابل انتقال به موارد درون بسته بندی است.

قاسم اسدیان با بیان حساسیت های موجود در آزمایش مواد اولیه بسته بندی و خود گیاهان دارویی اظهار کرد: کالای صادراتی برای کشورهای دیگر، الزام به رعایت حداقل استانداردهای لازم هستند که در غیر این صورت کالا به ایران بازگرداننده می شود، در حالی که این حساسیت ها برای بازار داخل هم باید رعایت شود.

وی شناسایی، کشت و توسعه گیاهان دارویی را از اهداف تشکیل این کمیته برشمرد و درباره صادرات زعفران در بازار ایران افزود: نیاز زعفران جهان 300 تن است که 250 تن این نیاز را ایران تأمین می کند این در حالیست که کشورهای اسپانیا، دوبی و قطر خریداران اصلی زعفران کشور هستند.

اسدیان برای تشریح بازار جهانی زعفران تصریح کرد: با توجه به کم کاری های ایران در بازار جهانی زعفران، شاهد از دست دادن موقعیت واقعی این بازار هستیم به طوریکه زعفران های فروخته شده به قیمت پایین از ایران به افغانستان ارسال و بسته بندی می شود و به کشورهای دیگر با قیمت بالاتر به فروش می رسد، به طوری که تا 10 سال آینده شاهد کسب عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران توسط افغانستان خواهیم بود.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان نیز با اعلام میزان کشت گیاهان دارویی در همدان مطرح کرد: قالب تولیدات استان رازیانه و گشنیز است به طوریکه از 11 هزار و 690 تن تولید، 11 تن اختصاص به رازیانه و گشنیز دارد و 600 تن مربوط به گونه های دیگر دارویی است.

شهرام پرورش با تأکید بر وضعیت نابسامان بازار فروش گیاهان دارویی در استان گفت: 97 درصد رازیانه کشور را استان همدان تولید می کند اما تجار ترک به صورت خام و با قیمت کم از ایران خارج می کنند همچنین بیشتر گیاهان دارویی استان به صورت خام به شهرهای دیگر فروخته می شود که در تلاش برای جلوگیری از این اقدامات هستیم.

مدیر فرآورده های طبیعی و سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان باعلام تعداد کارخانه های موجود بسته بندی گیاهان دارویی در کشور گفت: تنها 2 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی وجود دارد که ویژه کالاهای صادراتی است.

دارا دستان درباره کارخانه های بسته بندی گیاهان دارویی، اضافه کرد: در حال ثبت 3 کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی در استان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بسته بندی و بازرسی به عطاری ها بیان کرد: با توجه به تصویب آیین نامه ای در تیرماه تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی باید با مهر سازمان غذا و دارو بسته بندی شوند و پس از ابلاغ این آیین نامه به تمامی استان های کشور، بازرسی از عطاری ها آغاز خواهد شد.


کلید واژه ها: استاندارد - استان - گیاهان دارویی - همدان - بسته بندی - اداره - گیاهان - کارخانه - کشور - مصرف - بزرگترین - بازار - داروهای گیاهی - افزایش - حساسیت - زعفران - بسته - محمد - اقتصاد - اهمیت - انواع - ایران - بین المللی - محیط زیست - خرید - بالاترین - صورت - قرارداد - صلاحیت - دوشنبه

آخرین اخبار سرویس:
گُل می فروشد برای سیم

تولید 20 درصد محصولات فولادی طولی کشور در آذربایجان شرقی

قیمت نفت افزایش یافت

افزایش10درصدی مستمری صندوق اجتماعی روستاییان پرداخت شد

اولویت بخشداری سراجوی مراغه اتمام طرح های نیمه تمام است

بیمارستان 220 تختخوابی امام خمینی (ره) خوی افتتاح شد

ویلای غیرمجاز در رودبارقصران تخریب شد

تولید محصولات کشاورزی ایران با همکاری اروپا 2 برابر می شود

توزیع بسته های حمایتی دولت آغاز شده/ سه دهک مشمول دریافت می شوند

کافه کارآفرینی در لرستان راه اندازی می شود

700 برنامه فرهنگی در هفته بسیج استان مرکزی پیش بینی شد

تولیدات عشایر به دست مصرف کننده برسد

رویکرد دولت استفاده از اقوام و مذاهب در مناصب مختلف است

کشف کلاهبرداری 30 میلیارد ریالی در قم

4 میلیون و 22 هزار تن کالا در زنجان جابجا شد

جهش شهرداری همدان برای زنده کردن شهر

هیچ تحریمی نمی تواند فعالیت بخش معدن را متوقف کند

تقویت 1.30 درصدی شاخص بورس پس از سقوط 9653 واحدی در سه روز اخیر

سمرقند و بخارا در کانون جذب توریسم و سرمایه خارجی

وزیر رفاه: توزیع سبد حمایتی دولت برای کارمندان از هفته آینده

ترمز دلار کشیده شد

قیمت نفت دست این سه مرد است

بانک تجارت به 4600 زوج گلستانی تسهیلات قرض الحسنه اعطا کرد

ترمز قیمت ها در بازار خودرو

آغاز جشنواره پرداخت های الکترونیکی بانک کشاورزی

مدیر جدید امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران منصوب شد

یک و نیم درصد مطالبات بانک قرض الحسنه رسالت غیرجاری است

افزایش یک درصدی قیمت نفت با امید بازار به کاهش تولید اوپکی ها

توصیه به سهام داران؛ برای فروش سهام دست نگه دارید!

روحانی: قیمت ارز شمشیر دو لبه است

تصمیمی درباره قیمت خودرو گرفته نشده است

تصمیمی درباره قیمت خودرو گرفته نشده است

افزایش14درصدی تسهیلات بانکی به بخش اقتصاد

پرداخت بسته حمایتی حقوق بگیران دولت ظرف روزهای آینده

ثبت نام برای صدور کارت سوخت جدید انجام می شود

اختصاص بیش از 50 درصد به بخش مسکن/ حمایت بانک سپه از بازسازی و نوسازی 19 هزار مسکن شهری و روستایی در کرمانشاه

اجازه نمی دهیم مردم دچار مشکل شوند

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/26

قیمت دلار امروز چند؟

هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات

عرضه یورو در صرافی های بانکی متوقف شد/نرخ دلار 12650 تومان

بعضی به اسم ایجاد اشتغال هزاران میلیارد وام گرفتند و همیشه هم ناراضی هستند/ما به FATF داخلی نیاز داریم تا بر اثر عدم شفاف سازی فاجعه به بار نیاید

دریافت مالیات از درآمد تسعیر ارز صادرات غیرقانونی اعلام شد

کلنگ زنی مجتمع پتروشیمی برای تولید 6 میلیون تن محصول در قشم

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره خودروهای فاقدکارت سوخت

استخدام موتور سوار بدون موتور جهت کار در پیک موتوری در تهران

66 درصد جمعیت مشهد مقدس بیننده شبکه خراسان رضوی

استخدام تحصیلدار با موتور و ظاهری آراسته در تهران

استخدام کارگر ساده جهت همکاری در فست فود در تهران

رسیدگی به مشکلات هفته تپه در استانداری اهواز/تیم وزارت کار در حال بررسی اوضاع هستند

استخدام خدمتکار منزل خانم مسلط به آشپزی و نظافت در تهران

رونمایی از پنج ایستگاه مکانیزه دوچرخه تا پایان سال

استخدام مدیر مالی،کارشناس تحقیق و توسعه در قم

استخدام سرپرست انبار،مدیر فروش و بازاریابی در قم

استخدام مدیر اداری و منابع انسانی،مدیر مهندسی صنایع در قم

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در قم

قیمت سکه 28 آبان 97 اعلام شد

جزییات شبکه انتقال مالی ایران-اروپا/احتمال انتخاب فرانسه به عنوان مقر

طرح نمایندگان برای تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی

خط اعتباری 1800 میلیاردی صندوق توسعه ملی برای شرکتهای دانش بنیان

77 درصد تقاضای مسکن برای سکونت نیست

نگاهی به استخراج و تولید طلا از معدن طلای موته تا بازار هنر اصفهان

رشد ترانزیت ادامه دارد/ رجایی فعال ترین مرز ایران

کدام عوامل بر مدیریت بازار ارز موثر هستند؟

مسعود نیلی: نه در ستاد کروبی بودم، نه روحانی

کشت پاییزه گندم در بیش از 43 هزار هکتار مزرعه

تبین اقدامات بسیج سازندگی سپاه لرستان در یک سال گذشته

اعزام تکواندوکار گیلانی به مسابقات گرند پری

راهکارهای سازمان بنادر برای مقابله با تحریم ها

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28

آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم

طرح جامع سافاری حرکتی برای ساماندهی سفرهای مسئولانه به مرنجاب

واگذاری های غیراصولی زمین بدون ضابطه به برخی سرمایه گذاران

قیمت های غیر واقعی ماحصل عرضه های مدیریت شده / تعطیلی و تعدیل نیرو در صنایع پایین دستی آلومینیوم

30 درصد صدقات و خیرات مردمی صرف تامین مسکن مددجویان می شود

علیزاده طباطبایی: حکم اعدام باقری درمنی نقض می شود

کاهش خسارات اقتصادی ناشی از حوادث غیرمترقبه در نتیجه رشد پیش بینی عددی

ارز مسافرتی امروز 28 آبان چند؟

بانک ها امروز دلار را چند می خرند؟

تیم کوک از ضرورت وضع قوانین برای صنعت تکنولوژی می گوید

قیمت ارز مسافرتی 28 آبان 97

قیمت طلا در دنیا افزایش یافت

قیمت خرید دلار در بانک‎ها در 28 آبان 97

تحریم ها کمترین تأثیر را بر بخش معدن و صنایع معدنی دارد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28

کشف 3.4هزار لیتر سوخت قاچاق

خط اعتباری 1800 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای شرکت های دانش بنیان

تاکید بر نظارت اثربخش شورا در تصویب طرح تکلیف شهرداری تهران به ارائه جدول بهای خدمات در بودجه

هشدار وزارت بهداشت: کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات در ایران

شاخص 2258 واحد صعود کرد

گردش مالی ماهانه 500 میلیاردی بانک ها در حوزه فناوری

اولویت بخشداری سراجوی مراغه اتمام طرح های نیمه تمام است

کافه کارآفرینی در لرستان راه اندازی می شود

مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت برای دریافت کارت جدید ثبت نام کنند

مرحله دوم سبد حمایتی دولت توزیع می شود

دولت 9.9 میلیارد تومان یارانه بلیت اتوبوس را پرداخت کرد

یک و نیم درصد مطالبات بانک قرض الحسنه رسالت غیرجاری است

راه اندازی قطار رشت-قزوین از پنجشنبه هفته جاری

بازدید دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از برترین های تولید پوشاک ایرانی

رایزنی با کشاورزان برای توسعه باغ گل محمدی در میامی

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانی ها می شود