مطالب مرتبط:
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
رویکرد روحانی را زمان احمدی نژاد تجربه کردیم/ آزاد سازی قیمت ها به رکود عمیق در کشور می انجامد
آزاد سازی قیمت خودرو توجیه ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 12:352018-08-20اقتصادي

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها


آزاد سازی قیمت خودرو از شمول قیمت گذاری دستوری همواره مورد تاکید مسوولان صنعتی و زنجیره خودروسازی کشور بوده است، حال با توجه به شرایط حاکم بر صنعت خودرو، - بحث آزاد سازی قیمت به نظر می رسد که از یک توصیه به اجبار تبدیل شده است.

شعار سال:" در شرایط حاضر، زنجیره خودروسازی کشور با مشکلات عدیده ای روبه رو است.

تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه این صنعت، مشکلات ناشی از نوسانات نرخ ارز، هزینه های سربار خودروسازان در کنار بهره وری پایین آن ها سبب شده تا تولید خودرو با چالش جدی روبه رو شود؛ به طوری که با روند کاهشی تولید این روزها شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی در بازار هستیم و روز به روز بر حاشیه قیمتی در بازار نیز اضافه می شود.

در این بین زنجیره خودروسازی کشور با در نظر گرفتن شرایط کنونی، تلاش های گسترده ای برای آزاد سازی قیمت ها در دستور کار قرار داده است.

این تلاش ها در حالی صورت می گیرد، که به نظر می رسد تمام دردهای زنجیره خودروسازی کشور با داروی آزاد سازی قیمت دوا می شود.

بر این اساس بسیاری از کارشناسان معتقدند در شرایطی خودروسازان و قطعه سازان تمام هم و غم خود را روی بحث آزاد سازی قیمت خودروهای تولیدی قرار داده اند که همین مساله می تواند به پاشنه آشیلی برای آن ها تبدیل شود.

شرایط بازار خودروهای داخلی طی ماه های اخیر بیانگر آن است که دو عامل سبب ایجاد تلاطم در بازار شده به طوری که این تلاطم حاشیه قیمتی را به حدود 50 درصد رسانده است.

عامل اول، کاهش عرضه خودروسازان به بازار است و عامل دیگر افزایش تقاضای غیر مصرفی و حضور سرمایه های سرگردان در این بازار.

همان طور که مشاهده می شود در این میان خبری از حضور مصرف کننده واقعی در بازار خودرو نیست و بخش قابل توجهی از تقاضای بازار، تقاضای غیر مصرفی است.

در این بین متقاضیانی که این مدت در بازار خودرو حضور داشته اند، به خودرو به عنوان یک کالای بادوام نگاه کرده و تلاش کرده اند تا با خرید آن به نوعی سرمایه ریالی خود را در برابر نوسانات نرخ ارز بیمه کنند.

دلالان نیز که فضا را با توجه به هجوم تقاضای غیر مصرفی مساعد می بینند، با حضور در بازار خودرو تلاش می کنند از این آب گل آلود، ماهی بگیرند؛ بنابراین با توجه به شرایط قیمتی حاکم بر بازار، چنانچه قیمت خودرو آزاد شود، این بازار دیگر نه برای صاحبان سرمایه که به نیت حفظ ارزش سرمایه خود در این بازار حضور دارند، جذابیت دارد، نه برای دلالان و واسطه ها.

چنانچه این دو از بازار خودرو خارج شوند مصرف کننده واقعی هم با توجه به شرایط قیمتی که حاصل از آزاد سازی است، توان خرید را نخواهد داشت و به این ترتیب برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که خوروسازان با بحران نبود تقاضا مواجه خواهند شد.

البته کارشناسان متفق القول نسبت به آزاد سازی قیمت ها در شرایط فعلی تاکید دارند و معتقدند که در این شرایط دولت باید مکانیزم قیمت گذاری براساس عرضه و تقاضا را جایگزین قیمت گذاری دستوری کند.

آن ها به بحران نبود تقاضا به دلیل آزاد سازی قیمت هم توجه کرده و برای حل این مساله، راه حل های گوناگونی ارائه داده اند.

برخی از کارشناسان تاکید دارند در شرایط فعلی که صنعت خودرو با بحران روبه رو است، از یک طرف تحریم های تحمیلی بر این صنعت فشار می آورد و از طرف دیگر خودروسازان با مشکلات داخلی در ارتباط با تولید روبه رو هستند، دولت نباید بعد از آزاد سازی قیمت، این صنعت را به حال خود رها کند و راهکاری که پیشنهاد می دهند این است که دولت باید تلاش کند با ارائه بسته های حمایتی شرایطی را برای طرف تقاضای واقعی ایجاد کند تا محصولات تولید شده خودروسازان خریدار داشته باشد.

در مقابل این دیدگاه، برخی معتقدند حمایت دولت از زنجیره خودروسازی طی این مدت سبب شده تا خودروسازان به جای اصلاح روندهای تولید و حرکت به سمت تولید با بهره وری بالا، همواره محصولاتی تولید کنند که به لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار دارند؛ ولی با توجه به این سطح از کیفیت، برای مصرف کننده گران تمام می شود.

تنها مساله ای که سبب شده تا با این شرایط کیفی، خودروسازان بتوانند به حیات خود ادامه دهند، حمایت های دولتی در کنار بازار انحصاری است که خودروسازان از آن بهره مند هستند.

حال اگر در این شرایط قرار بر این است که قیمت گذاری آزاد اعلام شود، باید این آزاد سازی به صورت کامل اتفاق بیفتد.

آزاد سازی کامل به آن معنا است که علاوه بر آزادسازی قیمتی، شرایط رقابت هم در این بخش آزاد شود به این صورت که دولت ممنوعیت واردات را لغو کند و اجازه واردات داده شود.

در این صورت بازار داخلی از یک بازار انحصاری به سمت یک بازار رقابتی حرکت می کند.

این دیدگاه به شدت مخالف پرداخت تسهیلات بانکی و تلاش برای تحریک تقاضا با این فرمول است؛ زیرا معتقد است این کار باعث لطمه های بیشتری به اقتصاد کشور خواهد بود.

در میان این دو دیدگاه، دیدگاه سومی نیز قرار دارد.

این دیدگاه معتقد است در شرایط فعلی بعد از آزادسازی قیمت ها، دولت باید بسته ای برای حمایت از سمت تقاضا تهیه کند.

این بسته می تواند شامل تسهیلات ارزان، با بهره پایین و بازپرداخت بلندمدت باشد تا صنعت خودرو از ناحیه آزاد سازی قیمت ها، با بحران تقاضا روبه رو نشود و همچنان بتواند محصولات تولیدی خود را به فروش برساند.

به موازات این بسته حمایتی، باید به مرور دولت از حوزه مدیریت در خودروسازی کشور خارج شود و وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

البته طرفداران این دیدگاه تاکید می کنند که این واگذاری باید به سمت بخش خصوصی توسعه گرا که دارای برند و بازار باشد، حرکت کند، نه اینکه به اسم خروج دولت از این صنعت، خودروسازان را در اختیار قطعه سازان قرار دهد.

دو پارامتر قیمت گذاری زمانی که برجام تایید شد و پیش از روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده برخی کارشناسان بارها بر خروج شورای رقابت از موضوع قیمت گذاری و سپردن آن به نظام عرضه و تقاضا تاکید کردند.

البته با تعلل های صورت گرفته فرصت برجام از دست رفت و قیمت گذاری ها همچنان از مجرای دستوری انجام می گیرد.

حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو می گوید که امروز و پس از سوزاندن فرصت های طلایی در پسابرجام شاید برای اقدامات اصلاحی در رهاسازی اقتصاد و رقابتی کردن قیمت ها دیر باشد، چراکه به اندازه کافی فشار تورمی بر مشتری وارد شده که دیگر توان تحمل تورم جدیدی را ندارد.

اشاره این کارشناس به کاهش شدید قدرت خرید مصرف کنندگان واقعی است.

قطعا با آزاد سازی قیمت ها و خروج دلالان و واسطه ها و همچنین کوچ سرمایه های سرگردان از این بازار، آنچه به عنوان مشتری در بازار می ماند تنها مصرف کنندگانی هستند که به دلیل آزاد سازی قیمت ها، قدرت خرید خود را از دست داده اند.

کریمی سنجری با اشاره به بحث آزادسازی قیمت خودرو، این مساله را در شرایط امروز مصداق راه رفتن روی لبه پرتگاه می داند و معتقد است اگر همه عوامل دخیل از جمله دولت، شرکت های خودروسازی و حتی بانک ها و شرکت های لیزینگ در این موضوع همکاری صادقانه نداشته باشند، قطعا خودروسازی این بار نخواهد توانست از بحران پیش رو به سلامت خارج شود.

این کارشناس در ارتباط با نرخ ارز می گوید: قیمت های فعلی محاسبه شده با نرخ ارز 4200 تومانی است؛ درحالی که شرکت های خودروساز و قطعه ساز با توجه به اینکه ارز با نرخ دولتی در اختیارشان قرار نمی گیرد، مجبورند خریدهای خود را با نرخ ارز بازار دوم انجام دهند.

تاثیر این نرخ ارز در قیمت تمام شده خودرو قطعا بازار را با بحران جدی تقاضا مواجه خواهد کرد؛ بنابراین افزایش حداقل دوبرابری قیمت خودرو غیر قابل انکار است.

کریمی سنجری معتقد است قیمت گذاری خودرو باید بر دو پارامتر قیمت تمام شده خودرو و نیز کشش بازار استوار باشد.

چنانچه این مهم محقق شود در آن صورت اولا شرکت های خودروسازی تمایلی به توقف فروش خودرو نخواهند داشت و ثانیا به دلیل حذف واسطه های رانتی، خودرو مستقیما از شرکت به مصرف کننده تحویل خواهد شد.

این کارشناس خودرو معتقد است چنانچه خودرو با قیمت تمام شده به بازار عرضه شود، اگرچه قیمت کارخانه ای خودرو افزایش می یابد اما قیمت کف بازار به مرور نسبت به قیمت انفجاری اولیه، تعدیل خواهد شد.

وی پیشنهاد می کند در این شرایط نظام بانکی و لیزینگ ها باید به کمک مشتریان بیایند و قدرت خرید آنها را با وام های کم بهره جبران کنند.

البته باید به این مهم توجه شود که چنانچه محدودیتی برای دریافت وام وجود داشته باشد.

بار دیگر باعث ایجاد رانت جدید خواهد شد.

کریمی سنجری پیشنهاد می کند، موضوع پرداخت وام باید با یک شرایط منطقی و بدون قید زمان باشد که هر زمان مشتری واقعی تصمیم به خرید خودرو گرفت بداند که می تواند بخشی از کاهش قدرت خرید خود را با وام کم بهره جبران کند.

البته خطری که بازار خودرو را تهدید می کند، انحصاری است که در این بازار وجود دارد.

در این شرایط چنانچه قیمت گذاری هم آزاد شود، خودروسازان می توانند با مدیریت عرضه، قیمت خودرو را در بازار مهندسی کنند.

کریمی سنجری با تاکید بر این مساله، پیشنهاد می کند: باید به سمت رهاسازی دو شرکت بزرگ خودروساز از قیمومت دولت حرکت کنیم.

واگذاری این دو شرکت تنها به یک بخش خصوصی توسعه گرا صورت پذیرد که صاحب برند و سرمایه و بازار باشد.

با این تعریف واگذاری به شرکت های داخلی به ویژه قطعه سازان به هیچ وجه حل کننده معمای خصوصی سازی در خودروسازی ایران نخواهد بود.

اجرای چرخه کامل آزاد سازی در شرایطی که حسن کریمی سنجری معتقد است باید بسته ای حمایتی برای تحریک تقاضا به موازات آزاد سازی قیمت ها در دستور کار دولت قرار بگیرد، فربد زاوه، کارشناس خودرو با این مساله مخالف است.

زاوه به خبرنگار ما می گوید که دولت باید از ارائه تسهیلات دستوری ارزان قیمت جدا پرهیز کند.

این کارشناس می گوید: احتمالا شبکه قطعه سازی و خودروسازی امیدوار است پس از کسب مجوز آزادسازی قیمت ها، با تکیه بر منابعی ارزان و نرخ دستوری تسهیلات از بانک مرکزی، بتواند قدرت خرید آسیب دیده مشتریان را ترمیم کند.

در واقع باید تلاش بر آزادسازی کل فرایند قرار نگیرد و صرفا قیمت گذاری دستوری از خودرو با ذی نفع خصوصی به نرخ دستوری تسهیلات بانکی با ذی نفع عمومی منتقل شود.

زاوه معتقد است که آزاد سازی قیمت ها در بازار خودرو، تنها بخشی از حل مساله است.

باید به سمتی برویم تا کل مشکل حل شود.

زاوه می گوید مشکل بزرگ تر که در حال حاضر صنعت خودروی کشور، چه در بخش عرضه و چه در بخش تقاضا با آن مواجه است، انحصار دو خودروساز بزرگ کشور در بازار است.

زاوه برای حل این مشکل پیشنهاد می کند علاوه بر آزادسازی قیمت ها باید آزاد سازی واردات قطعات و حذف کلیه مجوزهای پیچیده اداری تولید به صورت همزمان در دستور کار قرار بگیرد و تمامی موانع غیرتعرفه ای و مجوزهای مکرری که جدیدا به سامانه واردات اضافه شده است، حذف شود.

این کارشناس ادامه می دهد به موازات آن، کاهش شدید تعرفه موثر واردات و حذف سایر عوارض و مالیات های مستقیم و غیرمستقیمی که صرفا از واردات کالا اخذ می شود، فضا را کاملا رقابتی می کند.

وی اضافه می کند که در چنین فضایی می توان امیدوار بود، به رغم اینکه قدرت خرید مشتریان در کوتاه مدت آسیب جدی می بیند، در درازمدت امکان دستیابی به کالای استاندارد و با قیمت مناسب برای آنها مهیا شده است.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 28 مرداد 97، کد مطلب: 3429107، www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: خودرو - بازار - بازار خودرو - قیمت - قیمت خودرو - شرایط - آزاد - خودروسازان - خودروهای داخلی - سرمایه - مصرف - قیمت خودروهای داخلی - کشور - تولید - نرخ ارز - مشکلات - صنعت - افزایش - ایالات متحده - افزایش قیمت - تولید خودرو - حاشیه - خرید - کاهش - بهره وری - جذابیت - آمریکا - هزینه - تحریم - داروی

آخرین اخبار سرویس:
سفر گروه مذاکره کننده سوخو برای معرفی هواپیماهای روسی به ایران

سدسازی دلیل اصلی کاهش پهنه آبی تالاب شادگان است

200 هزار میلیارد ریال برای طرح های آب و خاک کشور هزینه شد

کسانیکه نسبت به اجرای حکم 2 مفسد اقتصادی شبهه ای دارند، به قانون مراجعه کنند

برگزاری ویژه برنامه «کاروان گل» در 6 مسیر در شهر تهران

ایران؛ جزیره ای امن برای سرمایه گذاری خارجی

عوارض بر صادرات محصولات کشاورزی وضع می شود

قیمت خودرو اصلاح می شود؟

با دینار عراقی چه کنیم؟

سدسازی دلیل اصلی کاهش پهنه آبی تالاب شادگان است

فرسودگی منازل روستایی ورامین خانه به خانه اطلاع رسانی می شود

شهرداری های کوچک خراسان شمالی سهم کتابخانه ها را پرداختند

اختلاف مالی موجب تعطیلی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر شد

اختلاف مالی موجب تعطیلی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر شد

درآمد دولت دست کم دو برابر و نیم افزایش پیدا کرده است؛ افزایش حقوق ها باید منطقی تر شود/ بسته های حمایتی دولتی، جبران خسارات وارده را نمی کند

فرسودگی منازل روستایی ورامین خانه به خانه اطلاع رسانی می شود

شهرداری های کوچک خراسان شمالی سهم کتابخانه ها را پرداختند

اختلاف مالی موجب تعطیلی نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر شد

دومین استان غنی از بیتومین در کشور

سبقت افزایش اجاره بها از تورم

سد پیله سحران اردبیل آماده بهره برداری شد

148 میلیون دلار کالای کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد

12 هزار لاستیک با نرخ دولتی بین تاکسیرانان تهرانی توزیع شد

بازداشت و اخراج کارلوس گون از نیسان

تحویل بنزین فقط با کارت سوخت/ مالکان خودرو و موتورسیکلت کارت سوخت خود را دریافت کنند

کاهش 150 هزار تومانی قیمت سکه در بازار/ دلار 13500 تومان شد

توقف عرضه یورو در صرافی ها

زنگنه با مجوز قانون را دور زد

قیمت خودرو امروز 1397/08/28| پراید 38 میلیون تومان شد

قیمت سکه قیمت طلا و قیمت دلار امروز 97/08/28

قیمت طلا 28 آبان ماه 97 / قیمت طلای دست دوم اعلام شد

وضعیت نابسامان مسجد جامع «فهرج» یزد

رقم خبر: روزانه چند ایرانی دیالیز می شوند؟

چه افرادی به نام اشتغال وام میلیاردی گرفتند؟

12 هزار لاستیک با نرخ دولتی بین تاکسیرانان تهرانی توزیع شد

148 میلیون دلار کالای کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد

بسیج 300میلیارد ریال طرح محرومیت زدایی انجام داده است

ضرورت حضور استارتاپ ها در حوزه انرژی

ساختمان های کشور از بیمه عیوب پنهان برخودار می شوند

دلار باز هم ارزان خواهد شد؛ منتظر ریزش نرخ ها باشید

عوارض بر صادرات محصولات کشاورزی وضع می شود

سهم 80 درصدی پتروشیمی ها در عرضه دلار به سامانه نیما

قطعه سازان پیشنهاد دادند: تعیین قیمت خودرو 5 درصد کمتر از حاشیه بازار

مزایای راه اندازی سامانه پرونده های قاچاق چیست؟/ 4 قلم کالای مخابراتی زیر پوشش طرح رجیستری

از 3تا 24آذرماه انجام می شود: ثبت نام برای صدور کارت سوخت جدید

قوه قضاییه در حال تغییر رویکرد است/ باید مردم را توجیه می کردیم که به گرانی دامن نزنند

بعضی به اسم ایجاد اشتغال هزاران میلیارد وام گرفتند/ به FATF داخلی نیاز داریم

حمایت بانک سپه از بازسازی و نوسازی 19 هزار مسکن شهری و روستایی در کرمانشاه

دعوت به همکاری کارشناس فروش حضوری در شرکت اعتماد گستر

استخدام تعدادی اپراتور و کارشناس فروش در تهران

کلاه گشادی که سر مرد بازنشسته بجنوردی رفت !

200 هزار میلیارد ریال برای طرح های آب و خاک کشور هزینه شد

بسیج 300میلیارد ریال طرح محرومیت زدایی انجام داده است

12 هزار لاستیک با نرخ دولتی بین تاکسیرانان تهرانی توزیع شد

اروپا برای توسعه روابط تجاری با ایران عزم جدی دارد

148 میلیون دلار کالای کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد

موافقت سازمان برنامه و بودجه با سرمایه گذاری در ثبت جریمه خودروها

ضرورت تاسیس اداره صادارت و واردات در قزوین

بهره برداری از طرحهای صنعتی و خدماتی

آغاز مرحله دوم توزیع سبدحمایتی برای کارمندان دارای حقوق زیر3 میلیون + ویدیو

سد پیله سحران اردببل آماه بهره برداری شد

ساختمان های کشور از بیمه عیوب پنهان برخودار می شوند

تشریح مبانی قانونی احکام مفسدان اخیر اقتصادی

عرضه کراس اوورهای BISU در نمایشگاه خودروی تهران

دلار باز هم ارزان خواهد شد؛ منتظر ریزش نرخ ها باشید

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

بازگشت کارت سوخت قطعی شد

اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به معلمان

تصاویر / اولین هتل زیرزمینی را ببینید

کارنامه پرداخت تسهیلات در نظام بانکی

​تاخیر چندساله در راه اندازی سامانه پرونده های قاچاق

آذری جهرمی، اعلام کرد: صرفه جویی 330 میلیارد تومانی در هزینه ها با اتصال کارت سوخت به کارت بانکی

قیمت خودرو امروز 1397/08/28| پراید 38 میلیون تومان شد

تحویل بنزین فقط با کارت سوخت/ مالکان خودرو و موتورسیکلت کارت سوخت خود را دریافت کنند

فراخوان تظاهرات در فرانسه در اعتراض به خشونت علیه زنان

سد پیله سحران اردببل آماه بهره برداری شد

ظرفیت افزایش دو برابری تولید لبنیات در 10 سال آینده

سهم خواهی 50 درصدی صداوسیما از سهام یا برند، چه تفاوتی دارد؟ / در صورت صحت این ادعا ها صداوسیما باید پاسخگو باشد

شرکت ملی پخش اطلاعیه داد تحویل بنزین فقط با کارت سوخت/ مالکان خودرو و موتور سیکلت کارت سوخت خود را دریافت کنند

مشاور رییس جمهور: کاهش قیمت ارز ادامه خواهد داشت

امسال 700 هزار مترمربع از معابر شهر زاهدان آسفالت شد

بازگشایی واحدهای تعطیل دارای بازار فروش در اولویت است

اشتغال در بخش صنعت خراسان رضوی بیش از 50درصد افزایش یافت

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس:اتحادیه اوپا برای احیای دریاچه ارومیه کمک کند

مرحله دوم مرمت کاروانسرای هجیب به پایان رسید

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی منصوب شد

سبقت افزایش اجاره بها از تورم

تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی تخلف است

خداقوت آقای خامسی

کشف کولر گازی قاچاق به ارزش 35 میلیارد ریال

قوه قضاییه در حال تغییر رویکرد است/ باید مردم را توجیه می کردیم که به گرانی دامن نزنند

مالیات بر مسکن، دست سفته بازان و دلالان را می بندد

افتتاح طرهای صنعتی و خدماتی

طرح مالیات برمسکن به افزایش قیمت آن می انجامد

امضاء تفاهم نامه میان شرکت آبفای شهری و دانشگاه یاسوج

سه مزیت یک پیشنهاد برای بانک مسکن

بارندگی های اخیر خشکسالی های گذشته را برطرف نمی کند

تجهیز 2200 تاکسی در منطقه چهار تهران به کارتخوان بانکی

آیفکس 1910 واحدی شد

پروژه 6 میلیارد دلاری چین برای توسعه فرودگاه کلیدی جاده ابریشم

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها