مطالب مرتبط:
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها
رویکرد روحانی را زمان احمدی نژاد تجربه کردیم/ آزاد سازی قیمت ها به رکود عمیق در کشور می انجامد
آزاد سازی قیمت خودرو توجیه ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 13:352018-08-20اقتصادي

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها


آزاد سازی قیمت خودرو از شمول قیمت گذاری دستوری همواره مورد تاکید مسوولان صنعتی و زنجیره خودروسازی کشور بوده است، حال با توجه به شرایط حاکم بر صنعت خودرو، - بحث آزاد سازی قیمت به نظر می رسد که از یک توصیه به اجبار تبدیل شده است.

شعار سال:" در شرایط حاضر، زنجیره خودروسازی کشور با مشکلات عدیده ای روبه رو است.

تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه این صنعت، مشکلات ناشی از نوسانات نرخ ارز، هزینه های سربار خودروسازان در کنار بهره وری پایین آن ها سبب شده تا تولید خودرو با چالش جدی روبه رو شود؛ به طوری که با روند کاهشی تولید این روزها شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی در بازار هستیم و روز به روز بر حاشیه قیمتی در بازار نیز اضافه می شود.

در این بین زنجیره خودروسازی کشور با در نظر گرفتن شرایط کنونی، تلاش های گسترده ای برای آزاد سازی قیمت ها در دستور کار قرار داده است.

این تلاش ها در حالی صورت می گیرد، که به نظر می رسد تمام دردهای زنجیره خودروسازی کشور با داروی آزاد سازی قیمت دوا می شود.

بر این اساس بسیاری از کارشناسان معتقدند در شرایطی خودروسازان و قطعه سازان تمام هم و غم خود را روی بحث آزاد سازی قیمت خودروهای تولیدی قرار داده اند که همین مساله می تواند به پاشنه آشیلی برای آن ها تبدیل شود.

شرایط بازار خودروهای داخلی طی ماه های اخیر بیانگر آن است که دو عامل سبب ایجاد تلاطم در بازار شده به طوری که این تلاطم حاشیه قیمتی را به حدود 50 درصد رسانده است.

عامل اول، کاهش عرضه خودروسازان به بازار است و عامل دیگر افزایش تقاضای غیر مصرفی و حضور سرمایه های سرگردان در این بازار.

همان طور که مشاهده می شود در این میان خبری از حضور مصرف کننده واقعی در بازار خودرو نیست و بخش قابل توجهی از تقاضای بازار، تقاضای غیر مصرفی است.

در این بین متقاضیانی که این مدت در بازار خودرو حضور داشته اند، به خودرو به عنوان یک کالای بادوام نگاه کرده و تلاش کرده اند تا با خرید آن به نوعی سرمایه ریالی خود را در برابر نوسانات نرخ ارز بیمه کنند.

دلالان نیز که فضا را با توجه به هجوم تقاضای غیر مصرفی مساعد می بینند، با حضور در بازار خودرو تلاش می کنند از این آب گل آلود، ماهی بگیرند؛ بنابراین با توجه به شرایط قیمتی حاکم بر بازار، چنانچه قیمت خودرو آزاد شود، این بازار دیگر نه برای صاحبان سرمایه که به نیت حفظ ارزش سرمایه خود در این بازار حضور دارند، جذابیت دارد، نه برای دلالان و واسطه ها.

چنانچه این دو از بازار خودرو خارج شوند مصرف کننده واقعی هم با توجه به شرایط قیمتی که حاصل از آزاد سازی است، توان خرید را نخواهد داشت و به این ترتیب برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که خوروسازان با بحران نبود تقاضا مواجه خواهند شد.

البته کارشناسان متفق القول نسبت به آزاد سازی قیمت ها در شرایط فعلی تاکید دارند و معتقدند که در این شرایط دولت باید مکانیزم قیمت گذاری براساس عرضه و تقاضا را جایگزین قیمت گذاری دستوری کند.

آن ها به بحران نبود تقاضا به دلیل آزاد سازی قیمت هم توجه کرده و برای حل این مساله، راه حل های گوناگونی ارائه داده اند.

برخی از کارشناسان تاکید دارند در شرایط فعلی که صنعت خودرو با بحران روبه رو است، از یک طرف تحریم های تحمیلی بر این صنعت فشار می آورد و از طرف دیگر خودروسازان با مشکلات داخلی در ارتباط با تولید روبه رو هستند، دولت نباید بعد از آزاد سازی قیمت، این صنعت را به حال خود رها کند و راهکاری که پیشنهاد می دهند این است که دولت باید تلاش کند با ارائه بسته های حمایتی شرایطی را برای طرف تقاضای واقعی ایجاد کند تا محصولات تولید شده خودروسازان خریدار داشته باشد.

در مقابل این دیدگاه، برخی معتقدند حمایت دولت از زنجیره خودروسازی طی این مدت سبب شده تا خودروسازان به جای اصلاح روندهای تولید و حرکت به سمت تولید با بهره وری بالا، همواره محصولاتی تولید کنند که به لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار دارند؛ ولی با توجه به این سطح از کیفیت، برای مصرف کننده گران تمام می شود.

تنها مساله ای که سبب شده تا با این شرایط کیفی، خودروسازان بتوانند به حیات خود ادامه دهند، حمایت های دولتی در کنار بازار انحصاری است که خودروسازان از آن بهره مند هستند.

حال اگر در این شرایط قرار بر این است که قیمت گذاری آزاد اعلام شود، باید این آزاد سازی به صورت کامل اتفاق بیفتد.

آزاد سازی کامل به آن معنا است که علاوه بر آزادسازی قیمتی، شرایط رقابت هم در این بخش آزاد شود به این صورت که دولت ممنوعیت واردات را لغو کند و اجازه واردات داده شود.

در این صورت بازار داخلی از یک بازار انحصاری به سمت یک بازار رقابتی حرکت می کند.

این دیدگاه به شدت مخالف پرداخت تسهیلات بانکی و تلاش برای تحریک تقاضا با این فرمول است؛ زیرا معتقد است این کار باعث لطمه های بیشتری به اقتصاد کشور خواهد بود.

در میان این دو دیدگاه، دیدگاه سومی نیز قرار دارد.

این دیدگاه معتقد است در شرایط فعلی بعد از آزادسازی قیمت ها، دولت باید بسته ای برای حمایت از سمت تقاضا تهیه کند.

این بسته می تواند شامل تسهیلات ارزان، با بهره پایین و بازپرداخت بلندمدت باشد تا صنعت خودرو از ناحیه آزاد سازی قیمت ها، با بحران تقاضا روبه رو نشود و همچنان بتواند محصولات تولیدی خود را به فروش برساند.

به موازات این بسته حمایتی، باید به مرور دولت از حوزه مدیریت در خودروسازی کشور خارج شود و وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

البته طرفداران این دیدگاه تاکید می کنند که این واگذاری باید به سمت بخش خصوصی توسعه گرا که دارای برند و بازار باشد، حرکت کند، نه اینکه به اسم خروج دولت از این صنعت، خودروسازان را در اختیار قطعه سازان قرار دهد.

دو پارامتر قیمت گذاری زمانی که برجام تایید شد و پیش از روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده برخی کارشناسان بارها بر خروج شورای رقابت از موضوع قیمت گذاری و سپردن آن به نظام عرضه و تقاضا تاکید کردند.

البته با تعلل های صورت گرفته فرصت برجام از دست رفت و قیمت گذاری ها همچنان از مجرای دستوری انجام می گیرد.

حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو می گوید که امروز و پس از سوزاندن فرصت های طلایی در پسابرجام شاید برای اقدامات اصلاحی در رهاسازی اقتصاد و رقابتی کردن قیمت ها دیر باشد، چراکه به اندازه کافی فشار تورمی بر مشتری وارد شده که دیگر توان تحمل تورم جدیدی را ندارد.

اشاره این کارشناس به کاهش شدید قدرت خرید مصرف کنندگان واقعی است.

قطعا با آزاد سازی قیمت ها و خروج دلالان و واسطه ها و همچنین کوچ سرمایه های سرگردان از این بازار، آنچه به عنوان مشتری در بازار می ماند تنها مصرف کنندگانی هستند که به دلیل آزاد سازی قیمت ها، قدرت خرید خود را از دست داده اند.

کریمی سنجری با اشاره به بحث آزادسازی قیمت خودرو، این مساله را در شرایط امروز مصداق راه رفتن روی لبه پرتگاه می داند و معتقد است اگر همه عوامل دخیل از جمله دولت، شرکت های خودروسازی و حتی بانک ها و شرکت های لیزینگ در این موضوع همکاری صادقانه نداشته باشند، قطعا خودروسازی این بار نخواهد توانست از بحران پیش رو به سلامت خارج شود.

این کارشناس در ارتباط با نرخ ارز می گوید: قیمت های فعلی محاسبه شده با نرخ ارز 4200 تومانی است؛ درحالی که شرکت های خودروساز و قطعه ساز با توجه به اینکه ارز با نرخ دولتی در اختیارشان قرار نمی گیرد، مجبورند خریدهای خود را با نرخ ارز بازار دوم انجام دهند.

تاثیر این نرخ ارز در قیمت تمام شده خودرو قطعا بازار را با بحران جدی تقاضا مواجه خواهد کرد؛ بنابراین افزایش حداقل دوبرابری قیمت خودرو غیر قابل انکار است.

کریمی سنجری معتقد است قیمت گذاری خودرو باید بر دو پارامتر قیمت تمام شده خودرو و نیز کشش بازار استوار باشد.

چنانچه این مهم محقق شود در آن صورت اولا شرکت های خودروسازی تمایلی به توقف فروش خودرو نخواهند داشت و ثانیا به دلیل حذف واسطه های رانتی، خودرو مستقیما از شرکت به مصرف کننده تحویل خواهد شد.

این کارشناس خودرو معتقد است چنانچه خودرو با قیمت تمام شده به بازار عرضه شود، اگرچه قیمت کارخانه ای خودرو افزایش می یابد اما قیمت کف بازار به مرور نسبت به قیمت انفجاری اولیه، تعدیل خواهد شد.

وی پیشنهاد می کند در این شرایط نظام بانکی و لیزینگ ها باید به کمک مشتریان بیایند و قدرت خرید آنها را با وام های کم بهره جبران کنند.

البته باید به این مهم توجه شود که چنانچه محدودیتی برای دریافت وام وجود داشته باشد.

بار دیگر باعث ایجاد رانت جدید خواهد شد.

کریمی سنجری پیشنهاد می کند، موضوع پرداخت وام باید با یک شرایط منطقی و بدون قید زمان باشد که هر زمان مشتری واقعی تصمیم به خرید خودرو گرفت بداند که می تواند بخشی از کاهش قدرت خرید خود را با وام کم بهره جبران کند.

البته خطری که بازار خودرو را تهدید می کند، انحصاری است که در این بازار وجود دارد.

در این شرایط چنانچه قیمت گذاری هم آزاد شود، خودروسازان می توانند با مدیریت عرضه، قیمت خودرو را در بازار مهندسی کنند.

کریمی سنجری با تاکید بر این مساله، پیشنهاد می کند: باید به سمت رهاسازی دو شرکت بزرگ خودروساز از قیمومت دولت حرکت کنیم.

واگذاری این دو شرکت تنها به یک بخش خصوصی توسعه گرا صورت پذیرد که صاحب برند و سرمایه و بازار باشد.

با این تعریف واگذاری به شرکت های داخلی به ویژه قطعه سازان به هیچ وجه حل کننده معمای خصوصی سازی در خودروسازی ایران نخواهد بود.

اجرای چرخه کامل آزاد سازی در شرایطی که حسن کریمی سنجری معتقد است باید بسته ای حمایتی برای تحریک تقاضا به موازات آزاد سازی قیمت ها در دستور کار دولت قرار بگیرد، فربد زاوه، کارشناس خودرو با این مساله مخالف است.

زاوه به خبرنگار ما می گوید که دولت باید از ارائه تسهیلات دستوری ارزان قیمت جدا پرهیز کند.

این کارشناس می گوید: احتمالا شبکه قطعه سازی و خودروسازی امیدوار است پس از کسب مجوز آزادسازی قیمت ها، با تکیه بر منابعی ارزان و نرخ دستوری تسهیلات از بانک مرکزی، بتواند قدرت خرید آسیب دیده مشتریان را ترمیم کند.

در واقع باید تلاش بر آزادسازی کل فرایند قرار نگیرد و صرفا قیمت گذاری دستوری از خودرو با ذی نفع خصوصی به نرخ دستوری تسهیلات بانکی با ذی نفع عمومی منتقل شود.

زاوه معتقد است که آزاد سازی قیمت ها در بازار خودرو، تنها بخشی از حل مساله است.

باید به سمتی برویم تا کل مشکل حل شود.

زاوه می گوید مشکل بزرگ تر که در حال حاضر صنعت خودروی کشور، چه در بخش عرضه و چه در بخش تقاضا با آن مواجه است، انحصار دو خودروساز بزرگ کشور در بازار است.

زاوه برای حل این مشکل پیشنهاد می کند علاوه بر آزادسازی قیمت ها باید آزاد سازی واردات قطعات و حذف کلیه مجوزهای پیچیده اداری تولید به صورت همزمان در دستور کار قرار بگیرد و تمامی موانع غیرتعرفه ای و مجوزهای مکرری که جدیدا به سامانه واردات اضافه شده است، حذف شود.

این کارشناس ادامه می دهد به موازات آن، کاهش شدید تعرفه موثر واردات و حذف سایر عوارض و مالیات های مستقیم و غیرمستقیمی که صرفا از واردات کالا اخذ می شود، فضا را کاملا رقابتی می کند.

وی اضافه می کند که در چنین فضایی می توان امیدوار بود، به رغم اینکه قدرت خرید مشتریان در کوتاه مدت آسیب جدی می بیند، در درازمدت امکان دستیابی به کالای استاندارد و با قیمت مناسب برای آنها مهیا شده است.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 28 مرداد 97، کد مطلب: 3429107، www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: خودرو - بازار - بازار خودرو - قیمت - قیمت خودرو - شرایط - آزاد - خودروسازان - خودروهای داخلی - سرمایه - مصرف - قیمت خودروهای داخلی - کشور - تولید - نرخ ارز - مشکلات - صنعت - افزایش - ایالات متحده - افزایش قیمت - تولید خودرو - حاشیه - خرید - کاهش - بهره وری - جذابیت - آمریکا - هزینه - تحریم - داروی

آخرین اخبار سرویس:
اعلام میزان ارز وارداتی تا پایان معاملات 27 شهریور

از نبود نظارت های دقیق تا تعزیه ای که صاحب ندارد

از «رونمایی مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور با احتساب نفت» تا «آشنایی با اسکناس های جدید یورو»

عربستان از قیمت نفت بالای 80 دلار راضی است

افزایش 5 دلاری طلا در بازار های جهانی

جزییات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه

کالاهای احتکاری کشف شده کجاست؟

تشکیل کارگروه فروش نفت در دوران تحریم

بفرمایید به بهشت برانکو

ترکیه شرایط دریافت تابعیت را تسهیل کرد

افت شدید معاملات مسکن در شهریورماه

جدیدترین نمونه های دسته گل عروس با گل ارکیده

ایرانی ها در رتبه دوم خرید خانه در ترکیه

خروج 3 میلیون دلار ارز از کشور برای واردات روغن پالم+ جدول

دردسر های زندگی خانم سوپرمدل ها + عکس

سلفی در طوفان به قیمت جان + عکس

هند سه طلاقه کردن زنان را ممنوع کرد

مردم منتظر افزایش حقوق نباشند

احتمال ورود آمازون به صنعت بانکداری

منهای سیستان و بلوچستان، 100 درصد شهرها گاز دارند

15 سال زندان برای آلوده سازان موادغذایی ! + عکس ها

چرا صادرات محصولات پتروشیمی کاهش یافت؟

نخستین موبایل تاشو سامسونگ بدون لایه محافظتی گوریلا گلس از راه می رسد

کلمات قصار/ محتشم کاشانی: ای چرخ غافلی که چه بیداد کرده ای ؟

چه کسی سخنگوی فارسی زبان آمریکا می شود؟

تهدید صادرات صنایع فولاد و پتروشیمی با سیاست های دولت

سحر دولتشاهی با پوشش چادر/ عکس

موسسه رازی توانایی تأمین نیاز داخل کشور را دارد

جدول امروز قیمت خودروها

امسال 190 کیلومتر از راه های روستایی آذربایجان غربی آسفالت می شود

افزایش سطح زیرکشت چغندرقند مانع از تحقق ورود آب به دریاچه ارومیه شد

در جنگ اقتصادی هستیم و اجازه خروج غیر ضروری ارز داده نمی شود

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بنگاههای اقتصادی دارای نیروی مددجو

راه اندازی3 کانکس اضطراری آنتن تلفن همراه در یزد

بفرمایید به بهشت برانکو

نرخ واقعی دلار چقدر است؟

قیمت لوازم خانگی با رعایت شروطی آزاد شد

افزایش جهانی قیمت طلا

کاهش14درصدی صادرات به پنجمین شریک تجاری/ظرفیت های بالقوه بازارهند

ماجرای تجارت سیاهِ دلار از افغانستان به ایران + جزییات

افزایش 31 درصدی تولید کوکایین در کلمبیا در سال 2017

صادرات بیش از 34 تن فرآورده لبنی ایران به روسیه

ایرانی ها در رتبه دوم خرید خانه در ترکیه

ایرانی ها در رتبه دوم خرید خانه در ترکیه

صدور مجوز تولید خودرو بدون خط تولید

راهنمای خرید سیتروئن C3؛ مشخصات فنی، آپشن ها، قیمت و شرایط فروش

شواهد جدید: پلوتو یک سیاره است

آمریکا بار دیگر ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد

گزارش مرکز آمار از کاهش رشد اقتصادی +جدول

مصوبات اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، محدودیت در سقف معاملات را حذف کرد

تعرفه60میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا/ طرح شکایت درWTO

رکوردی که مردهای عنکبوتی کنار هم زدند +تصاویر

قتل 18 ماهیگیر یمنی توسط عربستان

تاخت و تاز بورگوارد در دنیای تکنولوژی؛ فناوری شارژ سریع از سوپراسپرت تا کراس اورهای برقی

تحریم های آمریکا چه ضرری به دلار می زنند؟

جهش سهام چین و آسیا با وجود نگرانی های جنگ تجاری

چرا نماد اعتماد الکترونیکی سکه ثامن حذف شد+ سند

روزیاتو: سناریوهای احتمالی آینده بازار نفت چگونه است؟

سرمایه گذاری میلیاردی امارات در الجزایر

استعفای مدیرعامل یک بانک بزرگ به خاطر پولشویی + جزییات

ملت یارانه ارزی از جیبشان برود و کالاها را هم گرانتر بخرند؟

ناپدید شدن فروشنده پورشه دردسرساز شد + عکس

جزییات بیشتر از پلتفرم الکتریکی MEB فولکس واگن

استوک های مسی 2 میلیون تومان؛ استوک های بازیکنان ایرانی 15 میلیون تومان!

تولید نفت آمریکا بالاتر می رود

عملکرد دادستان کل، باعث سرخوردگی من شده است

تشدید تدابیر امنیتی در کربلا در آستانه عاشورای حسینی

طلا به کمک پلاتین می رود

استوک های مسی 2 میلیون تومان؛ استوک های بازیکنان ایرانی 15 میلیون تومان!

استون مارتین DB11 ضد گلوله، معرفی شد

آمریکای لاتین در مسیر انقلاب انرژی های تجدیدپذیر قرار دارد

صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ در عرصه جهانی

گزارش تصویری:آیین عزاداری تاسوعای حسینی در بازار تهران

فوت 3 نفر بر اثر واژگونی خودرو در آزادراه کرج

مصدومیت 2 نفر بر اثر صاعقه در فارس

بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می شود

آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام با هواپیماهای ATR

آینده ی بازار مسکن غیر قابل پیش بینی است/ وام ها کفاف خرید خانه را نمی دهند

دارایی های خریداران سکه ثامن در معرض خطر

تبعات تحریم های آمریکا دامن دلار را می گیرد

اجرای 90درصد میزبانی دربی با صندلی های بدون شماره!

سایت باشگاه رم تغییر خواهد کرد

نخست وزیر پیشین مالزی بازداشت شد

375 میلیون فرصت شغلی در چین ایجاد شد

نرخ مرغ گرم در روزهای تاسوعا و عاشورا

از اجرای طرح پاکبانان محرم تا سفره های احسان حسینی

مخالفان و موافقان مهریه درباره قوانین ازدواج می گویند

ادامه جنگ تجاری به حل مسائل آمریکا کمک نخواهد کرد

اراده جدی برای تقویت روابط ایران با ژاپن وجود دارد

وضعیت رشد بخش های اقتصادی در میان تکانه های ارزی و تحریم

عراق و اقغانستان چقدر کفش ایرانی می خرند؟

استپ وی 125 میلیون تومان شد

بارش باران و مه گرفتگی در محورهای شمالی کشور

ب.ام.دبلیو صفر در بازار چند؟

عزاداری ظهر تاسوعا در تبریز / 2

اراده جدی برای تقویت روابط ایران با ژاپن وجود دارد

چرا مردم به جای سهام، طلا می خرند؟!

تولید اتوبوس کاهش یافت

قیمت روز آپارتمان در شهر مقدس مشهد؟

افزایش قیمت نفت موقتی و ناشی از تحریم است

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها

بحران تقاضا، در کمین آزاد سازی قیمت ها