مطالب مرتبط:
اعلام تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد/مشاور جان بولتون به عنوان رییس این گروه منصوب شد
آیا تقارن تشکیل «گروه اقدام ایران» با سالگرد کودتای 28 مرداد، واقعا اتفاقی است؟
آتلانتیک بررسی کرد؛آیا تقارن تشکیل «گروه اقدام ایران» با سالگرد کودتای 28 مرداد، واقعا اتفاقی است؟
تشکیل «گروه اقدام ایران» در آمریکا، همزمان با سالروز کودتای 28 مرداد
برایان هوک، مسئول «گروه اقدام ایران»:تشکیل این نهاد در آستانه ی سالگرد 28 مرداد کاملا تصادفی است / دولت هایی که از ایران نفت وارد کنند را تحریم خواهیم کرد / توپ در زمین تهران است / به دنبال تغییر رفتار ایران هستیم / 12 شرط پمپئو و پیشنهاد مذاکره بدون پیش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 12:052018-08-20بين الملل

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تشکیل «گروه اقدام ایران» در دولت آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای ایالات متحده است.

- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تشکیل گروه اقدام ایران در دولت آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای ایالات متحده است.

: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به فرا رسیدن عید سعید قربان، این عید را پیاپیش تبریک و تهنیت گفت.

قاسمی همچنین فرا رسیدن هفته دولت را که در پیش است، تبریک گفت.

سفارت خانه های خارجی باید حرمت شهروندان ایرانی را حفظ کنند بهرام قاسمی در خصوص شکایت از نحوه برخورد کارکنان سفارتخانه ها در صدور روادید برای مراجعه کنندگان گفت: سفارتخانه های خارجی در تهران موظف هستند که حقوق شهروندان ایرانی را با دقت رعایت کنند و خدمات لازم را ارائه کنند.

خبرهایی را من دیروز دریافت کردم و در حال بررسی هستیم.

بعد از بررسی ها می توانم اظهار نظر کنم.

توصیه ما سفارتخانه های خارجی در تهران حفظ حرمت شهروندان ایرانی است.

امیدوارم وضعیت بتواند در مسیر برخورد بهتر و شایسته تر با هموطنان ما بهتر شود.

قاسمی در خصوص ادعای بولتون در زمینه دخالت ایران در انتخاب امریکا گفت: کافر همه را به کیش خود پندارد.

‎‎ تیم مذاکره کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است وی در خصوص اظهارات مقام معظم رهبری در زمینه مذاکرات و تیم مذاکره کننده گفت: من سعی می کنم در زمینه فرمایشات مقام معظم رهبری ورود نکنم.

تیم مذاکره کننده رهنمودها را انجام دادند.

مرجع نظارتی هم بر مذاکرات اشراف داشته است.

فرمایشان ایشان دقیق و متین است.

بین طرف ایرانی و عراقی در خصوص آتش سوزی در هورالعظیم تماس هایی در جریان است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص نقل قول از عیسی کلانتری [رییس سازمان حفاظت محیط زیست] مبنی بر اینکه آتش سوزی عمدی و واکنش دولت عراق گفت: فکر می کنم این بحث فنی است و بهتر است که از سازمان محیط زیست پیگیری شود.

تماس هایی بین دو وزارت خارجه در جریان بوده است.

‎ پس از تشکیل دولت جدید عراق، همکاری ها را با شدت بیشتری دنبال می کنیم وی در خصوص اظهارات فوأد معصوم مبنی بر سفر هیئت عراقی به ایران گفت: روابط ما با عراق به عنوان کشور همسایه روابط خوبی است و رفت و آمدهای زیادی صورت گرفته است.

ما این روزها شاهد تلاش های گروه ها برای تشکیل دولت جدید هستیم.

ما منتظریم که دولت جدید در عراق تشکیل شود و مجددا بعد از عبور از وضعیت فعلی حتما با شدت و حدت بیشتری می توانیم همکاری ها را در بخش خصوص و دولتی را دنبال کنیم.

‎ تشکیل گروه اقدام ایران در دولت آمریکا یادآور کودتای 28 مرداد است قاسمی در خصوص تشکیل گروه اقدام ایران و اینکه آیا وزارت خارجه می خواهد گروه اقدام آمریکا تشکیل دهد، گفت: این رفتار و اقدامات یا تبلیغات در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای آمریکاست و جدید نیست و وجود داشته است.

بیشتر از جنبه جنگ روانی و جنگ اقتصادی است که باید از این منظر به آن توجه کرد.

رفتاری مغایر با همه موازین شناخته شده بین المللی است.

این کار مثل گذشته راه به جایی نخواهد برد و با مقاومت ملت ایران و راهکارهایی که وجود دارد خنثی خواهد شد.

این بیشتر بازی و جنگ روانی است که تیم جنگ طلب هیئت حاکمه امریکا انجام می دهد، به ویژه در زمانی که ما مصادف هستیم با کودتای 28 مرداد و این اقدام یادآور آن کودتاست.

تشکیل گروه اقدام ایران را جدی نمی گیریم سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اینکه ایا تشکیل گروه اقدام ایران توسط آمریکا قابل پیگیری و شکایت است یا نه گفت: ما اینها را خیلی جدی نمی گیریم و کار جدیدی نیست.

بخش عمده آن در جهت جنگ روانی و ایجاد فشار بر کشورها برای عدم همکاری با ایران است.

ما این گروه و اقدامات آن را رصد می کنیم و اینکه در چه حدودی فعالیت های خود را دنبال می کند.

‎ تلاش های آمریکا برای مانع آفرینی برای همکاری های اقتصادی ایران به شکست می انجامد وی افزود: آمریکا در یک جنگ روانی گسترده و اقدام همه جانبه سعی می کند با اعزام هیئت ها و ایجاد این نوع گروه ها، و تماس هایی که با کشورها دارد، محدودیت هایی را برای ایران در زمینه همکاری های اقتصادی ایجاد کند.

آمریکا در شرایطی نیست که هر انچه را بخواهد انجام دهد.

الان زمان دیکته گفتن و دیکته نوشتن دیگران نیست.

این اقدامات به نتیجه نخواهد رسید و می تواند با شکست مواجه شود، هر چند که تاثیرات تحریمی وجود خواهد داشت، اما ما میتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

‎ تعطیلات تابستانی اروپا، کار روی بسته اقتصادی اتحادیه اروپا را کند کرده است وی در خصوص بسته اروپایی برای برجام گفت: من فکر می کنم انچه که ما به آن اتکا داریم توان ملی و ظرفیتهای اقتصادی خود ایران است و بعد به همکاری های بیرونی و خارجی توجه داشته ایم.

در همکاری های ما و اروپا مواضع اتحادیه اروپا روشن است.

هم اتحادیه اروپا، هم چین و هم روسیه به عنوان اعضای برجام در خصوص آنچه که مصطلح به بسته اقتصادی شده، ما شاهد پیشرفتهایی هستیم.

گام های بیشتری برداشته شده امروز.

متاسفانه به دلیل تعطیلات ماه اگوست و وضعیت اروپا با کندی هایی مواجه بوده ایم و از روند کار رضایت کامل را نداریم و مصرانه خواستار این هستیم که این کشورها با جدیت بیشتر و سرعت عمل لازم تلاش خود را ادامه دهند.

در این مسیر مشکلی نداریم.

در کلیات گفته و پیشنهادهای ارائه شده مثبت تلقی می شود و مکانیزم ها در بخش[هایی] روشن است و در بخش هایی روشن نیست و ابهام هایی می تواند وجود داشته باشد و این مورد رضایت ایران نیست.

ما سعی می کنیم به سهم خود تلاش های لازم را داشته باشیم تا اراده اروپا در عرصه عمل بهتر جلو رود.

امیدوارم در وضعیت جدید و اتمام تعطیلات ما جهش و گام بلنتری را داشته باشیم و کار را ادامه دهیم.

‎ از اروپا گلایه مند هستیم، اما همچنان خوش بین هستیم وی در خصوص اظهارات ظریف مبنی بر اینکه اروپا اماده به پرداخت هزینه نیست، گفت: انتظار ایران این بود که با سرعت بیشتری این کشورها پیشنهادات عملی خودشان را به ا اراده کنند که ما بتوانیم در یک فرایند تصمیم گیری در سطح عالی اخذ تصمیم کنیم.

به دلالیل مختلف، از جمله تعطیلات در اروپا و پیچیدگی موضوعات، کار تقریبا دشواری هست و ما امیدار هستیم.

البته گلایه مند هستیم، ولی خوش بینی ما باقی است.

تاکید می کنیم که این کشورها از سرعت، دقت و شرایط بهتر در قبال ایران اقدام کنند.

ما امیداری خود را از دست نداده ایم.

‎ کمیته های پنج گانه ایران و افغانستان به نتایج لازم رسیده اند وی در خصوص سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان و سفر احتمالی هیات افغانستانی به ایران گفت: کمیته های پنجگانه عمدتا به نتایج لازم رسیده اند .

یک یا دو کمیته ابهام وجود داشت که در حال رفع شدن است.

در پایان کار کمیته پنجگانه ما باید وارد مذاکرات جدی تری برای سند جامع همکاری شویم.

در حال ورود به مرحله اتمام کار این 5 گروه می شویم.

در این خصوص بدون شک باید هیئت هایی در سطوح لازم تبادل شود و این انتظار وجود دارد که این هیئت ها تبادل شود و فکر می کنم تاریخ دقیقی برای این سفر مشخص نیست و از موضوعات مطرح روی میز طرفین است.

این نشان از پیشرفت خوب در موضوعات فیمابین دو کشور است.

امیدوارم که بتوانیم این سند را در سطح عالی بین دو کشور به امضا برسانیم.

‎ ایران از هر آتش بس منجر به آرامش و تفاهم در افغانستان حمایت می کند وی در خصوص آتش بس بین طالبان و دولت افغانستان که تمدید شود، گفت: امنیت ثبات و ارامش در افغانستان برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

همواره از هر تلاش و اقدامی که بتواند به استقرار امنیت، ثبات و ارامش در افغانستان منجر شود، استقبال کرده و از این هم استقبال می کنیم.

امیداریم که دولت افغانستان و همه گروه ها بتوانند به یک آتش بس برای ایجاد فضایی آرام و رسیدن به تفاهم که بتواند وضعیت بهتری بر افغانستان حاکم کند، از آن حمایت خواهیم کرد.

‎ کنوانسیون دریای خزر حاصل 21 سال مذاکره دولت های مختلف بود/ کنوانسیون برای بررسی و تصویب به مجلس ارائه می شود قاسمی در خصوص در جریان قرار داده نشدن نمایندگان مذاکرات خزر قبل از ارجاع آن به مجلس گفت: کنوانسیون دریای خزر یک موضوع پیش پا افتاده یک شبه یا یک سفر نبود که بخواهد امضا شود.

کنوانسیون حاصل 21 سال مذاکره است و دولت های متفاوت و نمایندگان آنها بوده و حاصل تلاش سنگین ایران و دیگر کشورهای ساحلی خزر بود.

سال گذشته فکر می کنم به تفاهم اولیه کنوانسیون دست یافتیم.

کنوانسیون تقریبا سال گذشته نهایی شد.

تاریخ امضا از گذشته تنظیم و پیش بینی شده بود و توانست بعد از این همه تلاش این کار موفق انجام گیرد.

عمدتا در کارهای موفق با جنگ روانی مواجه می شویم، گاها هم نقدهایی از سر دلسوزی است.

در حین مذاکره ای که دو دهه طول کشیده، اینکه چه کسانی در آن حضور داشتند، ولی هیچ کشوری و هیچ گروهی در مسائل سیاسی در حین مذاکره، اخبار مذاکره را نمی تواند منتشر کند و این یک امر بدیهی است.

یعنی همزمان با مذاکره با طرف مقابل نمی توان محتوای مذاکره را منتشر کرد.

ما همواره گفته ایم که مردم برای ما امین هستند و در زمان مناسب موارد را به آنها می گوییم.

طی یکی دو هفته گذشته در این خصوص صحبت هایی زیادی به ویژه توسط وزیر محترم خارجه صورت گرفت.

به هر حال این حق مجلس است که بداند.

سعی کردیم که نمایندگان را در جریان قرار دهیم.

در این زمینه کوتاهی از سمت وزارت خارجه صورت نگرفته است.

هر 5 کشور باید کنوانسیون را بعد از امضا به پارلمان های خود ارائه کنند.

کنوانسیون به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد و فرصت کافی برای آن ها خواهد بود و نظر نمایندگان برای ما محترم است.

‎ مسئله موشکی غیرقابل مذاکره است قاسمی در خصوص اظهار نظر مرکل در خصوص حفظ برجام و نگرانی درباره برنامه موشکی ایران و گره زدن این دو موضوع گفت: خانم مرکل حق دارد نظرات خود را بیان کند و اینکه اعتقاد به حفظ برجام دارد.

ما درباره مسائل موشکی مواضع خود را شفاف اعلام کرده ایم و مسئله موشکی غیرقابل مذاکره هست و ما مربوط به منافع و امنیت ملی ماست.

‎ انتخاب عمران خان به نخست وزیری را بار دیگر تبریک می گوییم؛ همکاری با ترکیه ادامه خواهد داشت سخنگوی وزارت خارجه در خصوص تغییر دولت پاکستان و تحریم های آمریکا علیه ترکیه، و اینکه آیا وزارت خارجه از این فرصت برای بهبود روابط با دو کشور همسایه استفاده می کند یا نه، گفت: سیاست اصولی ایران در زمینه سیاست خارجی نسبت به همسایگان سیاست روشنی است، همواره ما خواهان روابط دوستانه، برادرانه با همه کشورهای همسایه هستیم و در سایه این نگاه ما میت وانیم با یک منطقه امن و اماده برای توسعه اقتصادی مواجه شویم.

اینکه در کشورهای همسایه ما انتخابات صورت می گیرد و به انتخابات اعتقاد دارند، یک نکته بسیار مثبت هست و ما استقبال می کنیم.

من انتصاب ایشان را با توجه به رای مجلس به ایشان، مجددا تبریک می گویم.

امیدوارم همکاری ها بیش از گذشته ادامه پیدا کند و پاکستان بتواند بر مسائل و معضلاتی که وجود دارد فائق آید و ما شاهد پاکستان قدرتمند باشیم.

در مورد ترکیه هم سیاست ما روشن است و همکاری های ما در سال های گذشته به وضوح دیده شده است و این سیاست ادامه خواهد داشت.

ما در این مسیر ادامه خواهیم داد.

سیاست تحریمی آمریکا سعی می کند با بازگشت به سیاست های قرون وسطایی از روش های زورمدارانه برای پیشبرد اهداف خود در قبال کشورهای دیگر استفاده کند و مشکلاتی برای کشور دوست و همسایه ایران، ترکیه وجود دارد و ما با داشتن مرزهای طولانی می توانیم به همکاری های خود ادامه دهیم.

‎ گسترش روند صدور روادید الکترونیک برای گردشگران خارجی قاسمی در خصوص اظهار نظر رییس سازمان گردشگری مبنی بر حذف مهر ویزا بر پاسپورت گردشگران خارجی گفت: من فکر می کنم منظور ایشان صدور روادید الکترونیک است که از سال 96 شروع شد و با تلاشی که همکاری ما داشتند، این موضوع آغاز شد.

امسال فرودگاه مشهد و شیراز هم این روند را آغاز کردند.

با توجه به پشتکاری که دوستان دارند، امیدوارم این اتفاق بیفتد.

‎ کشتی های چینی خارج از آب های سرزمینی ایران صید می کنند و ربطی به منابع دریایی ما ندارد قاسمی در خصوص مباحث مربوط به صید در خلیج فارس و مجوز به چینی ها گفت: ترجیح من این است که دوستان شیلات بیشتر در این زمینه توضیح دهند.

شرکتهای صیادی ایرانی با برخی موسسات چینی که در حوزه کار صیادی هستند قراردادهایی دارند و عمدتا در بخش خصوصی هستند وب رای صید برخی از انواع آبزیانی که ما آنها را مصرف نمی کنیم و مصارف خاص صنعتی دارد و به دلیل وجود نیازمندهایی که برای صید آن وجود دارد، از دانش و تلکنولوژی طرف چینی استفاده می شود.

کارکنان این کشتی ها ایرانی، برخی کشتی ها حتی ایران و برخی چینی هستند و در خارج از آبهای سرزمینی ایران صید می کنند.

ربطی به منابع دریایی ما نخواهد داشت.

فکر می کنم یک کار منطقی اقتصادی است که متاسفانه در فضاسازی هایی که صورت می گیرد، هر نوع همکاری خارجی ایران که می تواند سودمند باشد، مسائل اشتباهی مطرح می شود که انطباق با واقعیت ندارد.

‎ تاریخ دقیق رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در لاهه تعیین شده است قاسمی در خصوص رسیدگی به شکایت ایران در لاهه آیا تعیین وقت شده یا نه، گفت: تعیین قت شده است و تاریخ مشخص است، من الان تاریخ دقیق را در ذهنم ندارم و می توانم زمان را بعدا ارائه کنم.

‎ امیدواریم شرکت های ایرانی بتوانند در روند بازسازی سوریه مشارکت داشته باشند قاسمی در خصوص بازسازی سوریه گفت: امیدوارم روند موجود و بازگشت امنیت، ثبات و صلح در سوریه هر چه زودتر نهایی شود و تحقق کامل پیدا کند و شرایط بازسازی برای این کشور رنج دیده فراهم شود.

بین شرکتهای مختلف می تواند رقابت اقتصادی برای بازسازی وجود داشته باشد.

ایران به درخواست دولت سوریه در آنجا بود، فکر می کنم که در روند بازسازی ما در کنار ملت سوریه خواهیم بود.

امیدواریم شرکتهای ما بتوانند استفاده لازم را در زمینه همکاری های اقتصادی داشته باشند.

‎ مقدمات نشست سران ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در حال انجام است وی در خصوص زمان احتمالی برگزاری نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران درباره سوریه گفت: اجلاس سران سه کشور تصور می شود که در شهریور ماه در ایران برگزار شود.

مقدامت این نشست که نشست مهمی خواهد بود در حال انجام هست.

بخش های ذیربط کار خود را آغاز کرده اند.

زمان مشخص است و ما در موقع مناسب اطلاع رسانی خواهیم کرد.

درباره نشست و چگونگی نشست هنوز زود است که صحبتی اینجا مطرح شود.

زمانی که به نتایج نهایی و مطلوب دست پیدا کنیم، آنها را مطرح خواهیم کرد.

‎ تا زمانی که دولت سوریه بخواهد، چه هم اکنون و چه طی دوره بازسازی، در سوریه حضور خواهیم داشت سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعای منابع غربی درباره توافق آمریکا و روسیه برای خروج ایران از سوریه گفت: فکر می کنم به برخی اخبار منتشر شده خیلی نباید توجه کرد و اخبار متضادی در فضا منتشر می شود.

یک جریان جدی وجود دارد برای اثرگذاری بر روابط ایران و روسیه وجود دارد که همکاری های خوبی این کشور با هم در عرصه های مختلف از جمله در سوریه داشته اند.

تکرار می کنم ما به دعوت دولت سوریه برای حضور مستشاری در این کشور حضور داریم و تا زمانع که دولت سوریه بخواهد آنجا حضور مستشاری خواهیم داشت، در این دوران و دوران بازسازی.

اجازه نخواهیم داد دیگران در روابط ما با کشورهای همسایه و پیرامونی با فضاسازی ایجاد خلل کنند.

و این کارهای که رژیم اشغالی و برخی دنبال می کنند.

‎ دیپلمات ایرانی همچنان در بازداشت آلمانی ها است وی در خصوص وضعیت دیپلمات بازداشت شده ایران در آلمان گفت: دیپلمات ایرانی در وین، کماکان در آلمان در بازداشت است و یک سیر قضایی در این خصوص دنبال می شود.

رایزنی های دو کشور با جدیت دنبال می شود و امیدواریم موضوع روشن شود و ایشان آزاد شده و به ایران بازگردد.

توقع این است که این کار زودتر شکل گیرد و این سوءتفاهمی بیش نیست.

‎ قاسمی در خصوص خبر احداث خط آهن ایران سوریه و عراق گفت: در منطقه، بین ما و همسایگان در مورد بحث حمل و نقل و پروژه های ریلی، پروژه های متعددی مطرح هست و هر کدام در مراحل خاص خود است.

بعضی در مراحل مقداماتی است و برخی دیگر هم پیگیری می شوند و فکر می کنم در موقع مناسب اطلاع رسانی می شوند.

‎ مذاکره ای بین ایران و عربستان در جریان نیست وی در خصوص برخی اخبار مربوط به مذاکرات بین ایران و عربستان گفت: من از چنین مذاکراتی تا این لحظه بی اطلاع هستم.

‎ شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 29 مرداد 1397 ، کدخبر: 1807344 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: سخنگوی وزارت امور خارجه - وزارت امور خارجه - ایران - شهروندان ایرانی - مقام معظم رهبری - دولت - سفارتخانه - وزارت - خارجه - ایرانی - عراق - ایالات متحده - دولت آمریکا - کشور - مذاکره - محیط زیست - خانه - رهبری - آتش سوزی - سازمان محیط زیست - مذاکرات - کودتای 28 مرداد - جدید - آمریکا - هایی - نحوه برخورد - وزارت خارجه - روابط - تهران - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
زیردریایی آرژانتین بعد از یک سال پیدا شد

بیرون کشیدن جسد های قربانیان آتش سوزی کالیفرنیا آمریکا از مناطق طعمه حریق شده

مراسم سوگند 700 نیروی پلیس تازه در ساکسونی آلمان

آمریکا خواستار وحدت اعراب علیه ایران شد

کلاه شرعی

تصاویر / «شارل دوگل» بزرگترین ناو هواپیمابر فرانسه

سفر «برهم صالح» بیانگر پاسخ منفی بغداد به خواسته های نامشروع واشنگتن است/ چشم انداز همکاری های ایران و عراق رشد چشم گیری دارد

اسراییل و تایوان به دنیال همکاری مشترک برای ساخت سلاح هسته ای

اتهام جدید آمریکا به ایران؛ تاسیسات ساخت سلاح شیمیایی

مانور سپر عرب 1 نمایشی در مقابل نفوذ ایران در منطقه است/ آمریکایی ها با دلارهای نفتی به دنبال ناتوی عربی هستند

بلژیک تعداد نیروهای خود را در عراق کاهش می دهد

راهکارهای حفظ برجام

همسر مخفی خاشقجی از سایه خارج شد/ خدیجه چنگیز تکذیب کرد

شوخی دیپلماتیک روسای جمهور ایران و عراق + تصویر

اعتراض های بی نتیجه باکو به پاریس درباره قره باغ / تحلیل

سر خاشقجی در ریاض است

نشانه هایی از افزایش تنش میان آمریکا و روسیه در جنوب سوریه/ مسکو: نیروهای آمریکایی هر چه زودتر «التنف» را ترک کنند

سازمان ملل: بریگزیت باعث افزایش فقر در انگلیس می شود

توییتر:: پستی منافقین از گذشته تا حالا

توییتر:: شوخی روحانی با برهم صالح

توییتر:: خراسان واقعا ایالت خود مختار است

توییتر:: وزیر ورزش برای استفاده ا ز تاج باید محکوم شود

سفر رییس جمهور عراق به ایران

انتشار کتابی توسط دانشگاه آکسفورد درباره میزان طول عمر رژیم اشغالگر قدس

سر جمال خاشقجی از تن وی جدا و به عربستان فرستاده شد

تل آویو صحنه تظاهرات علیه شکست نتانیاهو +عکس

امکان ارتقای روابط تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار در سال

با 20 دقیقه نظافت، فرمانروای خانه شوید

افزایش دو و نیم برابری نیروهای بلژیک در افغانستان

زن دیگری هم ادعای همسری خاشقجی را دارد+ تصاویر

سیاست های مخاطره آمیز برخی کشورهای توسعه یافته در برابر گرمای جهانی

معاون ترامپ: واشنگتن تمام عوامل دخیل در قتل خاشقجی را مواخذه می کند

فیلم | ضربه نهایی مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی

از دختر گونی پوش تا بانفوذترین زن جهان /تصاویر

عادی سازی روابط با اسراییل به رژیم صهیونیستی مشروعیت نمی دهد

آمریکا حق ندارد با تحریم خودسرانه به ایران فشار بیاورد

الخلیج آنلاین: «سر» خاشقچی به ریاض منتقل شده

ادعای یک زن: ماه ژوئن با خاشقجی ازدواج کردم+عکس

جنایات سعودی ها در منطقه سبب هراس اروپا شد

آمریکا حق ندارد با تحریم خودسرانه به ایران فشار بیاورد

پرتاب موفقیت آمیز موشک سایوز روسیه به فضا

واکنش نقوی حسینی به سخنان گستاخانه پمپئو

شوخی دیپلماتیک روسای جمهور ایران و عراق

با رای دانشمندان، تعاریف کیلوگرم، آمپر، کلوین و مول تغییر کرد

بعیدی نژاد: اسراییل با تهدید فوری جنگ داخلی و نابودی روبه روست

عراقچی : هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده ایم

کِری از توافق هسته ای ایران دفاع کرد

ویدئو/ مدرسه جاسوس های فارسی زبان در اسراییل را ببینید

سر خاشقجی در ریاض است

کِری از توافق هسته ای ایران دفاع کرد

الجبیر دیپلوماسی پوسیده خود را زیر لوای اسلام پنهان می کند

فیلم/ نماهنگ «افول آمریکا»

پربازدیدهای پرس تی وی: واکنش شبکه های اجتماعی به حملات غزه

شوخی دیپلماتیک روسای جمهور ایران و عراق

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از تبعات معامله قرن است

بمباران خانه به خانه شهر الحدیده یمن

رویترز گزارش داد: واشنگتن به دنبال اتحاد اعراب برای مقابله با ایران است

استخدام مهندس کامپیوتر

عمار حکیم: آمریکا حق ندارد با تصمیمات خودسرانه به ایران فشار بیاورد

اسکیمو فضایی

امنیت کامل و توسعه عراق؛ به نفع دو کشور و منطقه

خطر گرسنگی حاد در کمین میلیون ها نفر در افغانستان

آشنایی با ان پی آر

هوای پاییزی تهران طبع شاعری روحانی و برهم صالح را برانگیخت

نشانه هایی از افزایش تنش میان آمریکا و روسیه در جنوب سوریه/ مسکو: نیروهای آمریکایی هر چه سریعتر «التنف» را ترک کنند

ادامه دخالت اطرافیان ترامپ برای قدرت گرفتن راستگراها در اروپا

آخرین تحولات میدانی شرق رود فرات؛ تدارکات گسترده شبه نظامیان کُرد برای تصرف مناطق از دست رفته؛ کشته و زخمی شدن ده ها تن از مردم در حملات توپخانه ای و هوایی جنگنده های ائتلاف غربی

دیدار روسای جمهور ایران و عراق

آمریکا بزرگ ترین دشمن دموکراسی و حقوق بشر در خاورمیانه

حمله توپخانه ای ائتلاف سعودی به فرودگاه شهر الحدیده

برداشت زعفران + تصاویر

​شعارنویسی خصمانه بر دیوار مسجد لیورپول + تصاویر

مأموریت کماندو های صهیونیست در نوار غزه «اطلاعاتی» بود

بلژیک تعداد نیروهای خود را در عراق کاهش می دهد

نتانیاهو بزرگترین بازنده درگیری های اخیر با غزه است

لاوروف: غرب تلاش می کند کشورهای بالکان را مقابل روسیه قرار دهد

ویدو | ارزش پول انگلیس کاهش یافت

استقبال آمریکا از پیگرد مسببان قتل خاشقجی | فیلم

رویترز: واشنگتن به دنبال اتحاد اعراب برای مقابله با ایران است

رویترز گزارش داد: واشنگتن به دنبال اتحاد اعراب برای مقابله با ایران است

سفیر ایران در لندن:
 
 اسراییل با تهدید فوری جنگ داخلی و نابودی روبه روست

جایگزینی برای گاز وارداتی ایران به عراق وجود ندارد

با تلاش مشترک ایران و عراق ،امنیت و ثبات منطقه تقویت می شود

زیردریایی آرژانتین بعد از یک سال پیدا شد

پمپئو: با خط لوله انتقال گاز از روسیه به آلمان مبارزه می کنیم

زیردریایی آرژانتینی یک سال پس از گم شدن در کف اقیانوس پیدا شد

یک زن مصری مدعی ازدواج با خاشقجی شد

سازمان ملل: جهان باید اکنون برای توقف جنگ در یمن کاری کند

توییتر:: اسراییل چگونه می تواند حکومت ایران را عوض کند

فیلم/ نماهنگ «شمیم عشق»

شهادت 4 دختر یک خانواده یمنی در حمله ائتلاف سعودی به «سلخانه»

بزرگراه مرزی آلات- آستارا تا پایان امسال عوارضی می شود

سفر «برهم صالح» بیانگر پاسخ منفی بغداد به خواسته های نامشروع واشنگتن است

اسراییل با تهدید فوری جنگ داخلی و نابودی روبه روست

چین از آمریکا خواست به تاخت و تازهای خود در دریای چین جنوبی پایان دهد

نمایش بزرگترین کارت پستال جهان در کوه های سوییس

کویر لوت و سواحل سیستان و بلوچستان ، جذاب برای گردشگران خارجی

بمباران خانه به خانه الحدیده

عکس های جالب و دیدنی روز شنبه 26 آبان

معاون ترامپ چین را تهدید کرد

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است