مطالب مرتبط:
اعلام تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در آستانه سالروز کودتای 28 مرداد/مشاور جان بولتون به عنوان رییس این گروه منصوب شد
آیا تقارن تشکیل «گروه اقدام ایران» با سالگرد کودتای 28 مرداد، واقعا اتفاقی است؟
آتلانتیک بررسی کرد؛آیا تقارن تشکیل «گروه اقدام ایران» با سالگرد کودتای 28 مرداد، واقعا اتفاقی است؟
تشکیل «گروه اقدام ایران» در آمریکا، همزمان با سالروز کودتای 28 مرداد
برایان هوک، مسئول «گروه اقدام ایران»:تشکیل این نهاد در آستانه ی سالگرد 28 مرداد کاملا تصادفی است / دولت هایی که از ایران نفت وارد کنند را تحریم خواهیم کرد / توپ در زمین تهران است / به دنبال تغییر رفتار ایران هستیم / 12 شرط پمپئو و پیشنهاد مذاکره بدون پیش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 12:052018-08-20بين الملل

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تشکیل «گروه اقدام ایران» در دولت آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای ایالات متحده است.

- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تشکیل گروه اقدام ایران در دولت آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای ایالات متحده است.

: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به فرا رسیدن عید سعید قربان، این عید را پیاپیش تبریک و تهنیت گفت.

قاسمی همچنین فرا رسیدن هفته دولت را که در پیش است، تبریک گفت.

سفارت خانه های خارجی باید حرمت شهروندان ایرانی را حفظ کنند بهرام قاسمی در خصوص شکایت از نحوه برخورد کارکنان سفارتخانه ها در صدور روادید برای مراجعه کنندگان گفت: سفارتخانه های خارجی در تهران موظف هستند که حقوق شهروندان ایرانی را با دقت رعایت کنند و خدمات لازم را ارائه کنند.

خبرهایی را من دیروز دریافت کردم و در حال بررسی هستیم.

بعد از بررسی ها می توانم اظهار نظر کنم.

توصیه ما سفارتخانه های خارجی در تهران حفظ حرمت شهروندان ایرانی است.

امیدوارم وضعیت بتواند در مسیر برخورد بهتر و شایسته تر با هموطنان ما بهتر شود.

قاسمی در خصوص ادعای بولتون در زمینه دخالت ایران در انتخاب امریکا گفت: کافر همه را به کیش خود پندارد.

‎‎ تیم مذاکره کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است وی در خصوص اظهارات مقام معظم رهبری در زمینه مذاکرات و تیم مذاکره کننده گفت: من سعی می کنم در زمینه فرمایشات مقام معظم رهبری ورود نکنم.

تیم مذاکره کننده رهنمودها را انجام دادند.

مرجع نظارتی هم بر مذاکرات اشراف داشته است.

فرمایشان ایشان دقیق و متین است.

بین طرف ایرانی و عراقی در خصوص آتش سوزی در هورالعظیم تماس هایی در جریان است سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص نقل قول از عیسی کلانتری [رییس سازمان حفاظت محیط زیست] مبنی بر اینکه آتش سوزی عمدی و واکنش دولت عراق گفت: فکر می کنم این بحث فنی است و بهتر است که از سازمان محیط زیست پیگیری شود.

تماس هایی بین دو وزارت خارجه در جریان بوده است.

‎ پس از تشکیل دولت جدید عراق، همکاری ها را با شدت بیشتری دنبال می کنیم وی در خصوص اظهارات فوأد معصوم مبنی بر سفر هیئت عراقی به ایران گفت: روابط ما با عراق به عنوان کشور همسایه روابط خوبی است و رفت و آمدهای زیادی صورت گرفته است.

ما این روزها شاهد تلاش های گروه ها برای تشکیل دولت جدید هستیم.

ما منتظریم که دولت جدید در عراق تشکیل شود و مجددا بعد از عبور از وضعیت فعلی حتما با شدت و حدت بیشتری می توانیم همکاری ها را در بخش خصوص و دولتی را دنبال کنیم.

‎ تشکیل گروه اقدام ایران در دولت آمریکا یادآور کودتای 28 مرداد است قاسمی در خصوص تشکیل گروه اقدام ایران و اینکه آیا وزارت خارجه می خواهد گروه اقدام آمریکا تشکیل دهد، گفت: این رفتار و اقدامات یا تبلیغات در ادامه سیاست های خصمانه دیرپای آمریکاست و جدید نیست و وجود داشته است.

بیشتر از جنبه جنگ روانی و جنگ اقتصادی است که باید از این منظر به آن توجه کرد.

رفتاری مغایر با همه موازین شناخته شده بین المللی است.

این کار مثل گذشته راه به جایی نخواهد برد و با مقاومت ملت ایران و راهکارهایی که وجود دارد خنثی خواهد شد.

این بیشتر بازی و جنگ روانی است که تیم جنگ طلب هیئت حاکمه امریکا انجام می دهد، به ویژه در زمانی که ما مصادف هستیم با کودتای 28 مرداد و این اقدام یادآور آن کودتاست.

تشکیل گروه اقدام ایران را جدی نمی گیریم سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اینکه ایا تشکیل گروه اقدام ایران توسط آمریکا قابل پیگیری و شکایت است یا نه گفت: ما اینها را خیلی جدی نمی گیریم و کار جدیدی نیست.

بخش عمده آن در جهت جنگ روانی و ایجاد فشار بر کشورها برای عدم همکاری با ایران است.

ما این گروه و اقدامات آن را رصد می کنیم و اینکه در چه حدودی فعالیت های خود را دنبال می کند.

‎ تلاش های آمریکا برای مانع آفرینی برای همکاری های اقتصادی ایران به شکست می انجامد وی افزود: آمریکا در یک جنگ روانی گسترده و اقدام همه جانبه سعی می کند با اعزام هیئت ها و ایجاد این نوع گروه ها، و تماس هایی که با کشورها دارد، محدودیت هایی را برای ایران در زمینه همکاری های اقتصادی ایجاد کند.

آمریکا در شرایطی نیست که هر انچه را بخواهد انجام دهد.

الان زمان دیکته گفتن و دیکته نوشتن دیگران نیست.

این اقدامات به نتیجه نخواهد رسید و می تواند با شکست مواجه شود، هر چند که تاثیرات تحریمی وجود خواهد داشت، اما ما میتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

‎ تعطیلات تابستانی اروپا، کار روی بسته اقتصادی اتحادیه اروپا را کند کرده است وی در خصوص بسته اروپایی برای برجام گفت: من فکر می کنم انچه که ما به آن اتکا داریم توان ملی و ظرفیتهای اقتصادی خود ایران است و بعد به همکاری های بیرونی و خارجی توجه داشته ایم.

در همکاری های ما و اروپا مواضع اتحادیه اروپا روشن است.

هم اتحادیه اروپا، هم چین و هم روسیه به عنوان اعضای برجام در خصوص آنچه که مصطلح به بسته اقتصادی شده، ما شاهد پیشرفتهایی هستیم.

گام های بیشتری برداشته شده امروز.

متاسفانه به دلیل تعطیلات ماه اگوست و وضعیت اروپا با کندی هایی مواجه بوده ایم و از روند کار رضایت کامل را نداریم و مصرانه خواستار این هستیم که این کشورها با جدیت بیشتر و سرعت عمل لازم تلاش خود را ادامه دهند.

در این مسیر مشکلی نداریم.

در کلیات گفته و پیشنهادهای ارائه شده مثبت تلقی می شود و مکانیزم ها در بخش[هایی] روشن است و در بخش هایی روشن نیست و ابهام هایی می تواند وجود داشته باشد و این مورد رضایت ایران نیست.

ما سعی می کنیم به سهم خود تلاش های لازم را داشته باشیم تا اراده اروپا در عرصه عمل بهتر جلو رود.

امیدوارم در وضعیت جدید و اتمام تعطیلات ما جهش و گام بلنتری را داشته باشیم و کار را ادامه دهیم.

‎ از اروپا گلایه مند هستیم، اما همچنان خوش بین هستیم وی در خصوص اظهارات ظریف مبنی بر اینکه اروپا اماده به پرداخت هزینه نیست، گفت: انتظار ایران این بود که با سرعت بیشتری این کشورها پیشنهادات عملی خودشان را به ا اراده کنند که ما بتوانیم در یک فرایند تصمیم گیری در سطح عالی اخذ تصمیم کنیم.

به دلالیل مختلف، از جمله تعطیلات در اروپا و پیچیدگی موضوعات، کار تقریبا دشواری هست و ما امیدار هستیم.

البته گلایه مند هستیم، ولی خوش بینی ما باقی است.

تاکید می کنیم که این کشورها از سرعت، دقت و شرایط بهتر در قبال ایران اقدام کنند.

ما امیداری خود را از دست نداده ایم.

‎ کمیته های پنج گانه ایران و افغانستان به نتایج لازم رسیده اند وی در خصوص سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان و سفر احتمالی هیات افغانستانی به ایران گفت: کمیته های پنجگانه عمدتا به نتایج لازم رسیده اند .

یک یا دو کمیته ابهام وجود داشت که در حال رفع شدن است.

در پایان کار کمیته پنجگانه ما باید وارد مذاکرات جدی تری برای سند جامع همکاری شویم.

در حال ورود به مرحله اتمام کار این 5 گروه می شویم.

در این خصوص بدون شک باید هیئت هایی در سطوح لازم تبادل شود و این انتظار وجود دارد که این هیئت ها تبادل شود و فکر می کنم تاریخ دقیقی برای این سفر مشخص نیست و از موضوعات مطرح روی میز طرفین است.

این نشان از پیشرفت خوب در موضوعات فیمابین دو کشور است.

امیدوارم که بتوانیم این سند را در سطح عالی بین دو کشور به امضا برسانیم.

‎ ایران از هر آتش بس منجر به آرامش و تفاهم در افغانستان حمایت می کند وی در خصوص آتش بس بین طالبان و دولت افغانستان که تمدید شود، گفت: امنیت ثبات و ارامش در افغانستان برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

همواره از هر تلاش و اقدامی که بتواند به استقرار امنیت، ثبات و ارامش در افغانستان منجر شود، استقبال کرده و از این هم استقبال می کنیم.

امیداریم که دولت افغانستان و همه گروه ها بتوانند به یک آتش بس برای ایجاد فضایی آرام و رسیدن به تفاهم که بتواند وضعیت بهتری بر افغانستان حاکم کند، از آن حمایت خواهیم کرد.

‎ کنوانسیون دریای خزر حاصل 21 سال مذاکره دولت های مختلف بود/ کنوانسیون برای بررسی و تصویب به مجلس ارائه می شود قاسمی در خصوص در جریان قرار داده نشدن نمایندگان مذاکرات خزر قبل از ارجاع آن به مجلس گفت: کنوانسیون دریای خزر یک موضوع پیش پا افتاده یک شبه یا یک سفر نبود که بخواهد امضا شود.

کنوانسیون حاصل 21 سال مذاکره است و دولت های متفاوت و نمایندگان آنها بوده و حاصل تلاش سنگین ایران و دیگر کشورهای ساحلی خزر بود.

سال گذشته فکر می کنم به تفاهم اولیه کنوانسیون دست یافتیم.

کنوانسیون تقریبا سال گذشته نهایی شد.

تاریخ امضا از گذشته تنظیم و پیش بینی شده بود و توانست بعد از این همه تلاش این کار موفق انجام گیرد.

عمدتا در کارهای موفق با جنگ روانی مواجه می شویم، گاها هم نقدهایی از سر دلسوزی است.

در حین مذاکره ای که دو دهه طول کشیده، اینکه چه کسانی در آن حضور داشتند، ولی هیچ کشوری و هیچ گروهی در مسائل سیاسی در حین مذاکره، اخبار مذاکره را نمی تواند منتشر کند و این یک امر بدیهی است.

یعنی همزمان با مذاکره با طرف مقابل نمی توان محتوای مذاکره را منتشر کرد.

ما همواره گفته ایم که مردم برای ما امین هستند و در زمان مناسب موارد را به آنها می گوییم.

طی یکی دو هفته گذشته در این خصوص صحبت هایی زیادی به ویژه توسط وزیر محترم خارجه صورت گرفت.

به هر حال این حق مجلس است که بداند.

سعی کردیم که نمایندگان را در جریان قرار دهیم.

در این زمینه کوتاهی از سمت وزارت خارجه صورت نگرفته است.

هر 5 کشور باید کنوانسیون را بعد از امضا به پارلمان های خود ارائه کنند.

کنوانسیون به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد و فرصت کافی برای آن ها خواهد بود و نظر نمایندگان برای ما محترم است.

‎ مسئله موشکی غیرقابل مذاکره است قاسمی در خصوص اظهار نظر مرکل در خصوص حفظ برجام و نگرانی درباره برنامه موشکی ایران و گره زدن این دو موضوع گفت: خانم مرکل حق دارد نظرات خود را بیان کند و اینکه اعتقاد به حفظ برجام دارد.

ما درباره مسائل موشکی مواضع خود را شفاف اعلام کرده ایم و مسئله موشکی غیرقابل مذاکره هست و ما مربوط به منافع و امنیت ملی ماست.

‎ انتخاب عمران خان به نخست وزیری را بار دیگر تبریک می گوییم؛ همکاری با ترکیه ادامه خواهد داشت سخنگوی وزارت خارجه در خصوص تغییر دولت پاکستان و تحریم های آمریکا علیه ترکیه، و اینکه آیا وزارت خارجه از این فرصت برای بهبود روابط با دو کشور همسایه استفاده می کند یا نه، گفت: سیاست اصولی ایران در زمینه سیاست خارجی نسبت به همسایگان سیاست روشنی است، همواره ما خواهان روابط دوستانه، برادرانه با همه کشورهای همسایه هستیم و در سایه این نگاه ما میت وانیم با یک منطقه امن و اماده برای توسعه اقتصادی مواجه شویم.

اینکه در کشورهای همسایه ما انتخابات صورت می گیرد و به انتخابات اعتقاد دارند، یک نکته بسیار مثبت هست و ما استقبال می کنیم.

من انتصاب ایشان را با توجه به رای مجلس به ایشان، مجددا تبریک می گویم.

امیدوارم همکاری ها بیش از گذشته ادامه پیدا کند و پاکستان بتواند بر مسائل و معضلاتی که وجود دارد فائق آید و ما شاهد پاکستان قدرتمند باشیم.

در مورد ترکیه هم سیاست ما روشن است و همکاری های ما در سال های گذشته به وضوح دیده شده است و این سیاست ادامه خواهد داشت.

ما در این مسیر ادامه خواهیم داد.

سیاست تحریمی آمریکا سعی می کند با بازگشت به سیاست های قرون وسطایی از روش های زورمدارانه برای پیشبرد اهداف خود در قبال کشورهای دیگر استفاده کند و مشکلاتی برای کشور دوست و همسایه ایران، ترکیه وجود دارد و ما با داشتن مرزهای طولانی می توانیم به همکاری های خود ادامه دهیم.

‎ گسترش روند صدور روادید الکترونیک برای گردشگران خارجی قاسمی در خصوص اظهار نظر رییس سازمان گردشگری مبنی بر حذف مهر ویزا بر پاسپورت گردشگران خارجی گفت: من فکر می کنم منظور ایشان صدور روادید الکترونیک است که از سال 96 شروع شد و با تلاشی که همکاری ما داشتند، این موضوع آغاز شد.

امسال فرودگاه مشهد و شیراز هم این روند را آغاز کردند.

با توجه به پشتکاری که دوستان دارند، امیدوارم این اتفاق بیفتد.

‎ کشتی های چینی خارج از آب های سرزمینی ایران صید می کنند و ربطی به منابع دریایی ما ندارد قاسمی در خصوص مباحث مربوط به صید در خلیج فارس و مجوز به چینی ها گفت: ترجیح من این است که دوستان شیلات بیشتر در این زمینه توضیح دهند.

شرکتهای صیادی ایرانی با برخی موسسات چینی که در حوزه کار صیادی هستند قراردادهایی دارند و عمدتا در بخش خصوصی هستند وب رای صید برخی از انواع آبزیانی که ما آنها را مصرف نمی کنیم و مصارف خاص صنعتی دارد و به دلیل وجود نیازمندهایی که برای صید آن وجود دارد، از دانش و تلکنولوژی طرف چینی استفاده می شود.

کارکنان این کشتی ها ایرانی، برخی کشتی ها حتی ایران و برخی چینی هستند و در خارج از آبهای سرزمینی ایران صید می کنند.

ربطی به منابع دریایی ما نخواهد داشت.

فکر می کنم یک کار منطقی اقتصادی است که متاسفانه در فضاسازی هایی که صورت می گیرد، هر نوع همکاری خارجی ایران که می تواند سودمند باشد، مسائل اشتباهی مطرح می شود که انطباق با واقعیت ندارد.

‎ تاریخ دقیق رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در لاهه تعیین شده است قاسمی در خصوص رسیدگی به شکایت ایران در لاهه آیا تعیین وقت شده یا نه، گفت: تعیین قت شده است و تاریخ مشخص است، من الان تاریخ دقیق را در ذهنم ندارم و می توانم زمان را بعدا ارائه کنم.

‎ امیدواریم شرکت های ایرانی بتوانند در روند بازسازی سوریه مشارکت داشته باشند قاسمی در خصوص بازسازی سوریه گفت: امیدوارم روند موجود و بازگشت امنیت، ثبات و صلح در سوریه هر چه زودتر نهایی شود و تحقق کامل پیدا کند و شرایط بازسازی برای این کشور رنج دیده فراهم شود.

بین شرکتهای مختلف می تواند رقابت اقتصادی برای بازسازی وجود داشته باشد.

ایران به درخواست دولت سوریه در آنجا بود، فکر می کنم که در روند بازسازی ما در کنار ملت سوریه خواهیم بود.

امیدواریم شرکتهای ما بتوانند استفاده لازم را در زمینه همکاری های اقتصادی داشته باشند.

‎ مقدمات نشست سران ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در حال انجام است وی در خصوص زمان احتمالی برگزاری نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران درباره سوریه گفت: اجلاس سران سه کشور تصور می شود که در شهریور ماه در ایران برگزار شود.

مقدامت این نشست که نشست مهمی خواهد بود در حال انجام هست.

بخش های ذیربط کار خود را آغاز کرده اند.

زمان مشخص است و ما در موقع مناسب اطلاع رسانی خواهیم کرد.

درباره نشست و چگونگی نشست هنوز زود است که صحبتی اینجا مطرح شود.

زمانی که به نتایج نهایی و مطلوب دست پیدا کنیم، آنها را مطرح خواهیم کرد.

‎ تا زمانی که دولت سوریه بخواهد، چه هم اکنون و چه طی دوره بازسازی، در سوریه حضور خواهیم داشت سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعای منابع غربی درباره توافق آمریکا و روسیه برای خروج ایران از سوریه گفت: فکر می کنم به برخی اخبار منتشر شده خیلی نباید توجه کرد و اخبار متضادی در فضا منتشر می شود.

یک جریان جدی وجود دارد برای اثرگذاری بر روابط ایران و روسیه وجود دارد که همکاری های خوبی این کشور با هم در عرصه های مختلف از جمله در سوریه داشته اند.

تکرار می کنم ما به دعوت دولت سوریه برای حضور مستشاری در این کشور حضور داریم و تا زمانع که دولت سوریه بخواهد آنجا حضور مستشاری خواهیم داشت، در این دوران و دوران بازسازی.

اجازه نخواهیم داد دیگران در روابط ما با کشورهای همسایه و پیرامونی با فضاسازی ایجاد خلل کنند.

و این کارهای که رژیم اشغالی و برخی دنبال می کنند.

‎ دیپلمات ایرانی همچنان در بازداشت آلمانی ها است وی در خصوص وضعیت دیپلمات بازداشت شده ایران در آلمان گفت: دیپلمات ایرانی در وین، کماکان در آلمان در بازداشت است و یک سیر قضایی در این خصوص دنبال می شود.

رایزنی های دو کشور با جدیت دنبال می شود و امیدواریم موضوع روشن شود و ایشان آزاد شده و به ایران بازگردد.

توقع این است که این کار زودتر شکل گیرد و این سوءتفاهمی بیش نیست.

‎ قاسمی در خصوص خبر احداث خط آهن ایران سوریه و عراق گفت: در منطقه، بین ما و همسایگان در مورد بحث حمل و نقل و پروژه های ریلی، پروژه های متعددی مطرح هست و هر کدام در مراحل خاص خود است.

بعضی در مراحل مقداماتی است و برخی دیگر هم پیگیری می شوند و فکر می کنم در موقع مناسب اطلاع رسانی می شوند.

‎ مذاکره ای بین ایران و عربستان در جریان نیست وی در خصوص برخی اخبار مربوط به مذاکرات بین ایران و عربستان گفت: من از چنین مذاکراتی تا این لحظه بی اطلاع هستم.

‎ شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 29 مرداد 1397 ، کدخبر: 1807344 ، www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: سخنگوی وزارت امور خارجه - وزارت امور خارجه - ایران - شهروندان ایرانی - مقام معظم رهبری - دولت - سفارتخانه - وزارت - خارجه - ایرانی - عراق - ایالات متحده - دولت آمریکا - کشور - مذاکره - محیط زیست - خانه - رهبری - آتش سوزی - سازمان محیط زیست - مذاکرات - کودتای 28 مرداد - جدید - آمریکا - هایی - نحوه برخورد - وزارت خارجه - روابط - تهران - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
فرماندار مریلند: اقدام ترامپ در اعلام وضع اضطراری اقدامی اشتباه بود

احتمال اعلام پایان جنگ کره توسط ترامپ

دموکرات های کنگره علیه وضعیت اضطراری ترامپ وارد عمل می شوند

پنج خلبان هواپیمای جنگنده که زن هستند+ تصاویر

قطر اقدامات رژیم صهیونیستی علیه قدس و مسجدالاقصی را محکوم کرد

تهدید موسسه فیچ به تنزل رتبه اقتصادی انگلیس

نماینده سازمان ملل از اقدامات یکجانبه صهیونیست ها انتقاد کرد

نورافشانی در چین +تصاویر

معاون وزیر امور خارجه سوریه: فرانسه دخالت در امور سوریه را متوقف کند

ادعای فرانسه درباره بازداشت شهروندش در ایران

سفیر اتریش از تأثیر تحریم های آمریکا بر روابط تهران و وین گفت

4 نماینده پارلمان اروپا دستگیر شدند

روحانی به عراق سفر می کند

نامزد خاشقجی در فکر رسوا کردن آل سعود

بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می دهد

عربستان 100 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری می کند

کارل بیلت: آقای پنس! اروپا به دنبال درگیری با ایران نیست

مقام سوری بازپس گیری جولان اشغالی را حق قانونی سوریه دانست

حمله هواپیماهای اسراییلی به غزه

مقام سوری بازپس گیری جولان اشغالی را حق قانونی سوریه دانست

عربستان 100 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری می کند

کناره گیری زن جنایتکار از صحنه سیاسی

نماینده سازمان ملل از اقدامات یکجانبه صهیونیست ها انتقاد کرد

هند خواستار خروج اتباع پاکستانی از این کشور شد

پایان تحقیقات مولر «احتمالا تا هفته دیگر» اعلام می شود

رژیم صهیونیستی 18 فلسطینی را بازداشت کرد

ترامپ زن آمریکایی عضو داعش را ممنوع الورود کرد

بازداشت 4 مرتبط دولتی در پرونده توزیع گوشت /ترافیک اجاره نشین ها /بازگشت کارتخوان به مطب‎ها

4 نماینده پارلمان اروپا دستگیر شدند

سازمان همکاری اسلامی تعرضات صهیونیست ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد

30 سال آینده جنگلی در شمال نخواهیم داشت

پاکستان پناه دادن به جیش العدل را رد کرد

تسلیم دسته جمعی عناصر داعش در باغوز سوریه

مکرون، صهیونیسم ستیزی را چهره مدرن شده یهودی ستیزی دانست!

ترامپ زن آمریکایی عضو داعش را ممنوع الورود کرد

عکس| 57 سال قبل؛ ماشین های آمریکایی و آلمانی در چهارراه ولیعصر

خروج عملی اروپا از برجام با اعمال رسمی تحریم های آمریکا؟

آمریکا در تیررس موشک های روسی| پوتین در سخنرانی سالانه به شکل بی سابقه ای واشنگتن را تهدید کرد

خسارت 3.6 میلیارد دلاری اقتصاد روسیه از تحریم های غرب

شتاب اقتصاد آمریکا کُند شد

مقام یمنی: ائتلاف سعودی طرح سازمان ملل درباره الحدیده را نمی پذیرد

حمله هوایی اسراییل به غزه

130 فرد مسلح خود را تسلیم ارتش سوریه کردند

بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می دهد

دیدار رییس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن با مسئولانی در پارلمان اروپا

نگاه هم راستا در مسائل بین المللی بین ایران و چین وجود دارد

پناه بردن شماری از نیروهای سوریه دموکراتیک به نیروهای دولت سوریه

بثینه شعبان: آمریکا برای تداوم جنگ در سوریه تلاش می کند

14 کشته در حمله تروریستی بوکوحرام

روش جالب رهبر کره شمالی برای سفر به ویتنام و دیدار با ترامپ

لندن به برلین: تحریم های تسلیحاتی علیه عربستان را لغو کنید

هلاکت چند مزدور عربستان در عملیات تلافی جویانه نیروهای یمنی

ترامپ پایان جنگ کره را اعلام می کند؟

نمایی متفاوت از مسکو

حماس: جمعه روز حرکت به سمت مسجد الاقصی است

51 گروه سیاسی آمریکا در بیانیه ای، خواستار بازگشت این کشور به برجام شدند

اعتراف صریح FATF: هدف ما جلوگیری از دور زدن تحریم های ایران است

چرا «ائتلاف بزرگ» آمریکا نمی تواند بر «ائتلاف کوچک» ایران در خاورمیانه غلبه کند!؟

تسلیم دسته جمعی عناصر داعش در سوریه

روسیه مدارک نقض پیمان هسته ای آمریکا را در اختیار دارد

شرط آلمان برای فروش تسلیحات به رژیم آل سعود

واکنش کویت به دست داشتن عربستان و امارات در عملیات تروریستی زاهدان

سرگذشت عروس داعشی ها چه می شود؟

خروج عملی اروپا از برجام با اعمال رسمی تحریم های آمریکا؟

هواپیمای نروژی طی روزهای آینده ایران را ترک می کند

برنی سندرز؛ تنها شانس آمریکا برای شکست دونالد ترامپ؟

مذاکره پاریس و تهران درباره تاجر فرانسوی بازداشت شده در جزیره کیش

«داعشی های» خود را تحویل بگیرید!

جدیدترین مدل مزدا 3 معرفی شد

مذاکرات می و یونکر برسر برگزیت بدون پیشرفت به پایان رسید

نگاهی به زندگی کارل لاگرفلد ، طراح مشهور مد که در سن 85 سالگی درگذشت

جزییات تحرکات گسترده عربستان برای قبضه کردن بازار عراق

وحشت اروپا از بازگشت تروریست ها/ مدارک شناسایی به اثرانگشت مجهز می شود

یمن: ائتلاف سعودی مانع اجرای طرح باز استقرار در الحدیده می شود

در بیانیه ای خطاب به کنگره؛ 51 گروه در آمریکا خواستار بازگشت واشنگتن به برجام شدند

روحانی به عراق سفر می کند

آمریکا به یک زن عضو داعش اجازه ورود نداد

روحانی به عراق سفر می کند

وحشت ملک عبدالله از طرح جدید ترامپ

باغوز در آستانه آزادی

سرگذشت عروس داعشی ها چه می شود؟

اسلام آباد باید برای حل پرونده حمله تروریستی زاهدان با ایران همکاری کند

اذعان صریح FATF به مسدودسازی مسیرهای دور زدن تحریم + سند

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

خوآن کول ایالات متحده فاسدترین کشور جهان است

سردبیرکل گلوبال تایمزبرمقابله ایران، چین و روسیه با هژمونی رسانه ای غرب تاکید کرد

لودریان مدعی بازداشت یک شهروند فرانسوی در ایران شد

20 سال آینده جنگلی در شمال نخواهیم داشت

4 نماینده پارلمان اروپا دستگیر شدند

امیدواری برایان هوک نسبت به بازگشایی سفارت ایران در واشنگتن

داعش در افغانستان درحال گسترش است

دستورالعمل های مخفی؟ واتیکان تأیید می کند

آسوشیتدپرس: ترامپ ممکن است پایان جنگ کره را اعلام کند

لاوروف: تهدید نظامیان ونزوئلا نقض منشور سازمان ملل است

تماس تلفنی پادشاه سعودی با نخست وزیر عراق

11میلیون کودک یمنی برای زنده ماندن به کمک نیاز دارند

قالی بافی اردوغان

5 مجروح در وقوع انفجار در انبار مهمات یک پادگان نظامی در ترکیه

حمله تروریستی بوکوحرام در نیجریه/ 14 کشته

استقرار ناوگروه آمریکا در اقیانوس اطلس در تقابل با ونزوئلا

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است

تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای 28 مرداد است