مطالب مرتبط:
مبدأ حقوق بشر، اسلام است/ انتقاد از حضور کم اثر علما در فضای مجازی
رسانه مکمل فعالیت های حوزه و روحانیت است/ تقدیر از مواضع انقلابی مراجع و علما در رویدادهای اخیر در دفاع از حقوق مردم
اعطای مجوز فعالیت انتشار صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به 5 رسانه داخلی
اثر تولیدی معاونت فضای مجازی صدا و سیما برتر در کشور
حسین زاده: آقای دادستان در فضای مجازی حضور یابید/ برخورد سلبی مشکلی را حل نمی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 11:052018-08-20سياسي

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم


معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: متأسفانه ما در حوزه رسانه ضعیف هستیم به خصوص در فضای مجازی که محلی است که علمای ما باید حضور داشته باشند اما ما کم اثر هستیم و باید در این زمینه فعالیت کنیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از فارس، محسن پاک آیین، معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری شب گذشته، 28 مردادماه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: مبدأ حقوق بشر اسلام است و آن مطلبی که غربی ها دنبال آن هستند نه تنها حقوق بشر نیست بلکه ضد کرامت انسانی است.

وی با اشاره به فعالیت های این مؤسسه افزود: ما در موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به دنبال این هستیم که جهت فکری علما و دانشجویان را به این طرف سوق دهیم تا حقوق بشر آمریکایی را هم به صورت نظری و هم رفتاری افشا کنند.

پاک آیین ، افشای موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکا و مؤلفه های حقوق بشر آمریکایی را از جمله مواردی برشمرد که باید بدان پرداخت و گفت: آمریکا در حال افول است و ما باید این را افشا کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری همچنین گفت: تولید ادبیات انقلابی علیه آمریکا، ترویج گفتمان مبارزه با آمریکا با گفتمان انقلاب اسلامی برگرفته از دیدگاه های امام و رهبری، ترغیب مقابله جامعه جهانی با یک جانبه نگری و تبیین حقوق بشر اسلامی این ها مواردی است که می تواند مورد پژوهش قرار گیرد و قطعاً مورد حمایت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری خواهد بود.

برپایی نشست های مختلف حقوق بشر آمریکایی در شهرهای مختلف کشور وی در ادامه به برپایی این نشست نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون نشست هایی را در نقاط مختلف کشور برگزار کرده و خواهیم کرد در این راستا نشستی در قم بعد از آن در مشهد و سپس شیراز برگزار شد که بحمد الهی نشست شیراز پربارتر از نشست های مشهد و قم است.

مطالبه مقام معظم رهبری تنها مربوط به ایران نیست پاک آیین تأکید کرد: مطالبه مقام معظم رهبری تنها مربوط به ایران نیست بلکه دائمی و جهانی و برای ایجاد مقاومت در کشورهای جهان برای ایستادگی در مقابل سلطه آمریکا به خصوص مقابله با نقض موازین و حقوق بشر توسط آمریکاست لذا این مطلب را باید به طور دائمی دنبال کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی را در دو زمینه می توانیم نقد و جمع کنیم یکی نقد نظری است که به آن در این جلسه اشاره شد، گفت: مقررات و قوانین حقوق بشر در جهان را یک گروه غربی نوشتند و بعد وارد کنوانسیون کردند و در آن گروه یک فرد اسلام شناس بود که خود مسیحی بود یعنی اسلام که خود پرچمدار حقوق بشر است، در این جمع نبود.

حقوق بشر آمریکا از نوع حقوق بشر سکولار است و ریشه در اومانیسم داردوی با تأکید بر این نکته که حقوق بشر آمریکا از نوع حقوق بشر سکولار است و اصالت بر مبنای اومانیسم یعنی آنچه انسان می خواهد، دارد، گفت: به همین دلیل است امروز یک نهضت فکری در دنیا ایجاد شده است که اگر می خواهیم با آن مقابله کنیم باید حتماً یک نهضت فکری در داخل کشور ایجاد کنیم.

پاک آیین ادامه داد: به عنوان مثال بحث آزادی همسرداری را مطرح می کنند که همجنس با همجنس می تواند ازدواج کند این یعنی پاک کردن حقوق بشر زیرا در این صورت دیگر بشری به دنیا نمی آید و اخیراً هم نهضت ضدباروری در اروپا رایج شده و تبلیغ می شود یعنی می گویند دنیا دنیای ظلم است چرا باید تولیدمثل کنیم لذا به کسانی که خود را عقیم می کنند، جایزه می دهند آن هم در قالب حمایت از حقوق بشر در حالی که وقتی انسان عقیم باشد دیگر بشری وجود ندارد.

مقابله نظری با حقوق بشر آمریکایی، وظیفه حوزه و دانشگاه است وی، مبحث ازدواج با محارم بعد از 16 سالگی را از یکی از موارد نقض حقوق بشر آمریکایی دانست و گفت: پشت همه این ها یک تفکراتی است که این را نه تنها در اروپا دارند اشاعه می دهند بلکه در کشورهای اسلامی که لاییک هستند اعم از آسیای مرکزی و اندونزی این کار را انجام می دهند و در عراق و افغانستان هم ریشه های آن را می بینیم و این ها مبانی حقوق بشر آمریکایی است که باید با آن ها مقابله نظری کرد و این وظیفه حوزه و دانشگاه است.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با تصریح اینکه مسئله دوم چالش رفتاری است، گفت: آمریکایی ها با حقوق بشر حمایت از تروریسم را توجیه می کنند به عنوان مثال به افغانستان حمله می کنند و در آنجا از طالبان حمایت می کنند و همین طور به سوریه حمله می کنند و در آنجا از داعش حمایت می کنند.

آمریکا به دنبال مبناستیزی استوی با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال مبناستیزی است، گفت: این آمریکای ترامپ حتی در مقابل حقوق بشر خودش هم ایستاده است یعنی مبادی غرب که ساخته خودشان است هم زیر سئوال می برد و این ها مبانی رفتاری است که باید افشا شود.

پاک آیین همچنین تأکید کرد که در مبانی نظری باید تلاش کنیم یک نهضت فکری راه بندازیم و در تریبون های خود حقوق بشر آمریکایی را افشا کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری یادآور شد: در کشور ما این نهضت ضد آمریکایی در اوایل انقلاب وجود داشت و باید آن را احیا کنیم و این دلبستگی هایی که به آمریکا وجود دارد را باید کاهش دهیم.

پرورش 100 نیروی متخصص برای مقابله با حقوق بشر آمریکایی توسط قوه قضاییه وی، پرورش نیروهای متخصص برای مقابله با حقوق بشر آمریکایی را یکی از ملزوماتی دانست که اکنون در تهران اقداماتی دارد انجام می شود و 100 نفر از سوی قوه قضاییه در این زمینه تربیت می شوند.

انتقاد از حضور کم اثر در فضای مجازی و حوزه رسانه پاک آیین با بیان اینکه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می توانند در این زمینه ورود کنند، گفت: متأسفانه ما در حوزه رسانه ضعیف هستیم به خصوص در فضای مجازی که محلی است که علمای ما باید حضور داشته باشند اما ما کم اثر هستیم و باید در این زمینه فعالیت کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری معتقد است که اگر بتوانیم آمریکا را در زمینه حقوق بشر به چالش بکشانیم در جهت تسهیل افول آمریکا قدم گذاشتیم و سپس ادامه داد: تمام شاخص ها نشان می دهد که آمریکا از 15 سال گذشته تا امروز در مسیر افول بوده و برعکس جمهوری اسلامی در 15 سال گذشته تا امروز در مسیر تعالی بوده اما آن ها برعکس تبلیغ می کنند، لذا افشای حقوق بشر آمریکایی و گرفتن این هویتی که آن ها به آن افتخار می کنند، باعث تسریع در آن افول می شود.

وی در پایان این نکته را یادآور شد که مؤسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری هم آماده است هر نهادی که می خواهد در این زمینه فعالیت کند، به آن کمک کند.


کلید واژه ها: مقام معظم رهبری - حقوق بشر - آمریکا - رهبری - حقوق - رهبر - آمریکایی - دفتر - معاون - فضای مجازی - برگزار - جهان - رهبر معظم انقلاب - اسلام - حقوق بشر اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - افشا - آیین - کشور - کشورهای جهان - نقض حقوق بشر - رسانه - جهانی - شیراز - مجازی - ایران - دانشجویان - مشهد - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
پرونده رضا خندان به دادسرا بازگشت

نصرت الهی، وحدت و ولایت؛ رمز ماندگاری دفاع مقدس

بررسی انطباق لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری با سیاست های کلی نظام

یادگاران دوران دفاع مقدس از عملکرد برخی مسوولان گله مندند

تانک های عراقی ترسیده بودند و پیشروی نمی کردند

هیچ پروژه عمرانی بلاتکلیفی در شهر وجود ندارد

ثبت نام دوره جدید کلاس های معارف خانواده ویژه همسران طلاب از اول مهر آغاز می شود

کتاب زندگی نامه شهید مدافع حرم نقد و بررسی می شود

اجرای ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در مدارس علمیه گیلان

دفاع مقدس تجلی راه امام حسین(ع) و صحنه های عاشورا بود

بیانیه امارات و پاکستان برای ریشه کن کردن تروریسم

پاپی زاده : عربستان و آمریکا حامیان حادثه تروریستی اهواز هستند

ساعت تردد در محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نکرده است

دستگیری 2 قاتل پس از 9 سال زندگی پنهانی

جُستاری در جریان ضد دینی در ایران

هدف متعالی

عالمی که به خاطر مخالفت با رضا شاه نتوانست در مجلس بماند

آیت الله سید اسماعیل موسوی زنجانی بهتر بشناسیم

در نشست هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت مطرح شد ضرورت اصلاح مصوبه مجلس در ارتباط با لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری

گزارش تصویری / سیدامیرهاشم دهقانی نشست «اقتدار دفاعی» شنبه‎های انقلاب

کشور هایی که می خواهند CFT را به ایران تحمیل کنند دستشان به خون هزاران انسان آلوده است/تروریست ها با کشتار مردم اهواز دست به عقده گشایی زدند

شورای هماهنگی دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه: تهدید بورسیه ها خلاف و قابل پیگرد قانونی است

این افراد در روز قیامت چهره ای نورانی خواهند داشت

پدر شهید حادثه تروریستی: کودک چهارساله ام فردا قرار بود به مهدکودک برود

شهادت 29 نفر و زخمی شدن 57 نفر در حادثه تروریستی اهواز

واکنش مهدوی کیا به حمله تروریستی در اهواز

گزارش عینی خبرنگار «حوزه» از حمله تروریستی امروز اهواز

تفاوت های سالمندی در خانه سالمندان و منزل

استخدام بسته بند

استخدام کارگر ساده

استخدام پیک موتوری

استخدام نقشه کش

استخدام عکاس

شکایت ایران از آمریکا در کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود

بررسی نحوه ادغام بانک های وابسته به دستگاه های نظامی با حضور رییس کل بانک مرکزی

گزارش تصویری رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

دوگانه سوز شدن نانوایی ها در اردبیل تداوم می یابد

برگزاری یادواره 44 شهید شهر زاویه

فارس ، مهیای همنوایی با بانوی صبر و بصیرت

دشمن به دنبال بزرگنمایی مشکلات کوچک است

مجلس روند استخدام در فاز 2 پالایشگاه آبادان را بررسی می کند

تثبیت نظام اسلامی با پیروی از ولایت تحقق یافت

استاندار خوزستان حادثه تروریستی اهواز را نشریح کرد

واکنش سخنگوی شورای نگهبان در ارتباط همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام

رژه یگان های زرهی نیروهای مسلح در تهران

اهدای «تمام نهج البلاغه» به کتابخانه های اسپانیا

افتتاح نمایشگاه عکس «فرزندان روح الله» در حوزه هنری

نگرش قرآن به امانت های الهی

بازدارندگی قدرت دفاعی ایران حاصل مجاهدت رزمندگان دوران دفاع مقدس است

ملت ایران از جنگ روانی دشمن سربلند بیرون می آید/ اقتدار نیروهای مسلح؛ ضامن تأمین امنیت

بیشترین و کم ترین سرانه فضاهای مذهبی در پایتخت/ ساماندهی کالبدی مساجد با الگوی معماری ایرانی-اسلامی

بیشترین و کم ترین سرانه فضاهای مذهبی در پایتخت/ ساماندهی کالبدی مساجد

برپایی رژه اقتدار نیروهای مسلح در فارس/ فرهنگ ظلم ستیزی همواره در ایران وجود دارد

«شخصیت و حقوق زن در اسلام» بررسی می شود

نیروهای مسلح ایران، پرچمداران مبارزه با کفر و ستم هستند

تلاش امام سجاد(ع) برای پیشروی جهان تشیع/ احیاگر فقه امامیه

اولین تصاویر از شهدای حمله تروریستی اهواز /عکس

اولین تصاویر از شهدای حمله تروریستی اهواز

دریادار سیاری: به 30 کشور در بحث امنیت منطقه کمک کردیم

سردار صفوی: رژیم پهلوی پس از 28 مرداد به آمریکا وابسته شد

در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد استفاده از توان جامعه علمی به منظور مقابله با جنگ اقتصادی

معاون بین الملل حزب مؤتلفه در باکو: آینده روابط ایران و اروپا به تصمیم آنان در قبال برجام بستگی دارد

شورای هماهنگی دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه: شکایت به دیوان عدالت اداری راهی برای نجات بورسیه ها/تهدید بورسیه ها خلاف و قابل پیگرد قانونی است

ناصری نژاد در گفت وگو با فارس: حادثه تروریستی اهواز بررسی و با عاملان آن برخورد قاطعانه صورت گیرد

پیام مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت آغازسال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

رییس بسیج جامعه زنان اعلام کرد رزمایش خدمت رسانی عاشوراییان از سوم مهرماه در سراسر کشور آغاز می شود

تشریح جزییات عملیات تروریستی امروز در اهواز

فارس خبر می دهد مدیر عامل شهر جدید پردیس تغییر کرد

«رؤیای آمریکایی» به نماز جمعه آمد

جلسه ویژه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی اهواز

اجرای برنامه مهارت آموزی در دانشگاه امیرکبیر

آمادگی کامل نیروهای مسلح در برابر هرگونه تجاوزگری

عیادت از مجروحان حادثه تروریستی در اهواز

برگزاری جشن شکوفه ها در دبستان هاجر 2 تهرانسر + عکس

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء در مجلس حضور می یابد

سامانه راداری تقرب فرودگاه بین المللی بندرعباس به بهره برداری رسید

پاپی زاده: عربستان و آمریکا حامیان حادثه تروریستی اهواز هستند

واکنش کیهان به هتاکی تتلو

تسلیت پوتین به روحانی

استاندار مازندران: بنیه دفاعی کشور برگرفته از مکتب عاشوراست

نشست بررسی CFT با حضور رییس مجلس، وزرای اطلاعات و خارجه

رهبر انقلاب در اولین روز جنگ کجا بودند؟

متن خطبه حضرت زینب در کوفه+متن عربی و ترجمه

بچه های گروهان بلال از امشب روی آنتن شبکه یک سیما

دلیل سانسور مداحان معروف یزدی چه بود

چرا عکس در حوادث تروریستی از خبر پیشی گرفته است ؟/نقش عکس در حادثه تروریستی اهواز

جزییات حمله تروریستی به رژه یگان نیروهای مسلح در اهواز از زبان سردار شکارچی

آخرین وضعیت مصدومان حادثه تروریستی اهواز به روایت حریرچی

تبریک رییس الاحواز به عربستان پیش از حمله تروریستی به اهواز

گل سیدجلال حسینی به الدحیل، بهترین گل هفته لیگ قهرمانان آسیا شد

رونمایی از آخرین دستاوردهای نیروهای مسلح در رژه 31 شهریور

حمله تروریستی اهواز به روایت خبرنگار و عکاس حاضر در حادثه

عده ای محدود و منافق دنبال جدایی خوزستان از ایران هستند

عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان الاحوازیه هستند

شهادت کودک خردسال در حمله تروریستی اهواز تایید شد

صدور کارت ملی المثنی چقدر آب می خورد؟

ماجرای نامه رییس شورای شهر به وزیر کشور درباره شهردار تهران چیست؟

لغو عمل های غیراورژانسی به منظور خدمات رسانی بیشتر به مجروحان حادثه تروریستی اهواز

خروج رییس جمهور از مراسم رژه بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده بود

شهادت 1 کودک در حمله تروریستی اهواز ؛ مادرش نیز مجروح شد

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم