مطالب مرتبط:
مبدأ حقوق بشر، اسلام است/ انتقاد از حضور کم اثر علما در فضای مجازی
رسانه مکمل فعالیت های حوزه و روحانیت است/ تقدیر از مواضع انقلابی مراجع و علما در رویدادهای اخیر در دفاع از حقوق مردم
اعطای مجوز فعالیت انتشار صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به 5 رسانه داخلی
اثر تولیدی معاونت فضای مجازی صدا و سیما برتر در کشور
حسین زاده: آقای دادستان در فضای مجازی حضور یابید/ برخورد سلبی مشکلی را حل نمی کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 10:052018-08-20سياسي

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم


معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: متأسفانه ما در حوزه رسانه ضعیف هستیم به خصوص در فضای مجازی که محلی است که علمای ما باید حضور داشته باشند اما ما کم اثر هستیم و باید در این زمینه فعالیت کنیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از فارس، محسن پاک آیین، معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری شب گذشته، 28 مردادماه در سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: مبدأ حقوق بشر اسلام است و آن مطلبی که غربی ها دنبال آن هستند نه تنها حقوق بشر نیست بلکه ضد کرامت انسانی است.

وی با اشاره به فعالیت های این مؤسسه افزود: ما در موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به دنبال این هستیم که جهت فکری علما و دانشجویان را به این طرف سوق دهیم تا حقوق بشر آمریکایی را هم به صورت نظری و هم رفتاری افشا کنند.

پاک آیین ، افشای موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکا و مؤلفه های حقوق بشر آمریکایی را از جمله مواردی برشمرد که باید بدان پرداخت و گفت: آمریکا در حال افول است و ما باید این را افشا کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری همچنین گفت: تولید ادبیات انقلابی علیه آمریکا، ترویج گفتمان مبارزه با آمریکا با گفتمان انقلاب اسلامی برگرفته از دیدگاه های امام و رهبری، ترغیب مقابله جامعه جهانی با یک جانبه نگری و تبیین حقوق بشر اسلامی این ها مواردی است که می تواند مورد پژوهش قرار گیرد و قطعاً مورد حمایت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری خواهد بود.

برپایی نشست های مختلف حقوق بشر آمریکایی در شهرهای مختلف کشور وی در ادامه به برپایی این نشست نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون نشست هایی را در نقاط مختلف کشور برگزار کرده و خواهیم کرد در این راستا نشستی در قم بعد از آن در مشهد و سپس شیراز برگزار شد که بحمد الهی نشست شیراز پربارتر از نشست های مشهد و قم است.

مطالبه مقام معظم رهبری تنها مربوط به ایران نیست پاک آیین تأکید کرد: مطالبه مقام معظم رهبری تنها مربوط به ایران نیست بلکه دائمی و جهانی و برای ایجاد مقاومت در کشورهای جهان برای ایستادگی در مقابل سلطه آمریکا به خصوص مقابله با نقض موازین و حقوق بشر توسط آمریکاست لذا این مطلب را باید به طور دائمی دنبال کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی را در دو زمینه می توانیم نقد و جمع کنیم یکی نقد نظری است که به آن در این جلسه اشاره شد، گفت: مقررات و قوانین حقوق بشر در جهان را یک گروه غربی نوشتند و بعد وارد کنوانسیون کردند و در آن گروه یک فرد اسلام شناس بود که خود مسیحی بود یعنی اسلام که خود پرچمدار حقوق بشر است، در این جمع نبود.

حقوق بشر آمریکا از نوع حقوق بشر سکولار است و ریشه در اومانیسم داردوی با تأکید بر این نکته که حقوق بشر آمریکا از نوع حقوق بشر سکولار است و اصالت بر مبنای اومانیسم یعنی آنچه انسان می خواهد، دارد، گفت: به همین دلیل است امروز یک نهضت فکری در دنیا ایجاد شده است که اگر می خواهیم با آن مقابله کنیم باید حتماً یک نهضت فکری در داخل کشور ایجاد کنیم.

پاک آیین ادامه داد: به عنوان مثال بحث آزادی همسرداری را مطرح می کنند که همجنس با همجنس می تواند ازدواج کند این یعنی پاک کردن حقوق بشر زیرا در این صورت دیگر بشری به دنیا نمی آید و اخیراً هم نهضت ضدباروری در اروپا رایج شده و تبلیغ می شود یعنی می گویند دنیا دنیای ظلم است چرا باید تولیدمثل کنیم لذا به کسانی که خود را عقیم می کنند، جایزه می دهند آن هم در قالب حمایت از حقوق بشر در حالی که وقتی انسان عقیم باشد دیگر بشری وجود ندارد.

مقابله نظری با حقوق بشر آمریکایی، وظیفه حوزه و دانشگاه است وی، مبحث ازدواج با محارم بعد از 16 سالگی را از یکی از موارد نقض حقوق بشر آمریکایی دانست و گفت: پشت همه این ها یک تفکراتی است که این را نه تنها در اروپا دارند اشاعه می دهند بلکه در کشورهای اسلامی که لاییک هستند اعم از آسیای مرکزی و اندونزی این کار را انجام می دهند و در عراق و افغانستان هم ریشه های آن را می بینیم و این ها مبانی حقوق بشر آمریکایی است که باید با آن ها مقابله نظری کرد و این وظیفه حوزه و دانشگاه است.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با تصریح اینکه مسئله دوم چالش رفتاری است، گفت: آمریکایی ها با حقوق بشر حمایت از تروریسم را توجیه می کنند به عنوان مثال به افغانستان حمله می کنند و در آنجا از طالبان حمایت می کنند و همین طور به سوریه حمله می کنند و در آنجا از داعش حمایت می کنند.

آمریکا به دنبال مبناستیزی استوی با تأکید بر اینکه آمریکا به دنبال مبناستیزی است، گفت: این آمریکای ترامپ حتی در مقابل حقوق بشر خودش هم ایستاده است یعنی مبادی غرب که ساخته خودشان است هم زیر سئوال می برد و این ها مبانی رفتاری است که باید افشا شود.

پاک آیین همچنین تأکید کرد که در مبانی نظری باید تلاش کنیم یک نهضت فکری راه بندازیم و در تریبون های خود حقوق بشر آمریکایی را افشا کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری یادآور شد: در کشور ما این نهضت ضد آمریکایی در اوایل انقلاب وجود داشت و باید آن را احیا کنیم و این دلبستگی هایی که به آمریکا وجود دارد را باید کاهش دهیم.

پرورش 100 نیروی متخصص برای مقابله با حقوق بشر آمریکایی توسط قوه قضاییه وی، پرورش نیروهای متخصص برای مقابله با حقوق بشر آمریکایی را یکی از ملزوماتی دانست که اکنون در تهران اقداماتی دارد انجام می شود و 100 نفر از سوی قوه قضاییه در این زمینه تربیت می شوند.

انتقاد از حضور کم اثر در فضای مجازی و حوزه رسانه پاک آیین با بیان اینکه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می توانند در این زمینه ورود کنند، گفت: متأسفانه ما در حوزه رسانه ضعیف هستیم به خصوص در فضای مجازی که محلی است که علمای ما باید حضور داشته باشند اما ما کم اثر هستیم و باید در این زمینه فعالیت کنیم.

معاون امور بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری معتقد است که اگر بتوانیم آمریکا را در زمینه حقوق بشر به چالش بکشانیم در جهت تسهیل افول آمریکا قدم گذاشتیم و سپس ادامه داد: تمام شاخص ها نشان می دهد که آمریکا از 15 سال گذشته تا امروز در مسیر افول بوده و برعکس جمهوری اسلامی در 15 سال گذشته تا امروز در مسیر تعالی بوده اما آن ها برعکس تبلیغ می کنند، لذا افشای حقوق بشر آمریکایی و گرفتن این هویتی که آن ها به آن افتخار می کنند، باعث تسریع در آن افول می شود.

وی در پایان این نکته را یادآور شد که مؤسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری هم آماده است هر نهادی که می خواهد در این زمینه فعالیت کند، به آن کمک کند.


کلید واژه ها: مقام معظم رهبری - حقوق بشر - آمریکا - رهبری - حقوق - رهبر - آمریکایی - دفتر - معاون - فضای مجازی - برگزار - جهان - رهبر معظم انقلاب - اسلام - حقوق بشر اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - افشا - آیین - کشور - کشورهای جهان - نقض حقوق بشر - رسانه - جهانی - شیراز - مجازی - ایران - دانشجویان - مشهد - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ گوترش به سوالی درباره ایران

تکمیل 4 فرودگاه کشور تا اتمام دولت دوازدهم

پیامبر(ص): وای بر کسانی که به فاطمه(س) ظلم کنند

عکس/ نمایی از ضریح امیرالمومنین در شب شهادت حضرت زهرا(س)

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفت وگو با فارس: پزشکان از پرداخت مالیات مستثنی نیستند/مبارزه با فرار مالیاتی هیچ استثنایی ندارد

پاسخ وزارت خارجه به ادعاهایی مبنی بر دستگیری یک تبعه آلمانی - افغان به اتهام جاسوسی برای ایران

محل برگزاری مرحله سوم رنکینگ کشوری تیراندازی باکمان

انتقاد پسر موسوی خویینی از پسر هاشمی رفسنجانی!

حاکم شدن افکار مادی بر جو مدیریتی شهری مشهد/ شهرداری مشهد از ظرفیت های دانشجویان برای حل حواشی استفاده کند

واکنش دادستان تهران به رفراندوم حجاب

اظهارات صریح مطهری درباره هاشمی، آملی و خبرگان

غایبان جشن 40 سالگی انقلاب

مطهری: آملی لاریجانی تندروی های آیت الله جنتی را ندارد

طرح خرید خدمات آموزشی موجب گسترش اشرافیت آموزشی و فساد در مدارس می شود/ نمایندگان مجلس از اجرای این طرح خسارت بار جلوگیری کنند

متلک و مزاحمت خیابانی جرم است

فرمانده سپاه پیام تسلیت داد

گردش مالی موسسات کمک آموزشی چقدر است؟

راهکارهای مفید و سازنده برای دعوای کودکان بر سر اسباب بازی

پای «پول و پورن» به سینما باز شد

اقدام پژوهی چگونه توانستم انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟

محبت به حضرت فاطمه(س) در صد جا به درد می خورد

شفافیت بودجه، اعتماد عمومی به دستگاه های دولتی را افزایش می دهد

خاطره شاگرد دیرین امام از دوران انقلاب

چرا در زمان ظهور عمر شیطان به پایان می رسد؟

چرا رییس جمهوری در برخی جلسات شرکت نمی کند؟ / بسته های حمایتی از گناه تصمیمات اقتصادی دولت نمی کاهد/بسته های حمایتی از گناه تصمیمات اقتصادی دولت نمی کاهد

آنها که غمشان رضایت کدخدا بود فقط بر مشکلات کشور افزودند

سایت رادار صد در صد بومی بیرک افتتاح شد

مجمع یا مجلس؛ خط پایان «سی اف تی» کجاست؟

مصوبات مهم مجلس؛ از منع بکارگیری ماهواره تا هدفمندی یارانه ها

آمریکای لاتین عرصه تخاصم چپ و راست افراطی

ترامپ در اقدامی نادر از بازرس پرونده «تبانی با روسیه» تشکر کرد

آصفی: سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام

معاون استاندار مخالف اتصال فارس به دریا بود/ فرماندار لامرد با مشت و لگدِ مردم هرمزگان مواجه شد/ بوشهری ها عصبانی شدند، همه چیز بهم ریخت

از ربات جراح تا ربات های نانو

ترامپ در اقدامی نادر از بازرس پرونده تبانی او با روسیه تشکر کرد

شورای عالی معادن درلرستان باید تشکیل شود

ادعای سقوط هواپیما در مسیر زاهدان تکذیب شد

بی کفایتی های مدعیان تدبیر و امید را بیندازید گردن دولت اسبق

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: جزییات هزینه های شرکت های دولتی مشخص نیست/شفاف نبودن پیوست 3 لایحه بودجه

مطالعه و نگارش؛ دو شرط لازم برای پژوهشگران حوزوی

چهره خسته ظریف در جلسه دیروز مجمع/ عکس

عناوین روزنامه های سیاسی 30 دی 97/ معوقات بانکی معادل بودجه 13 استان +تصاویر

حجت اشرف زاده: هنرمند نباید از محدودیت ها بترسد

لایه های «آموزش»، «پژوهش»، «خدمات»، «تبلیغات و اطلاع رسانی» راهبرد های حضور دین در فضای مجازی هستند

توصیه امام رضا(ع) به دادن صدقه، هرچند اندک

طرحی برای تقسیم استان اصفهان به مجلس تقدیم نشده است

حاجی نمایندگی مجاز «حاتم طایی» توی قرن بیست و یکم بود

تولد دوچرخه را مبارک گردان!

اقدام پژوهی چگونه توانستم فرهنگ مطالعه صحیح و موثر را در دانش آموزانم نهادینه سازم؟

توضیح در مورد خبر دستگیری واردکنندگان مواد مخدر به زندان

رخ نمایی مسجد و محراب زیر گنبد نظام الملک مسجد جامع اصفهان+فیلم

غیبت مجازی مدعی یمانی

مراسم گرامیداشت قدیمی ترین اسیر فلسطینی اهل طولکرم

کدام خط زیباتر است

یک ژنرال بازنشسته، نخستین نامزد رسمی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

تحقیق وتفحص از سازمان محیط زیست کلید خورد +متن طرح

شعر فاطمی علاوه بر بیان مصیبت، باید روایتگر سیره حضرت زهرا(س) باشد

معاندین سال 97 را برای آشوب انتخاب کردند/خنثی شدن اکثر توطئه ها در یکسال گذشته

اینفوگرافی / ایرانی ها چقدر موافق آزادی رسانه ها هستند؟

تمدید مهلت ثبت نام ازدواج دانشجویی

رییس دفتر رییس جمهور از آیت الله مومن عیادت کرد

آخرین اخبار از پرونده واردات خودرو

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزانم را به شرکت در فعالیت ها و کلاس های مکمل و فوق برنامه علاقمند کنم؟

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کتاب و نشر

وزارت علوم یک موسسه آموزشی را بدون مجوز اعلام کرد

نماینده ولی فقیه در سپاه درگذشت سردار دکتر احمد فضائلی را تسلیت گفت

نماینده ولی فقیه در استان البرز : یکی از بهترین فرصت ها برای جمهوری اسلامی، فضای مجازی است / با چاقو هم می توان نجات داد هم آدم کشت؛ نباید چاقو را از بین برد

زیباکلام: آقای موسوی خویینی ها! وقتی دادستان بودید، چند هزار نفر سر از اوین درآوردند؟ / انتخابات آزاد و آزادی بیان هیچگاه برای خویینی ها اهمیت پیدا نکرد / زخم تیر شما به انقلاب هنوز خونریزی دارد / با بغض و کینه تاریخ را تحریف کردید

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 30 دی 97

با چاقو هم می توان نجات داد هم آدم کشت؛ نباید چاقو را از بین برد

تصادف دو اتوبوس در بولیوی 22 کشته برجاگذاشت

انتقاد آیت الله سبحانی از پذیرش بیش از نیاز دانشجو

انتقاد عضو جامعه روحانیت مبارز از تخریب تیم دیپلماسی/ احتمال موافقت آمریکا با تمدید معافیت های نفتی برای 5 کشور/ حواشی جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

عمل به امور تشریعی، زمینه رشد و پیشرفت را برای بشریت ایجاد می کند

شرایط تقاضای انجام خدمت نظام وظیفه در آستان قدس رضوی

استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه در کاهش آسیب های فضای مجازی

انتقاد رییس مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ

نام نویسی 700 نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در خراسان شمالی

ماجرای یک نشست ناتمام در وزارت خارجه

طلاب خطبه فدکیه را حفظ کنند

ستاره درخشان خونین

اقدام پژوهی چگونه توانستم به تقویت و توسعه تفکر پژوهشی و توسعه فکری دانش آموزانم یاری رسانم؟

مهم ترین تحریم های اقتصادی بعد از فتنه 88

محمد علی حوثی: مردم یمن از حمله ائتلاف متجاوز به صنعاء هراسی ندارند

30 دی 1357؛ شروط امام برای ملاقات با رییس شورای سلطنت

ختم کلام درباره جبهه اعتدال

ولایت ستیزی دشمنان از دوران آغازین اسلام

افت شاخص ملی محیط کسب و کار در پاییز 97

طلب 84 میلیارد تومانی مسافران بابت تأخیر و لغو پروازها

زیباکلام: آقای موسوی خویینی ها! وقتی دادستان بودید، چند هزار نفر سر از اوین درآوردند؟

تلفات انفجار خط لوله نفت در مکزیک: 66 کشته و 76 زخمی+فیلم و عکس

برپایی آزمون ورودی طرح دانشجو معلم قرآن کریم درخراسان شمالی

احمدی نژاد هم در چالش عکس 10 ساله شرکت کرد+عکس

پاسگاه هایی که دور می خورند

گزارش نظام مهندسی در حادثه پلاسکو فراموش شد

جلوگیری از تحریف مصونیت است نه محدودیت

سیگنال مثبت شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات

حل مشکل آلودگی با حمل و نقل عمومی

احمد خاتمی: اجلاس لهستان برگزار نشده شکست خورد

آقازاده برزیلی به دردسر افتاد

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم

حضور کم اثر علما در فضای مجازی/ در حوزه رسانه ضعیف هستیم