مطالب مرتبط:
مردم در انتظار اقدام دولت/ دولت درگیر تناقض حرف و عمل
اشرف بروجردی: رییس دولت اصلاحات بر مبنای اعتقاداتش عمل می کند/ افرادی که نقش مهمی در نظام داشتند، به حاشیه رانده نشوند/ روحانی پذیرای نظرات خاتمی است/ مهم این است که باید مردم را متقاعد کرد که شرکت در انتخابات یک حق است
روحانی : تظاهرات حق مردم است/دست مردم را می بوسم/برای مبارزه با این فساد، دولت هیچ خط قرمزی ندارد
مردم از حرّافی خسته شده اند و از دولت و مجلس عمل می خواهند
محمدرضا تابش: روحانی در مجلس افشاگری نکند، متهم اصلی می شود/ دولت با تنگناهایی مواجه بوده اما بسیار فعال تر می توانست عمل کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 08:562018-08-20اقتصادي

مردم در انتظار اقدام روحانی/ دولت درگیر تناقض حرف و عمل


در حالی که مردم و به خصوص فعالان اقتصادی کشور در انتظار اقدام دولت برای برون رفت از وضع موجود هستند، به نظر می رسد عملکرد اقتصادی دولت دچار نوعی سردرگمی و تناقض است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، با توجه به آنچه در اقتصاد کشور در حال جریان است به نظر می رسد دولت سیاست واحدی که آن را جلو برده و بتواند پاسخگوی پیامدهای آن باشد نداشته و خود را به آمد و شد حوادث سپرده است، حوادثی که خود مبدع آن بوده و با گذر زمان اسیر عوارض این رخدادها می شود.

در حالی که دولت در سیاست های گذشته و امروز ارزی کشور نقش اصلی را داشته است آقای جهانگیری از تلف شدن ده ها میلیارد دلار سخن می گوید بی آنکه پاسخ دهد در این میان مسئولین کجا بوده اند، از سوی دیگر درخواست وی برای برخورد با فساد به صراحت با اظهارات رییس جمهور و وزیر اطلاعات که می گویند اقتصاد جای بگیر و ببند نیست منافات دارد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور که از او به عنوان مبدع دلار 4200 تومانی یا همان دلار جهانگیری یاد می شود بعدازظهر شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا در جمع اعضای تحریریه این خبرگزاری به نکاتی چند اشاره کرد، نخست آنکه او از برخورد بدون مسامحه و خط قرمز با فساد سخن گفت.

هر چند اما و اگرهای جهانگیری نارضایتی او از برخورد با برخی نزدیکان دولت را به خوبی نشان می دهد ولی اگر قرار را بر این بگذاریم که این گونه نیست و بپذیریم که جهانگیری واقعا معتقد است با فساد، بدون هیچ خط قرمز و تبعیضی در قوای سه گانه و در همه جا مبارزه شود می توان پرسید چرا رییس جمهور و وزیر اطلاعات گفته اند اقتصاد جای بگیر و ببند نیست؟!سخنانی که نشان دهنده سردرگمی دولت است!معاون اول رییس جمهوری در سخنان اخیر خود با اشاره به معضل فساد به عنوان یکی از دغدغه های عمومی کشور، اظهار کرده است: متاسفانه فساد به برخی از مسئولان بالایی کشور رسیده است و در دوره ای که می شد و باید جلوی فساد را می گرفتند، نگرفتند و برخی مسئولین کشور را به فساد آلوده کردند.

وی با تاکید بر اینکه راه مبارزه با فساد این بود که بدون تبعیض و فارغ از وابستگی های جناحی برخورد می شد، خاطر نشان کرد: اگر با فساد و مسئولینی که دامن جمهوری اسلامی را به فساد آلوده کردند به موقع برخورد می شد، امروز مبارزه با فساد به دغدغه عمومی ملت تبدیل نشده بود.

جهانگیری با اشاره با برخی اظهارات در فضای رسانه ای کشور درباره لزوم مبارزه با فساد در کشور، گفت: بسیاری از کسانی که امروز مدعی و طلبکار شده اند، زمانی که به دوره مسئولیت های آنها نگاه می کنیم، مشاهده می کنیم که بیشترین فسادها در آن دوران ها اتفاق افتاده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: امروز نیز راه مبارزه با فساد این است که با فساد، بدون هیچ خط قرمز و تبعیضی در قوای سه گانه و در همه جا مبارزه شود.

این اظهارات را بدون توجه به اما و اگرهای آن با سخنان اخیر رییس جمهور و پیش از آن وزیر اطلاعات مقایسه کنید که به صراحت گفته اند اقتصاد جای بگیر و ببند و به معنای دیگر برخورد نیست!رییس جمهور در چهارشنبه گذشته هیئت دولت اظهار داشته است : باید بدانیم امروز مشکل اول در کشور، مشکل اقتصادی است.

مشکل اقتصادی با بگیر و ببند حل نمی شود.

ممکن است بگیر و ببند در گوشه ای لازم باشد اما اساس آن است که باید فضا آرام شود و مردم نسبت به آینده اعتماد پیدا کنند.

باید مردم بدانند آینده بدی در انتظار آنها نیست.

اگر چیزی موجب نگرانی آنهاست، آن نگرانی را برطرف کنیم.

وزیر اطلاعات نیز 16 تیرماه در جلسه شورای اداری استان لرستان در سخنانی گفته بود که نباید با متخلفان برخورد قهرآمیز(تند) شود بلکه باید با توجیه و راهنمایی از انحراف آنها جلوگیری کرد، این اظهارات با تذکر رهبر معظم انقلاب مواجه شد.

روی سخن اینجا است که اظهارات مقامات دولتی در تعارض با هم قرار دارد، در حالی که جهانگیری از ضرورت برخورد با مفسدین و متخلفین سخن می گوید رییس جمهور معتقد است اقتصاد جای این کارها نیست.

ضرورت برخورد با تسهیل کنندگان فسادطبیعی است که شرایط آسان برای فساد از سوی مقامات دارای مسئولیت ایجاد شده است، رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با اقشار مختلف مردم به نکته بسیار مهمی در این زمینه اشاره و تصریح کردند: ارز را یا سکّه را وقتی که به صورت غلط تقسیم می کنند، این دو طرف دارد: یکی آنکه می آید این را می گیرد و مثلاً فرض کنید قاچاقچی است یا به قاچاقچی می فروشد؛ یکی آنکه این را می دهد.

ما همه اش داریم دنبال آن کسی که می گیرد می گردیم - مفسد اقتصادی، قاچاقچی- درحالی که تقصیر عمده متوجّه آن کسی است که داد ؛ او را باید دنبال کرد.

فریاد دزد، دزد از سوی مقامات دولتی بدون در نظر گرفتن این واقعیت است که چه کسی این اجازه را به دزد داده است که این چنین بی مهابا به میانه میدان آمده و در بی سیاستی مسئولین بار خود را جمع کرده و برود؟!مسئول این شرایط خطیر کیست؟!مسئولین دولتی این روزها همگی از شرایط خطیر کشور سخن می گویند بی آنکه اذعان و اعتراف کنند خود آنان این وضعیت را خطیر ساخته اند.

جهانگیری در اظهارات اخیر خود با بیان اینکه کشور در شرایط خطیری قرار دارد ، خاطر نشان کرده است : امروز کشور در بخش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در شرایط خاصی قرار گرفته است.

البته این به معنای این نیست که در بن بست قرار گرفته ایم و پیش روی ما راهکارهایی نیست.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه نماد این شرایط خطیر، در یک جنگ اقتصادی شکل گرفته است ، تصریح کرد: مهم ترین نقطه ای که می تواند کشور را از این شرایط سخت با موفقیت بیرون ببرد، ترمیم و بازسازی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی است.

جهانگیری با اشاره به اتخاذ سیاست های رسانه ای از سوی آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی ها پیش از اینکه وارد جنگ اقتصادی با ایران شوند، یک جنگ رسانه ای و سیاسی علیه ما آغاز کردند و در این جنگ رسانه ای و سیاسی افکار عمومی ملت ایران را به نوعی تحت تاثیر قرار دادند و سعی کردند مردم را نسبت به آینده کشور بدبین کنند.

جهانگیری از سیاست های ارزی نیز سخن می گوید که باعث اتلاف ده ها میلیارد دلار شده است.

معاون اول رییس جمهور می گوید به عنوان کسی که یک مسئولیت اجرایی مهمی بر دوش دارد، می دانم که امروز زندگی مردم دچار مشکل است و فشارهای اقتصادی که به خانوارها وارد می شود، آنها را در چه شرایطی قرار می دهد؛ همچنین می دانم با همین سیاست جدید ارزی چه شرایطی برای واحدهای تولیدی کشور پیش آمده و پیش خواهد آمد؛ می دانم وضعیت اشتغال چگونه است و با همین شرایط چه اتفاقات دیگری می تواند رقم بخورد.

در این شرایط ما زمانی می توانیم از این گردنه ها با موفقیت عبور کنیم که با هم و متحد باشیم؛ راه اتحاد نیز گفت وگو است.

وی همچنین با اشاره به برخی سوءاستفاده ها از سیاست های ارزی اتخاذ شده از سوی دولت، اظهار کرد:ممکن است هر سیاستی که دولت در پیش می گیرد، در آن رانتی وجود داشته باشد.

علت آن نیز نقش پر رنگ دولت در اقتصاد است.

بنابراین مهم این است کاری کنیم که این رانت در جهت منافع عموم مردم توزیع شود.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: گاهی نیز ممکن است در جریان اتخاذ تصمیم هایی، رانتی از یک گروه به گروه دیگری منتقل شود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه تا قبل از اتفاقات اخیر کسی به بانک مرکزی می رفت که ارز بگیرد تا کالا وارد کند، جایی مشخص نبود که آیا پس از دریافت ارز، کالا وارد کشور شد یا خیر؟ اظهار کرد: این موضوع به دلیل نبود هماهنگی میان بانک، گمرک و نظام توزیع بود.

به همین دلیل نیز ده ها میلیارد دلار پرونده از گذشته داریم که ارز گرفته اند و مشخص نیست که با این ارز کالا وارد کشور کرده اند یا خیر؟ اما امروز سامانه هایی که در بانک مرکزی و نظام بانکی و ارزی ایجاد شده است گمرک، نظام بانکی و تمام صادرات یا واردات را کنترل می کند و همه دستگاه ها به یکدیگر متصل هستند؛ یعنی از لحظه ای که کسی ارز می گیرد و کالا وارد می کند همه مشخص است.

جهانگیری معترف است که دولت در اقتصاد نقش پررنگی دارد و این نافی ادعای برخی مدعیان اصلاحات و بزک کنندگان سیاست های ناکام دولت است که القا می کنند دولت بخش کوچکی از اقتصاد کشور را به دست دارد و مسئول این ناکامی ها او نیست.

وی از سوی دیگر به وجود رانت در سیاست های دولت اشاره و می گوید باید این رانت در جهت منافع مردم توزیع شود ولی نمی گوید آیا این ده ها میلیارد دلاری که از سوی دولت به برخی اعطا شده تا کالا به کشور وارد کنند و این گونه نشده در جهت منافع مردم بوده است یا مفسدین؟!همه این ها به خوبی نشان دهنده آن است که دولت شدیدا دچار سردرگمی است از سویی سیاست هایی را اتخاذ و اندکی بعد این سیاست ها را کنار گذاشته و سیاست دیگری را پیش می گیرد و در نهایت نیز به جای اینکه به خطای خود اعتراف کند مقصر را جای دیگری جستجو می کند!گرفتار حاشیه هااظهارات جهانگیری نکات مهم دیگری نیز دارد از جمله اینکه او با تشریح همه مشکلات و فسادها چاره کار را نه حرکت دولت به سوی اتخاذ یک سیاست درست که همانند گذشته راهکارهای خیالی، باندی و گروهی می داند.

چندی پیش رییس دولت اصلاحات 15 راهکار برای عبور از مشکلات کنونی کشور ارائه کرد که هیچ کدام ناظر بر مشکلات اقتصادی مردم نبوده و تنها ناظر بر منافع یک جریان خاص می شد، جهانگیری نیز بدون توجه به این مشکلات که اکثرا اقتصادی است می گوید : امروز زمان آن نیست که بتوانیم مجموعه های بزرگی را از پیکره جمهوری اسلامی جدا کنیم و بگوییم هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ امروز کسی که دلسوز ایران و جمهوری اسلامی است می داند هیچ موضوعی برای کشور واجب تر از اتحاد ملی و انسجام و تفاهم ملی نیست.

طبیعی است که کسی منکر اتحاد و انسجام در چارچوب جمهوری اسلامی نیست ولی وقتی به سخنان و تلاش های مدعیان اصلاحات برای رفع حصر سران فتنه و آزادی برخی مجرمین امنیتی توجه می شود واقعیت ماجرا به خوبی عیان می گردد.

مدعیان اصلاحات و حامیان دولت همواره به جای تامل در مشکلات مردم به فکر حاشیه سازی بوده اند، به عنوان نمونه علی مطهری نماینده عضو فراکسیون امید که نامی از او در پیگیری مشکلات اقتصادی مردم شنیده نمی شود طی یادداشتی با اشاره به تجمع اخیر گروهی از طلاب در قم و برخی شعارها نوشته است : وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند.

سؤال اینجا است که مدعیان اصلاحات و حامیان دولت چه نفعی از حاشیه سازی ها می برند، آیا این نوشته ها و آن سخنرانی های متعدد در صحن علنی مجلس و.

توانسته است مشکلی از مشکلات واقعی مردم حل کند و یا حاشیه سازانی مانند علی مطهری از درد واقعی مردم بی اطلاع هستند؟!نکته دیگر اینکه وظیفه وزارت اطلاعات چیست؟! وزیر که می گوید کار ما بگیر و ببند نیست، عدم برخورد با مفسدین اقتصادی خروجی این سخن وزیر اطلاعات است با این وجود علی مطهری از وزیر می خواهد حال که کاری با مفسدین ندارید یا آن را وظیفه خود نمی دانید چند نفری که در قم جمع شده و شعاری داده اند را بگیرید شاید مشکلات کشور حل شود!این طنز تلخ به خوبی نشان دهنده آن است که گروهی درد مردم را نمی شناسند و به آن بها نمی دهند.

من جرب المجرب.

!حافظ بیتی دارد که مصرعی از آن به یک کنایه و ضرب المثل رایج شده است،هر چند کآزمودم از وی نبود سودممن جرب المجرب حلت به الندامه تجربه نزدیک به یک قرن اخیر به خوبی نشان می دهد که امید بستن به کمک های بیگانگان یا همراهی آنان به سیاست های اقتصادی کشور هیچ گاه مسیری را هموار نکرده است، به عنوان نمونه اخیر برجام نشان داد که نه امضای کری تضمین است و نه مذاکره مشکلی را حل می کند.

با وجود این برخی پس از خروج آمریکا از برجام همچنان امیدوارند که کدخدا به پشت میز مذاکره برگشته و آنچه را که شکسته است دوباره بازسازی کند!این البته تنها برجام نبود که نادرستی اطمینان و اعتماد به آمریکا را نشان داد، در شصت و پنجمین سالگرد کودتای 28 مرداد قرار داریم ، مصدق نیز به آمریکا امیدوار بود و ایالات متحده پاسخ امید او را با کودتا داد.

چنان چه در مرداد 1332 آمریکا پاسخ درخواست های مکرر کمک مصدق را با کودتا علیه او داد امروز نیز درست یک روز پس از آنکه رییس جمهور در موضعی تاسف بار و با ادبیاتی عاطفی و حاکی از دلشکستگی از خرابی پل مذاکرات ! از آمریکا گله کرده بود، پاسخ گستاخانه ای از طرف مقابل دریافت کرد، تشکیل گروه اقدام علیه ایران ! روحانی رییس جمهور کشورمان در جلسه روز چهارشنبه 24 مرداد هیئت دولت در باب مذاکره با آمریکا گفت: آمریکا خود کاری کرده که شرایط مذاکره را از بین برده؛ با روند خوبی داشتیم مذاکره می کردیم اما خودش آن را تخریب کرده و پل را خراب کرده و آن طرف ایستاده و می گوید باید چگونه عبور کنم!؟ اگر می خواستید عبور کنید، چرا خراب کردید؟ در واکنش به این اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا (رییس پیشین CIA) روز پنجشنبه، از گروه اقدام ایران به ریاست برایان هوک و با هدف هماهنگی سیاست های خصمانه کاخ سفید علیه ایران رونمایی کرد.

مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه پس از اعلام خبر تشکیل گروه موسوم به اقدام علیه ایران ، درباره اهداف تشکیل این گروه گفت: گروه اقدام ایران، مسئول راهبری، بازبینی و هماهنگی همه جوانب اقدامات مرتبط با ایران در وزارت خارجه خواهد بود و مستقیماً با من کار خواهد کرد.

اظهارات رییس جمهور و پاسخ آمریکا درستی این ضرب المثل و کنایه قدیمی را نشان می دهد که آزموده را آزمودن خطا است.


کلید واژه ها: فساد - جهانگیری - رییس جمهور - معاون اول رییس جمهور - کشور - اقتصاد - دولت - مبارزه - خبرگزاری - وزیر اطلاعات - امروز - اقتصادی - اطلاعات - خبرگزاری ایرنا - جمهوری اسلامی - دلار - نشان - انتظار - جمهوری - رییس جمهوری - آلوده - حوادث - معاون - وزیر - مردم - نارضایتی - میلیارد - مسئولان - وابستگی - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
تالاب انزلی با فناوری نانو احیا می شود

براساس گزارش مرکز آمار ایران متوسط قیمت خرید مسکن 29.7 درصد در بهار رشد کرد

زیرساخت های توسعه فارس در دولت تدبیر و امید تقویت شد

درمان اعتیاد در 127 مرکز کرمانشاه انجام می شود

واگذاری 200 محدوده فرصتی برای اکتشافات معدنی است

زیرساخت های توسعه فارس در دولت تدبیر و امید تقویت شد

افزایش تقاضا و صادرات، گوجه فرنگی را گران کرد

نقره داغ گران فروشان درتعزیرات حکومتی قزوین

تاکید استاندار بر استفاده از ظرفیت مرز دریایی به منظور واردات دام به استان

بانک ها 15 درصد بیشتر از سال قبل وام دادند

14 میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر عسلویه به مقصد نرسید

زیرساخت های توسعه فارس در دولت تدبیر و امید تقویت شد

صادرات معدن و صنایع معدنی در پنج ماه نخست سال جاری، 12 درصد افزایش یافت

بانک ها با افزایش سود بانکی متضرر می شوند

استخدام کارشناس فروش در فروشگاه اینترنتی کالاورد در تهران

افزایش 15 درصدی پرداخت وام توسط بانک ها

چگونه با طراحی کارت ویزیت خاص،فروش خود را افزایش دهیم؟

زیرساخت های توسعه فارس در دولت تدبیر و امید تقویت شد

واگذاری 200 محدوده فرصتی برای اکتشافات معدنی است

145 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش خراسان جنوبی شد

مدارس پردیس برای 31 هزار دانش آموز تجهیز شد

کارخانه قند مروارید مهاباد، 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

26 دفتر گردشگری تهران لغو مجوز شدند

لیست وزارت صنعت از ارز بگیران دولتی کامل نبود/ در همین حد هم تعدادی بازداشت شدند

بافت 130هزارمترمربع فرش درچهارمحال و بختیاری

شاخص بورس به کانال 165 هزار واحدی وارد شد

آ­غاز مجدد تولید و توزیع بنزین سوپر

ماجرای یک استعفا

تیشه خشکسالی بر ریشه منابع طبیعی

مخالفت روسیه و اوپک با افزایش تولید نفت

استفاده از بنزین یورو4 در پایتخت

سازمان بورس عضو انجمن بین المللی روابط عمومی شد

جهش 4500 واحدی شاخص بورس در اولین روز پاییز

پیش فروش 53 هزار محصول ایران خودرو از سه‎شنبه در 8 مدل

زنگنه: سخنان ترامپ توهین به متحدانش است

یک شنبه اول مهر 97: دلار 14.150 تومان، سکه 4.515.000 تومان

سکه 30هزارتومان گران شد

استخدام برنامه نویس PHP،طراح گرافیک،کارشناس تولید محتوا

استخدام کارگر و اپراتور بلوکزنی برای کار در کرمانشاه

آغاز به کار افلاک نمای خیام نیشابور از دیماه امسال

آ­ غاز مجدد تولید و توزیع بنزین سوپر

افت 6/ 8 درصدی «تسه»ها در تابستان

متهم سکه ثامن در دسترس نیست/ سیف ممنوع الخروج است

مدارس پردیس برای 31 هزار دانش آموز تجهیز شد

افزایش تقاضا و صادرات، گوجه فرنگی را گران کرد

رییس کانون کارآفرینان استان تهران تشریح کرد مطالبه گری از دولت، تنها راه حل رکود/ لزوم سپردن طرح ها به بخش خصوصی

گرمایش زمین ، خودکشی را افزایش می دهد

هند بزرگترین طرح بیمه درمانی دنیا را راه اندازی کرد

26 دفتر گردشگری تهران لغو مجوز شدند

سرای حاج حسین بازار تبریز مستندنگاری بین المللی می شود

ممنوعیت واردات کالای ایرانی به افغانستان شایعه است / محدودیت موقتی برای تمام کشورها است

آینده بچه ها در مهر پلاس فروشگاه بیمه ماهان

اشتباه در اعلام آمار گردشگران تهرانی/نسبت به گذشته رشد 3/5 درصدی داشتیم

کارفرمایان مازندران 644میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

همدان کارتن خواب زن ندارد

کارت به کارت از مبدا موسسه ملل در تاپ فعال شد

بیمه سامان تجارب ارزشمندی را در همکاری با نخبگان کارآفرین بدست آورده است

کوچ نقدینگی به بازار بورس

استعفای وزیر صنعت تکذیب شد

سفر به صربستان در مهرماه چقدر آب می خورد؟

آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان نونهالان اسلام برگزار شد

کیش میزبان 12 نمایشگاه بین المللی و ملی در نیمه دوم امسال

وزارت صنعت خبر «تکذیب استعفای وزیر صنعت» را حذف کرد

شمش آلومینیوم در استان مرکزی توزیع شد

موضع ایران در نشست امروز اجلاس اوپک

3 تغییر کابینه بعد از بازگشت روحانی از نیویورک

بلاتکلیفی خودروهای وارد شده با دلار 4200 تومانی

پژو خودروی مورد علاقه روحانیت را باز طراحی کرد

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی؛ مصوبات کارگروه ساماندهی کاغذ و فهرست متقاضیان مورد تایید منتشر شد

آبی که برای کودکان کار نان نشد مشق زندگی پشت چراغ قرمز!

مردم برای دلار گران هول می زنند

بهره برداری بیش از سه هزار و دویست واحد مسکن مهر در هرمزگان

استخدام خیاط، اتوکار و وسط کار در یک شرکت تولیدی در رشت

قیمت سکه در بازار استان

امسال 180 حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد

شروع توفانی بورس در اولین روز پاییز 97/ شاخص به کانال تاریخی 165 هزار واحد رسید

با حضور رییس هیات مدیره بانک سرمایه؛ آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان نونهالان اسلام برگزار شد

اجرای سیاست های جدید بیمه ای

کارفرمایان مازندران 644میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

پهلوگیری کاوشگر خلیج فارس در ساحل بوشهر

سیزدهم محرم در یزد

کارفرمایان مازندران 644میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

تامین 100 درصدی بودجه آموزش و پرورش

توزیع 2 هزار تن شمش آلومینیوم در استان مرکزی

بازدید هشت میلیون گردشگر از کانون های طبیعی و تاریخی چهارمحال و بختیاری

اژه ای: بازداشت 15 مدیر شرکت واردات خودرو

آیین آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد

سقف برداشت از خودپرداز ها در ایام اربعین حسینی افزایش می یابد

کارفرمایان مازندران 644میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

واگذاری 23 شرکت وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران

پژو خودروی مورد علاقه روحانیت را باز طراحی کرد +عکس

استخدام 2 ردیف شغلی در شرکت ظریف پلیمر سپاهان در اصفهان

نرخ اجاره در محمودیه تهران چقدر تمام می شود؟

جزییات دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای صادرکنندگان

سکه ثامن مجوز فعالیت در فضای مجازی نداشته است

استخدام یک واحد تولید زیور آلات در شهر قم

مجوز برگزاری مجامع 20 بانک و موسسه اعتباری صادر شد

کشت پاییزه زیر چتر ویژه تسهیلات بانکی

سکه گران شد/ طرح قدیم 4 میلیون و 551 هزار تومان+جدول

رشد 4500 واحدی شاخص بورس

مردم در انتظار اقدام روحانی/ دولت درگیر تناقض حرف و عمل

مردم در انتظار اقدام روحانی/ دولت درگیر تناقض حرف و عمل