مطالب مرتبط:
تعیین سقف قیمت تعزیراتی انواع کاغذ/ صادرات ممنوع شد
صادرات انواع کاغذ، شیرخشک، چای و کره ممنوع شد
صادرات انواع کاغذ چاپ، بسته بندی و روزنامه را ممنوع اعلام کرد+عکس
تعیین سقف قیمت تعزیراتی انواع کاغذ؛ صادرات ممنوع شد
ممنوع الخروجی 100 نفر از افراد صاحب سمت/ احضار رییس حراست بانک مرکزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 02:152018-08-19اقتصادي

مهر ممنوع الخروجی بر پیشانی انواع کاغذ


بر اساس اعلام گمرک محمد شریعت مداری در نامه ای به فرود عسکری، رییس کل گمرک، ممنوعیت صادرات انواع کاغذ شامل چاپ، بسته بندی و روزنامه، انواع تیشو، - انواع شیر خشک صنعتی، انواع شیر خشک اطفال، چای فله و بسته بندی و کره در بسته بندی بالای 500 گرم را اعلام کرد.

ممنوعیت صادرات انواع کاغذ شامل چاپ، بسته بندی و روزنامه از آن جایی اهمیت پیدا می کند که صنایع کارتن و ورق سازی با صادرات آخال و کاغذ بسته بندی به شدت دچار مشکل شده بودند که این دستور وزیر صنعت بارقه ای از امید را برای این صنایع به همراه داشت.

ممنوعیت صادرات کاغذ بسته بندی اقدام مهم و به جایی است در همین راستا علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، راجع به ممنوعیت صادرات کاغذ بسته بندی گفت: اولویت دولت تأمین نیاز داخل است؛ یعنی زمانی می توان صادرات انجام داد که تولید مازاد بر مصرف داخل داشته باشیم.

کاغذی را که در حوزه نشر و بسته بندی استفاده می شود، اگر در داخل نیاز داشته باشیم، دلیلی برای صادرات آن نیست.

ممنوعیت صادرات کاغذ اقدام مهم و به جایی است و زمانی که در داخل کشور با کمبود مواجه هستیم، جلوگیری از این صادرات درست است.

خروج بدون برنامه کاغذ کارتن سازی این صنعت را با مشکل مواجه کرد سید راضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، هم به دو دسته کاغذ مصرفی اشاره کرد و گفت: دسته اول کاغذ برای مصرف مطبوعات است که با ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد می کنیم و دسته دوم کاغذ مورد نیاز صنایع کارتن سازی است که ناهماهنگی موجود در تولید، واردات و صادرات کاغذ و بالا رفتن نرخ ارز باعث کمبود این محصول در بازار داخل شده است.

باید عرضه و تقاضا هماهنگ باشد.

در بعضی از استان ها از جمله استان خوزستان دلالان این صنعت باعث ایجاد این شرایط شده اند.

علاوه براین بعضی از تولیدکنندگان اقدام به احتکار محصولات خود می کنند و در نهایت خروج بدون برنامه کاغذ کارتن سازی از دلایلی است که صنعت کارتن سازی را با مشکل مواجه کرده.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای بسته بندی محصولات تولیدی کارخانه ها کیفیت کاغذ متفاوت است.

کاغذ از محصولات استراتژیک مورد نیاز کشور است و باید واردات و صادرات آن کنترل شود که وظیفه کنترل آن بر عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

باید تعزیرات به قضیه احتکار ورود کند تا بتوان شرایط را کنترل کرد.

نوری در ادامه اظهار کرد: جلوگیری از صادرات کاغذ مورد نیاز داخل کار درستی است و با این کار می توان در بازار داخل ثبات ایجاد کرد.

زمانی که در اقتصاد ثبات وجود نداشته باشد، خریدار و فروشنده هیچ بهره ای از بازار نمی برند.

باید به ثبات اقتصادی برسیم تا خریدار و فروشنده بتوانند به فعالیت اقتصادی رونق دهند.

دلیل کمبود کارتن در کشور احتکار عده ای فرصت طلب است حبیب الله نیکزادی پناه، نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس، نیز با ابراز گله از بحران به وجود آمده در صنعت کاغذ و کارتن سازی گفت: به دلیل کمبود کاغذ در صنعت کارتن سازی، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد که سه هزار تن کاغذ در اختیار کارتن سازان قرار گیرد، اما به دلیل تحریم های اخیر عده ای از سودجویان در پی بحران اقتصادی و افزایش قیمت دلار، خمیر کاغذ تولیدی را صادر و از سوی دیگر دوباره همان خمیر کاغذ را وارد می کنند تا سود بسیاری را به جیب های خود سرازیر سازند.

نیکزادی پناه در ادامه گفت: پس از بحران های پی درپی که به دنبال کمبود کاغذ و کارتن در صنایع مختلف به وجود آمد، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به رییس کل گمرک ممنوعیت صادرات کاغذ را اعلام کرد، اما به دلیل نبود نظارت کافی، مشکل کمبود کاغذ و کارتن هنوز برطرف نشده است.

این نماینده مجلس دلیل کمبود کارتن در کشور را احتکار عده ای فرصت طلب دانست و گفت: طبق گزارشات حجم بسیاری کارتن در انبارهای سراسر کشور ذخیره شده است و حتی انبارهای شهرهایی که دارای نخلستان هستند نیز حجم زیادی کارتن دارند، اما سودجویان باوجود نیاز مبرم باغداران و نخلداران به کارتن برای جمع آوری میوه و خرما، به دلیل منافع خود از توزیع این کارتن ها جلوگیری کرده اند یا با قیمتی گزاف آن را در اختیار نخلداران قرار می دهند.

سال گذشته قیمت کارتن های ویژه بسته بندی خرما تنی 240 هزار تومان بود که اوایل امسال این قیمت به 260 هزار تومان رسید، اما در حال حاضر و با وجود نیاز مبرم نخلداران به این نوع کارتن، قیمت آن به 450 هزار تومان رسیده است.

نیکزادی پناه از سازمان تعزیرات و دادستانی درخواست کرد هرچه سریع تر با قانون شکنان برخورد کنند و چاره ای برای مشکلات ایجادشده بیندیشند.

وی در ادامه گفت: طی نامه ای از وزیر جهاد کشاورزی درخواست کردم کارتن مورد نیاز باغداران و کشاورزان را که جزو نهاده های این زیرگروه محسوب می شود، تأمین کند تا کشاورزان بتوانند کارتن مورد نیاز خود را از اتحادیه مرکزی سازمان تعاون روستایی کشور و تشکل های مرتبط دریافت کنند.

از وزارت جهاد کشاورزی درخواست می کنم هرچه سریع تر بابت تأمین کارتن مورد نیاز نخلداران پیش از نابود و خراب شدن خرماها اقدام کند.

جلوی صادرات کارتن و آخال گرفته شود علیقلی حسنی اعظمی، مدیرعامل انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، نیز گفت: مواد اولیه کارتن سازی ها کاغذ است که مسئولان متوجه آن شده اند که اگر با کمبود مواجه شود، چه اتفاقی برای سایر صنایع می افتد.

تا چندی پیش کسی مشکلات صنعت کارتن سازی را نمی دانست و صادرات زیادی در بخش کاغذ مربوط به کارتن سازی داشتیم تا این که اکنون با کمبود کاغذ کارتن سازی مواجه شدیم.

مسئولان متوجه شده اند که تمام صنایع تولیدی اعم از مواد غذایی، دارویی، صنعتی و.

برای جابه جایی و فروش محصول خود نیاز به کارتن دارند و اگر با کمبود کاغذ کارتن مواجه شویم، تمام صنایع با مشکل روبه رو می شوند؛ برای مثال خرما باید به موقع برداشت شود و به سردخانه برود که این امر مستلزم بسته بندی است.

همین طور در صنعت تخم مرغ نیز بسته بندی بسیار مهم است، چراکه نمی توان از تخم ریزی مرغ ها جلوگیری کرد.

مدیرعامل انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق ادامه داد: بحمدالله اهمیت مسأله برای مسئولان مشخص شد و از صادرات بی رویه کاغذ جلوگیری کردند.

منظور ما جلوگیری 100 درصدی از صادرات کاغذ نبود، ولی در کنار صادرات کاغذ درخواست واردات آخال را داریم.

حسنی اعظمی در ادامه به نامه ای که به مسئولان توسط انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق نوشته شد، اشاره و اظهار کرد: نامه ای به مسئولان مربوط مبنی بر این که از صادرات کارتن هم جلوگیری شود نوشتیم و امیدواریم کار تولید کارتن بسته بندی را بدون کمبود کاغذ انجام دهیم.

بند دوم نامه نتیجه بخش بوده، ولی بند اول نامه به نتیجه نرسیده است.

متن نامه بدین شرح است: انجمن صنایع و کارتن ایران اعتقاد دارند کارتن باید در خدمت بسته بندی محصولات تولیدی غذایی و کشاورزی و به طور کلی صنعت کشور باشد.

به این معنی که کارتن بایستی ارزش افزوده جهت محصولات تولیدی داخل کشور را ایجاد کند؛ در نتیجه به خاطر منافع کلی کشور در شرایط ویژه فعلی از سود خود چشم پوشی کرده و مخالفت انجمن را با صادرات کارتن بدون مظروف با تعرفه 4819 اعلام می کنیم.

ضمناً جهت تأمین مواد اولیه صنایع کاغذ سازی شرایط واردات کارتن باطله باید توسط سازمان محیط زیست تسهیل تا در اسرع وقت کمبود کاغذ صنایع بسته بندی مرتفع شود و در ادامه جهت تسهیل امور صادرات کاغذ صنایع بسته بندی فقط و فقط به مجموعه هایی که کارتن باطله وارد کرده اند، با در نظر گرفتن مصالح دیگر صنایع مجوز صادرات کاغذ داده شود.

مدیرعامل انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق در پایان از دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت بابت جلوگیری از صادرات بی رویه کاغذ تشکر کرد و ادامه داد: تأکید می کنم باید جلوی صادرات کارتن نیز گرفته شود.

از سازمان محیط زیست نیز درخواست دارم اجازه دهد تا واردات کاغذ باطله بیش تر و کاغذ وارداتی کارتن سازان با نرخ دولتی وارد شود؛ البته برای حمایت از تولید داخل با وجود کاغذ سازان داخلی نباید واردات انجام شود و ما حاضر به خروج ارز از کشور نیستیم.

سازمان حفاظت محیط زیست واردات آخال را تسهیل کند رسول ورشوچی منفرد، عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی اعضای انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، هم گفت: متأسفانه برای جلوگیری از صادرات کاغذ دیر اقدام شده و مقدار زیادی آخال و مواد اولیه کاغذ سازی صادر شده است و در نتیجه درحال حاضر با کمبود آخال روبه رو هستیم.

باید هرچه زودتر واردات آخال انجام شود.

از هر یک تن آخال 30 تا 35 درصد در فرآیند کاغذسازی از بین می رود.

عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی اعضای انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق ادامه داد: پیشنهاد ما به نحوی بود که در یک سال آینده بابت هر میزان واردات آخال، بیش تر از 20 درصد وزن مندرج در برگ سبز گمرکی مجوز صادرات کاغذ داده نشود و مابقی کاغذ تولیدی صرف رفع نیاز داخل شود.

درحال حاضر همین محدودیت صادرات اقدام به جایی است.

ورشوچی منفرد اظهار کرد: باید دو محدودیت در نظر گرفته شود؛ اولاً هر مجموعه تولیدی واردکننده آخال 20 درصد حجم وزنی واردات خود، اجازه صادرات داشته باشد و دوماً مجموعه های تولیدی که توان تولید انواع کاغذهای سفید، کرافت، تست لاینر، کاغذ لاینر و فلوتینگ را دارند، بیش تر از 25 درصد ظرفیت تولید فعلی خود اجازه صادرات نداشته باشند؛ به عبارتی این اتفاق نیفتد که یک مجموعه تولیدی چنانچه پنج برابر ظرفیت توان تولیدی خود آخال وارد کرد، اجازه صادرات کل آن را داشته باشد؛ لذا باید اوضاع مدیریت و کنترل شود تا به شرایط پایدار برسیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط، واردات آخال ضروری است، زیرا چوبی برای تولید کاغذ در کشور وجود ندارد.

همچنین نمی توان چوب وارد کرد، زیرا حدود 104 شرکت در زمینه کارتن سازی فعال هستند که فقط شرکت چوب و کاغذ مازندران و شرکت چوب و کاغذ ایران (چوکا) می توانند چوب را به کاغذ تبدیل کنند و مابقی شرکت ها این امکان را ندارند و تنها با استفاده از آخال می توانند کاغذ تولید کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی اعضای انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق گفت: بعضی از دوستان برای واردات آخال ارز دولتی می خواهند، درحالی که نیازی به تخصیص ارز دولتی نیست، چراکه میانگین قیمت آخال در جهان حدود 100 تا 150 دلار برای هر تن است که می توان آخال یا همان کارتن باطله را با 80 تا 85 دلار از عراق وارد کشور کرد که با نرخ دلار آزاد نیز مقرون به صرفه بوده و با قیمت های داخلی آخال قابل رقابت است.

ورشوچی منفرد در مورد معضلات اصلی واردات آخال اظهار داشت: در ابتدا به دوستان کاغذ ساز اشاره می کنم که پیگیر نبودند و دومی که مهم ترین معضل است، ممانعت سازمان حفاظت محیط زیست از واردات آخال است که می گویند واردات آخال باعث آلودگی کشور می شود.

باید گفت کاغذسازها تمام اصول را رعایت می کنند تا آسیبی به محیط زیست نرسد.

اگر قرار است آخال وارداتی به محیط زیست آسیب بزند، آخال داخل هم آسیب می رساند.

واردات آخال باعث وارد کردن غیرمستقیم چوب از کشور های دیگر می شود و در تمام کشورهای جهان این روش رایج است.

اگر امکانات واردات آخال نباشد، صادرات باید تا ابد ممنوع شود.

در کنار این ممنوعیت به وجود آمده شرط صادرات باید واردات آخال باشد.

بعد از گذشت مدت زمان لازم اگر شرایط تولید کاغذ خوب بود، می توان به صادرات هم فکر کرد.

وی در مورد چگونگی تأثیر گذاری دستور ممنوعیت صادرات کاغذ بر کسب و کار در صنعت کاغذ سازی بیان کرد: چون ممنوعیت از اول شهریورماه است، یک هفته برای صادرات زمان وجود دارد و صادرکنندگان تا جایی که بتوانند صادرات انجام می دهند که این خود وضع را بدتر می کند و نیاز به آخال خود را بیش تر نشان می دهد.

از اول شهریور امیدوار هستیم که شرایط بهتر شود که این مهم همکاری سازمان محیط زیست را می طلبد.

عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی صنایع کارتن و ورق ادامه داد: چون اکثر کاغذ سازان توانایی واردات آخال را ندارند، باید به غیر تولیدکنندگان کاغذ و تجار اجازه واردات آخال داده شود تا بهترین نوع آن را تهیه کنند.

وی در پایان از وزیر صنعت، معدن و تجارت که حمایت و دستورات لازم را مبذول داشت، تشکر و تصریح کرد: متأسفانه محیط زیست هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است که امیدوارم در آینده ای نه چندان دور برای رفع مشکلات صنایع کاغذسازی قدم بردارد.

تأمین نشدن کارتن مورد نیاز کشور عواقب سنگین اقتصادی و اجتماعی دارد محمدرضا خیرخواه کرمانی، مدیرعامل صنایع بسته بندی و کارتن خیرخواه و عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، هم اظهار داشت: میزان تولید کاغذ و کارتن در سال گذشته هر کدام به طور جداگانه بین 800 تا 900 هزار تن بود و تقریباً بازار متعادلی داشتیم، به طوری که سال 96 حدود 95 هزار تن کاغذ صادر و در مقابل کاغذ کمی هم وارد شد.

با توجه به این که درصد بالای کاغذ مورد نیاز صنعت کارتن سازی توسط کاغذسازی های داخل تولید و تأمین می شود، افزایش نرخ ارز موجب صادرات بی رویه کاغذ و در نهایت ایجاد بحران در صنعت کارتن شده است.

طبق آمار از ابتدای امسال تا تیرماه با رشد فزاینده ای در صادرات که به 78 هزار تن رسید، روبه رو شدیم و اگر این روند ادامه یابد، در پایان سال دچار کمبود شدید کاغذ خواهیم شد.

اگر به جای صادرات کاغذ، آن را تبدیل به کارتن مورد نیاز بسته بندی محصولات تولیدی، غذایی و کشاورزی در داخل کشور کنیم، به مراتب ارزش افزوده بیش تری برای محصولات بسته بندی شده و صادرات آن ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل صنایع بسته بندی و کارتن خیرخواه ادامه داد: صنعت کارتن به خاطر حمایت از تولید داخل، واردات کاغذ را به حداقل رسانده است، ولی متأسفانه واحد های کاغذ سازی به جای رفع نیاز داخل کشور، اقدام به صادرات مواد اولیه صنعت کارتن سازی کردند.

من به عنوان یک تولید کننده ایرانی بر لزوم صادرات تأکید دارم و آن را جزو لاینفک چرخه اقتصادی کشور می دانم، ولی مشروط به این که به زندگی روزمره مردم لطمه ای وارد نکند.

بسیاری از کالاهای اساسی، صنایع دارویی، غذایی، کشاورزی و دیگر محصولات تولیدی که با سلامتی مردم در ارتباط مستقیم هستند، محصولات خود را داخل کارتن بسته بندی و به بازار داخلی یا جهانی عرضه می کنند؛ به عنوان مثال سالانه بیش از 22 میلیون تن محصولات باغی و گلخانه ای در کشور تولید و عمدتاً در فصول تابستان و پاییز برداشت می شود؛ لذا برای پیشگیری از ضایعات آن باید در زمان کوتاه در کارتن بسته بندی شود.

امسال حدود یک میلیون و 200 هزار تن خرما در استان های خرماخیز کشور روی درخت است که به حدود 80 تا 100 هزار تن کارتن برای بسته بندی نیاز دارد.

متأسفانه پیش بینی می شود با وضعیت موجود امکان تأمین این مقدار کارتن مقدور نباشد که این مسأله خود عواقب سنگین اقتصادی، اجتماعی و غیره.

در پی دارد.

در شرایط فعلی محصول نخلداران جنوب کشور در صورت عدم تأمین کارتن از بین می رود؛ لذا ضروری است در جهت تأمین کارتن خرمای آنان توجه بیش تری مبذول شود.

شایان ذکر است هر محصول صادراتی کشور مانند نفت، پتروشیمی، فولاد، مس و.

با توجه به منابع زیرزمینی فراوان امکان جایگزینی دارد، ولی متأسفانه کاغذ به دلیل کمبود منابع جنگلی و ممنوعیت برداشت از درختان در صورت صادرات جایگزینی ندارد و در آینده نزدیک کشور دچار کمبود شدید کاغذ خواهد شد.

در اینجا لازم می دانم از مسئولان محترم و کارشناسان مجرب و مطلع وزارت صنعت، معدن و تجارت، همچنین سازمان توسعه تجارت تشکر کنم که با تشخیص و تحلیل صحیح از شرایط ویژه کشور تصمیم به جلوگیری از صادرات کاغذ گرفتند.

مصوبه اخیر دولت مبنی بر جلوگیری از صادرات کاغذ تا اطلاع ثانوی، مهر تأییدی بر ادعای ما بود که گفتیم کاغذ مواد اولیه محسوب می شود و کارتن هم کالای واسطه ای است نه محصول نهایی؛ لذا باید در خدمت بسته بندی محصولات تولیدی کشور باشد.

ممکن است برخی از دوستان کاغذساز از اجرای این مصوبه کمی دلگیر شده باشند، ولی اگر این روند ادامه پیدا می کرد، دیگر کاغذی در کشور باقی نمی ماند تا صادر شود.

کارخانجات کاغذ سازی می توانند ضایعات کاغذ (آخال) را به صورت موقت وارد و پس از تبدیل به کاغذ صادر کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق در پایان با اشاره به این که میزان مصرف کارتن، نماد و شاخص میزان تولید و نشان دهنده توسعه یافتگی هر کشور است، بر اهمیت و نقش بسته بندی در ایجاد ارزش افزوده برای محصولات و تولیدات کشور تأکید کرد.

صادرات آخال موجب شد بسیاری از کارخانجات تولیدی با کمبود کارتن مواجه شوند محسن رشید فرخی، رییس انجمن ملی خرمای ایران، هم در رابطه با ممنوعیت صادرات کاغذهای بسته بندی گفت: بازار باید همیشه بر اساس عرضه و تقاضا تنظیم شود.

متأسفانه اقدام برخی از سودجویان در صادرات آخال و مواد اولیه تولید کاغذ موجب شد که بسیاری از ارگان ها و کارخانجات تولیدی با کمبود کاغذ و کارتن مواجه شوند؛ درنتیجه عدم تعادل عرضه و تقاضا موجب شد وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ممنوعیت صادرات کاغذ را اعلام کند.

این تصمیم موجب شد وضعیت برخی کارخانجات، باغداران و نخلداران در حال حاضر بهبود یابد و کارتن های مورد نیاز این واحدها تا حدودی تأمین شود.

مشکلات ایجادشده در زمینه کمبود کارتن تنها به صنعت خرما محدود نمی شود، بلکه بسیاری از باغداران نیز با کمبود این کالای ضروری مواجه هستند.

رییس انجمن ملی خرمای ایران در ادامه افزود: به هیچ عنوان موافق ممنوعیت همیشگی صادرات کاغذ و متضرر شدن صنایع کاغذ و کارتن نیستم، اما با توجه به مسائل ایجادشده، ممنوعیت صادرات کاغذ در زمان فعلی امری واجب و ضروری است.

مسلماً این محدودیت ادامه دار نخواهد بود و پس از بهبود شرایط و کاهش التهابات، اجازه صادرات کاغذ مجدداً داده خواهد شد.

ممنوعیت صادرات کاغذ بسته بندی باعث می شود کارتن مورد نیاز داخل راحت تر تأمین شود وحید نیک فر، نایب رییس کمیسیون تخصصی خرمای اتحادیه بنکداران، گفت: کارتن از ملزومات اولیه بسته بندی خرماست.

کسب و کار ما هم در ارتباط با خرما و رطب است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با کارتن جهت بسته بندی ارتباط دارد.

بدیهی است اگر قیمت کارتن مناسب باشد، قیمت تمام شده بسته بندی ارزان خواهد شد و محصول نهایی که آماده ارائه به بازارهای داخلی و خارجی می شود، رقابتی تر خواهد شد و این به نفع تولید کننده و تاجر خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون تخصصی خرمای اتحادیه بنکداران ادامه داد: در محصولی مانند رطب مضافتی که هم زمان با برداشت باید بسته بندی و بلافاصله به سردخانه منتقل شود، اگر کارتن به موقع به کشاورز یا سالن های بسته بندی نرسد، خسارت و زیان فراوانی به محصول از لحاظ کیفیت و کمیت خواهد رسید.

کمبود کارتن معضلی بود که متأسفانه امسال با آن روبه رو شدیم که بحمدالله چند روزی است با تلاش مسئولان محلی خصوصاً نماینده محترم شهرستان های شرق استان کرمان تا حدودی برطرف شده است، اما به هر صورت قیمت کارتن نسبت به سال قبل دو برابر شده و به کشاورزان فشار زیادی وارد کرده است.

نیک فر اظهار کرد: مسلماً دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر عدم صادرات کارتن که جای بسی تشکر دارد، باعث شده تا کارتن بسته بندی راحت تر تأمین و باعث کاهش دغدغه تولیدکنندگان شود و به تبع آن قیمت تمام شده تولید از این بالاتر نرود و در نهایت محصولی رقابتی تر و به نفع کشاورز و تاجر وارد بازار شود.

هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق نیز طی نامه ای مراتب قدردانی خود را از وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز داشت.

متن نامه به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر شریعت مداری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با سلام و عرض احترام دلسوزی، تلاش و کوشش حضرتعالی در نظام صنعت کشور که همواره با انتقال تجربیات ارزشمند جنابعالی در برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با صنعتگران و تولیدکنندگان موجب ایجاد فضایی سلامت درکشور شده، حقیقتاً قابل ستایش است.

هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق به نمایندگی از تمام دست اندرکاران صنعت بسته بندی سلولزی بر خود وظیفه می داند در کسوت شاگردی از دستور اخیر جنابعالی در خصوص ممنوعیت صادرات کاغذ بسته بندی که همانا خدمت به کل صنایع کشور (تمامی مصرف کنندگان کارتن بسته بندی) است، تقدیر و تشکر کند.

از خداوند متعال برایتان سلامتی، موفقیت و توان برقراری توازن و عدالت را مسألت می نماییم.

با احترام، علیقلی حسنی اعظمی، مدیرعامل انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه سبزینه، تاریخ انتشار: 27مرداد1397 ، کدخبر: 52835: www.

sabzineh.

org
کلید واژه ها: بسته بندی - صادرات - کاغذ - مجلس شورای اسلامی - بسته - ممنوعیت - انواع - ممنوع - تولید - سازمان حمایت مصرف کنندگان - صنعت - نامه - اسلامی - مصرف - شورای - روزنامه - شیر خشک - ممنوع الخروجی - تولید کنندگان - خروج - مشکل - واردات - مردم - برنامه - مجلس - مصرف کنندگان - سازمان حمایت - شرایط - استان - بازار

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح مرکز دائمی نمایشگاهی ایران در بغداد با حضور معاون سفیر ایران

نتوانسته ایم خاوری را برگردانیم/پرونده عراقچی دوباره در دادسرا/ سلطان سکه، سکه نداشت

گرد و غبار و کاهش دید در اکثر محورهای خوزستان

استخدام رویه کوب استیل نیمه ماهر در کرج

استخدام منشی آقا جهت همکاری در آژانس در شهر مشهد

استخدام کارگر نیمه ماهر آقا جهت فست فود در کرج

افزایش وام اشتغال از 20 میلیون به 50 میلیون تومان

استخدام کارشناس تولید محتوا خانم در یک شرکت معتبر در تهران

مذاکرات مزدی 98 از هفته آینده آغاز می شود/حق مسکنِ 100 هزار تومانی بعد از تایید هیات وزیران قابل اجراست

استخدام کارشناس فروش،کارشناس فروش خدمات در تهران

بمب خبری روز؛ محسن مسلمان قصد خداحافظی دارد!

پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در استان اصفهان

استخدام کارمند پاره وقت و تمام وقت در کرج

انجماد معاملات در بازار خودرو

استخدام حسابدار با تجربه دارای حداقل 5 سال سابقه کاری

محدودیت سرعت در اتوبان های آلمان اجرا می شود

استخدام اپراتور سری تراش تراپ در کرج

استخدام حسابدار خانم جهت یک مجموعه معتبر تولید پوشاک زنانه

استخدام نیروی مسلط به مکانیک دستگاه های تزریق پلاستیک - کرج

تحویل 150 پژو به برندگان

حق مسکن کارگران 100هزار تومان شد

سبد خودرو به جای خودروهای ثبت نامی!

رای دیوان عدالت بر پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

حق مسکن کارگران 100هزار تومان شد

چند ایرانی مشمول دریافت سهام عدالت هستند؟

امکان پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

استخدام طراح در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران

نفت اوپک روی نمودار سراشیبی/ قیمت دلخواه نفت اوپک چقدر است؟

قراردادهای سوآپ نفت خام تمدید نشده است

بودجه ی آب و برق به نحو احسن تامین شد

2 برنامه ویژه وزارت بهداشت برای مبتلایانِ سرطان

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 2 بهمن 97

پیش بینی رییس اتحادیه درباره اوضاع بازار مسکن در سال آینده

استخدام کارشناس تست و کنترل کیفیت نرم افزار در تهران

دولت به گودِ «سفر» وارد شود

استخدام کارشناس ارشد کنترل کیفیت،کارآموز در گروه صنعتی منگان

ممنوعیت واردات پوشاک لغو نشده است

استخدام کارمند خانم با مدرک لیسانس آشنا به امور اداری و فروش

رکورد زیان خودروسازان شکست

راهکار مسئولین برای وضعیت نامناسب دریای خزر! +عکس

قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

حذف ثبت سفارش گمرکی و تخصیص ارز نیمایی به واردات کتاب

استخدام راننده پایه یک،تعمیرکار مکانیک از استان خراسان جنوبی

استخدام گرافیست وب جهت یک شرکت در مشهد

استخدام صندوقدار آشنا به برنامه های حسابداری در یزد

صنعت دارو مشکل «ریال» دارد نه «ارز»

استخدام کارشناس فروش و بازارایابی انواع سس و سرکه-تهران

قطعات تقلبی خودرو به مرز هشدار رسید

استخدام کارشناس کنترل کیفیت در صنایع غذایی در تهران

آغاز اولین مرحله امهال جریمه دیرکرد وام کشاورزان خسارت دیده

استخدام کارگر لوله کش آب ماهر و نیمه ماهر در البرز

انتقال وجه حساب های دولتی مکانیزه شد

استخدام حسابدار خانم به حداقل مدرک کارشناسی حسابداری در تهران

خودروسازها خودرویی که می توان تولید کرد را پیش فروش کنند

کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟

استخدام برنامه نویس و طراح سایت PHP در مشهد

بدهی خارجی روسیه چقدر است؟

خودکفایی 700 هزار خانوار نیازمند

افزایش قیمت 290 قلم دارو طی 10 روز گذشته

غیرقانونی بودن پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت

کدام بازنشستگان می توانند وام ضروری دریافت کنند؟

عقب نشینی 4 ماهه در ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک مانده

آزمایش سیستم کنترل پایداری الکترونیکی در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

روحانی برجام را چگونه به مردم معرفی کرد؟

ارزش بازار سرمایه ظرف 5 ماه، 96 درصد رشد کرد

پوشک و دستمال کاغذی گران نخواهد شد/ ذخیره مواد بهداشتی در انبار خانه ها باعث کاهش مراجعه به بازار شده است/ برخی به اندازه مصرف 5 ماه خود، خریده کرده بودند

به بهانه مبارزه با قاچاق، سوخت را به لنج داران گران می فروشند/ اعزام هیاتی برای ارزیابی سهمیه سوخت به محل

بودجه سال 98 آبفای استان زنجان با 36 درصد افزایش به تصویب رسید

وقوع فرونشست و فروچاله های شیاری در دشت اراک

سمعک مترجم ساخته شد!

تغییر شیوه پرداخت حق التدریس اساتید

فارس من| تغییر در زمان تخلیه مخازن زباله، برای مقابله با زباله گردی

داووس و چالش های بزرگ در اقتصاد جهانی

استخدام تعدادی سالن کار جهت رستوران دوتامون در تبریز

استخدام کارگر ساده آقا جهت فست فود در کرج

بودجه سال 98 آبفای استان زنجان با 36 درصد افزایش به تصویب رسید

استخدام کانون زبان اورسیا جهت همکاری در تبریز

استخدام نیرو با مدرک تربیت بدنی در شهر تبریز

فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در سوئد ممنوع شد

سرپرست مجتمع دخانیات گیلان منصوب شد

رشد 6 درصدی شاخص بورس در دیماه امسال

استخدام تعدادی مشاور و فایل یاب جهت املاک - کرج

صدور ضمانتنامه برای استفاده کنندگان از تسهیلات اشتغال

لایحه اصلاح بازار سرمایه آماده تحویل به دولت شد

خودروهای پیش فروش به زودی در اختیار مشتریان قرار می گیرد

استخدام نیروی خانم جهت کار در کودکان خانه کودک در تبریز

استخدام منشی جهت فروشگاه دکوراسیون در منطقه فردیس

مهم ترین تولیدکنندگان سلاح را بشناسید/ بویینگ و ایرباس در لیست غول های فروش تسلیحات

استخدام برشکار MDF جهت کار در شهر مشهد

استخدام منشی مسلط به تایپ و آفیس در کرج

استخدام مهندس آقا در یک شرکت معتبر آسانسور در مشهد

خدمات دهی شهرداری ها به مردم ملموس و قابل اعتماد باشد

استخدام وسط کار جهت همکاری در کرج

استخدام میاندوزکار و زیگزالدوز در کرج

استخدام نیروی خانم رشته معماری در شهر مشهد

اختلافات تجاری و تغییرات اقلیمی تهدید کننده رشد اقتصادی

رشد قیمت ها، برنامه تسهیلات دهی بانک مسکن را عقب انداخت

کاهش 30 درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

آغاز مردن خزر

دولت طلبکار

مهر ممنوع الخروجی بر پیشانی انواع کاغذ

مهر ممنوع الخروجی بر پیشانی انواع کاغذ