مطالب مرتبط:
تشریح نقش کریدورهای ریلی در زمان تحریم احتمالی بنادر ایران/ نیازمند تنظیم قانون استفاده از حداکثر توان شبکه ریلی هستیم/ لزوم تهیه مدل لیزینگ برای بخش مسافری راه آهن/ وقتی خط آنتنی نباشد حمل ونقل ریلی برای صاحب بار ارزش ندارد
تحریم ها و سود کلان برخی کشتی ها از حمل نفت ایران
در اثر تحریم ها، هزینه حمل نفت ایران به اروپا دوبرابر می شود
رشد تجارت ایران با اروپا در آستانه تحریم
احزاب و گروه های سیاسی عراق تحریم های امریکا علیه ایران محکوم کردند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 02:152018-08-19بين الملل

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها


از آنجایی که به زودی رابطه صادراتی و وارداتی و حمل و نقل بخصوص در عرصه کشتیرانی در ایران محدود می شود، ایران بایست بر بازارهای منطقه ای تمرکز کند واین بازارها به دلیل جبری که در استفاده ترانزیتی از ایران دارند یا می شود با این مشوق ها ایجاد کرد از تحریم .

- از آنجایی که به زودی رابطه صادراتی و وارداتی و حمل و نقل بخصوص در عرصه کشتیرانی در ایران محدود می شود، ایران بایست بر بازارهای منطقه ای تمرکز کند واین بازارها به دلیل جبری که در استفاده ترانزیتی از ایران دارند یا می شود با این مشوق ها ایجاد کرد از تحریم های آمریکا در امان هستند و آزادانه تر فعال می باشند.

شعارسال:" مسیرهایی که حمل و نقل ایران در تحریم ها می تواند از آنها درآمدزایی نماید: پاکستان و ترکیه این دو کشور با تبادل مالی نزدیک به 700 میلیون دلار در سال یکی از بازارهایی می باشند که می توان بر روی آن تمرکز کرد.

این دو کشور تاکنون، بیشتر با کشتی با هم تجارت می کردند و می کنند وبا هم تفاهم نامه تجارت آزاد از سال 2016 بسته اند و گمرکات زیادی بر روی کالاهای یکدیگر نمی بندند.

حال برای آنکه بازرگانان دو کشور را توجیه کرد که مسیر ایران مناسب تر از مسیر دریایی ( که طولانی تر است و اگر بتوان قیمت را هم تا حدودی نزدیک به قیمت دریایی ارائه داد آنگاه می توان بازرگانان دو طرف را تشویق به استفاده از ایران نمود)است بیگمان آنها این مسیر را برخواهند گزید.

دو مسیر و سه روش می تواند برای این فرآنید طراحی کرد و البته می بایست قیمت های حمل دریایی بین بنادر ترکیه و پاکستان و هزینه های بندرگاهی را منظور داشت تا بتوان با بررسی آنها قیمت های روشهای مختلف حمل را توجیه کرد.

شاید یک بازارسنجی منطقه ای بهترین راه در این مسیر باشد.

مسیر نخست آنکه باید مسیر ترانزیت زمینی بین پاکستان و غرب و مرکز ترکیه را ارزیابی کرد تا با همکاری کامیون های ایرانی بتوان بار را از پاکستان به ترکیه حمل نمود.

این روش بیشتر برای غرب ترکیه به صرفه می باشد و به دلیل پایین بودن قیمت سوخت در ایران شاید بتوان قیمت رقابتی برای این مسیر ایجاد کرد.

مسیر دوم، از آنجایی که یکی از بزرگترین مراکز صنعتی پاکستان شهر لاهور است، استفاده از بندرگاه لاهور و حمل کالاهای پاکستان به بندرگاهی مانند بندرامام و از آنجا ترانزیت کردن به ترکیه می تواند سرعت ترانزیت را افزایش داده و البته قیمت را نیز رقابتی نماید.

این مسیر می تواند برای عراق نیز به کار گرفته شود.

در این مدل اگر بتوان کامیون های ایرانی را از محموله های پاکستانی پر کرد و با کشتی به بندرامام حمل نمود (کشتی های رو-رو نیمه سنگین)، در آن صورت ترانزیت و قیمت ترانزیت بسیار کمتر خواهد شد.

در حالت معکوس نیز کامیون های ایرانی می توانند به راحتی کالاهای ترکیه را با همین روش به پاکستان حمل کنند، به شرطی که حمل کامیون ترک با کشتی رو-رو ایرانی به دلیل استفاده ناوگان خارجی از رو-رو با سوخت ایران، گرانتر از حمل رو-رو کامیون ایرانی باشد و اینجوری توجیه برای کامیون های ترک جهت استفاده از این مسیر نمی ماند.

بیشترین صادرات پاکستان به ترکیه شامل: ابزارهای ارتباطی، ماشین آلات گوناگون تولیدی، دوربین های مختلف بیشترین صادرات ترکیه به پاکستان : انواع نخ و پارچه و منسوجات، پنبه، پلی استرو وسایل آرایشی پاکستان و عراق مراوده عراق و پاکستان در سال 2016 با یک افتی روبرو بوده است اما در سال 2017 دوباره اوج گرفته است.

بیشتر واردات عراق از پاکستان، فلزات، مواد اولیه معدنی، سبزیجات، حیوان زنده، موادشیمیایی، لاستیک های صنعتی بوده است و در حالت برعکس از عراق به پاکستان، خرما، مواد پتروشیمی، طلا، ملامین و مواد اولیه تولید ملامین و برخی حصیرهای محلی بوده است.

بهترین روش درمسیر مراوده بین این دو کشور مسیر حرکتی از بندرگاههای پاکستان بندر امام یا منطقه آزاد اروند رود است و در صورت داشتن کشتی رو-رو ایران به تنهایی بهترین مسیر برای دست یابی پاکستان به بازار عراق و کردستان عرق می باشد.

ترکیه به افغانستان افغانستان به دلیل نداشتن مسیر دریایی، ایران بهترین مسیر عبوری از آن است.

تمامی صادرات کالا از ترکیه، اروپا و عراق و حتا حاشیه خلیج فارس باید از ایران بگذرد.

برگزیدن سیاست درست در زمینه حمل زمینی با خدمت پیگیری بار بصورت اینترنتی و گزارش لجظه به لحظه خدماتی است که می تواند بازرگانان دو سر، این مسیر را ترغیب به استفاده از ناوگان و شرکت های ایرانی نماید.

وب سایت های دقیق شرکت های کامیونی که بتواند گزارش نیم روز به نیم روز از حرکت کامیون و محل استقرارشان ارائه دهد اعتماد مشتریان را کسب کرده و تجارت با شرکت های حمل و نقل ایرانی را توجیه می کند.

عراق به افغانستان دقیقن همان موارد ذکر شده در مورد ترکیه در این مورد نیز صادق است.

​ آذربایجان و عراق شاید کمتر کسی از مراوده این دو کشور خبر داشته باشد اما بیشتر صادارت آذربایجان به عراق، حیوان زنده، سبزیجات، چوب و مواد غذایی می باشد.

حجم مبادلات این دو کشور از نظر مالی نزدیک به 70 میلیون دلار می باشد.

آذربایجان برای مسیرصادرات به عراق در کمال ناباوری از مسیر ترکیه استفاه می کند در حالیکه در صورت توجه داشتن به این مسیر می تون این سهم را از آن کشور کرد و به راحتی قابل کسب کردن است.

ترکمنستان و پاکستان این دو کشور از نظر مراوده داد و ستد شاخصی ندارند ومراوده آنها در سال گذشته حدود 8 میلیون دلار بوده است.

آذربایجان و پاکستان این دو کشور در سال 2016 در مجموع 30 میلیون دلار مراوده داشته اند که بیشتر صادرات پاکستان وسایل ارتباطی و پارچه و مواد خوراکی به آذربایجان بوده است و البته مسیر ایران یگانه مسیر ترانزیتی است که برای تجارت و گسترش رابطه بین این دو کشور می تواند به کار گرفته شود.

ترکمنستان و عراق این دو کشور مراوده ای با یکدیگر ندارند.

ترکیه و ترکمنستان این دو کشور نزدیک به یک میلیارد و 250 میلیون دلار در سال مراوده دارند که انواع کالاها از ترکیه به این کشور صادر می شود.

بیشتر موارد با کامیون از ترکیه و کامیون های ترک به سمت این کشور حمل می شود.

اگر بتوان تعرفه حمل کالا به ترکمنستان با کامیون خارجی را بالا برد ( کاری که ترکمنستان با کامیون های عبوری ایرانی به آسیای میانه انجام داده اند) به دلیل وابستگی شدید این کشور به کالاهای ترکیه، با جایگزین کردن کرایه حمل پایین دریایی و تخفیف در تعرفه عبوری در صورت تحویل بار در بندرانزلی به کشتیرانی های ایرانی و حمل دریایی این کالاها به بندر ترکمن باشی، دامنه درآمدزایی در مسیر انزلی به ترکمن باشی رشد خواهد کرد و صنعت دریایی در خزر تقریبن توسط ایران به صرفه رخ خواهد داد.

حال اگر تعرفه برای کامیون ایرانی صفر منظور گردد به همراه تخفیف سوختی در مسیر ایران، بیگمان حجم عظیم حمل کالاها به ترکمنستان در دست کامیون های ایران می افتد و حتا کامیون های ایرانی با تحیول بار در بندرانزلی کرایه حمل را نیز برای شرکت ای صادر کننده ترکیه بسیار کاهش می دهند.

یادآور شویم در این مسیرها اگر شرکت یا شرکت های حملی با قیمت های اشتباه بازارها را بی اعتماد کنند ، بازرگانان به دلیل عدم اطمینان به قیمت ها مسیر ایران را مسیر بی حسابی ارزیابی می کنند و چون امنیت مالی در آن وجود ندارد از خیر آن می گذرند.

بهتر است با اندیشه ژرف و برگزیدن سیاست اقتصادی و مدیریتی درست بازارهای این مناطق را در دست بگیریم که در برابر تحریم های پیش روی بتوانیم اقتصاد این صنعت را پاس بداریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایران چهار راه ، تاریخ انتشار: 25مرداد1397 ، کدخبر: 1808161251 : www.

iran4rah.

com
کلید واژه ها: ایران - پاکستان - ترانزیت - حمل و نقل - ترکیه - قیمت - تحریم - دریایی - کشتی - تمرکز - منطقه - ایرانی - کشور - کامیون - رابطه - بهترین راه - بزرگترین - آزاد - پاکستانی - آمریکا - طولانی - افزایش - بهترین - تشویق - طراحی - هزینه - بنادر - نامه - امان - دلار

آخرین اخبار سرویس:
بحران در کابینه رژیم صهیونیستی؛ اتمام حجت با نتانیاهو درباره گزینه وزارت جنگ

الحدیده، آماج حملات هوایی متجاوزان سعودی

تعلیق عملیات دولت مستعفی یمن در الحدیده

کوچکترین جزایر قابل سکونت در جهان + تصاویر

بن سلمان به سرنوشت صدام دچار خواهد شد

همکاری ترکیه با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر منفی تحریم های علیه ایران

احتمال رای گیری علیه عربستان در سنای آمریکا

سند دیگری از نامشروع بودن تجاوز نظامی عربستان به یمن

آمریکا تحریم های ضد روسی را تا سال آینده به تأخیر می اندازد

رییس کمیته عالی انقلاب یمن استعفای «لیبرمن» تبریک گفت

تظاهرات مردم الجزایر در تمجید از مقاومت غزه

داستان غم انگیز دختر عزاداری که به تنهایی عروس شد!/ عکس

عاقبت غیبت کردن

هشدار کمیسیونر اتحادیه اروپا به ترامپ درباره وضع تعرفه های خودرویی

حمایت جیش الاسلام از غارت روغن زیتون منطقه عفرین

موافقت عراق برای واردات گاز ایران در مقابل اقلام غذایی

ترامپ احتمالا مکتوب به پرسش های مولر پاسخ می دهد

موگرینی: اروپا از برجام حمایت می کند

جنگنده های ائتلاف آمریکایی با بمب های خوشه ای به دیرالزور حمله کردند

واکنش حماس به تصمیم خصمانه آمریکا علیه معاون هنیه

اجرای مکانیسم مالی اروپا این بار در لوکزامبورگ امتحان می شود

تصاویری جدید از مرگبارترین آتش سوزی قرن آمریکا +فیلم

یک ماهیگیر فلسطینی در غزه به شهادت رسید

استعفای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

گفت و گوی پرتنش ترامپ و نخست وزیر انگلیس درباره برجام

نصب سیم خاردار در مرز آمریکا با مکزیک

اعتراضات گسترده به سیاست دولت بنیامین نتانیاهو

دستگیری 15 داعشی در کرکوک و نینوا

انتخاب سفیر جدید آمریکا در ریاض

پوتین به ترکیه می رود

اجرای مکانیسم مالی اروپا این بار در لوکزامبورگ امتحان می شود

دمشق حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

موگرینی: می توانیم با حفظ برجام، درباره دیگر مسائل هم با ایران توافق کنیم

زخمی شدن دو کودک در حمله مزدوران سعودی به الحدیده

یک حزب عضو ائتلاف کابینه رژیم صهیونیستی: کنست در دو هفته منحل می شود

آلوئه ورا شروعی تازه برای حفظ منابع آبی

قدردانی فرمانده کل ارتش از امدادرسانی ارتشی ها در زلزله کرمانشاه

گزارش: صدای مقاومت فلسطین خاموش شدنی نیست

هشتگ مقاومت فلسطین، ترند اول توییتر شد

عبور جنگنده میگ از کوچه پس کوچه های شهری در حومه مسکو

توسط اتحادیه اروپا اجرای مکانیسم مالی اروپا این بار در لوکزامبورگ امتحان می شود

اختلاف های داخلی، علت اصلی استعفای لیبرمن است

روسیه: از همکاری با کوبا استقبال میکنیم

اکنون مقاومت، معادلات را ترسیم می کند

جنگنده های ائتلاف آمریکایی با بمب های خوشه ای به دیرالزور حمله کردند

ماجرای هتک حرمت استاد ایرانی در دانمارک

ناتوانی شورای امنیت برای حل بحران غزه

هجوم وحشیانه طالبان بر مناطق شیعیان هزاره در افغانستان؛ جاغوری، مالستان و اورزگان خاص در آستانه فاجعه انسانی+تصاویر

بری: نصرالله و الحریری راه را برای حل مشکل تشکیل دولت باز گذاشتند

خشم صهیونیست ها از ناکامی در غزه | فلسطینی ها جشن پیروزی گرفتند

تکریم حافظان قرآن در «قلقیلیه» فلسطین

رییس روس نفت درباره ارتباط سقوط قیمت نفت با تحریم های آمریکا علیه ایران

رویترز: توافق ایران و عراق برای مبادله گاز با مواد غذایی

تازه ترین فیلم از مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه

گاردین: موزه لندن به دریافت پول خون از عربستان سعودی متهم شد

اسلام آباد بر تقویت همکاری فرهنگی با تهران عزم جدی دارد

کابینه نتانیاهو در آستانه سقوط

روابط واشنگتن و کُرد های سوریه موقتی است

ادامه آتش سوزی در کالیفرنیا

امارات از گفت وگوهای طرف های یمنی در سوئد حمایت می کند

واکنش نماینده پارلمان لبنان به استعفای «لیبرمن»

اختلاف نظر اتحادیه اروپا در حوزه مربوط به پولشویی

بعد از شکست حملات برای اشغال «الحدیده» امارات از گفت وگوهای طرف های یمنی در سوئد حمایت می کند

درخواست های مردمی از مسئولان استان

آلودگی زیست محیطی، سلاح خاموش رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه

دیدار پمپئو با پادشاه اردن در واشنگتن

کلکسیون موزه نیروی هوایی روسیه

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی استعفا کرد

اولین تصاویر از نتانیاهو بعد از موشک باران مقاومت

نگرانی آمریکا از تضعیف ناتو با تشکیل ارتش واحد اروپایی

اسراییل زبونتر از همیشه

ابوزهری: مقاومت درس سختی به رژیم صهیونیستی داد

آشتی تاریخی دو حزب مسیحی لبنان

لغو مجوز 54 دفتر خدمات مسافرت هوایی/ تعلیق 137 دفتر

رکورد آدم کشی در پایتخت انگلیس

موضع گیری کره جنوبی درباره پایگاه های موشکی مخفی کره شمالی

استقبال وزیر اماراتی از گفتگو میان یمنی ها

موگرینی: اروپا از برجام حمایت می کند

روسیه آماده همکاری در جهت اصلاحات سازمان ملل است

ترکیه: گروه های حقوق بشری باید در دادگاه خاشقجی حضور داشته باشند

فاجعه ای که نیمی از مردم ایران را کشت

موافقت دولت عراق برای واردات گاز ایران در برابر اقلام غذایی

تامین ذخایر داروی کشور تا 2 سال دیگر

ادعای دو مقام عراقی: مسئولان ایران پیشنهاد گاز در برابر غذا را پذیرفتند

بررسی «افول آمریکا» و «استراتژی دولت آمریکا» علیه ایران

54 دفتر خدمات مسافرت هوایی لغو شد/ تعلیق 137 دفتر

واکنش پاکستان به شایعات درباره روابط با رژیم صهیونیستی/ تحلیل

رییس جمهور سودان از مداخله آمریکا در کشورش انتقاد کرد

موگرینی: توافق هسته ای با ایران را حفظ می کنیم

جزییات آخرین عملیات داعشی ها در شمال ایران!

چرا وزیر جنگ اسراییل استعفا کرد؟

کی روش نشست خبری را تحریم کرد

کودک و باران ...

دیدار پمپئو با عبدالله دوم در واشنگتن

روابط تل آویو - اسلام آباد در کانون توجه رسانه ای

خیانت امارات به عربستان

امداد در سایه تکنولوژی

پیامدهای شکست در غزه | وزیر جنگ رژیم صهیونیستی کرد

روسیه: از همکاری با کوبا استقبال میکنیم

اعلام علت سقوط هلی کوپتر مالک لسترسیتی

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها