مطالب مرتبط:
تشریح نقش کریدورهای ریلی در زمان تحریم احتمالی بنادر ایران/ نیازمند تنظیم قانون استفاده از حداکثر توان شبکه ریلی هستیم/ لزوم تهیه مدل لیزینگ برای بخش مسافری راه آهن/ وقتی خط آنتنی نباشد حمل ونقل ریلی برای صاحب بار ارزش ندارد
تحریم ها و سود کلان برخی کشتی ها از حمل نفت ایران
در اثر تحریم ها، هزینه حمل نفت ایران به اروپا دوبرابر می شود
رشد تجارت ایران با اروپا در آستانه تحریم
احزاب و گروه های سیاسی عراق تحریم های امریکا علیه ایران محکوم کردند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مرداد 1397 ساعت 03:152018-08-19بين الملل

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها


از آنجایی که به زودی رابطه صادراتی و وارداتی و حمل و نقل بخصوص در عرصه کشتیرانی در ایران محدود می شود، ایران بایست بر بازارهای منطقه ای تمرکز کند واین بازارها به دلیل جبری که در استفاده ترانزیتی از ایران دارند یا می شود با این مشوق ها ایجاد کرد از تحریم .

- از آنجایی که به زودی رابطه صادراتی و وارداتی و حمل و نقل بخصوص در عرصه کشتیرانی در ایران محدود می شود، ایران بایست بر بازارهای منطقه ای تمرکز کند واین بازارها به دلیل جبری که در استفاده ترانزیتی از ایران دارند یا می شود با این مشوق ها ایجاد کرد از تحریم های آمریکا در امان هستند و آزادانه تر فعال می باشند.

شعارسال:" مسیرهایی که حمل و نقل ایران در تحریم ها می تواند از آنها درآمدزایی نماید: پاکستان و ترکیه این دو کشور با تبادل مالی نزدیک به 700 میلیون دلار در سال یکی از بازارهایی می باشند که می توان بر روی آن تمرکز کرد.

این دو کشور تاکنون، بیشتر با کشتی با هم تجارت می کردند و می کنند وبا هم تفاهم نامه تجارت آزاد از سال 2016 بسته اند و گمرکات زیادی بر روی کالاهای یکدیگر نمی بندند.

حال برای آنکه بازرگانان دو کشور را توجیه کرد که مسیر ایران مناسب تر از مسیر دریایی ( که طولانی تر است و اگر بتوان قیمت را هم تا حدودی نزدیک به قیمت دریایی ارائه داد آنگاه می توان بازرگانان دو طرف را تشویق به استفاده از ایران نمود)است بیگمان آنها این مسیر را برخواهند گزید.

دو مسیر و سه روش می تواند برای این فرآنید طراحی کرد و البته می بایست قیمت های حمل دریایی بین بنادر ترکیه و پاکستان و هزینه های بندرگاهی را منظور داشت تا بتوان با بررسی آنها قیمت های روشهای مختلف حمل را توجیه کرد.

شاید یک بازارسنجی منطقه ای بهترین راه در این مسیر باشد.

مسیر نخست آنکه باید مسیر ترانزیت زمینی بین پاکستان و غرب و مرکز ترکیه را ارزیابی کرد تا با همکاری کامیون های ایرانی بتوان بار را از پاکستان به ترکیه حمل نمود.

این روش بیشتر برای غرب ترکیه به صرفه می باشد و به دلیل پایین بودن قیمت سوخت در ایران شاید بتوان قیمت رقابتی برای این مسیر ایجاد کرد.

مسیر دوم، از آنجایی که یکی از بزرگترین مراکز صنعتی پاکستان شهر لاهور است، استفاده از بندرگاه لاهور و حمل کالاهای پاکستان به بندرگاهی مانند بندرامام و از آنجا ترانزیت کردن به ترکیه می تواند سرعت ترانزیت را افزایش داده و البته قیمت را نیز رقابتی نماید.

این مسیر می تواند برای عراق نیز به کار گرفته شود.

در این مدل اگر بتوان کامیون های ایرانی را از محموله های پاکستانی پر کرد و با کشتی به بندرامام حمل نمود (کشتی های رو-رو نیمه سنگین)، در آن صورت ترانزیت و قیمت ترانزیت بسیار کمتر خواهد شد.

در حالت معکوس نیز کامیون های ایرانی می توانند به راحتی کالاهای ترکیه را با همین روش به پاکستان حمل کنند، به شرطی که حمل کامیون ترک با کشتی رو-رو ایرانی به دلیل استفاده ناوگان خارجی از رو-رو با سوخت ایران، گرانتر از حمل رو-رو کامیون ایرانی باشد و اینجوری توجیه برای کامیون های ترک جهت استفاده از این مسیر نمی ماند.

بیشترین صادرات پاکستان به ترکیه شامل: ابزارهای ارتباطی، ماشین آلات گوناگون تولیدی، دوربین های مختلف بیشترین صادرات ترکیه به پاکستان : انواع نخ و پارچه و منسوجات، پنبه، پلی استرو وسایل آرایشی پاکستان و عراق مراوده عراق و پاکستان در سال 2016 با یک افتی روبرو بوده است اما در سال 2017 دوباره اوج گرفته است.

بیشتر واردات عراق از پاکستان، فلزات، مواد اولیه معدنی، سبزیجات، حیوان زنده، موادشیمیایی، لاستیک های صنعتی بوده است و در حالت برعکس از عراق به پاکستان، خرما، مواد پتروشیمی، طلا، ملامین و مواد اولیه تولید ملامین و برخی حصیرهای محلی بوده است.

بهترین روش درمسیر مراوده بین این دو کشور مسیر حرکتی از بندرگاههای پاکستان بندر امام یا منطقه آزاد اروند رود است و در صورت داشتن کشتی رو-رو ایران به تنهایی بهترین مسیر برای دست یابی پاکستان به بازار عراق و کردستان عرق می باشد.

ترکیه به افغانستان افغانستان به دلیل نداشتن مسیر دریایی، ایران بهترین مسیر عبوری از آن است.

تمامی صادرات کالا از ترکیه، اروپا و عراق و حتا حاشیه خلیج فارس باید از ایران بگذرد.

برگزیدن سیاست درست در زمینه حمل زمینی با خدمت پیگیری بار بصورت اینترنتی و گزارش لجظه به لحظه خدماتی است که می تواند بازرگانان دو سر، این مسیر را ترغیب به استفاده از ناوگان و شرکت های ایرانی نماید.

وب سایت های دقیق شرکت های کامیونی که بتواند گزارش نیم روز به نیم روز از حرکت کامیون و محل استقرارشان ارائه دهد اعتماد مشتریان را کسب کرده و تجارت با شرکت های حمل و نقل ایرانی را توجیه می کند.

عراق به افغانستان دقیقن همان موارد ذکر شده در مورد ترکیه در این مورد نیز صادق است.

​ آذربایجان و عراق شاید کمتر کسی از مراوده این دو کشور خبر داشته باشد اما بیشتر صادارت آذربایجان به عراق، حیوان زنده، سبزیجات، چوب و مواد غذایی می باشد.

حجم مبادلات این دو کشور از نظر مالی نزدیک به 70 میلیون دلار می باشد.

آذربایجان برای مسیرصادرات به عراق در کمال ناباوری از مسیر ترکیه استفاه می کند در حالیکه در صورت توجه داشتن به این مسیر می تون این سهم را از آن کشور کرد و به راحتی قابل کسب کردن است.

ترکمنستان و پاکستان این دو کشور از نظر مراوده داد و ستد شاخصی ندارند ومراوده آنها در سال گذشته حدود 8 میلیون دلار بوده است.

آذربایجان و پاکستان این دو کشور در سال 2016 در مجموع 30 میلیون دلار مراوده داشته اند که بیشتر صادرات پاکستان وسایل ارتباطی و پارچه و مواد خوراکی به آذربایجان بوده است و البته مسیر ایران یگانه مسیر ترانزیتی است که برای تجارت و گسترش رابطه بین این دو کشور می تواند به کار گرفته شود.

ترکمنستان و عراق این دو کشور مراوده ای با یکدیگر ندارند.

ترکیه و ترکمنستان این دو کشور نزدیک به یک میلیارد و 250 میلیون دلار در سال مراوده دارند که انواع کالاها از ترکیه به این کشور صادر می شود.

بیشتر موارد با کامیون از ترکیه و کامیون های ترک به سمت این کشور حمل می شود.

اگر بتوان تعرفه حمل کالا به ترکمنستان با کامیون خارجی را بالا برد ( کاری که ترکمنستان با کامیون های عبوری ایرانی به آسیای میانه انجام داده اند) به دلیل وابستگی شدید این کشور به کالاهای ترکیه، با جایگزین کردن کرایه حمل پایین دریایی و تخفیف در تعرفه عبوری در صورت تحویل بار در بندرانزلی به کشتیرانی های ایرانی و حمل دریایی این کالاها به بندر ترکمن باشی، دامنه درآمدزایی در مسیر انزلی به ترکمن باشی رشد خواهد کرد و صنعت دریایی در خزر تقریبن توسط ایران به صرفه رخ خواهد داد.

حال اگر تعرفه برای کامیون ایرانی صفر منظور گردد به همراه تخفیف سوختی در مسیر ایران، بیگمان حجم عظیم حمل کالاها به ترکمنستان در دست کامیون های ایران می افتد و حتا کامیون های ایرانی با تحیول بار در بندرانزلی کرایه حمل را نیز برای شرکت ای صادر کننده ترکیه بسیار کاهش می دهند.

یادآور شویم در این مسیرها اگر شرکت یا شرکت های حملی با قیمت های اشتباه بازارها را بی اعتماد کنند ، بازرگانان به دلیل عدم اطمینان به قیمت ها مسیر ایران را مسیر بی حسابی ارزیابی می کنند و چون امنیت مالی در آن وجود ندارد از خیر آن می گذرند.

بهتر است با اندیشه ژرف و برگزیدن سیاست اقتصادی و مدیریتی درست بازارهای این مناطق را در دست بگیریم که در برابر تحریم های پیش روی بتوانیم اقتصاد این صنعت را پاس بداریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایران چهار راه ، تاریخ انتشار: 25مرداد1397 ، کدخبر: 1808161251 : www.

iran4rah.

com
کلید واژه ها: ایران - پاکستان - ترانزیت - حمل و نقل - ترکیه - قیمت - تحریم - دریایی - کشتی - تمرکز - منطقه - ایرانی - کشور - کامیون - رابطه - بهترین راه - بزرگترین - آزاد - پاکستانی - آمریکا - طولانی - افزایش - بهترین - تشویق - طراحی - هزینه - بنادر - نامه - امان - دلار

آخرین اخبار سرویس:
مصر برای پایان دادن به دودستگی در فلسطین هیچ راه حلی ارائه نداده است

الحیات: عباس تاسیس دولت تحت اشغال فلسطین را اعلام می کند

روسیه: اروپایی ها عناصر تسلیحات شیمیایی به ادلب منتقل کرده اند

پارلمان سوئد نخست وزیر را برکنار کرد

هشدار دبیرکل اوپک نسبت به تبعات عدم همکاری کشورهای اوپک و غیراوپک

اروپا روی چه چیزی برای حفظ برجام حساب کرده است؟

وزیر امور خارجه آلمان: تحت فشار گذاشتن ایران تنها باعث وخامت اوضاع منطقه می شود

برنامه های روز دوم سفر رییس جمهور به نیویورک

مجله نشنال اینترست: آمریکا خود را در جنایات یمن بیگناه جلوه ندهد

نوشیدنی که مثل کوره چربی هایتان را می سوزاند

ترامپ: برنامه ای برای دیدار با رییس جمهور ایران ندارم

مشاور اسد: روابط سوریه و روسیه استراتژیک است

خانه و تجهیزات نظامی تروریست های اهواز/ تصاویر

رایزنی مکرون و ترامپ با محوریت ایران

روسیه: داده های راداری اثبات می کنند اسراییل دروغ می گوید

ایده ای در مورد طرح صلح ترامپ ندارم

دمشق: جولان را آزاد می کنیم

شعله ور شدن یک کانون جدید در بخش عراقی هورالعظیم/دود اهواز را خفه کرد

مسکو: سامانه «اس-300» می تواند بخش هایی از حریم هوایی سوریه را ببندد

مختصات روابط پاکستان و عربستان در دروان عمران خان/ تحلیل

معرفی 5 عامل حمله تروریستی اهواز که همگی کشته شدند + تصاویر

تروریست های حادثه رژه در اهواز قبل از عملیات

کناره گیری بنیان گذاران اینستاگرام بخاطر اختلاف نظر با فیس بوک

تاکید لاوروف بر پایبندی به برجام

انتقال تروریست های کلاه سفید از سوریه به انگلیس

هندی ها چند روستای پاکستان را زیر آب بردند

رسوایی جنسی موجب دور شدن مردم از کلیسای کاتولیک شده است

پارلمان سوئد به عزل نخست وزیر رای داد

نشست سالانه دو روزه بالتیک با محوریت امور نظامی در استونی برگزار می شود

چرا صدام روز هفتم جنگ دنبال آتش بس بود؟

این عکس جعلی از دونالد ترامپ جنجال به پا کرد

موگرینی: ایجاد کانال جدید مالی برای دور زدن تحریم های ایران

دو موسس اینستاگرام این کمپانی را ترک می کنند

پاپ: خشم همگانی از برخورد کلیسا با آزارهای جنسی منطقی است

چین یونگ: ایران از قربانیان اصلی تروریسم در جهان است

حزب استقلال انگلیس: مساجد دریافت کننده کمک خارجی بسته شوند/مسلمان زندانی در یک زندان باشند

در بیانیه تحلیلی حزب کارگزاران مطرح شد حمله تروریستی در سالروز جنگ و در خوزستان یادآور مأموریت به صدام است

پارلمان سوئد رای به برکناری نخست وزیر این کشور داد

دیدار «این» با گوترش درباره «اون»

ویدئو؛ بی بی سی عملیات تروریستی اهواز را «تروریستی» نخواند!

شدت گرفتن اختلافات تجاری بین چین و آمریکا/ پای ایران هم در میان است

تصاویر/ خودروی جدید ترامپ

اروپا تحریم های ضدایرانی آمریکا را دور می زند

شناسایی خانه تیمی و دستگیری 22 نفر مرتبط با حمله تروریستی اهواز

نخستین بیانیه ظریف و موگرینی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‎ای

​واکنش دیرهنگام آمریکا به کشتار مسلمانان روهینگیا

​یورش بیش از 400 شهرک نشین صهیونیست به مسجدالاقصی

سوریه عرصه قدرت نمایی پوتین

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در شاخ آفریقا چه می کنند؟

برنامه های روز سه شنبه رییس جمهوری در نیویورک اعلام شد

رییس «موساد» برای تکرار ادعاها درباره ایران به نیویورک می رود

اعلام نرخ شیوع اعتیاد در کشور

رییس جمهور عراق امروز انتخاب می شود؟

52 کشته و زخمی در تیراندازی های آمریکا

نشست مشاورین امنیت ملی کشورهای منطقه در تهران

شعله ور شدن یک کانون جدید در بخش عراقی هورالعظیم/دود اهواز را خفه کرد

قدرت نمایی طالبان در استان «جوزجان» در شمال افغانستان

محمد جواد ظریف و فدریکا موگرینی در آستانه نشست وزرای خارجه 1+4 در نیویورک دیدار و گفتگو کردند

کناره گیری بنیان گذاران اینستاگرام بخاطر اختلاف نظر با فیس بوک

5 کشته و زخمی در انفجارهای امروز بغداد

حمله تروریستی اهواز کار داعش بود نه گروه الاحوازیه ؛ به 7 دلیل

شام غریبان خودجوش لبنانی ها برای شهدای اهواز

حضور یک نوزاد در نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای نخستین بار/ عکس

مرد نامریی که جانشین مرکل صدراعظم آلمان می شود/ عکس

صعود لیر در برابر دلار

تاکید لاوروف بر پایبندی به برجام پس از نشست ایران و 1+4

کتاب زندگی و خاطرات شهید حججی چاپ شد

انتشار عکسی جنجال برانگیز از امدادرسانی ترامپ!+تصاویر

اولین محموله جنگ افزارهای الکترونیکی روسیه وارد سوریه شد

نامزد دیوان عالی آمریکا به دست داشتن در شکنجه متهم شد

بیش از هزار توطئه به قصد برهم زدن مراسم تاسوعا و عاشورا خنثی شد

بولتون و پاتروشف به زودی دیدار می کنند

کارت قرمز پارلمان سوئد به استفان لوفون

2 موسس اینستاگرام استعفا دادند

روسیه عقب نشینی کرد

گزارش: ادامه درگیری اشغالگران صهیونیست با فلسطینیان

دوگانگی لندن؛ پناه بردن کلاه سفیدها به بریتانیا

روسیه: ارسال سامانه S-300 به سوریه باعث ثبات می شود نه تشدید تنش

ادعای بحرین: ایران دستور ادغام گروههای بحرینی تحت عنوان حزب الله را صادر کرده است

خانم نخست وزیر با نوزاد سه ماهه در سازمان ملل حضور یافت +عکس

برنامه های روز دوم سفر رییس جمهور به نیویورک

نیکاراگوئه حکم بازداشت رهبر اپوزیسیون را صادر کرد

ایران مسیر ثانویه برای تجارت هند و افغانستان

انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران

ماکرون و ترامپ بر اشتراکات پیرامون ایران تمرکز کردند نه اختلافات

مسکو: نباید اجازه داد که ایران از برجام خارج شود

تاکید بر ادامه همکاری اقتصادی چین و ایران علی رغم فشارهای آمریکا

روسیه: تحویل اس – 300 به سوریه بر ضد اسراییل نیست

خواسته های بریتانیا در مذاکرات برگزیت باید روشن و شفاف باشد

دوره حمله اسراییلی ها به اهدافی در عمق سوریه به سر آمده است

بیانیه مهم ایران و 1+4 درنیویورک: حفظ برجام و ایجاد کانال مستقل مالی

اولویت بندی برای رفع بحران ها

آیا اتحادیه اروپا در حمایت از توافق هسته ای ایران موفق بوده است؟

غرضی در جنگ با ارتش چه ها که نکرد

تحولات اولین مجمع عمومی بعد از خروج آمریکا از برجام

مذاکرات اردن با روسیه و آمریکا برای بستن پرونده اردوگاه آوارگان سوری الرکبان

حمله قاچاقچیان مسلح زغال به ماموران منابع طبیعی در فارس

رییس جمهوری کره جنوبی به گوترش: کره شمالی را کمک انسانی کنید

رییس جمهوری کره جنوبی به گوترش: کره شمالی را به لحاظ انسانی کمک کنید

دهن کجی پادشاه سعودی به حقوق بشر

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها

مسیرهای درآمدزا برای حمل و نقل ایران در تحریم ها