مطالب مرتبط:
تاکسی های آنلاین، قربانی تصمیمات اشتباه انجمن کسب و کارهای اینترنتی!
سایت های تبلیغات آنلاین رفع فیلتر شدند
استخدام راننده تاکسی آنلاین در ایزی تاکسی زنجان
امکان مشاهده آنلاین کیفیت هوای دریاچه ارومیه در سامانه ملی پایش آلودگی هوا فراهم شد
جزییات هک سایت پرداخت آنلاین و میزان نفوذ به اطلاعات مشتریان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 22:302018-08-19فناوري

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین


بسیاری از کسب وکارها برای تبلیغات خود از طریق جست وجوها در صفحات مجازی، شبکه های اجتماعی یا از تبلیغاتی که هزینه آنها بر اساس تعداد کلیک محاسبه می شود، - استفاده می کنند.

اگرچه تبلیغات بسیار هدفمند برای مخاطبان مورد نظر طراحی می شوند، ولی در بسیاری از موارد نتیجه ای را که مورد انتظار است نمی دهند یا اگر نتیجه مطلوبی نیز داشته باشند، صاحبان کسب و کار به دنبال نتیجه به مراتب مطلوب تری از آن هستند و این نتیجه، دلخواه آنها نیست.

گرچه در بیشتر موارد خود محتوای آگهی نیاز به تغییر و بررسی دارد، در برخی موارد مشکل از خود تبلیغ نیست.

بلکه سازوکاری که برای استفاده از بسترهای اینترنتی برای تبلیغات به کار گرفته می شود، درست نیست.

به عقیده کارشناسان با تجربه در حوزه بازاریابی دیجیتال، اشتباه های زیادی ممکن است در بازاریابی دیجیتال توسط افراد مبتدی و حتی مدیران بسیار باتجربه رخ بدهد.

پرهیز از این اشتباه ها کمک می کند پول و زمان خود را در تبلیغات دیجیتال بی حاصل هدر ندهید.

انتخاب بستر نادرست برای تبلیغات محصول خودهیچ گاه مبنای انتخاب بستر تبلیغاتی نمی تواند فقط این باشد که مخاطبان محصولتان از آن بستر زیاد استفاده می کنند.

برای انتخاب، به دنبال بستری برای تبلیغات خود باشید که بهترین عملکرد را در مورد نوع محصولی که می خواهید تبلیغ کنید، داشته باشد.

شاید از نظر شما تبلیغات صفحاتی مانند گوگل، بینگ و یاهو با هم تفاوتی نداشته باشند، اما هر کدام از آنها در خصوص محصولات خاصی عملکرد بهتری دارند.

بنابراین بدون این که عملکرد بستر مورد نظر خود را در خصوص محصولات مشابه محصول خود در نظر بگیرید، صرفا به دلیل پر بازدید بودن آن تارنما یا شبکه اجتماعی، مقادیر زیادی از پول و سرمایه خود را صرف تبلیغات متعددی نکنید که شاید بازدهی مناسبی برای محصولتان نداشته باشند.

برای مثال اگر محصول یا خدمات شما می تواند مشکلی را برطرف کند که مردم در پی راه حلی برای رفع آن هستند، بهترین بستر تبلیغات برای شما موتورهای جست وجوگر خواهند بود.

به این ترتیب وقتی کسی راه حل آن مشکل را جست وجو می کند با محصول شما برخورد می کند.

اگر نمایش تصویری اولیه ای از محصول و کاربرد آن تهیه کرده اید یا می توانید با استفاده از آن چیزی را به مخاطبان خود آموزش دهید بهتر است این تصاویر ویدئویی تبلیغاتی را در صفحات مخصوص پخش تصاویر ویدئویی مانند آپارات یا صفحات مشابه آن منتشر کنید.

اگر محصول شما مشکلی را حل نمی کند یا تصویری برای معرفی آن ندارید، شاید انتشار تبلیغات در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام برای تحریک کنجکاوی مخاطبان، فضای مناسبی باشد.

البته باید توجه داشت پیش از این همین که افراد صفحات مجازی مربوط به برندی را دنبال کنند نشان دهنده میزان مخاطبان آن برند بود.

اما در سال های اخیر تعداد دنبال کنندگان صفحات مجازی با تعداد مخاطبان اصلی آن برند رابطه مستقیمی ندارد، زیرا بسیاری از محتواهایی که در شبکه های مجازی توسط افراد پسندیده می شوند الزاما مشاهده نشده اند بلکه فرد فقط از روی آنها عبور کرده است.

بنابراین می توانید علاوه بر این که مخاطبان خود را به همراهی صفحات مجازی خود دعوت می کنید، با پرداخت هزینه تبلیغات شبکه های اجتماعی، فهرستی از نشانی الکترونیکی مخاطبان هدف خود را دریافت و پیام های تبلیغاتی را برایشان ارسال کنید تا مطمئن باشید تبلیغات شما دیده شده است.

یک تبلیغ را بدون تغییر برای مدت طولانی استفاده کنیدبسیاری از صاحبان کسب وکارهای کوچک با تمام سرمایه بازاریابی خود یک تبلیغ می سازند و برای مدت طولانی آن را ادامه می دهند.

در ابتدای کار تاثیر تبلیغ به طور محسوسی مشاهده و همین موجب رضایت و شادمانی صاحب کسب وکار و تمدید آگهی برای مدت بیشتر می شود.

اما پس از گذشت مدتی این تبلیغ نه تنها اثر جذب کننده ندارد، بلکه خود موجب دافعه هر چه بیشتر افراد از آن برند خواهد شد.

تبلیغات صفحات مجازی اگر برای چند هفته بدون تغییر باقی بمانند، بشدت خسته کننده شده و اثر خود را از دست خواهند داد.

گاهی اوقات شما رقیب جدیدی پیدا می کنید یا بستر تبلیغاتی مورد استفاده دچار تغییراتی می شود که باید از آنها آگاه باشید و مطابق با این تغییرات، تحولات جدیدی را در تبلیغات خود اعمال کنید.

از طرف دیگر زمان عامل مهم و تعیین کننده ای در تبلیغات است.

به عنوان مثال در ماه های پایانی سال خیلی از کسب وکارها نباید هزینه ای صرف تبلیغات دیجیتال کنند، چون افراد به دنبال خرید کالاهای شب عید و خدمات مربوط به تعطیلات خواهند بود و اگر کسب وکار شما ارتباطی با این موارد نداشته باشد، کسی در آن برهه زمانی به آن توجهی نخواهد کرد.

بنابراین زمان بندی در تبلیغات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تبلیغات باید متناسب با تغییرات شرایط جامعه بر اثر مسائل گوناگون در طی زمان، تغییر کنند و تحول لازم برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان خود را پیدا کنند.

تبلیغات دیجیتال از کارآمدترین، پرمخاطب ترین و در عین حال آسان ترین روش های تبلیغات است.

اما همان قدر که می تواند ابزار کارآمدی در جهت جذب مخاطب و به دنبال آن افزایش فروش و سودآوری باشد، در صورتی که بخوبی از آن استفاده نشود، موجب هدر رفتن سرمایه و حتی گاهی از دست دادن مخاطبان براثر زیاد دریافت کردن پیام های تبلیغاتی تکراری و یک شکل می شود.

اما با تمام این مشکلات، هیچ گاه برای رونق بیشتر کسب وکار خود در دنیای دیجیتال امروزی از این تیغ دو لبه پرسود غافل نشوید.

تلاش برای فرستادن مخاطبان یک بستر مجازی به بستر مجازی دیگر فرض کنید که برای محصول خود یک ویدئوی تبلیغاتی خیلی خوب آماده کرده و در آپارات بارگذاری کرده اید.

ولی از آنجا که می خواهید میزان بازدید را افزایش دهید از ساز و کار تبلیغات سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کنید تا مخاطبان آن شبکه ها را نیز به دیدن تصاویر تبلیغاتی خود در بستری دیگر دعوت کنید.

شاید این کار راه حل بسیار خوب و عاقلانه ای به نظر برسد اما بهتر است بدانید بسترهای تبلیغاتی الگوریتم هایی دارند که تبلیغات مربوط به بسترهای مجازی دیگر را که باعث تشویق مراجعه مخاطبانشان به شبکه های اجتماعی دیگر می شود، به میزان پایین تری نشان می دهند.

بنابراین سعی کنید اگر می خواهید همزمان از چند بستر مجازی برای تبلیغات بیشتر استفاده کنید، سراغ بسترهایی که با هم همسوتر هستند و منافع مشترکی با هم دارند، بروید تا هزینه ای که می کنید هدر نرود و تبلیغاتتان بخوبی دیده شوند.

مخاطبان خود را با جزییات بسیار زیادی هدف قرار دهیدبهتر است مخاطبان خود را خیلی کلی مدنظر قرار داده و تبلیغات خود را براساس یک سری کلیدواژه های کلی شکل بدهید.

برای مثال تمام افراد منطقه خاورمیانه را به عنوان مخاطب در نظر بگیرید، یا در صورتی که در موتورهای جست وجوگر تبلیغات داشته باشید، برای کلیدواژه کلی مثل شیرینی خانگی هزینه بپردازید.

اما مساله اینجاست اگر بخواهید از کلیدواژه یا هشتگ های خیلی کلی هم استفاده کنید هیچ گاه دیده نخواهید شد؛ زیرا مجموعه های قدرتمندتر از شما به محض جست وجوی فرد، او را به سمت خود جذب خواهند کرد و فرصتی برای جذب مخاطب به شما نخواهد رسید.

اما در مجموع خیلی جزیی عمل کردن باعث ضرر بیشتری می شود زیرا دایره مخاطبان را خیلی کوچک می کند و در نتیجه بازار پر رونقی منتظرتان نخواهد بود.

در حقیقت در این مورد باید اصل را بر اعتدال بگذارید؛ نه خیلی کلی و نه خیلی خاص و محدود! درخصوص انتخاب کلیدواژه نیز سعی کنید از گزارش هایی که از بازدیدها یا جست وجوها توسط بسترهای تبلیغاتی منتشر می شود، کمک بگیرید و از واژه های مرتبطی برای انتخاب کلیدواژه ها و هشتگ های تبلیغاتی خود استفاده کنید که بازدید ماهانه خوبی داشته اند.

در برابر خودتان قد عَلَم کنید!شاید این مساله کمی عجیب به نظر برسد ولی واقعیت این است که در بسیاری از موارد این اتفاق رخ می دهد.

کافی است دو نوع آگهی یک محصول را در یک بستر تبلیغاتی و برای مخاطبان یکسان ارائه کنید ولی هر کدام از آنها مخاطب را به دو کار متفاوت دعوت کند.

مثلا یک آگهی برای دعوت مخاطب به بازدید از تارنمای شرکت باشد، در حالی که آگهی دیگر مخاطب را تشویق کند برای دریافت خبرنامه ها از طریق ایمیل ثبت نام کند.

در این حالت دقیقا شما مناقصه ای در برابر خودتان به راه انداخته اید که جز تاثیر منفی در جذب مخاطبان سودی نخواهد داشت.

بهترین کار این است که دو یا چند آگهی ولی همه را با یک هدف منتشر کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

برخی بسترهای تبلیغات اینترنتی این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید روند دو تبلیغ خود را به صورت نمودارهایی مشاهده کنید و از عملکرد آنها مطلع شوید و بدانید چه نوع تبلیغی بیشترین بازده را برای شما و کسب وکارتان دارد تا بیشتر روی آن متمرکز شوید.


کلید واژه ها: تبلیغات - تبلیغ - تبلیغاتی - دیجیتال - بازاریابی - اشتباه - انتخاب - مشکل - شبکه های اجتماعی - اجتماعی - تصاویر - بهترین - شبکه - تصویری - مجازی - اینستاگرام - درست - کنجکاوی - محصولی - آپارات - مدیران - انتظار - آنلاین - سرمایه - نمایش - منتشر - آموزش - طراحی - هزینه - مردم

آخرین اخبار سرویس:
خطر برای کامپیوترها

دردسر باگ جدید فایرفاکس برای کاربران ویندوز، لینوکس و macOS

استخدام راننده آقا همراه با خودرو جهت آژانس در بندر عباس

استخدام کترینگ و تهیه غذای الهیه در شهر قم

استخدام نیروی آقا با سابقه کار در امر ضایعات فلزی در زنجان

استراتژی جدید فیس بوک در احیای نام و آوازه خود

تویوتا از اندروید اتو پشتیبانی خواهند کرد

بازگشت پول های کلاهبرداری شده از مردم بابت ارزش افزوده/ افزایش تعرفه پهنای باند بررسی می شود

پول های کلاهبرداری شده از مردم بابت ارزش افزوده برمی گردد

استخدام فروشنده خانم جهت کار در نوشت افزار مهر و ماه در زنجان

استخدام نیروی جوان جهت کار در آسانسور در زنجان

استقبال از نسخه ویندوزی پات

عودت 22 میلیارد تومان کلاهبرداری پیامک های ارزش افزوده به مشترکان

آمادگی وزارت ارتباطات برای تجهیز ورزشگاه های کشور به فیبر نوری

معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

کتاب هایی که کاربران عصرایران خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 35

معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

چگونه اینترنت گوشی خود را با هات اسپات به اشترک بگذاریم؟

گیاهخوار گرسنه گوشت خوک خورد

افزایش تعرفه اپراتورهای موبایل مجاز است

نمایشگاه الکامپ، فرصتی برای توسعه فضای کسب و کار مجازی

عودت 22 میلیارد تومان کلاهبرداری پیامک های ارزش افزوده به مشترکان آغاز شد

استخدام خانم جهت نگهداری از سالمند در کرج

استخدام حسابدار خانم با حداقل 2 سال سابقه در تهران

کتاب هایی که کاربران عصرایران خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 35

چگونه مشکل وای فای را دراندرویدحل کنیم؟

استخدام یک شرکت معتبر بازرگانی در شهر مشهد

استخدام منشی جهت شیفت صبح و عصر آژانس در مشهد

استخدام نیروی آقا جهت کار در انبار و چیدمان در زنجان

آغاز عودت 22 میلیارد تومان کلاهبرداری پیامک های ارزش افزوده به مشترکان

هفته مد در میلان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: عودت 22 میلیارد تومان کلاهبرداری پیامک های ارزش افزوده به مشترکان آغاز شد

استخدام کارشناس پشتیبانی

7 روش برای افزایش سرعت در ویندز 10

تحویل سامانه اس 300 به سوریه طی دو هفته آینده

60 میلیون دلار بیت کوین از یک صرافی ژاپنی به سرقت رفت

توییت آذری جهرمی پیرامون افتتاح پنج طرح بزرگ ارتباطاتی در استان اصفهان

استادیوم نقش جهان اولین ورزشگاه دارای فیبر نوری در کشور

ارز دیجیتالی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ +معرفی ارز های دیجیتال

اندروید 10 ساله شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: عودت 22 میلیارد تومان کلاهبرداری پیامک های ارزش افزوده به مشترکان آغاز شد

استخدام گارسون آقا جهت کار در رستوران در زنجان

استخدام مکانیک خودروهای آمریکایی ساکن کرج

استخدام مونتاژکار در یک شرکت معتبر در تبریز

آسیب پذیری سیستمی جدید بر نسخه های مختلف ویندوز

کمپانی ادوبی به روزرسانی های مهم امنیتی را منتشر کرد

استخدام کارشناس نرم افزار

استخدام برنامه نویس

استخدام اپراتور

گوشی هواوی Y9 2019 در TENAA ظاهر شد

قیمت عجیب آیفون در ایران

سرقت 60 میلیون دلار بیت کوین از یک صرافی ژاپنی

آذری جهرمی در شورای اداری اصفهان: شش پروژه ارتباطی با 405 میلیارد تومان سرمایه گذاری در اصفهان افتتاح شد

استخدام یک شرکت تولیدی واقع در جاده قدیم قم – تهران

استخدام گرافیست مسلط به فتوشاپ و ایلاستریتور – تهران

اپراتورهای موبایل تعرفه را تا حدود سقف مجاز بالا بردند

شایگو: روسیه دخالتی در تغییر وضعیت تحویل اس 300 به سوریه نداشته است

استخدام کارمند اداری رشته کامپیوتر و it در اهواز

هوشمندی سیستم تشخیص چهره هواوی نوا 3 در پرداخت های بانکی

استخدام خیاط ماهر آقا جهت همکاری در شهر قم

استخدام مدیر رستوران جهت تالار پذیرایی در زنجان

استخدام پیتزا زن جهت همکاری در جزیره کیش

استخدام کارگر ساده جهت همکاری در جزیره کیش

استخدام کارگر ساده جهت فست فود در شهر آمل

استخدام گچ کار و کاشی کار، سنگ کار جهت پروژه 200 واحدی

استخدام آشپز جهت همکاری در فست فود در استان هرمزگان

استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر تاسیسات جهت راهبری و نگهداری

استخدام لوله کش و شوفاژکار ماهر با ابزار و لوازم در تهران

آلوده ترین مکان هایی که با آنها سر و کار داریم

این توصیه ها را برای تراکنش بانکی در فضای مجازی جدی بگیرید

توسعه نسل سوم تلفن همراه در استان اصفهان

استخدام باغبان با تجربه جهت باغ تالار در تهران

استخدام تعدادی قصاب و مرغ پاک کن ماهر در تهران

استخدام جوشکار، بساب کار، مونتاژکار، اپراتور لیزر ماهر

استخدام نگهدار سالمند و کودک جهت همکاری در تهران

کاربران در پرداخت های الکترونیکی موارد امنیتی را رعایت کنند

استخدام مونتاژکار ماهر کابینت در کرج

استخدام کارگر خانم یا آقا جهت کار در طباخی در مشهد

استخدام نیروی خانم جهت صندوقدار در فروشگاه مفید – زنجان

استخدام یکنفر کارگر ماهر سوپر مارکت با حقوق مکفی و جای خواب

استخدام کمک آشپز جهت همکاری در تهیه غذا در تهران

استخدام مونتاژکار قطعات الکترونیکی SMD با مدرک فوق دیپلم

استخدام آشپز ماهر جهت تهیه غذای پرسنلی در تهران

استخدام یکنفر نصاب پرده ترجیحاً آشنا به دوخت در تهران

استخدام ناخن کار فوق حرفه ای جهت کار در تهران

استخدام شابلون زن یا کارگر ساده در شهرک صنعتی چهاردانگه

استخدام براشینگ کار و براشینگ کار جهت همکاری با آرایشگاه

استخدام یک خیاط ماهر جهت نمونه دوزی مانتو و پالتو

استخدام تعدادی زیگزال دوز و وسط کار در تهران محدوده راه آهن

استخدام نیروی خدماتی آقا مسلط به رانندگی در شرکت تولیدی در رشت

استخدام آرایشگر آقا جهت همکاری در تهران

استخدام بخارکار حرفه ای جهت کار پوشاک تریکو در تهران

نسخه جدید هواوی نوا 3i معرفی شد؛ 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی

استخدام کارگر ساده جهت کار در کارگاه MDF در قم

استخدام سرویس کار ماهر آسانسور در زنجان

استخدام تعدادی MDF کار ماهر جهت همکاری با کارگاه در اصفهان

استخدام حسابدار جهت کار در شرکت تولید روشویی در مشهد

استخدام آقا جهت امور خدماتی و نظافتی در عوارضی زنجان – قزوین

بزرگ راه های مسکو

گوشی های اندرویدی قربانی بدافزار Black Rose Lucy

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین