مطالب مرتبط:
تاکسی های آنلاین، قربانی تصمیمات اشتباه انجمن کسب و کارهای اینترنتی!
سایت های تبلیغات آنلاین رفع فیلتر شدند
استخدام راننده تاکسی آنلاین در ایزی تاکسی زنجان
امکان مشاهده آنلاین کیفیت هوای دریاچه ارومیه در سامانه ملی پایش آلودگی هوا فراهم شد
جزییات هک سایت پرداخت آنلاین و میزان نفوذ به اطلاعات مشتریان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 21:302018-08-19فناوري

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین


بسیاری از کسب وکارها برای تبلیغات خود از طریق جست وجوها در صفحات مجازی، شبکه های اجتماعی یا از تبلیغاتی که هزینه آنها بر اساس تعداد کلیک محاسبه می شود، - استفاده می کنند.

اگرچه تبلیغات بسیار هدفمند برای مخاطبان مورد نظر طراحی می شوند، ولی در بسیاری از موارد نتیجه ای را که مورد انتظار است نمی دهند یا اگر نتیجه مطلوبی نیز داشته باشند، صاحبان کسب و کار به دنبال نتیجه به مراتب مطلوب تری از آن هستند و این نتیجه، دلخواه آنها نیست.

گرچه در بیشتر موارد خود محتوای آگهی نیاز به تغییر و بررسی دارد، در برخی موارد مشکل از خود تبلیغ نیست.

بلکه سازوکاری که برای استفاده از بسترهای اینترنتی برای تبلیغات به کار گرفته می شود، درست نیست.

به عقیده کارشناسان با تجربه در حوزه بازاریابی دیجیتال، اشتباه های زیادی ممکن است در بازاریابی دیجیتال توسط افراد مبتدی و حتی مدیران بسیار باتجربه رخ بدهد.

پرهیز از این اشتباه ها کمک می کند پول و زمان خود را در تبلیغات دیجیتال بی حاصل هدر ندهید.

انتخاب بستر نادرست برای تبلیغات محصول خودهیچ گاه مبنای انتخاب بستر تبلیغاتی نمی تواند فقط این باشد که مخاطبان محصولتان از آن بستر زیاد استفاده می کنند.

برای انتخاب، به دنبال بستری برای تبلیغات خود باشید که بهترین عملکرد را در مورد نوع محصولی که می خواهید تبلیغ کنید، داشته باشد.

شاید از نظر شما تبلیغات صفحاتی مانند گوگل، بینگ و یاهو با هم تفاوتی نداشته باشند، اما هر کدام از آنها در خصوص محصولات خاصی عملکرد بهتری دارند.

بنابراین بدون این که عملکرد بستر مورد نظر خود را در خصوص محصولات مشابه محصول خود در نظر بگیرید، صرفا به دلیل پر بازدید بودن آن تارنما یا شبکه اجتماعی، مقادیر زیادی از پول و سرمایه خود را صرف تبلیغات متعددی نکنید که شاید بازدهی مناسبی برای محصولتان نداشته باشند.

برای مثال اگر محصول یا خدمات شما می تواند مشکلی را برطرف کند که مردم در پی راه حلی برای رفع آن هستند، بهترین بستر تبلیغات برای شما موتورهای جست وجوگر خواهند بود.

به این ترتیب وقتی کسی راه حل آن مشکل را جست وجو می کند با محصول شما برخورد می کند.

اگر نمایش تصویری اولیه ای از محصول و کاربرد آن تهیه کرده اید یا می توانید با استفاده از آن چیزی را به مخاطبان خود آموزش دهید بهتر است این تصاویر ویدئویی تبلیغاتی را در صفحات مخصوص پخش تصاویر ویدئویی مانند آپارات یا صفحات مشابه آن منتشر کنید.

اگر محصول شما مشکلی را حل نمی کند یا تصویری برای معرفی آن ندارید، شاید انتشار تبلیغات در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام برای تحریک کنجکاوی مخاطبان، فضای مناسبی باشد.

البته باید توجه داشت پیش از این همین که افراد صفحات مجازی مربوط به برندی را دنبال کنند نشان دهنده میزان مخاطبان آن برند بود.

اما در سال های اخیر تعداد دنبال کنندگان صفحات مجازی با تعداد مخاطبان اصلی آن برند رابطه مستقیمی ندارد، زیرا بسیاری از محتواهایی که در شبکه های مجازی توسط افراد پسندیده می شوند الزاما مشاهده نشده اند بلکه فرد فقط از روی آنها عبور کرده است.

بنابراین می توانید علاوه بر این که مخاطبان خود را به همراهی صفحات مجازی خود دعوت می کنید، با پرداخت هزینه تبلیغات شبکه های اجتماعی، فهرستی از نشانی الکترونیکی مخاطبان هدف خود را دریافت و پیام های تبلیغاتی را برایشان ارسال کنید تا مطمئن باشید تبلیغات شما دیده شده است.

یک تبلیغ را بدون تغییر برای مدت طولانی استفاده کنیدبسیاری از صاحبان کسب وکارهای کوچک با تمام سرمایه بازاریابی خود یک تبلیغ می سازند و برای مدت طولانی آن را ادامه می دهند.

در ابتدای کار تاثیر تبلیغ به طور محسوسی مشاهده و همین موجب رضایت و شادمانی صاحب کسب وکار و تمدید آگهی برای مدت بیشتر می شود.

اما پس از گذشت مدتی این تبلیغ نه تنها اثر جذب کننده ندارد، بلکه خود موجب دافعه هر چه بیشتر افراد از آن برند خواهد شد.

تبلیغات صفحات مجازی اگر برای چند هفته بدون تغییر باقی بمانند، بشدت خسته کننده شده و اثر خود را از دست خواهند داد.

گاهی اوقات شما رقیب جدیدی پیدا می کنید یا بستر تبلیغاتی مورد استفاده دچار تغییراتی می شود که باید از آنها آگاه باشید و مطابق با این تغییرات، تحولات جدیدی را در تبلیغات خود اعمال کنید.

از طرف دیگر زمان عامل مهم و تعیین کننده ای در تبلیغات است.

به عنوان مثال در ماه های پایانی سال خیلی از کسب وکارها نباید هزینه ای صرف تبلیغات دیجیتال کنند، چون افراد به دنبال خرید کالاهای شب عید و خدمات مربوط به تعطیلات خواهند بود و اگر کسب وکار شما ارتباطی با این موارد نداشته باشد، کسی در آن برهه زمانی به آن توجهی نخواهد کرد.

بنابراین زمان بندی در تبلیغات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تبلیغات باید متناسب با تغییرات شرایط جامعه بر اثر مسائل گوناگون در طی زمان، تغییر کنند و تحول لازم برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان خود را پیدا کنند.

تبلیغات دیجیتال از کارآمدترین، پرمخاطب ترین و در عین حال آسان ترین روش های تبلیغات است.

اما همان قدر که می تواند ابزار کارآمدی در جهت جذب مخاطب و به دنبال آن افزایش فروش و سودآوری باشد، در صورتی که بخوبی از آن استفاده نشود، موجب هدر رفتن سرمایه و حتی گاهی از دست دادن مخاطبان براثر زیاد دریافت کردن پیام های تبلیغاتی تکراری و یک شکل می شود.

اما با تمام این مشکلات، هیچ گاه برای رونق بیشتر کسب وکار خود در دنیای دیجیتال امروزی از این تیغ دو لبه پرسود غافل نشوید.

تلاش برای فرستادن مخاطبان یک بستر مجازی به بستر مجازی دیگر فرض کنید که برای محصول خود یک ویدئوی تبلیغاتی خیلی خوب آماده کرده و در آپارات بارگذاری کرده اید.

ولی از آنجا که می خواهید میزان بازدید را افزایش دهید از ساز و کار تبلیغات سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کنید تا مخاطبان آن شبکه ها را نیز به دیدن تصاویر تبلیغاتی خود در بستری دیگر دعوت کنید.

شاید این کار راه حل بسیار خوب و عاقلانه ای به نظر برسد اما بهتر است بدانید بسترهای تبلیغاتی الگوریتم هایی دارند که تبلیغات مربوط به بسترهای مجازی دیگر را که باعث تشویق مراجعه مخاطبانشان به شبکه های اجتماعی دیگر می شود، به میزان پایین تری نشان می دهند.

بنابراین سعی کنید اگر می خواهید همزمان از چند بستر مجازی برای تبلیغات بیشتر استفاده کنید، سراغ بسترهایی که با هم همسوتر هستند و منافع مشترکی با هم دارند، بروید تا هزینه ای که می کنید هدر نرود و تبلیغاتتان بخوبی دیده شوند.

مخاطبان خود را با جزییات بسیار زیادی هدف قرار دهیدبهتر است مخاطبان خود را خیلی کلی مدنظر قرار داده و تبلیغات خود را براساس یک سری کلیدواژه های کلی شکل بدهید.

برای مثال تمام افراد منطقه خاورمیانه را به عنوان مخاطب در نظر بگیرید، یا در صورتی که در موتورهای جست وجوگر تبلیغات داشته باشید، برای کلیدواژه کلی مثل شیرینی خانگی هزینه بپردازید.

اما مساله اینجاست اگر بخواهید از کلیدواژه یا هشتگ های خیلی کلی هم استفاده کنید هیچ گاه دیده نخواهید شد؛ زیرا مجموعه های قدرتمندتر از شما به محض جست وجوی فرد، او را به سمت خود جذب خواهند کرد و فرصتی برای جذب مخاطب به شما نخواهد رسید.

اما در مجموع خیلی جزیی عمل کردن باعث ضرر بیشتری می شود زیرا دایره مخاطبان را خیلی کوچک می کند و در نتیجه بازار پر رونقی منتظرتان نخواهد بود.

در حقیقت در این مورد باید اصل را بر اعتدال بگذارید؛ نه خیلی کلی و نه خیلی خاص و محدود! درخصوص انتخاب کلیدواژه نیز سعی کنید از گزارش هایی که از بازدیدها یا جست وجوها توسط بسترهای تبلیغاتی منتشر می شود، کمک بگیرید و از واژه های مرتبطی برای انتخاب کلیدواژه ها و هشتگ های تبلیغاتی خود استفاده کنید که بازدید ماهانه خوبی داشته اند.

در برابر خودتان قد عَلَم کنید!شاید این مساله کمی عجیب به نظر برسد ولی واقعیت این است که در بسیاری از موارد این اتفاق رخ می دهد.

کافی است دو نوع آگهی یک محصول را در یک بستر تبلیغاتی و برای مخاطبان یکسان ارائه کنید ولی هر کدام از آنها مخاطب را به دو کار متفاوت دعوت کند.

مثلا یک آگهی برای دعوت مخاطب به بازدید از تارنمای شرکت باشد، در حالی که آگهی دیگر مخاطب را تشویق کند برای دریافت خبرنامه ها از طریق ایمیل ثبت نام کند.

در این حالت دقیقا شما مناقصه ای در برابر خودتان به راه انداخته اید که جز تاثیر منفی در جذب مخاطبان سودی نخواهد داشت.

بهترین کار این است که دو یا چند آگهی ولی همه را با یک هدف منتشر کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

برخی بسترهای تبلیغات اینترنتی این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید روند دو تبلیغ خود را به صورت نمودارهایی مشاهده کنید و از عملکرد آنها مطلع شوید و بدانید چه نوع تبلیغی بیشترین بازده را برای شما و کسب وکارتان دارد تا بیشتر روی آن متمرکز شوید.


کلید واژه ها: تبلیغات - تبلیغ - تبلیغاتی - دیجیتال - بازاریابی - اشتباه - انتخاب - مشکل - شبکه های اجتماعی - اجتماعی - تصاویر - بهترین - شبکه - تصویری - مجازی - اینستاگرام - درست - کنجکاوی - محصولی - آپارات - مدیران - انتظار - آنلاین - سرمایه - نمایش - منتشر - آموزش - طراحی - هزینه - مردم

آخرین اخبار سرویس:
تعداد فالوورها در اینستاگرام هم ناپدید می شود؟

بازار تبلت نگران رجیستری

استخدام کمک نصاب جهت کابینت و دکوراسیون در تهران

استخدام منشی خانم آشنا به تایپ، کامپیوتر جهت مطب در تهران

استخدام راننده با وانت یخچالدار و کامیونت یخچالدار در تهران

استخدام تعدادی مزدی دوز کاپشن در تهران

تعداد فالوورها در اینستاگرام هم ناپدید می شود؟

مایکروسافت و گوگل به دنبال ساخت مرورگر کروم روی معماری ARM هستند

استخدام برنامه نویس جاوا،برنامه نویس react در شرکت apneco

استخدام استان فارس و شهر شیراز – 01 آذر 97

استخدام تعمیرکار حرفه ای و نیمه حرفه ای تبلت و موبایل در تهران

استخدام راننده با وانت ساکن حومه شهر قدس

دانستنی هایی برای خرید تلفن همراه

طراحی جدید پروفایل اینستاگرام به جای تعداد فالوور ها روی کاربر تمرکز خواهد کرد

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت نرم افزاری محک در تهران و مشهد

بستن جاده ایران-ارمنستان توسط رانندگان ارمنستانی

جاسوسی از کاربرانی که بازی دانلود کردند!

فلش پلیر ها را آپدیت کنید

استخدام گرافیست با بیمه در شرکت الکامپ سیستم پاسارگاد - تهران

استخدام کارشناس فروش،مدیر فروش با مزایا در تهران

کارتی برای همه امور

کلیک های جعلی خریدهای تخفیف دار جمعه سیاه روی واتس اَپ

مایکروسافت از کلید USB به عنوان جایگزین پسورد پشتیبانی خواهد کرد

گوشی هوشمند ال جی G7 در آینده نزدیک آپدیت اندروید 9 را دریافت می کند

استخدام نیروی آقا جهت کار در کارگاه مارک ریزشی دمپایی – قم

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در قنادی در قم

استخدام نیروی خانه دار جهت کار در هتل در قم

پروفایل کاربران اینستاگرام ساده تر خواهد شد

استخدام کارشناس توسعه وب در شرکت سازه اطلاعات سامان/مشهد

استخدام کارشناس تبلیغات در شرکت تهران دنتال در تهران

جاسوسی از هزاران کاربری که بازی دانلود کردند!

تبلیغات مزاحم از یوتیوب حذف می شوند

کارتی برای همه امور

مراقب پیشنهادهای اغوا کننده در واتس اپ باشید

فراخوان هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران منتشر شد

اینترنت نسل پنجم برای گوشی های آینده

برقراری موفقیت آمیز اینترنت 5G در استرالیا

استخدام اپراتور چرخ خیاطی در یک واحد دوزندگی – تهران

ردیابی دام ها با برچسب گوش هوشمند

استفاده گوگل از ابزار اپل بر علیه خودش؛ دستیار صوتی گوگل روی سیری اجرا می شود

استخدام فرزکار CNC ماهر مسلط به پاور میل جهت تولیدی

استخدام تعدادی رنگ کار ماهر و نیمه ماهر در شهر تهران

استخدام تعدادی کارگر نیمه ماهر جهت کار لوله کشی در تهران

استخدام طراح حرفه ای سایت با تسلط کامل به زبان php- اصفهان

رندر گلکسی A8s منتشر شد؛ نمایشگر Infinity-O و دوربین اصلی سه گانه

استخدام فروشنده آقا جهت همکاری در تهران

استخدام دو نفر کارگر سوپر مارکت ماهر و نیمه ماهر در تهران

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 97/08/30

بلایی که نور گوشی های هوشمند سر شما می آورد

پروفایل کاربران اینستاگرام ساده تر می شود

استخدام منشی خانم جهت سالن آرایش زنانه در تهران

استخدام کارگر مرغ خرد کن جهت کار در شهر تهران

استخدام مکانیک خودرو خارجی کار در تهران

کلم خورها بخوانند

شبکه های اجتماعی جولانگاه عرفان های نوپدید

نسخه ی نهایی اپلیکیشن Digital Wellbeing گوگل از فاز بتا خارج شد

پروفایل کاربران اینستاگرام ساده تر می شود

حاشیه ای بر عکس جنجالی محمدرضا گلزار

استخدام منشی خانم آشنا به کامپیوتر جهت املاک در تهران

استخدام کارگر ساده جهت کارگاه کابینت در شهر تهران

استخدام باطریساز جهت همکاری در شهر تهران

اینترنت 5G در استرالیا با موفقیت به انجام رسید

استخدام بازاریاب در کارخانه پوشان پلاست بدیع در گیلان

استخدام مسئول فروش منطقه در گروه نرم افزار حسابداری محک- تهران

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت نرم افزاری محک در تهران و مشهد

استخدام کارشناس فروش وبازاریابی در استان کرمانشاه

استخدام تعدادی مشاور املاک باتجربه جهت کار در تهران

استخدام راننده پایه دو در شرکت معتبر – تهران

گوگل در به روزرسانی امنیتی جدید خود امنیت گوشی ها را افزایش داد

استخدام استادکار ماهر باطری ساز سواری در تهران

استخدام فروشنده خانم جهت مبلمان منزل در تهران

قبض تلفن 5 میلیونی برای تماس با برنامه تلویزیونی!

استخدام طراح سایت در شرکت فراویر در فارس

برقراری موفقیت آمیز اینترنت 5G در استرالیا

دلایل تمدید مهلت تلگرام های فارسی/ موانع توسعه موبایل

اولین رندر ها از سامسونگ گلکسی A8s استفاده از بریدگی نمایشگر را نشان می دهند

بیشترین قطع عمدی اینترنت در کدام کشورهاست؟

قبض تلفن 5 میلیونی به خاطر تماس با برنامه تلویزیونی!

استخدام کارشناس فروش خانم جهت کار در شرکت بازرگانی مرکزآهن

قبض تلفن 5 میلیونی برای تماس با برنامه تلویزیونی!

وزیر ارتباطات به این سوال پاسخ داد / عکس

استخدام کارشناس طراحی صنعتی در یک شرکت معتبر در تهران

برخورداری 253 روستای خراسان شمالی  از خدمات اینترنت

 برخورداری 253 روستای خراسان شمالی  از خدمات اینترنت 

بیشترین قطع عمدی اینترنت در کدام کشورهاست؟

استخدام فروشنده خانم در شرکت نان سحر در شعبه سعادت آباد تهران

استخدام مدیر سایت در شرکت لبنیات گلبانان در تهران

استخدام فروشنده دارو و مکمل های دارویی در پخش رازی در کرمان

استخدام کانتر فروش حرفه ای خانم با مزایا در تهران

استخدام فروشنده حرفه ای با درآمد عالی در تهران

استخدام استان البرز و شهر کرج – 01 آذر 97

گوگل اسکیت واقعیت مجازی می سازد

استخدام تکنسین فنی آقا در شرکت فانوس دیبا در البرز

استخدام طراح سایت با حقوق توافقی در تهران

استخدام برنامه نویس جاوا،برنامه نویس مسلط به اندروید و ios

استخدام کارمند فروش در املاک تراس ظفر در تهران

آیفون بایگانی اسناد پزشکی سربازان امریکایی می شود

استخدام مدیر کنترل کیفیت در شرکت نانو حیات دارو در تهران

استخدام پشتیبانی نرم افزار،تجزیه تحلیل سامانه های اطلاعاتی

تکنولوژی های برتر سال 2019

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین

5 اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین