مطالب مرتبط:
برنامه های شهرداری برای کاهش آلودگی هوای تهران
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد خودروهای سرویس اداره جات و ارگان های نظامی یکی از مهمترین عامل آلودگی هوای تهران
برنامه جدید شهرداری چه میزان در کاهش آلودگی هوای پایتخت تاثیر دارد؟
دمای فعلی هوای تهران به 36 درجه ساتیگراد رسید/ افزایش دمای هوا در روز های آینده
اوحدی: ظرفیت تبلیغاتی شهرداری تهران برای اصلاح الگوی مصرف بسیج می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مرداد 1397 ساعت 18:352018-08-19اجتماعي

برنامه سه وجهی شهرداری برای هوای تهران


مدیریت شهری پایتخت یک برنامه سه وجهی را کلید زده که به واسطه آن بنا دارد میزان آلودگی هوا در نیمه دوم سال جاری را کاهش دهد.

عملیاتی شدن این برنامه قطعی شده و از مراحل توافق و تصویب و نظایر آن گذشته است و به این ترتیب می توان امیدوار بود امسال زمستانی «کم آلوده » را پشت سر بگذاریم.

- مدیریت شهری پایتخت یک برنامه سه وجهی را کلید زده که به واسطه آن بنا دارد میزان آلودگی هوا در نیمه دوم سال جاری را کاهش دهد.

عملیاتی شدن این برنامه قطعی شده و از مراحل توافق و تصویب و نظایر آن گذشته است و به این ترتیب می توان امیدوار بود امسال زمستانی کم آلوده را پشت سر بگذاریم.

هر چند برنامه ایده آل برای تهران، برنامه ای است که به شکل توامان کاهش آلودگی و ترافیک را به دنبال داشته باشد؛ اما همین که امسال مدیریت شهری تهران بنا دارد بر خلاف روال معمول سال های گذشته، پیش از فرا رسیدن فصل پاییز برای مهار منابع آلاینده هوا تا حد امکان وارد عمل شده و این ایام را با ابتلا به بی عملی از دست ندهد، یک حرکت مثبت است.

شعار سال:" در دوره های گذشته، مدیران شهری تقریبا همیشه در برابر تشدید آلودگی هوا در نیمه دوم سال تحت تاثیر افزایش حجم ترافیک خودروهای شخصی با آغاز سال تحصیلی و همراه شدن این موضوع با برودت هوا و رقم خوردن پدیده وارونگی هوا غافلگیر می شدند؛ طوری که شهر تحت تاثیر عدم برنامه ریزی پیشگیرانه، ناگهان در تور آلاینده ها گرفتار می شد و به دنبال آن تعطیلی چند روزه مدارس و اجرای سراسری طرح زوج و فرد، تقریبا تنها وسیله ای بود که مدیریت شهری به آن متوسل می شد.

اما امسال مدیریت شهری تهران با وجود مشکلات مالی که به آن دچار است، تلاش کرده از امکانات موجود استفاده کند و برنامه سه وجهی کاهنده آلودگی را به همین ترتیب طراحی کرده است.

هرچند راه حل اساسی و تدبیر موثر کاهش آلودگی هوا و ترافیک، اخذ عوارض تردد خودرو در شبکه بزرگراهی است، اما از آنجا که فعلا عزمی برای عملیاتی شدن این طرح وجود ندارد و دولت و شهرداری بر سر آن اختلاف دارند، راهکارهای دیگری جایگزین شده است.

با اخذ عوارض بزرگراهی، تردد با خودروهای پرآلاینده در سطح شهر بسیار پرهزینه خواهد شد و صرفه اقتصادی نخواهد داشت، در نتیجه استفاده از این خودروها در شبکه بزرگراهی محدود می شود.

این در حالی است که برنامه کنونی شهرداری تهران، کاهش حجم انتشار ذرات آلاینده توسط خودروهای پرآلاینده به ویژه متهمان اصلی آلودگی هوا یعنی خودروهای دیزلی و کاربراتوری است.

طرح زمستان کم آلوده مدیریت شهری تهران سه وجه دارد که وجه نخست آن اجرای نسخه ای از طرح ترافیک ویژه خودروهای دیزلی است.

در قالب این طرح که اجرای آزمایشی آن از دیروز آغاز شده و از ابتدای آبان ماه با اعمال قانون متخلفان همراه می شود، تردد خودروهای حمل بار که عمدتا از نوع دیزلی و تعدادی نیز وانت بار هستند، در سطح شهر تهران منوط به داشتن مجوزی تحت عنوان باربرگ است.

صدور باربرگ فرآیند ساده ای دارد و هزینه ای به رانندگان این خودروها تحمیل نمی کند، اما باربرگ تنها برای خودروهایی صادر می شود که گواهی معاینه فنی معتبر داشته باشند و عدم آلایندگی فراتر از حد مجاز آنها احراز شده باشد.

این اقدام ضمن ساماندهی عبور و مرور وسایل نقلیه حمل بار در سطح شهر، موجب می شود تمام خودروهای سنگین که قصد تردد در پایتخت را دارند، ناگزیر به مراجعه به مراکز معاینه فنی و رفع نقص خودرو برای احراز استانداردهای آلایندگی مبنای عمل در مراکز معاینه فنی شوند.

سهم بیش از چهار میلیون خودروی سواری پلاک تهران از انتشار ذرات معلق در آسمان پایتخت حدود سه درصد است، این در حالی است که خودروهای دیزلی با وجود اینکه تعداد آنها به یک پنجاهم خودروهای سواری می رسد، سهمی حدود 10 برابر خودروهای شخصی از تولید ذرات آلاینده هوا دارند.

با الزام کامیون ها به اخذ گواهی معاینه فنی، حجم زیادی از کربن سیاه که یکی از ترکیبات سمی و سرطان زای ذرات معلق است، کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر حدود 30 درصد از کامیون ها از سن فرسودگی یعنی 20 سال عبور کرده اند و باید از رده خارج شوند.

این در حالی است که با توجه به شرایط موجود و زمانبر بودن فرآیند نوسازی این ناوگان، معاینه فنی منظم این خودروها می تواند از حجم آلاینده های منتشر شده در هوا بکاهد.

وجه دوم طرح مدیریت شهری برای کاهش آلودگی هوا در نیمه دوم امسال، الزام معاینه فنی اتوبوس ها اعم از اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی و نیز بخش خصوصی و سرویس ادارات است.

با اجرای این طرح قرار است تردد اتوبوس های دودزا در تهران متوقف شود.

به دنبال ابلاغ بخشنامه معاونت حمل و نقل و ترافیک در این رابطه، اخذ گواهی معاینه فنی توسط اتوبوس های زیرنظر شهرداری در یک ماه و نیم اخیر با 12 درصد رشد مواجه بوده و تعداد اتوبوس هایی که معاینه فنی نداشته اند به نصف رسیده است.

اوایل تیرماه بود که معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با ابلاغ بخشنامه ای اتوبوس های شرکت واحد و بخش خصوصی را ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی کرد.

بر اساس این بخشنامه تا اول مهرماه به اتوبوس های دودزا و فاقد معاینه فنی مهلت داده شده تا نسبت به تعمیر و اخذ گواهی معاینه فنی اقدام کنند.

همچنین در بخشنامه مذکور به مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی ماموریت داده شد که حداقل 10 درصد از ناوگان شرکت های خصوصی و 50 درصد از اتوبوس های BRT قبل از مهرماه به فیلتر دوده مجهز شوند.

در حال حاضرتعداد اتوبوس های زیر نظر شهرداری که فاقد معاینه فنی هستند به نصف رسیده است.

با گذشت حدود 45 روز از ابلاغ این بخشنامه، با پیگیری کارگروهی که به منظور بررسی وضعیت معاینه فنی اتوبوس ها تشکیل شده است، اخذ گواهی معاینه فنی اتوبوس ها با 12 درصد افزایش همراه بوده و در این مدت، تعداد اتوبوس های زیرنظر شهرداری که معاینه فنی نداشته اند به نصف رسیده است.

همچنین درخصوص تجهیز اتوبوس ها به فیلتر دوده، 50 دستگاه اتوبوس تک کابین و 14 دستگاه اتوبوس دوکابین به فیلتر دوده مجهز شده اند و تعداد 1107 دستگاه اتوبوس شرکت واحد و 1012 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی بازبینی و رفع عیب شده اند.

البته فرآیند اجرای این بخشنامه ادامه دارد.

وجه سوم برنامه مدیریت شهری برای پیشگیری از آلودگی هوا با امکانات موجود ناظر بر خودروهای سواری و تاکسی ها است.

80 درصد از وسایل نقلیه در حال تردد در تهران در این گروه دسته بندی می شوند که مسبب انتشار سه درصد از ذرات معلق در هوا هستند.

ایده اصلی مدیریت شهری در این رابطه اجرای طرحی موسوم به مناطق کم انتشار (LEZ) بود.

این در حالی است که طرح مناطق کم انتشار (کاهش) با مختصاتی کاملا متفاوت از ایده اصلی در تهران اجرایی شده است.

مبنای اصلی این طرح اعمال محدودیت تردد خودروها در مناطق مشخصی از شهر که به شکل جدی تری با چالش آلودگی هوا روبه روست، بوده و بر اساس آن خودروهای غیرآلاینده همچون هیبریدی ها هیچ محدودیتی برای تردد در این مناطق ندارند، خودروهای انژکتوری نیز در شرایط عادی امکان تردد دارند اما در روزهای آلوده با ممنوعیت تردد روبه رو می شوند، در عین حال تردد خودروهای کاربراتوری در مناطق کم انتشار به کلی ممنوع است.

اما آنچه در نهایت با جلب نظر شورای عالی ترافیک امکان اجرا در تهران را یافت، با این مختصات متفاوت است؛ در فاز اول طرح کاهش در تهران تردد با خودروها در محدوده 80 کیلومترمربعی زوج و فرد (که محدوده طرح ترافیک نیز در میانه آن قرار دارد)، منوط به برخورداری از گواهی معاینه فنی شد.

سید نواب حسینی منش، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از اجرای فاز دوم این طرح از آبان ماه خبر داد و گفت: با عنایت به تشدید آلودگی هوا در نیمه دوم سال و براساس تصمیم دولت به زودی در قالب اجرای فاز دوم طرح کاهش، معاینه فنی خودروها در تمامی ساعات شبانه روز در شهر تهران با دوربین کنترل و به صورت مکانیزه خودروهای فاقد معاینه فنی اعمال قانون خواهند شد.

به گفته وی، طرح کاهش از ابتدای آبان ماه به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، در کل سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

نرخ جریمه متخلفان، هر 24 ساعت 50 هزار تومان است.

وی یادآور شد: این فاز از طرح کاهش به پشتوانه مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا و نیز آخرین مصوبه شورای عالی ترافیک در این باره که در آن به صراحت قید شده کنترل معاینه فنی در شهر تهران باید به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته صورت گیرد، اجرا خواهد شد.

با این وجود با توجه به مشکلات اخیر در زمینه نوسازی خودروهای فرسوده و کارشکنی برخی بانک ها و خودروسازان در این مسیر، این نگرانی برای کسانی که پشت صف نوسازی باقی مانده اند وجود دارد که به شکل ناعادلانه جریمه شوند.

حسینی منش با اشاره به چاره اندیشی برای این مشکل از سوی شهرداری تهران گفت: با توجه به مشکل کندی در روند نوسازی خودروهای فرسوده، شهرداری تهران این مجوز را به خودروهای فرسوده ای که در سایت نوسازی ثبت نام کرده و در صف قرار گرفته اند، می دهد که به شرط اخذ گواهی معاینه فنی، تا زمان تحویل خودروی جدید در سطح شهر تردد کنند.

وی تاکید کرد: هیچ تغییری در استانداردها و حدود مجاز آلایندگی خودروها به نفع صدور گواهی معاینه فنی برای خودروهای فرسوده صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

استانداردهای کنونی این اجازه را می دهد که خودروهای فرسوده نیز با برخورداری از سلامت فنی، گواهی معاینه فنی اخذ کنند.

وی با بیان اینکه اجرای فاز اول طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی در محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک از ابتدای آبان ماه سال 95 آغاز شد، افزود: اجرای این طرح موجب شده تعداد خودروهای فاقد معاینه فنی حداقل 33 درصد کاهش یابد؛ ضمن اینکه از ابتدای این طرح تاکنون بالغ بر چهار میلیون و 400 هزار خودروی فاقد معاینه فنی از طریق دوربین های ثبت تخلف محدوده زوج و فرد و محدوده طرح ترافیک اعمال قانون شده اند.

به اعتقاد وی، تاثیر طرح LEZ در تهران قابل توجه است؛ کمااینکه کل مراجعات خودروها به مراکز معاینه فنی در سال 94، 380 هزار خودروی یونیک بود.

در سال 96 این تعداد به یک میلیون و 70 هزار خودرو رسید و این کوچکترین عملکرد طرح LEZ در تهران بود که باعث شد تعداد خودروهای دارای معاینه فنی در شهر تهران سه برابر شود.

تاثیر برنامه سه وجهی بر آلودگی مدل سازی های شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران و ستاد معاینه فنی نشان می دهد که با انجام تست معاینه فنی و رفع عیوب احتمالی خودروهای سواری، حجم انتشار آلاینده های گازی از این خودروها 15 درصد و حجم ذرات معلق منتشر شده از این محل نیز 17 درصد کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه معاینه فنی تمام خودروهای در حال تردد در سطح شهر نیز به کاهش حداقل 10 درصد از آلودگی هوای تهران منجر می شود.

تاثیر کاهنده آلودگی هوا با انجام تست معاینه فنی خودروهای کاربراتوری، از سوار ی ها نیز بیشتر است.

خودروهای کاربراتوری در صورت اخذ گواهی معاینه فنی با کاهش چشمگیر آلاینده مونوکسید کربن (CO) خروجی از اگزوز روبه رو خواهند شد.

سالانه حدود 750 هزار تن آلاینده هوا در آسمان تهران منتشر می شود که بیشترین حجم آن را مونوکسید کربن تشکیل می دهد.

هرچند غلظت این آلاینده گازی در هوای تهران بالا نیست، اما از نظر حجم انتشار رتبه بالایی دارد و سالانه بیش از 500 هزار تن از این گاز در آسمان تهران منتشر می شود.

اخذ گواهی معاینه فنی توسط خودروهای کاربراتوری موجب کاهش 33 درصدی میزان انتشار مونوکسید کربن در هوای تهران می شود و در مورد خودروهای انژکتوری نیز به کاهش 16 درصدی مونواکسید کربن هوا منجر می شود.

افزون بر این، میزان انتشار هیدروکربن ها (HC) به عنوان یکی از ترکیبات آلی فرار که به شکل ذره در هوا منتشر می شوند نیز با اخذ معاینه فنی به شدت کاهش خواهد یافت.

انجام معاینه فنی خودروهای کاربراتوری با کاهش 24 درصدی انتشار این آلاینده در شهر همراه خواهد بود و انجام معاینه فنی خودروهای انژکتوری نیز به کاهش 10درصدی انتشار هیدروکربن ها منجر می شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در مورد تاثیر الزام معاینه فنی خودروهای سنگین بر کاهش آلودگی هوا گفت: به طور میانگین 10 درصد از جرم ذرات معلق کمتر از 5/ 2 میکرون را دوده یا کربن سیاه تشکیل می دهد که بخش عمده آن ناشی از فرآیند احتراق در موتورهای دیزلی است.

از این رو در کنار استفاده از تکنولوژی های موثر در کاهش انتشار آلایندگی خودروهای دیزل به ویژه فیلتر دوده، بحث معاینه فنی خودروهای دیزلی می تواند تاثیر جدی در کنترل و کاهش آلاینده های هوا داشته باشد.

به گفته حسینی منش، تست آلایندگی خودروهای سنگین در حقیقت کنترل وضعیت تولید دوده در حداکثر دور خودروهای دیزلی است.

بنابراین برای اینکه خودرو دیزلی در این آزمون قبول شود، باید میزان کدری دود و سطح تولید دوده در حد استاندارد باشد.

قطعا با انجام دوره ای معاینه فنی از تردد خودروهای سنگینی که کدری دود آنها فراتر از حد استاندارد است، جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده اگر همه خودروهایی که در شهر تردد می کنند به حالت استاندارد کمپانی برگردند، 10درصد در کاهش آلودگی هوای شهر تاثیر دارند.

برنامه پیشگیرانه شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا در حالی کلید می خورد که انجام این تست صرفا برای خودروها عملیاتی می شود و همچنان دومین متهم اصلی آلودگی هوای تهران پس از دیزلی ها از تور رصد و کنترل مدیریت شهری و پلیس خارج هستند.

متهم دوم آلودگی هوای شهر تهران موتورسیکلت ها هستند که آمارهای مختلفی از تعداد آنها وجود دارد، اما برآورد می شود بیش از یک میلیون و500 هزار موتورسیکلت پلاک تهران در پایتخت تردد می کند که بیش از 90 درصد آنها کاربراتوری هستند و هر یک به تنهایی بین شش تا هشت برابر یک خودرو استاندارد یورو 2، آلاینده در هوا منتشر می کند.

سهم موتورسیکلت ها از انتشار ذرات معلق در آسمان تهران دست کم 10 درصد برآورد می شود که از سهم خودروهای سواری بیشتر است؛ اما با این حال برنامه ای برای کنترل آلایندگی آنها تدوین نشده است.

حسینی منش در این رابطه توضیح داد: در قانون قید شده که موتور سیکلت ها هم باید معاینه فنی داشته باشند، اما چون نظارت بر معاینه فنی موتور سیکلت ها بسیار سخت است، هنوز این موضوع در یک بستر اجرایی، عملیاتی نشده است.

با این حال مراکز معاینه فنی آمادگی پذیرش موتور سیکلت ها را دارند و 10 خط فعال در پنج مرکز مختلف برای این منظور راه اندازی شده که عملا خاک می خورد.

وی در عین حال معتقد است مشکل موتورسیکلت ها با معاینه فنی حل نخواهد شد، بلکه باید تلاش کنیم موتورسیکلت های کاربراتوری به کلی از رده خارج شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 25 مرداد 97، شماره: 3427896
کلید واژه ها: برنامه - آلودگی هوا - آلودگی - مدیریت - آلاینده - خودرو - تهران - ترافیک - شهرداری - کاهش - زمستان - آلوده - آغاز سال تحصیلی - زمستانی - خودروهای دیزلی - پایتخت - مشکلات مالی - برنامه ریزی - عوارض - توافق - میزان - طرح ترافیک - هوای تهران - فصل پاییز - شبکه - اقتصادی - افزایش - مشکلات - مدیران - تعطیلی

آخرین اخبار سرویس:
اجرا محدودیت ترافیکی درجاده چالوس

هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس

اجازه ندهیم کودکان به بازی های رایانه ای وابسته شوند

جاده، لنکروز و تریلی سه مقصر اصلی تصادف نوربخش

سردار مهری مقصران تصادف مرحوم نوربخش را معرفی کرد

کشتار دسته جمعی گراز ها با سیم برق لخت

سهم 40 درصدی عابران پیاده در تلفات سوانح رانندگی همدان

6 هزار دانش آموز از گیلان به راهیان نور اعزام شدند

شکایت از فردی که یک قلاده سگ را به ماشین خود بست مردم حیوان آزاری را به محیط زیست اطلاع دهند

تردد روی پل سوم بشار یاسوج ممنوع شد

کشتار دسته جمعی گرازها با سیم برق لخت

هوای تهران؛ همچنان آلوده

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد وآسیب های اجتماعی

ویدئو/ سند تحول بنیادین، از تدوین تا اجرا

80 درصد جاده ها جدا کننده ندارند

ورود سامانه بارش زا به آبادان و خرمشهر

برگزاری محافل انس با قرآن در مدارس البرز

اعطای مدرک به دانش آموزان حافظ قرآن در مالزی

اعزام بیش از 300 دانش آموز از پارس آباد به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور

آموزش 75 قرآن آموز در خانه «میر رسول» تبریز

بررسی بستن یا نبستن کمربند ایمنی نوربخش و همراهان از سوی پلیس

کشتار دسته جمعی گرازها با سیم برق لخت

بارش باران در جاده های 4 استان

6 هزار دانش آموز از گیلان به راهیان نور اعزام شدند

معوقات فرهنگیان تا سه هفته آینده پرداخت می شود/ سال تحصیلی را با 136 هزار نفر کمبود معلم آغاز کردیم

پلیس: 80 درصد جاده ها جدا کننده ندارند

13 هزار کارت هوشمند تمدید شد

وزش باد شدید در جنوب و جنوب غرب کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

معوقه های فرهنگیان تا سه هفته آینده پرداخت می شود/ سال تحصیلی را با 136 هزار نفر کمبود معلم آغاز کردیم

اعزام کاروان راهیان نور از رستم

تردد روی پل سوم بشار یاسوج ممنوع شد

رویت شی ء نورانی در آسمان برخی استان های کشور

تردد روی پل سوم بشار یاسوج ممنوع شد

بارش باران در محورهای چهار استان

استان های جنوبی بارانی می شوند

برای هر دانش آموز با نیاز ویژه 75میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بانک اطلاعات کودکان دارای معلولیت ایجاد می شود

بارش باران در خراسان رضوی شدت می گیرد

بارش باران در خراسان رضوی شدت می گیرد

رویت شی ء نورانی در آسمان برخی استانهای کشور

سرما در انتظار یزد یها

افتتاح 12 باب کتابخانه در مناطق کم برخوردار خوزستان

اختلال در تردد جاده ای

اعزام 600 هزار دانش آموز راهیان نور به خوزستان/ اردوها 2 روزه است

51 درصد تلفات جاده ای 21 تا 51 سال، سن دارند/ این یعنی از دست رفتن نیروی کار

اهدای 2 هزار درخت خرما برای کاشت در طبس

تجمع کارگران هفت تپه مقابل دادگستری

گونه دوزیست پروتئوس متعلق به ایران نیست

بارش باران در خراسان رضوی شدت می گیرد

فعالیت سامانه بارشی تا ظهر امروز

بیش از 6 هزار شعله روشنایی در سراسرجاده های استان

اعزام 8 هزار 500 دانش آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

استان های جنوبی بارانی می شوند

پلمپ یک واحد آلاینده زیست محیطی در تنگستان

برگزاری محافل انس با قرآن در مدارس البرز

طرح جامع خطر پذیری استان اصفهان تصویب شد

بارش باران در جاده های 4 استان

در کوههای آبی جاماییکا گران ترین قهوه دنیا کاشت می شود /تصاویر

با بالاگرفتن تنش ها در پی منع حجاب، مدرسه بین الملل نیجریه تعطیل شد + تصاویر

​نحوه واگذاری اجرای طرح ترفیع گنبد حرم امام حسین(ع) به ایران/ نصب گنبد جدید تا نوروز 98

بارش باران در محورهای 4 استان

استان های جنوبی بارانی می شوند

اطاعیه سازمان هواشناسی؛ رعد و برق و وزش باد شدید در برخی استان های کشور

استان های جنوبی بارانی می شوند

سناریوی معلم تمام وقت!

وضعیت ترافیک صبحگاهی معابر بزرگراهی شهر تهران

پلمپ یک واحد آلاینده زیست محیطی در تنگستان

آسمان مازندران نیمه ابری است

مانعی در مسیر اجرای خروج فرسوده های سنگین

آسمان نیمه ابری تا پنجشنبه

ورود موج جدید بارشی به کشور از پنجشنبه

آخرین وضعیت هوا وبارش برف و باران

فاز دوم بتن ریزی صحن عقیله بنی هاشم (س) آغاز شد/ پیشرفت 86 درصد حفاری صحن

80 درصد جاده ها جدا کننده ندارند

استخدام باغبان جهت همکاری با کنسولگری پاکستان در مشهد

قصه زیبای دم طاووس

عبور شهاب سنگ از آسمان کرمانشاه + فیلم

بارش باران در محورهای چهار استان

چرا همسرتان به شما شک دارد؟

برگزاری محافل انس با قرآن در مدارس البرز

احداث ساختمان اداری جدید شهرداری هندیجان

طرح جامع خطر پذیری استان اصفهان تصویب شد

ورود موج جدید بارشی به کشور از پنجشنبه| باران در استان های جنوبی| شهرهای تشنه سیستان و بلوچستان سیراب می شوند

وزش باد شدید در جنوب و جنوب غرب کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

کافه های مقاصد محبوب برای مسافران و گردشگران

کوچکترین مدرسه دنیا با یک دانش آموز و یک معلم!+عکس

تلاش موفقیت آمیز پلیس در کاهش سوانح ترافیکی

تعطیلی پنج شنبه ها هیچ اثری در کمیت ساعات آموزشی مدارس ندارد

ورود موج جدید بارشی به کشور از پنجشنبه

هوا خنک تر می شود+فیلم

با مراکز متخلف معاینه فنی برخورد می شود

تحریم کشتیرانی خلاف قوانین بین المللی

چشمه شفابخش به سمنان نزدیک تر می شود

نیازمندی های استخدامی البرز 29 آبان 97

استان های جنوبی بارانی می شوند

احداث ساختمان اداری جدید شهرداری هندیجان

طبیعت گردیِ پاییزی در مزرعه دادکین

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها در 29 آبان 97

تعویق پشت تعویق

برنامه سه وجهی شهرداری برای هوای تهران

برنامه سه وجهی شهرداری برای هوای تهران